NIEUWS UIT ZEELAND Stofzuigerfabrikant stak tonnen gelds in eigen zak PREDIKBEURTEN WALCHEREN Overwinning van de Neder landse dameszwemploeg ZATERDAG 3 NOVEMBER 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Burgemeester Bex geïnstalleerd Gisteren werd te Hendrik-Ido-Am- bacht de nieuwe burgemeester van de- ze gemeente, de heer G. A. Bax, voor dien burgemeester van Borssele, ge- installeerd door wethouder A. de Waard van Hendrik-Ido-Ambacht. Ter gelegenheid hiervan was Hendrik- Ido-Ambacht in feest^emmmgenwa. ren de straten versierd. Op veieptaat- sen was de vlag uitgestoken en een kleurige kinderstoet was op de trap- Den van het gemeentehuis opgesteld. Bij deze installatie waren o.a. aan- rop7i« de burgemeesters van de om liggende gemeenten Ridderkerk, Al- bfaïserdamen Biecht respde land, burgemeester H. Duiker van Pijnacker, de heer J. C. Sillevis als vertegenwoordiger van de Commissa ris der Koningin in. Zuid-Holland, verder het gehele gemeentebestuur van Borssele en vele predikanten. O.a. voèrden het woord de broer van de nieuwe burgemeester, drs. M. S. Bax, de zoon van de in Januari overleden toenmalige burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht, de heer K. Aantjes en de heer Sillevis. Namens het gemeentebestuur van Borssele richtten o.a. de wethouders J. Wal- hout en W. van 't Westeinde het woord tot de nieuw geïnstalleerde burge meester. Namens de Bevelandse collega's voerde burgemeester J. D. Jansen van wpn A M. Nieuwenhuisen, L. Looy 's Gravenpolder, Nisse en 's Heer en jhr. V. P. A. Beelaerts van Blok- Abtskerke het woord. Middelburg JAARVERGADERING P.v.d.A. Onder leiding van de heer W. L. Schenk werd in het Schuttershof de jaarvergadering gehouden van de af deling Middelburg der Partij van de Arbeid. De jaarverslagen van secre taris, penningmeester, Prot. Chr. Werkgemeenschap en „Nieuwe Koers" werden respectievelijk uitgebracht door de heren C. W. Helm, L. A. Bouman en A. P. Stufkens en mej. J. C. C. Biondina. Acht van de negen aftredende be stuursleden werden bij acclamatie her kozen. In de plaats van de heer E. F. A. Sap, die ontslag had genomen, werd benoemd de heer J. J. de Reij. Het verslag van de kascommissie luidde gunstig. Een ander punt van de agenda vormde de behandeling van de voorstellen voor de heden te Goes te houden gewestelijke verga dering, waarin oud-minister ir. H. Vos zal spreken. Namens de gemeenteraadsfractie bracht wethouder A. J. Berenpas ver slag uit van de werkzaamheden van de Raad in het tijdvak 1 September 1950—1 September 1951. Hierop volg de een bespreking. In verband met de candidaatstelling voor de Tweede Kamer der Staten- Generaal besloot de vergadering als candidaten te noemen mr. dr. N. Bol- kestein te Middelburg, mr. A. J. van dei Weel te Middelburg, de heer C. Hamelink te Axel, mr. H. B. Bouman te Goes en de heer M. J. van Poelje te Vlissingen. TAPTOE MARINIERSKAPEL TE MIDDELBURG. De Marinierskapel zal, zoals reeds bericht, Zaterdag a.s. met tamboers en pijpers een taptoe geven op de Markt te Middelburg. Deze vangt 's avonds klokslag 8 uur aan en ein digt om half 9 met het spelen van het „Wilhelmus". Daarna wordt, met fakkeldragers, een korte mars gemaakt langs de volgende route: Markt, Lange Delft, Korte Delft, Giststraat, St. Pieter straat, Balans, Korte Burg, Groen markt, Nieuwe Burg, Markt. LEZING DS. W. C. F. METZ. Ds. W. C. F. Metz, Ned. Hervormd predikant te Middelburg, hield voor de Vereniging van Vrijzinnig Her vormden in de Doopsgezinde kerk een lezing over het onderwerp „Waarom ik godsdienstig ben". Op heldere wij ze formuleerde hij het antwoord op deze vraag in een betoog, dat door de vele aanwezigen met