PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Fel verzet van Malik tegen het instellen van V.N.-commissie Meisjes van Meliskerke maken stampot op school BILT Kantlijn es. Vandaag Atoomwapens voor Eisenhower ENGELAND VRAAGT AMERIKA OM ECONOMISCHE HULP Mossadeq blijft nog een week in Washington. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN 194e Jaargang-No. 266 DaffblAd uitgave v»n d* firma Provlndale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balüntyn. PL ven.-.: W. Leertouwer en H. A. Bosahardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week, f 4.55 p. kw„ Or. p. p. i 4.80 per kw. Losse nummert 10 cent. Bur. Vllssingen Walstr. 38—60. tel. 2355 4 lijnen (b.».g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaal 29, tel. 2077 en 2924; Goee L, Vonrtatr; 03. tel. *73 (b.f.g. 2228); Oostburg Pr. Maurltsstr. 12. tel. 102; Terneuzen Brouwerljstr. 1; Zlerlkzee jL_Bogerdstr^C^60^L* Zaterdag 10 Nov. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie I Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie* (max. 8 regel*) van 1—5 regels f 1.—- Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 23 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. DE VRIJE VERKIEZINGEN IN DUITSLAND. Een beledieine voor de Duitse natie" I „Een belediging voor de Duitse natie" De agenda-commissie van de Algemene Vergadering der Verenigde Na ties heeft Vrijdag met twaalf tegen twee stemmen het besluit genomen een neutrale commissie der V.N. in te stellen, die tot taak zal krjjgen na te gaan of in Duitsland vrije verkiezingen kunnen worden gehouden. De tegen stemmers waren Rusland en Polen. Dc Russische afgevaardigde Malik ver zotte zich in een felle rede tegen het voorstel der Westerse mogendheden. HU noemde het voorstel onwettig en een „grove schending van het hand vest"! Voorts noemde de Rus het een belediging voor de Duitse natie om haar dezelfde eisen te stellen als gebieden als Tunis of Marokko. Duitsland, zo vervolgde Malik zijn rede, is geen onbeschaafde kolonie, waar de inwoners alle rechten missen„ waar geen politieke partijen bestaan en waar men nog nooit gehoord heeft van verkiezingen voor een volksver tegenwoordiging. De Duitsers kun nen zelf uitmaken of er in hun land voorwaarden bestaan, die het houden van vr§e verkiezingen mogelijk ma ken. Er kan, indien zij dat wensen, daar voor een commissie worden ingesteld, waarin vertegenwoordigers van O. en W.-Duitsland en van de bezetten de mogendheden zitting hebben, aldus Malik. De Franse afgevaardigde, Maurice Schumann, zeide, dat Frankrijk niet Er la deining ontstaan rondom het ontslag, dat verleend is aan de hoofdcommissaris van politie in Den Haag. De eerste mededeling, die omtrent dit ontslag gedaan werd was zeer sober, maar enkele bladen knoop ten er de conclusie aan vast, dat het, hoewel eervol verleend, toch te wijten was aan een ernstig tekort schieten van de politie. Naar aanleiding van dit commentaar is een door de burgemeester van Den Haag en de ministers van Justitie en Binnenlandse Zaken opgesteld com muniqué uitgegeven, waarin het ont slag gemotiveerd wordt met aarzelend en ondoortastend optreden en een on bevredigende algemene gang van za ken. Deze mededeling is op zijn zachtst gezegd wonderlijk. Het „eervolle" van het ontslag krijgt door deze vertraag de motivering een eigenaardige bij smaak. Bovendien echter is deze mo tivering in hoge mate onbevredigend. Men wordt er niet wijzer van en de betrokkene kan zich tegenover een zo algemeen gehouden verwijt niet of nauwelijks verdedigen. Juister zou het geweest zijn als hier de dingen bij hun naam waren ge noemd, bijv. ol' inderdaad onder meer in de zaak-Schallenberg het beleid van de Haagse politie zeer aanvechtbaar is geweest. Met verklaringen zoals er thans een is afgelegd, wordt in wezen het ver trouwen van het publiek