NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden Biljart V met 'n voetbal? WALCHEREN Politie vindt plukje rood haar! |T-genda Onfortuinlijke nederlaag van Goes tegen de Baronie. Sport Pick-upjes KARSOTE RUB MAANDAG 19 NOVEMBER 1951. PROVINCIALE ZEEUWSE COUR AN 1 5 EXPOSITIE „DRIE VEERSE SCHILDERS". De burgemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael, zal Vrijdag middag a.s. in de expositiezaal van Van Benthem en Jutting te Middel burg een tentoonstelling „Drie Veer- se schilders" openen. Ina Rahusen ex poseert tekeningen en litho's, Sdrika Góth schilderijen en tekeningen en Jan Heyse schilderijen in olieverf en gouache. GESLAAGD. Bij het in Den Haag gehouden exa men slaagde voor radiotelegrafist de heer A. Janse te Wilhelminadorp. Advertentie Je hebt meer trolkansen, do's waar. maar hij wil we! eens uit de band springen. Zo ziet U weer, dat schijn bedriegt: 'n ivoren bal is heus het beste. Neem gerust altijd het beste. Ook bij Uw shag neem Mascotte! Benoemingen in de Middelburgse Raad. De Middelburgse Raad benoemde Vrijdag ds. W. B. A. Smits tot tijde lijk leraar in de Hebreeuwse taal aan het Stedelijk Gymnasium. Aan ds. M. Enker werd buitengewoon verlof als leraar verleend van 1 Januari t.m. 30 April a.s. in verband met een studie- naar Israël. Tot lid van de commissie van toe zicht op het middelbaar onderwijs werd benoemd P. Q. E. Glerum Huender, tot leden van de commissie van toezicht op het lager onderwijs de heren C. M. Ghijsen, L. M. D. Bis- schops en J. Lampert. De aftredende leden van de adviescommissie Woon- ruimtewet 1947 en van het bestuur der burgerlijke instelling voor de maatschappelijke zorg werden herko zen. Aan de heer Ch. Mazure werd met ingang van 1 September jl. eervol ontslag verleend als leraar aan de Avnodschool voor Nijverheidsonder wijs. Middelburg ALLERLEI UIT DE RAAD. Bij de opening der Vrijdagmiddag gehouden vergadering van de Middelburgse gemeenteraad, deelde de voorzitter, mr. dr. N. Bolkestein, mede, dat bericht van verhindering was ontvangen van de heren J. S. Hoek (A.R.), P. Meliefste (A.R.), H. J. Flierman (Arb.) en jhr. mr. T. A. J. W. Schorer (Arb.). Van de afdeling Middelburg van de Bond van Ouden van Dagen, was een verzoek ontvangen, om bejaarden, die een uitkering genieten krachtens de Noodwet-Drees, vrijstelling van reinigingsrechten te geven. De voor zitter merkte op, dat B. en W. reeds een verzoek naar Den Haag hebben gezonden, doch dat men, ook na mon deling rappèl, nog steeds geen ant woord heeft ontvangen. De Raad trof voorzieningen in de credietbehoeften der gemeente over October en November, stelde onder- wijsvergoedingen en begrotingswijzi gingen vast, nam een besluit om gro tere zekerheid te verkrijgen met be trekking tot verleende herbouwcre- dieten en verleende een subsidie van f 95.voor restauratie van de molen aan de Oude Vlissingse weg. In de vorige raadsvergadering had de heer A. J. Schuitema (Arb.) ver klaard, dat, doordat de plaatsing van leerlingen op de scholen C en J. een te traag verloop had gehad, sommige ouders, die met het openbaar onder wijs sympathiseerden, hun kinderen naar bijzondere scholen hadden ge stuurd. De voorzitter deelde nu mede, dat dit voor één vader het geval is geweest. De oorzaak was een fout van één der ambtenaren. In antwoord op een vraag over de verbetering van de Seisweg. welke de heer B. A. Hesselink (WD) stelde, antwoordde de voorzitter, dat deze weg uit het herverkavelingsblok is gelicht, hetgeen betekent, dat nu op normale wijze onderhandelingen over de verbetering kunnen worden ge voerd met de Polder Walcheren. VERGADERING N.C.V.B. Te Middelburg hield ds. C. van Nes van Meliskerke in de vergadering der Ned. Christen-Vrouwenbond een le zing over het onderwerp: „Onze hou ding