PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nog geen moeilijkheden voor de scheepvaart in het Suezkanaal Anthropologisch onderzoek ving in Zeeland aan 0E BILT Kantlijn Tsjechische gezant wil nog geen commentaar geven Churchill moet Engelsen versobering opleggen PRINS BERNHARD BRACHT LOODSBOOT OP RADARSCHERM Opnieuw atoomontploffing bij Las Vegas Prins Bernhard lerug uit de V.S. 194e Jaargang-No. 259 Dagblad ultgava van óm firma Provincial* Zeeuws* Courant. Directie F. van do Velde en F. B. den Bo«r. Adj. W. de Pagter. Hoofdrad. G. Ballintljn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct, per week, f 4.55 p. kw., fr. p. p. f 4.80 per kw. Loss* nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 2 Nov. 1951 ADVERTENTIEPRIJS M rt. p« mm. Minimum p. advertentie t 3.—. tng mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels fl.— Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven oi adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C» Middelburg. Bur. VllMtngen Walstr. 58-00, tel 2355 4 lijnen (b.g.g. 2881 of 2160). M'burg Londense Kaai 29, tel 2077 en 2924; Goes L. Vonrtatr. «3. t*l 2475 (bx*. 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102; Terneuren Brouwerijstr. 2; Zlcrikzce N Bogcrdstr C 160. tel. 2L PAKISTAN WIL BEMIDDELEN Engelsen zouden arbeiders van elders willen aanvoeren De spanning in Egypte duurt nog steeds voort. Aan de ene leant zijn de Engelsen nog voortgegaan met het verwijderen uit de kanaalzone van Egyptenaren> zich anti-Engels gedroegen, en aan de andere kant duren de moeilijkheden met de arbeiders, die onontbeerlijk zijn voor de scheepvaart voort. In een communiqué van het hoofdkwartier der Britse marine in het Suezkanaal wordt gezegd, dat de Britse eenheden zodanig zjjn gestationneerd, dat het hoofd geboden kan worden aan eventuele ar- beidsmoeilijkheden in het kanaal- De marine heeft tot nu toe 220 schepen door het kanaal geholpen, waarvan 100 niet-Engelse. Het nieuwe con- vooistelsel werkt bevredigend, aldus het communiqué. Van Egyptische zijde zijn de sta kende arbeiders aangespoord hun boy cot te beperken tot Britse schepen en schepen, die goederen voor de Britse troepen vervoeren. Men erkent in Egyptische regeringskringen, dat iede re belemmering van de scheepvaart door het Suez-kanaal internationale reacties tot gevolg zou kunnen heb ben. Het te New-Delhi (India) verschij- Terwijl overal in Zeeland de her denking der bevrijding haar re- lief reeds begint te verliezen, blijft zij op Walcheren, na zeven ja ren, nog steeds spontaan en feeste lijk. Wie het zwaarst geleden hééft, her denkt zijn leed het vaakst en is het dankbaarst voor de uitredding. Dat is een van de oorzaken, waardoor de herinnering aan de oorlogsjaren op Walcheren levendiger is gebleven. Maar bovendien was er de inundatie, die een mijlpaal vormde. Zeeuwsch- Vlaanderen werd even zwaar getrof fen als Walcheren, maar het kende de inundatie niet- Schouwen en Tho- len werden geïnundeerd, maar zi bleven gespaard voor grote verwoes tingen. Vandaar dat Walcheren zich beter herinnert en zich ieder jaar sterker bezint op wat was en wat werd. Dit jaar is de herdenking der be vrijding veelomvattender dan ooit en niet minder zinvol, dan bij de meest glorieuze herdenkingsdag van alle, die van het jaar 1947. Op de 4de November van dat jaar kwampn de toenmalige Britse premier, zijn Nederlandse collega, een groot aantal Nederlandse ministers en het nagenoeg voltallige Corps Diploma tique, vergezeld van ontelbare ere gasten, naar Walcheren, om daar de eerste bomen aan de nauwelijks droog geworden bodem van het eiland toe te vertrouwen. Het was een mijlpaal, niet slechts voor Zeeland, maar voor geheel Nederland. Een eiland, dat eens tot de mooiste delen