NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden WALCHEREN |T*genda OPSPORING VERZOCHT! ALS HET ENIGSZINS KAN TOCH 50.000 WONINGEN Sport Pick-upjes VRIJDAG 16 NOVEMBER 1951. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Opgravingen te Burgh gaan niet do.ir. De opgravingen welke dit najaar op het zgn. „Hoge Burgh" te Burgh ge daan zouden worden, kunnen jammer genoeg geen doorgang vinden. In de eerste plaats zijn er geen D.U.W.-ar- beiders en bovendien is gebleken, dat de onkosten veel hoger zijn, dan ge* raamd was. Een andere belangrijke factor is, dat op andere plaatsen, waai men reeds met graven is begonnen de beschikbare geldmiddelen reed! zijn verbruikt Toch ligt het in de bedoeling deze opgraverij zo spoedig mogelijk te la ten doorgaan. Getracht zal worden daarvoor de nodige financiën bijeen te brengen, zo mogelijk met steuD van particuliere zijde. BEVORDERD. Met ingang van 1 November j.l. is de heer C. J. de Valk uit Middel burg bevorderd van adelborst le klasse tot luitenant ter zee 3e klas- Verbinding tussen Oosf- en West Zeeuwsch-Vlaanderen verbeterd De weg Oostburg—Wateriandkerkje - IJzendrjke, van veel belang vooi de verbinding van Oost- met West Zeeuwsch-Vlaanderen, voldoet sinds lang niet meer aan de eisen van het huidige verkeer. Reeds tijdens de oor log zjjn plannen gemaakt voor verbe tering, on Inderdaad is onlangs het g ideeite Oostburg—Waterlandkerk je opnieuw aangelegd. Indien het hierbij zou blijven, zou het nuttig ef fect van deze verbetering zeer gering zgn. Zoals we reeds gemeld hebben zijn de invesleringsmoeilijkheden ten aanzien van de verbetering van het gedeelte WaterlandkerkjeIJzendrj ke overwonnen. Binnenkort zal de aanbesteding van dit verbeterings- werk worden gehouden, zodat in 1952 ook dit deel van de zo belangrijke Oost-West verbinding in Zeeuwsch- Vlaanderen gereed 2al komen. Midde'burg AFSTANDSMARSEN K.N.G.V. Aan de afstandsmarsen van het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond ter verkrijging van het Bonds- onderscheidingsteken en diploma (waarvoor de neren minstens 145 km., de dames 75 km., de meisjes 72Vz km. en de jongens 37H km. in een bepaalde tijd moeten afleggen) namen van de Gymnastiekvereniging „Achilles" te Middelburg met succes deel de heren W. Vader, B. Wondergem en J. Rijkse (2e maal), do dames M. Verhage, T. de Vries (2e m.), N. Back (4e mj, J Jansen van Roosendaal (4e m.), C. v d. Vrede (4e m.), R. van Loo <4e m i. M. Schoolmeester (4e m.), E. Cosijn (5e m.) en N. van Loo (5e m.), de meisjes N. Gillissen, A. Mesu, N. Houtepen (3e m.) en M. Vinke (4e m.) en van de jongens M. Kunst. SCHOOLJONGENS TOONDEN ZICH WARE VANDALEN. Na een verkoping in het Notaris huis te Middelburg kreeg een aantal verkochte goederen, waaronder een schaafbank, een slijpsteen, een tafel en enige materialen, tijdelijk een plaatsje op het Molenwater. Dit ont dekten leerlingen van de Hervormde school op het Molenwater, die niet rustten voordat deze goederen zoveel mogelijk beschadigd en vernield wa ren. De politie onderzoekt thans welke jongens bij dit ergerlijke van dalisme betrokken zijn geweest. Zfl maakte voorts proces-verbaal op tegen twee knapen, die ér een sport van maakten uit de achter lichtjes van fietsen, die op stoepen voor woningen stonden, de lampjes en fittingen te stelen. STRENGERE CONTRoLE DOOR DE POLITIE. Daar te Middelburg steeds vaker wordt geconstateerd, dat Wielrijders 's avonds geen brandend achterlicht op hun fiets bezitten en in straten, waarvoor éénrichtingsverkeer geldt, in verboden richting fietsen, neeft de politie besloten de controle op de naleving van de betreffende voor schriften te intensiveren. Er is reeds een aantal procéssen-verbaal opge maakt. VROUWENBOND P. v. d. A. De afdeling Middelburg van de Vrouwenbond der P. v. d. A. hield in het C.J.M.V.