CHIEF WHIP Nog geen beslissing gevallen over bestemming van Dishoek LEKASIN DE SCHELDE-RIJN VERBINDING ABDIJSIROOP FOKKELMAN 2 PROVINCIALE ZEEUW SE COURANT WOENSDAG 14 NOVEMBER 1951 STATENZITTING TOT HEDEN VERDAAGD. Gedeputeerden willen voorstellen van Statenleden nader bestuderen De Dinsdag gehouden vergadering der Provinciale Staten van Zeeland, begon met de vinnige flits van een blitzlamp en eindigde als een nacht- ^0Il*nidaJ A-N'-p--fotofraaf zun plaatje had „geschoten", gingen de Statenleden reeds geheel op in uitvoerige, maar interessante beschouwingen over het Streekplan Walcheren, waarbü geheel volgens de verwachtingen de grootste aandacht werd geconcentreerd op het probleem der bescherming van het waterwingebied by Dishoek. De meningen hierover waren verdeeld. Zo pleitte de heer A H. S. Ste- merdlng met vuur voor het behoud van dit recreatie-oord en wezen ande ren, onder wie ir. G. P. M. Dikötter, met evenveel nadruk op het belang van de waterwinning. Het werd de Statenleden niet gemakkeiyk gemaakt een besluit te hemen, temeer daar zy zich nog onvoldoende een oordeel konden vormen over de mérites van een op het oog zeer aantrekkelijk pJan van Koudekerke'g deskundige. Het gevolg was, dat er twee voorstellen uit de bus kwamen om de kwestie nader onder de loupe te nemen, het ene vragende het Zuldeiyk gedeelte van het waterwingebied tijdelijk uit het Streekplan te lichten, het andere bedoelende de huidige toestand voor- l°^LB wijzigen, doch na proefnemingen met andere waterwinsvste- men nader te besluiten, welke gronden niet tot waterwingebied moeten w orden bestemd. Ged. Staten moesten zich daarover echter nader beraden ova? w°?fJIf^ibes.loteu de «ventjeJe stemming over beide voorstellen en over net Streekplan in z\jn geheel tot hedenmorgen op te schorten. 1 In de middagvergadering kwam- allereerst de Gedeputeerde, de heer C. Hamelink, aan het woord. Hij be toogde, dat het gewraakte verbod tot vestiging van industrie binnen de be bouwde kom geen bedreiging bete kent van de gemeentelijke autonomie, daar de colleges van B. eh W. voldoen de ruimte behouden om ordenend op te treden. Vervolgens ging spr. nader in ap de kwestie—Dishoek. G. S. beseffen volkomen het belang van recreatie gebieden, doch vinden geen vrijheid om het waterwingebied ten dele aan zijn bestemming te onttrekken. Wel zijn zij bereid een commissie in bet leven te roepen, waarin zitting heb ben de voorzitter van de raad van commissarissen der Waterleidingmij. Midden-Zeeland, de burgemeester van Koudekerke en een door GS aan te wijzen lid van de Prov. Staten welke commissie een verzoening tussen de belangen van waterwinning en re creatie tot stand zou moéten brengen. Het college acht het onjuist, het waterwingebied tijdelijk uit het Streekplan te lichten. Voorts verklaarde de heer Hamè- link, dat G.S. het niet nodig en wen selijk hebben geoordeeld een regeling in .het plan op te nemen voor de ver goeding van de schade, welke ont staat door het leggen van andere be stemmingen op gronden. Men zou daardoor vooruit lopen op iets, wat de hoogste wetgever op dit terrein nog tot stand moet brengen, Eerste streekplan in den lande (Slot van pagina 1) BESLISSING THANS ONRECHTVAARDIG De heer Stemerding juichte het toe, dat de agrarische belangen door het bestaan van het Streekplan veilig worden gesteld. Hg merkte voorts op, dat bij het probleem van het water- winningsgebied niet alleen de belan gen van Koudekerke zijn gemoeid maar ook die van Middelburg van geheel Zeeland, ja, Wellicht van Ne derland. De gemeente Koudekerke neemt er genoegen mee, dat alleen het Zuide lijke puntje van het waterwinnings- gebied voor de recreatie behouden blijft, doch van de andere zijde wordt niets toegegeven. Het speet spreker, dat G. S. het rapport van de deskun dige, die de gemeente Koudekerke in de arm heeft genomen, als simpele mededeling aan de Staten hebben ver