PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Electriciteitstarieven moeten verhoogd worden Wat Zeeland jaarlijks uitgeeft voor sport en film 06 BILT Kantlijn Kerstvacantie voor de scholen met een week verlengd Wie moet Kaesong bezet houden? ENGELSE OFFICIEREN MOETEN ZELF HUN BED OPMAKEN Eisenhower vraagt 20 gevechtsklare divisies Vreemdeliiigenbelastmg voor de restauratie van monumenten? 194e Jaargang-No. 260 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per weelc, t 4.55 p. few, £r. p. P. t 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 3 Nov. 1951 ADVERTKM1EFRU& M cl. per mm. Minimum p advertentie t 3.—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties imax 8 regels) van 1—5 regels f 1.- «cderc regel ineei 20 cent ..Brieven oi adres Bureau van dit Blad 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vllsslngen Walstr. 58-00, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2801 of 2160). MTnirg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b£.g. 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen Brouwerljstr. 2; Zlertkzec N Bogerdstr C 160. tel 26 NOODKREET VAN MINISTER VAN DEN BRINK Waarschijnlijk met 25 De eerste 240 K.W.U. voor de huishouding blijft op het oude tarief De tarieven voor electrieiteit zullen binnenkort, doclx niet vóór 1 Januari 1953, worden verhoogd, aldus een mededeling van de minister van econo mische zaken, prof. dr. J. R. M. van den Brink, tüdens een persconferentie Een gemiddelde verhoging van 25 procent op de tarieven voor electrieiteit wordt overwogen, met dien verstande echter, dat voor de huishouding de eerste 240 kilowattuur per jaar als primaire behoeften tegen het oude tarief zullen kunnen worden geleverd. Bovendien zal voor het gebruik van stroom-kleinverbruikers (ambacht e.d.), waarschijnlijk een bijzondere regeling worden gemaakt, De verhoging van de tarieven be oogt enerzijds het stroomgebruik te remmen, anderzijds investeringen mo gelijk te maken. Het ligt in het voornemen de elec triciteitstarieven voor grootverbrui kers binnenkort van alle prijsbeheer- singsmaatregelen te ontdoen. De in dustrie betaalt tot op heden ongeveer 40 procent meer, dan voor de oor log. De stroomtarieven voor de huishou ding zijn in de afgelopen jaren wel gestegen, doch slechts zeer weinig in verhouding tot andere prijzen en tot de lonen. Het huishoudelijk verbruik (30 procent van de productie) en het Zoals te verwachten was heeft de onthulling over Tsjechische spionnage in Nederland vele joumalistenpennen in beweging ge bracht. De oordelen lopen nog al uit een en daarom kan het zjjn nut heb ben het op deze plaats niet te laten bij de mening, die wij zelf formuleer den. „De Telegraaf" (rechts rad.), altijd contrarie-gezind jegens de Nederland se justitie, meent dat deze onthulling op een driestuiversroman lijkt en mi nimaliseert op geduchte wijze de be tekenis ervan. Ten slotte zegt dit blad: „Moeten wij daarom niet op onze hoede zijn? Zonder twijfel. Vooral voor die elementen, die bij de onop gehelderde zaken in Nederland tel kens weer om de hoek komen kijken. Zij vormen een wezenlijk gevaar voor onze nationale veiligheid. Het uit roeien van deze misstanden zou beter werk zijn dan het opdienen van goed kope verhaaltjes". „Het Parool" (onafh. soe.) ver wacht dat nu velen de schellen, van de ogen zullen vallen; we moeten te dezer zake een nauw contact onder houden met onze bondgenoten en er dienen straffere maatregelen geno men te worden ter beveiliging van de noodzakelijke geheimen: „Democratische landen hebben in allerlei opzichten altijd een achter stand vergeleken bij de communisti sche dictaturen waar de enkeling rechteloos is tegenover de staat en een meedogenloos politioneel toezicht waakt tegen het uitlekken van ge gevens. De democratie moet haar principiële zwakheid op