Dr. Schouten nog steeds bezorgd over goede trouw van Djakarta JIMMY BROWN, sportheld ONDERNEMERS BEREID f 5 LOONTOESLAG TE BETALEN Mossadeq vroeg vergeefs cm Amerikaanse lening. Ging semi-arts buiten zijn boekje? 1609 ongevallen met een bromfiets Nederlanders rijn zeer welkom in Australië. DONDERDAG 15 NOVEMBER 1951. PROV INCIALL ZULU W Ut CU U RA N 1 3 HET BEGROTINGSDEBAT. Lof en critiek voor prof. Lieftinck (Van onze parlementaire redacteur) Dr. Schouten, voorzitter van de A.R. fractie sprak Woensdag in de Tweede Kamer by de algemene beschouwingen over de Rijksbegroting 7.[\n bezorgdheid uit over de goede trouw van de Indonesische regering, wanneer men tot herziening van de besluiten der Ronde Tafel Conferentie mocht overgaan. Welke waarborgen zjjn er, zo vroeg hy, dat Indonesië de eventueel gewijzigde overeenkomsten zal nakomen? Wat Nieuw-Guinea betreft, wilde hij van marchanderen niets weten. Dit land kau onderwerp, noch voorwerp van overleg zijn. Deze woorden waren blijkbaar ook naar het hart van ir. Van Dis van de St. Ger. Partij gesproken. Deze drukte zich aldus uit: Mijn fractie zal nooit haar steun verlenen aan het drijven van een koehandel met Nieuw-Gui nea". Deze afgevaardigde verweet de regering, dat zij niet alles in het werk gesteld heeft om Indonesië voor ons land te houden. De houding van Ne derland tegenover de Ambonezen en de behandeling van deze mensen, noemde hij een schandaal voor ons land. De heer Schouten wilde voorts de Zondagsheiliging strenger geëerbie digd zien, ook in het leger, een wens, waarbij de heer Zandt (S.G.P-) zich van harte aansloot. „Het afglijden van de handhaving van de Zondagsrust kan niet gepaard gaan met zegen op de arbeid van de regering", zo waarschuwde de heer Schouten. De politieke verhoudingen in ons land besprekende, twijfelde de A.R. woordvoerder niet aan de machtspositie van de K.V.P., wat be treft de voorkoming van staatssocialis tische tendenties in onze wetgeving. In het dagelijkse bestuursbeleid van de regering achtte hij die tendenties echter onmiskenbaar: een gevolg van het streven van de P.v.d.A., dat vol gens dr. Schouten staatssocialistisch is. Tussen de fractie van de K.V.P. en die van de P.v.d.A. heeft meermalen Toch is 'f zo •ft -)fww vl- vr w -X- -K- ■JHr vr -K- v£ X- X- X- X- X- X- 133 Wanneer we van enig cultuurgoed, dat ons door oude beschavingen is overgeleverd, regelmatig gebruik ma ken, kunnen we ons in den regel niet voorstellen, wélk. een scheppings kracht is voorafgegaan voor en aleer de erfenis in bruikbare vorm aan ons kon worden nagelaten. Laten we als markant voorbeeld hiervan eens het cijferstelsel nemen. Wat is er eenvoudiger dan voor de ge tallen onder 10 een apart teken te be denken en ter verkrijging van de tien tallen daarachter een nul te plaatsen, of voor de honderdtallen tigee nullen? Inderdaad, wanneer een zaak eenmaal in practische en nuttige vorm is gego ten, kost het weinig inspanning de eenvoud daarvan aan te tonen, doch vöör deze eenvoud is gevonden, zijn er vaak vele duizenden jaren van in gespannen peinzen en piekeren, verlo pen. Een bewijs hiervan vormen onze eenvoudige cijfers, die onverbrekelijk met het tientallig stelsel zijn verbon den. We zullen daar niet verder op ingaan, doch dienen alleen op te mer ken, dat in de oudheid vele bescha- vingen niet alleen een eigen cijfer schrift kenden, doch ook verschillende talstelsels bezaten. Eerlijk gezegd, toen ik onze eenvou dige cijfers moest