PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Plan van Truman voor versterking van de wereldvrede Eerste wegschap in Zeeland BILT Kantlijn Om „bankroet en honger" te voorkomen. Ontwapenmgsplan der Grote Drie. WYSJINSKY WIL MA0-CHINA OP AGENDA GEPLAATST ZIEN Zal de Marine in 1952 voldoende kunnen oefenen? Dochter van Mata-Hari in Korea terechtgesteld. Vandaag 194e Jaargang-No. 264 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintjjn. PL vwv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week, f 4.55 p. kw„ fr. p. p. f 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 8 Nov. 1951 ADVEKTJSNTUtf'tUJS 20 C2 per rnm Minimum p ad ver ten tl o t 3.—. ing mededeilngen driemaal tarief. Kleine advertcnUea iroax regela) van 1—5 regels tl.- Iedere regel meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van dli Blad 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58-60, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr Mauritsstr 12, tel 102; Temeuzen Brouwerljstr 2; Zlerlkaee N Bogerdstr BEROEP OP DE SOW JET-UNIE. Beperking van de bewapening onder toezicht van de V.N. President Truman heeft Woensdag: een beroep gedaan op de Sovvjet-Unic om in te stemmen met vergaande en tot in de bijzonderheden uitgewerkte ontwapeningsvoorstellen, die onder meer het uiteindelijke verbod van op atoomkracht berustende wapens zouden inhouden. In zyn over de gehele wereld uitgezonden radio-rede over „internationale ontwapening" zeide de president, dat de kern van het plan, dat door de Westerse mogendheden aan de Algemene Vergadering der Verenigde Na ties zal worden voorgelegd, bestaat uit het voorstel om nauwkeurig vast te stellen over welke strijdkrachten en wapens elk land beschikt. Truman,s „vredesplan" bestaat uit drie punten: 1. Door de Verenigde Naties aan gestelde inspecteurs krijgen tot taak de strijdkrachten en bewapening van elk land ter wereld voortdurend te controleren en rapport over hun be vindingen uit te brengen; 2. Terwijl de controleurs bezig zijn met hun taak zullen afzonderlijke overeenkomsten worden gesloten voor een daadwerkelijke verrmrwlering der bewapening; 3. De betrokken landen zullen aan de hand van het voorgaande zo spoe dig mogelijk tot vermindering van lnm bewapening overgaan. „Een dergelijk programma", aldus Truman, ,zou door alle landen, die over een aanzienlijke militaire macht beschikken moeten worden aanvaard en bekrachtigd overeenkomstig de in elk land doorvoor geldende grondwet telijke werkwijze". Het onderzoek door de inspecteurs der Verenigde Naties, vervolgde de president, „zou zich ook moeten uit strekken tot de op atoomkracht be rustende wapens. Ook nadat er over eenstemming zou zijn bereikt over een ontwapeningsprogramma en dit Er zijn op het ogenblik in Neder land maar eventjes elf nieuwe politieke partijen in oprichting, elf „Interprovinciale Welvaartspar tijen"! Samen zullen deze elf partijen een federatie vormen. De politieke doelstelling? Volgens de ontworpen principia zal een der belangrijke strevingen der I. W.'s moeten zijn te komen tot een werkelijke herleving van de waarde en de betekenis der Nederlandse provincie's, vanouds de kernen onzer Natie. Dit gaat niet in tegen de een heidsstaat, maar beoogt wel ombui ging der wetgeving in de richting van decentralisatie. De verwachting is, dat door het krachtig prikkelen der sinds 1798 sluimerende geweste lijke zelfwerkzaamheid o.a. ten aan zien van de industrialisatie, de wo ningbouw, de wegenaanleg, de volks gezondheid, maar ook wat betreft het bevorderen van specifiek-gewes- telijke belangen het vaderland tot welvaart zal geraken. Het ligt ove rigens voor de hand, dat de politieke .idealen van de I. W.'s verder moeten strekken. Zo zullen zij de beproefde, door onze Christelijke beschaving ge vormde karakter-eigenschappen der Nederlanders