NIEUWS UIT ZEELAND Het Zuid-Nederlands Sanatorium WALCHEREN Kanaalzwemster brengt opheldering Sensationele ontdekking van oude dame Gaat Abe Lenstra toch naar het buitenland? K.N.V.B. spreekt ach uit tegen televisie-uitzending MINISTER STIKKER OVER DE EENHEID VAN EUROPA DONDERDAG 22 NOVEMBER 1951 PROV INCIALB ZEEUWSE COURANI 7 Bouwvergunning ^og in behandeling Het college van commissarissen de: interkerkelijk protestantse stichting „Zuid-Nederlands sanatorium te Bre da kwam gisteren in vergadering by Als opvolger van de heer J. Beek mann te Eindhoven, die wegens ver trek moest bedanken als bestuurslid, werd benoemd de heer J. Beukema te 's-Hertogenbosch, die deze benoeming aanvaardde. De voorzitter van het bestuur, ds P van Til Uit Middelburg, gaf de stand van zaken weer. Hij wees ei daarbij op, dat de principiële bouw vergunning by rijksinstanties niet is afgewezen, zoals in sommige berichten werd gesuggereerd, doch nog in be handeling is, zulks in tegenstelling met andere rechtstreekse afwijzingen van ziekenhuis- of sanatorium bouw Van overwegende betekenis is in deze situatie een rapport van de medische enquête-commissie, dat, rekening hou dend met de nieuwe behandelingsme thodes, het huidige aantal sanatorium bedden, de resultaten van de landelij ke doorlichtingsactie en de mogelijk heden van huiskuur en plaatselijke ziekenhuisbehandeling aantoont, dat de noodzaak van een protestants sana torium voor het Zuiden onverminderd blijft bestaan op grond van medische, sociale en geestelijke factoren. Mej. J. Kleinod behandelde „Vra gen rond de bouw" aan de hand van lichtbeelden die het breed-georiën- teerde bouwplan weergaven. De propaganda wordt, naar mede delingen van de secretaris, ds. Th. C E. da Costa, gevoerd met medewer king van reeds 147 plaatselijke cor respondenten (in Zeeland 78, Bra bant en Limburg 38, Z.-Hollandse Eilanden 31) en 20 comité's. Aan de prikkaartenactle werken 242 scholen in het Zuiden mede, de opbrengst bedroeg gemiddeld f 75.— per school De straatcollecte voor de vier protv stantse t.b.c.-organisaties werd in 174 gemeenten in het Zuiden gehouden en had hier een goed verloop. Zovei thans bekepd werd hier f 61 587.41 op gebracht. Van de landelijke opbrengst valt een deel de stichting toe. Tenslotte werd de begroting voor 1952, ingediend door de penningmees ter, de heer H. Beek, goedgekeurd. Bouw der vleuge s van „Der Boede'' begonnen Dezer dagen is een begin gemaakt met de voorbereiding van de bouw der twee vleugels aqn het verpleeghuis „Der Boede" te Koudekerke. ZEELAND OUD ZEELAND NIEUW. In het artikel je over Slot Moermond in de F.Z.C. van 17 November is bul ten onze schuld een onnauwkeurigheid geslopen, De heer I. I. Vriesendorp. assuradeur en agent der Ned. Handel Mij. te Dordrecht, kocht nl. reeds in 1910 het kasteel van mr. van der Lek de Qlercq en gaf toen aan de architect Hoogenboom opdracht het slot te restaureren en bewoonbaar te maken. Het. was toen onbewoonbaar verklaard De restauratie werd in Augustus 1911 voltooid. De ramen zijn zonder glas in lood. Fraaie tentoonstelling te Middelburg TEN BATE VAN NEDERLANDSE LON GP ATI EN TEN IN DA VOS. Mevrouw E. Boikestein—Pull, echt- fenote van de burgemeester van Mld- elburg, opende Woensdagmorgen in de Industrie- en Huishoudschool te Middelburg een bijzonder beziens waardige tentoonstelling, welke de plaatselijke afdeling van de U.V.V. heeft georganiseerd ten bate van de Nederlandse longpatiënten in Davos. Deze expositie, die over vier loka len is verdeeld, bevat