TRIUMPH Materiaalgebrek veroorzaakt arbeidsproblemen GEHUURDE BROMFIETS AAN KELLNER VERKOCHT BiSsta alle gfgareff©it heb ik geprobeerd trliasnpheert 3J© voor 80 Ct„ GROTE WERKLOOSHEID KAN VOORKOMEN WORDEN VIRGINIA 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 3 NOVEMBER 1951 64 JUBILARISSEN BIJ „DE SCHELDE" Het herbouwde Scheldekwartier werd officieel geopend Vier en zestig personeelsleden van de N-V. Kou. My. „De Schelde" te Vlissingen, die tussen 1 Nov. 1950 en 1 Nóv. 1951 hun zilveren, veer tigjarig of vijftigjarig jubileum als zodanig vierden, werden Donderdag avond in het geheel gerestaureerde Scheldekwartier op buitengewoon hartelijke wyze gehuldigd. Een ambte naar, een baas en een werkman waren 50 jaar in dienst, drie ambtenaren, een baas en zeventien werklieden waren 40 jaar in dienst en 5 ambtenaren, twee bazen en drie en dertig werklieden vierden hun zilveren jubileum. Sinds de oprichting van de Maatschappij vierden nu 87 leden hun vijftigjarig dienst jubileum, 529 hun veertigjarig en 1702 hun 25-jarig jubileum, voorwaar een erelijst, S'narop „De Schelde" trots mag z\jn'. De zilveren jubilarissen ontvingen Oen getuigschrift van de Ned. Maat schappij voor Nijverheid en Handel, oen zilveren medaille van deze maat schappij en een gratificatie van 50. De personeelsleden, die veertig jaar in dienst waren ontvingen een gouden medaille van de Kon. Mij. De Schelde en een gratificatie van 80.dege nen, die 50 jaar in dienst waren ont vingen een gratificatie van 100. Vijftien leden van het Scheldeper- soneel ontvingen op deze dag een ko ninklijke onderscheiding. De heer W. do Ridder, die veertig jaar In dienst van De Schelde was, en tevens veel so ciaal werk verrichtte, werd ridder in de orde van Oranje Nassau. De ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau werd in zilver ver leend aan de heren B. M. Verheul, adm. ambtenaar, D. Stok. scheeps bouwkundig constructeur, P. Bras ser, voorheen onderbaas en C. de Beer, voorheen baas, alsmede, in brons, aan F. de Nooijer. klinker, W. J. Ardewyn, vormer, H. van Akkeren, voorheen scheepmaker, A. Lagendyk, wonende tc Middelburg, scheepma ker, A. G. Lceflang, voorheen scheep maker, S. P. van der Peyl. voorheen scheepsbeschieter, J. de Vlieger jr., modelmaker, B. van den Ent, voor heen ketelmaker, P. J. Schunsel&ar, handlanger en F. L. Vinke, scheep maker. In de bijeenkomst in Het Schelde kwartier verleende de heer A. Smit, directeur der maatschappy, allereerst het woord aan de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, die wegens familieomstandigheden verhinderd was de avond geheel bij te wonen. Spr. bracht hulde aan degenen, die voor hun trouw aan De Schelde en hun voortreffelijke werk een konink lijke onderscheiding hadden verwoi-- ven. Dit werk noemde de burgemees ter niet slechts een Scheldebelang, maar een belang voor geheel Nedor- land, dat het immers van industriali satie en export moet hebben. Na de jubilarissen geluk te hebben gewenst, deelde spr. mede, dat wethouder W. Poppe later op de avond de onder scheidingen zou uitreiken. REDE VAN DE HEER SMIT. Hierna was het woord aan de heer A. Smit, die de burgemeester dankte voor zijn aanwezigheid en een woord van hartelijk welkom sprak tot de jubilarissen. Spr. merkte op, dat de huidlgingsavond tevens beschouwd kon worden als de officiële openings avond van het geheel verbouwde Scheldekwartier. dat, eens een een voudige fabriekshal, na de oorlog herschapen Is in een goed geoutil leerd ontspanningslokaal, waar ge zelligheid heerst en waar dank zij de toneelinrichting ook uitstekend to neelvoorstellingen en concerten kun nen worden gegeven. Met woorden van dank aan degenen, die aan deze verbazingwekkende verandering hun medewerking hadden verleend, ver klaarde spr. net nieuwe Scheldekwar