PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Initiatief van president Auriol om wereldconflict te voorkomen Het leek alsof er bommen op de „Maipü" vielen Vandaag Di BILT Voorstel voor Vier-Mogendheden- conferentie te Parijs Kantlijn INDONESISCHE REGERING WENST OPHELDERING VOORSPELT: 194e Jaargang-No. 263 Dagblad uitgave van de ürma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintyn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week, f 4.55 p. kw., fr. p. p. f 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 7 Nov. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm Minimum p advertentie f 3.—. Ing. mededelingen driemaal tarlei. Kleine advertenties (max 8 regels) van 1—5 regels f 1.- Iedere regel meer 20 cent „Brieven of adres Bureau van dit Blad- 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58-60, tel 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Maurltsstr. 12. tel. 1P2; Terneuzcn BrouwerUstr 2; Zierlkzee N Bo£crdsU_C_160_tcl^26 ZESDE ALG. VERGADERING DER V.N. GEOPEND. In liet Palais Chaillot te Pariys is Dinsdagmiddag de zesde Algemene Vergadering der Verenigde Naties geopend. President Vincent Auriol van Frankryk opperde in zijn welkomstrede het denkbeeld van een ontmoeting te Parjjs van Truman, Stalin, Churchill en Pleven. De president stelde een vier-mogendhedèn-conferentie voor ,,op het hoogste niveau" om de me ningsverschillen, die de wereld verlammen, te verminderen. Wij zouden de ze „illustre" mannen, op wie zo vele bezorgde blikken gericht zijn met vreugde in Parys begroeten, aldus Auriol. Zy zouden zonder agenda of openbaar debat hun inzichten kunnen uit wisselen en trachten tezamen binnen het raam van en in overeenstemming met de grondbeginselen van de organisatie der Verenigde Naties al het mogelijke te doen om een conflict te vermyden. Frankrijk, zo vervolgde de presi dent, werkt voor een verenigd Euro pa, doch het beschouwt regionale verdragen binnen de Verenigde Na ties als niet meer dan tijdelijke en noodzakelijke middelen van gemeen schappelijke verdediging. Volgens Auriol is een eerste vereis te om een nieuw wereldconflict te voorkomen het tonen van beslistheid. „Wij moeten vrede hebben", zo be sloot de president van Frankrijk zijn rede, die geestdriftig wer,d toege juicht. Na de welkomstrede van Auriol koos de vergadering een nieu we voorzitter. Met 44 tegen 9 stem men werd de Mexicaan, dr. Padilla Nervo tot voorzitter gekozen. De nieuwe president verdaagde daarna de vergadering tot vandaag. Verwacht wordt dat bij komende debatten in de Algemene Vergadering het Westen het initiatief zal nemen. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dean Acheson, heeft Het bericht, dat de Vlaamse Ten toonstelling in Middelburg zo goed als zeker in 1952 doorgang zal vinden, zal in Zeeland wel met êrote voldoening worden begroet, e provincie Oost Vlaanderen en de Stad Gent gaven in 1950 Zeeland ge legenheid tot een unieke culturele de monstratie. Daarbij werd van de aan vang af gerekr - op een Vlaams te genbezoek edoch, Zeeland is Vlaanderen niet en heeft geen steden als Gent en Brugge, die zich uitste kend lenen voor een groots opgezette expositie, zoals „Zie Zeeland" zeker was. Middelburg echter heeft in zijn stadhuis representatieve ruimten. Middelburg is als Zeeuwse hoofdstad ook de aangewezen plaats. Dat er over deze Vlaamse tentoonstelling een voorlopig accoord is bereikt stemt daarom tot verheugenis. Bovendien: behalve een bijdrage tot versterking der culturele banden tus sen Zeeland en Zeeuwsch Vlaanderen, en behalve een ereplicht na de in Gent genoten gastvrijheid, betekent deze tentoonstelling 'voor Zeeland ook een zeer belangrijke toeristische attrac tie. Daarom zou het jammer weest, als om de een of andere r< de tentoonstelling niet had kunnen