een schat aan merendeels antieke kunstvoor werpen en fraaie handwerken, die door Inwoners tydelyk zijn afgestaan. Het aantal voorwerpen, die stuk voor stuk een aandachtige beschou wing ten volle waard zijn, is zó groot, dat men in een uur tijds nau- welijks uitgekeken raakt. Van de uit gebreide collectie noemen wij de Oos terse kunst met fraai beeldhouw werk, handgeweven doeken, een zeer kostbare Perzische haremmantel en Chinese reukzakjes, voorts een gou den byouteriedoosje van Marie An toinette, de oudste getekende kaart van Zeeland en vele andere opmerke lijke prenten, alsmede de Kroniek van Smallegange, kostbare sier- en gebruiksvoorwerpen in goud, zilver en koper, zeer oude munten, o.a. een uit 300 jaar v. Chr„ een zeldzaam mooi doopkleed van Brüssels kant, een bedsprei uit 1621, een markant voorbeeld van Zaans stikwerk, een niet minder opmerkelijke natuurzij den boerenborstrok en veie andere curiositeiten. De talloze antieke handwerken getuigen van het verba zingwekkend geduld, dat by de ver vaardiging ervan aan de dag is ge legd, maar ook de handwerken uit andere landen zullen de bezoeksters van de tentoonstelling ih verrukking brengen. In haar openingsrede wees me vrouw Boikestein op de goede naam, welke het Nederlandse sanatorium te Davos geniet. Men houdt daar vast aan de methode van het ouderwetse kuren en geeft daarmee een goed voorbeeld aan de sanatoria van an dere Janden. Mevrouw Boikestein sprak tenslotte de wens uit, dat de expositie een druk bezoek zal trek ken. Namens de Unie van Vrouwelij ke Vrijwilligers gaf mevrouw A. F. van de KopWunderl vervolgens een toelichting op het tentoongestelde, dat ook heden van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur nog te bewonderen is. Aan de expositie zijn enige attracties ver bonden, waarvan de opbrengst even eens is bestemd voor de Nederlanders in Davos. STICHTING 1940—1945. Per 30 September j.L telde de Stich ting 1940 - 1945 in Zeeland 3283 contri buanten, d.w.z. 13fc per 1000 inwoners. Het bedrag can contributies per 1000 inwoners bedroeg f 48.98. Vlissingen FILMAVOND A. B. v. A. Op Donderdag 22 November a.s. zal de Algemene Bond van Ambte naren afdeling Vlissingen, in het Concertgebouw aldaar een filmavond organiseren. De te vertonen film, ge titeld „With these hands", geeft een duideiyk beeld van het vakvereni gingsleven in de nieuwe wereld. De bondsvoorzitter, de heer J B.om, die op uitno'ding van het N. V. V. met een aantal vakbondbe stuurders een reis naar Amerika maakte, zal vóór de vertoning van de film een inleiding houden. BAZAR TEN BATE VAN DE T.B.C.-BESTRIJDING. De bazar van de Vrouwenbond van het N.V.V. en de Jonge Strijd, welke eind vorige week te Vlissin- fen werd gehouden ten batevari de b.c.-bestrijding, is voor de organisa toren een groot succes geworden. Beide dagen kwam er een groot aan tal bezoekers. De heer H. van der Meer opende en sloot de welgeslaag de bazar. Hy bracht de vrouwen en de jeugdgroep van het N.V.V. dank voor het gepresteerde, en deelde ver der mede, dat bij het bedrag dat de Vlissingse Bestuursderbond, ten bate va.n de t.b.c.