leren, vond ik ze niet zo bijster eenvoudig. De cijfers 1, 2,3, 5 en 8 bijv. leken me bijzonder ingewikkeld en het enige cijfer, dat me voldoende eenvoudig toescheen, was de simpele 1. Zo blij ken de oudste beschavingen er in den beginne ook over gedacht te hebben. Aanvankelijk drukten zij de getallen I, 2 en 3 uit door evenveel streepjes. Maar bij het groter worden der aan- aahtallen moesten combinaties mor tallen moesten combinaties wor den weer ingewikkelder naarmate ook het talstelsel gecompliceerder werd en naarmate de wiskundige kennis vorderingen maakte. Vooral over de ontwikkeling van deze wetenschap in de oude tijden moet men niet te ge ringschattend denken! De oudst bekende cijfers zijn de Egyptische tekens, maar mogelijk zijn de Chinese cijfers ouder; zekerheid bestaat daaromtrent niet, aangezien de ouderdom van de oud-Chinese getal- tekens niet vaststaat. Voor Westerse begrippen zijn alle cijfers uit de oud heid te ingewikkeld en te onhandel baar. Het meest bruikbare bleek in de jonge dagen van West-Europa het Ro meinse cijferschrift, dat daarom in de vroege middeleeuwen, toen men zich hier meer met theologische- dan met wiskundige vraagstukken bezig hield, algemeen gebruikt werd, In de derde eeuw was echter in In dia, waar de wiskunde reeds sedert duizend jaren een hoge trap van ont wikkeling had bereikt, een cijferstel sel uitgevonden, dat aan alle moeilijk heden een eind zou kunnen maken. Door de verovering van die streken door de Arabieren werd deze wiskun dige wetenschap en het cijferschrift door de veroveraars overgenomen, zo dat uiteindelijk ook Europa met deze enigszins gewijzigde cijfers kon kennis maken. Vanuit Spanjemaar méér nog via Italië, waar de boek drukkunst een zo hoge ontwikkeling had bereikt, werd dit cijferstelsel over ons werelddeel verbreid. En omdat we deze Indische cijfers van de Arabieren cadeau kregen, noemen we ze thans nog Arabische cijfers. Dit moge een dankbare geste schijnen, maar het blijft onjuist. Zo ook is het onjuist madame Curie als ontdekster van de radio-activiteit voor te stellen. H. Pétillon. kortsluiting gedreigd, zo constateerde hij verder. Het gaat in ons land ook niet om progressief of conservatief, maar om de vrijheid van de indi viduen tegenover de staat; niet om de vrijheid in gebondenheid, zoals prof. Romme gezegd had. maar om de vrijheid in onderwerping aan de wetten, die God voor de mensen heeft gesteld. Zeer nadrukkelijk waarschuwde dr. Schouten tegen elke uitbreiding van de staatsmacht, die gaat in de rich ting van overwoekering van het pu blieke leven. Na vastgesteld te heb ben, dat de politiek zich ontwikkelt naar distanciëring van het kabinets beleid in alle groeperingen, ook bij de P.v.d.A. en na ook de „derde macht" afgewezen te hebben - althans ernstige twijfel te hebben uitgespro ken over de mogelijkheid ervan vroeg hij de regering hoge prioriteit toe te kennen aan de woningbouw en zo spoedig mogelijk een regeling tot stand te brengen voor het ouderdoms pensioen op basis van de verzekering. FINANCIEEL BELEID. Deze middag is vooral het financiële beleid van minister Lieftinck onder de loupe genomen. De heer Hofstra (P.v.d.A.) was vol lof voor wat de bewindsman heeft gepresteerd. Wel had hij op enkele onderdelen lichte critiek. maar het voornaamste vond hij toch, dat door minister Lieftinck de sociale rechtvaardigheid is be tracht en dat gaandeweg een verbe tering in de financiële positie des ands is ingetreden. "Uit