doorgaan. Volgende week komen de Provin ciale Staten in bizondere zitting bijeen om het Streekplan Wal cheren te behandelen. Toen het eenmaal openbaar was gemaakt, ontlaadde zich een felle cri- tiek op dit plan. Als gevolg daarvan is het gewijzigd en minder drastisch geworden. Alleen over de gemeente lijke autonomie hebben de Statenle den zich in de afdelingen nog enige zorg gemaakt en deze zorg kan er toe leiden, dat er ook in de komende Sta- tenzitting nog strijd rond het Streek plan zal ontstaan. Intussen stemt het tot voldoening, dat zonder uitzondering de sprekers in de afdelingen waardering hebben uitgesproken voor het Streekplan als geheel. Brj alle critiek is die verdien de waardering wel wat al te zeer in de verdrukking geraakt in de „strijd- periode", ook in de dagbladen. Het evenwicht pleegt echter zich zelf te herstellen en doet zulks ook hier. Terecht. Want een streekplan opstellen is geen sinecure met name niet in een vrijheidslievend land als Nederland, waar begrippen als „ordening" en „planning" altijd een slechte klank hebben gehad en al bij voorbaat tot verzet prikkelen! Of er in ons land niet te veel ge regeld wordt is inderdaad een vraag, die steeds drukker be sproken wordt. De kindertoeslagen, de sociale maatregelen, het loon naar aantal dienstjaren en leeftijd en niet naar prestatie, de voortschrijdende nivellering van de inkomens van on geschoolde en geschoolde werkkrach ten, zelfs de ouderdomsvoorzieningen zijn steeds vaker onderwerp van vaak scherpe gedachtenwisselingen. Deze week is in Elseviers Week blad een Amerikaan aan het woord. Zijn conclusie is, dat in ons land in derdaad te veel geregeld wordt en dat met name het particulier initiatief al te zeer wordt afgeremd. De arbeids- prikkel valt weg, de voordelen van extra-inspanning worden te gering, zegt deze" buitenstaander. Als zelfs een buitenstaander tot de ze conclusie komt, is het verzet in eigen land tegen al te veel remmen, al te veel leiding en al te veel orde ning het tegendeel van onbegrijpelijk. zich als eerste spreker laten inschrij ven. Officiële kringen te Londen zijn van mening, dat de suggesties van presi dent Auriol door Engeland welwil lend In overweging genomen zal wor den." Zijn voorstel is in overeenstem ming met de suggesties, die reeds door Churchill zijn geopperd", zo zei- de men. WAPENTELLING Amerika, Frankrijk en Engeland zullen hun aangekondigd voorstel in dienen van een wapentelling over de gehele wereld. De drie mogendheden zullen hun voorstel indienen bij Tryg- ve Lie met het verzoek, het in de Al gemene Vergadering aer V. N. te brengen. Het voorstel zou een blijvende con- Mossadeq vertrekt binnenkort uit Washington. De Perzische minister-president Mossadeq en zijn gezelschap denkt aan het emd van deze week uit Wash ington naar Teheran terug te keren, aldus heeft de plaatsvervangend-mi- nister-president Fatemi aan Reuter meegedeeld. Het vertrouwen in de mogelijkheid van het bereiken van een overeen komst óp basis van hervatting der onderhandelingen,met de Engèlse re gering is hierdoor minder geworden, aldus Reuter. ...viert de bekende Nederland se harpiste Rosa Spier te Hil versum haar 60e verjaardag. Eva Peron geopereerd Volgens een officieel bericht van Radio Buenos Aires is Eva Peron Dinsdag geopereerd en de operatie is goed geslaagd. De operatie duurde drie uur en twin tig minuten. De aard der operatie is niet bekend gèmaakt. tröle der bewapening omvatten. Het verschilt in zoverre van eerdere Sow- jetrussische voorstellen voor wapen- contróle, dat de Sowjet-Unie steeds overeenstemming over ontwapening wil laten voorafgaan aan een contro lestelsel, terwyl het Westerse voor stel een telling aan een mogelijke ontwapening wil laten voorafgaan. Wysjlnsky heeft verkaard, dat Stalin een officiële uitnodiging van de Grote Drie