grote aandacht werd gevolgd. Na afloop kreeg spre ker nog een aantal vragen te beant woorden. Deze lezing is de eerste van vier, welke met tussenpauzen van twee weken zullen worden gehouden. FILMS VAN DE WEEK Kastner schreef gegeven voor prima Duitse film. Louise-Lotte (Das doppelte Lottchen), naar het boek van Erich Kastner; re gie: Josef von Baky, Duitsland ver rast ons deze week met een even fris se als nobele ontspanningsfilm, die vermaakt en ontroert en die een ge zonde strekking heeft. Erich Kastner, die ook het draaiboek voor deze film schreef, vertelt het originele, amu sante en gevoelige verhaal van de tweeling Louisse en Lotte, wier ouders gescheiden leven en die elkaar bij toeval in een kinderoord, midden in de prachtige Beierse Alpen, ontmoe ten. De kinderen van nauwelijks 11 jaar vatten het plan op om een po- ging te doen papa en mama weer bij elkaar te brengen en besluiten met elkaar te ruilen: Louise, die aan de vader werd toegewezen, gaat naar de moeder en Lotje komt bij haar papa terecht. Tal van complicaties zijn er natuurlijk het gevolg van, maar aan het slot is het gezin herenigd. De tweeling Jutta en Isa Günther speelt zeer levendig en zonder enige gekunsteldheid het zusterpaar in deze zonnige, opmerkelijk goed gemaakte rolprent, waarvoor Alois Melichar de muziek schreef en die door Walter Riml werd gefotografeerd. Sophie j Stein sprak uitstekend de Nederland se tekst. Deze sympathieke film, waaraan men goede herinneringen be houdt, is te zien in drie theaters: Electro te Middelburg, Alhambra te Vlissingen en het Grand-théater te Goes. Tomahawk van George Sherman. Een bont gekleurde cocktail van woeste Indianen, trappelende paar den, suizende pijlen en paffende re peteergeweren wordt deze week door Luxor in Vlissingen opgediend. Van Heflin en Yvonne de Carlo spelen de hoofdrollen in deze spannende woudlopers-en-roodhuiden-geschie denis, die met de flair, Hollywood eigen, op het celluloid is gebracht. Guadalcanal (Guadalcanal Diary) van Lew Seiler, naar de roman van Richard Tregaskis, prezen wij reeds onlangs. Deze rolprent behoort tot de werkelijk goede oorlogsfilms; z\j geeft een beklemmende weergave van de verbeten strijd om het door de Japanners zwaar verdedigde ZWANENHOEDER TEGEN WIL EN DANK. Een Middelburger zag kans een zwaan te grijpen, die vermoedelijk elders in Zeeland is ontsnapt en die in Middelburg belandde. De vogel werd gekortwiekt en voorlopig ge huisvest in het (zwanen-)huisje in de vest, maar daar werd deze verplichte inwoning allerminst op prijs gesteld. Het Middelburgse watergedierte maak te het de zwaan, die kennelijk als een vreemde eend in de bijt werd be schouwd, zo lastig, dat de zwanenhoe- der-tegen-wil-en-dank besloot de vondeling maar naar de nog niet be volkte vijver op „Toorenvliedt" over te brengen. Daar wacht het dier nu ootmoedig na zoveel belevenissen op zijn rechtmatige eigenaar. Grijpskerke BIJZONDERE KERKDIENST. In de Ned. Herv. kerk te Grijpsker ke werd een bijzondere kerkdienst ge houden, in verband met het feit, dat de Ambonezen, het woonoord aldaar binnenkort zullen verlaten. Het Am- bonese koor luisterde deze dienst op met het zingen van enkele liederen. Aan het einde van de dienst sprak ds. Van Winterswijk een hartelijk af scheidswoord. Zoutelande GEMEENTERAAD. De gemeenteraad van Zoutelande zal Maandagavond a.s. te half acht vergaderen. eiland Guadalcanal. Preston Foster, E'oyd Nolan, William Bendix, Ri chard Conté en Anthony Quinn spelen enkele van de mannen, die dit avon tuur beleefden. (Schouwburg, Mid delburg. Officiële publicaties. MIDDELBURG. VERORDENING OP HET STADSSCHOON. B. en W. van Middelburg brengen ter algemene