TRIUMPH YERSEKE HEEFT EEN NIEUW GROENE KRUIS-WIJKGEBOUW altijd wint PROGRAMMA BEZOEK MINISTER VAN DEN BRINK VASTGESTELD ARBEIDSTIJD BIJ LOODSWEZEN GEPANTSERDE SMOKKELAUTO BIJ AXEL AANGEHOUDEN OLIE-STOKEN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 17 NOVEMBER 1951 HISTORIE SINDS 1930. De heer C. Philipse roemde de samenwerking tussen Groene Kruis, burgerij en overheid. Onder grote belangstelling lieeft het lid van Gedeputeerde Staten, de heer C. Philipse, het nieuwe Groene Krais-wykgebouw te Yerselce geo pend. Aanvankelijk lag het in de bedoeling, dat de Commissaris der Ko ningin, jhr. rnr. A. F. O. de Casembroot, deze,opening zou verrichten, maar door droeve familieomstandigheden was de Commissaris verhin derd. De heer Philipse roemde ln zyn openingsrede de samenwerking tus sen Groene Kruis, burgerjj en overheid, die er toe leidde, dat een b*Jzon- der fraai gebouw tot stand kwam. Spreker hoopte, dat dit nieuwe wtfk- gebouw tot ln lengte van dagen als een teken van saamhorigheid- in Yer- seke zou staan. De openingsbijeenkomst werd ge houden in de raadszaal van het ge meentehuis, waar de voorzitter van de afdeling Yerseke van het Groene Kruis, dokter M. Polderman, de ge nodigden verwelkomde. In het kort schetste hij de historie, die aan de stichting van 't gebouw voorafging en die reeds in 1930 een begin nam. Woorden van dank werden gericht tot de velen, die aan de totstandko ming van het wijkgebouw een actief aandeel hadden gehad. Hierna werd het woord gevoerd door de heer Philipse, die in een korte rede er onder meer op wees, dat het Groene Kruisbestuur van Yerseke begrepen heeft, dat het een taak dient te verrichten op sociaal terrein. De heer Philipse besloot zijn rede met de bede, dat de samenwerking, die in Yerseke tot stand kwam, ook nog eens te zien zou zijn in de afgedwaalde en vertroebelde wereld. Burgemeester A. C. Willemsen wenste het Groene Kruis-bestuur na mens het gemeentebestuur geluk en meende, dat deze felicitatie eigenlijk voor de gehele gemeente bestemd was. Spreker wees erop, dat het met de totstandkoming van het gebouw, waai'in zich ook een badinrichting be vindt, niet altijd naar wens is gegaan. Spreker hoopte van harte, dat dit nieuwe gebouw thans aan alle ver wachtingen zal voldoen. De burgemeester herinnerde voorts aan het werk van wijlen dokter G. van Klinkenberg, die meer dan 40 jaar gemeente-arts te Yerseke was. Te zijner ere werd in de hal van het gebouw een plaquette aangebracht, vervaardigd door de beeldhouwer P. Dliont uit Utrecht. DE OPENING. Vervolgens begaven allen zich naar het nieuwe gebouw, waar Nelleke Dominicus, het dochtertje van de se cretaris der Groene Kruis-afdeling een keurig versje reciteerde en de heer Philipse de sleutel van het ge bouw aanbood. Hierna volgde de-symv bolische opening en de onthulling van de plaquette ter herinnering aan wij len dokter van Klinkenberg. De ont- Het Het rootwater-probleem in 0. Z.-Vlaanderen. Gebruik bevloeiïngsweide. Op 22 Augustus werd te Sint Jan steen een zogenaamde „Kleine Com missie" belast met het onderzoek van aanslagen betreffende de lozing van het rootwater uit de vlasroterijen en met het verstrekken van advies aan Gedep. Staten bij individuele aanvra- gen voor het stichten van nieuwe ro terijen. Uit deze „Kleine Commissie" is toen een werkgroep gevormd bestaan de uit de heren P. H. Geirnaert, bur gemeester van Sint Jansteen, H. M. Francken (Vlassersfederatie), ir. G. P. M. Dikötter (Waterleidingmaat schappij) en ir. K. Drok (waterschap Hulster- en Axelerambacht). Deze werkgroep heeft een plan opgesteld, dat binnenkort aan de Kleine Com missie zal worden aangeboden en dat een regeling inhoudt voor het afval waterprobleem van vijf roterijen, die 'gelegen zijn binnen een bepaald ge deelte van de gemeente Sint Jansteen. betreft hier vier roterijen, die in werking zijn en een vijfde, die nog gebouwd moet worden. Naar wij vernemen stelt de werk groep voor een systeem te gebruiken, waarbjj het afvalwater via pijpleidin gen wordt gebracht naar een bevloei- ingsweide. Wat er later met het daar gefiltreerde water zal gebeuren, dient nog bezien te worden. Zo het hier toe geschikt mocht blijken, wil men het opnieuw als rootwater gebruiken. Mocht het daarvoor ongeschikt blij ken, dan zal het afgevoerd moeten worden. 