PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Reg ering wijst Indonesische protesten van de hand In nieuwe bewaarplaatsen wordt koude buitenlucht benut OVERSTROMINGSWATER SLEURDE AUTOBUS MEE: 33 DODEN D£ BILT Kantlijn Vandaag Kleine landen aan het woord in Parijs. Truman prefereer! de V.N. boven de Grote Vier. Nobelprijs voor letterkunde aan Paer Lagerkvist. Maandag begint grote actie tegen mond- en klauwzeer. VOORSPELT: 194e Jaargang-No. 271 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. Pi. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 Ct. per week, 4.55 p. kw., fr. p. p. f 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag IS Nov. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie i 3.—. Ing. mededelingen driemaal tailcL Kleine advertenties tmax 8 regels) van 1—5 regels 1.- Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven oi adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. 51iddelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58-80, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 o£ 2160) M'burg Londense Kaal 29, tel. 2077 en 2924: Goes L. Vorststr. C3, tel. 2475 (b.g.g 2223). Oostburg Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102: Terneuzen Brouwerijstr 2: Ziertkzcc^JïogcrdAtrjCJf^^ NIEUW-GUINEA IN DE GRONDWET Minister Stikker neemt initiatief tot onderling overleg te Parijs De Nederlandse regering- heeft thans geantwoord op een Indonesisch memorandum, waarin er tegen wordt geprotesteerd, dat zij in het voor stel tot herziening van de Grondwet Nieuw-Guinea in de opsomming van de Rijksdelen heeft opgenomen. De Nederlandse regering wijst dit protest met kracht van de hand, doch is van mening, dat een oplossing van de huidige moeilijkheden wellicht kan worden bevorderd door onderling over leg tussen de Nederlandse en Indonesische ministers van buitenlandse zaken in Parys. Minister Stikker zal daartoe nog deze week het initiatief nemen. Nadat de regering van de R.I. vra- i derlandse regering gen had gesteld over het opnemen komt. van Nieuw-Guinea in het voorgedra gen Grondwetsartikel, gaf het Ne derlandse Hoge Commissariaat te Djakarta een communiqué uit, waar in er op werd gewezen, dat het aan hangig gemaakte voorstel tot her ziening van de Grondwet met betrek king tot Nieuw-Guinea niets veran dert in grondwettelijk opzicht, ter wijl ook in het standpunt der Ne- Volgende week komt minister Van den Brink naar Zeeland om zich persoonlijk op de hoogte te stel len van de economische problemen in onze provincie. Het is een nuttig be zoek, waarbij menig vraagstuk aan schouwelijk aan de bewindsman kan worden voorgelegd. Dat bij de te houden besprekingen ook de onlangs ingestelde Ontwikke lingsgebieden ter sprake zullen ko men en met name dan de positie van Zeeland tegenover deze gebieden, ligt voor de hand. Daarom wordt aan deze Ontwikke lingsgebieden in dit nummer van ons blad bizondere aandacht besteed. Zee land is niet aangewezen als ontwikke lingsgebied. Zal het schade ondervin den van het feit, dat in West-Brabant wel ontwikkelingsgebieden liggen, die bij industrievestiging bizondere voor rechten genieten? Het kan zijn nut hebben, dat niet alleen de direct bij het ministerieel bezoek betrokken figuren in Zeeland zich in dit probleem verdiepen. De toekomst van onze provincie houdt er nauw verband mee- De commandant der Rijkspolitie in Zeeland, majoor W. H. van Bal- legoijen de Jong heeft een kras boekje ópen gedaan over de Zeeuwse wegmisbruikers en hij heeft daarbij waarlijk niet te veel gezegd. De Zeeu wen zullen er wellicht verbijsterd van hebben opgekeken, dat zij bij de onge- disciplineerdste heren in het verkeer behoren, ja, zich allesbehalve als heer gedragen. Nu zijn wij altijd nog heilig, verge leken bij onze Zuiderburen en de Fransen. Maar daar zijn de wegen minder druk, dan in Nederland en leidt een achteloosheid niet dadelijk tot noodlottige consequenties. Hier is dat veelal wel het