strekt, zonder op het in dit rapport vervatte voprstel nader in te gaan. Evenals de heer Schorer achtte de heer Stemerding het onjuist het pro- bleem-Koudekerke in het kader van het Streekplan te behandelen. Het zou onrechtvaardig wezen, wanneer nu een beslissing zou worden geno men, zonder dat de proefnemingen, welke de deskundige van Koudeker ken heeft voorgesteld, zouden zijn ge nomen, EéN STATENLID TEGEN De volgende spreker, de heer A. J. Cambier (V.V.D.), had zich in de afdelingsvergadering over het Streek plan hiertegen veTzet. Hem werd ver weten, dat hy zelf destijds meege werkt zou hebben aan de totstand koming van een streekplannetje voor Zeeuwsch Vlaanderen. Met nadruk betoogde de heer Cambier, dat dit destijds niet van hem is uitgegaan, waarop de heer Stemerding opmerk te: ,Is uw geweten aan het spie ken?" De heer Cambier verzette zich krachtig tegen de vele commissies en bureaux, die als paddenstoelen uit de grond zgn gerezen en die z.i. het economische leven in Nederland be moeilijken. Gezien alle bezwaren, welke tegen het Streekplan zgn ingebracht, kon spreker zich niet achter het voorstel van. G.S. plaatsen. De heer P. V. M. Vercauteren (K.V. P.) noemde het ontwerp in het alge meen aanvaardbaar, maar betreurde het, dat niet nog meer soepelheid is verkregen. De heer J. Hommes (AR) achtte de critielc op het Streekplan verklaarbaar: de Nederlander zit de vrgheid nu eenmaal in het bloed. Vrg- heid is nodig, maar dan in gebonden heid, zg het dan ook, dat de vrijheid voorop dient te staan. Sprekers frac tie is niet tegen het plan. De heer Hommes noemde het gelukkig, dat de mogelijkheid van herziening blijft bestaan. Dit is vooral van belang in verband met de aanleg van het vlieg veld en met de kwestie van de land- huizenbouw. SCHADEVERGOEDINGEN De V.V.D.-fractie was verdeeld over het voorstel van G.S.: de heer Cam bier sprak nameiyk niet namens de andere liberalen In de Statenzaal. Die lcregen htm woordvoerder in de heer J. L. Verhagen, die begon met te verklaren, dat de liberalen altyd wat huiverig staan tegenover maatrege len, die de rechten van de privaat eigenaren kunnen aantasten, maar dat zij toch wel geloven in de behoef te aan een streekplan. Dit dient ech ter gericht te zyn op de hoofdzaken. Het onderhavige plan ls in het alge meen voor de V.VX». aanvaardbaar, maar spreker hoopte, dat de nog te sterke détaillering kan worden weg genomen. De heer Verhagen had onverholen bewondering voor de activiteit, die de gemeente Koudekerke in 4e kwes tie van de waterwinning aan de dag heeft gelegd. Haar deskundige doet de Staten thans een oplossing van het probleem aan de hand, die nadere aandacht verdient. Het zou dan ook goed zgn, wanneer hy de Staten zou kunnen voorlichten over de mogelijk heid om het gebied kunstmatig te be vloeien met jfrater. dat ln Zuid-Beve land wordt ingekocht daardoor het aantal prises d'eau te beperken. De heer Verhagen meende, dat het waterwinningsprobleem niet los kan worden gemaakt van het Streekplan. Hij zou willen, dat later op dit plan kan worden teruggekomen Indien de door de deskundige van Koudekerke gesuggereerde proefnemingen zyn genomen. Tenslotte vroeg spreker het college van G.S., hoe die het vraag stuk van de schadevergoedingen denkt te regelen, indien blijkt, dat meenten op aandringen schade, welke voor particulieren uit uitbreidings plannen voortvloeit, te regelen en zich zelf van schadevergoeding dis- tanciëren. PLEITBEZORGER VAN DISHOEK De heer Stemerding hield daarna een hartstochtelijk pleidooi voor het behoud van Koudekerke's recreatie centrum Dishoek. De maatregelen, welke ter bescherming van het wa terwingebied worden voorgesteld, dreigen dit oord in zijn ontwikkeling te belemmeren. Ook de „vaste com missie" was het daarmee eens. Na nog eens uiteengezet te hebben, hoe enorm Walcheren gebaat is bij de vreemdelingen-industrie en dus bij het behoud van