lekasin OOK MIDDELBURG BEZIT THANS EEN JEUGDHERBERG Antropologisch onderzoek in Zeelano 100% is volmaaktheid—CHIEF WHIP is 100%! Koninklijke onderscheidingen voor Scheldepersoneel SCHOOL DER GEREF. GEMEENTE TE MIDDELBURG JUBILEERDE De opbouw van het Prol ziekenhuis Teraeuzen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 2 NOVEMBER 1951 INTERNATIONALE SFEER IN ARNEBURCHT. Het eerste seizoen vonden honderden Rooms- Katholieke trekkers er een gastvrij onthaal. Wat weinigen nog Weten: sinds korte tyd Is ook Middelburg een Jeugd herberg ryk, Z\j liecft nu haar eerste seizoen aohtcr do rug- on het is wel gebleken, dat rA] in een behoefte voorziet, Honderden jonge mensen dio in een trektocht door ons land de ideale vacnntlo zien, hebben In de afgelopen muanden by do jeugdherberg „Arneburcht" in het wat verscholen Bogard- straatjo aangeklopt, vonden er hun bedje en een maaltijd gereed staan, do ken onder in de eeriyke vreugdo van de gezellige avonden, zongen en lach ten on jasten als dank voor hot aangenaam verpozen do volgende morgen de piepers. veelal gehouden in de tijdelijk in con- vorstttiezaal veranderde kleuterschool achter het St. Vincentiusgebouw en Waren steeds een daverend succes. Gezelschapsspelen verwekten grote hilariteit, er werd gepingpongd, gele zen vurig gedebatteerd: „vader Wouterlood greep zijn gtutaar en dan klonk uit vele jonge kelen „Ho me on the range" en „Lustig ist das 7Ho-AiiTlf»l«lohpn'" r~~ -*--a „Gastvrijheid" is het woord, dat „vader" en „moeder" Wouterlood in htm woordenboek dik zouden onder strepen, wanneer zij dit begrip niet reeds als iets vanzelfsprekends zoti- den beschouwen. Toen de heer J. Wouterlood, die de nodige ervaring opdeed als hoofdassistent van enige grote kampeeroorden op de Veluwe, destijds als beheerder werd aange steld van het St. Vincentiusgebouw in do Bogardstraat (in welk pand o.m. het, R.K. Militair Tehuis fs onderge bracht), zag hij onmiddellijk, dat dit grote gebouw méér mogelijkheden bood. Het bleek voldoende ruimte te bevatten om mede als jeugdherberg dienst te doen. De heer Wouterloocf, die direct alle medewerking had van het kerkbestuur waaraan het pand toebehoort, zocht contact met de Katholieke Vacantiehuizen- en Jeugd herbergcentrale, de K.V.C., en de zaak kwam voor elkaar. Op 1 Moi jX werd de Arneburcht als gastvrije en veilige haven van de Rooms-Katho lieke trekkers in gebruik genomen. Wanneer men er rekening mee houdt, dat het bestaan van deze nieu we jeugdherberg nog niet alom be leend was, kan het bezoek gedurende het eerste seizoen niet onbevredigend genoemd worden. In totaal waren er in de Arneburcht, die plaats biedt aan 25 jongens en eenzelfde aantal meisjes van 18 tot 30 jaar, zevenhon derd overnachtingen. De „ouders" hadden gerekend op meer meisjes dan jongens, doch net tegenoverge- stelde was het geval. Gemiddeld ble ven de trekkers drie dagen. VEEL BELGISCHE TREKKERS Groot was het aantal Vlamingen en Walen, dat om onderdak verzocht. De K.V.C. werkt nauw samen met de beidé Belgische organisaties, „Les au- berges dé la jeunesse" en „Wander- hemen". Onze Zuiderburen waren dan ook graag geziene gasten, Verder zyn er nog al wat Fransen geweest, o.a. twee groepen scholieren uit Lyon op fraai gekleurde toerfietsjes. Een Hon gaar, die een half jaar geleden van achter het bekende gordijn vluchtte en nu in Zeist verblijft, deed Middel burg op zijn vacantietocht aan én ook een Zweed, die op een schitterend rij wiel West-Europa doorkruiste, méld de zich aan. Éénmaal bevond zich bö de by de groep Belgen een Luxemburgertje en dat gaf natuurlijk prompt aanleiding tot het beleggen van een Benelux-avond.: De gezellige avonden (die vaak veel weg hadden van verbroederingsfees ten en waarby soms ook de C.O.A.K.