geval. Wederom kregen de bromfietsers een paar harde woorden te slikken. Hoezeer zij nodig waren, blijkt uit het feit, dat alleen in de eerste helft van 1951 niet minder dan 1600 onge vallen met bromfietsen gebeurden. dat wil zeggen bijna tien per dag in Nederland! Het is daarom van de Ver. voor Vei lig Verkeer te Middelburg een prij zenswaardig initiatief verkeerscursus- sen voor bromfietsers te organiseren. Het voorbeeld verdient ongetwijfeld elders navolging l Na de zomer van 1950 heeft het er met de Nederlandse financiën zeer somber uitgezien. We waren zo prachtig op de goede weg na ons failliet na de wereldoorlog. En plotse ling was alles weer mis. Gelukkig treedt er weer een nieuwe wending in. We komen wéér op de goede weg en „Tijd en Taak" (Chr. Soc.) zegt daar het volgende over: „Nu is dit alles voor een deel aan voorbijgaande factoren toe te schrij ven: de seizoenbeweging van de ex port; voorts teert het bedrijfsleven in het kerende getij op de tevoren aan gelegde enorme voorraden importgoè- deren; door de zwakte van de Franse franc en van het pond schijnt er enige toestroom van vluchtkapitaal naar ons land te zijn. Maar er zijn ook sterke krachten van iets meer blijvende aard aan het werk: o.a. de regeringsmaat regelen van het eerste halfjaar (con sumptiebeperking, inkrimping over heidsinvesteringen, credietrestrictie, belastingverhoging). Verder mag men verwachten dat de koopdrang in het buitenland, onmisbaar voor de export, zal aanhouden, omdat daar nog steeds inflatoire krachten werken en omdat in het algemeen de nationale inko mens daar blijven toenemen. Een merkwaardig voorbeeld is de export naar Amerika. In 1949 bedroeg deze ca. f 100 min., in 1950 229.8 min. en in de eerste helft van 151 224 minAl leen aan bloembollen is verder in de tweede helft van dit jaar al voor 120 min. naar Amerika uitgevoerd. Dit al les overziende is er reden om weer eens te gaan hopen, dat het toch zal lukken om medio 1952, als de Mars hall-hulp geheel ophoudt, op eigen be nen te staanwanneer geen nieu we calamiteiten ons overvallen. Er kunnen aan dit monetaire en beta- lingsbalansoverwicht echter ook kwa de kanten blijken te zitten. Het is nl. niet ondenkbaar, dat we dit schoons zouden kopen met enige werkloosheid. Denkt u alleen maar aan het bouwbe drijf". geen wijziging In het op dit communiqué gevolg de Indonesische memorandum stelt de regering van de R.I. tegenover het Nederlandse standpunt, dat de souyereiniteit over Indonesië is over gedragen met uitzondering van West- Nieuw-Guinea, haar eigen standpunt dat het tegenovergestelde behelst. De voorgestelde tekst van het nieu we artikel der Grondwet beschouwt zij als een onvriendelijke daad, waar tegen zij krachtig protest aantekent. De Indonesische regering acht. op lossing van het Nieuvv-Guinea-ge- sehil nog vóór de behandeling van het Grondwetsvoorstel zó urgent, dat zij er pr\js op zou stellen, indien de kwestie een even belangrijk punt uitmaakt als de Unie-kwestie op de in deze maand te houden besprekin gen tussen vertegenwoordigers van beide regeringen in Nederland. PROTEST ONGEGROND. In haar antwoord op dit memo randum handhaaft, de Nederlandse regering haar in het communiqué weergegeven standpunt en zij spreekt hjtar verwondering uit over de wijze, waarop de Indonesische regering op de inhoud van de Grondwetsvoorstel len reageert. De vermelde kwalifi catie „een onvriendelijke daad" en het protest van de regering der R.I. beschouwt zij als volstrekt onge grond. De regering brengt voorts in herin nering, dat zij niet heeft geprotes teerd, toen de Indonesische regering de federale Grondwet, op basis waar van Indonesië de souyereiniteit had aanvaard, verving door een nieuwe, voorlopige constitutie en daarin een beschrijving van het grondgebied van de staat Indonesië opnam, welke ook Nederlands Nieuw-Guinea bevatte. De regering begrijpt ook niet, waar om de R.I. de bespreking-en in Ne derland in de waagschaal wil stellen