dit punt aan vaarden, allereerst omdat zij anders zich zelve zou opheffen en ten twee de, omdat zij terecht van oordeel is, dat op de lange duur haar schijnbare zwakte een kracht is. Dat betekent intussen niet, dat zü nalatig zou mo gen zijn wat betreft haar zelfverde diging en beveiliging". „Het Alg. Handelsblad" (lib.) vindt, aat in dit ver-haal van spionnagero- mantlek weinig meer is overgeble ven; verscherpte waakzaamheid zij aangeraden en de versterking onzer defensie mag minder dan ooit ge vaar lopen, al moeten we oppassen niet beheerst te worden door het idee fixe der Spionnenvrees „Wanneer wij ditmaal slechts over de Tsjechen hebben gesproken ligt dit uitsluitend aan de feitelijke aard van de door de regering gepubliceer de feiten. Want er is een minimum aan fantasie voor nodig om te begrij pen, dat Tsjecho-Slowakije slechts een onderdeel vormt in een gecompli ceerd raderwerk, dat in één centraal punt, nl. in Moskou is uitgevonden en in een perpetuum mobile op gang wordt gehouden". „De Volkskrant" (r.k.) verzet zich tegen de denigrerende uitlatingen als bovenstaande van De Telegraaf, als van De Waarheid, maar ook van De Igd, welk blad o.a. over „een publici teitsstunt van de B.V.D." heeft ge sproken; in Canada heeft men inder tijd voor het betweterige ongeloof aangaande de Russische atoomspion- nage-affaire. al heel wat leergeld moeten betalen: '■P® re£ering mag met deze drie artikelen op tafel constateren dat 'n deel der Nederlandse pers haar offi ciële na een kabinetszitting ver strekte, mededelingen tot goedkope verzinseltjes brandmerkt. Deze mo tie van vertrouwen kan de regering het eenvoudigst en doeltreffendst af doen door een roodboek op tafel te leggen, een officieel verslag met af schriften der authentieke documen ten". Men ziet, dat het oordeel inder daad nog al uiteen loopt. Maar wij zouden willen herhalen wat wjj deze week reeds schreven, nl dat men moet bedenken, dat spionnage zo oud is als de wereld en dat de ont hullingen weinig sensationeel zijn Heeft iemand gedacht, dat er niet gespioneerd zou worden? Alleen in Nederland niet? Men wil ons toch andere kleinverbruik (20 procent) zijn na de oorlog énorm toegenomen, evenals het industriële gebruik (50 procent van de productie). Het voldoen aan die vraag vergt enorme investeringen, omdat de elec- triciteitsindustrie wellicht de meest kapitaalintensieve van alle is. MOEILIJKE WINTER. Deze winter zal de „kwaadste piek uren" opleveren. Ofschoon hard ge werkt wordt om de electrlclteitsvoor- ziening gelijke tred te doen houden met de steeds stijgende vraag, kan men de dreigende „piekbelasling" van het net nog steeds niet aan. Het zal, in afnemende mate, nog vijf jaar du ren, voordat de gevreesde „pieken" in betrekkelijke zin zullen kunnen wor den opgevangen. Minister van den Brink deed een beroep op fabrieken en huishoudingen om deze winter tijdens de aangekon digde piekuren van half acht tot ne gen uur "s morgens en van vier tot zes uur 's middags zo weinig moge lijk stroom te gebruiken. Tijdens de piekuren zullen geen lichtreclames mogen branden. De verlichting van étalages en winkels, alsook de verlichting en verwarming van electrische treinen, trams en trol leybussen zullen worden gehalveerd. De radiozenders zullen zwijgen en de werktijden van het overheidsperso neel worden zodanig verlegd, dat ook daar de „piek" wordt afgeknipt. Op grote bedrijven wordt een beroep ge daan om ook daar de werktijden te verschuiven -buiten het bereik van de piekuren. Huishoudelijke electrische apparaten dienen tijdens de piekuren stil te staan. In de komende jaren tot 1956 zal de situatie op het gebied van de electri- citeitsvoorziening beter worden, doch waarschijnlijk niet geheel worden op gelost. In 1952 reeds verwacht men een aanmerkelijke betere situatie dan dit jaar, omdat dan nieuwe