in de politie alleen maar ondermijnd. Engeland gaat ter sanering van zijn financiën zijn import in belang rijke mate verminderen. De Brit ten zelf zullen dit wel niet prettig vinden. Even onprettig evenwel is het voor de Nederlanders- Drie en een half milliard gulden minder import in Engeland betekent immers ook drie en een half milliard gulden export el ders. En met name de export van le vensmiddelen en luxe artikelen uit ons land naar Engeland loopt ernstig gevaar. Er zal wel niet veel aan te verande ren zijn. Juist daarom echter zal de regering dubbele aandacht moeten be steden aan de mogelijkheden, die er zijn om onze export naar andere lan den op te voeren. Dat kan nog naar Duitsland en België. Nu Engeland ten dele als afzetgebied wegvalt, wordt overleg met België en Duitsland drin gender noodzakelijk dan ooiti Hoezeer sociale voorzièningen óok toegejuicht moeten worden, zij kosten de schatkist soms node loos kapitalen! Zo heeft de sociale me dewerker van het Alg. Handelsblad (lib.) dezer dagen het ziekteverzuim in de bedrijven eens onder de loupe genomen en hij komt tot de conclusie, waarop de Ziektewet wordt uitge voerd inderdaad millioenen kost, mil- lioenen in arbeidsuren, millioenen in geld. Geschat wordt, dat 10 van de „arbeidsongeschikten" nodeloos niet werkt en het Handelsblad meent, dat scherpe, intensieve controle meer en meer noodzakelijk wordt. „Ook de behandelende medici zijn lang niet altijd doordrongen van de noodzaak hun patiënten zo snel mo gelijk weer naar het werk te sturen. Hoe vaak wordt niet het advies ge geven het werk op Maandag te her vatten, zonder dat nagegaan wordt of de arbeiders niet reeds op Vrijdag of Zaterdag aan het werk kunnen gaan? Voorts brengt de vrije artsenkeuze mede, dat patiënten vaak zeer lang moeten waditen totdat het ziekenhuis, waar hun arts hen zal behandelen, een bed vrij heeft. Het gebeurt vaak, dat patiënten op deze manier van vier tot zes weken op opname moeten wachten en al die tijd ziekengeld ont vangen, terwijl ze elders direct Opge nomen hadden kunnen wórden. Ten slotte is er het probleem van onvol doende organisatie van specialistische centra, bijvoorbeeld voor rheumatiek- bestrijding en revalidatie. Hierdoor lopen de patiënten vaak maanden in de Ziekte» oi Ongevallenwet, terwijl zij bii directe intensieve specialisti sche behandeling op korte termijn weer arbeidsgeschikt zouden zijn ge maakt Landelijk kost dat jaarlijks ettelijke, zo niet tientallen millioenen aan onnodige uitkeringen, de schade arbeidsproductiviteit QOg niet kon inzien hoe enig land het een be lediging zou kunnen achten indien er het houden van vrije verkiezingen werd gewaarborgd. De afgevaardigde der Verenigde Staten, Austin, maakte bezwaar te gen Maliks gezegde, dat de Verenig de Naties de bevoegheid zouden mis sen zich met het Westerse voorstel bezig te houden. De afgevaardigde van Groot-Brit- tannië, Jebb, onderschreef de uitspra ken van Schumann en Austin. „Het probleem van vrije verkiezingen is een zaak van internationaal gewicht" zeide hij. De Poolse afgevaardigde, Lachs, zeide: „Het Westerse voorstel beoogt niet de eenmaking, doch de verdeling van Duitsland. Het heeft ten doel West-Duitsland te doen opnemen in de organisatie van het INoordatlan- tisch Verdrag". Vervolgens voerde Malik voor de tweede maal het woord. „West-Duitsland moet een militair gebied worden. Zrj, die het voorstel hebben ingediend willen het Duitse militairisme doen herleven", aldus de Sowjet-vertegenwoordiger. Nadat de „groten" Donderdag in de Assemblée van de Verenigde Na ties aan het woord waren geweest, kwamen Vrijdag de „mindere goden" aan de beurt. De Nieuwzeelandse af gevaardigde, Doidge, verwelkomde het ontwapeningsplan van de Weste lijke Grote Drie als „een oprechte po ging om grote politieke verschillen te overbruggen, aie bij voortduring