-bestrijding ieder jaar afdraagt, thans nog de opbrengst van de bazar zal ltomen,. die vermoedelyk 700 zal zyn. -r: Op deze bazar was een 'stand inge richt van de afdeling Vlissingen der Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen over huishoudelijke voor lichting. De heer J. Geerse, leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen, behaal de het diploma A voor scheepswerktuig- kundige. De Muizenisser Affaire De Muizenisser affaire, welke reeds geruime tijd de gemoede ren bezig houdt, is op even plotselinge als sensationele wij ze tot klaarheid gekomen. Toen nl. Mej. K. uit de Bleekstraat te Muizenisse, aangelokt door het zachte winterzonnetje, be sloot een bad te nemen in het kanaal van Muizenisse, ont dekte zij tussen het kroos een fles, ongeveer ter hoogte van Café „De Vriendschap". Hoe wel zij in het begin geen aan dacht aan de fles had geschon ken, viel haar oog later op de stop, welke fraai bewerkt was. Nieuwsgierig geworden waag de zy zich enkele meters in het kroos en wist zij de fles te bemachtigen, waarin zich een briefje bevond. Mej. K. die, zoals algemeen be kend, lezen noch schryven kan, besloot na ryp beraad het voor werp op het politiebureau te deponeren. Groot was de ver rassing toen na verwydering van het kroos, bleek, dat het briefje afkomstig was van de lang gezochte knapen Basje Ragebol en Jonas Pypesteel. Het epistel luidde als volgt: Liefe Fader en Moeder. U zal ons misschien wel gemist hebben-. Wij seijn op een schip en motte hard werreke en krijge heen ete altijd. Help ons tog uit de noot. Wij kunne er niet af en wete niet waar wij benne. Uw liefhebbende zoons Basje en Jonas. De commissaris van Politie te Muizenisse, wiens ontslag morgen zou ingaan, heeft onmiddeliyk van deze vondst mededeling gedaan aan het Parket te Rattendamme en is bereids per fiets naar Vlissingen vertrok ken om het onderzoek voort te zetten. Voorts deelde ons de banketbakker M. H. de Vos uit Middelburg mede, hen enkele dagen geleden nog gezien te hebben. Hy slaagde er in de beeltenis van de beide knapen in marsepein vast te leggen. We hebben deze zoete portretten opgezonden naar Muizenisse, waar ze inmiddels geplaatst zyn In het „Museum voor Zoete Kunsten". Mej. K. uit do Bleekstraat op het politiebureau. Mysterie in het kroos. JEUGDHERBERG SCHELDESTROOM. Het ligt in de bedoeling om in de week van 26 Nov.1 Dec. a.s. door de treltkersgroep „Rondom de Schel- destroom" te Vlissingen een expositie te doen houden van amateurwerk op gebied van fotografie, houtsnijwerk, schilderkunst enz. Trekkers van de N.J.H.C. dienen zo spoedig mogelyk hun werkstukken in te leveren by üe jeugdherberg. Vrydagavond 30 November wordt een propaganda-avond gehouden, waar de heer De Visser van de N.J. H.C. het woord zal voeren en ook een film over het jeugdherbergwerk wordt vertoond. Gehoopt wordt, dat er ook muzika le medewerking zal zyn. Middelburg KLEP VAN VRACHTAUTO BESCHADIGDE DRIE AUTO'S. Bij de Middelburgse politie deed een zékere G. aangifte, dat zijn auto. waarmede hy zich in de richting Vlis singen bewoog, op de Oude Vlissing se weg was beschadigd door een uit stekende klep van een vrachtauto, die in de richting Middelburg reed. Enige tyd later bleek, dat de auto van een aannemer uit Souburg door dezelfde oorzaak schade had opgelopen: een linkerband was gesprongen. Volgens Verklaringen zou ook een derde auto door dg'klep "beschadigd zijn, doch de eigenaar van dit voertuig deed geen aangifte bij de politie. Tegen de be stuurder van de vrachtauto, de chauf feur W. v. d. M. uit Hillegom, werd proces-verbaal opgemaakt. BEZICHTIGING RUSTHUIS. In verband met de totstandkoming der uitbreiding van het rusthuis „De Griffioen" aan de Seissingel te Mid delburg, werd dit ter bezichtiging voor leden van de Ned. Hervormde gemeente opengesteld. Het ligt in de b.edoeling de uitbreiding binnen niet te lange tijd volledig in gebruik te nemen en tevens officieel te openen. BENOEMING NOTABEL. Tot notabel der Ned. Hervormde ge meente van Middelburg werd be noemd de heer H. Oldeman. O.