- militairen werden betrokken) werdén Onteigening voor indijking van de Braakman. Ten behoeve van de indyking van de Braakman zuilen in de gemeente Hoek enige percelen water en slikken worden onteigend, welke toebehoren aan de fam. Groverman te Gent en mevrouw A. Lippens te Antwerpen. Van beide bezitters zal een gebied ter grootte van totaal 20 ha. worden onteigend. Advertentie (Slót van pag. i) FRIESE BESTUURSINVLOED „Mén kan tot een andere verkla ring komen. Ér ls in Zeeland eën sterke Friese bestuursinvloèd ge weest en men kan aannemen, dat de Friezen er dok de facto zyn geweest", zo vertelde dr. Huizinga vérder. .Welnu dié Friezen waren ook lang- schedeligen. Overigens is Ook nóg de mogelykheid, dat niét de langschede- ligen de immigranten zyn geweest, maar de rondschèdeligen, die van het Oosten zouden zyn Tiinnengekomen. Om zoiets met enige zekerheid uit te maken heeft men nodig vele goed gedateerde vondsten van skeletten". Tenslotte beantwoordde dr. Huizin ga nog de vraag waarvoor het onder zoek van de nu levende bevolking dient. Dat antwoord luidde: „Óm te zien, in hoeverre er wijzi gingen zijn ontstaan. Hierbij kan dan in het oog worden gehóuden, dat een eilanden-bevolking zich niet gemak kelijk verplaatst en veel meer aan de grond gebonden ls. Volgend jaar zullen wy dus ons onderzoek verrich ten op de Nöordelyke eilanden, de volgende maand reeds te Wèstkapèlle dat niet alleen uit anthropölogisch oogpunt bezien zeer interessant is, maar ook historisch en linguitiseh. Dr. Huizinga veroorloofde zyn ih- terviewer nog een blik te slaan op een deel der zeer rijke verzameling van skeletten en schedels, die in het naar hy verzekerde veel te kleine laboratorium voorhanden is en welke verzameling tot studiemateri aal dient. Hoewel de ruimte uiterst beperkt is verklaarde dr. Huizinga zich zeer ingenomen met de gelegen heid, die hem in dit laboratorium ge bóden Wordt het onderzoek naar de bevolking van Nederland te verrich ten, waarby hy naar hy Verklaar de een zo grote steun ondervindt van prof. Mysberg en dr, Glazema.( - - -• „uufjHg job. uac Zigeunerleben. Op Donderdagmid dagen kwamen Belgische schoolkin deren in de jeugdherberg hun boter hammetje opeten. Nu blijven de bedden in de ruime slaapzalen onbeslapen en de conver satiezaal is opnieuw het domein der kleuters. Maar in Mei zullen de eer ste Belgische trekkers zich al weer aanmelden en begint voor het echt paar Wouterlood weer, zoals zy zelf zeggen, „de heerlyke tijd van draven en sjouwen". Advertentie GRIEP 7 Mijtihardt's Grieppoeders. Doos 47 ct. Bij Kon. Besluit is toegekend de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver aan D. Stok, scheepsbouwkundig construc teur, P. Brasser, voorheen onderbaas en C. de Beer, voorheen baas, alsme de, in brons, aan F. de Nooijer, klin ker, W. J. Ardewijn, vormer, H. van Akkeren, voorheen scheepmaker, A. Lagendijk, wonende te Middelburg, scheepmaker, A. G. Lêéflang, voor heen scheepmaker, S. P. van der Peijl, voorheen scheepsbeschieter, J. de Vlie ger jr., modelmaker, B. van den Ent, voorheen ketelmaker, P. J. Schun'se- laar, handlanger