9l/2 maand gevangenisstraf voor diefstal bij V. en D. Door de Arrondissements-rechtbank te Middelburg werd uitspraak gedaan in de op 2 November 1.1. behandelde strafzaken. H. V., 25 jaar, los werkman te Mid delburg kreeg negen maanden en twee weken gevangenisstraf met af trek van het voorarrest. Tevens werd hij voorwaardelijk ter beschikking gesteld van de Regering met een proeftijd van drie jaar. V. had in de maand Februari van dit jaar een in- braakje gepleegd in de winkel van V. en D. te Middelburg en toen een be drag van 96.en een regenjas weggenomen. A. D. de W., fabrieksarbeider, wo nende te Terneuzen, werd veroordeeld tot X jaar gevangenisstraf, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met 2 jaar ~"'|d. Hij had bij een café teKem- seke (B.) in een dronken bui een fiets gestolen. De 45-jarige autohandelaar H. H. F. F., die te Breskens zijn auto had bestuurd, terwijl hij dronken was, 4creeg 1 week gevangenisstraf, met ontzegging van de bevoegdheid mo torrijtuigen te besturen voor de tijd van zes maanden. C. A. W„ vishandelaar te Meer- donk (B.), kreeg voor eenzelfde feit twee maanden gevangenisstraf en twee laar intrekking rijbewijs, (bij verstek). J. M. T„ los arbeider te Axel, werd wegens het begaan van een zedenmis drijf veroordeeld tot 6 maanden ge vangenisstraf met aftrek- van het voorarrest Tevens werd hij ter be schikking gesteld van de Regering, hulling van dit gedenkteken geschied de door de burgemeester. Na de bezichtiging van het wijkge bouw, dat een uitstekende indruk maakt en ongetwijfeld tot een der mooiste van Zeeland mag worden ge rekend, bleef men nog enige tijd bij een. Tijdens deze bijeenkomst wer den gelukwensen voorgelezen van jhr. R. J. H. Q. Röell, voorzitter van het Provinciale Groene Kruis en van de secretaris-generaal van de algeme ne vereniging, dokter G. H. Ch. Cath De secretaris, de heer P. J. Dominicus gaf een gedocumenteerd overzicht van de totstandkoming. Gesproken werd voorts nog door de heer A. de Lange, secretaris van de Provinciale Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis", die er o.m. op wees, dat een wijkgebouw noodzakelijk is voor elke gemeente, door de archi tect, de heer H. Wesselo uit Bussum, de heer J. Schipper, voorzitter van de Chr, Wijkverpleging en van de Boerenleenbank te Yerseke en door burgemeester M. Vogelaar 'van Krui- ningen. Dokter Polderman dankte alle spre kers uitvoerig. iplilM l ïr, VIRGINIA Indijking Braakman werd aanbesteed Tweede deel van het werk Vrijdag is te 's Gravenhage aanbe steed het bestek 6 voor het maken van het tweede gedeelte der werken tot indijking van de Braakman onder de gemeenten Hoek en Biervliet in Zeeuwsch-Vlaanderen. Er waren 11 inschrijvingen, waar van de laagste was: N.V. Holland's Aannemersedrijf Zanen Verstoep te 's Gravenhage voor 3.680,000, De hoogste.: N.V. D. Blankevoort en Zoon te Bloemendaal voor 4.498.000. De gunning is aangehou den. LONEN IN VLASINDUSTRIE De Staatscourant van Vrijdag be vat o.m. de tweede wijziging van de regeling van lonen en andere arbeids voorwaarden in de vlasindustrie. De nagalm van de Vlissingse klokken Voor de luidinstallatie van het Vlis singse carillon werd nog gestort bij de P.Z.C. dpor N.V. f 2.50, door L. L. P. f 2.en