afwacht. OVEREEN STEMMING Dean Acheson, Anthony Eden en Robert Schuman, hebben Dinsdag te Parijs overeenstemming bereikt over de inhoud van een gemeenschappelij ke verklaring ten aanzien van een ontwapening over de gehele wereld. Deze verklaring zal worden gepu bliceerd, nadat president Truman Woensdag zijn aangekondigde rede zal hebben gehouden. Stalin liet verstek gaan Beria hield weinig vredelievende rede. Stalin heeft zijn aangekondigde re de ter gelegenheid van de jaarlijkse herdenking van de Octoberrevolutie van 1917 niet gehouden. In zijn plaats werd het woord gevoerd door het hoofd van de geheime politie Lau- rentle Beria. Hij verklaarde, dat het Sowjet-sy- steem „iedere dag nieuwe successen behaalt" en beschuldigde de Verenig de Staten er van de oorlog voor te bereiden. Naar zijn mening was het thans duidelijk, dat Truman dezelfde weg als Hitier volgde en op een derde wereldoorlog aanstuurde. Ten aanzien van Korea zei Beria, dat de Amerikanen de onderhande lingen op alle mogelijke manieren vertragen". Hij waarschuwde „de hysterische heren, die tot oorlog tegen ons op roepen, dat, als zij de Sowjet-Unie aanvallen, ons volk hen zo zal ver slaan, dat zij voor altijd de lust zul len verliezen om vredelievende volke ren aan te vallen. Het vervolg van zijn rede was gewijd aan het „vredes- streven" van Rusland. Haagse politiechef ontslagen. MOEILI JKHEDEN MET BINNENLANDSE ZAKEN? De Haagse hoofdcommissaris van politie, de heer G. W. V., heeft met ingang van 1 Februari 1952 eervol ontslag gekregen, onder dankzegging voor de langdurige diensten, in ver scheidene politiefuncties bewezen, al dus de Telegraaf. Als reden wordt opgegeven het overschrijden van de pensioengerech tigde leeftijd, doch dit ontslag op korte termijn heeft in Haagse politie kringen groot opzien gebaard. Er schijnen verschillende moeilijk heden te zijn geweest met het depar tement van Binnenlandse Zaken, al dus genoemd blad. C.V.P. steunt regering- Pholien. De Belgische eerste minister Pho- lien heeft Dinsdagmiddag in de Bel gische Kamer van Volksvertegen woordigers in een lange verklaring zyn regeringsbeleid verdedigd. De di plomatieke en publieke tribunes wa ren geheel bezet, doch degenen die na de felle artikelen, die in de pers van de Katholieke Volkspartij tegen de homogeen-katholieke regering Pho lien waren verschenen, meenden een sensationele ontwikkeling te mogen verwachten, kwamen bedrogen uit. Ondanks de oppositie, die in de- boezem der C. V. P. bestaat tegen de huidige samenstelling der regering, had de C. V. P. fractie Dinsdag in een bijzondere vergadering besloten de regering Pholien in ieder geval te steunen tegen de aanvallen der socia listen en liberalen, die de regering geïnterpelleerd hadden over de loon- en prijspolitiek. Verwacht mag dar ook worden, dat de debatten over hei beleid der redering, die Donderdag en Vrijdag zullen worden voortgezet, zullen eindigen met een motie van vertrouwen in het huidige kabinet. DE GRONDWETSWIJZIGING Stap bij Ned. Hoge Commissaris. De Indonesische minister-president, dr. Soelclman, zul vandaag aan de Nederlandse Hoge Commissaris te Djakarta inlichtingen vragen over de juistheid van de berichten betreffende het by het Nederlandse parlement in gediende ontwerp van wet inzake de grondwetsherziening, volgens hetwelk West-Irian als „Nederlands Nieuw Guinea" zal worden opgenomen in het grondgebied van het Koninkrijk der Nederlanden. Tot deze stap werd besloten op de Dinsdag gehouden zitting van het In donesische kabinet, die ruim 4 uren heeft geduurd. Op vragen van de pers antwoordde Je minister van voorlichting A. Mo- nonoetoe, ..dat het standpunt van de Indonesische regering in deze kwestie v.al afhangen van het antwoord van de Nederlandse Hoge Commissaris". Voorts kondigde hy een officiële ver klaring