- en W.-Souburg BAZAR KLEUTERSCHOOL „PRINSES BEATRIX." De bazar ten bate van de kleu terschool „Prinses Beatrix" te Sou burg, behoort weer tot het verleden. Er heerste een gezellige stemming; voor de vele attracties bleek grote belangstelling te bestaan, terwyT ook de oliebdllen-baksters de handen vol hadden om alle bestellingen af te werken. Vrouwenpolder RAADSVERGADERING De raad van Vrouwenpolder zal op Donderdag 22 November in openbare vergadering bijeen komen, om 6r,30 uur in Vrouwenpolder. Oosikapelle GESLAAGD. Te Utrecht slaagde voor het doc toraal examen geneeskunde, de heer J. Roos te Oostkapelle. „EEN, DIE NIET GETELD WORDT." Voor een uitverkochte zaal gaf de toneelclub „Onder ons" te Oostka pelle de opvoering van het drama in drie bedrijven „Een, die niet ge teld wordt" onder leiding van de voorzitter en regisseur, de heer A. J. de Broekert. Het stuk werd door de aanwezi- fen met grote aandacht gevolgd en e spélers moesten na. afloop een dankbaar applaus in ontvangst ne men. Aanwezig was de heer A. Hauer, toneelcriticus en leider van toneel cursussen en toneelwedstrijden, ten behoeve van een critisch rapport. Ty'dens de opvoering werden de stemmen der spelers opgenomen. De toneelclub kan terugzien op een zeer geslaagde avond. Koudekerke FÉESTAVONDEN ORANJEVERENIGING. De Oranjevereniging te Koudeker ke organiseerde Vrydag- en Zaterdag avond feestavonden, welke zeer veel belangstellenden trokken. De voorzit ter, de heer W. P. Roose, heette in hei byzonder de aanwezige Ambonezen, die belangeloos medewerking verleen den, welkom. Zeven leden der vereni ging gaven een aardige opvoering te zien van het toneelspel „De vreemde ling". Actief dierenbeschermer hartelijk gehutd:gd In zijn woning te Vlissingen is Woensdag de heer G. van Belzen, oud- Rijksveldwachter op Walcheren en een zeer actieve figuur op het terrein van de dierenbescherming, in ver band met het bereiken van de 75-ja- rige leeftijd hartelyk gehuldigd. De heer Van Belzen is maar liefst 27 jaar secretaris geweest van de Politie-die- renbeschermingsbond, afdeling Wal cheren en vervult thans nog de func tie van tweede penningmeseter. De jarige werd in hartelijke be woordingen toegesproken door het hoofdbestuurslid van de bond. de heer J. Munter en mocht tevens een schrif telijke gelukwens van het bondsbe- stuur en een bloemenhulde ontvangen Namens de bond werd hem als aan denken een vulpen overhandigd. Het congres te Middelburg van Politiedierenbëscherming Naar wij vernemen zijn thans de data vastgesteld van het eerstvolgend jaarcongres van de Bond van Politie ambtenaren tot bescherming van die ren, dat. zoals destijds reeds gemeld ditmaal in Middelburg wordt gehou den. De geüniformeerde dierenbe schermers men verwacht 125 150 bezoekers zullen op 16 en 17 April a.s. in Middelburg bijeen zijn. De or ganisatie van deze dagen berust by de afdeling Walcheren van de bond; reeds thans is men druk bezig met de voorbereidingen. ONEERLIJKE LOOPKNECHT GING ER VANDOOR. De ca. 50-jarige loopknecht B. uit Souburg, die werkzaam was by de fa. U. te Goes, ging er plotseling tus senuit, zonder achterlating van adres. Deze onverwachte vlucht was niet zonder oorzaak, want toen zijn pa troon een onderzoek Instelde, bleek dat de man van Februari tot op he den verschillende geldsbedragen tot een gezameniyke som van 5 600. niet had afgedragen. B. is thans op verzoek