Dishoek, ging spr nader in op het plan, dat de deskun dige van Koudekerke, dr. Linden- bergh, naar voren heeft gebracht De ze heeft in de practijk bewezen, dat de door hem voorgestelde infiltratie van water in het waterwingebied, uit voerbaar is. Zelfs de deskundige van G. S.r prof. dr. ir. W. Krul, heeft verklaard, dat dit plan technisch niet onuitvoerbaar is en dat het zeker de moeite waard is nog eens nader te bezien. Volgens spr. gaat het zeker niet aan deze ernstige zaak zonder meer terzijde te leggen„Wij moeten er voor zorgen, dat datgene, wat dr. Lindenbergb wenst en prof. Krul steunt, werkelijk heid wordt", aldus de heer Stemer ding. Volgens hem kan het Zuidelijk wa terwingebied tijdelijk uit het Streek plan worden gelicht, totdat vaststaat wat het resultaat is van de infiltratie- proeven. Ged. Staten hebben het zelf in de hand, dat gedurende de tijd van status quo in dit Zuidelijk gebied niét gebouwd wordt. (Vervolg op pag. 5) Rook iets superieurs—iets „heel anders en stukken beter BELGISCHE PERSSTEMMEN Ontwikkeling van Terneuzen Prof. van Geetruyen, de Belgische deskundige op het gebied der waterwe gen, wydt in „De Gazet van Antwerpen'' een kort commentaar aan de ver klaringen, die de heer J. Brautigam enkele dagen geleden te Rotterdam heeft afgelegd over de Schelde-Ryn-verbinding. Hij bestrijdt de stelling van de heer Brautigam, dat aangezien Antwerpen slechts-voor de helft bg het verkeer op dé tussenwateren betrokken is, de goederenruil niet belangriyk genoeg is om een nieuwe verbinding renderend te maken. Een nieuw kanaal immers, aldus prof. van Geetruyen, tussen de Schel de en het Hóllands Diep, zou niet al leen van belang zijn voor Antwerpen,- doch ook voor Charleroi, Brussel, hel Rupelbekken, de Kempen en Luik. Reeds nu leidt het Albertkanaal via de Schelde één derde van de Luikse export naar Nederland. Prof. Van Geetruyen tekent even eens verzet aan tegen de bewering van de heer Brautigam, dat Neder land geen onmiddellijk belang zou hebben bij de opheffing van de stop van Ternaaien. Deze opheffing, zo be toogt hij, is integendeel van groot belang gezien het verkeer tussen het gebied rondom Maastricht met Bel gië. Het bestaan van twee verbindingen één van de In tweede instantie sprak allereerst jhr. mr. T. A. J. W. SCHORER (Arb.), die de gedachte opwierp, om aan het óntwerp-Streekplan, ;een ^additioneel artikel toé té voegen,' vólgens .hetwelk na beoordeling van proefnemingen met andere systemen van waterwin ning nader zal worden besloten, wel ke gronden niet vallen onder de arti kelen 16 en 17 (terreinen bestemd tot waterwingebied op woeste en cultuur grond), tot welk tijdstip de bestaande toestand wordt gehandhaafd. De volgende spreker, de heer A. H. S. Stemerding (C.H.) legde er de na druk op. dat de Staten in geen geval overhaaste besluiten mogen nemen, welke zij later wellicht zouden betreu ren. Wat de kwestie van de bebouw de kom betreft, merkte hij op, dat de industrieën weliswaar niet vechten om een plaatsje in de Walcherse dor pen, maar dat men toch de deur niet geheel mag sluiten, door een verbod tot vestiging in de bebouwde kom uit te vaardigen. Spr. deed een beroep op G.S. om in dit opzicht rekening te houden met de gemeentebelangen, die ook de belangen van Walcheren en van Zeeland zijn. Dat de schadevergoedingen niet worden geregeld, vond de heer Ste merding onrechtvaardig. Hy noemde 't het toppunt, dat G.S. er bij de ge- zenuwpijnen... neem Haagse Zeeuwen gaan toneelspelen. (Van onze Haagse redacteur). De steeds actieve vereniging van in Den Haag wonende Zeeuwen „Zeelandia" biedt haar leden en do nateurs en verdere belangstellénden op Zaterdag 17 November weer een toneelavond aan. Dé afdeling Hollands Toneel voert op „Entr'acte*, een comedie in drie bedrö'ven door Chris tien van Bommel- Kou w en Henk Bakker, onder regie van de heer Marcel Boot. De afdeling zang opent de byeen- komst