en F. L. Vinke, scheèpmaker, allen bij N.V. Koninklij ke Maatschappij „De Schelde", te Vlissingen. De bovenstaande onderscheidingen werden Donderdagavond uitgereikt tijdens een huldiging van de jubila rissen, die dit jaar 40 en 25 jaar hl dienst van de NV. Kon. Mij. „De Schelde" waren. Bij afwezigheid we gens familieomstandigheden van bur gemeester mr. B. Rolff, werden de onderscheidingen door wethouder W. Poppe op de borst der geridderden ge speld. Op de huldiging komen w*y morgen uitvoerig terug. Wde Ridder te Vlissingen werd geridderd VERRICHTTE VEEL SOCIAAL WERK By Koninklijk besluit is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau, de heer W. de Ridder te Vlissingen. In een intieme bijeenkomst heeft burgemeester mr. B. Koiff van Vlis singen mededeling gedaan van deze benoeming. Deze byeenkomst werd bijgewoond door de heer W. Ch. J. Polman, hoofd van de afdeling Volks huisvesting van het ministerie van Wederopbouw, als speciale vertegen woordiger van minister J. in 't Véld, de wethouders W. Poppe en M. A. van Popering, de gemeente-secreta ris, de heer A. de Beyl, de heer A. Smit, directeur van de Kón. My. „De Schelde", ds. W. M. Maas, Ned. Herv. predikant te Vlissingen eh dé heer J. Vader, namens de kerkvoogdij der Ned, Herv. Gemeente, het voltallige bestuur en de commissarissen van de Woningbouwvereniging „Gemeen schappelijk Belang" êft 't collége van regenten en regentessen van hét Gasthuis. Burgemeester Kólff verzekerde, dat het hém persoonlijk één groot ge noegen was, aan dë heer Dé Ridder de koninklijke onderscheiding te mo gen uitreiken. Spr. memoreerde de verdiensten Van.dëhèèr De Ridder en somde tal van functies op, wélke hij bekleedt. In het bijzonder werd daar bij vermeldt zyn 40-jarig jubileum als sècretaris-penningmeèlter van de woningbouwvereniging „Gemeen schappelijk Belang" en zyn voorzit terschap van het College van Gast huis-regenten. Spr. hoopte, dat.de lieer De Ridder nog' vele jaren in dienst van de ge meenschap zou voörtwerken. Daarna spelde de burgemeester hem de ver sierselen van de Oranje-Nassau orde op de borst Vele sprekers voerden tenslotte nog het woord. De heer Polman sprak namens de Wederopbouw en Volkshuisvesting: wethouder Van Popering en de gèméèntè-secrëtaris, de heer De Beijl, namens hét ge meentebestuur, ds. W. M, Maas na mens de kèrkeraad van de Ned. Herv. Gemeente, de heer J. Marijs namens „Gemeenschappelijk Belang" en de heer Huibregtsè namens het Gasthuis. De heer De Ridder dankte ont roerd voor de onderscheiding, die voor hem als een volkomen verras sing gekomen was. SCHOONDIJKE IN DE AETHER. Op Maandag 5 November zal van 11.15 tot 12 uur via Hilversum II een orgelbespeling worden gegeven uit de Ned. Her.v. kerk te Schoondijke, door de organist Dolf Hendrikse uit Haar- lem. VIRGINIA CIGARETTES Opening tractorencursus CJ.B.T.B. te Baarland Woensdagavond werd in de openba-. re school te Baarland de tractoren cursus van de Chr. Jonge Boeren- en Tuinders-organisatie te Baarland of ficieel geopend. De voorzitter van de jongerenafde ling, de heer I. van Wingen, opende de byeenkomst met schriftlezing en gebed. In zijn openingswoord wees hy' er op, dat de krachten in de natuur gelegd, tot ontwikkeling moeten wor den gebracht. Ook de toenemende mechanisatie staat in dit teken, hoe wel we nooit vergeten moeten dat de aarde van God ls en biyft. De wnd. burgermeester, wethouder Mol, sprak zyn