angst en onzekerheid veroorzaken en aanleiding .van de herbewapening zijn." Nleuw-Zeeland wenst „vurig" een dergelijke verzoening, aldus deze af gevaardigde. „Laten we werken voor het .vreedzaam samenleven, waar-, over mr. Stikker heeft gesproken. is het 100 jaar geleden, dat de bekende Duitse muziek- paedagoog en opera-componist Joseph Mainzer te Manchester overleed. MORGEN viert Koning Gustaaf VI van Zweden zijn 69e verjaar dag. is het 33 jaar geleden, dat de Eerste Wereldoorlog werd beëindigd. Volgens de Washington correspon dent van „Le Monde" heeft genei-aal Eisenhower de stellige verzekering ontvangen de beschikking te zullen krijgen over moderne wapens, met in begrip van atoomwapens en de uit rusting", nodig om de beperkte At lantische strijdkrachten onmiddellUk op voet van oorlog te plaatsen. Generaal Eisenhower had te ver staan gegeven, dat het zeker nodig zou zijn nog een of zelfs wel meer di visies naar Europa te zenden. Korea, Alaska „en sommige critleke gebie den" zouden echter voorrang genie ten. Met het K.L.M. Hjnvliegtuig uit Djakarta arriveerden Donderdagavond acht Indonesische jongelui op het vliegveld Schiphol. Zy zullen als eersten van een aantal landgenoten aan de Rijksluchtvaartschool worden opgeleid tot verkeersvlieger voor de „Garoeda" Indonesian Airlines". De toekomsti ge vliegers passeren de passencóntrole na hun aankomst op de Amsterdam se luchthaven. VOEDSELSITUATIE ALS IN 1941. Churchill verwacht begrip van V.S. Engeland heeft de Organisatie van het Noordatlantisch Pact oiu econo mische hulp gevraagd. Men meent te weten, dat Engeland een bedrag van 200 h 300 mlllloen dollars heeft aangevraagd. Op grond van deze aanvraag zal de N.A.T.O. zijn voorgenomen verdeling van de Amerikaanse hulp moe ten herzien, daar tot dusverre geen toewijzing voor Engeland was overwo gen. Dit beteltent, dat het aandeel der overige landen zal moeten worden herzien. De Britse premier, Winston Chur chill heeft Vrijdagavond op een ban ket, aangeboden in het Londense stadhuis, onder meer verklaard: „Wij hebben een zeer speciale risico op ons geladen door goed te keuren, dat wij de meest vooruit geschoven Ame rikaanse basis voor atoomwapens werden. Wij hebben ons hiermede tot een der allereerste doelen van de Rus sische vijandschap gemaakt. Wij heb ben daarom het volste recht vap de .slagen om strategische redenen, zijn Amerikanen algeheel begrijp voor ons standpunt te verwachten, en ik ben er zeker van dat wij dat ook zullen krijgen". De conservatieve Britse minister van voedselvoorziening, Majoor Lloyd George, heeft Vrijdag in het België zal een uitvoer- belasting instellen. België zal een uitvoerbelasting in stellen. Deze belasting zal voor me taalwaren 3 procent bedragen. Tex tielproducten zullen gedeelteijk vrij gesteld zijn van deze belasting en ge deeltelijk worden belast met een half procent. De Belgische regering verwacht, dat deze uitvoerbelasting ongeveer frs 1600 millioen in de staatskas zal doen vloeien. Lagerhuis verklaard, dat de Britse voedselaanvoer zich in een gevaarlij ke situatie bevindt, welke overeen komt met die van 1941. Hg zeide, dat de regering zoveel mogelijk van de meest waardevolle voedingsmid delen wil bewaren voor alle bevol kingsgroepen en dat er wellicht eni ge beperkingen zullen moeten wor den ingevoerd. Met uitzondering van de voedselvoorraden, die ziin opge- de voorraden tarwe en bloem, mar garine en vetten, suiker en boter, alle aanzienlijk kleiner dan in 1941. Incident in burgemeesters kamer. Vrijdag heeft zich te Meppel een tragische gebeurtenis afgespeeld. De ongeveer 50-jarige brigadier van de gemeentepolitie B. werd in de bur gemeesterskamer op het gemeente huis In het bijzijn van de burgemees ter van Meppel en de inspecteur van politie ter verantwoording geroepen. De brigadier wond zich op een ge geven ogenblik