een heel ander vaatje tapte de AR. heer Van den Heuvel, die er de iandacht op vestigde, dat de staats chuld tot '7.8 milliard gulden is op gelopen en dat prof. Lieftinck niet 'oldoende bij zijn ambtgenoten op •ezuiniging heeft aangedrongen. De •elasting-, de crediet- en de rentepo- itiek waren niet zonder willekeur, meende hij. En hij verlangde, dat de minister niet altijd zijn belasting- VRIJHEID VAN LOONVORMING. Huurverhoging noodzakelijk De centrale werkgeversorganisaties hebben besloten bun medewerking te verlenen aan de kleine uitkering (11 percent van een weekloon en 2Vi percent van een maandloon), die gemotiveerd wordt door de omstandig heid, dat de loontrekkenden een iets hoger consumptie-offer hebben ge bracht dan een offer van vyf percent. Met dè vakcentrales is hierover overeenstemming bereikt. Over de vorm van de maatregel wordt nog overleg gepleegd met de Regering. mate van vrijheid in de loonvorming voor mogelijk. Spr. verklaarde, dat de midden groepen van 4000 tot 12.000 gulden nog altijd van 25 tot 45 percent in le vensstandaard zijn achteruitgegaan. Wij dienen niet alleen de inkomsten nivellering tegen te gaan bij de hand- Dit deelde de voorzitter van het Centraal Sociaal Werkgevers-Ver bond, mr. F. H. A. de Graaff, mede in de rede, welke hij Dinsdag hield in de jaarvergadering van zijn organisa tie. Voorts verklaarde de heer De Graaff, dat een aanmerkelijke verhoging van het huurpeil noodza kelijk is. Binnen afzienbare tijd moe ten, aldus spr., de huren van arbei derswoningen in de grote steden van 5 tot 6% gulden per week worden verhoogd. Pas wanneer een even wichtiger verhouding tussen huren en bouwkosten zal zyn hersteld, achtte spr. de door hem voorgestane grote theorieën tracht te handhaven als dat door de tijdsomstandigheden niet mogelijk is. Weinig waardering voor het finan ciële beleid had natuurlijk ook de com munistische heer Hoogcarspel, die de woningbouw voor de defensie wilde laten gaan. De heer Van Dis (S.G.P.) sprak ten slotte nog over 't toenemend ongeloof verzette zich tegen de toepassing van middelen ter voorkoming van ziekten bij mens en dier, waarschuwde tej^n de toenemende macht van Rome en drong eveneens aan op bezuiniging. Donderdagmiddag komt de minis ter-president, dr. W. Drees, aan het woord. ANDERE PUNTEN. Voor met de behandeling van de Rijksbegroting werd verder gegaan, heeft de Kamer nog een commissie van rapporteurs benoemd voor de wetsontwerpen inzake wijziging der Grondwet en voorts een voordracht opgemaakt ter vervulling van een va cature in de Hoge Raad, wegens het aftreden van mr. J. H. R. Sinneghe Damsté. Op deze voordracht werden geplaatst mr. H. Haga. raadsheer in het Haagse gerechtshof, prof. mr. M. H. Bregstein, hoogleraar van de gem.- universiteit van Amsterdam, en prof. mr. Ph. A. N. Houwing, hoogleraar te Rotterdam. Voor Perzische crisis moei een oplossing gevonden worden. De Perzische premier Mossadeq heeft Woensdag onthuld, dat hij de inkomsten uit de Perzische olie-indus trie had aangeboden als onderpand voor een noodlening van de Ameri kaanse regering. Echter zonder resul taat. In een toespraak tot de nationale persvereniging gaf Mossadeq een sa menvatting van de besprekingen, die hij met Amerikaanse regeringsleiders verscheidene weken lang gevoerd heeft en waarover tot dusver geheim houding betracht is. Hij verklaarde, dat de economische crisis van Perzië op dit ogenblik zo ernstig is, dat nie mand kan zeggen