van Nederland had behoord en in een woestenij veranderd was, deed de eerste schreden op de weg naar nieuwe schoonheid! De bomen, die toen geplant wer den, zijn nu vier jaar oud. Na tuurlijk is het zo, dat de bolwer ken van Middelburg en de hoofdstraat van Westkapelle en de pleinen en plantsoenen van Vlissingen, die toen beplant werden, nog niet zo mooi zijn als zij vroeger waren. Maar zij zijn reeds mooi geworden en nie mand zou de beplanting daar gaarne missen. Het blijft de onvergankelijke ver dienste der Stichting Nieuw Walche ren en in haar van wijlen R. de Muynck, de grote stoot te hebben ge geven aan deze herbeplanting. De leuze „Plant een Boom op Walche ren" is reeds lang verstild, maar tien duizenden Nederlanders hebben aan deze roep gehoor gegeven en ze st&an thans op Walcheren, die bomen van Nederlands volk! Zoals het behoorde is het particulier initiatief hier de overheid voorgegaan. Was Nieuw Walcheren er niet geweest, "Walche ren zou er thans anders uitzien. Morgen, 3 November, wordt er we derom geplant. Middelburg wordt een openluchttheater rijker, het gebied, waar in Vrouwenpolder de zomer huisjes moeten verrijzen wordt van beplanting vooi'zien. Het zijn tekenen van herstel voortuitgang, van nieuwe bloei, die aan de herdenking der bevrijding een schone zin verlenen. Vlissingen laat zijn beiaard weer horen! Ook dat is een mylpaal. Te lang reeds heeft de Schelde- s^ad haar carillon gemist, dat, Zuid- Nederlands van oorsprong, in deze havenstad toch niet ontbreken mócht. Zij hangen weer in de oude Jacobs- toren. Zij zullen hun metalen stem men weer laten horen. Zij zullen de Vlissingers weer in de oren klinken by voor- en tegenspoed, bij vreugde en smart, op alle hoogtijdagen. Ook dit is winst, vooruitgang. Het nieuwe klokkenspel van Vlissingen zal aan deze bevrijdingsherdenking een wel zeer byzondere wijding geven. Tenslotte zyn er in deze bevrij- dingsweek de Marine-plechtig heden. Vier Nederlandse oor logsbodems, de mijnenvegers „Wal cheren", „Westerschelde", „Deurlo" en „Roompot", schepen met Zeeuwse namen dus, zijn naar Vlissingen ge komen. In tegenwoordigheid van de Commandant Zeemacht, Schout by Nacht Slot, en de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, zal hen hier het Walchers wapen, in brons uitgevoerd, worden aange&o- nende dagblad „The Statesman" drong er op aan dat de verbondenen onver wijld een opperbevel voor het Mid den-Oosten zullen instellen en dat, behalve Engelse, ook Franse, Ameri kaanse en Turkse troepen in de Suez- kanaalzóne zullen worden gelegerd. Daar er thans geen basis schijnt te bestaan voor onderhandelingen tus sen Engeland en Egypte, bestaat er alle reden van de Suez-kanaalzóne openlijk datgene te maken wat het sinds lang in de practijk is geweest: een aangelegenheid, waarvoor de ge hele vrije wereld verantwoordelijk is, aldus schrijft het blad uit New Delhi. De Egyptisch „waakzaamheids- en bevrijdingsgroep" in de Egyptische provincie Sharkia heeft Donderdag medegedeeld dat elke Egyptenaar, die wordt schuldig bevonden aan samen werking met de Britse troepen in de kanaalzone, gegeseld zal worden en dat op zijn gezicht in het openbaar met een rood gloeiend ijzer een merk zal worden gedrukt. De Egyptische regering heeft de Britse militaire autoriteiten medege deeld dat zij „drastische stappen zal nemen", indien de Britse troepen niet ophouden een „agressieve houding je gens de Egyptische politie in de ka naalzone aan te nemen". Welke deze stappen zouden zijn, is niet bekend. De gezant van Tsjecho-Slowakije in Den Haag, dr. J. Martinic, deelde Donderdag mede, nog geen commen taar te kunnen geven op de door de Nederlandse regering verstrekte ge gevens over Tsjechische spionnageac- tiviteit in ons land. Hij wachtte daar