tier officieel geopend. Nadat de heer Smit de jubilarissen geluk had gewenst met hun jubileum en zich in het bizonder had gericht tot degenen, die veertig en vijftig jaar met De Schelde zijn verbonden, e-; daarbij op wijzend, dat de tegen woordige onderwijsregelingen deze jubilea zeldzamer en zeldzamer doen worden, besprak de heer Smit du al gemene situatie bij De Schelde. Ondanks het feit, dat de orderpor tefeuille tot 1955 goed gevuld is, ls het toch moeilijk om het gehele per soneel aan het werk te houden. De levering van materialen geschiedt zo traag en ls zo ongewis, dat daardoor problemen ontstaan, die niemand heeft kunnen voorzien. Het zal voor komen, dat wij aan vaklieden zullen moeten zeggen: Wy hebben niet het passende werk, maar knap dit of dat op' Help on9 er door! Dat valt ons niet gemakkeiyk, maar de bedoeling is om allen aan het werk te houden en de moeilijkheden te overbruggen. De ouderen vinden wjj daartoe steeds BIJ AUTO-ONGELD K GEDOOD. Op de Boomse steenweg by Ant werpen viel Donderdagmiddag een auto-ongeluk voor, waarby om het leven is gekomen de heer C. Lam- merts uit Oud Gastel. De heer Lam- merts was directeur van de conser- venfabriek De We9thoek. Tydens het ongeval zat naast hem in de auto de heer Wille, laborant van de conser- venfabriek. De heer Wille werd licht gewond. Het overlijden van de heer Lam- merts zal ln Zeeland met deernis wor den vernomen. Hy was voor zyn ver trek naar Oud Gastel geruime tfld directeur van de conservenfabriek te Krabbendijke en genoot algemene be kendheid in de kringen van de fruit handel. BEJAARDE VOETGANGER DOOR AUTO GEGREPEN. De 73-jarige M. W. den Engelsman te Oud-Vossemeer werd bij het over steken van de Vogelsangsedijk door een passerende auto gegrepen. Het ongeval liep nog goed af, want de heer Den E. bekwam slechts enkele lichte verwondingen aan het hoofd. GESLAAGD. Aan de Ryksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het candidaatsexamen Nederlands recht de heer K. W. Bre vet te Middelburg. bereid, met de jongeren echter ls het anders, maar desondanks doe ik een beroep op allen! Spr. deelde vervolgens mede, dat er vier schepen in aanbouw rijn en daarnaast vele motoren en ketels. De materiaalprijzen stygen nog steeds en daarom is het nodig de uiterste zuinigheid ermede te betrachten. De heer Smit maakte met voldoe ning melding van de afdelingsverga- dermgen, die sedert een jaar worden gehouden en goede resultaten opleve ren. Voorts wees hij op de regeling, die getroffen is om de leerlingen etn instructieve vacantie te bezorgen. Voortaan zullen echter de leerlingen zelf ook hun belangstelling hiervoor moeten tonen door een deel van de kosten te dragen. De woningtoestand noemde de heer Smit nog steeds nijpend, vooral voor de jongeren, die willen trouwen. Ve len verlaten ons daarom, maar voor De Schelde is het te hopen, dat de jongeren nog wat geduld willen heb ben met hun trouwen. Met voldoening maakte de heer Smit ten slotte melding van het feit, dat thans gezegd kan worden, dat do oorlogsschade aan het bedryf geheel hersteld ls en dat men eindelijk een vergelijking met alle andere bedrij ven in het land weer met glans kan doorstaan. Als men bedenkt, dat in 1945 De Schelde aan flarden lag, is dat een grote prestatie. De situatie is echter van dien aard, dat in de toe komst het tempo van herbouw en verbetering vertraagd zal moeten worden. DE HULDIGING. Na deze rede werden de jubilarissen op de gebruikelijke wyze gehuldigd. Het waren personeel met 25-jarige dienst: W. L. de Bree, J. Bruggeman, A. Dekker, G. Duine, R. Fruitema, L. C. Harthoorn, J. A. van der Horst, J. Izeboud, A. Janse, G. Jasperse, L. de Keyzer, H. C. de Klerk, C. M. Kok, H. J. Koster, B. J. Kuiper, B. Lantshèër, C. v. d. Leek, H. van Leerzem, P. Lippens, J. van