NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden De Zeeuwse detailhandel. WALCHFRKN jT-genda Commissaris van Politie gerehabiliteerd KKOV IN CIAL.L bbt U iv 6 b CO U KAN 1 Afnemend aantal winkels. Het aantal vestigingen in de de tailhandel heeft voor de provincie Zeeland 'n neiging tot dalen. Volgens de tellingen van het Centraal Kantoor voor de Statistiek, dat daarbij als richtdatum de eerste Januari neemt, was op 1 Jan. 1951 het aantal detail zaken in Zeeland 7411 hetgeen 153 minder is dan op 1 Jan. 1950. In Zeeland staan de kruideniers winkels aan de spits. Er zyn niet minder dan 1209 kruldeniersbedrrjven, daarna komen de 741 handelaren in melk, boter, kaas en eieren. Voor kle ding zorgen 696 textielhandelaren, voor brood 622 bakkers, fietsen wor den geleverd door 415 mannen uit de rijwielbranche en 369 slagers luiste ren naar de vleesbestellingen van de Zeeuwse huisvrouwen. We zullen met deze korte opgave volstaanalleen vermelden we nog twee eenzame bedrijven. Er is in heel Zeeland slechts één heer, die of ficieel als postzegelhandelaar staat ingeschreven en een heer (of is het een dame), die leeft van textiel-goe- deren verhuren. Bouw Evangelische kerk te Breskens aanbesteed In hotel Valk te Breskens werd door architect I. de Groote aanbe steed de bouw van een kerk en pasto- tie voor de "rij Evangelische ge meente aldaar. Ingeschreven werd als volgt: Firma Hegkamp, Viissingen 82.325; Firma I. de Bliek, Schoon dyke 82.000; Firma Jansen, Nisse 81.759; Firma Haak, Souburg- 80.795; Firma Gebr. Vergouwe, Breskens 74.000; Firma Visser, Breskens 73.626; Firma de Rulssen. Hoofdplaat 65.400; Firma Dierikx Cadzand 64.938; Firma Gebr. Maas. Breskens 62.784; Firma de Reu, Nieuwvliet 61.639. De gunning is aangehouden. Middelburg OFFICIëLE ONTVANGST VAN ST. NICOLAAS. Zaterdag 1 December zal St. Nico laas een bezoek aan Middelburg bren gen. Voor de organisatie der officiële ontvangst van de goede heilige in dc- Zeeuwse hoofdstad is een comité ge vormd, bestaande uit afgevaardigden van de Christelijke Middenstandsbond, de Kon. Ned. Middenstandsbond en de R. K. Middenstandsbond, welke drie bonden vertegenwoordigd zijn ir de Middelburgse Middenstandscentra le, de vereniging „Handelsbelang" en het Middelburgs Winkelcentrum. BINNENBRAND SNEL GEBLUST. In een kamer op de eerste verdie ping van het pand Korte Delft 7 te Middelburg, waarin het Kruisleger is gevestigd, ontstond Woensdagmorgen brand doordat een houten schot bi een petroleumkachel vlam vatte. Het vuur kon spoedig met behulp van een blusapparaat gedoofd worden, zodat de brandweer, die terstond met de grote Ford was uitgerukt, geen wa ter meer behoefde te geven. In het vertrek werd enige schade aangericht LATE BEZOEKERS NERVEUZE ARTISTEN Het is tegenwoordig in Middelburg een steeds meer voorkomende en he laas minder prettige gewoonte van de bezoekers aan culturele en ont spanningsavonden in het Schutters hof en de Schouwburg om geruime tijd na het aangekondigde aanvangs- uur de zaal binnen te komen. Het gevolg hiervan is, dat de voorstelling niet op tijd kan beginnen en dat de spelers geschminkt en vol ongeduld in kleedkamers en op toneel zitten te wachten op het ogenblik, dat ein delijk het doek omhoog kan. Het valt te begrijpen, dat dit bijzonder onaan