dienen te stimuleren en daartoe rekent men: Verdraagzaam heid, betrouwbaarheid, hulpvaardig heid, zakelijkheid, zuinigheid, sociale gerechtigheid, werkzaamheid. Dit al les mede steunende op de historische liefde voor het Oranje-huls. Dit alles klinkt schoon. Maar niet temin zal men de initiatiefnemers moeten toeroepen: Begin er niet aan! Want als een klein staatje als Neder land zich in een tijd, waarin West- Europa alleen door samenbundeling van krachten het hoofd hoven water kan houden, gaat splitsen in een fe deratie van elf nog kleinere „staat jes", waar moet het dan heen? Er is in Nederland al te veel pro vincialisme. Decentralisatie kan nut tig zijn, maar laat men in de politiek de grote lijnen volgen! Sprekend voorbeeld van al te sterk provincialisme is Friesland. De niet-Fries ergert zich nog al eens aan de activiteiten der Friese „natio nalisten". Niemand wil de Friezen het recht ontzeggen om onder elkaar Fries te spreken en in het Fries te schrijven. Maar onlangs heeft de kantonrech ter van Heerenveen, mr. S. R. Wol- thers in een zaak tegen de Lemster veearts S. F. v. d. Burg gedaan alsof hij geen Fries verstond. Toen een tolk wettelijk niet toelaatbaar was, deelde de kantonrechter mede, dat hij de verdachte inderdaad niet verstond. Fedde Schürer, de hoofdredacteur van de Heerenveense Koerier, noem de dit optreden van de kantonrechter kinderachtig, beledigend en treite rend en een openlijke provocatie van het Friese volk. Fedde Schürer zal nu 16 November voor de rechtbank te Leeuwarden wegens belediging terecht staan. En daar staan we dus voor de vraag, of iemand die in Friesland rechter, of burgemeester, of ambte naar wordt, Fries moet verstaan en spreken, met andere woorden of men Nederland tot een tweetalig land moet verklaren of niet! Dit laatste zou absurd zijn, want alle Friese kinderen leren op school de Nederlandse taal en met even veel recht als waarmede Fedde Schürer de gedragslijn reeds ten uitvoer zou zijn gelegd, zou de controle moeten voortduren. Er moeten waarborgen tegen schendin gen zijn. De controleurs moeten er zich niet slechts van overtuigen hoe de stand der bewapening van de ver schillende staten op een bepaalde da tum is, zij moeten ook nagaan of de strijdkrachten dezer landen worden uitgebreid of ingekrompen. OVEREENKOMSTEN Wanneer de feiten bekend zijn, al dus Truman, zouden we over kunnen gaan, tot het sluiten van wederkerige overeenkomsten, waarin nauwkeurig zou worden vastgelegd over welke strijdkrachten en wapens elk land uiteindelijk zou mogen beschikken. Het zou b.v. mogelijk zijn te bepalen, dat de strijdkrachten van iedere staat in overeenstemming moeten zijn met de grootte van zijn bevolking, met een maximum-grens, die door geen enkel land zou mogen worden over schreden. Voorts zou elk land zich moeten verplichten niet meer dan een bepaald maximum-gedeelte van zijn na.tionale inkomen voor militaire doeleinden te besteden. Er zal ook controle moeten ko men op de door kernsplitsing teweeg gebrachte energie. De Verenigde Na ties hebben hiervoor een plan, dat wij blijven steunen. Vanzelfsprekend zijn de Westerse staten te allen tijde be reid te beraadslagen over een beter plan". Truman besloot zijn radiotoespraak met de woorden: „Indien de Sowjet- Unie en de van haar afhankelijke sta ten werkelijk bevreesd zijn voor de voornemens van een of meer der vrjje landen, zoals zij zeggen te ztfn, dan hebben zij hier een plan, dat zij zon der risico kunnen aanvaarden. Het zou hun, in elke fase van zijn ten uit voerlegging, op dezelfde wijze be schermen als elk ander land en aan de andere kant zouden ook wij het ons kunnen veroorloven met een der gelijk plan in zee te gaan, daar wij dan over waarborgen zouden beschik ken indien de wederpartij van kwade trouw zou blijk geven". REACTIES OP DE REDE. Volgens waarnemers