Maaren, J. Meerman, M. J. Merk, C. Meulmeester, H. Mos, L. de Nooyer, J. M. Ova, F. J. Poort vliet, M. A. Ratelband, M. Schuit, dr. J. Spuijman, L. Slinke, H. W. Uijlen- broek, M. Vader, W. J. C. Verbeek, J. Verplanke, C. A. Verwijs, J. Vogel, J. P. L. de Voogd en P. H. de Wag- ter. Personeel met 40-jarige dienst: M. C. Abrahamse, C. H. Bouma, J. Din- gemanse, A. A. Quequierre, J. H. C. van Houcke, C. H, Lagendyk, B. Leeuwenburg, J. W. Luwema, G. Ma- rlnissen, S. Meerman, L. Nonnekes, J. A. v. d. Plassche, A. de Rijcke, W. H. v. d. Schaft, J. J. Scheuring. J. Schuurblers, D. van Soelen, W. Sc hier, P. Steendam, C. J. Steutel en D. Stok. Personeel met 50-jarige dienst: W. J. Ardewyn, P. Brasser en B. M. Verheul. Namens de Ned. Maatschappij voor Nyverheid en Handel heeft hierna de voorzitter van het departement Zee land, de heer D. F. P. Hoegen, de ju bilarissen gehuldigd en aan de zilve ren jubilarissen het vererend getuig schrift der MuatschappiJ aangeboden. Vervolgens reikte wethouder W. Poppe namens de burgemeester de verleende koninklyke onderscheidin gen uit. De avond werd verder gevuld met de opvoering van een vrolijk toneel spel in één Dedrijf, getiteld „Arme Rijken" en muziek van het Amuse- De marineplechtigheid te Vlissingen. Zoals bekend wordt Zaterdagmid dag om 5 uur aan de mijnenvegers Westerschelde, Walcheren, Roompot en Deurloo het Walcherse wapen aan geboden door de bevolking van Wal cheren. Hoewel aan boord der sche pen slechts de officiële genodigden minnen worden toegelaten, stillen be langstellenden toch deze plechtigheid kunnen volgen omdat de kade vrijge geven wordt voor het publiek. Zoals bekend zal de Marinierskapel der Koninklijke Marine deze plechtig heid opluisteren. Zondagmiddag zyn do vier mijnen vegers voor hét publiek te bezichti gen van 2 uur tot 4.30 uur. Advertent ie RECHTBANK MIDDELBURG Middelburgse inbreker handelde onder invloed van sterke drank Twee jaar en zes maanden gevangenisstraf eiste de Officier van Justitie bij de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, Vrydag tegen de by de justitie overbekende betonwerker P. J. M., een 29-jarige inwoner van Oostkapelle, die dit Jaar reeds tweemaal eerder te Middelburg terecht heeft gestaan. Ditmaal werd M. er van beschuldigd een bromfiets te heb- ben verduisterd, welk misdryf de recidivist bekende te hebben gepleegd. CARBOVIT (Actieve Kool-Dregées) reinigt maag en ingewanden van kwade stoffen. Per doos 41 cl. Fiacon f 1.03. mentsorkest der ging onder leiding Ventevogel. Personeelsvereni- van de heer M. Zeeuwse orgels in de aether Behalve de bespeling door Dolf Hendrikse van het orgel van de Ned. Herv. kerk te Schoondljke, in het pro gramma van de A.V.R.O. op Maan dag 5 November om 11.15 uur, komt in deze uitzending ook een bespeling van het orgel van de Ned. Herv. kerk te Zoutelande door dezelfde organist voor. In de serie streekuitzendlngen van de V.A.R.A. op Zaterdag 10 Novem ber a.s. om 14.35 uur is er een Zeeuws programma, getiteld: Ble ons in de „Poel" met medewerking van mevr. H. VogelKoets en Sacco v. d. Ma de. b W toto, Jé ZEELAND IS PARAAT Inventarisatie openbare werken, die bij eventuele crisis uitgevoerd kunnen worden Gedeputeerde Staten hebben zich tot de besturen van alle gemeenten en waterschappen in Zeeland gericht met een brief, waarin zjj mededelen, dat op verzoek van de regering ook in Zeeland een Provinciale Commissie voor de Werkgelegenheid is ingesteld, welke onder leiding staat ran het lid der Gedeputeerde Staten, de heer C. Phllipse en op 10 October j.l., zoals ge meld, door de Commissaris der Koningin werd geïnstalleerd. Dc commissie, waarin ook zes ver tegenwoordigers van het bedrijfsleven zitting hebben, heeft tot taak dc werkgelegenheid in ons gewest te stimuleren en adviezen uit te bren