over nadere instructies van zijn re gering af. Staal-ampullen voor de (bloed)arme Evita Een West-Duitse chemische fabriek heeft met een lijntoestel van de K.L. M. honderd ampullen met een staal- preparaat naar Buenos Aires gezon den. Zij zijn een geschenk voor de vrouw van de Argentijnse president, Evita Peron, die aan bloedarmoede lijdt. De voorzitter van de Egyptische so cialistische partij, Ahmed Hoessein, die kort geleden uit de gevangenis is ontslagen, heeft een oproep gepubli ceerd, v/aarin hij zegt, dat „van nu af aan de Egyptische socialisten met ko gels, dolken en ontplofbare stoffen aan de zijde van het leger, de politie en de formaties vrijwilligers zuilen strij den om de Britten uit het land te ver jagen". Vastgesteld kan worden, aldus A.F. P., dat het de regering is gelukt de beide werkzaamste groepen van de oppositie, de Mohammedaanse broe derschap en de Socialisten, voor zich te winnen. Het zijn vooral de jonge ren van deze groepen, die zich aan een heftige anti-Britse propaganda wij den. PAKISTAN WIL BEMIDDELEN. De Pakistaanse minister van bui tenlandse zaken, Sir Zafroellah Khan, verklaarde Donderdag na zijn aan komst op een der Londense vliegvel den tegenover verslaggevers o.m.: „Indien wij op enige manier van dienst kunnen zijn bij de oplossing van het buitengewoon moeilijke vraagstuk van de Suez-kanaal-zóne, waardoor thans de betrekkingen tussen Engeland en Egypte worden vertroebeld, zijn wij ter beschikking van beide partijen." Om verdere achteruitgang van betalingsbalans te voorkomen De regering van Churchill zal het Engelse volk de volgende week voor bereiden op nieuwe versoberingen, zo wordt in welingelichte kringen te Londen vernomen. De regering zal dan in het parlement de maatregelen aankondigen, die zij zich voorstelt te nemen om verdere achteruitgang van de betalingsbalans tegen te gaan. Zo als bekend is heeft Engeland een te kort op zijn betalingsbalans, dat thans meer dan 600 millioen pond sterling per jaar bedraagt. De dollarreserve van Engeland is op het ogenblik wel groter dan in 1949, doch vermindert snel. Churchill wil in de eerste plaats een einde maken aan verspillingen in de regeringsdepartementen. De minister van financiën, Ricl^ard Butler, die de volgende week ver moedelijk op Donderdag de eco nomische debatten in het parlement zal openen, zal zijn plannen voor her stel van dc normale stabiliteit uiteen zetten. De jongste rapporten van zijn ambtenaren hebben Butler overtuigd van de noodzaak van onmiddellijke en krachtige maatregelen. S.S.-majoor tot levenslang veroordeeld De gewezen S.S. majoor Reder is te Bologna veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf en verlies van sol- lateneer wegens het doen vermoor den van duizend burgers in 1944. Voorstellen tot wijziging der Grondwet De regering heeft thans haar voorstellen tot wijziging van de grondwet bij de Tweede Kamer in gediend. Deze voorstellen betreffen de instelling van een Kamer voor Grondwetswijziging, de invoering van de nieuwe rechtsorde tussen het Koninkrijk en de Overzeese Rijksdelen, een uitbreiding van de Tweede Kamer met 50 en de Eer ste Kamer met 25 leden en een verlaging van de leeftijdsgrens voor het passieve kiesrecht voor de Tweede Kamer en de Prov. Sta ten van 30 tot 23 jaar. Foor een uitvoerige omschrijving van deze voorstellen vervjijscn wij naar pagina h van dit nummer. Een gezelschap van vijftien Engel se journalisten brengt op het ogenblik een bezoek aan ons land om zich op uit nodiging van Philips op de hoogte te stellen van hetgeen in Nederland op het gebied der televisie reeds is bereikt. In de Seeligkazerne te Breda beeft de Generaal-Majoor J. S. A. Sitzen, bevelhebber in de 3de militaire afdeling en commandant van de Derde Di visie, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, het com mando overgedragen aan Generaal-Majoor J. G. Warringa. De scheidende commandant, links, in gesprek met de nieuwe commandant, Gen.