dermate op, dat hij zijn dienstrevolver trok en zichzelf door het hoofd schoot. Onderweg naar het ziekenhuis is het slachtoffer overleden. OP DE DREMPEL VAN HET LEVEN. Dorpje op Walcheren met v.g.Lo. andere Zeeuwse gemeenten vooruit Op het bord In het kooklokaal van Meliskerke's Christelijke school prijkt een menu stamppot van savoyekool en custardpudding en daarachter staat geschreven hoe deze heerlijkheden moeten worden bereid. De vijftien meisjes, met witte kapjes over de haren, de verlokkende gele vla in schalen gietend en de op het butagas pruttelende kool aanstampend, zijn al zo bedre ven in de edele kookkunst, dat zy nauwelijks op de recepten acht slaan; al haar aandacht is gewijd aan de gerechten zelf, die straks haar eigen mid dagmaal (en wat voor maaltje!) zullen uitmaken. Kokerellen op de lagere school! Geen wonder, dat minister Rutten, toen hü onlangs een bezoek aan Meliskerke bracht, hiervoor speciale belangstel ling aan de dag legde. Want dit vriendelijke Walcherse boerendorp, dat wel wat afgelegen ligt, maar met zijn tjjd meegaat, is met het voortgezet la ger onderwgs verder dan enige andere gemeente in Zeeland: elders zijn er nog geen kooklessen in opgenomen. Terwijl de regen een sluier legde over het Walcherse land en de kin deren uit de vierde, vijfde en zesde klas zich met de tong uit de mond aan een rekenrepetitie wijdden, ver telde meester P. Murre, het hoofd van de Boaz-school, ons achter in zijn klas iets over de totstandkoming van het v.g.l.o. in Meliskerke. Er zijn daar twee scholen, de Christelijke, die uitgaat van de Geref. Kerk en de Boaz, clie behoort tot de Geref. Ge- meeste en beide hadden te weinig leerlingen, om zelfstandig met v.gJ.o. (zevende en achtste leerjaar) te kun nen beginnen. De koppen zijn toen bg elkaar gestoken en met volle steun van het zo actieve gemeentebe stuur onder leiding van burgemeester Huijsman kwam een v.g.l.o.-afideling voor beide scholen tot stand, onder toezicht gesteld van een z.g. over- bruggingsbestuur. Dat was in April 1950 en sindsdien marcheert de zaak «o soê4 als -het m&e km, Bat on derwijs heeft tot in de wijde omtrek van het dorp een uitstekende naam (met het gevolg, dat de leerlingen van heide en ver komen) en minister Rutten was er ook al goed over te spreken: hij zegde dadelijk zijn volle steun toe! Het is begrijpelijk en ook volkomen terecht, dat ze in Melis kerke geweldig trots zijn op hun v.g. 1. o., waarvan nu 38 meisjes en jon gens profiteren. MIDDAGS OP HET LAND Die hebben les van 3 tot 1 uur; 's middags kunnen zö op het land of thuis helpen. De meisjes behoeven bovendien op Maandagmorgen niet naar school en kunnen dus moeder bi) de was terzijde staan. In plaats van die ochtend moeten zij één mid dag in de week present zUn voor het naai-onderwljs. Dank zy deze bijzon der practische regeling komt school verzuim om andere redenen Bekte vvgweI niet veer. Het mooie van het v.g.l.o. is, dat het ook wat de algemene vakken als taal, rekenen, enz. betreft ge heel op de practijk van het leven is fericht. De onderwijzer, de heer C. van den Bout, die tot voor kort op midden-Celebes les gaf en per 1 No vember jj. in Meliskerke werd be noemd, zou daar uren over kunnen vertellen. Over de project-methode, •waarby de kinderen zelf aan het werk worden gezet zodat het onder wijs voor hen gaat leven. Over het uur Engels en het uur boekhouden in de week. Over de handenarbeid niet te vergeten. Over de geweldige ani mo, waarmee de jongens en meisjes werken, hun levendige interesse. GEMEENTE KOCHT NAAIMACHINES En het leuke is, dat héél Melisker ke meeleeft. Wie langs de Chr. school loopt, kan niet nalaten even naar het kooklokaal te kijken om juf frouw J. K. la Gasse, óók al met zo'n verpleegsterskapje getooid, de huis- vrouwtjes-in-de-dop te zien voorlich ten. Een menige Meliskerkse moeder zou dolgraag