genaam is, omdat vooral vóór de voorstelling een grote spanning ach ter de coulissen heerst. Door het te laat komen van de bezoekers wordt deze spanning nodeloos verlengd, waarvan tijdens de opvoering zowel beroeps- als amateur-artisten zeer nadelige gevolgen ondervinden. In en kele plaatsen van Nederland is men daarom begonnen de deuren van de zaal precies op het aangegeven tijd stip te sluiten en elke te laat geko men bezoeker onverbiddelijk terug te wijzen. Hopelijk behoeft het in Mid delburg zover niet te komen, maar dan zal men toch weer dienen terug te keren tot de goede gewoonte van op tijd komen. De mensen op het to neel zullen er zeer dankbaar voor zijn. Viissingen JAARVER GADERING „NIETS ZONDER MOEITE". De Vlissingse tuinbouwvereniging „Niets Zonder Moeite" heeft haar jaarlijkse vergadering gehouden on der leiding van de heer Polderman. Deze wees er op, dat ondanks de slechte weersomstandigheden, de stand der tuinbouwgewassen in het afgelopen jaar toch bevredigend was. De aardappelen evenwel waren, zoals uit het verslag van de secretaris bleek, zowel kwantitatief als wat be treft de kwaliteit tegengevallen, het geen men voornamelijk aan de grond wijtte. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat de vereniging, die thans 83 leden telt, reeds 100 aandelen geplaatst heeft en dat het batig saldo in kas 795.88 was. Er bestond ongerustheid bij de le den in verband met de uitbreidings plannen der gemeente. Het bestuur kon mededelen, van de directie der gemeentewerken toezegging ontvan gen te hebben, dat geen enkele tuin- bezitter' door deze plannen in het ge drang zou raken. Er volgde een hef tige discussie over de toewijzing der percelen, .voornamelijk- omdat de kwaliteit van de grond sterk varieert. Van de drie aftredende bestuursle den, werden de heren Geleijn en Tim merman herkozen, de heer Maas werd tot nieuw bestuurslid benoemd. MIDDELBURG. Vandaag Concert- en Gehoorzaal: An na Blaman, „De literatuur en de een zaamheid", 8 uur; Van Benthem Jutting; Tentoonstelling Drie Veerse schilders, 9— 6 uur (ook morgen); Electro: „Strangers on a Train", 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Mannen", 8 uur. Morgen Bioscopen: als vandaag. Zondag Electro: 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: 2.30 en 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Vier in een jeep", (14 j.). 7 en 9 uur; Luxor: „De koper vallei", (14 j.), 8 uur; Concertgebouw Jubileumavond A.N.M.B., 8 uur. Morgen Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag, 7 en 9 uur; Scheldekwartier: Soiree Ver. v. Ambt. K.M.S., 8 uur. Zondag Alhambra: Als vandaag. 3, 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Concertgebouw; Jubileum avond A.N.M.B.. 8 uur. SCHOOLJEUGD ZAG VOGELFILMS De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren, afdeling Zee land-Zuid. hield Woensdagavond in het Scheldekwartier te Viissingen een filmavond voor de schooljeugd Var. officiële zijde waren aanwezig bur gemeester mr. B. Kolff van Viissingen en de wethouder van onderwijs, de heer W. Poppe, Voorts was net be stuur van de afdeling Zeeland-Noot d van deze vereniging aanwezig. Talrjj ke leerlingen van H.B.S.