centrales in werking komen en het Noord-Ooste lijke net met de rest van Nederland verbonden zal' zijn. Zwaardere „sto ten" zullen dan op het gehele net kun nen worden opgevangen, maar zuinig zijn blijft de boodschap. Gevolg van precaire brandslotfenpositie De a.s. Kerstvacantie is voor de Rijksscholen met ruim een week ver lengd ten gevolge van de precaire brandstoffenpositle. Voorts heeft de minister van O., K. en W. een circu laire gezonden aan de gemeentebe sturen en de besturen van gesubsi dieerde bijzondere scholen. Hierin dringt de minister er met klem op aan, dat zij voor hun scholen een ge lijke maatregel treffen. Doden bij relletjes in Casablanca. Tijdens de verkiezingen in Marokko is het tot relletjes gekomen te Casa blanca. Vijf personen werden in een gevecht met de politie gedood. Onge veer 20 politieagenten liepen verwon dingen op. Vijfhonderd personen wer den gearresteerd. Geen van beide partijen wi! iets toegeven De bespreking te Pan Moen Djon heeft Vrijdag 3% uur geduurd. Het ging om de vraag, welk van beide partijen Kaesong zou bezet houden wanneer de gedemilitariseerde buf ferzone wordt ingesteld. Geen van beide partijen gaf een duimbreed toe. aldus de woordvoerder der verbon denen, die er aan toevoegde, dat er thans grote verschillen blijken te be staan tussen het plan der Ver. Naties en dat van de communisten voor de gevechtslijn, waarlangs de gedemili tariseerde zóne zou moeten liggen. De gevechtshandelingen in Korea lagen Vrijdag overigens vrijwel vol ledig stil. Twee Amerikaanse V.N.- employé's mogen niet naar Parijs. De Amerikaanse regering heeft meegedeeld, dat twee Amerikaanse employé's van de Verenigde Naties geen passen hebben ontvangen om naar de algemene vergadering te Pa rijs te reizen. Bijzonderheden zijn niet bekend gemaakt. Het was vol gens de McCarrenwet niet voor Ame rika gewenst, dat de twee Amerika nen in het buitenland reisden. Toenemende anti-Britse stemming in Egypte Hoewel nog steeds geen berichten worden vrijgegeven over het aantal Egyptische arbeiders, dat niet meer voor de Britse autoriteiten in de kanaalzone wil werken, zijn er vele tekenen, die er op wijzen, dat hun aantal zeer aanzienlijk is- Vele officieren zijn genoodzaakt zelf hun bed op te maken en in tal van cantines is een zelfbedieningssysteem ingevoerd. In groten getale verlaten de Egyptenaren, onder druk van bedreigingen van anti-Britse zijde, hun werk. Een groep anti-Britten heeft Vrij dag de Egyptische leider van de club van officieren te Ismailia voor „de derde en laatste maal" gewaarschuwd, dat hij levend verbrand zou worden als hij voor de Britten bleef werken. De Britse militaire autoriteiten in de Kanaalzone hebben ontkend, dat zij de olietoevoer van Suez naar Cairo hebben afgesneden, zoals van Egyp tische zijde was verklaard. Het ver voer via de pijpleiding was niet door de Engelsen onderbroken. Wel was vorige week „om redenen van mili taire veiligheid" het transport over de Het grootste passagiersvliegtuig in de wereld is uit zijn hangar te Cowes, op het eiland Wight, tevoorschijn gekomen, om in de open lucht afgebouwd te worden. In de eerstkomende weken zullen de vleugelpunten, het staart stuk en tien gasturbine-motoren aangebracht worden. Het is mogelijk 200 militairen over een afstand van 5000 kilometer zonder tussenlanding te vervoeren. De afmetingen van de vliegboot zyn; 45 meter lang, 17 meter hoog en een omvang van 64 meter. RUIM EEN MILLIOEN PER JAAR! Liever naar bioscoop dan sportveld Geef het volk brood en spelen, verkondigde eens 'n Romein, en zyn woord heeft nog bijzondere betekenis. Het Nederlandse volk verlangde in 1946 zo hevig naar brood en spelen, dat het voor z'n spelen 125 millïoen gulden uitgaf. Sindedlen is dat verlangen blijkbaar geluwd, want voor de jaren 1949 en 1950 volstond het met iets minder dan 100 