wat het gevolg zal zijn. als er niet terstond een oplossing voor gevonden wordt. Mossadeq zal Zondag uit Washing ton vertrekken en op weg naar huis een bezoek aan Egypte brengen. arbeiders, maar ook dienen wij grote aandacht te schenken aan de levens standaard van de employé's en het hogere stafpersoneel in de onderne mingen. Spr. waarschuwde eveneens tegen verdere verhogingen van soci ale kosten op het terrein van het zie kenfondswezen en van de Kinderbij slagregelingen. Gedagvaard wegens onbevoegd uitoefenen geneeskunde De Amsterdamse rechtbank zette Dinsdag het onderzoek voort in de eerste zaak, die in ons land tegen een seini-arts wegens hem ten laste ge legde onbevoegde uitoefening van de geneeskunde is aanhangig gemaakt. In dit geval ging het er o.a. om vast te stellen of de verdachte slechts als assistent, dan wel ten dele ook als waarnemer was opgetreden. De semi-arts was „assistent" geweest van diverse doktoren in Amsterdam. Eenmaal had hrj een patiënte, die aan winterhanden leed, op eigen initiatief en zonder overleg met de arts, een in jectie gegeven. De patiënte had niet hem, doch de arts, waarbij verdachte werkzaam was, daarvoor betaald. Het was dus volgens de verdediger onjuist hier van „onbevoegd uitoefenen van egneeskunde" te spreken. Als getuige werd een der Amsterdamse artsen ge hoord, die verdachte als assistent had aangesteld. Hij was van mening, dat verdachte slechts als assistent en niet als waarnemer was opgetreden. De officier van Justitie achtte het nodi ge bewijs echter geleverd en eiste be vestiging van het vonnis: 75.- boe te. Uitspraak op 27 November a.s. Hoofdcommissaris Valken in hoger beroep In verband met het aan hem ver leende ongevraagde eervol ontslag te gen 1 Februari 1952 heeft de Haagse hoofdcommissaris van politie, de heer G. W. Valken, besloten, in beroep te gaan bij het Ambtenarengerecht. Nieuwe inspecteur-generaal voor de Scheepvaart De heer C. Moolenburgh, kapitein ter-zee b.d., is benoemd tot inspec teur-generaal voor de Scheepvaart. De heer Moolenburgh neemt deze functie reeds sedert 16 Augustus, toen de heer P. S. van 't Haaff werd I markeerd. De* Raad zal gepensionneerd, waar. spraak doen. In Den Haag zijn Dinsdag in de Tweede Kamer de begrotingsdebatten begonnen. Een overzicht tijdens het betoog van mr. L. A. Donker (links). Rechts op de foto de geheel bezette ministerstafel. In de eerste helft van 1951 Het aantal bromfietsongevallen in de eerste helft van 1951 bedroeg In totaal 1598. Daarbij werden 23 brom fietsers gedood, 873 zwaar gewond en 231 licht gewnod. Over het gehele jaar 1950 telde men 1727 bromfiets- ongeva'len. waarbij 36 personen wer den gedood, 425 ernstig en 363 licht gewond. Deze cijfers heeft het C.B.S. bekend gemaakt. Het CBS heeft een vergelijking getrokken tussen het aantal ongeval len per bromfiets en per fiets. In het eerste halfjaar van 1951 gebeurden er 13 ongevallen per 1000 bromfiet sen tegen slechts 2 per 1000 fietsen. Sedert de bromfiets op de Neder landse wegen is verschenen, heeft dit vervoermiddel onder zyn beryders reeds 1514 slachtoffers geëist, van wie 65 doden en 826 zwaar gewonden. Ongeveer 70 procent der gedode bromfietsers was ouder dan 50 jaar. Id 1949 en 1950 was het aandeel van de groep boven zestig jaar bij dode lijke ongevallen met de bromfiets 50 procent. Daaruit wordt geconcludeerd, dat de oudste groep zich in toene mende mate van de bromfiets heeft afgewend. Er is een uitgebreid onderzoek in gesteld naar alle ongelukken met een bromfiets die in..