met een aantal liederen, die gezongen worden onder leiding van de heer Piet van de Ridder Jr., met pianobegeleiding van Jeanne van Riel. De nagalm van de Vlissingse klokken Voor de luid-installatie van het Vlissingse carillon kwamen nog de volgende giften binnen: Gestort bij de Prov. Zeeuwse Cou rant door de fam. S. f 2.50. Gestort op gironummer 261272 (G. A. v. Druten) mevr. D. f 2. Gestort op gironummer *359300 (Prov. Zeeuwse Ct.) M. M. F. te Re- nesse f 2.50, wed. C. D. v. L. f 1. Het tekort is dank zij deze stortin gen gedaald tot f 226.93. Wie helpt nog even mee om deze nagalm van de Vlissingse klokken iets welluidener te maken? Zeeuws succes op pluimvee tentoonstelling in België. Op een grote internationale ten toonstelling te Brussel, waaraan door pluimveehouders uit vele Europese landen werd deelgenomen, behaalde de heer J. Maders uit Sluiskil enige fraaie successen. In de eerste plaats veroverde hg met zyn inzending het algemeen kampioenschap, waarvoor door de Belgische minister van land bouw een beker en een medaille wer den geschonken. Verder behaalde hg met zijn duiven nog vier eerste en één tweede prijs met het rad Raads heren, twee eerste en een tweede prijs met Engelse Eksterduiven en een eerste prgs met het ras Bange- naar. Bevredigende mosselexport Door het Aan- en Verkoopkantoor van Mosselen te Bergen op Zoom worden nu steeds meer orders afge geven voor Waddenzee-mosselen ter verzending naar Frankrijk en Bel gië. Dit is een verstandige maatregel, daar de mosselen in Zeeland bij in vallende vorst veel langer leverbaar zgn dan op de Waddenzee, omdat men bg een niet al te strenge winter in Zeeland veel langer kan vissen. Zo .bedroeg de aanvoer van Bruinisser kwekers uit de Waddenzee thans in de week van 5 tot 10 November 5950 tonnen, terwijl uit Zeeland zelf wer den afgeleverd 1350. tonnen mosselen. Een export, die nog steeds reden tot bevrediging geeft. a -bed Is ook voor U ideaal! Lekker warm en vólkomen geruisloze vering. Tweede gewone zitting Prov. Staten heropend Dinsdagmorgen werd de tweede ge wone zitting der Provinciale Staten van Zeeland in de Statenzaal te Middelburg heropend. Het begin was wat ongewoon: een fotograaf maak te nameiyk ten behoeve van het A. NJP.-archief enige overzicht-foto's van de Staten. Inmiddels deelde de voorzitter, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, mede, dat bericht van ver hindering was binnengekomen van de Statenleden de heer D. Kodde (S.G. P.), L. P. van Oorschot (Arb.) en C. A. Kaan (C.H.). Tot voorzitter van de eerste afde ling der Staten werd benoemd de heer J. M. A. C. van Dongen (K.V.P.) tot voorzitter van de tweede afdeling de heer L. P. van Oorschot (Arb.) en tot voorzitter van de derde afdeling de heer J. Hommes (AR.). Enkele ingekomen stukken (subsi die-aanvragen) werden ter behande ling naar Gedeputeerde Staten en een aantal voorstellen van G.S. (waaron der die tot vaststelling van de begro tingen der Provincie en van de pro vinciale diensten) naar de afdelingen der Provinciale Staten verwezen. ONDERZOEKINGEN IN HET ZLJPE. Door het vaartuig van de Rijkswa terstaat „Christiaan Bruininx" worden de laatste weken metingen verrichj van de snelheid van eb en vloedstro men in het Zijpe. Deze metingen, die in opdracht van de Rijksstudiedienst van de Rijkswaterstaat worden ge daan, hebben tot doel de invloed van deze stromingen op de zeewering te onderzoeken. Advertentie door vaststelling van het Streekplan particuliere belangen in materiële zin worden geschaad. De heer A Vermalre (Mldd.) vroeg of G.S. de toezegging kunnen doen, dat met de belangen van Koudekerke tenvolie wordt rekening gehouden, zonder dat die van de waterwinning in het gedrang komen. Hierna werd de zitting tot de mid dag geschorst. Als andere middelen gefaald hebben Uw hoestaanvallen min der benauwd te ma ken neem dan het middel waarop nog slechts zelden ver geefs een