millioen gulden per jaar uit te geven voor ontspanning in bioscoop- en toneelzalen, op de sportvelden, enz. Hoe staat het met de uitgaven voor ontspanning in Zeeland In het jaar 1950 betaalde geheel Zeeland voor toegangskaartjes naar de droomfabrieken 723.000 gulden en het telde voor een bezoek aan de voetbal- en andere sportvelden 109.000 geilden neer. Het beroeps voetbal in Zeeland haalde slechts 27.000 gulden weg. Voor concerten werd 21.000 geofferd en voor andere vermaken (uitvoeringen van vereni gingen, dansavonden, amateursto- neel, enz.), werd 247.000 gulden geof ferd. Totaal besteedde Zeeland dus 1.127.000 gulden aan vermaak volgens de officiële statistieken. Maar die statistieken (van liet be kende Centraal Bureau voor de Sta tistiek), vermelden slechts de afge stempelde toegangsbewijzen, waar voor belasting werd betaald. Men mag veilig aannemen, dat er ook nog heel wat betaald is voor uit voeringen, enz., die om de een of an dere reden vrij waren van belasting heffing en waarvan de entréekaart- jes dus niet geregistreerd werden. NAAR DE BIOSCOOP De bioscoop trekt in Zeeland het meeste publiek. Daarvoor werden in 1950 verkocht 843.000 kaartjes. Voor de sportvelden werden 210.000 kaart jes uitgereikt en voor de „uitvoerin gen" enz., 286.000 kaartjes. Daar naast zyn de 30.000 kaartjes voor to neel en concerten; een te verwaarlo zen kleinigheid, ook niet wijs maken, dat Nederland geen geheime agenten heeft in het buitenland Als laatste sensatie van deze week zijn de voorstellen tot wijziging van de Grondwet uit de bus ge komen. Sensationeel zijn zij op zich zelf niet. Wat er in staat was reeds te voren bekend. De Grondwet evenwel is de wet, waarop de ongelijke rechten en plich ten zyn neergelegd, waarin de vrij heid ligt verankerd. De Grondwet is de belangrijkste, dc voornaamste, de heiligste van alle staatswetten. Daarom is iedere wijziging in de Grondwet van zeer groot belang voor het gehele volk en mag een voorstel daartoe ook zonder dat het veel nieuws brengt sensationeel heten. De wijzigingent die thans worden voorgesteld, spruiten voort uit een langzaam gegroeide behoefte. Eén volksvertegenwoordiger per 100.000 Nederlanders is te weinig. Een Kamer van 100 leden laat bij de tegenwoor dige problemen te weinig specialisa tie toe. De verlaagde leeftijdsgrens voor het passieve kiesrecht was al even noodzakelijk als de vastlegging in de Grondwet van de nieuwe rechts orde tussen de rijksdelen. Maar al spruiten de veranderingen voort uit noodzaak, zij blijven van grote bete kenis en verdienen daarom de aan dacht van ons volk. zich richtte naar de bioscoop, 1% naar toneel en naar concert, 15% naar het sportveld en 21% naar de „uitvoeringen" van allerlei aard. Wanneer we vertellen, dat Fries land maar 36% bioscoop-bezoek heeft en Drenthe 27%, dan is het wel dui-1 delijk, hoezeer het Zeeuwse publiek de bioscoop bemint. Welnu Zeeland komt dan ook op de tweede plaats, direct na Noord-Holland dat met 63% bioscoop-bezoek wel een ere-medaille van Hollywood zou moeten krijgen! LANGS HET LIJNTJE Ook de belangstelling voor het hangen langs het lijntje op de sport velden kan aan de hand van de cijfers vrij aardig worden afgemeten. Met 29% sportvermaak staat Drenthe aan de kop, dan volgt Fries land met 22%. Zeeland komt op de zevende plaats met z'n 15%. Het blijkt duidelijk, dat men in het Oosten en het Noorden van het land (en ook in Brabant), meer voor het bezoek van sportwed strijden over heeft dan in Zeeland. Wat toneel- en concerten betreft is Zeeland de hekkeslüiter van de elf provinciën. Gemiddeld betaald de Zeeuw in 1950 voor een bioscoopkaartje 86 cent (met Drenthe het hoogste ge middelde), en voor het sportveld- kaartje 52 cent (op één na het laagst van Nederland). Voor uitvoeringen, danspartijen, enz., vond men in Zee land 86 cent welletjes