gen over provinciale werkgelegen heidsvraagstukken. Aan de top staat het Bureau Werkgelegenheid in Den Haag, waarvan prof. dr. Fred. L. Po lak directeur is. Naar Gedeputeerden voorts mede delen zal de provinciale commissie zich voorlopig voornamelijk bezig hebben te houden met de samenstel ling van een overzicht der openbare werken (Rijk, Provincie, Gemeenten, Mei stallantaarn bij een benzinetank. Auto te Zierikzee vloog in brand. Vrijdagmorgen ongeveer vier uur begaven de heren W. L. en C. S. zich naar de garage A. te Zierlltzee om daar hun auto op te halen. De ben zinetank van de auto moest gevuld worden en daarby werd voor ver lichting een stallantaarn gebruikt. Plotseling vatte de benzine vlam. De auto geraakte in brand en even eens het benzine-bllk, waaruit men de benzine in de tank goot. De heer S. liep brandwonden aan de handen op. De politie werd yiings fewaarschuwd en intussen bestreed e garagehouder het vuur met een hanablusapparaat. Later werd dat werk door de politie voortgezet Toen de brandweer arriveerde behoefde zij niet meer op te treden. Een auto, dia naast de brandende wagen stond, liep eveneens schade op door het vuur. Polders en Waterschappen), welkè by een eventuele economische crisis in Zeeland uitgevoerd kunnen worden. Voor de voorbereiding van de be slissingen der commissie en in het by- zonder voor de samenstelling van een overzicht der bij onverhoopte omslag der conjunctuur uit te voeren open bare werken, welke het mogelttk moeten maken actief tegen eventuele werkloosheid op te treden, is een dageiyks bestuur (bureau) benoemd. Hierin hebben 2itting de heren G. Phllipse, voorzitter; C. Hamelink, vice-voorzitter; A. P. Stuf kens, se cretaris; J. C, Corver, directeur GeW. Arbeidsbureau; ir. H. N. Coolman, hoofd Inspectie D.U.W. en J. van Tuinen, chef eerste afdeling Provin ciale Griffie. Uitdrukkeiyk wyzen Gedeputeerde Staten er op, dat de voorbereidende werkzaamheden van alt bureau voor de betrokken gemeenten en water schappen geen enkele aanwijzing be vatten over de uitvoering der plan nen, noch over het tijdstip, waarop deze tot uitvoering zullen komen. Ir. Coolman heeft zich, voor zover het gemeenteiyke werken betreft, al met enige gemeentebesturen in ver binding gesteld. Mijnenvegers liepen Terneuzense haven binnen. Vrydagmiddagzijn de mynenvegers „Marsdiep", „Texelstroom" on „Zui- derdlep" de haven van Terneuzen bin nengelopen. De schepen die ligplaats kozen aan de Schependijk, zullen Maandag a.s. weer vertrekken. Flot- tlelle-commandant is de luit. ter Zee der 2e klasse G. Glelis. Bevrij dingsher d enking te Vlissingen Bij monument op de Oranjedijk Bij de plek op de Oranjedijk te. Vlis singen, waar zeven jaar geleden de bevrijdingstroepen landden, is ook nu weer een herdenking gehouden. Vry- dagavond waren daar uitgenodigd door het bestuur van de Bond van Buurtverenigingen tal van autori tei teil en deputaties van verenigin gen aanwezig. Wij merkten o.m. op de marine-commandant, de directeur Loodswezen, de commandant Nat. Reserve Zeeland, het bestuur van de Bond van Oud-oorlogsvrijwilligers en vele anderen. Rond het landingsmo nument waren vier masten geplaatst. De erewacht was betrokken door af delingen van de marine en de natio nale reserve. Nadat de volksliederen waren gespeeld en de vlaggen van het Vierde Commando, Engeland, Frankrijk en Nederland waren gehe sen, waarby de eerbewijzen door de beide detachementen werden ge bracht, sprak wethouder W. Poppe een kort woord. Hy herinnerde aan de bevrijdingsdagen en wees op de geestkracht, die de jonge mensen ge had moeten hebben by de vervulling van hun oorlogstaak: zij wisten, dat het hoogste offer van hen gevraagd kon worden. Spr. herdacht degenen, dei dat offer brachten. Thans na 2eVen jaar, kunnen wy nog niet zeggen, dat