door mevr. F. K. v. W.J. Den Haag 2.50. De stand van de inzameling is thans: Gestort bij de penningmeester, de heer G. A. van Druten 490.54 en ge stort op zijn gironummer 261272 Bij'de P.Z.Ct. werd gestort 989.98 en op het gironummer daarvan (359300) werd gestort 282,50, Totaal werd dus tot heden ontvan gen 2160,87. Het tekort bedraagt nog 139,13. Wie hélpt nog even mee ZEEUWSE AUTOMOBIELEN MOTORSPORTVERENIGING. De nieuw opgerichte Zeeuwse Au tomobiel- en Motorsportvereniging zal Dinsdag a.s. in het Nederlandsch Koffiehuis te Middelburg haar eerste vergadering houden. De eerste rit der nieuwe vereniging zal vermoede lijk in December worden gehouden. Telefoneren met Overslag Op 1 December 1951 woidt het tele foonnet Overslag verenigd met het net Zuiddorpe, waardoor Overslag als zelfstandig telefoonnet ophoudt te bestaan. De abonné's van Overslag zullen rechtstreeks op Zuiddorpe worden aangesloten. Besprekingen te Middelburg, Vlissingen, Goes, Hulst, Sluiskil enop de Oosterschelde. Vrijdagmorgen Is het programma voor het bezoek van de minister van Economische Zaken, prof. dr. J. R. M. van den Brink, op 20 en 21 No vember aan Zeeland definitief vastgesteld. De minister, die vergezeld zai z(jn van de lieren dr. Ch. L. H. Truyen, directeur-generaal voor Handel en Nijverheid en ir. J. W. Bartelds, plaatsvervangend directeur-generaal voor de Industrialisatie, zal talrijke besprekingen voeren over de econo mische toestand, de wenselijkheden, mogelijkheden en moeilijkheden in Zeeland. Dg minister arriveert Dinsdag a.s. om half elf in Goes, waar hij in ho tel „De Korenbeurs" begroet' wordt door de Commissaris der Koningin, leden van Gedeputeerde Staten en de Griffier der Staten en waar hij een korte bespreking zal hebben met B. en W. van Goes. Het gezelschap gaat vervolgens naar Kruiriingen en vaart over naar Perkpolder. Tijdens de overtocht heeft de minister een onderhoud met B. en W. van Kruiningen. Om 12 uur arriveert hij in Hulst, waar een liur later in „De Koning van Engeland" een bespreking begint met vertegen woordigers van de vlas-, textiel- en klompenindustrie (werkgevers en werknemers) en met de burgemees ters van Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge. Na de lunch wordt nog een bezoek gebracht aan de tex tielfabriek N.V. Clitex te Clinge. Van half vier tot half vijf worden de Co- kesfabriek en de fabriek" van de l'Azote te Sluiskil met een bezoek vereerd. Hierna volgt een twee uur durende bespreking met de Kring van werk gevers in de Kanaalzóne van Z. Vlaanderen en fabriekskernen, als mede de burgemeesters van Terneu zen, Westdorpe, Axel en Sas van Gent. Na het diner vertrekt de mi nister tegen 10 uur 's avonds uit Binnenkort restauratie van St. Jacobskerk te Vlissingen In een Vrijdagavond gehouden ver gadering van lidmaten der Herv. ge meente te Vlissingen deelde de presi dent-kerkvoogd mede, dat de aanbe steding van de restauratie van de St. Jacobskerk is gehouden en dat bin nenkort met het herstel zal kunnen worden begonnen. PLAATSELIJKE REGELINGEN De drukte te Vlissingen De minister van marine ir. C. Staf heeft In zjjn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer op vragen betreffende de marine-begroting 1952 on dermeer een uitvoerige beschouwing gegeven over de arbeidstijden bij het Loodswezen. Hij zegt daarin; dat de arbeidstijden bjj het loodswezen, hoe wel de gemiddelde arbeidstijden nagenoeg overeenstemmen, toch niet zjjn geregeld overeenkomstig die bij de koopvaardij, doch moeten, ju verband met de uiteenlopende omstandigheden in de verschillende standplaatsen, plaatselijk worden geregeld. In het algemeen komen deze rege lingen, voor wat de loodsvaartuigen betreft, in zee neer op 10 uur arbeid per dag. Gedurende de binnenligtijd wordt ter compensatie