- en huishoud scholen en lagère scholen (7e en 8e leerjaar) keken met spanning naar de leerzame film over de vogels: „Lief en leed in de vogelwereld", waarbij de heer K. Visser uit Den Haag, inspec teur van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, een des kundige toelichting, gaf. De film was geheel in kleuren opgenomen en gaf een overzicht van de gedragingen der vogels in de verschillende jaargetij den. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING In het verslagje, dat wy opnamen van de bazar te Viissingen ten bate van de t.b.c.-bestrijding was vermeld, dat een stand ingericht was door de afdeling Viissingen van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen,, dit moest zijn: door het plaatselijk coniité voor huishoudelijke- en ge zinsvoorlichting. Veere UITVOERING ZANGVERENIGING „VALERIUS" Op Donderdag 29 November te 8 uur zal de Christelijke zangvereni ging „Valerius" te Veere in de Gere formeerde Kerk aldaar, haar derde uitvoering geven onder leiding van de heer W. Gast. Op het programma komt naast een aantal zangnummers verder nog voor: orgelbespeling dooi de heer J. L. van der Zwam, hoofd van dë Bijzondere Lagere school te Veere. Zoutelande INSTUIF A VONDEN. Door het dagelijks bestuur van de stichting Gemeenschappelijk Belang te Zoutelande werd in samenwerking met de Herv. Jeugdraad besloten om 's Zaterdagsavonds in het Vereni gingsgebouw Middendorp gedurende de wintermaanden instuifavonden te houden. De eerste avond Zaterdag jl. werd een groot succes. De jeugd vermaakte zich met dammen, schaken, tafeltennis en tafelbiljart. Ook de jeugd van de omliggende dor pen kan tegen geringe vergoeding deze avonden bezoeken. Verschillende personen belasten zich om beurten met het toezicht O.- en W.-Souburg DE RAAD VERGADERDE. Behalve de reeds op pagina 2 ge noemde punten, werd door de Sou- burgse gemeenteraad voorts nog be sloten het doorgaansverbod bij de spoorwegovergang in de Kanaal straat aan te vullen. De gemeente-re kening en bedrijfsrekeningen 1950 werden aangeboden en het bedrag, bedoeld in art. 55 der l.o. wet over 1948, 1949 en 1950, voorlopig vastge steld. De begroting 1951 van het wa terleidingbedrijf werd gewijzigd en drie wijzigingen van de begroting 1951 vastgesteld. Een kasgeldlening ad 250.000 werd verlengd en het maximum-crediet in rekening-cou rant bij de N.V. Bank voor Ned. ge meenten verhoogd, waarna met de Ned. Middenstandsbank een reke ning-courant-overeenkomst voor 1952 werd aangegaan. Vastgesteld werden een instructie voor de ge meente-geneesheer, een tijdelijke ziektenkostenregeling, een verorde ning over een tegemoetkoming in Studiekosten en de verkoopsprijs en toewijzingsprijs van gronden in het herbouwplan Middenhof. De raad stelde daarna een land schapsverordening voor de gemeente vast en wijzigde tenslotte de politie verordening, de gemeenschappelijke regeling van de schoolartsendienst en de verordening op de vee- en vleeskeuringsdienst Viissingen. Bij de rondvraag vroeg de heer A. W. Bouff, of stappen ondernomen konden worden, om te voorkomen, dat op het rijwielpad langs de Nieu we Vlissingse weg stenen worden ge zet als gevolg van de werkzaamhe den aan die weg. De voorzitter ant woordde. dat dit reeds onder de aan dacht van het Provinciaal bestuur is. gebracht. De heren Janssen (P.v.d. A.), Pierens en Koole vestigden de aandacht op slechte