blijdschap er over uit, dat deze cursus in Baarland wordt' gehouden. Drs. J. J. Knibbe sprak namens het bestuur van de CBTB en de CJBTB een gelukwens uit met het tot stand- komen van deze cursus. De ontwikke ling in de landbouw zet zich steeds voort, de mechanisatie neemt hand over hand toe. Hierdoor is het nood zakelijk dat de bóer en tuinder zich ontwikkelt op het „mechanische" deel van het bedrijf, aldus drs. Knibbe, die hoopte, dat de cursisten grote be langstelling zouden tonen en dat de cursus tot volle tevredenheid van de leraar en de leerlingen Zal mogen verlopen. Als voorzitter van de afdeling Oudelande van dé CBTB sprak de heer L. Bosselaar een gelukwens uit. Nadat voorzitter Van Wingen de sprekers bedankt had voor hun goede woorden, gaf hy het woord aan de heer J. Sommeyer uit Ovezande, die voor 19 leerlingen de eerste les gaf. Walcherse burgemeesters herdachten gestorven collega De Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen op Walcheren hield -• yan Mid- vergade- ring. Na dé opening van de bijeenkomst Werd het onlangs ovérleden lid, wij len burgemeester J. Langebeeke van Arnemuiden, eerbiedig herdacht. In' de vergadering is verschenen de kapitein van het Leger des Heils in Middelburg, de heer P. Vons, die een uiteenzetting gaf over het optreden van het Kruisleger in de Walcherse dorpen en over onrechtmatige cotpor- tage. Kapitein Vöns beschreef het verschil in uitmonstering: het Ijeger des Heils heeft donkere uniformen met rode band om de pet en op oe krao.g de bekende S, het Kruisleger heeft een blauwe uitmonstering met op de pet een kruis en op de kraag een K of een Z. De Walcherse burgemeesters zeg den kapitein Vóns toe, de ingezetenen van hun gemeenten over eén en an der te zullen inlichten. DE 25.000 VIEL IN GOES. Tien ambtenaren van het Goese postkantoor hadden Donderdag een gelukkige dag. Vrouwe Fortuna was hén gunstig gezind en deponeerde op hun lot in de Staatsloterij de prijs van 25.000. Daar men over een half lot beschikt, krijgen de gelukkigen dus Ongeveer tien mille te verdelen. Ook het andere halve lot blijkt in Goes Verkocht te zijn door de heer M. Zwartepoorte. „MEESTER" KASSE IN 'T ZILVER Drukbezochte herdenkingsbijeenkomst Donderdag bestond de school der Gereformeerde Gemeente te Middel burg 25 jaar en ook het hoofd, de heer A. Kasse, vierde die dag zijn zilve ren jubileum. Nadat „meester Kasse" 's middags reeds door zijn leerlingen en door het onderwyzend personeel Was gehuldigd, werd 's avonds in de tot de laatste plaats bezette Segeérstraat-kerk tér gelegenheid van beide jubilea een bijzondere dienst gehóuden, tijdens welke ondermeer ds. A. Verhagen en ds. W. de Wit, die beldek In Middelburg hebben gestaan, rede voeringen Melden. De jubileumbyeénkómst, dié éüjnH' drie uren duurde, werd geopend dooi* ds. L. Rijksen, voorganger te Middel burg. Deze liet zingen Ps. 118 1, las Psalm 48 en ging voor. in gebed. In zyn inleidend 'Woord verklaarde hij, dat de Heer de school, welke zo naUw verbonden is met dé gemeente, tot nu toe rljlc gezegend heeft en gemaakt heeft, dat het hóöfd, de heer Kasse, de kinderen veel kon meegeven. Ds. Rijksen zette uiteen, dat dé stichting Van de school geen gevolg was van separatisme: gezien dé verschillen in feloofsopvatting was zij een noodza- elijkheid, waarvoor kosten noöh moeite zijn gespaard. Tenslotte wees spreker de ouders op hun verant woordelijkheid bij de Opvoeding van hun