PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Agenda-debat der Ver. Naties ontaardde in scheldpartij Eerste Streekplan in den lande ontmoette weinig bedenkingen D£ BILT Kantlijn BALLONVAART TE ZANDV00RT WAS ROEKELOOS 194e Jaargang-No. 269 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. VV. de Pagter. Hoofdred. G. Balüntyn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week, f 4.55 p. kw„ fr. p. p. f 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 14 Nov. '51 ADVERTENTIEPRIJS 20 cl. per mm. Minimum p. advertentie f 3.—. Ir.g mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max 8 regels» van 1—5 regels f 1.- Iedere regel meer 20 cent „Brieven of adres Bureau van dit Elad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58-60, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaal 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12. tcL 102; Terncuzen Brouwcrljstr. 2; Zierikzee N. Bogerdstr. C 160. teL 26 DE 68 PUNTEN VOOR PARIJS. Klachten van Joego-Slavië en Nationalistisch China zullen behandeld worden De algemene vergadering der Ver. Naties h eeft Dinsdag de agenda voor de komende debatten, welke 68 punten omvat, goedgekeurd, nadat deze ein de vorige week reeds door de speciale agenda-commissie was behandeld. Verreweg de meeste van deze punten werden zonder discussie als onder werp van bespreking aanvaard, maar over enkele ontspon zich een buiten gewoon fel debat, waarin vooral de afgevaardigden van het Sovjet-blok zich uitputten in het uiten van de meest krasse beschuldigingen aan het adres van de democratische landen. Het debat ontaardde enige malen In een weinig verheffende scheldpartij. In de eerste plaats waren het de instelling van een V.X.-commissie voor vrye verkiezingen in Duitsland, de klacht van nationaal-socialistisch Chi na tegen verdragsschending door de Kussen en de klacht van Joego-Slavië, dat zich bedreigd gevoelt door „vijandige handelingen" van communisti sche landen, die deze scherpe debatten uitlokten. Tenslotte werd, eveneens na heftig verzet van de zijde van de Russen en hun aanhangers,, nog besloten de kwestie van de vertegenwoordiging van communistisch China voor onbepaalde tijd buiten bespreking te laten. Dit betekent, dat de kwestie althans in de huidige zitting niet aan de orde kan komen. Het Westelijke en het Russische vredesplan kwamen beide op de agenda. Bij de discussie over de klacht van nationalistisch China ontkende de Rus Wysjinsky, dat er een Rus- sisch-Chinees geschil zou bestaan De werkelijke dreiging voor het Chi nese volk zou van de zijde van Ame rika komen. De afgevaardigde van nationalistisch China noemde op zijn beurt de regering van Peking een „verraderskliek". Het agendapunt werd met 30 tegen 8 stemmen (13 onthoudingen) aangenomen. COMMISSIE VOOR DUITSLAND. Iets langer werd gedebatteerd over de instelling van een V.N.-commissie voor verkiezingen in Duitsland. Hier bij betoogde Wysjinsky, dat de Onze dierbare postbedrijven ma ken jaarlijks een aardig duitje winst, men heeft het nog on langs in de dagbladen kunnen lezen. Daar valt natuurlijk weinig tegen in te brengen, zolang de post-, telefoon- en telegraaftarieven redelijk blijven en moeilijk kan men er iets tegen heb ben, dat de winst gebruikt wordt om andere lekje.*- in onze staatsbegrotin gen te vullen. Geheel anders wordt de zaak even wel, als men op goede gronden tegen de PTT aanvoert, dat zij haar winst niet op eerlijk.., maar oneerlijke ma nier tracht te maken. Er wordt de laatste tijd nog al eens geklaagd over telefoonrekeningen, die aanzienlijk te hoog zijn. Mensen, die al hun telefoongesprekken noteren en ook de duur daarvan opnemen, pro testeren tegen het feit, dat de ge- sprekkenrekening, die zij moeten betalen, veel te hoog is. Het is voor gekomen, dat iemand, die een maand lang niet thuis was geweest, deson danks een gesprekkenrekening te