tegenover andersdenkenden". Spr. zette uiteen, dat de onver schillige houding wèl de meest voor komende, maar zeker niet de juiste houding ia. De belangstellende hou ding doet sympathiek aan. maar is er één zonder ware liefde tot de mede mens. De strijdhouding der Israëlie ten uit het Oude Testament gaat in het Nieuwe Testament over op een hoger plan en geeft de juiste houding, nl. de zendingshouding, aan. Gedre ven door de liefde van Christus moet men zijn medeburger tegemoet ko men. Tot slot gaf ds. van Nes enke le wenken voor het in practijk bren gen van deze houding. Vlissingen HERSTEL JACOBSKERK Te Vlissingen werd aanbesteed het herstel van de Jacobskerk te Vlissin gen. Er werd als volgt ingeschreven: B. Steginlc, Vlissingen 114.240; W. F. Christiaansen Vlissingen 113.000; J A. Letzev, Vlissingen 113.000; fa. J. N. D. Bijl Zn. 109.846; N.V. Aann. Bedr. D. Huurman, Jr., Delft 99,375; N.V. Aann. Bedr. v. d. Sluys en van Dijk, Giessendam 95.980; fa. I. Woudenberg Zonen, Middelburg 93.550. Domburg BLINDENBOND. Heden belegt de Nederlandse Blin- denbond in Domburg een propagan- da-avond met filmvertoning, decla matie en medewerking van enige plaatselijke zangverenigingen. St. Laurens FILMAVOND. In het vergaderlokaal vfin St.' Lau rens werd de kleurenfilm „Een leven staat op het spel" vertoond, die een beeld gaf van het werk van de Chr. vereniging tot verpleging van lijders aan vallende ziekte. De bijeenkomst werd geopend door ds. W. A. Kalk man en gesloten door ds C. Boon. Oostkapelle VERGADERING VOETBALVERENIGING De voetbalvereniging „Oostkapelle" kwam in vergadering bijeen, in 't cafe „Internationaal" onder voorzitter schap van de heer J. C/B. de Bruijn. Het voornaamste punt van bespreking was het in orde brengen van de door het gemeentebestuur van Oost kapelle beschikbaar gestelde weide voor voetbalveld. De bedoeling is dat deze weide geëgaliseerd wordt en de leden zelf zullen zorgdragen dat steeds een kwart van ae weide be legd wordt met zoden. Zaterdag a.s. zal voor het eerst door de leden hier aan gewerkt worden. Om de kosten van het egaliseren te bestrijden zul len bewijzen van aandeel- ten bedrage van 10 uitgegeven worden. Westkapelle VERGADERING SCHOOL MET DE BIJBEL. Te Westkapelle vergaderden de le den van de School met de Bijbel. Na opening door de voorzitter, de heer H. Wouters, werd een bestuurs verkiezing gehouden, waarbij de heer P. van Signem werd herkozen. Tot eden van de controlecommissie wer den benoemd de heren M ,de Witte en J. Minderhoud. Na de pauze hield het hoofd der chool, de heer A. H. de Vree, een in- eressante causerie over de nieuwe ertaling van de Bijbel. R.C.S. bedwong Biervliet. Biervliet leed op eigen terrein een kleine nederlaag tegen RCS. Al spoe dig verschenen de Souburgers voor het Biervlietse doel, maar de vele aanvallen der gasten liepen dood op de hechte verdediging der thuisclub. De Biervlietse aanvallen werden ech ter ook niet goed afgewerkt, waar door het veldoverwicht van Biervliet teniet ging. Tot aan de rust werd niet gescoord. Na de rust pakten de ploegen steviger aan. In het vuur van de strijd beging een der verdedigers van Biervliet een overtreding, waar na een RCStspeler de vrije schop in een doelpunt omzette. (0-1). Biervliet trachtte nog wel de gelijkmaker te forceren, maar zonder succes. Ritthem BENOEMING Tot leerkracht aan de Chr. lagere landbouwschool te Aalten is be noemd de heer M. A. van Strien te Ritthem. Verdiende zege van de Zeeuwen op Odio (23) Zwaar bevochten, maar daarom niet minder verdiend is de overwinning, door de Zeeuwen uit Ossendrecht meegebracht. De Zeeuwen had het grootste deel van de wedstrijd het spel in handen en het plaatsen stak gunstig af bij het spel van Odio, dat meer ge baseerd leek op het toeval. Reeds direct