één zomermaand van dit jaar*werden geteld. Dit waren er niet minder dan 452. Verreweg het merendeel van deze ongevallen vond plaats in gemeenten boven de 20.000 inwoners. Daaruit concludeert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en ook de ANWB, dat men er met een verwijzing van de bromfiets naar de rijwielpaden zonder meer niet is. Ver scheidene ongelukken waren te wij ten aan het feit, dat bromfietsers geen voorrang verleenden. Sleepboot verdween op mysterieuze wijze in de golven Met de geringe snelheid van slechts 2y2 mijl ploegde een circa 300 ton metende motorlogger, de „Herzogin Ingeborg", in de nacht van Dinsdag 26 Juni jl. benoorden Texel door de vrij kalme golven van de Noordzee met een onbemand sleepbootje 300 meter daarachter op sleeptouw. „Het schip luistert niet meer naar het roer", zei de man aan het stuur tot de jonge kapitein van de logger, ,.het 'trekt aldoor naar stuurboord". De kapitein ging eens poolshoogte nemen. „Stop maar", beval hijr ,,de sleepboot is verdwenen". Woensdag hield de Raad van de Scheepvaart zich bezig met de be handeling van het mysterieuze onge val. Een spervuur van vragen werd op de jonge, ongediplomeerde kapitein A. H. afgevuurd, maar ook hij kon geen verklaring geven van het zin ken van de sleepboot. De inspecteur voor de Scheepvaart, J. Metz, adviseerde de Raad de ka pitein een berisping te geven, omdat hrj na het ongeval de plaats waar de sleepboot was verdwenen niet met 1 een boei of op andere wijze had ge- I jater uit- Volgend jaar zouden 25 000 emigranten worden toegelaten. Vóór het vertrek van het emigran tenschip „Waterman" naar Australië, deelde de heer J. Cliffe, Australisch hoofdambtenaar voor emigratie-aan gelegenheden in Nederland. Woens dagmiddag mede. dat het de bedoe ling van Australië is. volgend jaar tenminste 25.000 Nederlanders te doen immigreren, te weten boeren, geschoolde en ongeschoolde arbei ders. S* In Wolvega zat een geit in de bruidsauto Half Wolvega was dezer da gen uitgelopen om getuige te zijn van het huwelijk tussen Jan Dragt en Tiny van der Laan, niet zozeer om het huwelijk dan wel om een bijkomstige gebeur tenis. Bij het verlaten van het raadhuis werd het jonge paar namelijk een levende geii aan geboden. Aanleiding tot dit uit zonderlijk geschenk was een af spraak, welke drie toen nog ..vrije" jongemannen ongeveer een jaar geleden hadden ge maakt. n.l. dat aan diegene, die het eerst in het huwelijksbootje zou stappen, bij het verlaten van het gemeentehuis een geit zou worden aangeboden en dat dc-ze ook in de bruidsauto zou moeten plaófsnëmen- De twee van het klaverblad hebben prompt woord gehou den.» Bij het verlaten van hei stad huis werd het jonge paar de geit, welke men voor dit feeste lijk gebeuren met een hoedje en een bril op de kop en een strikje op de staart had getooid, met enige plechtigheid aangebo den. De sik werd in dank aanvaard en mocht naast de chauffeur in de bruidsauto zitten, terwijl zij later in de feestzaal naast het billard een plaatsje vond, waar op de vele cadeau's stonden uit gestald. Korte vergadering van de Eerste Kamer. (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer heeft Dinsdag middag in een korte vergadering zonder discussie en zonder hoofdelij ke stemming enige kleine wetsont werpen aangenomen, waaronder de naturalisatie van veertig vreemde lingen, de wijziging van de grens tussen de gemeenten