be talen kreeg, die -hoger was dan gedu rende de voorafgaande maand! Protesteren helpt niet. Alle klach ten worden ongegrond verklaard! Be roep is niet mogelijk, daar er geen beroepsinstantie bestaat. Juist is zoiets natuurlijk niet. Winst van staatsbedrijven is prach tig: meestal immers lijden zij verlies. Maar winst op deze manier kan niet door de beugel. Vooral niet als deze winst 30 millioen bedraagt. Er staan in 1952 Olympische Spelen op het internationale sportpro gramma. Uitzending van deel nemers aan deze spelen is meer <|an een aardig uitstapje voor een aantal sportmensen. Het is niets minder dan een vlagvertoon. Als deelnemers op enig terrein overwinningen weten te behalen, dan schenkt dit aan hun va derland een blijvende faam. Desondanks heeft onze regering besloten geen cent uit te trekken voor deelneming van Nederlandse sportmensen aan de spelen te Helsin ki., zoals zij ook geen cent uittrok voor deelneming aan de spelen, welke in 1948 in Londen werden gehouden. Wij kunnen voor deze houding wei nig bewondering gevoelen. Het moge waar zijn, dat de schatkist leeg is, het gaat hier tenslotte toch ook niet om een millioenenbedrag, maar om aan zienlijk minder. En als wij dan zo eens nagaan, wat er volgens de Re kenkamer onnut wordt uitgegeven en verspild, dan vragen wij ons af, of hier de zuinigheid de wijsheid niet be driegt. Er zal thans naar andere bronnen gezocht worden. De K.N.V.B. zal bij voorbeeld bij de landenwedstrijd Ne derlandZweden een beslag op de en- tréeprijs heffen. Natuurlijk gaan de athleten toch. Maar elegant vinden wij deze oplossing niet. Ziet PTT geen kans om bij te springen? Niet ten onrechte wordt er nog al eens over gemopperd, dat onze jeugd en onze volwassenen slecht gemanierd zijn. Vaak wordt dat verwijt teruggewezen met de dooddoener, dat wij in een moderne, jachtige tijd leven, een hardere" tijd, die minder vernis op de dingen legt, eerlijker is. Het „Algemeen Dagblad" (lib.) ech ter is het eens met hen, die voor de corum en stijlvolle levenshouding plei ten, wanneer zulks althans niet tot een cultus van galapakken, museum gewoonte en officialiteitsaanbidding Westerse mogendheden het wel po- jen voor te stellen alsof zij voor le hereniging van Duitsland zijn, maar in werkelijkheid het tegen overgestelde nastreven met de be doeling West-Duitsland in zijn mili taire plannen te kunnen inschake len. Hij stelde daartegenover het be kende Russische plan tot het terug trekken van alle bezettingsti'oepën en het houden van verkiezingen on der toezicht van een Duitse commis sie, die op haar beurt onder con trole van de bezettende mogendhe den zou staan. De Britse afgevaar digde Sir Gladwyn Jebb beschuldig de de Russen er van opbouwende voorstellen voor de toekomst van Duitsland te sabotteren. Dit agenda punt ging er ten slotte met 47 te gen 6 stemmen door (2 onthoudin gen). KLACHT VAN JOEGO-SLAVIË. Bij het debat over de klacht van Joego-Slavië beschuldigde de Rus Sobolof „Tito en- zijn bende" er van betrokken te zijn in een samenzwe ring met de Amerikanen om van de Joego-Slaven „kanonhen voer të ma ken." Hij Werd echter door voorzit ter NerVo tot de orde geroepen. Na dat ook de afgevaardigden van Po len en Tsjecho-Slowakije nog een duit in het zakje hadden gedaan, Eva Peron bréngt haar stem uit op haar echtgenoot, de president van de Argentijnse Republiek, in haar bed In het ziekenhuis. Een officiële stem bus ls naast haar bed neergezet, zo dat zij kon stemmen. Eva is reeds ge ruime tijd ernstig ziek en is vorige tveek geopereerd. De aard van de operatie is niet bekend. Beroemde Amerikaanse chirurgen en vrouwen- specialisten zijn hiervoor naar Buenos Aires gekomen. voert; heden ten dage beleven we ech ter het an 'ere uiterste, dat van lomp heid, slordigheid, nonchalance en aan stellerij in uiterlijk en gedragingen: „Vlak na de oorlog was de garde robe van