op werkdagen slechts gedurende de morgenuren ar beid verricht: beurtelings doet dan het personeel nog gedurende 24 uur wachtdienst, welke dienst echter wordt gevolgd door 24 uur vrije tijd. Bij de rede-afhaaldlenst te Vlissin gen, Hoek van Holland en IJmuiden wordt de dienst in 3 ploegen gedaan, zodat maximaal 56 diensturen per week worden gemaakt. In verband met het gemis aan Zon- en feestdagen worden jaarlijks 8 extra vrije dagen gegeven. A.M.Z. sluit zich aan bij landelijke federatie Jaarvergadering Middelburgs Ziekenfonds In de jaarvergadering van het Al gemeen Middelburgs Ziekenfonds, welke onder voorzitterschap van mr. A. J. van der Weel ln liet Nederlands Koffiehuis werd gehouden, werd het voorstel van het bestuur tot aan sluiting per 1 Januari 1952 by de lan delijke federatie van maatschappij- ziekenfondsen na een uitvoerige toe lichting door de voorzitter en enige bespreking met algemeen stemmen aangenomen. Dit besluit is gevallen, nadat in vorige vergaderingen achtereenvol gens een inleiding was gehouden door de voorzitter van de Centrale bond van ziekenfondsen en door een hoofdbestuurslid van de Federatie van maatschappij-ziekenfondsen. In de algemene vergadering werden de jaarverslagen van de secretaris penningmeester en van de admini strateur, waaruit wy reeds de voor naamste bijzonderheden publiceerden, na een korte bespreking goedgekeurd. Op voorstel van de financiële com missie, welke zich aansloot bij het uitgebrachte accountantsrapport, werd de secretaris-penningmeester, de heer L. Onderdyk, décharge ver leend voor zijn beheer. De voorzitter zegde hem, de administrateur en het overige personeel hartelijk dank voor him ijver en toewijding gedurende het afgelopen veijenlgingsjaar. Het aftredend bestuurslid de heer P. C. Muller werd by acclamatie her kozen. Er waren geen tegencandida- ten gesteld. In plaats van de heer L. van de Boogert, apotheker, die als lid-deelnemer van de financiële com missie aan de beurt van aftreden was en niet terstond herkiesbaar, werd gekozen dr. L. J. H. Brongers. Als plaatsvervangend lid der com missie werd benoemd de heer J. Z. L. Pel, arts. NA HEVIGE BESCHIETING. Verscheidene arrestaties verricht. Na'n levendig vuurgevecht zjjn douane-ambtenaren van de post Zuiddorpe en ambtenaren van de ambulante dienst te Sluiskil erin geslaagd een ge pantserde smokkelauto aan te houden, waarmee reeds geruime tijd smok kelwaar werd vervoerd naar België. Het was aan de douane opgevallen, dat herhaaldelijk een gewone vrachtauto zich naar een boerderij onder Axel begaf. Men nam aan, dat met deze wagen smokkelwaar werd aangevoerd, die later de grens over ging. Toen Donderdagavond weer de vrachtauto werd gesignaleerd, trok ken douane-ambtenaren een dubbel cordon om deze boerderij in de Be- oostcn-Biypolder. Des nachts te half twee verscheen plotseling de pantserwagen, die blijk baar in de boerderij geladen was met smokkelwaar. Advertentie iSnuifenwrijFI I Uw verkoudheid van neua, I keel of borst weg met DAM PO Nieuwe directeur van het Middelburgs Muziekcorps. DE HEER JAN KUILER BENOEMD. Naar wy vernemen is als opvolger van de heer Joh. H. Caro tot direc teur van het Middelburgs Muziek corps benoemd de heer Jan Kuiler, musicus te Middelburg. De heer Kui ler zai Donderdag a.s. voor de eerste maal een repetitie van het corps lel den. Een hevig vuur werd geopend, maar de smokkelaars wisten het eerste cor don te doorbreken. Het tweede cor-, don -werd hun noodlottig. Op de Pouc- kepolderse. dijk, nabij de steenoven, werd de wagen tot stilstand gebracht. Het gelukte echter aan dé inzittenden om in dé duisternis te ontsnappen. De pantserwagen bleek van Engels fabrikaat te zijn. Cabine ai motor kap waren voorzien van staalplaten ter dikte van 6 mm. en de voorruit