beroep is gedaan: AKKER"S -'s Wereldi beste hoestsiroop - Plattelandsvrouwen organiseren kaderdagen. Dinsdagmiddag kwam het Provin ciaal bestuur van de Zeeuwse Bond van Plattelandsvrouwen ln hotel „Centraal" te Goes in vergadering bijeen. De presidente, mevr. F. Kos- tenseKraak schetste de activitei ten van de bond in het afgelopen jaar, waarbg o.m. het 20-jarig be staan werd gememoreerd. Getracht zal worden een tournee door Zeeland van ,,Arta", een vere niging A'an kunstvrienden uit Den Haag, te organiseren. Hierbg zal de aandacht worden gevestigd op de goede wandversiering. De hoofdschotel van de besprekin gen vormden de in Februari te Goes te houden kaderdagen. Op de 'eerste dag welke bestemd is voor de be stuursleden, zal het werk van de bond en de verenigingstechniek wor den behandeld, terwijl verschillende discussies zullen worden gehouden. De tweede dag, bestemd voor, alle leden, zal gewijd zgn aan de woning. In diverse lezingen zal gesproken worden over de bewoning, stoffering, goede gebruiksvoorwerpen e.d. Een en ander wordt verduidelijkt met een kleine tentoonstelling. Bg de rondvraag werd nog ge vraagd, zo mogeiyk de bouw van "oed ingedeelde woningen in de N.O. 'older te helpen bevorderen, GESLAAGD. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het inge nieursexamen voor civiel-ingenieur, de heer C. P. Kallewaard te Kort- gene en de heer L, W. Lievense te Nieuwerkerk. tussen de Schelde en het Hollands Diép, zo gaat prof. Geetruyen voort, behoeft de heer Brautigam geen aan stoot te geven, aangezien vroeger ook reeds het Kreekrak en het Sloe be stonden, Het huidige scheepvaartver keer is overigens heel wat intensiever dan in 1860. Het Antwerpse Franstalige blad „La- Metropole" schrijft, dat de heer Brau tigam met betrekking tot de stop van Ternaaien dezelfde houding aanneemt als ten aanzien van Terneuzen en doet alsof Nederland de verbeteringen aan België cadeau doet. Het blad zegt dat vele Belgen er de voorkeur aan zou den geven het probleem-Terneuzen op te lossen door hét graven van een ka naal, dat Gent rechtstreeks mét het kanaal BruggeZeebrugge verbindt. Gent zou dan twee toegangen tot de zee hebben, en het gevaar zou voor komen worden dat Terneuzen zich zou ontwikkelen ten koste van de Belgi sche havenbedrijven. Bovendien zou den zich langs het nieuwe kanaal nieuwe industrieën kunnen vestigen. Het blad wijst er tenslotte op, dat de verklaringen'van de'heer Brauti gam over- noch onderschat moeten worden. Het betreft hier een der ver- woedste tegenstanders van een Moer- dgkkanaal, die de vrees, welke ih Rot terdamse havenkringen heerst hqger stelt dan de economische belangen van Nederland en België in het kader van een Benelux, zo eindigt La Me- tropole. wintertijd Herverkavelingscommissie Walcheren in 1949. Eerst thans verscheen het verslag van de Herverkavelingscommissie Walcheren over 1949. In $at jaar werden 18 bestekken aanbestèed en gegund betreffende de aanleg van ca. 80 wegen tot een gezamenlijke aan- neemsom van 1.662.223, twee be stekken betreffende het graven van waterlopen en sloten met een grond verzet van 250.000 m3 126.850) en werd de bouw van vier bruggen 55.350) en twee duikers 34.465) aanbesteed. Voor het verwerken van grond werden drie contracten afge sloten voor een grondverzet van 86.000 m3 tot een bedrag van 62.090. De saneringscommissie kwam met haar rapport gereed; het bleek, dat ca. 370 bedrijven voor sanering in aanmerking komen, waarvoor ca. 1500 ha. grond beschikbaar gesteld moet worden. Aan schadevergoedin gen werd over 1949 uitgekeerd 239.964,51. In totaal werd in 1949 14.051.000 uitgegeven, o.a. 2.343.000 voor ma terialen. Zesde mijnenvegersflottielje naar Vlissingen De zes flottielje mynenvegers be staande uit de Texelstroom, Borndiep, Marsdiep, Vliestroom, .Westerschelde en Zuiderdlep, dat veel operaties uit voert in de Zeeuwse wateren, zal ge durende enige