-gebou\v onder lei ding van mevrouw Van Boven— Woudstra de traditionele jaarlijkse „vrouwenavond." Nadat de presiden te de Vertegenwoordigster van het gewestelijk bestuur, mevrouw Ver meulen uit Dreischor, had verwel komd, sprak mèj. A. Pompe uit Rot terdam over „Vrede én vrijheid", waarbij zij wees op de noodzaak, dat ook de vrouwen zich op de hoogte stellen van de internationale vraag stukken. Mevrouw Van LooVan Loo las grappige stukjes voor van Simon Carmiggeït en een groep le den voerde een spel in drie bedrijven op, genaamd „Begrepen." De verga dering was goed bezocht. Gapinge VERENIGINGSGEBOUW. Ook in Gapinge zal thans een ver enigingsgebouw komen, Het ligt na melijk in de bedoeling de vroegere Hervormde Pastorie te verbouwen en dan als verenigingsgebouw te gebrui ken. Men is tnans bezig met hèt or ganiseren van een bazar, waarvan de opbrengst geheel voor de Verbou wing bestemd zal zijn. Vlissingen FEESTAVOND C.B.T.A. Woensdagavond werd voor de afde ling Vlissingen van de Centrale Bond van Transportarbeiders een feest avond gegeven. De heer J. van Eenen- naam, afdelingsvoorzitter, heette al len welkom, in het bijzonder de leden van de Breskense en Westkappelse afdelingen. Voor een volle zaal bracht Frans Vroolijk een revue, getiteld: „In volle vaart". Conferencier Frans Vroolijk en Carla met haar sprekende poppen lieten de aanwezigen uit voile borst lachen. De accordeonnlst, mr. Ahtoi- ne, liet vele refreintjes meezingen en voorts zorgden een zangduo en twee acrobaten voor het nodige amuse ment. Het programma viel dan ook zeer in de smaak van de aanwezigen, die door de heer J. Laan Jr., algemeen secretaris van het hoofdbestuur met een propagandistisch woord werden toegesproken. De dames-artisten kre gen bloemen aangeboden. Een collec te voor het N.V.V.-tb.c. fonds bracht ongeveer 54.op. OUDERAVOND RIJKS H.B.S. In de Vlissingse Rijks H.B.S. werd Donderdag een druk bezochte verga dering van de Oudersvereniging ge houden, waarin de jaarverslagen wer den uitgebracht en vervolgens een bestuursverkiezing aan de orde kwam. De heer B. B. Louis, die af tredend was, verklaarde zich bereid nog enige maanden als voorzitter aan te blijven. In die tijd moet dan naar een nieuwe candidaat worden uitge zien. Als bestuursleden uit Koude- kerke en Souburg werden gekozen dokter J. S. Bloos en de heer Schip per. Bh de rondvraag kwamen aller lei problemen van overgang en eind examen ter sprake, In zyn slottoespraak wees de direc teur, de heer G. Lammersi er op, dat voor het lerarencorps niet de school, maar steeds de leerlingen no. één zijn. Na de sluiting der vergadering werd een zeer druk gebruik gemaakt van het spreekuur der docenten. BAZAR T.B.C.-BESTRIJDING. Door de Vlissingse Vrouwenclüb van het N.V.V. zal in samenwerking met de Jeugdgroep Jonge Strijd, Vrij dagavond en Zaterdag ln do zaal Beursstraat 3 een bazar worden ge houden, waarvan de baten ten goede komen aan de t.b.c.-bestrijdlng. PROPAGANDA-BIJEENKOMST CHRISTELIJKE BESTURENBOND. De Christelijke Besturenbond te Vlissingen heeft Donderdagavond ln het Concertgebouw zgn grote feeste lijke propaganda-bijeenkomst gehou den, waarvoor buitengewoon grote belangstelling bestond. De waarnemend voorzitter, da heer J .Lodder, wees in zijn openingswoord er op dat deze bijeenkomst moest worden gezien als een appèl der chris telijke vakbeweging, waarin de leden samen komen om te getuigen van hun christelijke roeping. De heer C. van Nierop uit Utrecht, secretaris van het Chr. Nat Vakver bond hield de propaganda-rede. In de ze eeuw van het collectivisme moet de arbeider een levend deel zijn in de gemeenschap, iemand die de sociale vraagstukken onder de ogen durft zien en deze volgens de christelijke beginselen dient te