over deze materie aan, die vandaag zal worden gegeven. In de nacht van Maandag op Dinsdag is een zware braiul uitgebroken in de ruimen 4 en 5 van het s.s. „Meerkerk" van de Verenigde Nederlandse Seheepvaartmaatschappy. die volgeladen waren met copra, lynkoeken en vaten olie. Men was bezig het schip te lossen dat. Vrydag na de gebruikelijke reis van Afrika in Amsterdam was aangekomen. Toen de brand uitbrak bevon den zich dan ook tal van arbeiders aan boord van het- 3 0.000 ton- metende schip. Direct werd groot alarm gegeven en al het beschikbare materiaal van de Amsterdamse Brandweer geconcentreerd aan de Sumatrakadc, waar het schip gemeerd ligt. Prins Bernhard bij lustrum feesten „Pro Patria". A'rins Bernhard heeft Dinsdag in zijn functie van inspecteur-generaal van de Landmacht een bezoek ge bracht aan Leiden ter gelegenheid van het 17e lustrum van de Leidse studentenvereniging „Pro Patria". Eenheden van het Nederlandse en Britse leger, allen gestoken in cere monieel tenue, benevens een afdeling van „Pro Patria", waarvan één pele- ton gekleed was in het uniform van de Leidse Jagers uit 1830, défileerden voor de Prins. In totaal namen onge veer 1400 maji aan het défilé deel. RELAAS VAN TWEE OOGGETUIGEN. Eén der Scheldemensen had nog tijd om zijn das te strikken „IK LAG WAKKER in de hut, toen ik plotseling de macliines op halve kracht hoorde schakelen", vertelde de heer M. Schuit, een van de twee Scheldemensen, die de dramatische ondergang van de „Maipü" meemaakte, „daarna klonk de fluit en vrywel onmiddellijk daarop een hevige klap". „Daar vallen bommen zei ik tegen myn maat en op hetzelfde ogenblik hoorden we passagiers gillen. Ik schoot een broek aan ovêr-myn pyama, pakte inyn jas van de haak en we vlogen allebei naar (lek. De dikke mist klaarde juist even op eu ik zag de zware neus van de Amerikaan lang zaam achteruit gaan Zo begon de heer Schuit zijn trieste verhaal van die donkere morgen, toen in een koude en dichte mistbank de „Maipü" door een Amerikaans schip werd aangevaren en kort daarna onderging. Deze nog jonge Schel- deman zit boordevol indrukkenvan angstige passagiers, die niet wisten of hun kinderen waren gered, van een verslagen kapitein, van een gekap seisd schip, waar het water reeds in de kluisgaten stroomde en van een verlaten zee, waarop een eenzame sloep ronddreef „Het was erg, dat zag ik direct", zeide de heer Schuit, „maar geen mo ment geloofde ik, dat het met de „Maipü" gedaan was, want ik had een geweldig vertrouwen in het schip, dat we zelf hadden gebouwd. Daarom bleef ik kalm „Aan dek was het een heen en weer geloop van allerlei mensen en tot on ze verbazing zagen we, dat er een groot deel van de bemanning al in de boten zat. De purser bijvoorbeeld zat in de eerste sloep, maar de kapitein, de eerste en de tweede stuurman en natuurlijk ook de loods, hielden het hoofd koel en zorgden er voor, dat ook de passagiers ordelijk 'in de sloe pen kwamen. Er was echter geen sloepenrol gehouden en ik wist niet of er wel plaats genoeg was en daarom ging ik op zoek naar een reddingsgor- del". „Gelukkig kwamen ook wij in een boot", ging de heer Schuit verder, „het was de laatste op één na. In de laatste gingen de kapitein en de loods". ,,Ik zie het nog gebeuren: op de zwaar slagzy makende „Maipü" stonden de kapitein en de loods, gereed om bi de sloep te stappen. Loods Jansen maakte een gebaar alsof hij de kapitein wilde zeggen „Gaat Uw gangmaar deze weigerde: hy wilde als laatste zyn prachtige schip verlaten. Even stokt het verhaal van de heer Schuit en het was hem aan te zien dat hij die dramatische ogenblikken opnieuw beleefdeToen ging hij verder: „Ik keek om naar de „Maipü" en ik zag hoe de kluisgaten vol lie penToen moesten we overstap pen in een sloep van het Amerikaan se schip. Daarmee hebben we drie