te Washing ton is het niet waarschijnlijk, dat Rus land met enig voorstel accoord gaat, dat betrekking heeft op een voort durende controle op zijn atoom- en andere militaire installaties door niet- Russische functionarissen van de Verenigde Naties. Het staat, volgens genoemde waar nemers, verder te bezien of het hui dige Amerikaanse congres in zijn be duchtheid voor spionnage de vereis te toestemming zal geven voor de in spectie van de Amerikaanse atoom installaties. In Franse regeringskringen is de rede van Truman met instemming begroet. „President Truman heeft het Amerikaanse publiek in kennis ge steld van de vredes- en ontwapenings voorstellen van de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk", aldus een diplomatieke functionaris, „en Frank rijk begroet de verklaring van de pre sident natuurlijk met instemming Geen goal, maar wel een haas Tijdens de voetbalwedstrijd Concordia 2Hellas 3, die Zondag j.l. te Panningen (Lim burg) werd gespeeld, liep een haas over het terrein. Onmid dellijk liet de scheidsrechter het spel onderbreken en er ont wikkelde zich een sensationele jacht op het dier, waaraan ook de supporters actief deelna men. Met een geweldige sprong wierp tenslotte de Concordia- speler Jan Janssen zich op het haasje en doodde het met een forse nekslag. Na dit bloederig intermezzo blies de arbiter weer op zyn fluit en werd het spel hervat. Na afloop echter, zo vertelt „Het Parool", stapte de politie op de spelërs van Concordia die met 70 ver loren toe en verbaliseerde Janssens wegens „het jagen zonder jachtacte en het zonder vergunning van de rechtheb bende jagen in diens jachtge bied". Engelse minister van Financiën neemt maatregelen. De Britse minister van Financiën Richard Butler, heeft Woensdag in het Lagerhuis medegedeeld, dat En geland door „bankroet en honger" zou worden bedreigd tenzij onmiddel lijke maatregelen worden genomen ter verbetering van de financiële si tuatie. Butler deelde voorts mede, dat de regering besloten had onmiddellijke maatregelen te nemen ter bespreking van de invoer, waardoor 350 millioen pond sterling per jaar worden be spaard op de externe uitgaven. Verder zullen alle particuliere in voeren van voedingsmiddelen worden beperkt. Tot deze artikelen behoren o.m. ham in blik en vleesconserven, blikgroenten en vers fruit. Ook zal een nieuwe overwinstbelasting wor den ingediend. Het bedrag dat Britse toeristen naar het buitenland mogen medenemen is door Butler verlaagd van 100 tot 50 pond sterling. Om in flatie tegen te gaan is de rentevoet van de Bank van Engeland verhoogd met een half procent. Britten hielden razzia in Egyptisch dorp. Woensdag hebben Blitse militairen een razzia gehouden in het Egypti sche dorp Abu Gamoos in de kanaal- zóne nabij Ismailia. Na drie uur zoe ken hadden zij één revolver en één stengun gevonden. De Britse solda ten waren voorzien van mijndetec- tors en hadden de bajonet op het ge weer. Een vijftigtal verdachte dorpe lingen werd binnen prikkeldraad op gesloten in afwachting van een nauwkeurig verhoor. Vragen over toepassing Wel op de Materiële Oorlogsschade. Het Tweede Kamerlid Engelbertink (K.V.P.) heeft aan de minister van financiën schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1. Is het de minister bekend, dat verscheidene oorlogsgetroffenen, die nog uitkeringen ex art. 72, lid 5, van de Wet op de Materiële Oorlogsscha den menen te mogen ontvangen, in grote financiële moeilijkheden gera ken, omdat zij verplicht zijn een deel van de genoten voorschotten terug te betalen nu de minister het stellig recht ex art. 72, lid 5, van bovenbe doelde wet ontkent 2. Is de minister bereid deze ver plichting tot terugbetaling op te schorten totdat over de vraag, of aan art. 72, lid 5, der Wet op de materiële oorlogsschade een stellig recht ont leend kan worden, beslist