en dat was op Utrecht na het laagste landelijk ge middelde'! Nieuw plan wordt met Truman besproken Generaal Eisenhower zal volgende week met president Truman een plan bespreken om de West-Europesc troe pen in versneld tempo gevechtsklaar te maken, zo wordt van gezaghebben de zijde te Washington vernomen. Eisenhower gaat er van uit, dat 20 gevechtsklare divisies in Juli 1952 meer waard zijn dan een plan voor 60 divisies in 1954. In Noord-Atlantische militaire krin gen is men van gevoelen dat het vol ledige Russische leger van een 180- tal divisies geen onmiddellijk gevaar oplevert, maar wel de gevechtsklare Russische en Duitse divisies die thans in Oost-Duitsland oefenen. Het plan van Eisenhower zou wij zigingen in de schema's voor de wa penproductie in Europa en de Ver. Staten meebrengen. Vier Koningen bij de begrafenis van Prins Karei van Zweden Behalve Koning Boudewijn waren Vrijdagochtend nog drie regerende vorsten, namelijk die van Zweden, Noorwegen en Denemarken aanwezig bij de begrafenisplechtigheden van de op 24 October overleden Prins Karei van Zweden. Na de kerkdienst in de kathedraal van Stockholm, werd het stoffelijk overschot van de Prins naar de ko ninklijke residentie te Haga overge bracht, waar de teraardebestelling plaats vond. Twee doden bij botsing tussen tram en vrachtauto Vrijdagmiddag heeft zich bij de mi litaire herstelwerkplaatsen ter hoogte van de Maaldrift te Wassenaar een botsing voorgedaan tussen een vrachtauto en een tramstel van de Haagse Tramwegmij. Twee personen werden daarbij op slag gedood. De vrachtauto passeerde de tramrails op het ogenblik, dat uit de richting Den Haag een tram naderde. In de auto bevonden zich naast de chauffeur twee arbeiders uit Katwijk, de 61-ja- rige D. V. en de 60-jarige J. de V. Zij werden uit de cabine geslingerd en waren op slag dood. weg twee of drie dagen stop gezet. Dit laatste was gebeurd, omdat de Engelsen zelf olie van Suez naar plaatsen in de Kanaalzone vervoerden. Vrijdag heeft een woordvoerder van het Egyptische ministerie van buiten landse zaken verklaard, dat Egypte plannen maakt om een groep Ameri kaanse senatoren uit te nodigen om zelf de Britse handelingen in de Ka naalzone te komen zien. middelde ZUINIGHEID Over alle vermakelijkheden gere kend kwam Zeeland met een gemid delde van 82 cent per kaartje zui nig uit de bus. Het werd slechts ge klopt door Noord-Brabant, dat de uitgaven tot 80 cent wist te druk ken. Van de vermaaksgelden ging in Zeeland 64% naar de bioscoopkassa en 10% naar het entree-loket van het sportterrein. Overigens moet men niet denken, dat al deze gelden ook inderdaad aan de exploitanten ten goede kwa men. i El' waren in Zeeland 60 gemeenten. In procenten berekend betelcent dit, die vermakelijkheidsbelasting hieven, dat 62% van het vermaaksbezoek j Zij inden 265.000 gulden, waarvan VdndddQ ...is het 150 jaar geleden, dat W. F. Camp, door zijn tweede huwelijk met Anna Jacoba van Sonsbeek (dochter van de bur gemeester van Middelburg) eigenaar van de schorren van Rumoirt en Nicke op St. Phi- lipsland, welke hij liet indijken en naar zijn echtgenote de naam Anna Jacobapolder gaf, te Loga in Oost-Fiesland werd geboren. Churchill benoemde ook een vrouwelijke minister Vrijdagavond is te Londen bekend gemaakt dat miss Florence Hors- brugh tot minister van onderwijs be noemd is. Zy is de enige vrouwelijke minister ln de regering-Churchili. Melk en melkproducten in flessen goedkoper Met ingang van 4 November zullen de maximumprijzen voor de consu ment voor flessenmeik en melkpro ducten (yoghurt, pappen enz.) in fles sen met één cent per literfles worden verlaagd. Deze prijsverlaging is mo gelijk door een vermindering van de bereidingsmarge der fabrikanten voor deze producten, aldus meldt de persdienst van het ministerie van landbouw. Suggestie van