tyd te Vlissingen wor den gestationneerd. De commandant van het flottielje i de luit tz. 2e kl. G. Gielis. PLAATSELIJKE COMMISSIE RUILVERKAVELING. leden van de plaatse Igke commissie voor de ruilverka veling „Eede", in de gemeente Aar denburg, benoemd, de heren J. M. A. C. van Dongen, burgemeester van Aardenburg, voorzitter, C. van Bel- legem, P. J. de iMlliano, A. Rei}- brouck en C. Sturtewaegen te Eede. Vereniging Yan Zeeuwse Fokkers viert veertigjarig bes'aan. KEURING TE AXEL. Op Woensdag 5 December a.s. wordt te Axel op het terrein der V.V. Z.F. een keuring van 18-maanders gehouden, voor hengsten en merries uit geheel Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Na afloop der keuring zal in „Het Centrum" het 40-jarig bestaan der Vereniging van Zeeuwse Fokkers op feestelgke wgze worden herdacht. BENOEMING BIJ DE P.P.D. Door Gedeputeerde Staten is tot chef de bureau van de Provinciale Planologische Dienst in Zeeland be noemd, de heer L. Everaars, wonen de te 't Zand (Middelburg), thans werkzaam bg de Prov. Directie van de Wederopbouw en Volkshuisves ting aldaar. Advertentie GRIEP? Mijnhardt's Grieppoeders. Doos 47 CO Vliegveld Midden-Zeeland in Stateu ter sprake. De heer A. H. S. Steme-ding nam het op voor de kampeerders. Bg de artikelsgewyze behandeling van het ontwerp-Streekplan in de Statenvergadering, kwam Dinsdag middag het geprojecteerde vliegveld voor Midden-Zeeland, dat gedacht is in de Welzinge (gem. Ritthem), ter sprake. De heer A H. Vermeu len (Arb.) was van oordeel, dat, mede met het oog op een eventuele toekomstige verwezenlijking van het drie eilanden-plan, aanleg van een vliegveld in het in te polderen Noord-Sloe nadere overweging ver dient. Er zal daar grond beschik baar komen, die niet geschikt is voor cultuur, terwijl men nu goede cultuurgrond in beslag wil nemen. Kan ook niet gedacht worden aan een vliegveld in het Zuid-Sloe? De heer J. Hommes verklaarde, dat de A.R.-fractie zich op dit punt bij het Streekplan wil neerleggen, maai' gaarne zou zien, dat, wanneer het Noord-Sloe ingepolderd is, aan leg van een vliegveld aldaar zal wor den overwogen. Gedeputeerde C. Ha melink ging daarmee accoord. De heer A. H. S. Stemerding (C. H.) brak een lans voor.de kampeer ders, wier hutten niet langer dan- een jaar mogen blijven staan. Waar om niet bijv. maximaal vgf jaar? De heer Hamelink antwoordde, dat dit concurrentie voor de kam peerterreinen zou betekenen, waar geen tenten op kunnen komen als er kampeerhutten staan, alsmede voor de zomerhuisjes-exploitanten. In het belang van de recreatie is een scher pe scheiding nodig. De heer Stemerding wees op de hoge kosten, die 't afbreken, trans porteren en opbergen van de hutten voor lieden met een smalle beurs meebrengt, doch zgn voorstel werd niet ondersteund. DUIVEN-TOONDAG TE HULST. Zondag 2 Dec. wordt in 't Groot Pa tronaat te Hulst de tweede Duiven Toondag, ten bate van de t.b.c.-be- strijding, georganiseerd, waarvoor veel belangstelling bestaat. In samen werking met de diverse t.b.c.-organi- saties wordt onder leiding van dokter W. Colser tezamen met de duivenlief- hebbers een grote tentoonstelling in gericht, waaraan een loterij verbon den is. Behalve Z.-Vlaamse inzendin gen zullen vele Belgen uitkomen op deze toondag, die om 10 uur begint. Voor de grensoverschrijding zijn spe ciale regelingen getroffen. 'n Prachtige slaapkamer in ieders hereik! Deze tanbieding is het bewijs, dat Fokkelman ook in het extra- voordelige genre iets moois cn iets goeds brengt. Bovenstaande keurig uitgevoerde slaapkamer, geheel meubelplaat, bestaande uit ledikant, 130 cm breed, met 2 nachtkastjes, gardc- robekast, 150 cm, 2/3 leg, 1/3 hang, tafel en 2 stoelen, kost geheel compl. slechts f. 525.- In blank eiken of noten-finish. WONINGINRICHTING NIEUWE BINNENWEG 288-294 R'DAM (nabil Cepltol Thtelw) T»L 50066

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2