uur lang in de koude mist gedobberd, zonder dat we iets zagen. We hoor den alleen het geluid van scheeps- fluiten". HUMOR „Ondanks alle ellende was er toch een beetje humor. Een van de Duitse emigranten, een dame, was gehuld in allerlei dekens en toen een Ameri kaan, die medicijnen bij zich had, haar wilde helpen, moest hij eerst een la ding dekens wegnemen. Het was pre cies alsof hij alsmaar gordijntjes wegschoof. Eindelijk kwam het ge zicht van de dame te voorschijn. De Amerikaan keek en bromde: „Only seasick" en schoof de lading weer dicht Dezelfde dame kreeg per ongeluk een zeil op haar hoofd en toen klonk uit de dekenmassa een gemompel: „Mein Kopf ist so schwer Zo dobberden de heer Schuit en zijn lotgenoten uren rond, totdat zij eindelijk opgepikt werden door de Duitse loodsboot „Weser". die hen naar Bremershaven bracht. Aan boord van deze boot bevonden zich ook de kapitein en de loods. „Aan de wal maakten we ontroe rende staaltjes mee", aldus de heer Schuit. „De passagiers wisten niet van elkaar of ze het er levend hadden afgebracht en ledereen zocht daarom naar zyn verwanten. Een vader zag onverwacht zijn dochter en hij schreeuwde het uit: „Maria, meln Kind!" Vol lof was de heer Schuit over de behandeling door de Amerikanen aan de wal. Aan niets heeft het de schip breukelingen ontbroken, vooral de maaltijden waren uitstekend. De meeste slachtoffers konden echter niets door de keel krijgen, doch de heer Schuit liet het zich best smaken, want hij had honger en bovendien: „wij behoefden alleen voor onszelf te zorgen en dan word je niet zo gauw ongerust". (Zie vervolg op pag. 2) Engels bevelhebber beschuldigt Egypte. Misdadige onmenselijkheid. Generaal Sir George Erskine, op perbevelhebber der Britse troepen in de Suez-Kanaalzöne, heeft de Egypti sche regering m een Dinsdagavond tot zyn manschappen gehouden ra diorede beschuldigd van „misdadige- onmenselijkheid" door eerst een toe stand van paniek onder haar eigen bevolking te scheppen, waarna zij niet in staat blijkt de hierdoor ver wekte chaos op te heffen. Hij zeide: „Ik aanvaard geen enkele verant woordelijkheid voor toestanden die opzettelijk door de regering te Caïro zyn teweeg gebracht". „Vele Egyptenaren hebben lange jaren met grote plichtsbetrachting voor ons gewerkt. Doch nu wordt hun vrees aangejaagd door benden bandieten en moordenaars, die revol vers, messen en knuppels gebruiken om hen te dwingen hun normale werk bij ons op te geven". Generaal Erskine verklaarde over onwederlegbare bewijzen te beschik ken dat de Egyptische politie in som mige gevallen aan deze schrikaanja- gingscampagne heeft deelgenomen. „De Egyptische regering", besloot de Britse opperbevelhebber, „doet al les om ons te belegeren, uit' te hon geren en vrees aan te jagen doch wij zullen niet vertrekken". Bouw van een nieuwe walvisvaarder. Opdracht aan „Wilton-Feyenoord" De directie van de Nederlandsche Maatschaopy voor de Walvischvaart N.V. heeft aan de dok- en werfmaat- schappij „Wilton-Feyenoord" te Schiedam opdracht gegeven tot de bouw van een modern uitgerust groot fabrieksschip met een laadvermogen van 26.500 ton en een waterverplaat sing van 44.000 ton, waarvan de ople vering in 1955, voor de aanvang van het vangseizoen 1955/1956 kan wor den tegemoetgezien. De financiering zal kunnen geschieden uit 7.500.000 nieuw uit te geven kapitaal en verder uit de door de regering gegarandeer de afschrijvingen. Ter uitvoering van het vernieu wingsprogramma van de vloot zal. naar de huidige berekeningen, f 46,6 millioen geinvesteerd moeten worden, nl. f 33 millioen voor het nieuwe fa brieksschip en f 13.6 millioen voor vernieuwing en uitbreiding van de jagervloot. Aldus wordt meegedeeld in het zo juist verschenen verslag der maat schappij over het boekjaar 1950/1951. Over het afgelopen boekjaar wordt een dividend van 8 (v. j. 6 voor gesteld. Dc kwestle-Irian moet worden op gelost, voordat de Nederlandse wets ontwerpen betreffende deze kwestie worden goedgekeurd, zo heeft de voorzitter van de commissie tot het ontwerpen van verdragen ter ver vanging der R.T.C.