en gevaarlyke weggedeelten en de heer G. J. Janse wees op de slechte toestand, waarin het speelplein voor de Marnixschool verkeert. De voorzitter merkte op, dat het in het bezit zijn van een par ticulier van een strook grond een struikelblok is en' dat hierop de ver betering van het plein tot nog toe. is afgestuit. Hetzelfde raadslid in formeerde naar de mogelijkheid om de bussen van de Stoomtram Walcheren door Souburg om het half uur te la ten rijden. Ook hierover is reeds met de directie van deze N.V. contact op genomen* aldus de voorzitter. P. J. Huigh j* Te Schoondyke is na langdurige ziekte op 49-jarige leeftijd overleden de heer P. J. Huigh, wethouder van Schoondyke. De heer Huigh verte genwoordigde sedert 1945 de P.v.d.A. in de raad van deze gemeente. Herbouw in Schoondijke De herbouw in Schoondijke vordert. Donderdagmiddag wapperde de vlag van het pand, dat in aanbouw is op de hoek van de markt, waar vroeger het gemeentehuis heeft gestaan. In dit py.rid zal het 'ertijds zo bekende ho tel De Zwaan van de heer van Rose- velt worden gevestigd. Het nieuwe gemeentehuis van Schoondijke zal verrijzen aan het nieuw aangelegde dorpsplein en wel met de zijgevel langs de straat, die naast de Centrale Winkel loopt (Raadhuisstraat). De plannen voor de herbouw van hét gemeentehuis be ginnen thans vaste vorm aan te ne men. RAAD GRIJPSKERKE Kleding voor de vrijwillige brandweer Onder voorzitterschap van burge meester H. U. Bouwman kwam de raad van Grijpskerke in verga dering bijeen. Aan het begin van de vergadering werd de heer S de Nood herdacht, die plotse ling is overleden. De heer De Nood was vele jaren raadslid. Een groot aan tal ingekomen stukken werd voor kennisgeving aangenomen. Op een verzoek om een jaarlijkse subsidie van de Vereniging voor Alcoholbestrijding werd afwijzend beschikt. Evenmin voelde de raad voor aansluiting bij het Ned. Congres voor Openbare Gezond heidsregeling en bij het Instituut voor Bestuurswetenschappen van de Ver van Ned. Gemeenten. De A.N.W.B. had verzocht om verhoging van de bijdra ge van f 25.Dit werd ook afgewe zen. Contróleregelen voor het gelde lijk beheer en de boekhouding van de ontvanger werden vastgesteld. Over een besluit tot aankoop van gronden voor het uitbreidingsplan zullen B. en W. met nieuwe voorstellen komen Een verzoek van de A.N.W-B. óm een subsidie van f; 351.51 voor het plaatsen van nieuwe wegwijzers in de gemeen te werd aangehouden. Besloten werd een rekening-courant-overeenkorast van f 50.000.aan te gaan met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten, de gemeenschappelijke, regeling school artsendienst te wijzigen en de begro ting 1951 eveneens te wijzigen. De commissie Woonruimte wet 1947 werd herbenoemd. Op een verzoek tot plaatsing van een straatlantaarn aan de Middelburgse weg bij het woonoord Grijpskerke kon niet worden inge gaan, maar de toestand der huidige verlichting zal aan een onderzoek worden onderworpen. Voor de leden van .de vrijwillige brandweer zal kle ding worden aangeschaft. Hét volgend jaar zullen nieuwe slangen worden aangekocht De raad besprak vervol gens de zeer slechte toestand van dé SchuitvlotstraaL Er werd besloten de daarvoor in aanmerking komende in stanties te verzoeken, de afwerking van deze straat, spoedig ter hand