na de aftrap ging de Zeeuwen op het Odio-doel af waar de achterhoede echter voorlopig het ge vaar wist te - keren. Toch moest zij reeds.na 9 minuten capituleren, toen na een snelle aanval de bal doorge speeld werd naar de Visser die hard inschoot. (01). Hoewel de gasten sterker waren, viel toch ook Odio vaak zeer gevaar lijk aan; bij een aanval van de Odio linkervleugel kwam de bal bij de rechtsbinnen welke onhoudbaar voor de Boucherie doelpuntte. (11). Nadat enkele gevaarlijke schoten afgevuurd waren, wist W. Leynse de hardwerkende Odio-doelman tenslot te voor de tweede maal te passeren. (12). Fel kwamen de gastheren toen opzetten en het was de rechtsbinnen, die de gelijkmaker voor zijn rekening nam. (22). Na de rust wist de Zeeuwen Odio toch terug te dringen. Verwoed werd er om de leiding gestreden, totdat Bode uit een schermutseling met de doelman een goal wist te maken. (2— 3). Odio zette toen alles op de aanval, maar gescoord werd er niet meer. Hulst was Iets slerker dan E.M.M. Voor de rust had Hulst het beste van het spel, door een betere spelop vatting en meer snelheid. Na 15 mi nuten wist de midvoor van Hulst van flinke afstand te scoren via de bin nenkant van de paal. Toch brak E.M.M. ook dikwijls door, maar het1 beslissende schot bleef achterwege. Een kwartier vóór de rust belandde een schot uit de E.M.M. achterlinie via het lichaam van een tegenspeler in eigen doel, waardoor Hulst zijn voorsprong tot 0-2 zag aangroeien. Na de rust pakte E.M.M. energiek aan, maar het zat niet mee en ver schillende mooie kansen gingen ver loren. Hulst kwam nog dikwijls ge vaarlijk voor het E.M.M.-doel, waar echter de achterhoede zich flink weerde en zich niet meer liet passe ren. Enkele minuten vóór het einde wist P. Brasser van E.M.M. een ver diend tegenpunt te scoren. Hiermede had de beste ploeg op de punten be slag gelegd. Spoor gevonden van de beide Muizenisser knapen? VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Variété", (18 j.), 7 en 9 uur; Luxor: „De gele hel", (18 j.). 8 uur; Unitas: Bijeenkomst „Hu- manitas", 8 uur. Morgen Alhambra: „Het meisje met dé blauwe hoed", (alle leeft.), 7 en 9 uur; Luxor: „Tatale liefde", (18 8 uur. Zeelandia kreeg klop van Meto (13). De eerste helft was zonder enige twijfel geheel voor Zeelandia, dat met herhaalde aanvallen de Meto-veste be stookte. De jonge Zeelandia-garde. kon de mogelijkheid om in de eerste helft een grondslag voor de overwinning te leggen, niet benutten. Handig door zetten van Zeelandia's jonge midvoor Leonard bracht na 10 minuten de lei ding aan de thuisspelers (10). Lang zamerhand werden de Meto-uilvallen gevaarlijker en toen na 25 minuten de stand onverwacht op 11 kwam met een fel, laag schot was reeds te zien, dat de tweede helft voor Zeelan dia moeilijker zou worden. En inder daad, een kwartier na de hervatting joeg de Meto-mldvoor de bal in het Zeelandia-doel. Dit was, gezien het overwicht dat de bezoekers in deze periode hadden, verdiend. Een straf schop in de 23ste minuut besliste de strijd vrijwel, want zelfs omzettingen in de Zeelandia-ploeg vermochten geen verlichting te brengen. (1—3). Tegen het einde kreeg Zeelandia nog een kans om met een strafschop de stand wat in. haar voordeel te wijzi gen, maar dé Bruijne maakte er geen gebruik van. PROF. DEN EERZAMEN TE UTRECHT. Basjes rode haar en Jonas' zwarte hand De commissaris van politie te Muizenïsse heeft aldus een bericht van onze speciale correspondent aldaar een spoor ge vonden, dat wellicht enig licht kan werpen op de mysterieuze verdwijning van de beide knapen, Basjc Ragebol en Jonas Pij- pesteel. Bij een nauwkeurige inspectie van de gevel der ouderlijke woning van Basje Ragebol, ontdekte men een plukje rood haar aan de afvoerpijp, alsmede een afdruk van een