menigeen, zowel man als vrouw, in een desolate toestand en het is niet weg te cijferen, dat het her stel veel kosten met zich bracht. Het is evenwel niet alleen een kwestie van nieuwe of grote uitgaven, het gaat ook om de zorg, welke aan de kleding besteed wordt. Deze laatste nu is bij vele officiële gelegenheden kennelijk niet meer in tel. Dat de kleren de man maken is maar betrekkelijk waar, doch omgekeerd is slordigheid in kle ren een uiterlijkheid, welke verband houdt met het innerlijk. Hetzelfde geldt van de manieren, waarover men zich vaakverbazen kan. Het geven van voorrang aan ouderen en aan da mes schijnt niet meer te behoren tot de burgerlijke wellevendheid en toch is deze houding een uitdrukking van beschaving. Hetzelfde gemis aan zorgvuldigheid in het maatschappe lijk verkeer valt op in de briefwisse ling. Velen schijnen hèt niet nodig te achten, een brief zonder slordigheid te schrijven en weer anderen veron derstellen. dat de ontvangers van de brief geen bezwaar hebben tegen het ontraadselen van neergeknoeidè woorden of halve zinnen". stelde de Joego-Slavische afgevaar digde Bebler, die luide werd toege juicht, de vraag of de Russische haatcampagne tegen zijn land mis schien als een onderdeel van de Rus sische „vredescampagne" moet wor den opgevat. De Joego-Slavische klacht kwam met 44 tegen 5 stem men (4 onthoudingen) op de agenda zodat we ook hierover nog wel meer zullen horen. WELK CHINA? Ten slotte kwam dan het debat over de vertegenwoordiging van China in de Ver. Naties. Wysjinsky noemde hierbij de nationalistische gering een „bende van reaction- nairen, die op Formosa ineengedoken zit onder een scherm van Ameri kaanse vliegtuigen." Hij beschuldig de de Amerikanen van schending van het V.N. handvest en zag in het uitstel slechts een poging om de alg. vergadering te beletten haar steun te geven aan de „wettige eisen" van communistisch China. Daartegenover verklaarde de Ame rikaanse gedelegeerde Dean Ache- son dat het communistisch bewind in korea het gezag der Ver. Naties tot het uiterste tart en dat het daar om onmogelijk is een vertegenwoor diging van dit bewind in de Ver. Naties te overwegen. Het gedrag der Chinese communisten noemde hij dermate beneden peil, dat het nog verbetering zou moeten ondergaan om op de zelfde hoogte te komen met dat van barbaren. Nadat nog verschillende andere afgevaardigden hun opinie te kennen hadden gege ven, werd met 37 tegen 11 stemmen besloten de kwestie voor onbepaal de tijd buiten bespreking te laten, hetgeen in de praktyk zal neerko men op een uitstel van minstens een jaar. D.w.z. tot de volgende zitting. Strafvervolging tegen spion. Tegen de Nederlander, die ervan wordt verdacht onder de schuilnaam König inlichtingen in handen te heb ben gespeeld van een Tsjechoslo- waakse inlichtingendienst, wordt een strafvervolging ingesteld door de of ficier van justitie te 's-Gravenhage. De verdachte bevindt zich op grond van deze verdenkingen krachtens be vel van de arrondissementsrecht bank in voorlopige hechtenis. Noorse premier afgetreden. De Noorse premier, Gerhardsen, is afgetreden. Gerhardsen is 54 jaar en zes jaar premier geweest. Hij heeft de Koning aanbevolen Oscar Torp, de fractieleider van de Noorse socialisten, te benoemen tot premier. - Torp heeft de leden van de rege ring verzocht op hun post te blijven. Later zal de vraag worden overwo gen, of verdere wijzigingen zullen worden doorgevoerd. De socialisti sche parlementsfractie heeft Ger hardsen gekozen als opvolger van Torp. Italië wordt dit najaar voor de tweede maal geteisterd door noodweer. Onafgebroken regenbuien, heftige stormen en grondverschuivingen heb ben de laatste weken vele slachtoffers gemaakt en onnoemelijke schade berokkend aan de landbouw en steden van Noord Italië. Honderden wer den dakloos. Het verkeer en de aanvoer van levensmiddelen is ernstig be moeilijkt. De