met de meisjes zo'n ge zellige middag in het mooie vereni gingslokaal doorbrengen, om getuige te zijn van de naailessen, die mevrouw N. van Nesde Putter, de dominéés- vrouw en het onderwijs in stofversie- ren, dat mej. Hoogerheide geeft. De meisjes brengen zelf stof mee gaan met de prachtigste jurken schorten naar huis. Even grif, als de Z.L.M. de kookinstallatle in bruikleen gaf, betaalde de gemeente 700 voor twee trapnaaimachine's. Ook meester Beukelman, hoofd van de Chr. school heeft een belang rijk aandeel in het v.gJ.o.: hij geeft de kinderen tuinbouwonderwljs. De jongens hebben alle een eigen tuin tje, waarin zy groente kweken en de meisjes schonken de gemeente een bijna tweehonderd meter lang plant soen langs de dorpsstraat. Het fleu- rige, kleurige visitekaartje van het Av.g-tö. In Meliskerke! Socialisten willen Adenauer aanklagen. De afgevaardigde van de Socialis tische Rijkspartij in Duitsland dr. Franz Richter heeft in de West-Duit se Bondsdag verklaard, dat, ingeval een neutrale Internationale commis sie naar West-Duitsland komt in ver band met algemene verkiezingen, zijn partij by deze commissie een aan klacht zal indienen tegen de rege- ring-Adenauer, wegens „onderdruk king van de grondwettelijke vrijhe den". De West-Duitse regering voldoet zelf niet aan de eisen, die zij aan Oost-Duitsland stelt, aldUs Richter. Egypte protesteert opnieuw bij Engeland. Egypte heeft Vrijdag Engeland een protest-nota doen toekomen, waarin o.m. gezegd wordt, dat „het duidelijk is, dat de Britten voorne mens zijn in Egypte te blijven tegen de wil van het Egyptische volk en de regering". De Britten worden er van beschul digd het Suez-kanaal te maken tot een Britse waterweg en de Kanaal zone van de rest van Egypte af te sluiten. Hervatting Brits-Perzische besprekingen? Mossadeq zijn verblijf in Amerika is met een week verlengd. Het ver lengen van zijn verblijf, aldus Reuter, heeft de hoop doen rijzen, dat op ge heime besprekingen tussen Mossa deq en Amerikaanse en Britse func tionarissen een formule is gevonden voor een hervatting van de Brits-Per zische besprekingen. Welingelichte woordvoerders te Washington hebben medegedeeld, dat Iran ter gedeeltelijke regeling van het oliegeschil met Engeland heeft aangeboden 70 van zgn petroleum- proaucten tegen een korting aan het Westen te leveren. De Perzen zouden de overige 30 zelf tegen grotere winst aan derden willen verkopen, aldus Reuter. Voorts zou de Iraanse premier Mossadeq niet afwijzend staan tegen over suggesties, dat de Koninklijke Shell de Iraanse olie zal kopen. Dat een groot deel der aandelen van deze maatschappij in Britse handen .is. zou voor de Perzen geen bezwaar zijn. KORTE PREDICATIE „En dit Evangelie des Ko- ninkrijks zal in de gehele wereld gepredikt worden, tot een getuigenis allen vol ken. en dan zal het einde komen." Matth. 24 14. Er komt een nieuw wereldrijk. Het komt spoedig. Dan zal er vrede zijn. Dit rijk komt niet omdat millioenen mensen er hun leven voor hebben moeten geven, maar omdat één, Jezus Christus zijn leven gaf. Hij stierf aan een kruis, de dood hield Hem niet vast. Hij stond op uit de dood. Daar mee overwon Hij alle machten, die ons mensen benauwen. Nu staat Hij gereed zijn overwinning te vieren. Dwars door onze geschiedenis van oorlog en haat, komt Zijn Rijk van Liefde en Recht. Dat is het Laatste Nieuws uit de hemel. Het is blij nieuws. Want in dat Rijk neemt Je zus Christus ons mensen op, al del- ren wij nu nog steeds weer het on derspit tegen de machten van kwaad en dood. Daarom mogen wij ons aan Hem vastklemmen. Hij is de verlos ser. Maar dit is niet alles. Het Rijk Is niet iets dat alleen maar toekomst is. Want het werpt Zijn Licht vooruit. Hoe? Doordat wij mensen er van mo gen vertellen. Het Laatste Nieuws wil Jezus Christus uitgebazuind heb ben tot in de uithoeken der aarde. Dat