kennis, dat de „Verordening op het Stadsschoon", vastgesteld bij Raads besluit van 13 Augustus 1951 aan Gedepu teerde Staten van Zeeland is medege deeld, en door dit College blijkens hun bericht van ontvangst van 16 October 1951, No. 2626/245, 3e Afdeling is ontvan gen. Deze verordening treedt in werking op de achtste dag na deze afkondiging. Middelburg, 30 October 1951. VLISSINGEN. INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen be neden de leeftijd van twee jaar gelegen heid bestaat tot kosteloze inenting tegen pokken en voor personen boven de leef tijd van twee jaar tot kosteloze herinen ting op Woensdag 7 November 1951 om drie uur des namiddags in het gebouw van het Medisch Centrum, Julianalaan 4. Vlissingen, 31 October 1951. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 1 Nov.: Rome- ja van Londen. 2 Nov.: Equator van zee. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 1 Nov.: Rian van Workington. Parkhaven van New Castle. Nassauhaven van Rot terdam. 2 Nov. Brem van Rotterdam. Axeldijk van Rotterdam. Ponza van zee naar Gent. Vlissingen vertrokken: 1 Nov.: Romeja naar Hansweerd. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen: 1 Nov.Quo Vadis naar Londen van Gent. Prins Willem III naar Rotterdam. Marktberichten VEILING „WALCHEREN" MIDDELBURG. 2 November. Aardappelen: Koopmans Blauwe 9.9010.50; Bintjes 5.709; Blau- 'e Eigenheimers 9,«-alles per 100 kg. Fruit: Appels: Goudi-einette 1830; Jo nathan 1457; Laxton Superbe 1640; Zoete Ermgaard 3137; Sterappel 35; Gr. Kroon, grof, 18; Appels val en kroet 3— 16; Goudreinette val en kroet 319; Ali- cant (druiven) 611.12; Peren: B. Clair- geau 33; Tr. de Vienne, grof, 29—38; Nouv. Poiteau, grof, 18; St. Remy, grof, 2728 ;Comt. de Paris 35: Winterberga- mot 31; Zw. Wijnpeer 2123; Peren, val en kroet 627; Tomaten 1566; Oranje Ananasmeloen 28. Groenten: Sla 322; Bloemkool A 14 64; idem B 10—28; idem C 8—18; Rode kool 6—18; Savoye kool 614; Boere kool 3—15; Witte kool 5—8; Andijvie 5—14; Prei 1017; Spinazie 4367; Snijbonen 44 1.13; Dubbele Princessen1 421.09; Uien —24; Peen kg. 8—14: Kroot kg. 7—19; Koolrapen 4—11; Witlof 25—96; Spruiten 32—65; Veldsla 634; Bospeen 1033; Bos- kroot 1017; Bosramenas 36. VISMIJN VEERE. 2 November. Export garnalen 1676 kg.: 3164; Handels garnalen 494 kg.52; Schar 56 kg.: 34; Bot 52 kg.: 21—38; Wij ting 11 kg.: 21; Middel tong 2'/2 kg.: 1.34 —1.38; Rog 261 kg.: 16. EIERVEILING MIDDELBURG. 1 Nov.: Sortering I, min.prijs voor pluimveehouders f 2.88 per kg. Winkel prijs per 100 stuks: f 24 voor klasse 0, f 23 voor klasse I, f 22.— voor klasse II. f 21.voor klasse Hl, f 20.voor klasse IV, f 19.voor klasse V, 18.voor klasse VI, 17.— voor klasse VIL Voor het patroonsexameir der B.O. V.A.G. voor motorrijtuigen, te Scheve- ningen afgenomen, slaagde de heer M. Hundersmarck te Biezelinge. J. L. de Wit f RAADSLID TE VLISSINGEN. Vrijdagmorgen is in het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen, na een ern stige ziekte overleden de heer J. L. de Wit, in leven lid van de gemeente raad van Vlissingen voor de A.R.- partij. De heer de Wit, die op 23 Fe bruari 1892 te Amsterdam werd ge boren, was aanvankelijk als schrijver werkzaam op het departement van Marine te 's-Gravenhage. In 1927 werd hij aangesteld als beheerder der cantine van de Marine bij de le Bin nenhaven te Vlissingen. De heer de Wit bleek hier de rechte man op de rechte plaats te zijn en wist in het ontspanningsgebouw voor de jeugdi ge schepelingen de rechte sfeer te scheppen. Dit bleek wel uit het grote bezoek, dat steeds aan deze cantine werd gebracht. In Mei 1940 werd dit werk van de overledene afgebroken tengevolge van de inval der Duitsers. De heer de Wit was gedurende de oorlog werkzaam als afdelings-chef op het distributiebureau te Middel burg en werd na de opheffing hier van geplaatst als ambtenaar op de provinciale griffie te Middelburg. De overledene deed op 27 Januari 1939 zijn intrede in de Vlissingse raad voor de A.R.