te nemen en zonodig te combineren met de aanleg van de nieuwe tertiaire weg Grijpskerke naar Oostkapelle. FILMS VAN DE 1EEK Vier in een jeep Het Grand-theater te Goes en het Alhambra-theater te Viissingen bren gen deze week de première voor Zee land van de langverwachte Zwitserse film „Vier in een jeep", een werkstuk van de bekende regisseur Leopold Lindtberg, dat tijdens het Holland Festival in ons land geïntroduceerd werd. „Vier in een jeep" sluit aan bij de reeks van uitzonderlijk goede Zwit serse films, die een na-oorlogs pro bleem op voortreffelijke, voor iedere natie aansprekende wijze belichtten: „Marie Louise", „De laatste kans" en „Achter de wolken". De camera ver plaatst de toeschouwer naar bezet Wenen, waarvan het centrum, het oudste deel van de stad, als een in ternationale sector is uitgeroepen. Het commando hierover wordt beur telings door één der vier bezettende mogendheden een maand gevoerd en er werkt een intergeallieerde militai re politie. Wij zien een jeep door de straten van de Oostenrijkse hoofdstad rijden, bemand door vier soldaten, een 'Ame rikaan, een Engelsman, een Rus en een Fransman. Deze mannen kennen maar al te goed het conflict tussen plicht en menselijkheid; zij worden er o.a. mee geconfronteerd, wanneer de Russen, die op dat tijdstip het com mando over de zóne voeren, opdracht geven een uit een Russisch krijgsge vangenkamp ontsnapte Oostenrijker te arresteren. Met alle middelen, die de cinematografie hen bood. hebben de Zwitsers de daaruit voortvloeiende complicaties, welke spanning niet ont beren, in beeld gebracht. Zo ontstond een meesterlijke, tot de laatste minuut boeiende film, die een gelukkig slot krijgt: op het nippertje laat de Rus zijn humane gevoeiens boven het plichtsbesef zegevieren, de vriend schap tussen de vier mannen in de jeep krygt geen knauw en een opge jaagd eentpaar vindt rust. De sfeer van ontredderipg in het bezette We nen en de geaardheid van de mensen van verschillende naties, die door het lot in deze chaos bijeen zijn gebracht zyn treffend weergegeven en dit ver leent deze gedenkwaardige, menselij ke film een b$jna documentair karak ter. Scheep vaartberichten Viissingen aangekomen: 21 Nov.: The- mistó van Delfzijl. Deni van Antwerpen Hoffnung van Antwerpen. River Ouse van Gent Meeuw van Antwerpen. Antje Olt- mann van Antwerpen. Viissingen gepasseerd naar Antwerpen 21 November: Alkaid van Las Palmas. Actinia vac Londen. Noordzee van Wor kington. Nyenburgh van Stockholm. 22 Nov.: Borneo van Amsterdam. Viissingen vertrokken: 21 Nov.: Deni naar Denemarken. Toos naar Cork. 22 Nov.: Themisto naar Baltimore. Viissingen gepasseerd van Antwerpen. 21 Nov,: Hestia naar Amsterdam. Loe- nerkerk naar Rotterdam. Nassauhaven naar Malmö. Marktbericht en EIER VEILING MIDDELBURG. 22 November. Sortering L minimum prijs voor pluimveehouders f 2.88 per kg VISMIJN TE VEERE, 23 November. Pellerij garnalen 315 kg. Ontknoping van verdwijningsdrama in zicht? De „Tijgerhaai" op de rede van Viissingen Mosselen voor Baragoesa Na de senationele ontdekking van Mej. K. is, zoals reeds gemeld, de Commissaris van Politie te Muizenisse onmiddel lijk per fiets naar Viissingen vertrokken en heeft zich in verbinding gesteld met de havenmeester van Viissingen. Het schip, waarvan