handpalm op het raamkozijn. Zowel afvoerpijp als raamkozijn zijn ter identificatie opge zond en naar het laboratorium afd. criminaliteit van profdr. den Eerzamen te Utrecht. Dank zij de medewerking van prof. dr. den Eerzamen zijn wü in staat een foto af te drukken van deze hooggeleerde des kundige in zijn laboratorium, terwijl hij de beide voorwerpen onderzoekt. De pijltjes geven de plaatsen aan, waar zich de mysterieuze ontdekkingen van dc politie bevinden. Engeland heeft een atoomkachel, Engeland is het eerste land in de wereld, dat een inrichting voor cen trale verwarming uit atoomenergie heeft. Dit is Zaterdag te Londen be kend gemaakt. De installatie bevindt zich in het instituut voor atoomonder zoek te Harwell, waar met ingang vanjheden een gebouw van 80 vertrek ken rechtstreeks warmte zal betrek ken van de experimentele atoomzuil. Wanneer de „atoomradiatoren" in nog twee of drie gebouwen te Harwell zul len zijn aangebracht, zal het steenkool- verbruik aldaar met 1000 ton per jaar verminderd worden. Britse vice-consul te Djeddah vermoord. In Londen is bekend gemaakt, dat de Britse vice-consul te Djeddah, Cy ril Ousman, is vermoord. De autoritei ten van Saoedi-Arabië stellen een on derzoek in Dc onbekende'aanvaller is ontsnapt. Malversatie bij bouw Yan ziekenhuis te Maastricht. Door de Maastrichtse recherche is een onderzoek ingesteld naar ernsti ge onregelmatigheden, welke zich zouden hebben voorgedaan bij de bouw van het nieuwe ziekenhuis St. Annadal te Maastricht. Verschillende installateurs ontvingen gedurende de jaren 1947, 1948 en 1949 materialen uit het magazijn van het ziekenhuis, toebehorende aan het burgerlijk arm bestuur, zonder hiervoor ooit te beta len. Blijkens berekeningen en schat tingen, voor zover die tot nu toe kon den geschieden, betreft het een waar de van meer dan 15.000. „Philips" wijst publicaties van Vogeler naar rijk der fabelen De Amerikaan R. Vogeler, die in dertijd door een Hongaarse recht bank „wegens spionnage" tot 15 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld en in het begin van dit jaar na stappen van de Amerikaanse regering werd vrijgelaten, publiceert thans een serie artikelen over z\jn belevenissen in Europa in het weekblad „The Satur day Evening Post". In een tweetal artikelen wordt her haaldelijk „Philips" genoemd. Naar aanleiding hiervan heeft de Raad van bestuur der N.V. Philips gloeilampen fabrieken te Eindhoven een communiqué uitgegeven. Hierin wordt gezegd, dat de insinuaties, als zou Philips voor de vrije wereld onge wenste inlichtingen aan Hongarije hebben aangeboden of gegeven, uit sluitend voor rekening van de fanta sie van de schrijver zijn. Nimmer heeft Philips een overeenkomst met Hongarije of een communistische in stelling afgesloten, waardoor de com munisten in staat zouden zijn gesteld moderne apparaten en buizen op het gebied der electronica te fabriceren. VOETBAL Goese aanvallen steeds gevaarlijk In een boeiende en spannende wed strijd verloor Goes In Breda op on fortuinlijke wiJ/.e van de Baronie. Goes had steeds het beste van het spel en het was geheel tegen de krachtsverhouding in, dat de thuis club in de laatste 10 minuten toch nog een overwinning wist te force ren. Dit dankte zjj aan enkele surprises van Vrouwe Fortuna en aan scheids rechterlijke dwalingen. Goes miste Jan Luijk en le Conté, maar speelde constant goed, dank zij een goed ver band tussen middenlinie en voorhoede. De aanvalscombinaties waren veel be ter dan in voorgaande wedstrijden. De thuisclub liep herhaaldelijk in de bui- tenspeival. Liplijn, die bij Goes op de rechtsbultenpfaats debuteerde, kreeg de eerste kans maar schoot naast. Uit een fraaie pass van dezelfde spe ler schoot v. d. Sluis tegen de paal. De terugspringende bal werd door Beuns hard