-overeenkomsten, prof. Soepomo, aan de pers medege deeld op vragen inzake het voorne men van de Nederlandse regering om West-Irian in de Grondwet op te ne men. Prof. Soepomo meende, dat, wan neer de voorgestelde wetten van kracht geworden zijn, waardoor dus West-Irian wordt opgenomen in de Nederlandse grondwet, de oplossing van het vraagstuk zo niet onmoge lijk, dan toch wel zeer moeilijk zal worden. Hij verklaarde, dat de terug keer van West-Irian tot het Indone sisch grondgebied nodig is voor het bereiken van politieke stabiliteit in Indonesië, welke dringend gewenst is voor het herstel van de veiligheid. Prof. Soepomo noemde desge vraagd de deelneming van een ver tegenwoordiger van de republiek Zuid-Molukken aan de besprekingen over herziening van de R.T.C.-over eenkomsten „onmogelijk." Spoorwegramp in Joego-Slavië. Een goederentrein is bij Vinkovci tussen Belgrado en Zagreb achter op een stilstaande passagierstrein inge reden. Zeventien Joego-Slaven kwa men om het leven, 32 werden gewond, van wie negentien ernstig. Geen der inzittenden van de voorste wagons van de passagierstrein die voor een signaal had stil gehouden, werd ge wond. Minister-president Drees naar de Ver. Staten. Begin volgend jaar. Naar wij vernemen heeft de minis ter-president, dr. W. Drees, het voor nemen om naar de Ver. Staten van Amerika te gaan indien hem een of ficiële uitnodiging van president Tru man voor zulk een bezoek zal berei ken. Via de normale diplomatieke ka nalen zijn hierover in de afgelopen weken besprekingen gevoerd. Indien de officiële uitnodiging de minister bereikt, zal deze daarvan niet vóór het begin van het volgende jaar ge bruik kunnen maken vanwege zijn drukke werkzaamheden, waaronder de behandeling van de begroting in de Tweede Kamer. Zware straffen voor oplichters. De officier van Justitie bij de Haagse rechtbank, mr. Maris, eiste Dinsdag een gevangenisstraf van IV*. jaar met aftrek tegen de 47-jarige autohandelaar M. F. de V. en jaar met aftrek tegen de 32-jarige boekhouder H. H. L. M„ beiden woon achtig in Den Haag. M. en De V.'be hoorden tot de club van lieden, die van de goedgelovigheid van een schatrijke Rotterdammer en een zeer gefortuneerde Haagse dame een waar tafeltje-dek-je wisten te ma ken. Aan M. was tenlastegelegd. dat hij de Rotterdammer door middel van enkele gefingeerde projecten, o.m. een handel in vliegtuigbouwplaten en reclameboekjes, enkele duizenden guldens heeft afhandig gemaakt. De V. is gemengd geweest in een schenkkurkenaffaire. die de Haagse dame enkele duizenden guldens heeft gekost Uitspraak 20 November. NEDERLANDSE CHRISTEN VROUWENBOND TEGEN ZONDAGSARBEID. De Nederlandse Christen Vrouwen bond vreest dat de Zondagsarbeid een nadelige invloed zal hebben op de Zondagsheiliging en een verlies* zal betek- 3 en van de geestelijke en ze delijke goederen. In een resolutie aan minister Al- bregts wordt de hoop uitgesproken, dat het grot 2 goed, dat de Zondags heiliging en de Zondagsrust ongetwij- feld voor ons volk betekent, door de regering onaangetast zal worden ge le De eerste grote Japanse oorlogs misdadiger, die zijn straftijd achter de rug heeft, is de oud-minister van buiten landse zaken Sjigemitsoe. Hij zal wegens „goed gedrag" uit de gevangenis ontsla gen worden. .MINDER BEWOLKING. Geldig tot Woensdagavond. In de ochtend plaatselijk mist. overi gens wisselende bewolking en droog weer. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en Zuid-Oost. Weinig verande ring in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1