kon afgeschermd worden met een be weegbare plaat van 12 m.m. dikte. Deze plaat bad twee kijkgaten van 9 bij 20 c.m. In dé laadbak van de vrachtauto bevond zich 3000 kg. roomboter in dozen van 25 kg. De waadde van auto en boter teza men bedroeg circa f 20.000. In ver band niet deze smokkelaffaire werden verscheidene arrestaties verricht. Het onderzoek is nog in volle gang. In de cabine bevond zich de gebrui kelijke bak met grote kopspijkers voor het uitstrooien op de weg om achtervolging met auto's te belemme ren. De dienst aan boord van de afhaal- vaartuigen is afhankelijk van de druk te van de loodsdienst; bij de momen teel drukke loodsdienst te Vlissingen doen 2 vaartuigen dienst en wel in dier voege, dat na twee weken vaar- dienst twee binnenligweken volgen. Voor wat de zeelooösen zelve be treft, wijzen de statistische gegevens voor het district Vlissingen over een drietal maanden onderstaande gemid delde dienst- en rusttijden per week uit: a. werkelijke dienst als loods 11.4 u.; ten anker liggend met beloodst schip 1.3 u.; tijd a.b. afhaalboot en tender 7.4 u.; tijd in de wacht te Vlissingen 19,2 u.; tijd a.b. varend schip als pas sagier 2,7 u. Totaal 42.0 uur. b. tijd doorgebracht a.b. loodsvaar- tuig in zee (geen wacht of andere dienst) 32,9 u.; bewegingsvrijheid aan de wal (voor de dienst beschikbaar blijvend) 30,1 u.; c. verlof en vrije da gen 41,8 u.; d. ziek 21,2 u. Totaal 168,0 uur. De sub a genoemde tijd is te beschouwen als werkelijke diensttijd, waarbij echter wordt opgemerkt, dat in de wacht te Vlissingen gelegenheid bestaat tot slapen; m.a.w. van de lood sen wordt gedurende het verblijf in de wacht geen werkelijke dienst ver langd. De sub b genoemde tijd is te beschouwen als gebonden vrije tijd, de sub c en d genoemde tijd behoeft geen nadere toelichting. Door de onregelmatigheid in het verloop van de dienst vallen de werk uren zowel overdag als des nachts. De vrije-dagen-regeling was voor de zeeloodsen 13 dagen dienst en 4 dagen vrij; op verzoek van de loodsen is deze regeling thans bij wijze van proef gewijzigd in 6 dagen dienst en 3 dagen vrij- Hierdoor wordt aangezien het personeel geen uitbreiding heeft on dergaan de werktijd gedurende de dienstperiode intensiever, waartegen over echter staat, dat men vlugger aan de rustperiode toe is. Scheldegahn te Hansweert vierde 65. jarig bestaan. De harmonievereniging Schelde- galm te Hansweert vierde Donder dagavond haar 65-jarig bestaan met een jubileumavond in de zaal van de heer Schot. Een reeds lang gekoester de wens was gelijkertijd in vervulling gegaan, want het korps werd in prachtige uniformen aan het in grote getale opgekomen publiek gepresen teerd. De geschiedenis van de vereni ging werd. geschetst door de voorzit ter en er werden voorts vele toe spraken gehouden, welke alle ge tuigden van medeleven en trots voor Scheldegalm, Het cabaretgezelschap De Vonk uit Haarlem bood een aardig pro gramma aan, dat echter bij velen enigszins is tegengevallen. Het or kest „The Vonk Stars" te oordelen naar het applaus was wel de favoriet, gezellig bal besloot deze avond. Sluiskillen reist via Breskens en Vlissingen naar Middelburg, waar wordt overnacht. Woensdag is er van 9 tot 10 uur ter Provinciale Griffie te Middelburg een conferentie met Gedeputeerde Staten en de directeur van het Eco nomisch Technologisch Instituut, drs. M. C. Verburg. Om 10.15 uur komt het gezelschap aan in Vlissingen (bij de grote poort van de Kon. My. „De Schelde"), waar het bedrijf wordt be zichtigd en een bespreking met de directie van „De Schelde" wordt ge voerd. Van 12 uur tot half één heeft de minister nog een bespreking met B. en W. van Vlissingen in het Wooldhuis, waar vervolgens geluncht wordt. Om 2 uur keert prof. Van den Brink naar Den Haag