van de Goese politie te Don gen aangehouden. Na bekend te heb ben, is de man weer in vryheid ge steld. VObÖAi Friese rrack vraagt bedrag van 250 000 De „Heerenveense Koerier" meldt, dat Abe Lenstra weer een aanbod gekregen heeft om prof te worden in Frankryk. Nice, een van de leidende ploegen in de Franse hoofdklasse, heeft Lenstra verzocht voor deze club te komen spelen en iaat het aan herq over de transfersom te bepalen. Als Ik een bedrag vraag aldus uitte de Heerenveense crack zich tegen over een redacteur van de „Heeren veense Koerier" dan zal het 250.000 zijn en langer dan een jaar wil ik in geen geval weg. Daar zal men wel niet op ingaan, meende de international, die nog verklaarde er niet aan te denken vóór de komende Zondag den contract te tekenen. In de wedstrijd Nederland—België zal Abe dus in ieder geval van de party zyn, aldus meldt het blad. Zij wil opnieuw contacr opnemen met televisiestich4ing Naar wij vernemen heeft het be stuur van de K.N.V.B. besloten geen toestemming te verlenen voor televi sieuitzending van de landenwedstrijd Nederland—België, welké Zondag 25 November in het Feyenoordstadion te Rotterdam wordt gespeeld. Enige tyd geleden is contact opge nomen tussen de Nederlandse Televi sie Stichting en de K.N.V.B. in zake televisieuitzendingen van voetbal- wedstryden. Als resultaat van deze bespreking is destyds besloten om toestemming te verlenen voor televi sieopnamen, welke dan in de pro gramma's van Dinsdag of Vrijdag zouden worden uitgezonden. De technische bezwaren voor een dergeiyke uitzending zyn reeds thans opgeheven, dus veel vroeger, dan men aanvankelijk had verwacht Het bestuur van de K.N.V.B. heeft het televislevraagstuk -opnieuw be sproken en is tot de conclusie geko men, dat de aangelegenheid, gezien de ervaring in andere landen, zovele facetten heeft, dat nien opnieuw con tact wil opnemen met de Nederlandse Televisie Stichting om het probleem opnieuw aan de orde te stellen. Marktberichten VEILING „WALCHEREN», MIDDELBURG 21 November. Aardappelen: Koopmans- blauwe per 100 kg. 10.20—40.50. Fruit: Goudreinetten 26—46; Jonathan 12—31; Golden Dellc. (grof) 27—28; Ster- appel (grof) 16—26; Bellefleur (grof) 13: Appels val en kroet 9—13; Goudreinetten. val 420; Comt. de Paris 3135; Peren val en kroet 11—25; Tomaten 1761; No ten per kg. 1.71—1.78. Groenten: Andijvie 515; Bloemkool A 835; idem B 316; Idem C 812; Ro de kool 512; Savoye kool 410; Witte kool 4; Boere kool 8—12; Chinese kool a -6; Spruiten 12—84; SU 2—12: Spinazie 20—42; Prei 8—14; Peen kg. 8-14: Uien 2-30; Snijbonen 96—1.28; Witlof 30—50: VeldsU 20-49; Sladurisel 28-29: koolra pen 3—10; Kroten kg. 9-^-20; Bosk roten 4 —12; Bospeen 10—18, Officiële publicaties VLISSINGEN. INENTING TEGEN DIPHTHERIE. De burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat voor kinderen op de leeftijd van 2 tm. 13 Jaar, de gelegenheid fee- staat zich kosteloos tegen diphtherie te doen inenten en herinentcn en wel op Vrijdag 23 November 1951 des middags te 3 uur in het Medisch Centrum, Ju- lianalaan 2. Vlissingen, 20 November 1251. TWEEPf. KAMER Nederlands wensen over een Europees leger (Van onze parlementaire redacteur) We weten nu precies, hoe de minister van Buitenlandse Zaken, mr. Stik ker, over de samenwerking tussen de volkeren denkt. Tijdens de behande ling van zijn begroting in de Tweede Kamer had men hem min of meer verweten, dat de Europese integratie hem minder ter harte ging dan liet Atlantisch Verdrag. Woensdagmiddag bleek uit z^Ju uitvoerige