is? kantonrechter een provocatie noemt, mag men de gedragslijn van de Lem ster veearts een uitdaging noemen. De Friezen zijn Nederlanders die altijd geprezen zijn om hun heldere kijk op de dingen. Zij moeten ook als het om hun taal gaat het hoofd koel houden! Zoals te verwachten was zijn de voorstellen tot wijziging van de Grondwet in Nederland zeer kalm opgenomen. In Indonesië heb ben zij echter een storm ontketend, omdat Nieuw Guinea als overzees ge biedsdeel wordt beschouwd in de nieu we Grondwet. Indonesië eist thans, dat de kwestie Nieuw Guinea wordt opgelost vóór de grondwetsherziening in het parle ment komtEn het stelt daarme de een eis, die toch waarlijk te ver gaat. Vandaar, dat wij Indonesische stap pen met een gerust hart tegemoet zien en van de Nederlandse regering een krachtig antwoord daarop ver van de Heerenveensewachten. Amerika, Engeland en Frankrijk zullen bij de Algemene Vergadering der V.N. voorstellen indienen voor een ontwapening onder toezicht, na een onderzoek en telling van de wapens over de gehele wereld, atoombommen inbegrepen. De drie regeringen zjjo van mening, dat de besprekingen over liet pro gram thans dienen aan te vangen. Een dergelijk algemeen program kan 'echter niet ten uitvoer worden ge legd, zolang de strijdkrachten van de Verenigde Naties in Korea weerstand bieden aan agressie. Bovendien moe ten en kunnen de belangrijkste kwes ties, die de wereld hebben verdeeld, tegelijk met liet uitvoeren van het program worden geregeld. VANDAAG DEBATTEN IN ASSEMBLEE. Anders geen normaal vergaderen mogelijk, aldus de Rus. De SowjetrusHische minister van Buitenlandse Zaken Wysjinsky, heeft In een brief aan de voorzitter van de algemene vergadering der V.N. voor gesteld, de kwestie van de vertegenwoordiging van Communistisch China op de agenda van de huidige zitting der Algemene Vergadering te plaatsen. China wordt op hel ogenblik in de V.N. vertegenwoordigd door afgevaar digden van Nationalistisch China. Wysjinsky schrijft, dat de V.N. niet normaal kunnen functionneren, zo lang geen vertegenwoordigers van de Chinese Volksrepubliek worden toe gelaten. De Alg. Vergadering der Verenigde Naties te Parijs heeft Woensdag haar zeven vice-voorzitters en de voorzit ters van de zeven hoofdcommissies Dinsdagmiddag 6 November is de Zesde Algemene Vergadering van de Verenigde Naties te Parys met een plechtige openingszitting begonnen. De Nederlandse delegatie tijdens de openingszitting. De heren D. U. Stik ker, D. J. von Balluseclt, Prof. mr. dr. L. J. C. Beaufort, Prof. dr. W. J. A. Kernkamp en dr. C. L. Patijn. Kamerleden vrezen, dat de exploitatiekosten te sterk gedrukt werden. Volgens het voorlopig verslag der Tweede Kamer over de begroting van marine hebben verschillende leden er op gewezen, dat het eindcijfer der be- froting ruim 347 millioen gulden be-, raagt, d.w.z. 22 millioen meer dan het bedrap- genoemd in het defensie plan. Deze verhoging vindt haar mo tivering in de vervroegde afbouw van op stapel staande schepen. Deze le den konden de indruk niet van zich afzetten, dat de met 3,5 millioen gul den verlaagde gewone dienst daar van de dune geworden is. De vraag kan worden gesteld, of in hc4- licht der loon- en prijsstijgin gen en de uitbreiding der taken van de Koninklijke Marine, het drukken van de exnloitariekosten niet te ver is doorgevoerd. Het gevolg van dit alles zal zijn, dat in 1952 belangrijk minder zal kunnen worden geoefend, met alle ge volgen van dien. Men betreurde dit uitermate en meende een dergelijke situatie slechts tijdelijk te kunnen aar- aarden. Vele leden zouden gaarne worden ingelicht over de bij het loodswezen geldende arbeidstijden. Zij vragen of deze geregeld worden overeenkom stig de arbeidstijden bij de koopvaar dij of dat ter zake andere regelen be staan. Regeling broodbakken op feestdagen. In