-partij. Aan zijn oordeel werd in de raad steeds grote aan dacht geschonken, omdat het blyk gaf van groot inzicht in gemeentelij ke zaken. Hij wist zijn mening helder te formuleren en toonde zich een waardig verdediger van zijn beginse len. Als vertegenwoordiger van de raad had de heer de Wit o.a. zitting in het college van regenten van het Gasthuis en als zodanig was hij een pleitbezorger voor de belangen der ouden van dagen. In de raadsvergade ringen van de laatste jaren pleitte hij onvermoeid voor de bouw van een nieuw rusthuis. De heer de Wit, die lidmaat was van de Chr. Geref. Kerk, was tevens bestuurslid van de Vereniging voor de school op Geref. grondslag. De begrafenis is bepaald op a.s. Maandagmiddag, 2 uur, op de Alg. Begraafplaats te Vlissingen. Als opvolger van de heer de Wit komt op de A.R.-lijst voor de heer mr. J. van der Burgt, advocaat al hier. De heer J. V. te Anna Jacobapolder maakte een val met zijn fiets, waardoor hij zijn pols brak. Hij werd naar Bergen op Zoom vervoerd. Vandaag luiden de nieuwe klokken te Vlissingen Een hoera ditmaal voor de Midden standsorganisaties van Vlissingen die 250 bijeenbrachten voor de luidin- stallatie van het Vlissingse carillon. Nog is het totale bedrag niet bijeen en vanmiddag zal door het comité de installatie aan het Vlissingse ge meentebestuur worden aangeboden, maar wij hebben alle hoop, dat het geld toch bijeen zal komen. Wie draagt nog een steentje bij? Gestort werd nog op de lijst in het P.Z.Ct-kantoor: C. G. 0,50; W. S. L.—V. 2,50; T. N. de V. 2,50; J. W. B. 1; mevr. G. v. V. 1; mevr. V. d. H. 1; Uit een spaarpotje 1; J V. 2,50; T. D. 2,50; L. F. D., Parijs, 5; J. C. D., Leiden, 1,50; H. D., Nijmegen 1,50; oud-papier personeel fotohandel D. 4; M. M. 1; V. Sr. 10; Amst. Bank 10; N. N. 1; N. D. H. 2,50; W. 2,50. Per giro werd gestort op no. 359300 (Prov. Zeeuwse Crt): Zw. te VI. 2,50 en gez. M. te VI. 2,50. Gestort werd op gironummer 261272 (G. A. van Druten)Alhambra Thea ter 2,50; Concertgebouw 2,50; P. C. K. 2,50; S. te VI. 5; J. V. 1; Fam. M. te V. 1; L. K. te V. 1; Gemeenschappelijk Belang 137,50; Chr. Middenstandsver. 87 en R. K. Middenstandsbond 25,50. Totaal is thans ontvangen 1846,57. WALCHEREN ZONDAG 4 NOVEMBER. Ned. Hei-v. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen. Arnemuiden 10 en 6 dhr. Oskam, 2 30 ds. Don. Domburg 10 (HD) en 7 ds. v. Willenswaard. Ga- pinge 10 ds. de Boer. Grijpskerke 10 ds. v. Winterswijk, 2.30 ds. v. d. Wind. Kleverskerke 2 ds. Kalkman. Koude- kerke 10 ds. Enker, 7 ds. van Dijl (jeugdd.), 10 Jeugdkerk. 't Zandt 10 ds. v. Dijl. 7 ds. Enker, 10.15 Jeugd kerk. Meliskerke 10 en 2.30 dhr. Bar nard. Middelburg. Oostkerk 10 ds. v. Voorst Vader, 7 ds. Smits; Concertz. 10 ds. Don; Engelse kerk 9.45 ds. Smits (Jeugdkerk). Nieuw- en St. Joosland 10 ds. Mulder, 2.30 ds. Pijnacker Hor dijk (HD). Oost- en West-Souburg 9.30 ds. de Stoppelaar, 11 ds. Spijkerboer (H.A.), 7 ds. v. Winterswijk (Jeugdd.). Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard. Rit- them 10 ds. Pijnacker Hordijk, 2.30 ds. Muller. Serooskerke 10 ds. v. d. Wind. 2.30 ds. v. Winterswijk. St. Laurens 10 ds. Kalkman, 2.30 ds. Otte. Veere 10 ds. Otte. Vlissingen, St. Jacobskerk 10 dr. Brouwer, 5 ds. Sickesz. Engelse kerk, geen kerk voor jongeren. Nieu we kerk 10 ds. Schoch (Jeugdd.). Ha vendorp 10 ds. Sickesz. Noorderkapel 9.30 en 10.45 ds. Maas. Vrouwenpolder 2 ds. de Boer. Westkapelle 10 (H.A) en 2.30 (H.D.) ds. Oosthoek. Zoute lande 9.30 en 2.30 ds- Wagener. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuizen; Domburg 10 en 2.30 ds. Pontier (H.A. en Dankz.)Gapin- ge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grijpsker ke 10 leesd., 2.30 ds. v. Wouwe; Kou- dekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Me liskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Mid delburg (Hofplein) 9.30 ds. de Vries, 2.30 ds. deKleer; (Noorderkerk) 9.30 ds. de Kleer, 5 ds. de Vries; (Luther se Kerk) 7.15 tot 8.15 ds. de Kleer; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. v. Kamp; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Dercksen; Serooskerke 10 ds. v. 'ouwe, 2.30 leesd.; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 7 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwenpolder 10.45 en 4 (H.A. en Dankz.) ds. v. Til; West kapelle 10 leesd., 2.30 ds. Streefkerk. Geref. Kerk (Art. 31). Souburg 9.45 en 2.30 stud. Breen; Vlissingen 8 en 4.45 stud. Breen. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijkse; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd. Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 prof. Hovius (bev.) en 5.30 (intrede) ds. de Vuijst. Ver. Vrijz. Herv. Middelburg 7 ds. Metz; Vlissingen geen dienst. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bij spoedgevallen is te Vlissingen te bereiken de heer R. Grippeling, arts. Badhuisstraat 121, tel. 2190. Te Middelburg is te bereiken dr. J. C. Peeck, Langeviele 49, tel. 2637. Te Veere, Serooskerke en Oostkapelle is te bereiken de heer P. J. Bom, arts te Oostkapelle, Dorpsstraat 2, tel. K 1188—276. Te Koudekefke, Westka pelle en Zoutelande is te bereiken de heer L. Sloos, arts te Koudekerke, Middelb.straat A 61, tel. K 1185— 231. APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek v. d. Sande. Badhuisstraat 22, tel. 2066; Middel burg: Apotheek v. d. Harst, Korte Delft 12, tel. 2789. Evang. Luth. Gem. Middelburg 5 ds. Johannes; Vlissingen 10 ds. Jo hannes. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.15 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen Bakkersgang 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil.dienst, 4 openl. samenk., 7.30 Verlossingssamenkomst; Vlissingen 10 Heil.dienst, 3.30 openl. samenk., 7.30 Verlossingssamenkomst o.l.v. Kapt. Ranselaar. Kruisleger. Middelburg 10 Wij- dingsdienst, 12 Zondagsschool, 7.30 Evang. samenkomst o.l.v. Stafkapi tein P. Bakker. KERKNIEUWS GEREF. GEMEENTEN Beriepen te Scheveningen: Fr. Mallan te Bruinisse. Hij dook onder, maar werd gearresteerd De recherche van de Amsterdam se politie Is er In geslaagd de behe rend vennoot te arresteren van een stofzulgerfabriek uit Amsterdam, die twee jaar geleden failliet werd ver klaard. Bij dit fallllsement kwamen zonderlinge dingen aan het licht. De beherend vennoot M. was destijds in België en weigerde naar Nederland terug te keren. Uit het onderzoek was gebleken dat M. In goed negen maanden tijd het zeer gezonde bedrijf had „leegge pompt". Hij had daartoe In België en Zwitserland „N.V.'s" opgericht, waraaan de fabriek te Amsterdam haar producten beneden de kostprijs verkocht. In Eelgië en Zwitserland gingen de producten normaal van de hand. De abnormaal hoge winst, die tenkoste van de leveranciers van het bedrijf te Amsterdam op deze wijze werd gemaakt, verdween ln de zak van M., die het weer met -handen vol uitgaf in allerlei -mondaine gelegen heden. Hij maakte o.a. een reis naar Zuid-Amerika. Op deze wijze is min stens een bedrag van ruim acht hon derdduizend gulden aan het