de vrede gewon nen is cn er zulien nog steeds man nen moeten zijn, die zo nodig dat offer willen brengen. Na de rede van wethouder Poppe, zakten de vlaggen halfstoks, neigden de vaandels van de verenigingsdepu taties en werd de Last Post geblazen. Twee minuten stilte werd in acht genomen. Het gemeentebestuur van Vlissin- fon, het bestuur van de Bond van uurtverenigingen, tal van corpora ties en particulieren, legden tenslot te bloemen op het monument, als een stille hulde aan hen, die hurt leven gaven by de bevrijding van Vlissin gen. MOND- EN KLAUWZEER. In Dulvendyke zijn opnieuw enkele gevallen van mond- en klauwzeer ge constateerd en wel onder het vee van de heren M. D. v. d. B. en N. A. v. d. P. Ook te Zonnemaire werd onder het vee van de landbouwer M. v. d. W. mond- en klauwzeer geconstateerd. Toen M. korte tyd geleden uit de I gevangenis werd ontslagen, kon hij geen werk krijgen en raakte daardoor in geldnood. Toevallig kende hij iemand, die een fiets met hulpmotor wilde kopen en M. besloot ergens zo'n ding te huren en dan aan de liefhebber van de hand te doen. De daad bij de gedachte voegende, ging hij naar Goes, huurde daar bij een garagehouder een bromfiets, reed daarop naar Middelburg en ver kocht het karretje aan een keUner, die hem er prompt 125 voor betaal de, omdat hij in de veronderstelling verkeerde, dat de transactie volko men safe was. Toen de Goese garage houder zijn bromfiets maar niet te- rugzag, nam hy de politie in de arm j en piet behulp van het door verdachte i getekende huurcontract kon M. al spoedig gevonden worden. De Strafkamer van de Rechtbank zette de behandeling voort van de op 1 Juni j.l. geschorste zaak tegen de Middelburgse los-werkman H. V. Deze vei'dachte pleegde een inbraak in de noodwinkel van V. D. te Mid delburg, en ontvreemdde een regen mantel en een bedrag van 96 alsme de in de noodwinkel van een horlo gemaker aan de Dam, uit welke zaak hij een aantal sieraden en enige wek kerklokjes wegnam. V. had op 1 Juni reeds alles bekend, doch had toen ver klaard, dat hy de inbraken had ge pleegd onder invloed van sterke drank. Op de vordering van de offi cier van Justitie werd de zaak aan gehouden, opdat een voorlichtings rapport over verdachte kon worden uitgebracht. Thans bracht de officier in zijn re quisitoir naar voren, dat V. inder daad onder invloed van drank heeft gehandeld en dat hij het noodzakelijk achtte verdachte gedurende lange tijd onder behoorlijk toezicht te laten stellen. De eis luidde: gevangenisstraf voor de tijd van negen maanden en twee weken met aftrek van voorar rest en voorwaardelyke ter beschik kingstelling van de regering met een proeftijd van drie jaar. KABAAL IN KEMSEKE De 30-jarige fabrieksarbeider A. D. de W. uit Terneuzen, die thans gede tineerd is in het Huis van Bewaring te Middelburg, had in de nacht van 25 op 26 Augustus j.l., toen hij in Kemseke (B.) dronken uit een café kwam, een fiets weggenomen, waar op hy naar huls was gereden. De caféhouder zag dit, doch verkeerde in de veronderstelling, dat het rij wiel De W.'s eigendom was. Toen echter even later een Belg naar zijn fiets ging zoeken, begreep hij dat hier diefstal in het spel was en omdat hij wist, dat de dader een Nederlan der was, volgde aangifte bij de Ne derlandse politie. Vrydag gaf verdachte zyn diefstal toe. Hij vertelde thuis moeilijkheden te hebben en dikwijls zijn heil te zoe ken in de drankfles. Toen hij, zeer beneveld, op de bewuste avond zijn eigen fiets niet meer kon vinden, pakte hy maar een-andere, met het bekende gevolg. De officier eiste een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest. Tegen de Belg W. uit Meerdonk, die dronken achter het stuur van zijn auto had gezeten en op een even won derlijke als gevaarlijke manier door Hulst had gereden, werd bij