moet wonderlijk genoeg door mensen gebeuren. Dat maakt het nieuws nog blijder. Wij leven niet nutteloos. Wij mogen in dienst staan van een Heer, die ons, met zijn kracht, er op uit stuurt. En w\j leven niet naar de dood toe. Maar naar Zijn Rijk. Wij zijn niet van de macht van de haat, maar van de overwinnende liefde. Velen hebben deze goede boodschap gehoord, en doorgegeven. Ver weg zijn ze soms gegaan. Juist deze week wordt de kerk opgeroepen haar voort durende aandacht te schenken aan dit werk van verkondiging; aan het werk der zending. De kerk kan ove rigens hier niet buiten. Want zij is alleen maar de heraut van dat Nieu we Rijk. Maar zoals Jezus Christus mensen uitstuurt naar verre landen, zo stuurt Hij ook mensen uit, naar hun eigen buren! Hij kan iedereen gebruiken! Welk nieuws verkondigt U eigen lijk? Ellewoutsdijk. H. Zunneberg. Vrijdagmorgen zouden mr. i. R. 1 van Schalk, lid van de Raad van St; te en mr. W. H. van Helsdinge;:* hoofd van de juridische afdeling vat het ministerie van overzeese ryksde- len naar Curasao vertrekken. Door een technische storing zal het lijn- viiegtulg eerst Zaterdagmorgen star ten. Beide heren maken deel uit van de commissie welke als gevolmach tigde van de regering voorbereidin gen voor de Ronde Tafelconferentie met de West zal treffen. De foto toont mr. van Schalk ea mr. van Helsdlngen Vrijdagmorgen voor het op Schiphol gereedstaande vliegtuig. Zg wisten op dit ogenblik nog niet, dat zy hun verteek een dag zonden moeten uitstellen. Labour behield een zetel in Yorkshire Bij de verkiezingen in Barnsley (Yorkshire), het laatste district waar van de zetel in het Lagerhuis nog niet was toegewezen, heeft de La- bour-partij haar zetel behouden. De Labour-candidaat behaalde een meer derheid van 28.226 stemmen. De regering heeft thans een meer derheid van zestien zetels in het La gerhuis. De verkiezing in het district was uitgesteld wegens het overlijden van de Labour-candidaat. De samenstelling van het volledige nieuwe Lagerhuis (625 zetels) is: Conservatieven en aanhangers 321, Labour 295, Liberalen 6, Onafhanke lijk (Ierse Labourpartij) 1, Ierse na tionalisten 2. Een van de Conserva tieve leden is tot „speaker" gekozen. Deze is neutraal. Let op de vuurbollen! De afgelopen week is een ongewoon groot aantal zeer heldere vallende sterren, zogenaamde vuurbollen, zichtbaar geweest boven Nederland. EeD nader onderzoek van de banen van deze vuurbollen heeft aange toond, dat deze hoogstwaarschijnlijk alle behoren tot een zwerm val lende sterren, die ieder jaar ongeveer tussen 20 October en 20 November verschgnen, de zogenaamde Tauriden. Het grootste aantal kan verwacht worden gedurende het weekeinde van 10 tot 12 November. Hoewel het moei lijk is een schatting te maken, zijn er dan misschien een of twee vuurbollen per avond te verwachten. Een ieder die vuurbollen of heldere vallende sterren waarneemt, wordt verzocht dit mede te delen aan de Werkgroep Meteoren, per adres ster- rewacht Utrecht. Rijksdiensten gesloten op 24 en 31 December De minister van Binnenlandse Za ken heeft een schrijven gericht aan zgn ambtgenoten waarin wordt me degedeeld, dat op 24 en 31 December a.s. de rijksoverheidsdiensten, in ver band met de noodzakelijkheid het brandstoffenverbruik te beperken ge sloten zullen zijn. Daartegenover zal op Zaterdag 22 en Zaterdag 29 De cember a.s. de dienst worden gedaan van 8,45 tot 13 uur. Genoemde minister heeft een ver zoek aan de gemeentebesturen ge richt om dienovereenkomstig te han delen, onder inachtneming van plaat- el tjke omstandigheden. DB VOORSPELTt OPKLARINGEN In de Noordoostelijke helft van het land aanvankelijk zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Overigens droog weer met nu en dan opklarin gen. Overwegend matige zuidelijke wind. Ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1