Loosdrecht en Loenen en de goedkeuring van het verdrag tussen België en Nederland, betreffende de vaststelling van een ontginningsgrens voor de aan beide zijden van de grens langs de Maas gelegen steenkolenmijnen. Daarna bleef de Kamer enige tijd in huishoudelijke vergadering bij een ter bespreking van het resul taat van het onderzoek naar de voorkeur van de leden voor verga der dagen. In het volgend afdelingsonderzoek heeft de Kamer het verdrag inzake het plan-Schuman (oprichting van een Europese gemeenschap voor ko len en staal) behandeld. 17. Jimmy had al spoedig in de gaten, dat de race-auto, die hy zo juist was gepasseerd, hem achterna hegon te jagen. Hy hoorde achter zich de motor van zijn achtervolger op zyn hoogste toerental ronken en hij hoopte maar dat de ander bij machte zou zijn hem op zijn beurt in te halen. „Misschien kan ik hem dan duidelijk maken wat er met mij aan de hand is", dacht Jimmy. Maar van inhalen was vooreerst nog geen sprake; Jim my's auto gierde nog steeds met onverminderde snelheid over het wegdek. Zo naderden de twee auto's een zeer gevaarlijke bocht, die door een verkeersbord ook heel duidelijk was aangegeven. „GEVAAR"stond er. „Zeer scherpe bocht!" Voor de zoveelste maal tijdens die dodenrit voelde Jimmy het bloed in zijn aderen stollen. Hjj klemde het stuur zo stevig mogelijk vast en begon er wild aan te rukken, toen hij de bocht was gena derd. Zijn auto zwenkte scherp naar links en op twee wielen vloog hij door de bocht. Zijn banden huilden over het wegdek. Achter hem hoorde Jim my de andere auto uit alle macht bijremmen. Het wereldgebeuren Acht-en-zestig punten Hït is Dinsdag In de algemene vergadering der Verenigde Na ties te Parys al net zo gegaan als Zaterdag in de speciale agenda commissie bjj de discussies over het vaststellen van de agenda, over wel ker punten, acht-en-zestig in getal, de gedelegeerden in de nu komende we ken zullen gaan discussiëren. Over veel punten was men het zonder meer eens, maar alvorens enkele werkelijk „brandende kwesties" op de agenda konden worden geplaatst, moest het eerst tussen .Oost en West tot een debat komen, waarvoor het woord „discussie" eigenlijk niet meer op zyn Slaats is. De scheldwoorden en eus niet altijd de zachtste - vlogen door de voorname vergaderzaal van het Palais Chaillot en het moet voor hen, die deze toch wel enigszins on smakelijke vertoning bijwoonden, toch wel een bittere teleurstelling zyn ge weest te ervaren, dat de meest ern stige problemen, welke de wereld op het ogenblik bezighouden, niet met wat meer waardigheid kunnen wor den behandeld. Dat twee vredesplannen, van Oost en West elk één, op de agenda staan, geeft onder dergelijke omstandighe den dan ook nog niet veel hoop. dat er van een van die plannen voorlopig ook maar iets terecht zou kunnen komen. Als agenda-punten, waarover men het niet eens kon worden, moe ten we natuurlijk in de eerste plaats de instelling van een V.N.- commissie voor onderzoek naar dc mogelijkheid van vrije verkiezingen in geheel Duitsland noemen. De Rus sische afgevaardigde Wysjinski ver weet de Westelijke mogendheden na tuurlijk weer eens, dat zij er naar zouden streven het militairisme in Duitsland te doen herleven om dit bjj hun agressie tegenover het Sowjet- blok te kunnen inschakelen. Het is natuurlijk ai een oud liedje, dat de Russen nu al vele malen gezongen hebben en dat zelfs nog een kern van waarheid bevat ook. Maar geen kern, zoals Wysjinski en zijn