gesproken wordt in het briefje is het vaartuig de „Tygerhaai", welke enige tijd geleden de haven van Viissingen aandeed om een lading Zeeuwse mosselen in te nemen. Op 16 November heeft het vaartuig 's nachts het anker ge licht en is vertrokken met bestemming Baragoesa in de Stille Zuidzee. Het schip is een driemastschoener en een van de weinige zeilschepen, die de zeeën nog bevaren. De kapitein van het vaartuig een zekere ,,Kombali" staat zeer ongunstig bekend. Naar nog nader wordt gemeld zullen by het ochtendgloren mevr. Ragebol en de heer Pypesteel per vliegtuig naar Bara goesa vertrekken. De gelden voor de overtocht werden spon- caan byeengebraeht door de leden van de Buurtvereniging .Den Buure Getrouwe". Aan boord van het vliegtuig „De Verre Vriend" zal zich ook beVinden de speciale correspondent van de P.Z.C. VOET8AI Noord-Nederland tegen Oost-Nederland. Zaterdag 24 November zal in het Oosterpark te Groningen een voet bal wedstrijd gespeeld worden tus sen een Noordel(jk en een Oostelijk elftal. De elftallen zijn als volgt sa mengesteld: Noord: Doel: Byienga (Frisia). Achter: Ydema (Sneek) en Buist (GVAV Midden: Kammeycr (GVAV), Drc- wes (GVAV) en Appel (Be Quick). Voor: Walburg iWVV), Lugthart (Be Quick), Pals (GVAV), Rozema (Be Quick) en Hoekema (Leeuwar den). Oost: Doel Gerberink (Enschede >t« Achter: Bruggeman (Ensch. Boys) en van de Burgt (Go Ahead). Midden: Groothuis (Ensch. Boys), Jonker (AGOW) en Dijkgraaf (A GOW). Voor: Moddejonge Jr. (Enschede), Hanskamp (AGOW), Bleyenberg (Wageningen). Tardy (Zwolse Boys) en van de Weerd (Wageningen). EXTRA TREINEN NAAR FEYENOORDSTADION. Ten behoeve van bezoekers aan de interland-voetbalwedstryd Ne derland— België, die Zondag 25 No vember a.s. m het Feyenoord-stadi- on te Rotterdam zal worden ge speeld, zullen de Nederlandse Spoor wegen een aantal extra treinen la ten rijden. LEZERS SCHRIJVEN... DE ZAAK FONTEYN. De opmerking in het zeer gewaar deerde stukje van de heer Wijnen iD de P.Z.C. van 20 dezer, dat Fonteyn ten onder ging, is beslist onjuist. Pas nog heb ik gezien, dat Fonteyn's hoofd nog uitsteekt boven het moe ras en dat deze „gevaarlijke queru lant" nog de pen hanteert na zeven tien moerasjaren. Zeeuwen, wat zullen we doen met Fonteyn Zullen we hem laten onder gaan moeras Neerlandia en laten stikken in het vuil. of zullen wé ge- zamenlyk hem ter hulp komen en in het Geschiedboek senryven: „Van Zeeland begint de victorie"? De be* -sing is aan ons. Wil ieder die instemt met het op richten va een hulp-comité voor Fonteyn, naam en adres met vermel ding „Fonteyn's Hulp-Comité", zen den aan: M. de Rijke, Breestraat 45. Middelburg. Reddingspogingen taalden AUTOBESTUURDER VERDRONKEN. Donderdag is een auto tussen Den Dunpeu en 's Hertogenbosch in de Zuid-Wi^emsvaart gereden. Aanvan- kelyk bleef het wagentje (een Volks- auto) di "ven en kon de bestuurder zich naar buiten werken tot op de kap. Reddingspogingen, welke eerst schenen te slagen (omstanders had den de man nog iets toegeworpen) faalden evenwel. Bij een poging, een toegeworpen voorwerp te grypen, gleed de bestuurder van de kap, ver dween in het .water en verdronk. Het probleem van de bromfietsen De minister van verkeer en water staat heeft in de begrotingscommissie van de Tweede Kamer toegezegd, in dien