woedende wateren van de Bisagnorivier beuken tegen de smalle brug. Het is levensgevaarlijk de brug, waar het water soms met kracht overheen zwiept, te passeren. i 10 milliard dollar minder voor Amerikaanse defensie. Vrees voor verstoring van economisch evenwicht De Amerikaanse minister van de fensie, Robert Lovett, heeft Truman een begrotingsontwerp voor 1953 voorgelegd, dat in vergelijking met de cijfers voor 1952 een vermindering van ongeveer 10 milliard dollar te zien geeft. Het ontwerp omvat een bedrag van ongeveer 54 milliard dollar. De president moet het voorstel goedkeu ren, alvorens het in Januari bjj het Congres kan worden ingediend. Naar in welingelichte kringen te Washington verluidt is Lovett by het opstellen van het ontwerp o.m. van de volgende punten uitgegaan. De minister vreest, dat ae geweldi ge sommen, die de V.S. aan herbewa pening besteden, het economische evenwicht van het land in gevaar zullen brengen. Hij is voorts van me ning, vooral na het bezoek van Eisen hower aan Washington dat de V.S. wellicht gedwongen zullen zijn hun Europese bondgenoten nog meer steun te verlenen, aangezien sommige van deze landen door een ernstige econo mische crisis worden bedreigd. Karinthiërs vluchten voor het water. Oostenrijkse provincie wordt door ramp bedreigd. Het dal van de rivier de Gail in Karinthië (Oostenrijk) wordt door een ramp bedreigd als gevolg van overstromingen. De hoofdweg in het dal ligt diep onder water en vele dorpen zijn ondergelopen. Woningen moesten worden ontruimd en de men sen vluchten naar veiliger oorden waarbij zij hun vee voor zich uit drijven. Vele bruggen zijn weggesla gen. In het gehele dal worden de verbindingen met vaartuigen onder houden. Het aantal slachtoffers van de overstromingen in Noord-Italië blijft stijgen. In Forli kwam een echtpaar om het leven, toen een gedeelte van een kerktoren door de storm werd losgerukt en door het dak van hun huis sloeg. Te Genua werd een man bedolven onder een instortend huis. Zeven mensen worden vermist, nadat hun vrachtauto in de nabijheid van Pavia door het water was meege sleurd. De Po en haar zijrivieren hebben Vercellia en Pavia onder wa ter gezet. In het gebied van Ver- cel!ia<werden tien mensen het slacht offer van de watermassa's. Doordat een dijk bezweek, kwamen drie men sen om het leven. De Rivièra wordt geteisterd door zware storm.. Het peil van het Lago Maggiore is 'vier meter boven nor maal. Sommige gedeelten van Lo carno staan twee meter onder water. Telegraafpersoneel van Cairo in staking. Dinsdagavond is het telegraafper soneel van Cairo in staking gegaan uit protest tegen het onverwachte ontslag aan de vakverenigingsleider Inbrahim Moestafa, die geweigerd had een voor de Britse strijdkrachten in de Egyptische Kanaal-zóne be stemd telegram aan te nemen. Mevr, Boesman voor Raad van de Luchtvaart. Janboel bij de opstijging De Nederlandse ballonvaarders zijn zich niet steeds bewust van de con sequenties die het ballonvaren voor henzelf en voor hun eventuele passa giers met zich kan brengen. Dit zei Dinsdagmiddag de directeur-generaal van de Rijksluchtvaartdienst, de heer J. W. F. Backer, tijdens de zitting van de Raad voor de Luchtvaart waarin het ongeval werd behandeld met de ballon PH-BHD, die zoals men zich zal herinneren met mevrouw C. C. E. BoesmanYisscher en de heer Godfried Boraans aan boord, op 30 April jL bij Zandvoort in zee terecht kwam. De heer Backer was van mening, dat de vaart met de ballon onvoldoende was voorbereid en aan roekeloosheid grensde. Hij vroeg de Raad mevrouw Boesman te berispen. Mevrouw Boesman verklaarde ter zitting, dat zij op het moment van de opstijging nog niet gereed was met de controle. De ballonmeester gaf het comman do en de ballon steeg vrij snel tot een hoogte van ongeveer 1500 meter. Zij liet-direct gas uit de ballon ontsnap pen om lager te kunnen varen. De ballon