verdedigen. Met klem wees spreker op het jeugdwerk, dat ook te Vlissingen zal worden aan gevat. Na een korte pauze ging de opvoe ring van het toneelstuk „Patsy een vrolijk blijspel, dat op vlotte wijze en met vaart werd gespeeld. Hoewel de medewerkenden dilettanten waren hebben zij zeer verdienstelijk spel la ten zien, zodat de opvoering een groot succes werd. Met een langdurig ap plaus gaven de aanwezigen blijk van hun grote waardering. In zijn slotwoord deelde dc Voorzit ter mede, dat in verband met de grote belangstelling op Dinsdag 27 Novem ber een tweede bijeenkomst in het Concertgebouw zal worden gehouden. De Chr. Besturenbond kan op een succesvolle avond terugzien. EEN AAPJE EN REGENPIJPEN. De Commissaris van Politie te Vlis singen maakt bekend, dat ln de week van 7 tot en met 13 November 1951 de volgende voorwerpen als gevonden aan Zijn bureau zjjn gedeponeerd: ge breide handschoenen, bruine glacé handschoen, zwart kinderschoentje, vulpotlood, grijze ceintuur, kinder wantjes. Over de volgende gevonden voor werpen zijn adressen te bevragen: di verse handschoenen. 1 paar regenpij pen, rode damesportemonnaie met in houd, wollen sjaal, huissleutel, munt biljet, zakmesje, 1 snoer blauwe kra len, gouden oorbel, herenondergoed, zwarte ceintuur, strandschop, wollen sokken, drukmeter voor auto, doublé oorbel, gouden medaillon, speelgoed- aapje, band van japon, jongensjasje, dameswanten, kinderwanten, groene vulpen, broche, portefeuille met in houd, Delftsblauwe broche, capuchon van regenmantel en een bruine kin- derportemonnaie met inhoud. UIT HET ZAKENLEVEN MAXUFACTUREXHAXDEL P. I. HAMMING. De Manufacturenhandel P. I. Ham ming te Middelburg is verplaatst van de Segeerstraat naar het gróte winkelpand Lange Delft 72. Deze verhuizing betekent voor de zaak in alle opzichten een grote verbetering; de heer Hamming beschikt tliRns over een zeer ruime, modem inge richte en verlichte verkoopruimte en over twee fx-aaie étalages. Donder dagmiddag werd de winkel heropend; hij trok reeds dadelijk zeer veel be langstellenden en vele kopei's. De heer en mevrouw Hamming mochten talrijke gelukwensen en bloemstuk ken op deze Voor hen en hun zaak zo gewichtige dag ontvangen. 0 Te 's-Gravenhage slaagde Voor het examen motordrjjver de heer C. P. Everaars, leerling der „De Ruyterschoöl" te Vlissingen. MIDDELBURG. Vandaag Concert- en Gehoorzaal: Pro vinciaal concert, 8 uur; Van Benthem 6 Jutting: Tentoonstelling edel- en sierstenen en edelsmeedwerk, 9—6 en 0—10 uur; Stadhuis: Raadzitting, 2 uur; Electro: „Tot do rand van de afgrond", (18 jr.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Gevleugelde kruis vaarders". (14 j.), 8 uur. Morgen Schutershof: Feestavond Pij percorps „Juliana", 7.30 uur; Van Benthem Jutting: Tentoonstelling edel- en sierstenen en edelsmeed werk, 0—6 uur, lezing de heer H. J. Visser, 8 uur; Bioscopen: als van daag. Zondag Electro: 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: 2.30 en 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: „Variété", (18 j.), 7 en 9 uur; Luxor: „De gele hel", (18 j.), 8 uur. Morgen: Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag, 7 en 9 uur; Concertgebouw: Uitv. buurtver. Tuin stad, 8 uur; Concordia: Bal met Jerry de Smlt's small combo, 8 uur. Zondag Alhambra: „Het meisje met de blauwe hoed", (a.l.), 3 uur; „Variété". 