kinderen. Nadat Psalm 66 4 was gezongen, sprak ds. A. Verhagen, vroeger te Middelburg, thans te Kampen, de her denkingsrede uit. Hy memoreerde hoe reeds in 1919 onder leiding van*wijlen ds Kersten een poging werd onderno men om de Gereformeerde Gemeente een eigen school te bezorgen. Op 8 November 1919 werd de Vereniging tot het verstrekken yan 1.0. op Gere formeerde grondslag Koninklijk goed gekeurd en in korte tyd was een som van 26.000 bijeen om tot Aanschaf fing van een eigen schoolgebouw té geraken. Bepaalde möeilykhedèn wa ren er echter de oorzaak Van, dat be staande plannen niet konden worden verwezenlijkt en van 1922 tot 1925 heerste er stilte rondom dé school vereniging. In 1926 toonde dé ge meenteraad zich echter bereid twee lokalen in dc Dampöortschool te ver huren voor '400 's jaars en na ver bouwing en inrichting kón met de lessen een begin Worden gemaakt. Ds Verhagen dankte hét hoofd én het vérdere personeel vóór de velé opofferingen, dié zy zich vooral in oorlogstijd hebben getroost.. Hij her innerde er aan, dat in 1926 bêgóhhéh werd niet 68 leerlingen éii twee leer krachten en dat men ft'u 256 ièerilh- Oud-Vlissingsë in Amsterdam veróngelukt Ten gevolgevan eenverkeerson geval in Amsterdam is. een oud-in woonster van Vlissingen, de 43-jarige oudste dochter van wethouder L. P. van Oorschot, om het ievëh gekomen. Het slachtoffer werd Woensdagavond op het Damrak ter hoogte van het Victoriahotel aahgeredeh door eeh tram en mét ernstige verwondingen naar een der Amsterdamse ziekenhui zen overgebracht. Donderdagmorgen vroeg is zy overleden. De crematie ls bepaald óp a.s. Maandag te Driehüis- Westérveld. Chr. Besturenbond West Zeeuwsch-VJaanderen. Onder leiding van de heer H. Lèu* sink, districtsbestüurder van het Chr. Nat. Vakverbond, is dézer da gen een Chr. Besturenbond. West Zeeuwsch-Vlaandèrén opgericht. On der deze bond ressorteren de plaat selijke afdelingen van werknemers- vakbonden, die aangesloten zijn bh' het C.N.V. Hét bestuur bestaat uit de heren G. Passöhiér te Schóondyr ke, voorzitter; R. Böèr te Oostburg, secretaris en W, de Graaf te Schoon- dyke, penningmeester. gen "telt, alsmede 'zeven leerkrachten, ■ónder Welke twee vakonderwijzeres- senv Na de in de afgelopen kwart eeuw overleden bestuursleden en leer lingen te hebben herdacht, wenste ds Verhagen de heer Kaase en het schoolbestuur geluk met de zilveren jubilea. De voorzitter van de schoolvereni ging, de heer A. J. Schot, richtte zich in hartelijke bewoordingen tot de heer Kasse en bood hem uit naam van alle ouders een. schrijfmachine aan. De heer D. Janse, die de vereniging reeds 32. jaar ais bestuurslid heeft gediend, mocht een kist sigaren in Ontvangst némen. De oud-leerlingen verasten hun gewaardeerd school- verrasten hun gewaardeerd school- Na.dat ds. Rijksen een schriftelijke gelukwens had voorgelezen van de in specteur voor het 1.0., de heer A. A. Leenhouts, bood de wethouder van onderwys, de heer J. W. Kögeler, in enige welgekozen woorden de felici taties aan van het gemeentebestuur Ook werd nog gesproken namens Seholenbond en kèrkeraad. De laat ste sprekers waren' „meester" Kasse en ds W. de. Wit, die zich dankbaar toonden voor wat. de school voor de Gereformeerde Gemeente kan zijn. De byeenkomst werd gesloten döor ds Rijksen. Na afloop maakten velen gebruik van de gelegenheid om de heer Kasse persoonlijk geluk te wen sen. Aanbesteding tweede gedeelte Men schryft