uiteenzet ting waarnaar op een gegeven ogenblik ondanks de belangrijkheid van het onderwerp, slechts 27 leden zaten te luisteren dat hjj als uiteinde lijk doel ziet een Atlantische federatie. Hy houdt die althans niet voor on mogelijk. al gelooft hij niet aan een spoedige verwezenlijking. Inmiddels hecht hy grote waarïle aan de Atlantische samenwerking, niet alleen van wege de defensieve kracht, die zy ontwikkelt, maar ook om de economi sche doeleinden, die zy kan en moet gaan nastreven. vergeiyking met 1940 zeer sterk ge stegen is. Het was hem opgevallen, dat een kwart van het aantal kapi teins ter zee en kapitein-luitenants ter zee op het departement werkt. Spreker vroeg of dit nu wel nodig is. Voorts achtte hij by de organisatie van de Marechaussée de top te groot. De heer Roosjen (AR), betuig de zyn instemming met het beleid van de minister. Spreker ontwikkel de, evenals enkele andere kamerleden, bezwaren tegen Zondagsdienst tijdens de geallieerde manoeuvres. De heer Vermeer besprak enkele sociale kwesties, waarna nog spraken de he ren Haken (CPN>. Mol (VVD), Fok- kema (AR),'Vonk en Ritmeester (V VD). De heer Vonk verklaarde ver trouwen te hebben in de minister, die naar zyn mening de vaste wil heeft oni van onze troepen een bruik baar geheel te maken. Vanmiddag wordt de behandeling voortgezet. De Europese eenheid vindt hy even gewichtig en wel, omdat een ver enigd Europa tenslotte kan komen tot vorming van een aantal supra nationale organen, die het algemeen welzyn van de Europese landen die nen te bevorderen. Eén hebben we ei al, namelyk voor de kolen- en staal industrie. uitvloeisel van het plan- Schuman. Een tweede voor een Europees leger zal wel nioeiiykei geboren worden en een derde voor de landbouw ligt In een ver verschiet. De eenheid van Europa zal echtei pas volledig kunnen zijn, als ook En geland meedoet en de Scandinavische landen niet afzydig biyven staan. Nederland heeft het vaste voorne men mede te werken aan de totstand koming van een Europese defensie Tegenover een Europees leger bleek de bewindsman echter nog al scep tisch te staan, al sprak hy dit niet openiyk uit. Dat werd duidelijk dooi de vier wensen,, die hy ten opzichte van de vorming van zo'n leger koes tert: 1. geen aantasting van de thans bestaande souvereinltelt; 2. geen aantasting van de Nederlandse sociale politiek; 3. geen wyzlging van het defensie-plafond; 4. de hoge auto riteit moet een collegiaal orgaan zyn. waarin ook Nederland is opgenomen. Slechts op deze grondslagen acht mr. Stikker wat te bereiken. Wat de samenwerking op het ge bied van de landbouw aangaat, zal een zo groot mogelijk aantal landen moeten deelnemen. Ook hier is een hoge autoriteit nodig met supra-na- tionale bevoegdheid. Mocht evenwel tegen zulk een hoge autoriteit een be zwaar bestaan, dan zal men toch moeten proberen een nauwe samen werking tot stand te brengen. Er waren bij het debat verscheidene vragen aan de bewindsman gesteld! Bij de beantwoording daarvan raak te hy een aantal interessante kwes ties aan. Zo zal volgens zijn opvatting by de formatie van het nieuwe kabi net in 1952, zo men dan versterking bij Buitenlandse Zaken wil, In de eerste plaats gezocht moeten worden in de richting van uitbreiding van het ambtelyk apparaat en niet van de be noeming van bijv een minister zonder portefeuille en wel, omdat het ge wenst is, dat alle draden in één hand samenkomen. De reis van minigtcr-president dr. Drees naar Truman zal een onoffici eel karakter dragen. Zij verschilt niet