bedrijf onttrokken. ZWEMMEN Fraaie zege yan Geertje Wielema De Nederlandse damesploeg heeft de interlandzwemwedstrijd tegen De nemarken gewonnen met 44 tegen 27 punten. Geertje Wielema won de 100 meter rugslag in de fraaie tijd van 1 min. 11,7 sec. Als tweede tikte Joke de Korte aan, die een tijd van 1 min. 16 sec. voor zich liet noteren. De beste Deense zwemster op dit num mer was Ragnhild Hveger. Haar tijd bedroeg 1.17,7. De 100 meter vrije slag werd een overwinning voor de Deense Greta Andersen. Met haar tijd (1 min. en 5 sec.) bleef zij 0.4 sec. boven het we reldrecord, dat op naam staat van Willy den Ouden. Irma Schuhmacher werd tweede in 1.05,9 en Wies Vaes- sen eindigde op de derde plaats met 1.07,7. De 400 meter wisselslag-estafette werd met 5 min. 20,5 sec. een Neder landse zege. De Deense ploeg zwom dit nummer in 5.28,5. VOETBAL Van der Kop fv.v. Middelburg) speelt niet meer Frans van der Kop, die gedurende een reeks van jaren een steunpilaar was in het eerste elftal van „Mid delburg", heeft thans definitief beslo ten zich niet meer beschikbaar te stel len als spelend lid. zo lezen wij in het clubblad van de M.V. en A.V. „Mid delburg. WIELRENNEN Schulte Peters twee ronden achte» Vrijdagavond luidde de stand in de zesdaagse te Brussel: 1. NaeyeThyssen (Belg.) 290 pnt; 2. DepauwGlorieüx (Belg.) 247 pnt; op een ronde: 3. Van Steenbergen Ockers (Belg.) 463 pnt; op twee ron den: 7. SchultePeters (Nederland) 205 pnt. Toen na de bevrijding dc belangstel ling voor de bromfiets kwam, kocht liy het octrooi van het z.g. „speed wheel". HU demonstreerde het motor tje op de jaarbeurs en wist de rijwiel handel voor het „speedwheel" te in teresseren. Hoewel hij slechts één speedwheel had gemaakt plaatste hij toch. overal orders, ln totaal twee duizend. Het speedwheel zou com pleet 195 gulden moeten kosten bü de fabriek, maar hy eiste voor Iedere bestelling een borgsom van 100. Tweeduizend maal 100 das 200.000 Incasseerde hy, doch nimmer Is een speedwheel afgeleverd. Enkele dagen geleden keerde M.. die zich van de zaken in Nederland op de hoogte wilde stellen, naar ons land terug. Hij dook onder in de om geving van Amsterdam, maar zijn schuilplaats was niet zorgvuldig ge kozen. De politie deed een Inval en hij werd gearresteerd. Overeenstemming over West-Duitsland's plaats in de Westerse wereld In de afgelopen nacht is een offi cieel communiqué uitgegeven, waarin wordt medegedeeld, dat West-Duits- land en de Westelijke geallieerden overeenstemming hebben bereikt over „vel© essentiële punten" van het ont- werp-verdrag, dat West-Dultsland een nieuwe status van deelnemer schap zal geven in de Westerse we reld. Vleesprijzenoorlog in Nijmegen Te Nijmegen opende een combina tie van slagers de slagerij „Dc bonte os". Daarbij werden klein-handelsprij- zen aangekondigd, welke 20 tot 25 pet. lagen beneden de gangbare prijzen in Nijmegen. De verenigde slagers van Nijmegen hadden een sanering ingevoerd, waar door de vleesprijzen in Nijmegen over het algemeen hoger waren dan elders in den lande. De gezamenlijke slagers hebben nu in een aparte vergadering besloten ook tot prijsverlaging over te gaan. De federatie van beide slagers- patroonsverenigingen te Nijmegen ad viseert haar leden nu dezelfde prijzen als „De bonte os" had aangekondigd. De leden worden evenwel vrijgelaten in verdere prijsvaststellingen. Dit be sluit houdt in, dat nog grotere verla gingen mogelijk zijn. „Wonderkapper" opereert nu in België De wonderkapper uit Eén, die on langs uit ons* land op mysterieuze wijze is verdwenen, heeft zich thans in Antwerpen gevestigd en zet daar zijn practijken op grootscheepse wij ze voort, aldus een bericht