naast geschoten. De Goe se aanvallen bleven gevaarlijker dan die der thuisclub. Tevens schitterden de Pan én P. Wjis in de Goese achter hoede. Een goea door Mos genomen vrije schop, werd door v. d. Berg tij delijk onschadelijk gemaakt. De Ba ronie-keeper stompte de bal het veld weer In, waar v. d. Sluis een nieuwe kans kreeg. De Goese midvoor schoot echter over de lat. Aan de andere kant brak Van Raak door, maar Vos redde door uit te lopen. Nadat Liplijn een goed schot had ingezonden, dat door v. d. Berg werd gestopt, werd theegedronken. Kort na de hervatting kogelde v. d. Sluis tegen de lat. Beuns deed het na 10 minuten beter en gaf v. d. Berg geen kans (01). Bij de Baronie moest Matthijsse vervangen worden door Jongeneele, terwijl by Goes P. Wijs vervangen werd door Verrijzer. Dit betekende voor beide ploegen een aderlating. Ondanks meer activiteit in de gelede ren der thuisclub, lag een zege voor Goes in 't verschiet, want de Baronie bleef voor doel onproductief. Tien mi nuten voor het einde kwam de gelijk maker tot stand. Toen de Goese ver dediging bij een scrimmage voor doel dekkingsfouten maakte kon Van Thoor inschieten (11). Het initiatief kwam daarna weer aan Goes en enkele malen ontkwam het doel van de Baronie ternauwer nood aan een doorboring. Succes kwam echter aan de anderé kant, toen de scheidsrechter een indirecte vrije schop toekende aan de Baronie op twee meter van het doel, waaruit Van de Corput de winnende goal scoorde (21. Brand in kerkgebouw was spoedig geblust. Tijdens de kerkdienst is Zondag morgen brand uitgebroken in de Ge reformeerde kerk te Zijldijk bij Apel doorn. Het gebouw werd door de kerkgangers ordelijk verlaten en de brand werd geblust met schuimblus- apparaten. Zijldijk heeft geen brand weer. De gealarmeerde brandweer uit Appeingedam nam 't nablussings- werlc voor haar rekening. Omtrent de oorzaak van deze kerk brand, die niet veel schade veroor zaakte, wordt een onderzoek inge steld. Vermoedelijk is de brand ont staan door het te hard stoken van de kachel. Ex-O.V.VV. ers mogen terug naar Indonesië. (Van onze correspondent). Djakarta, November. Onlangs maakten wij melding van de bezorgd heid onder ex-O.V.W.-ers in Indone sië die geen ..re-entry-permit" kon den krijgen. Deze soep is inmidde afgekoeld, want al heeft het in som mige gevallen veel tijd en moeite ge kost, aan alle oud-O.V.W.-ers, op wier gedrag hier verder niets viel aan te merken, en die met verlof wa ren gegaan, is intussen toestemming verleend naar dit land van hun ar beid terug te keren. Radio Peking ontkent Hanley's beschuldiging. Radio Peking heeft de verklaring van luitenant-kolonel Hanley, dat de communistische strijdkrachten in Ko rea duizenden krijgsgevangenen der verbondenen hebben vermoord, te gengesproken. Generaal Ridgway, de opperbevel hebber van de strijdkrachten der V. N. in Korea, heeft bevestigd, dat com munisten wreedheden hebben begaan Hij noemde daarbij geen cijfers. Mili taire functionarissen te Washington vragen zich af hoe kolonel Hanley tot de conclusie is gekomen, dat ongeveer 6000 geallieerde krijgsgevanenen door de Noordelijken zijn gedood. Frankrijk zonder krant. Frankrijk zal heden, Maandag, bijna zonder kranten zijn als gevolg van een staking van 24 uur, van de employé's van de krantendrukkerijen. De staking is uitgeroepen uit solidariteit met de stakers in de drukkerijen in Marseil le. Slechts kleine plaatselijke bladen zullen verschijnen. HANDBAL Grote overwinning der Hellas-hereu. DAMES NIET IN VORM. De dames van Hellas hebben tegen L.E.W, uit Eindhoven een slechte wed- strijd gespeeld. Het klopte niet bij de Goese club en het spel was mat en doorzichtig. Toen Rie Koole kort na het begin een strafworp miste depri meerde dit Hellas wellicht teveel. Kie