kameraden er uit willen peuteren. De Westelijken willen het Duitse volk in de gelegen heid stellen onder bepaalde voor waarden zyn deel te dragen in de ge meenschappelijke inspanning ter be veiliging van West-Europa. Maar daar zit geen enkele agressieve be doeling achter. Hoogstens de bedoe ling te voorkomen, dat in Duitsland een vacuum zou ontstaan, dat de Rus sen onder bepaalde omsstandigheden misschien wel eens heel goed te pas zou kunnen komen. Ook de klachten, welke tegen het Sowjet-blok werden Ingediend, komen op.de agenda: de Joego-Slavische klacht 'tegen Moskou zelf, zo goed als de Chinese klacht, die eigenlijk veel meer tegen het communistische regiem van Peking is gericht. Dc Joego-Slavische vertegenwoordiger Bebler heeft reeds aangekondigd met nieuwe feiten en bewijzen te zullen komen, welke zouden aantonen, dat Belgrado inderdaad reden heeft om zich bedreigd te gevoelen. Het ziet er intussen haast naar uit, dat de vroeger toch als onverdacht commu nistisch beschouwde dictator van Joego-Slavië, maarschalk Tito, steeds meer in het Westelijke kamp wordt gedreven. Dat vindt Tito zelf misschien helemaal niet zo prettig en zeker ook de Russen niet, maar die hebben het er toch naar gemaakt. De kwestie van de vertegenwoordi ging van communistisch China is niet op de agenda gekomen en voorlo pig krijgt Stalin op dit punt dus zyn zin beslist niet. Dean Acheson, dc Amerikaanse minister van buiten landse zaken, formuleerde de bezwa ren van de Westelijke wereld heel kernachthig, toen hij er op wees dat het bewind van Mao bet gezag der Ver. Naties dermate tart, dat het on mogelijk is een vertegenwoordiging van dat bewind in de Ver. Natties ook maar te overwegen. Bijna zeventig punten krygen de gedelegeerden in de komende we ken dus te behandelen en als streefdatum voor het einde van deze zesde zitting van de Assemblée is voorlopig de 26ste Januari aangeno men. Er zal natuurlijk hard gewerkt moeten worden, volgens de voorlopige plannen zelfs zes dagen per week met twee vergaderingen per dag. Maar wanneer daarbij niet de vaste wil aanwezig is om door werkelijk constructieve arbeid en veel goede wil van beide kanten tot tastbare re sultaten te komen, vrezen wij toch. dat ook deze lange reeks van verga deringen niet voldoende zal zijn om einde Januari bij het sluiten van dc zitting te kunnen vaststellen dat de zesde Assemblée toch zou hebben be reikt, dat de wereld weer eens een beetje verlicht kon ademhalen. En dat zou toch eigenlijk het geval moeten zijn. Nieuws in een Nofedop De Britse duikboot .Affray", die in April met 75 man is vergaan, zal niet worden geborgen, daar dit werk te moei lijk en te gevaarlijk zou zijn. Tijdens verkiezingen op de Philip- pijnen zijn 25 personen bij relletjes ge dood. Eva Peron, die negen dagen geleden werd geopereerd, is Woensdag uit het ziekenhuis ontslagen. - Frankrijk zal zijn strijdkrachten te gen 1954 tot 28 divisies uitbreiden. Het emigrantenschip „Waterman" ia Woensdag met 849 emigranten aan boord uit de haven van Rotterdam naar Austra lië vertrokken. De Haagse politie heeft een 18-jarige kleermaker uit Den Haag aangehouden, die bekend heeft in de afgelopen 4 maan den niet minder dan twintig pogingen tot aanranding te hebben' gepleegd. Minister Mansholt zal deze maand in de algemene vergadering van de voed sel- en landbouworganisatie te Rome spreken over de wenselijkheid van land- bouw-integratie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5