enigszins mogelijk, bij de open bare behandeling van de begroting nader en meer concreet te zullen aan geven op welke wijze naar zyn me ning het probleem van de bromfietser zal moeten worden opgelost. Wateler-vredesprijs voor Jean Monnet De Carnegie-stichting in Den Haag heeft dit jaar de Wateier-vredesprys ten bedrage van 2 miliioen Franse franken toegekend aan de heer Jean Monnet te Farys, ter erkenning van de diensten door hem aan de zaak. van de vrede en d~ internationale samen werking bewezen als de geestelijke vader van het plan tot instelling van een gemeenschap voor kolen en staai (het plan-Schumanen ter svaarde- ring van zyn onvermoeide werkzaam heden voor de verwezeniykine van dit plan. Het is thans voor de 14e maal dat de prij* u'tgereikt. Boekhouder zou 40 mille verduisterd hebben. De officier van justitie by de Haag se Arrondissementsrechtbank bleei Ponderdag by zyn eis m de zaak te gen de 28-jarige boekhouder W. H. G. Z. te Noordwyk. Hy verzocht de rechtbank Z. te veroordelen tot 1 jaar en zes maanden gevangenis straf met aftrek. Z. was ten laste gelegd als boeki houder bij de gebroeders R.t bloem bollenhandelaren te Nóórdwyk, - in de jaren 1947 tot 1951 40.000 te hebben verduisterd. De verdediger van Z., hiri K. Eriks. was het met de uitspraak van de officier, als zou de verduistering overtuigend vaststaan, niet eens, en verzocht om vryspraak met onmid- dellyke in vrijheids tel ling van zijn cliënt, die zich reeds 9 maanden in voorarrest bevindt. Dit verzoek werd echter van de hand gewezen. Uitspraak over 14 dagen. Nederlandse landbouwwagens voor 'ndonesië Een firma te Abbenbroek onder handelt momenteel met de Indone sische regering over de levering van tienduizend landbouwwagens. In verband met de te verwachten order is men begonnen de fabriek uit te breiden. Ook het personeel zal worden uitgebreid. De Britse minister var.' óoflog. An thony Head, heeft Donderdag in T Lager huis plannen bekend gemaakt voor de op richting van een vrijwillige burgerwacht TAFELTENNIS Programma tafeltennis-competitie. Het competitieprograrama luidt als V°2de klasse: PZEM-Schelde; Will van Zoelen—Goes; Spirit—Sorry. 3de klasse: PZEM II- VSV; Wüi van Zoelen USorry II; Wilno UI Scheldell; Sorry III—Spirit IL 4e klasse A: 't Zand II—Arnemui- den; ATTC-VSV II. 4de klasse B: Schelde UIWill van Zoelen III; VSV HI—PZEM IH; ATTC IIArnemuiden IL SCHAKEN FLINKE WINST VOOR VLISSINGEN. Voor de 3e klasse van de Zeeuwse Schaakbond (achttallen) «peelde Souburg 2 tegen Viissingen 3. De Scheldestadbewoners wonnen met 6%— IVz. De gedetailleerde uitslagen waren: P. de RykeJ. J. Kroon ',2 Vs'. J- Kemelipg—J. Wijnen 01; L. Koppejan—P. Bikker 01; C. Focke H. de Koning 0—1; G. v. d. Caay H. A. van Kooy 01; L. Meesters L. van Oppen 10; A. Touw—CL A. Vinke 0—1; J. v. d. Buele—J. de Ruy- ter 01. IJSHOCKEY Nederlands ijshockeyteam tegen Stockholm. Het Nederlands yshockeyteam. dat vandaag op de Hoky te Den Haag een wedstrijd zal spelen tegen het stedelyk team van Stockholm, zal met de volgende spelers uitkomen: Van der Heiden (HHLJC). Van Os (Ijsvogels) Van Rhede (HHLJC), Dinardo (Ijsvogels), Carrey (HH1J C), Fisher (HHLJC), Overakker (LJsvogels), Loek (ijsvogels). Feen- stra (LJsvogels, Smith (LJsvogels), Hebenton (HHLJC),* Dietz (HHLIC), Van der Baumen (HHIJC) Kremers (Tilburg) en Schwencke (HHLJC). BILJARTEN In het Clubgebouw van de biljart vereniging A. L. M. te Middel- -burg werden de wedstrijden om het kampioenschap 3e klasse libre Woensdag voortgezet met de volgende resultaten: Clarijs 70 29 2.41 12 De Nooyer 100 29 3.44 18 Wolff 100 23 4.34 20 Weezepoel 70 23 3.04 13 Post 100 29 3.44 21 De Nooyer 98 29 3.37 15 Post 100 39 2.56 10 Andriessen 91 39 2.33 14 BRIDGE DE COMPETITIE Voor de 4-tallencompetitie le klas se A (Walcheren), werden de volgen de uitslagen genoteerd: Vliss. Fles 1—VI. Br. Club 3 0—2; St. Joris (M'burg)VI. Club 3 02. Door deze twee overwinningen heeft Viissingen 3 de Fles 1 van de eerste plaats verdrongen. Voor hoe lang echter? Stand: I. Vliss. Br. Club 3 3 3 0 0 6 2. Vliss, Fles 1 4 3 0 1 6 3. Vliss. Br. Club 4 2 10 12 4. St. Joris 2 0 111 5. Vliss. Br. Club 5 2 0 1 1 1 6. Vliss. Fles 2 3 0 0 3 0 Van de parencompetitie Oost Zeeuwsch-Vlaanderen is de stand na de le zitting: 1. Echtp. De Jong, Hulst, 65,7%; 2. mevr. de Meurichy—de heer Boel, Hülst, 56%; 3. de heren Ranschaert— Gevinaerdt Sas van Gent, 53,2%; 4. Echtp. Drok, Terneuzen, 50.4%5. De heren De Meurichyv. d. Riet, Hulst, 50,4%6. de heren AiReme- ry. Sas van Gent, 49%; 7. de heren JurryVerstraeten, Terneuzen, 49% 8. dames Jurry—Van Pienbroek, Ter neuzen. 43%; 9. de heren Van Pop- pelVan Overmeiren, Hulst, 43%; 10. echtp. Jacobs, Sas van Gent 39,8%. Zaterdagavond 24 November vangt de parencompetitie Walcheren—Zuid- Beveland aan met een ontmoeting in het Ned. Koffiehuis te Middelburg. Nederlandse delegatie naar N.A.T.O.-conterentie De achtste zitting van de raad van ministers van de landen van het Noord-Atlantische Pact zal op 24 No vember a.s. te Rome aanvangen. De Nederlandse delegatie naar deze vergadering zal bestaan uit de volgen de ministers: Mr. D. U. Stikker, minister van bui tenlandse zaken, leider van de dele gatie, prof. mr. P. Lieftinck, minister van financiën, ir. C. Staf, minister van oorlog. De delegatie bestaat in totaal uit 16 leden. Entreebiljet Holiand-Belgie ontfutseld. ZES WEKEN GEËIST. Voor het Amsterdamse Gerechts hof diende gisteren een hoger-be- roepzaak, die ter zitting werd ge kwalificeerd ais een uitvloeisel van „voetbalhartstochten" en „voetbal- hysterie." Het betrot hier een ge val van diefstal, welke voor de aan vang van de voetbalwedstrijd Ne- denand- België op 15 April jl. ge pleegd werd. De 31-iarige chef-kok A. J. M. A. uit Heerlen had zich op deze dag huilende tot een politie agent gewend, die in de buurt van de loketten stond. A. beschuldigde een hem onbekend persoon er van hem zyn toegangsbewys uit de hand te hebben gerukt. De politieagent wist de dader, de 2ó-jarige Amster damse winkelbediende A. G. A., ech ter nog juist te grypen. De politierechter van Amsterdam legde deze voetbalenthousiast In Juli jl. wegens diefstal een gevangenis straf van drie weken op. In hoger beroep achtte de procu reur-generaal, mr. W. P. Bakhoven, diefstal van het kaartje bewezen en trok een vergelijking met de straat- root waarbij aan dames handtasjes worden ontrukt. Hij achtte de opge legde straf niet voldoende en eiste zes weken. Op 6 December a.s. zal het Hof in deze zaak uitspraak doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3