verstek twee maanden gevangenisstraf en in trekking van het rybewys voor de tyd van één Jaar geëist. Een zelfde straf werd gevraagd tegen de Mid delburger F., die er van werd be schuldigd met zijn auto te hebben gereden, terwijl hy onder invloed van sterke drank verkeerde, doch aan voerde, dat hy wel degelijk in staat is geweest zyn auto naar behoren te besturen. Uitspraak in alle zaken op 16 November. Advertentie De Zuid-Molukkers in Zeeland Belangenvereniging gevormd Naar wij vernemen, heeft het hoofd bestuur van de organisatie der Zuid- Molukkers ln Zeeland zich gereorga niseerd en een belangenvereniging „Kepentingan Rajat Maluku" (K.R. M.) gevormd, die to Middelburg ge vestigd is. Het bestuur bestaat uit: D. J. Kaihatu- (voorzitter), J. Hiti- peuw (vice-voörzitter), D. Lilipaly (le secretaris), J. B. Parinussa C2dé secretaris), W. Munster (le penning meester), Th. Pentury (2de penning meester), J. J. Kaihatu, J. Mainake, L. Papilaja, L. Rehatta, A. Renjaan (commissarissen), J. Alfons (voor lichamelyke opvoeding en sociale aangelegenheden), J. M. Parinussa (muziek en kunsten), J. Leihitu (voorlichting) De vereniging stelt zich ten doel: „1. Het voorleggen van al haar be langen langs legale wegen aan de Nederlandse regering. 2. Het bestrijden en tegengaan van maatregelen van overheidswege ten opzichte van het zelfbeschikkings recht. 3. Het streven naar een goede ver standhouding en samenwerking in haar gelederen. 4. Het streven naar samenwerking met andere instellingen met één ai dezelfde volksmening. 5. Erkenning van haar regering R. M.S. en voorts van hare erkende ver- tegenwoord iger s land". in het buiten- Stof' STOPHOEST Kinderen jijn er dol opl Geel ie iiOPMOEir i,ell >e hoeilen 2 Voorkomen it beter den geneienl STOPHOISI ii gerond in lekker vriir» Hoesten li hinder- 1 1 lijk I SIOPHOEST S _va—verrecht direct die *©5 lastige keelkrlebel. O r~> Zorg, de! U eltl]d 'n peer rollet|o> In huit heeltI Met STOPHOEST it het hoetten tnel verleerd e wie niet hoett, snoept graeg i ESDERS geeft U 100% waarde voor Uw geld! Profiteert van onder staande 4 fantastische November aanbiedingen HEREN ULSTERS van prima kwa liteit, zuiver wol, vanaf 58.75 Kamgaren HEREN COSTUUMS in grote verscheidenheid van moderne dessins, vanaf 84.75 Zuiver wollen TWEEDJASSEN van prachtige Engelse tweed, vanaf 58.75 Egyptisch katoenen REGENJASSEN geheel dubbel, vanaf 39.95 LANGE NOORDSTRAAT MIDDELBURG Ambonees dreigde met mes in kamp Middelburg II DE POLITIE STELDE HEM IN ARREST. Een Ambonees uit het woonoord Middelburg II. die weigerde corvée- dienst te verrichten, veroorzaakte eel vechtpartijtje in één der kampver- trekken. Daar de man zijn kamerge noten en een sergeant van de kamp- raad met een mes bedreigde, werd de hulp van de Middelburgse politie in geroepen, die de vechtersbaas in ar rest stelde. De Ambonees, zekere F. N., die ook reeds moeilijkheden in het kamp te Vlissingen heeft veroorzaakt en daar om naar Middelburg werd overge plaatst, werd door de z.g.n. kamer oudste opgedragen corvéedienst te verrichten. Weliswaar was N. niet aan de beurt, maar de opdracht werd hem gegeven, omdat hij het vertrek had verontreinigd. N. weigerde aan deze opdracht te voldoen en smeet de kamer-oudste een schaal en een waskom naar het hoofd. Er ontstond een vechtpartijtje, waarbij de onwillige Ambonees zijn kamergenoten met een mes bedreig de. Een sergeant van de kampraad. die tussenbeide wilde komen, voegde hij toe: „Als je me nadert, steek ik je". Nadat de overige messen in het vertrek buiten het bereik van N. wa ren gebracht, poogde de kampraad de moeilijkheden op.te lossen. Men be sloot de politie te hulp te roepen. N. werd in afwachting van het onderzoek opgesloten op het politiebureau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2