-Majoor J. G. Warringa. DE EERSTE VAN EUROPA IJmuiden kreeg haven-radarinstallatie Gistermiddag om vier uur heeft Prins Bernhard op de IJmuidepse kust- wachtpost aan de monding van het jarige Noordzee-kanaal de eerste ha- venradarapparatuur op het vasteland van Europa in bedrijf gesteld. Hij deed dit met een draai aan een schakelaar, waardoor de binnenkomende loodsboot „Belletrix" als een lichtende stip verscheen op de beide grote schermen van deze hyper-moderne apparatuur. De Prins luisterde geruime tijd be langstellend naar de gesprekken tus sen de kustwacht en de schipper van de „Belletrix" bij dit perfecte binnen loodsen, dat ondanks de zware vloed- stroom voor de kust precies langs een rechte lijn gebeurde. Z.K.H. had onverbloemde lof voor de manier President Truman wil met Eisenhower spreken Het Witte Huis heeft Donderdag meegedeeld, dat generaal Eisenhower vanavond op- uitnodiging van presi- den Truman uit Parijs naar de Ver. Staten vertrekt voor besprekingen met de president en andere hoge Amerikaanse functionarissen. Ook Bidault, de plaatsvervangende gremler en minister van defensie van Tankrijk, wordt in de Amerikaanse hoofdstad verwacht, waar hjj bespre kingen zal voeren met de Amerikaan se minister van defensie Robert Lo- vett. In welingelichte kringen kent men grote betekenis aan deze besprekin gen toe. LANG- EN RONDSCHEDELIGEN. Wie stamt af van de Noormannen? 'zegt dr. J- Huizinga, die hoofdassistent is van prof, dr. W. A. Mijsberg, de hoogleraar-directeur van het anatomisch instituut der rijks universiteit te Utrecht, „het is inderdaad juist, dat tegelijk met het t.b.c.-onderzoek in Zeeland een anthropologisch onderzoek wordt inge steld. En dat geschiedt door de anthropologische afdeling van het labo ratorium voor anatomie en embryologie. Laat ik u echter eerst even zeggen" zo vertelde dr. Huizinga „dat die afdeling met het kleine laboratorium ondergebracht in de voormalige hoofdwacht, een eeuwen oud gebouw, dat tegen de Janskerk geleund staat, uniek in Neder land is en dat het door de stuwkracht van prof. Mijsberg tot stand is gebracht. Eu nu zyn we druk bezig „iets te doen" op wetenschappelijk gebied. Wij willen byv. iets te weten komen over de oudere bewoners van Nederland, want tot nu toe was daarvan eigenlijk maar heel weinig bekend. Van de Afrikanen en de Papoea's weten wij op het ogenblik meer dan van de Nederlanders en wij streven er nu naar, aan deze toestand een einde te maken. In dit verband wer ken wij dus op zeer plezierige wijze samen met dr. P. Glazema te Amers foort, de directeur van de rijksdienst den, namens de bevolking van Wal cheren. Zaterdagavond biedt de Stichting Nieuw Walcheren aan de British Royal Marines een fanion aan met het wapen van Walcheren. De Royal Marines hebben de landing op Wal cheren tot een officiële Memorial-Day gemaakt. Daarom zenden zy Zondag een afvaardiging naar Westkapelle om een korte herdenkingsdienst te houden by het monument op de plaats van de landing. Voor het eerst zal daarbij boven de hoofden der Britse mariniers op de filaats waar zovelen hunner het leven ieten, het vaandel wapperen, dat Walcherens wapen draagt. Zinvoller herdenking van leed en uitredding is moeilijk denkbaar. 