kwam," doordat er hard geven tileerd was, met een bons even in een Bezoek van dr. Drees aan Truman thans officieel. De regeringsvoorlichtingsdienst deelt mede. dat de minister-presi dent dr. W. Drees de uitnodiging van president Truman, om in Januari 1952 een bezoek aan de Verenigde Staten van Amerika te brengen, thans officieel heeft aanvaard. De datum van aankomst en bijzonder heden over het reisprogramma in de Verenigde Staten zullen later worden hekend gemaakt. HISTORISCHE ZITTING DER ZEEUWSE STATEN. Verzoening belangen van recreatie en waterwinning bepleit Dinsdagmorgen hebben de Provinciale Staten van Zeeland een begin ge maakt met de openbare behandeling van het ontwerp-Streekplan Walche ren. Nadat de mogelijkheid was geboden om bezwaren tegen dit ontwerp in te brengen en vele gemeentebesturen en particulieren grepen die mo gelijkheid dankbaar aan is dit plan op tal van onderdelen vrij ingrijpend gewijzigd en daardoor, naar zeer velen menen, aanmerkelijk verbeterd, maar bij openbare behandeling bleek wel duidelijk, dat de angst voor aan tasting van de gemeentelijke autonomie, de. vrees ook, dat het plan niet voldoende soepel is, nog niet geheel is weggenomen. Eén groot vraagstuk is gebleven: de kwestie van het waterwingebied te Koudekerke, het enorme probleem om een verzoening tot stand te brengen tussen de belangen van de waterwinning en van de recreatie. Geen wonder dan ook, dat de vele Statenleden, die Dinsdag hetzij hun persoonlijk oordeel, hetzg de mening van hun fractie over het plan ten beste gaven, vooral aan dit onderwerp grote aandacht besteedden. Sommige sprekers gaven daarbij als hun overtuiging weer, dat het beter zou zyn, de waterwinningskwestie van het Streekplan te scheiden, temeer, daar zij het wel zeer nuttig zouden achten de deskundige van de gemeente Koudekerke zijn jongste voorstel len te horen toelichten. De publieke tribune van de Staten zaal te Middelburg was vol, toen de voorzitter, jhr. mr. A. F. -C. de Ca- sembroot, de beraadslagingen opende met een persoonlijk woord. Hij herin nerde er aan, dat de Staten een histo risch!? zitting beleven, omdat zij het eerste grote streekplan in ons land krijgen te behandelen en dus baan brekend werk hebben te verrichten, waarop de ogen van velen en ze ker niet alleen van de Walcherse be volking zijn gevestigd. De rij van sprekers werd geopend door jhr. mr. T. A. J. W. Schorer (Arb.), die zijn bewondering uitsprak voor de enorme arbeid, welke aan het ontwerp-Streekplan ten grondslag ligt. De vraag of het plan nodig is, be antwoordde hij bevestigend. Of het ook een goed plan is? Het Provin ciaal bestuur heeft geen vergelij kingsmateriaal, omdat hier het eerste grote streekplan in ons land aan de orde is .en het valt dan ook niet ge makkelijk de mériten op de juiste waarde te toetsen. Ten derde stelde spreker de vraag, of het plan op de juiste wijze naar voren is gebracht en hij wees in dit verband op de ruime mogelijkheid om bezwaren naar voren te brengen en op de vele concessies, die naar aanleiding daar van reeds vóór de openbare behande ling zijn gedaan. Jhr. mr. Schorer merkte vervol gens op, dat soepelheid vóór alles ge wenst is: de voorschriften mogen geen wetten van Meden en Perzen worden. Hij kwam hierna te spreken over de kwestie van de waterwinning te Koudekerke. Tegenover één deskundi ge mening staat een andere, die ook de volle aandacht verdient en daar om wilde spreker er voor pleiten, dat G. S. over deze materie een apart voorstel zouden Indienen. Dit behoeft de goedkeuring van het ontwerp- Streekplan niet in de weg te staan. Spreker meende, dat men tijdens de ze zitting nog geen besluit met be trekking tot het waterwinningsgebied kan nemen, daarvoor is de kwestie nog niet rijp. Voor het overige staat de P. v. d. A.