broodbakkerijen mag, onder be paalde voorwaarden, de voorarbeid op Woensdag 5 December twee uur vroeger beginnen, op Maandag 24 December vijf uur vroeger (maar niet voor 00.00 uur) op Maandag 31 December drie uur vroeger dan normaal. Op 27 December en 2 Janu ari mag een persoon om 0CK00 uur be ginnen met ovenstoken. Bakkersge zellen mogen op Woensdag 5 Decem ber ten hoogste tien uur, op 24 en 31 December ten hoogste dertien uur werken. VOORSTEL AAN PROVINCIALE STATEN. Voor beheer en onderhoud van weg Hulst-de Paal Gedeputeerde Staten hadden, zoals wij reeds eerder meldden, het voor nemen aan de Staten van Zeeland voor te stellen een wegschap voor de weg Hulstde Paal op te richten. Dit zou dan het eerste wegschap in onze provincie worden. De Gedeputeerden hebben nu een officieel voorstel bij de Staten ingediend. Het onderhoud van de weg van Hulst naar De Paal berust reeds tien tallen jaren by een commissie van beheer en onderhoud, waarin zes polders en twee gemeenten Hulst en Graauw zijn vertegenwoordigd. Deze commissie is evenwel geen openbaar lichaam, zodat voor iedere beslissing steeds een achttal besluiten nodig is, namelijk van de zes polders en de twee gemeenten. Zoals wij reeds schreven, wordt het 6^i> km. lange gedeelte Hulst Graauw van deze weg, die er zeer slecht bij ligt, thans verbeterd, waar door het nodig is, dat het verkeer geruime tijd wordt omgeleid. Ook bij de voorbereiding van deze verbete ring, zo delen de Gedeputeerden in hun voorstel aan de Staten mede, bleek het weer nodeloos omslachtig dat steeds acht besluiten nodig zijn. Bovendien heeft de Provincie groot belang bij deze weg, omdat zij het leeuwendeel van de op 450.000 ge raamde kosten van het te verbeteren gedeelte HulstGraauw voor haar rekening neemt. G.S. achten het dan ook wenselijk, dat hier een openbaar lichaam (wegschap) wordt opgericht, waarvan de verantwoordelijkheid bij een aan de Staten aangeboden regle ment wordt geregeld en waarop ver haal mogelijk zal zijn. Het verzoek tot oprichting, zo delen Ged. Staten mede, gaat evenwel uit van de be staande commissie van beheer. Het op te richten wegschap krijgt een college van beheer, bestaande uit een voorzitter en 14 leden, die in verhouding van hetgeen in de kosten wordt bijgedragen, met een minimum van één, door de zes polders en de beide gemeenten zullen moeten wor den benoemd. De voorzitter zal door G.S. worden benoemd, waartoe het college van beheer een aanbeveling van drie personen opmaakt. De eerste maal wordt hij echter zonder aanbe veling door G.S. benoemd. GEEN GRONDGEBIED, GEEN GESCHOT. Het wegschap heeft geen grondge bied en dus ook niet, zoals water schappen, grondeigenaren, die het ge- schot opbrengen. De zes polders en de beide gemeenten worden recht streeks, naar een bepaalde, in het reglement neergelegde maatstaf, aangeslagen. Gedeputeerde Staten delen mede, dat vier polders, te weten Nieuw- Kieldrecht, Melo, Van Alstein en Wil lem Hendriks, bezwaren tegen de voorgestelde verdeling van kosten hebben gemaakt. Aangezien verbete ring van de weg HulstGraauw dringend noodzakelijk was en te lang werd opgehouden, hebben de raad van Hulst en die van Graauw enige tijd feleden reeds besloten 5/7 deel van e kosten, voor zover niet ten laste van de Provincie komende, voor ge zamenlijke rekening te nemen, zodat de polders slechts 2/7 deel zouden be hoeven op te brengen. Genoemde pol ders verzoeken-de Provinciale Staten nu deze kostenverhouding van 5/7 en 2/7 ook in het reglement op te ne men, zowel voor wat de verbetering van de weg betreft, als voor wat de onderhoudskosten aangaat. Gedeputeerde Staten stellen voor op dit verzoek niet in te gaan, aan gezien het naar hun mening niet aangaat de alleen voor de verbete ring van de weg HulstGraauw vrij willig door beide gemeenten aan vaarde bijdrage-regeling blijvend, dwingend