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Concordia; Jerry de Smit's small combo, 8 uuv. Commissaris van Politie té Muizenisse, verzoekt namens wederzijdse ouders opsporing van BASJE RAGEBOL JONAS P1JPESTEEL die op 14 November de ouderlijke woning hebben verlaten en sedertdien spoorloos zijn. SIGNALEMENT DER BEIDE KNAPEN BASJE RAGEBOL oud 12 jaar. Lang 1.60 fik Rode verwarde haardos. Vrolijk uiterlijk. Blauwe ogen waarvan één gezwollen. Zwarte knleèn. Hij is ge kleed in een blauwe blouse, korte geruite broek, grijze afzakkende sportkousen, draagt twee linkse schoenen. JONAS P1JPESTEEL: oud 14 jaar. Lang 1.80 m. Schraal, lang mager postuur. Lange benige armen met aan het eind knokige vingers met zwarte na gels. Hij is gekleed in een lang zwarte buis en verstelde slobberbroek van ribkatoen, draagt ver der lange zwarte gestopte kousen ribbeltjes twee rechts twee links) met kouse banden, ioopt op twee rechtse schoenen van verschillende kleur. Een ieder die aanwijzingen kan geven welke tot opsporing van de beide kna pen kunnen leiden gelieve op te bellen tel. No. 887766 (netnummer L 4711). Verblijfsvergunningen voor buitenlanders Nederland vraagt vergoeding Vcnschenon ia het voorlopig verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot regeling van de heffing van bedragen tot bestrijding van de kosten van het toezicht op hier te lan de vertoevende vreemdelingen en van de grensbewaking. Aan dit verslag is het volgende ont leend: Vele leden betreurden, dat de pre caire toestand van 's lands financiën aanleiding heeft gegeven tot de in diening van het aanhangige ontwerp, waarvan de strekking huns Inziens weinig strookt met het streven, het internationale verkeer van onnodige belemmeringen te bevrijden. Deze leden zouden gaarne van dc minister de uitdrukkelijke verzeke ring ontvangen, dat vrijstelling van het tarief zal worden verleend aan die vreemdelingen, die bijvoorbeeld als „diSDlaced persons" of politieke vluchtelingen steun ontvangen van kerkgenootschappen of van particu liere charitatieve Instellingen. Voorts drongen dezelfde leden aan op het verstrekken van meer zeker heid dan uit de schriftelijke cn mondelinge gedachtenwisseling tus sen de minister en dc Tweede Kamer kan worden geput over de vraag, of de passen voor grensarbeiders in ieder geval van de tariefheffing zul len worden vrijgesteld. Enige leden vestigden de aandacht op het verband tussen dit wetsont werp en de positie van de Nederlan ders in Duitsland. Deze moeten op het ogenblik een niet onbelangrijk be drag betalen voor het verkrijgen van een verblijfsvergunning aldaar. Wordt echter dit ontwerp tot wet verheven, dan is de vrees gewèttigd, dat men ook in Duitsland nimmer er toe zal overgaan, de Verblijfsvergun ning gratis te verlenen. Hierbij zij aangetekend, dat er in Duitsland on geveer 80.000 Nederlanders zijn ge vestigd. Het aantal in Nederland ge vestigde Duitsers zou circa 20.000 bedragen. Dezelfde leden maakten er op merkzaam op, dat de in België ver blijf houdende Nederlanders tot dus ver voor hun verblijfsvergunning een bedrag van fr. 200 's Jaars moeten betalen. De Nederlanders hebben dit altyd als een onbillijkheid beschouwd en herhaaldelijk stappen gedaan om die vergoeding afgescnaft te krijgen. Nu in Nederland principieel voor liet verwerven van een Verblijfsvergun ning aldaar een bepaald bedrag, moet worden gestort, is te verwachten, dat België geen verandering zal brengen in de thans bestaande situatie. De Soedan krijgt eir.de-1952 een grondwet. De Britse minister van buitenland se zaken Eden heeft Donderdag in het Lagerhuis medegedeeld, dat de Engelse regering de gouverneur-ge neraal van de Soedan, Sir Robert Howe, zal steunen iïi zijn streven om te verzekeren dat het Soedanese volk in de toekomst een volkomen Vrije beslissing zal kunnen nemen over de status van zijn gebied. Eden zeide dat de regering zich verheugde in de wetenschap dat er mogelijk eind 1952 een Gi-ondwet voor de Soedan zal zijn opgesteld en inwerking getreden, die in zelfbestuur voor de Soedan voor ziet. Na dat tijdstip zal het Soeda nese volk zelf in vrijheid zijn toe komstige status én zijn betrekkingen met Engeland en Egypte kunnen be palen. OOK VOOR CYPRUS? Het links-Socialistische lid Hughes stelde de vraag; of de beginselen, zo als die door Eden voor de Soedan waren Uiteengezet, eveneens van toepassing waren op Cyprus. Eden antwoordde hierop, dat ook Cyprus thans gaat in de richting van zelf bestuur. Marktberichten VISMIJN VÊERE. 