terug. De waterwegen-kwestie met België Een onderhandelingscommissiè Op 9 October 1951 hebben te 's-Gra- venhage bijeen gekomen Nederlandse en Belgische ministers de heren Steen- berghe en van Cauwelaert aangewe zen als vertegenwoordigers van hun respectievelijke landen in de Neder lands-Belgische onderhandelingscom missie, die de grote lijnen van een overeenkomst*fnzake het probleem der waterwegen zal moeten vastleggen. De beide regeringen hebben de on derhandelaar verzocht hun werk zaamheden zonder verwijl aan te vat ten. De onderhandelingen zullen betrek king hebben op de vraagstukken van de Sluis van Terneuzen en van het kanaal Gent naar Terneuzen, van de Schelde-Rijnverbinding en van de stop van Ternaaien. Het probleem van het Schelderegime zal in eerste instan tie door een studie-commissie worden onderzocht, zo vernemen wij van offi ciële zijde. EEN COMPROMIS Met betrekking tot het voorstel van prof. Gerretson het huidige ver? keersnet te water tussen België en Nederland uit te breiden door het graven van een kanaal Turnhout Tilburg, schrijft het Belgische blad „De Standaard" Vrijdagmorgen het volgende: „Het plan-Van. Konijnen burg blijkt zich de laatste" dagen in een vernieuwde belangstelling te mo gen verheugen. De hardnekkige te genstanders van dit plan zouden veel terrein hebben verloren en ln Ant werpse kringen verheelt men zich niet, dat de Kamer van Koophandel aldaar met haar stugge afwijzing van de argumenten van ir. Van Ko nijnenburg, wat al te snel van stapel is gelopen. Zou thans, zo vraagt het blad zich af, wellicht een compromis fevonden kunnen worden in die zin, at door België een geamendeerd. plan-Van Konijnenburg wordt aan vaard (waaronder ongetwijfeld het grootste gedeelte der Antwerpse grieven zou wegvallen) en Nederland anderzijds besluit een centraal ka naal (met name dus dat van Turn hout naar Tilburg) te graven?" Advertentie INSTALLATIES VOOR J. fOLDERMAN - GOES Districtscommissarissen uit Israël op Walcheren. Goed geslaagde excursie. Het studiebezoek, dat twee dis trictscommissarissen uit Israël, de heren Mordechal Kahane uit Tel Aviv en Josuha Gobernik uit Haifa, Vrijdag aan Walcheren brachten, heeft een zeer prettig verloop gehad. De beide districtscommissarissen een functie, welke ongeveer gelijk is te stellen aan die van Commissaris der Koningin in ons land maakten, vergezeld van hun dames, een twee maanden durende reis door ons land. Zij hebben een speciale studie ge maakt van de bestuursinrichting van Rijk, provincies, gemeenten, polders en waterschappen. Het bezoek aan Walcheren begon Vrijdagmorgen te Middelburg, waar de gasten uit Israël ontvangen wer den in het Polderhuis. De voorzitter van de Polder Walcheren, mr. dr. R. W. Graaf van Lynden, vertelde hier iets over de inrichting en hulshouding van de Polder, de ingenieur, ir. A. G. Wiersma, de,ed mededelingen over de schade, welke het gevolg was van de inundatie en over de djjkdichting en de heer G. Bierma, landmeter by de ruilverkaveling, hield een inleiding over de herverkavelingswerken. Vervolgens werden de gasten ten Stadhuize ontvangen door de burge meester en mevrouw Bolkestein. Hier voegde zich ook de Griffier der Sta ten, mr. J. M. Pilaar, bij het gezel schap. In Veere werd de lunch ge bruikt, waarna een autorit over Wal cheren werd gemaakt. De tocht ging dwars door het gebied van de Polder Walcheren naar Domburg, waarbij zoveel mógelijk gebruik werd ge maakt van nieuwe wegen. In Westka- pelle genoten de zeedyk en de lan dingsplaats de belangstelling. Via Vlissingen, waar in het Wooldhuis thee werd gedronken, keerde men te rug naar Middelburg, waar een einde kwam aan deze geslaagde en door de heren uit Israël zeer op prijs gestelde excursie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2