'voor het oudheidkundig bodemonder zoek in Nederland, die immers aller lei opgravingen in heèl Nederland verricht (met uitzondering van Gro ningen waar de vroegere directeur van die dienst prof. dr. A. E. van Giften meestal de opgravingen ver richt). In het algemeen stelt dr. Glazema ons alle skeletten en schedels, die bij de opgravingen op oude kerkhoven te voorschijn komen, ter beschikking. Wij hebben dus nu veel materiaal uit omstreeks de 16e eeuw voor ons on derzoek maar wij willen niet alleen graag het anthropologisch verleden van Nederland kennen, maar ook het heden, omdat dit ook voor de toe komst van belang is. Wat we nu we ten stamt gewoonlijk van de kerkho ven maar thans is ook het onder zoek begonnen van de nog levende Nederlanders. IN ZEELAND HET BEGIN Zeeland is het begin en daardoor was een prachtige gelegenheid te vinden in het t.b.c. onderzoek, dat veel mensen tezamen brengt. Nu hebben opgravingen op Wal cheren, Noord- en Zuid-Beveland tot de ontdekking gevoerd, dat de men sen, die daar in de zestiende eeuw begraven werden, hoe verder men naar het Westen komt, in steeds gro ter verhouding behoorden tot de z.g. langschedeligen, terwijl naar het Oosten toe steeds groter wordend percentage behoorde tot de rondschedeligen. Die rondschedeligen behoren vermoedelijk tot het alpine ras. Een verklaring is daarvoor vroe ger gemakkelijk gevonden. Deze langschedeligen zouden afstammelin gen zijn van de Noormannen, die im mers omstreeks de negende eeuw ons land, en in het bijzonder Zeeland, zouden zijn binnengevallen. Zij hebben lang in sommige delen van Zeeland verbleven en natuurlijk voornamelijk in de buurt van de Noordzee, zodat de conclusie kon worden getrokken, dat de langschedeligen afstammelin gen zijn van koning Roerik en zijn volgelingen. In Westkapelle is de be volking er dan ook wel enigszins trots op, dat zij van de kloeke Noor mannen afstamt. IN HET NOORDEN VAN ZEELAND Er zijn echter ook enige opgravin gen verricht op de meer Noordelijke eilanden (nl. op Tholen, Schouwen en Duiveland) met name te Zierikzee en Nieuwerkerk (Schutje), ook hier wees het onderzoek uit, dat om streeks de 16de eeuw begravenen in groter percentage tot de langsche deligen behoorden, naarmate zij meer in het Westen waren begraven. Daar zou dus ook de stelling, naar analo gie, kunnen luiden: hoe verder in het Westen, hoe sterker de invloed van de Noormannen. Maar de geschiede nis wil, dat er op die meer Noordelij ke eilanden geen Noormannen voor langer verblijf zijn geweest. Ze waren er ook helemaal niet welkom, want ze kwamen daar op zijn hoogst om te roven. Hierdoor komt de verkla ring voor de aanwezigheid van lang schedeligen in Zeeland als afstamme lingen van de Noormannen, wel op losse schroeven te staan. (Slot op pag. 2.) waarop de Nederlandse industrie in zeer korte tijd de opdracht tot bouw van een havenradar in LJmuiden heeft uitgevoerd. Na de ingebruik stelling van het kostbare instrumen tarium heeft de Prins aan de voet van de kustwachtpost een hronzen gedenkplaat onthuld. Een plechtigheid, voorafgaande aan de ingebruikneming van de radar, bracht in een tent op de- kop van de- 1 IJmui dense haven een grote schare genodigden bijeen. Precies om half vier opende Amsterdams burgerva der, mr. Am. J. d'Ailly, de rij van sprekers met een toespraak, waarin hij de voordelen van „radarisatie" van IJmuidens haven uiteenzette. Hieruit zal een directe besparing van ongeveer 1 millioen gulden per jaar voortvloeien voor Amsterdam. De voorzitter van de radar-staats commissie, ir. A. J. W. van Anrooy, herinnerde er aan, hoe de Nederland se industrie de ingewikkelde appara tuur in zeer korte tijd gereed heeft gekregen. Hij sprak de hoop uit, dat hier een export van radarapparaturen op zal kunnen volgen. Uit naam van de Nederlandse elec- tronische industrie voerde vervol gens ir. F. Philips het woord. Spr. noemde dit jubileumgeschenk van de stad Amsterdam aan LJmuiden een teken van de belangrijke verschuivin- gen, die in de afgelopen 75 jaar zijn voorgekomen. De industrie heeft een gedeelte van de welvaartverzorgende taak