15 November. Export garnalen, aanvoer 181Ó kg., 94—128. Schar, aanvoer 276 kg.. 38—50. Bot, aanvoer 71 kg., 53—33. wy- ting, aanvoer 6? kg.. 46—58. Middel tong. aanvoèr 6 kg., 184—202. Rog. aanvoer «0 kg., 16—21. Kabeijouw, aanvoer 3 kg. 96. Ongesorteerde ris, aanvoer 55 kg.. 48—52. Et ER VEILING MIDDELBURG. 13 Nov.: Sortering 1, minlmumpry» vco: pluimveehouders f 2.8# per kg. DREES EN L1EFT1NCK. ANTWOORDDEN. Dr. Drees vindt, dat Nederland Het er nog niet zo slecht afbracht. I (Van onze parlementaire redacteur). Wil hebben het na de oorlog nog nlot zo slecht gerooid. Aldus luidde de co leluslc van de minister-president Drees aan het einde van de twee uren lango redevoering, die hU Donderdagmiddag in de Tweede Kamer hield ter verdediging van de regering togen de vele aanvallen, die by de algemene beschouwingen over de Rijksbegroting voor 1952 op haar wa ren gericht. Nederland Is het dichtstbevolkte land van de wereld; het is ook een van de, ln de oorlog het zwaarst getroffen landen. Niettemin is het ln zijn wederopbouw voor een groot gedeelte geslaagd, is het levens peil hier niet minder dan in andere landen en vertoont de financiële po sitie een gestadige verbetering. Dc invoer is weer voor 99 door uitvoer gedekt en het laat zich :ian- zlen, dat in de betalingsbalans lang zamerhand evenwicht zal worden be reikt. Er zijn echter nog heel wat moei lijkheden te overwinnen. Een vun dc benauwendste Is het enorme woning tekort. Minister Drees deelde de on gerustheid van de Kamer over de be perking. die de regering zich heeft moeten opleggen, tot de bouw van 40.000 woningen in 1952. De minister van Wederopbouw en Volkshuisves ting zou wat graag dit aantal tot 50.000 opvoeren, doen hij is afhanke lijk van prof. Liertinck, die behalve voor de woningbouw voor zoveel an dere belangrijke zaken geld op tafel moet leggen. Dr. Drees hoopte, dat door het be schikbaar komen van meer gold in derdaad 50.000 woningen gebouwd zouden kunnen worden. Wijselijk onthield de minister-pre sident zich in zijn betoog van een be spreking der partijverhoudingen en de samenstelling van een toekomstig kabinet. Wel vroeg hij zich af. of de distnnciëring van het huidige kabi net door sommige fracties niet wat ver gaat. De regering, die doet wat in haar vermogen ligt om de samenwerking tussen Indonesië en Nederland te bevorderen, achtte het teleurstellend, dat Indonesië nu reeds de Unie. die als een blijvende samenwerking ge dacht is, terzijde wil stellen. Het is moeiljjk te zeggen, welke waiirborgen er zullen zijn, dat Indo nesië een eventuele nieuwe overeen komst loyaal zal naleven. Te dien aanzien hoopte de minister-president op de goede trouw van Soekarno en de zijnen. Overigens was hg van oor deel. dat de toestand ln Indonesië veelal te somber wordt bekeken. Er ligt nog een uitgebreid werkterrein voor de Nederlanders open. Wat Nieuw-Guinea betreft, houdt de regering vast aan haar souvereini- teit. Van haar zgn geen voorstellen te verwachten. Mocht Indonesië 2e ter tafel brengen, dan zal de Kamer worden ingeschakeld. Uitvoerig behandelde dr. Drees de positie van Nederland in de wereld, waarbij hij o.m. enige reserve tegen over het plan Pleven (Europese le ger) uitdrukte. Hoewel met de Benelux alles nog niet in kannen en kruiken is, z(in toch verheugende resultaten bereikt, vond de bewindsman. Als voor geheel West-Europa een dergelijke samen werking mogelijk was, dan zouden wij al een grote stap vooruit zijn. Aan de leden, die tot de regering