in „Het Vrije Volk". Duizenden strooibiljetten hebben de naam van Jan van Rooijen bij de Bel gen bekend doen worden. De kapper klaagde er over, dat hy teveel publi citeit had gehad en dat dit de oorzaak was geworden van zijn faillisement. Ook beweerde hij, dat het de schuld van de belastingen was, waardoor hij uit Nederland zou zijn gevlucht. Van Rooijen bedrijft nu een zaak met een assistente, mej. Hogervorst, wie hij voornamelijk het werk laat doen. De minister van Sociale Zaken, mr. A. M. Joekes, die enige tijd geleden, een operatie onderging, zal vandaag zijn ambtsbezigheden weer hervatten. Nagekomen advertenties. Heden overleed, tengevolge van een noodlottig ongeval in België, onze geliefde Man en Vader, Zoon, Behuwdzoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom CORNELLS LAMMERTS, Directeur der N.V. Conservenfabriek „De Westhoek" te Oud-Gastel (N.B.). in de leeftijd van 41 jaar. Namens de Familie. J. LAMMERTSCUIPER. COENTJE. FROUKJE. LAURA. Oud-Gastel (N.-B.), 30 October 1951. Veerkensweg 39. Het stoffelijk overschot wordt Maandag 5 No vember a.s. opgebaard in één der rouwkamers P.C. Hooftstraat 181183, te Amsterdam (Z.). De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 6 November a.s., omstreeks 13 uur op de Ned. Herv. Begraafplaats te Sloten (N.H.). Vertrek van de rouwkamer omstreeks 32 uur. Met diep leedwezen delen 'ij mede, dat ten gevolge van een noodlottig ongeval, is overleden onze Directeur, de Heer C. LAMMERTS. Dit heengaan betekent voor ons een zware slag. Zijn dynamische persoonlijkheid en de grote toe wijding, waarmede hij zijn taak heeft verricht, zullen bij ons steeds in herinnering blijven. N.V. Conservenfabriek „De Westhoek". Oud-Gastel, 30 October 3951. Het stoffelijk overschot vordt Maandag 5 No vember a.s. opgebaard in 'én der rouwkamers, P. C. Hooftstraat 181183, te Amsterdam-Z. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 6 November a.s., omstreeks 13 uur op de Ned. Herv. Begraafplaats te Sloten (N.H.). Vertrek van de rouwkamer omstreeks 12 uur. Met innig leedwezen geef ik kennis van het overlijden van mijn mede-Directeur, de Heer C. LAMMERTS. Dit verscheiden treft mij ook persoonlijk als een groot verlies. Zijn onvermoeibare werkkracht en energie zul len steeds in mijn herinnering voortleven. J. J. H. M. LAURYSSEN, Directeur der N.V. Conservenfabriek „De Westhoek". Breda, 30 October 1951. Het gezamenlijk personeel der N.V. Conserven fabriek „De Westhoek" te Oud-Gastel, geeft met diep leedwezen kennis van het overlijden van zijn Directeur, de Heer C. LAMMERTS. Zijn persoonlijkheid en zijn warme belangstel ling, ook voor ons persoonlijk «vel en wee, zullen wij ons altijd blijven herinneren. Oud-Gastel, 30 October 1951. t Heden overleed tot mijn diepe droefheid, na een langdurig en smartelijk lijden, na voorzien te zijn van de H.FL Sacramenten der Stervenden, mijn innig geliefde en zorgzame Ecntgenoot GOMMERT DE VISSER, in de leeftijd van 56 jaar. M. L. DE VISSER- BOUWERAERTö. Vlissingen, 2 Nov. '51. Anjelierenlaan 65. De gezongen Uitvaart dienst zal plaats heb ben op Dinsdag 6 No vember te 9 uur, in de O.L.V. Kerk. Tijdelijk adres VerKuyl Quakkelaar- straat 128. Enige en algemen kennisgeving. t Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig lij den, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, onze geliefde Broeder, Behuwdbroeder en Oom GOMMERT DE VISSER, in de leeftijd van 56 jaar. Hilversum: D. L. DE VISSER C. DE VISSER LE CLERCQ en Kinderen. Vlissingen: L. DE VISSER M. R. DE VISSER- DE CALUWÊ EMMIE Vlissingen, 2 Nov. 1951 Plaatst Uw Familieberichten in de P.Z.C.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 7