-fractie achter het ont werp. STREEKPLAN ONMISBAAR De algemene beschouwingen wer den voortgezet door de heer A. Stemerding (C.H.) - - dat van het eiland Walcheren een streekplan niet kan worden gemist, aldus deze woordvoerder, vooral om dat met de ruimte moet worden ge woekerd. Dat neemt niet weg, dat er tal van bezwaren tegen het ontwerp werden ingebracht en één van de grootste bezwaren was wel, dat niet voldoende rekening werd gehouden met de bevoegdheden en de positie van de gemeentebesturen. Gelukkig is aan deze bezwaren aanmerkelijk tegemoet gekomen. Het moest ver heugde het spreker, dat men de zaak in de sfeer van de openbaarheid heeft getrokken, door nader te bepalen, dat niet Gedeputeerde Staten, doch de Provinciale Staten het plan vaststel len. Toch treedt het Streekplan nog te veel in détails. Het was verstandiger geweest, wanneer al die franje was afgeknipt, want niet alleen lijdt de soepelheid daaronder, maar ook ma ken al die détails het werken voor Ged. Staten moeilijker. De heer Ste merding merkte voorts op, dat het plan ondanks alle verbeteringen toch nog in de bevoegdheden van de ge meentebesturen treedt, doordat be paald wordt, dat Industrie-vestiging in de bebouwde kom verboden is, wanneer daarvoor geen bepaald ter rein aanwezig is. (Vervolg op pag. 2S duinpan terecht en steeg direct daar op weer. Het was de bedoeling van mevrouw Boesman geweest om direct achter de kom van Zandvoort te lan den. Nog net boven de kom greep een windstoot de ballon. Daardoor dreef het luchtvaartuig op de watertoren af. Om deze te omzeilen moest ballast overboord worden geworpen. Door de daarop bereikte hoogte was de moge lijkheid tot landen verdwenen en kwam de ballon in zee terecht. JANBOEL. Het plaatsvervangend lid van de Raad, de heer H. Ch. E. van Ede van de Pais merkte op, dat het zijns In ziens bij het vertrek een janboel was geweest. Kinderen en ook ouderen stonden in een kring om de ballon. Volgens mevrouw Boesman was niet zij, maar de ballonmeester, die belast was met het vullen en het af wegen van de ballon, verantwoorde lijk voor een goede gang van zaken op het terrein. Nadat als deskundige was gehoord de heer G. A. Lenstra, meteoroloog bij de meteorologische dienst op Schiphol, was het woord weer aan de heer Backer, die betoogde, dat me vrouw Boesman zich in onvoldoende mate rekenschap heeft gegeven van het handelen onder nood-omstandig heden en hij betwijfelde ernstig of zij wel lering uit het ongeval heeft ge trokken. De Raad zal over vier weken uit spraak doen in dit eerste ongeval dat ooit met een Nederlandse ballon is gebeurd. Onafhankelijkbeidsviering in Egypte verliep rustig. Felle rede Yan Nahas Pasja. Tienduizenden Egyptenaren mar cheerden Dinsdag door de straten van Caïro tijdens de viering van de onafhankelijkheidsdag. De ambassa des der buitenlandse mogendheden werden streng bewaakt. Overal ston- nen sterke politie-eenheden opge steld, maar tot botsingen is het niet gekomen. In de Kanaalzone werden Het^taat viJt Igeen demonstraties geliouden. nee staai tast, p>e Egyptische minister-president, Nahas Pasja, verklaarde Dinsdag in een te Caïro gehouden rede, dat de Westelijke voorstellen inzake een defensie-organisatie voor het Mid den-Oosten „erger zijn dan kolonisa tie." Hij riep op tot „strijd, geduld, weerstand en geen aarzeling of ver zoeningsgezindheid." De Britse luchtma luchtmacht is Dinsdag begonnen met het overbrengen van opnieuw 2000 militairen uit Enge land naar de Kanaal-zóne. Britse militairen hebben in Port Said op twee Egyptenaren gescho ten, die poogden dekens uit een mi litaire opslagplaats weg te nemen. Een der Egyptenaren werd gewond. VOORSPELT: NOORDELIJKE WIND. Zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen of regenbuien, maar la ter hier en daar opklaringen. Ma tige, langs de kust af en toe vrij krachtige wind Uit Noordelijke rich tingen. Weinig verandering in tem peratuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1