en zou er meer aanleiding voor vin den om de kwestie Nieuw-Guinea aan het oordeel van het Uniehof te onder werpen. viert dr. ir. M. H. Damme, oud-directeur-generaal der P.T. T. in Den Haag zijn 75e ver jaardag. is het 75 jaar geleden, dat hier te lande de eerste in 1925 gewijzigde "Wettelijke regeling der coöperatieve - verenigingen tot stand kwam. Weinig nieuwe gedachten. Het was Donderdag geen belang rijke dag voor de algemene vergade ring van de Ver. Naties. In hoofd zaak kwamen slechts vertegenwoor digers van kleine naties aan het woord en wat zy te berde hadden te brengen, bevatte vanzelfsprekend weinig nieuws. De Argentijn Hipolito Jesus Paz pleitte voor een „neutrale groep" voor het vaststellen van hoofdzaken, op grond waarvan de Assemblée aanbevelingen zou kun nen doen voor verbetering van de in ternationale situatie. Een somber geluid liet de verte genwoordiger van Nicaragua, dr. Se- villa Sacasa, horen. Hij meende, dat men dichter voor een oorlog staat dan tijdens de vorige V.N.-vergade- ring in Parijs (1948). De Indonesische minister van bui tenlandse zaken Soebardjo waar schuwde voor een miskenning van hetgeen zich op het ogenblik in Azië afspeelt. Dit zou kunnen leiden tot uitbarstingen, tenzij men tijdig zou inzien waar het hier om gaat. Twee satellieten van Moskou kwa men eveneens aan het woord, n.l. de vertegenwoordigers van de Oekraïne en Wit-Rusland, die de bekende be schuldigingen herhaalden: schending van het Handvest door de V.N. zelf door China als agressor in Korea te brandmerken en een tegen het vre delievende Moskou gerichte agressie ve activiteit van de zijde van Ame rika en zijn bondgenoten. De Wit- Rus voegde daar nog aan toe, dat ook Joego-Slavië een instrument van agressie is geworden door de Woens dag ondertekende overeenkomst voor militaire bijstand met de Ver. Sta ten. De Joego-Slavische minister van buitenlandse zaken Kardelj pleitte ten slotte voor de oprichting van een Wereldfonds voor economische hulp. Uitkering bij overlijden komt te vervallen. Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp vaü wet tot het doen vervallen van de uitkering bij overlij den van de verzekerden bij de alge mene ziekenfondsen. De uitkering bij overlijden van de verplicht verzekerden is in 1941 op aandrang van de bezettende mogend heid ingevoerd. Zij behoorde voordien niet tot de traditionele verstrekkin gen der ziekenfondsen. De begrafe nisverzekering was hier te lande in zeer brede kring ingeburgerd, zodat de behoefte aan deze verstrekking niet groot was. Een belangrijk nadeel is, dat de verzekerden bij het einde van hun werkzaamheden in loondienst het recht op uitkering verliezen. Het ge volg hiervan is, dat de verzekerden veelal gedurende lange jaren mede voor deze uitkering premie betalen, doch dat deze uitkering alleen ten foede komt aan hen, die vóór het ein- e van hun dienstbetrekking komen te overigden. Hijzelf zal Amerika in elk geval niet verlaten. President Truman heeft op een persconferentie verklaard, dat Inter nationale geschillen veeleer door de Ver. Naties dan door conferenties van de „Grote Vier" tot een oplos sing dienden te worden gebracht. Truman hoopte nog steeds, dat de Sowjet-Ünie het Westerse voorstel voor een geleidelijke ontwapening tenslotte zou aanvaarden. Voorts deelde de president mede, dat hy de Ver. Staten niet zal ver laten voor een nieuwe conferentie van de „Grote Vier". Hij verklaarde echter ook meer dan eens, dat pre mier Stalin of ieder ander welkom zou zijn in Washington. Zal PIéven de vertrouwens kwestie stellen Donderdagavond heeft, de Franse ministerraad premier PIéven gemach tigd aan het einde van het economi sche en financiële debat, dat Vrijdag in de Nationale Vergadering begint en tot Zaterdagmorgen zal duren, de vertrouwenskwestie te stellen. Woensdagavond had de minister raad reeds een strenge yersoberings- politiek aanvaard om de inflatie te bestrijden. De mogelijkheid van opvoering der