van de handel en de scheep vaart overgenomen. Ir. Philips droeg daarop het apparaat aan burgemees tér d'Ailly over, die het op zyn beurt in gebruik afstond aan de Kon. Ma rine, vertegenwoordigd door staats secretaris Moorman. Na een verblijf van enkele weken In de Verenigde Staten, waar hij on der meer verschillende uiarlne-oplei- dingscentra bezocht, is Prins Bern hard Donderdagmorgen per vliegt? in Nederland teruggekeerd. H. K. Koningin Juliana en Prinses Beatrix waren ter verwelkoming op Schiphol aanwezig. Nieuw Tweede Kamerlid De heer J. Roorda te Teraoel, die benoemd verklaard was tot lid der Tweede Kamer in de vacature-Tuin Arb.) heeft die benoeming niet aan vaard. In zijn plaats is nu benoemd verklaard de heer mr. G. L. P. War burg, advocaat en procureur te Gro ningen. Er waren ditmaal trcepen bij betrokken Op het proefterreln by Las Vegas werd Donderdagmiddag de eerste proef met een atoomontploffing ge nomen, waarbij grondtroepen betrok ken waren. Duizend speciaal opgeleide man schappen hadden in de „frontlinie" gevechtsstellingen ingenomen, loop graven en eenmansgaten gegraven en verbindingslijnen aangelegd. De ontploffing was te Las Vegas zichtbaar als een lichtstraal. Van de zijde van het Amerikaanse leger is meegedeeld, dat de by de oefening betrokken militairen geen verliezen hebben geleden. De troepen waren ingeschakeld voor de „observatie van het effect van de ontploffing op proefvoorwer- pen en uitrustingen en voor het be studeren van psychologische en phy- siologische reacties". Voorts verklaarde een woordvoer der van het leger: „Dit is de enige proef, waarbij troepen werden be trokken". Negen arbeiders gewond bij ketelontploffing In de volop draaiende coöperatieve aardappelmeelfabriek „Wildervank en omstreken" te Exterveenscheka- naal stagneerden gisteravond de werkzaamheden door een tekort aan stoom. Enkele arbeiders begaven zich daarop naar de machinekamer, ten einde hier de behulpzame hand te bieden. Op dat ogenblik ontstond een ke telontploffing, waardoor tien arbei ders werden gewond, geen hunner echter levensgevaarlijk. Acht werden naar een ziekenhuis te Groningen vervoerd. De ontploffing is vermoedelijk ont staan ten gevolge van het scheuren van een vlampijp, waardoor het ketel water in het vuur kwam. In de fa briek is een vrij ernstige ravage aan gericht. Schiphol zat potdicht Z.K.H. Prins Bernhard is Donder dagochtend op Schiphol teruggekeerd van zijn bezoek aan de Verenigde Sta ten. waar hij o-a. president Truman heeft ontmoet en verscheidene marine- installaties heeft bezichtigd. De K.L.M.- constellation „Friesland", waarmede de Prins de overtocht maakte, ver scheen omstreeks half negen boven Schiphol, doch moest een uur blijven cirkelen wegens de dichte mist. die zelfs een radarlanding onmogelijk maakte. H.M. de Koningin, die met Prinses Beatrix naar de luchthaven was gekomen om de Prins af te ha len, moest dan ook al die tijd wach ten totdat de „Friesland" was binnen- gepraat. De Prins heeft een groot deel van de overtocht in de cockpit van de „Friesland" doorgebracht naast cap tain Griffin. Steeds meer Nederlanders naar Australië Het aantal Nederlanders, dat naar Australië emigreert, neemt gestadig toe. Dit heeft de Australische minis ter voor immigratie, Holt. in het Huis van Afgevaardigden verklaard. In 1949 kwamen 1200 immigranten uit Nederland, in 1950 10.000 en in de eerste helft van 1951 alleen reeds meer dan 10.000. VOORSPELT: LATER MEER BEWOLKING. Geldig tot Vrijdagavond. In de ochtend op veel plaatsen mist. Overigens half tot zwaar bewolkt met in de middag plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige vrind tus sen Noord-West en Zuid-West. Onge veer dezelfde temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1