ons: Waar de lijvige bestekken voor de afbouw van het Prot. ziekenhuis te Teraeuzen, project van architect J. P. Kloos, nu zijn uitgegaan en de aanbesteding met spanning op 8 No vember a.s. wordt tegemoetgezien, moge nog eens de aandacht worden gevestigd op dit groeiend resultaat van het interkerkelijk Protestants streven in Zeeuwsch Vlaanderen. Immers, nadat tenslotte in 1947 de handen ineen geslagen waren het geen voor de oorlog niet gelukt was werd nu ln veel grotere vorm het streven om een Prot. ziekenhuis te doen verrijzen, door de regering in beginsel gehonoreerde Hardnekkig, vaak verbeten inspan ning werd na ruim drie jaren beloond met het begin der bouwwerkzaamhe den in Maart van dit jaar aan de Van Steenbergenlaan te Teraeuzen. Het eerste deel van de bouw, te weten grondwerken en betonskelet, vordert snel; mede dank zy het feit, dat Korteweg's bouwmaatschappij uit Breda, aan wie als laagste in- schrijfster de uitvoering van dit deel gegund werd, van meet af aan hard doorzette. Het tweede deel, van ©en totaal an der karakter, wordt kortweg aange duid met de afbouw. De aanbesteding hiervan vindt, juist als bij het eerste deel, onderhands plaats, d.w.z. op uit nodiging. Waar nu ruim 60 man aan het werk zijn en het eerste deel nog lang niet gereed is, zal binnenkort dus nog veel meer drukte op het werk ver- Wacht kunnen worden. Bestuur en architect zijn uiteraard zèer benieuwd welke nieuwe gezichten na doze tweede aanbesteding op het werk zul len verschijnen, doch het gaat het be stuur in de allereerste plaats om een zo spoedig mogelijke verwezenlijking van het gehele bouwwerk. Immers het gaat liet bestuur niet om het bouwen, maar om het gebruiken en wel het gebruiken ten dienste van zieke mensen, als werk van barm hartigheid, zó als de stichting Prot. ziekenzorg „Zeeuwsch Vlaanderen" meent, dat haar opdracht is. Zeer tot haar verheugenis wordt van de zijde van de bevolking haar werk toenemend gewaardeerd. Politierechter Middelburg. MOSSEUVISSER STOMETE OUDE VROUW. Dé Middelburgse Politierechter'ver oordeelde de 46-jarige mossèlvisser C. F. P. uit Clinge bij verstek tot een boete van 60 of 30 dagen hech tenis. Tijdens een woordenwisseling met zyn 79-jarige buurvrouw E, M. J S. over het gebruik van een tuin poort maakte P. zich zo kwaad, dat hij het oude vrouwtje een stomp te gen haar schouder gaf. De 23-jarige timmerman I. J. L- uit Cadzand stond terecht, omdat hij een 20-jarig meisje, dat te Cadzand in een kampeerwagen verbleef en dat niet van zijn toenaderingen was gediend, in het gezicht had geslag'en en had beledigd. Ook hij werd by Vér- stek veroordeeld en wel tot f 60 of 20 dagen. Nog een derde buréngeschil werd behandeld. De 49-jarige K, uit Ga- pinge, vond dat de heg tussen zijn tuin en die van zijn buurman te hoog werd. Hij had met een sabel een ge deelte van de heg afgekapt en daar door de struiken vernield. Het vonnis luidde: 7.50 of 3 dagen. By verstek werden dé arbeider P. J. J. uit Waterlandkerkje, de ma troos P. C. uit Biggekerke en de ar beider L. V. uit St. Jansteen, tot 40 of 20 dagen veroordeeld wegens het fietsen onder invloed van sterke drank. Wegens verzet tegen de politie kreeg de sleepbootmachinist Ch. J. uit Dordrecht bij verstek 100 of 25 dagen en de Vlissingse visser L. de N., eveneens by verstek, 20 of 20 d. één van hoofdpijn...neem Morgen zingen de klokken Weer over Vlissingen DE VLAGGEN UIT Nog één dag en dan zal de