Europese productie. Europese deskundigen op het ge bied van steenkool, staal, electriciteit én landbouw zijn in het hoofdkwartier van de organisatie voor Europese economische samenwerking te Parijs bijeengekomen om het vraagstuk uit te werken, op welke wijze Europa haar productie in deze vier belang rijke sectoren in de komende vijf jaar met 25 kan verhogen. Een uit de afgelopen oorlog in het Hollands Diep nabij Strtyen-Sas ach tergebleven V. 1 is Woensdagmiddag door de mijnendienst der Ivon. Ma rine tot ontploffing gebracht. Met een rubberboot wordt nog een extra 150 kg. wegende bom eveneens naar de V. 1 gebracht om de springkans te vergroten. Boven het rubberbootje met de bom dat op weg is naar ide plaats waar de V. 1 ligt. Tussen de vier palen is de staart van de V. 1 juist zichtbaar. Onder, wordt de 60 x 5/2 ons springstof bij de V. 1 aangebracht. Prijzen voor natuur- en scheikunde gaan naar Engeland en Amerika. Donderdag is door de Zweedse let terkundige academie de Nobelprijs voor Letterkunde toegekend aan de 60-jarige Zweedse schrijver Paer La gerkvist. In Zweden wordt Lagerkvist be schouwd als een voorvechter van hu maniteit in een harde, materialisti sche wereld en als een van de archi tecten van de Zweedse taal. Hij schreef o.m. „De beul", uitgegeven in 1933. waarin hij het nationaai-socla- lisme aanviel, „Chaos", waarin het ineenstorten van morele waarden na de eerste wereldoorlog werd beschre ven en „De steen der wijzen", waarin wijsheid niet door wijsgeren, doch door alledaagse, goede mensen werd gevonden. Zijn laatste roman, ,.Ba- rabbas", is in verscheidene talen ver taald. De prijs voor natuurkunde wordt fedeeld door de Britse geleerden Sir ohn Douglas Cockcroft en dr. E. T. S. Walton, beiden leerlingen van Ru therford, in verband met hun ontdek kingen betreffende kernreacties. De prijs voor scheikunde is toege kend aan dr. Glenn T. Seaborg en dr. Edwin McMillan, beiden van de universiteit van Berkeley in Califor- nlë, wegens hun ontdekkingen van trans-uranium elementen. De ziekte heeft reeds ru>m 8700 bedrijven getroffen. Maandag a.s. begint de grote actie tegen het mond- en klauwzeer. Vijf duizend liter entstof, speciaal gepre pareerd tegen de thans heersende va riant, zal die dag worden afgeleverd. In de volgende weken zal per week 4000 liter entstof gereed komen. Met één liter kunnen 80 dieren geënt wor den. De ziekte heeft thans 8728 boeren bedrijven getroffen. Dit is bijna vier procent van alle Nederlandse boeren bedrijven. Over het verloop van het mond- en klauwzeer in de naaste toekomst is nog niets met zekerheid te zeggen. Met het thans opgestelde programma voor de aanmaking van entstof hoopt men per week tussen de 100.000 en 130.000 dieren te kunnen behandelen. Het toedienen van de entstof zal vólgens een vooruit opgemaakt sche ma geschieden. Aan de beurt komen eerst de belangrijke fokgebieden, de stieren, die voor kunstmatige insemi natie gebruikt worden en de stallen, waarin deze staan en in de derde plaats de selectiemesterijen van var kens. In de vierde plaats komen koeien, die eventuel voor uitvoer be stemd zijn, voor behandeling aan de beurt. Die uitvoer staat thans stil. Naar verwacht wordt, zullen de entingen het grootste gedeelte van de winter in beslag nemen. Indien het thans uitgestippelde programma wordt uitgevoerd hoopt men echter reeds binnen ennkele weken een daling in het aantal gevallen te zien. Het bestuur van de Vereniging de Nederlandsche Padvinders heeft besloten wederom toe te treden tol de Neder landse Jeugd Gemeenschap. Te Sofia zijn acht personen, onder wie drie vrouwen, tot de kogel veroor deeld op beschuldiging van©spionnage en sabotage. NAMELOOS LEED IN NOORD-1TALIE. Duizenden mensen kampeerden Donderdagavond op dijken van de Po. Donilerdag Ls te Frasinella, ten Zuiden van Venetic, een autobus met eertig inzittenden vluchtelingen uit het overstroomde gebied door het water van de buiten zijn oevers getreden Po