by reglement aan die ge meenten op te leggen. Hulst Graauw zouden daarin volgens het college ook zeker niet berusten, ter wijl het twijfelachtig zou zijn of de koninklijke goedkeuring dan wel zou worden verkregen. BELGEN IN COMMISSIE 'i Eén polder wijst er op, dat de toe neming van het verkeer op deze weg voornamelijk van belang is voor de gemeenten en veel minder voor de polders, mede omdat het bietenver- voer door de landbouwers naar Wals oorden en De Paal geschiedt. Diezelfde polder wil in het buiten land woonachtige Nederlanders uit gekozen. Vandaag beginnen de debat ten in de Assemblee. Vertegenwoor digers van Brazilië, Nederland, de V. S. en de Sowjet-Unie zullen de eerste sprekers zyn. OP HET TELEVISIESCHERM. De zittingen van de Verenigde Na ties in het Balais Chaillot te Parijs zyn in de Verenigde Staten cn in an dere landen waar televisie-ontvangst mogelijk is, op het scherm te zien en te beluisteren. Dit is mogelijk gewor den door de samenwerking van de Paramount film maatschappij, de Verenigde Naties en het Columbia Broadcasting System. De televisieca mera's van de Paramount zijn per ex tra vliegtuig in Parijs aangekomen en reeds geïnstalleerd in het Palais Chaillot. De zittingen zullen dagelijks worden opgenomen. Spionneerde in Indonesië tegen de Nederlanders. Enkele weken geleden is Banda MacLeod door de Noord-Koreanen terechtgesteld, omdat zij voor de Ame rikanen in Korea zou hebben ge spion neerd. Banda MacLeod was de dochter van Mata Hari, de Nederland se spionne, die door een Frans vuur peloton in 1917 werd gefusilleerd. Banda werd in Nederlands-Indië ge boren en was zeventien jaar, toen haar moeder werd terechtgesteld. Zij spion neerde in de Tweede Wereldoorlog voor de geallieerden en zou na 1945 voor de Indonesiërs tegen Nederland hebben gewerHp. Zij zou zelfs de plan nen voor een politionele actie aan de Indonesiërs hebben overhandigd. In 1950 bood de inmiddels 50-jarige Ban da zich aan om voor de Amerikanen in Noord-Korea spionnagewerk te be drijven. Nadat zij een tijdlang onbeperkt vertrouwen genoot van de Noord-Ko reanen, v.-erden haar pro-Amerikaan- se activiteiten ontdekt en werd zij te rechtgesteld. Twee bataljons voor oefening naar België. Zoals gemeld zullen de laatste drie bataljons welke zijn opgeroepen voor herhalingsoefeningen en bestemd zijn voor de territoriale verdediging, hun oefening afsluiten met een driedaags verblijf te velde. Twee Nederlandse bataljons zullen tot besluit van deze manoeuvres op 13 en 14 November a.s. een aanval doen op Belgische stellingen in de streek van Leopoldsburg (prov. Lim burg). Drieling in Coevorden. Mevr. A. A. Leemhuis-Relnink te Steenwijksmoer, gemeente Coevor den, heeft het leven geschonken aan een drieling, twee jongens en een meisje. De kinderen wogen samen 15 pond. ...is het 12 jaar geleden, dat te München een aanslag op Hit- Ier werd gepleegd, welke mis lukte; ...is het 9 jaar geleden, dat Engelse en Amerikaanse troe pen in Noord-Afrika landden. het college weren, doch vraagt een overgangsbepaling voor de zittende commissieleden, die in het buitenland wonen. Gedeputeerde Staten willen Ne derlanders, die bijv. even over de grens wonen, evenwel niet uitsluiten en achten een overgangsbepaling voor bepaalde personen minder juist. Voor de leden van het dagelijks be stuur vinden zij het wel gewenst, dat deze in de directe omgeving van de weg en bijv. niet in België wonen. Gedeputeerde Staten delen ten slotte nog mede, dat de thans be staande commissie van beheer en onderhoud van de weg over de op richting van het wegschap en het reglement is gehoord en er zich mee heeft verenigd. DE VOORSPELT TIJDELIJK REGEN Meest zwaar bewolkt met tijdelijk regen of buien. Overwegend matige Zuid-Oostelijke wind. Weinig veran dering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1