van de reizen, die andere Nederland se ministers naar Amerika hebben gemaakt. Dr. Drees zal de gelegen heid krygen kennis te nemen van de militaire en economische inspanning van de Verenigde Staten. Minister Stikker hoopte voorts, dat het probleem van de waterwegen In een rustige sfeer met België bespro ken kan worden. Het is niet gemak kelijk, omdat het behalve economi sche, ook politieke facetten heeft. Tot grote voldoening van enige af gevaardigden verklaarde hy zich be reid te overwegen, of wellicht een collectief optreden tegen de landen, waar nog altijd geloofsvervolgingen tegen de Protestanten voorkomen, mogeiyk is De Kamer keurde tenslotte de be groting van mr Stikker zonder hoof delijke stemming, doch met aanteke ning, dat de fractie van de C.P.N. te gen was, goed. OORLOG EN MARINE Een begin werd voorts gemaakt met de behandeling van de begrotin gen van de departementen van Oor log en van Marine. Talrijke sprekers voerden hierover het woord, waarbij de heer Fens (KVP), o.a. zeide het te betreuren dat nog geen bevredi gend succes met de werving voor de Nationale Reserve is bereikt. De heer Tilanus (CH), wees er op, dat het aantal vlag- en hoofdofficieren in Waar zijn onze schepen Akkrumdijk 20 Nov. te Kuweit. Alkaid 21 Nov. te Antwerpen (th.). Alwaki 20 Nov. te Montevideo. Ball 21 Nov. te Boston <M.). Danae 21 Nov. te Genua venv. Delit 21 Nov. te Callao. Dl do 21 Nov. te Rotterdam. Draco 21 Nov. te Amsterdam. Eemdljk 1 Nov. te New Orleans. Elroina 21 Nov. te Havre! Helena 21 Nov. te Manta. Hoogkerk 20 Nov. te Alexandria. Iris 20 Nov. te Amsterdam. Jagersfontein 21 Nov. te Durban. Japara (L.) 21 Nov. te Singapore. Jupiter 21 Nov. te Algiers. Klipfontein 21 Nov. te Amsterdam. Kota Gede 17 Nov. te Cheribon. Limburg 21 Nov. te Semarang. Lombok 22 Nov. te Manilla verw. Loppersum 20 Nov. te Piombino. Maas 21 Nov. te Lattakla. Ootmarsum 21 Nov. te Antwerpen. Oranjefontein 21 Nov. te Teneriffe. Oranjestad 21 Nov. te Maracaïbo. Sumatra 21 Nov. te Djakarta. Titus 21 Nov. te Livorno. Veen dam 21 Nov. te Southampton. Nagekomen advertenties. Morgen, 23 Nov., hoopt onze lieve Moeder, Groot- en Overgroot- ij! -moeder, Mevr. de Wed. A. W. SMITS-DE KAT, Badhuisstraat 71, VI is- singen, haar 85ste ver- 4- jaardag te vieren. X Wij hopen, dat ze nog lang in ons midden mag zyn. X Namens de Familie, M. J. SMITS. -k-» Heden is nog onver wachts, na een langdu rig en smartelyk ïyden, van ons heengegaan onze lieve Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mevr. LEUNTJE BIMMEL geb. DEN HOLLANDER, in de ouderdom van 71 jaar. Middelburg: J. DE VOOGD— BIMMEL G. M. DE VOOGD en Kinderen Terneuzen: P. v. DIXHOORN— BIMMEL A. D. v. DIXHOORN én Kind Vlissingen: C. JANSEN— BIMMEL P. L JANSEN en Kind Middelburg: L. BIMMEL Rotterdam: L. SCHOT— BIMMEL P. SCHOT en Kinderen Middelburg: N. DE STEUR— BIMMEL If. L DE STEUR en Kinderen Vlissingen: L. BLIEK—BIMMEl J. BLIEK en Kind Souburg: C. BIMMEL M. C. BIMMEL DE WOLF en Kind Middelburg: J. VOGEL— BIMMEl L. VOGEL en Kind Middelburg, 21 November 1951. Lageweg 28. De begrafenis zal plaats hebben op Zater- dag 24 Nov. a.s. op de Algemene Begraaf plaats te Middelburg te 12.30 uur. De familie DE MGOU geeft met leedwezen kennis, dat haar geilet de Zuster. Behuwd-zus- ter en Tante, Mevr. ANTOINETTE DE MOOIJ. Wed. van de Heer M. W. HiLDERNISSE. in de ouderdom van 78 jaar In het rusthuis „Ons Huis" is overle den. Uit aller naam, Ma. J. DE MOOIJ Zierikzee. 20 Nov '53

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3