Adriaansc, die ook nu weer onder de lat stond, had aan geen der doelpun ten schuld. Uit een strafworp opende L.E.W, de score en verhoogde de stand voor dc rust tot 20. Bij Hellas wer den schoten van de dames Voois en van Son door de keepster der gasten gestopt. Hellas probeerde het na rust met een gewijzigde opstelling, echter zon der succes. Na 10 minuten werd het 3—0 en uit een vrije worp 40, waar mede het einde kwam. De heren van Hellas deden het be ter en klopten D.E.S. II uit Eindho ven kansloos met 310. Beide vleu gelspelers van Hellas hadden in deze wedstrijd van plaats verwisseld, wat een verbetering was Uit een goed aan- Ëegeven bal van Rosier scoorde van lese (0—1). Rosier maakte voor de rust twee goede doelpunten (03). Met de sporadische aanvallen der thuisclub had de Hellas-verdediging met Haasdonk aan het hoofd geen moeite. Na de hervatting maakte P. Zweedijk er met twee doelpunten 05 van. Minnaard bracht de stand op 06. D.E.S. wist toen de achterstand te ver kleinen en uit een strafschop werd het 26. Een verrassend schot nivelleer de de achterstand tot 36, maar toen kwam Hellas weer aan bod. Rosier kreeg tweemaal achtereen een straf worp te nemen en hij maakte geen fout. (38). Nadat Haasdonk enke le gevaarlijke schoten had gestopt, bracht P. Zweedijk de stand op 39 en even later op 3—10. De uitslagen waren: District le klas se: Dames LEWHellas 40. Heren: DES II—Hellas 3—10. District Zuid 2e klasse: Dames: Ma rathonHellas n 22 (o.p.v. Mara thon), EMM—Olympus 2—5. Heren: EMMOlympus 73; Marathon II Hellas II 411; Tonido I—Tonido II 9—3. Afdeling Zeeland le klasse: Dames: Olympus IIWalcheren II afg.r. He ren: Hellas IV—Hellas III 5—12. Vriendschappelijk: Heren junioren: Tonido AHellas A 410. SCHAKEN Middelburg won met 46 van de Pion. Te Eindhoven werd in de hoofdklas se C de wedstrijd De PionMiddel burg voor de competitie van de K.N. S-B. gespeeld. Middelburg won met 6 4. De gedetailleerde uitslag luidt: D. A. M. MeelesP. M. de Kleyn L; H. J. VerbcrneG. Verleur 01; J. Hoogeveer—J. L. Woudstra VaVa; A. de GrootK. Maartense 10; L. Frie- derichsH. Strooband 0—1; L. M. Ro- meijndrs. M. C. Verburg 0—1; J. de JongA. Dobbelaar 10: J. Sibille P. D. de Zeeuw 01; A. M. van Hun- derJ. de Baare 01; A. R. Hoving mr. P. W. Meijlink 1—0. •y? Een 4 km. lange nationale crossloop te Amsterdam werd Zondagmiddag door Bobeldijk uit Medemblik gewonnen. Op de Oerlikon-baan te ZUrich werd een internationale omniumwedstrijd ge wonnen door Rik van Steenbergen. Schul- te, die tweede werd, Het bekende renners als Kübler, Koblet en Eartali achter zich. Te Parijs werd een internationale sprintwedstrijd om de Prix Paul Bouril- lon gewonnen door Arie van Vliet. Twee de werd Harris, derde Beüenger. Advertentie werkt V0n twee kanten teqe/yk Marktberichten VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 16 November. Aardappelen 0.08—0.10; Poters 0.07—0.13; Groenten: Andijvie 0.26 —0.39; Bloemkool 0.11 ;Boerenkeel 0.74 —1.18; Komkommers 0.110.12; Kroten 0.08—0.11; Rode kool 0.10—O.II; Waspeen 0.16—0.23; Grote peen 0.14; Prei 0.13—0.17; Selderij 5.20—9.60; Knolselderij 0.12; Sla 5.80—11; Spinazie 0.31—0.39; Spruiten 0.28 —0.50; Tomaten 0.120.40; Uien 0.250.30; Witlof 0,460.52. alles per kg. stuk of per bos. Fruit: Druiven 0.831.23; Appelen: Cox Orange Pippin 0.40—0.83; Glorie van Hol land 0.290.43; Goudreinette 0.25—0,48; Groninger Kroon 0.220.30; Jonathan 0.30 —0.55; Laxton Superbe 0.220.41; Ster appel 0.300.55; Peren: Beurre Alex. Lu cas 0.46—0.53; Beurre Clairgeau 0.420.56; Comtesse de Paris 0.300.44; Doyenné du Comise 0.57—1.15; Gïeser Wildeman 0.35 —0.46; Kleipeer 0.250.37; Nouveau Poi- teau 0.28—0.36; St. Remy 0.3O—0.35; Zw. Wijnpeer 0.22—0.37, alles per kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3