meegesleurd. Er zijn 33 mensen verdronken. Een moeder moest aanzien hoe haar kinde ren van één en drie jaar door het wild bruisende water werden mee gevoerd. In ongeveer één maand tijds zijn, naar schatting, 200 Italianen door de overstromingen in Noord-Italië om het leven gekomen. Twee Zwitserse arbeiders zijn Donderdag in het ge teisterde gebied onder een aardschui- vihg bedolven en gedood. Duizenden burgers kampeerden Donderdagavond met matrassen, de kens en nog enkele huishoudelijke voorwerpen op de dijken langs de Po en de armen, waarmede de rivier een delta vormt. Zij weigerden zich ver der van hun huizen te verwijderen. Troonrede van koning Faroek. De Egyptische premier Nahas Pas ja heeft" Donderdag in het parle ment de troonrede van Koning Fa- roek voorgelezen. Hierin worden de parlementsleden opgeroepen zich de „onafhankelijkheid waardig te tonen, welke zij volgens hun besluit voor hun dal willen verwerven". Buiten landse waarnemers werden getroffen door het feit, dat in de rede geen specifieke maatregelen voor het op lossen van het Brits-Egyptisch ge schil zijn aangekondigd. ZEELAND IS EEN GOED AARDAPPELLAND. Een beter product en arbeids besparing het gevolg „Niet om te eten, die aardappelen en wat een afval 1" Dat is de zucht die vele huismoeders straks in het voorjaar weer zullen slaken, wanneer zy ijverig pogen hun gezin een schotel eetbare aardappelen voor te zet ten en hierin ondanks talie zorgen, vaak slechts ten dele slagen. Maar... de klachten zullen met de jaren minder worden, want er is zich ook in Zeeland iets nieuws op het gebied van de aardappelbewaring aan het voltrekken. Vorig jaar is te St. Philipsland reeds een groot gebouw ver rezen, zonder ramen, met enkele luchtkokers op het dak en vanonder enkele koekoeken. In dit voor een leek eigenaardige bouwwerk liggen des winters en in het voorjaar ongeveer 2000 ton aardappelen opgeslagen, die er in even prachtige conditie uitkomen als zy erin zyn gegaan. Het is een van Zeelands nieuwe aardappelbewaarplaatsen en tot voor kort de grootste van Nederland! der is, n.l. ongeveer 2 tegen gemid deld 10 in de kuil. Op alle eilanden in Zeeland zijn thans reeds grote bewaarplaatsen te vinden. Behalve op St. Philipsland ls er een in Kamperland, in Zierikzee en in Scherpenisse. In de Willielminapol- der komt er dezer dagen een gedeel telijk gereed, welke ruim 2500 ton zal kunnen bevatten, terwijl er op het industrieterrein in Middelburg en voor ca. 1500 ton verrijst. Don derdag jl. moest hiervan de eerste helft opgeleverd worden. In Oudelan- de is een bewaarplaats aanbesteed, en verder bestaan nog plannen te 's Heerenhoek-Driewegen. De bewaarkosten ln deze bewaar plaatsen variëren, incl. de kosten van afschrijving, toezicht, electriciteit enz., van 1Mct. per kg. Dit ls ook de gemiddelde prijs van het in- Zeeland staat bekend als een goed i mees tal bestaande uit vlasschoven of aardappelland. De kwaliteit is goed cm bepaald soort steen. De koude kuilen, doch men heeft "bij de nieuwe tot uitstekend, maar toch verlangt avondlucht wordt dan met behulp methode dan het voordeel van minder het buitenland, vooral het pootgoed, van*» ventilatoren in de koekoeken gewichtsverliezen en een betere kwa- liever uit Friesland, doordat het kli- aar binnen gezogen, waar zy door 'Jiteit, welke laatste on de duur ook maat daar kouder is, hetgeen de 'aanvoerkanalen waarop tegels met heter beloond zal woraen. kwaliteit van de aardappel bevordert, openingen en lattenroosters zyn ge- Tot dusver werden de aardappelen legd, door de party aardappelen meestal in een kuil of .een aardappel- wordt geperst. Via de luchtkokers op hut bewaard. De laatste jaren "is ei het dak, kan de lucht weer ontwij- plotseling een grote wijziging geko- ken. De isolatie zorgt ervoor, dat de men in de wijze van bewaring door ingebrachte koude lucht overdag be- Naast deze grote coöperatieve be waarplaatsen, komen er steeds meer landbouwers, die bijv. een oude