St. Ja- cobstoren weer zingen. Dan zullen de kl.okjés yande beiaard hun liederen wèer over de Scheldestad uitjubelen, dan Zullen de zwarè luïdklokken voor hét eerst na de öórlog óver Vlissingen klinken. Dan zal het feest zijn en de Vlissïngers zullen de driekleur van hun huizen laten wapperen om uiting te geven aan-hun vreugde op deze dag dér bevrijding. Nog is het bedrag, dat nodig is voor de luidinstallatie van de klokken nlèt geheel by elkaar gebracht, maar we zijö er toch, byna. Sinds de vorige opgave kwam nog een gift van 2.50 binnen van J, J". G. (by de penning meester van het comité), maar bo vendien, wérd van de zijde van de Vlissingse middenstand nog een be langrijk bedrag in het uitzicht ge steld, Vandaag willen de midden standers er nóg een laatste rukje aan géVen, maar wy hebben toch al horen fluisteren, dat zij met ongeveer 200 grilden uit de bus komen. .Met het bedrag van 1522,57, dat er nu al is, zouden wé. dan inderdaad een heel eind komen. En voor die laatste paar honderd .gulden laten de Vlissingers zich toch zeker ook niet kennen J Nog even volhouden dus. 10.000ste Rode Kruis- colonnist komt uit Lewedorp Thans bedraagt de sterkte aan in geschrevenen bij het Commando voor het Rode Kruis-korps op de kóp af 10.000, nl. 5311 mannen en 4689 vrou wen. De 10.000ste ingeschrevene was de leerling-helper H. Polderdijk uit Lewedorp van de afd, Zuid-Beveland West (colonne Goes) van het Neder landse Rode Kruis. Een jaar geleden op I November bedroeg de sterkte van hèt korps 8158. zodat er in de afgelopen maan den dus een aanwas is genoteerd van 1842 mannen en vrouwen. Aan de 10.000ste helper zal als aan denken aan dit feit een verbandtas met inscriptie en inhoud worden aan geboden. De verbetering van de weg Middelburg - Souburg Met de verbetering van de ver keersweg MiddelburgSouburg wor den goede vorderingen gemaakt Een groot deel Van de oude rybaan is reeds opgebroken en een aantal straatmakers is bezig de nieuwe, die zes en een haive meter breed wordt, aan te leggen. De watergang is al over vrij grote afstand op breedte ge bracht. e Polderbenoemingen Tot dijkgraaf van do Melopolder werd benoemd de heer R. E. M. Ver- haegen te Graauw en Langendam; tot Dijkgraaf van de Thoornpolder: G. E. de Jonge, te Wissekerke met ingang van 19 October 1951; tot Dijkgraaf van de Stadspolder: J. D. Verburg te Kortgene met ingang van 17 Novem ber 1951. Benoemd tot plaatsvervanger van de dijkgraaf van de polder Zuiddor- perZuiddeel: A. G; Gerpentier te Zuid- dorpe. Benoemd tot gezworene van: de Ca- nisvlietpolder: U. E. G. Buysse te Zuiddorpe; polder Zuiddorpe-Noord- deel: U. E. G. Buysse te Zuiddorpe; de van Wuyckhuisepolder: J, J. Hame link te Hoek. K. B. 11-9-51, no. 9; het waterschap Stavenisse: J. C. de Rooij te Stavenisse, idem; de Koningin-Em- mapolder: A. Borm te Graauw en Lan gendam, K. B. 3-10-51, no. 16; het wa terschap St. Annaland: A. de Wilde te St. Annaland; van de Karelpolder: J. Nagelkerke te Krabbendijke. Benoemd tot lid van de Dijkraad voor de waterkering van; de CaL Burgh- en Westlandpolder: P. L. Vis te Haamstede, als vertegenwoordiger van het waterschap Schouwen; het Cal. waterschap Tienhonderd: A. J, de BruyneRisseeuw te Cadzand, als vertegenwoordiger van het waterschap het Vrije van Sluis; P. Fa es te Cad zand en I. de Bruyne te Cadzand, beiden als vertegenwoordigers van het cal. waterschap Tienhonderd en Zwarte; de Cal. Adomispolder: A. J. de Bruyne—Risseeuw te Cadzand en M. J. Dierings te Groede, beiden als vertegenwoordigers van het water schap het Vrije van Sluis; de Cal. pol ders Hoofdplaat en Thomaes: E. G. A. Haverbeeke te IJzendijke en C. E. de Badts te Schoondijke, beiden als ver tegenwoordigers van het waterschap het Vrije van Sluis; het Cal. water schap Walzoorden: J. P. van Water schoot te, Eoiitenisse, als vertegen woordiger van het waterschap Wal zoorden; de Cal. Zimmermanpolder: J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge en J'. M. Kakebeeke te Goes, beiden als ver tegenwoordigers van de Cal. Zimmer= manpolder. Benoemd tot: lid van het bestuur dér waterkering van het Cal. water schap Oud- en Jong Breskens: J. D. Risseeuw té Breskens. Benoemd tot: Heemraad van het waterschap Schouwen: J. der Wedu wen te Kerkwerve. Benoemd tot Commissaris voor de Polder. Walcheren, vertegenwoordi gende de ongebouwde eigendommen: A. de Buck te Oostkapelle.. iOntslag verleend aan: H. R. Heere- [iriérte Rotterdam als: voorzitter van Sb étdag; bestuur Van het waterschap CDe Hógérwaardpoldert r V BUITENLAND Volgend jaar weer een Gemenebest-conferentie Naar in gewooniyk betrouwbare leringen te Londen verluidt, zal pre mier Churchill in het beg'in van het volgende jaar een conferentie van premiers van het Britse gemenebest beleggen. Het voornaamste punt van de agenda zou bestaan uit plannen voor. de verdediging van het Midden- Oosten en voor de beveiliging van de bevoorradingswegen van het geme nebest. Incident op Argentijnse verkiezingsvergadering Óp een door de communisten te Parana in Argentinië belegde verkie zingsvergadering heeft' zich een inci dent voorgedaan, waarby schoten zijn gewisseld tussen communisten en aanhangers van generaal Peron. Vol gens de eerste berichten is minstens één dode te betreuren, terwijl ver scheidene personen gewond zouden Russische protest-nota aan Noorwegen Het officiële Russische persbureau Tass heeft de inhoud van de jongste Russische nota aan Noorwegen ge publiceerd. De nota beschuldigt de Noorse regering van massale vernie ling van Sovjet-Russische oórlogsgfa- Ven, teneinde het Noorse volk de ge legenheid te Ontnemen de nagedachte nis van Russische soldaten, die „in de strijd tegen de Duitse fascisten Vie len", te eren. Voorts verwerpt de.nöta de Noorse verklaring, dat het eiland Tjetta een betere en meer toeganke lijke begraafplaats is en zegt, dat het veel gemakkelijker is voor de bevol king om begraafplaatsen op het vaste land te bezoeken. De Russische regering eist, dat de vernieling van graven onmiddelly'k wordt gestaakt en verwerpt het voor stel voor een gemeenschappelijke Rus sisch—Noorse commissie. Amerikaanse protestanten waarschuwden Truman Het algemeen bestuur van de Na tionale Raad van de Kérken van Christus, die de meeste protestantse en Oost-orthodoxe kerkgangers in de Vér. Staten vertegenwoordigt, heeft president Truman na eén spoedbij- eenkbmst gewaarschuwd, 'dat, indien hij de benoeming van een ambassa deur bij het Vaticaan niet intrekt, de tegenstellingen, die in Amerika hier door'zijn opgewekt, nog erger zullen worden. Het be3tuur hééft een comité ge vormd, dat een program zal opstellen om de Amerikanen over de omstreden kwestie in te lichten én met andere protestantse groepen, die zich'ook te gen het zenden van een ambassadeur naar het Vaticaan verzetten, samen te

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2