het verwijt van staatssocialistische maatregelen gericht hadden, ant woordde hij, dat het bepaald een ver gissing is als men denkt, dat het zo veel beter gaat, als niet wordt inge grepen. De regering zoekt altijd naar tiet juiste midden. NIEUWE MOTIE OVER DE WONINGBOUW. In de avondvergadering hebben dc Kamerleden gerepliceerd, waarbij in het algemeen weinig nieuwe gezichts punten naar voren kwamen. Alleen op het punt van de woningbouw voor 1952 kwam er een nieuwe motie van de heer Andriessen (K.V.P.), die zijn oude introk en thans de regering wil de uitnodigen haur beleid te richten op de bouw van 50.000 woningen voor het jaar 1952 en zich verder te bera den op maatregelen en middelen, wel ke ook voor een verdere toekomst een redelijke voorziening ln het woning tekort zoveel mogelijk waarborgen. Bij dit beraad ware ook de vraag te beantwoorden, aldus de motie, of een geleidelijke aanpassing van de huren aan een economisch verantwoord huurniveau niet een der noodzakelijke middelen moet zijn om deze voorzie ning te verwezenlijken. Ten Slotte wordt de regering bij aanvaarding van deze motie uitgenodigd haar be leid met betrekking tot de financie ring van de woningbouw zodanig te voeren, dat onder vooropstelling van de noodzakelijkheid van het behoud van het monetair evenwicht, ook de bouw van woningwetwoningen in re delijke omvang ls gewaarborgd. Deze motie werd ondertekend door vertegenwoordigers van alle fracties, behalve die der communisten, die een eigen motie indienden, waarin wordt uitgesproken, dat het oorspronkelijke bouwprogramma van 50.000 woningen moet worden gehandhaafd. Minister-president Drees verklaar de in zijn dupliek, dat by de regering tegen aanneming van de motie-An- driessen geen bezwaar bestaat. Voorts kondigde hij o.m» een export-nota aan en deelde hij mede, dat een land- bouwarbeidswet in voorbereiding is. Over het vraagstuk van de Zonaags- urbeid als gesteld in de productienota kan by de behandeling van de begro ting van economische zaken van ge dachte worden gewisseld met minis ter Albregts. De vergadering werd hierna ver daagd tot hedenmiddag. PROF. LIEFCTNCK AAN HET WOORD. Met enige trots constateerde prof. Lleftlnck hierna, dat de koopkracht van de gulden niet meer gedaald is dan die van de dollar en dat de no tering van de gulden voortdurend op loopt. Hy betwistte, dat juist op dc volkshuisvesting bezuinigd was: op de begroting voor 1952 Is er veel meer voor uitgetrokken dan op die voor 1951. Een zo drastische bezuiniging ais de heer Welter had voorgesteld 15 óp de personeelsuitgaven en 20 x op de materiële uitgaven zou tot ontwrichting van een aantal staatsdiensten lelden. Voor belasting verlaging achtte de bewindsman het tydstip nog niet contröle-taken. aangebroken. Wèl decentralisatie van de Nationaal Duit» team naar Olympische Spelen. De delegaties van Oost- en West- Duitsland zijn tijdens de gemeen- schappelijke bespreking te Kassei De Oostenrykse Voetbalbond heeft in principe besloten geen ploeg af te vaar digen naar het Olympisch Voetbaltour- nooi te Helsinki, daar zy anders in stryd zou komen tnet de amateurbepsllngea. Men is in Wenen zeer onder de indruk van het besluit van de Zwitsers, die van deelneming aaö het tournool hebben af gezien, omdat ze niet in staat zijn een goede ploeg van. werkeiyk zuivere ama teurs op de been te brengen. •X- Te Bolsward zyn touwtrekkers uit geheel Friesland bgeen geweest om te trachten de touwtreksport voortaan in organisatorisch verband te beoefenen. Van 20 tot en met 23 December orga niseert de biljartvereniging „Rembrandt" ln de „IJsbreker" te Amsterdam het hoofdklassekampioenschap anker kader 47/2. Hieraan wordt deelgenomen door de kampioen van het vorig jaar Kees de Ruyter (Waahrijk), Plet van de Pol (Rot terdam), Henk