paar denstal gaan benutten om hiervan een aardappelbewaarplaats te maken. Dit heeft ook veel aantrekkelijks. Doordat de muren reeds overeind een simpele landing, nl. het benutten houden blijft. De toevoer kan vol- of van de koude buitenlucht om broeien half automatisch geregeld worden 'staan, belopen de stichtlngskosten en kiemen te voorkomen. In de kui! met behulp van thermostaten. De ongeveer de helft van een nieuw ge moeten de aardappelen bij een zachte aardappelen krijgen een temperatuur i ouw, de boer heeft steeds zijn aard- winter altijd omgezet worden, terwijl 'van 3 4 gr, en kunnen zo de gehele ppelen onder contróle, terwijl hij bo- in een strenge winter juist een zeer winter worden bewaard, zonder om vendien voor het sorteren en afleve- groot,gevaar voor vorstbeschadiging ti zetten. Wat dit betekent? In de rm zijn eigen arbeiders kan inscha- ntstaat. i eerste plaats een aanzienlijke arbeids- kelen. De bewaringskosten worden In de nieuwe aardappelbewaar- besparing, doch wat nog belangrijker h er lager dan in een coöperatieve be- plaatsen kan dit alles voorkomen 'is: een beter product En voor de boer .waarplaats, worden. De buitenwanden worden hier :is ook aantrekkelijk, dat het verlies Van een isolerende laag voorzien, Idoor broei of rotten aanzienlijk min- (Vervolg op pag. 2) zich vastklemmend aan de hoop, dat de dijken het zullen houden en hun huizen gespaard zullen blijven. De dijken van de Po zijn thans op drie plaatsen doorgebroken. Millioe- neh kubieke meters water stromen door de bressen, maar het water blijft nu met vijf centimeter per uur zak ken. De overstromingen hebben een reusachtig meer geschapen, waar over honderden motorboten en amphibievoertuigen van het leger va ren. Italiaanse ingenieurs hebben beslo ten een bres te maken in een gedeelte van de Po-dijken, in de hoop, dat daardoor de geweldige druk op de laatste 109 kilometer dijken van de rivier zal worden verminderd, voor dat deze de Adriatische zee bereikt. Door de beoogde maatregel zullen 19.000 h-a. vruchtbare grond worden overstroomd, maar men hcopt, dat het door de bres in de dijken weg stromende water zich nabij de plaats, waar de Po in de Adriatische zee uit mondt. weer in de rivier zal storten. De Italiaanse regering heeft Don-/ derdag besloten twee milliard lire uit te trekken voor de door de overstro mingen geteisterde gebieden in Noord- Italié en eventueel voor de in Zuid- Italië door stormen getroffen streken. Voorts besloten de regering en de E. C.A. acht milliard lire beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van open bare werken in Zuid-Italië. Verkiezingen in Perzië uitgesteld. Het Perzische parlement heeft met grote meerderheid een wetsontwerp goedgekeurd, dat de verkiezingen, welke oorspronkelijk 21 November zouden worden gehouden, uitstelt tot 18 December, dit in verband met Mossadeqs verlengd verblyf in Ame rika. Oppositieleiders gaven te verstaan, dat zy een andere premier zouden eisen indien Mossadeq niet een reëel plan kon tonen voor regeling van de economische vraagstukken van het land. „Kruipende inflatie" bedreigt W.-Europa. In een door de organisatie voor Eu ropese Economische Samenwerking voor de Raad van Europa samenge steld overzicht wordt gezegd, dat het gevaar voor een „kruipende inflatie" West-Europa bedreigt, tenzij de prij zen in bedwang worden gehouden. De maatregelen welke nodig zijn om een inflatie tegen te gaan zyn: gro tere productie, beperking van de niet- militaire regeringsuitgaven, hogere be lastingen, aanmoediging van sparen en beperking van het verbruik. In het rapport wordt er voorts de nadruk op gelegd, dat een verhoging van de Eu ropese kolenproductie van vitaal be lang is. PLAATSELIJK ENKELE BUIEN. 'Geldig tot Vrijdagavond. Half tot zwaar bewolkt met plaat selijk enkele buien. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en Zuid- West. Zacht voor de tijd van het jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1