burgemeester d'Ailly Op een bijeenkomst van het Ge nootschap „Amstelodanum" te Am sterdam heeft burgemeester d'Ailly een jammerklacht laten horen ten aan zien van enkele kerken en andere waardevolle monumenten in Amster dam, welke volgens de burgemeester in erbarmelijke toestand verkeren. De burgemeester stelde voor op rekenin gen van hotels, restaurants, rond- vaartondernemingen enz. een zegel van bv. f 0.25 per f 10 te plakken en deze de ..klant", in rekening te bren gen. Uit de opbrengst zou de restau ratie van monumenten e.a. ter hand genomen kunnen worden. Een wijzi ging van de gemeentewet zou nodig zijn om een dergelijke heffing moge lijk te maken. MORGEN ...is het 25 jaar geleden, dat te Stockholm het burgerlijk hu welijk werd gesloten tussen kroonprins Leopold van België en prinses Astrid van Zweden. 236 000 gulden als percentage van de toegangsbewijzen. Voor bioscopen betekende dat een heffing van gemiddeld een kwartje per gulden, in sommige gevallen op lopend tot 33%. De bioscopen in Zeeland betaalden in 1950 totaal 160.000,aan ver makelijkheidsbelasting; van de sport velden kwam maar 19.000,To neel en concert bracht niet meer dan 8000,in het gemeentelijke laat je. De „uitvoeringen" enz., brachten het niet onaardige peuleschilletje van 48.000 op. En wanneer we dan nog even de vraag willen stellen of de Zeeuwse bevolking verkwistend is geweest in 1950 moeten we zeggen, dat een be drag van 4,18 per hoofd van de bevolking per jaar voor deze entrée- kaartjes weldadig aandoet in verge lijking' met het landelijk bedi'ag van 9,48 per hoofd van de bevolking. Neen, verkwistend is Zeeland niet geweest! KORTE PREDICATIE Staat dan in de vrijheid, met welke Christus ons vrijge maakt heeft. Galaten 5 vers 1. Vandaag vieren wij de bevrijding van Walcheren. Al na betrekkelijk weinig jaren is er toch niet veel meer over van de echte blijdschap, die wij in hef begin gekend hebben over dit feit. Daarvoor was de teleurstelling op allerlei gebied te groot en is bo venal deze vrijheid nu weer teveel bedreigd. Maar de vrijheid als zoda nig stellen wij nog altijd hoog op prijs, anders zou haar bedreiging ons niet bezorgd maken. Maar wist u, dat er een vrijheid is, die nooit meer bedreigd kan worden? Dat is die vrijheid, die Christus ons geven wil. Is niet het wezen van alle onvrijheid de vrees? Weet u nog can die vier vrijheden, die ons in de oor log beloofd zijn? Zij waren toch alle vier vrijheden van vier soorten angst. Maar zelfs Roosevelt en Churchill met de machtige rijken, die achter hen stonden, waren niet bij machte ons deze vrijheden te waarborgen. Die vrijheid, waar Christus ons mee vrij wil maken, wordt door God zelf ge garandeerd; van Hem kunnen wij er op aan, dat Hij ze tegen alle dreigin gen in kan garanderen. Is niet de schuld een van de grote angsten, die ons leven onvrij maken? Vraagt u het eens aan de psychiaters hoeveel angst er heerst vanwege ver drongen schuldgevoelens. Is de angst voor de dood niet de aller grootste oorzaak van ónvrijheid? Gaat u eens zelf na waarin uw vrijheid nog be dreigd zou zijn, wanneer u geen angst voor de dood zou hebben. Van deze beide oer-angsten heeft Christus ons bevrijd. Hij heeft in Zijn sterven ons vrij gemaakt van de schuld en in Zijn opstanding van de heerschappij van de dood. Want als de dood niet defi nitief is, behoeven ook wij er niet meer bang voor te zijn. Als u zich door Christus laat vrij maken van de schuld, bent u ook bevrijd van de definitieve dood. Morgen herdenken en vieren wij Zijn bevrijding weer in de kerk. Doet u mee? t Zand. m. Enker. VOORSPEL T: WISSELEND BEWOLKT. Geldig tot Zaterdagavond. Wisselend bewolkt met voorname lijk in de kustprovincies enkele buü-r, Matige, nu en dan vrij krachtige wlna tussen Wast en Noord-west Iets kou-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1