Metz (Den Haag). Plet Kruithof (Barendrecht), Piet de Leeuw (Amsterdam), Jan Sweering (Amster dam), Jan Eichelsheim (Rotterdam) en Kees van Oosterhout (Maastricht). overeengekomen een commissie te be noemen, welke een nationaal Duits team zal samenstellen voor deelne ming aan dc Olympische Spelen tc Oslo en te Helsinki. De commissie. welke tevens tot taak zal hebben een Nationaal Duits Olympisch Comité te vormen, zal bestaan uit vier leden var het huidige Westduitse Olympi sche Comité en drie van het Qost- duitse Olympische Comité. VOETBAl WIJZIGING WEDSTRIJD PROGRAMMA K.N.V.B. AFDELING ZEELAND. Zaterdag 17 November afgelast: Walcheren A IZeelandia A I (Ju nioren A)Serooskerke B IVlissin gen BI (Junioren B). Zondag 18 November afgelast: 'S Heer Arendskerke I—Schoondijke I; Ingelast: Middelburg VI—Domburg II; afgelast: Zuiddorpe IIHonteniS- se IV. Zuiddorpe DL teruggetrokken. WIELRENNEN DUITS KOPPEL WON ZESDAAGSE VAN HANNOVER. De eindstand van de Zesdaagse te Hannover luidt1. Schorn— Hoer- mann (Duitsl.), op 2 ronden; 2. Roth— Intra (Zwlts.—Duitsl.); 3. Kubler— Saager (Zwlts.—Duitsl.); 4. Plattner— Knoke (Zwlts.Duitsl.); 5. Vooren Ziege (Ned.—DuitsL); 6. Gillen—Ki- lian (Lux.Duitsl.). Stichting Voorlichting Burgerlijke Verdediging Nauwer contact lussen Kamer en minister over B.V.D, De regering is voornemens een Stichting in het leven te roepen wel ke zich zal bezighouden met het ge ven van voorlichting aan de bevol king over de burgerlijke verdediging. In verband met gemaakte opmerkin gen over de benoeming van burge meesters in de drie Noordelijke hoofd steden wordt medegedeeld, dat de sa menstelling van de gemeenteraad van Groningen, alsmede de uitkomsten van de verkiezingen voor de Tweede Kamer en de Prov. Staten in die ge meente een duidelijke aanwijzing vormden, dat do benoeming vnn een burgemeester, behorende tot de P.v. d.A. volkomen gerechtvaardigd was. Uit wordt medegedeeld door de minis ters van Maarseveen cn Teullngs aan de Tweede Kamer over de begroting van Binnenlandse Zaken. Van de door sommige Kamerleden Smaakte wens. bij de benoeming van ïristollJk-Historiseho burgemeesters meer dan tot dusver is geschied leden van de C.H.U. te benoemen, heeft mi nister van Maarseveen nota genomen. In dit verband zij Opgemerkt, dtit van de 7 burgemeesters die de Christelijk- Historische richting zijn toegedaan en ln het tijdvak 11 September 1050 tot 1 November 1051 werden benoemd, er 5 lid van de C.H.U. waren, B.V.D. Minister Teullngs is met de voor zitter van de Tweede Kamer in over leg getreden over dé vraag op welke wijze een nauwer contact tussen de leden der Tweede Kamer en de minis ter ton aanzien van dc Binnenlandse Veiligheidsdienst zou te leggen zijn, zodanig, dat de bezwaren die naar voren treden, kunnen worden onder vangen, Met nadruk verklaart de minister, dat het „rechts-extremisme" de ern stige aandacht heeft van de B.V.D. KERKNIEUWS. GENERALE SYNODE DER NED. HERV. KERK. Op de zitting der Gnerale Synode der Ned. Herv. Kerk van Woensdag werd de bespreking voortgezet van het herziene ontwerp-generale rege ling voor de financiën. De commissie van rapport had eeö aantal wijzigin gen voorgesteld. De regeling werd vastgesteld en de eindredactie gelegd in handen van het breed moderamen. In verband met de besprekingen van het rapport „Hoe dienen wij de vrede?" zal in de Kersttijd een kan selafkondiging worden gegeven, mede betrekking hebbende op dit onder werp. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Montfoort M. J. Lekkerkerk, em. pred. te Amster dam, die bedankte voor de beroepen naar Hedel, Randwyk en Poortvliet. Candidaat K. Verbeek te Ophemert heeft het beroep naar de Ned. Herv. kerk te Hontenisse aangenomen (toe zegging).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3