Michel Vignal leefde twintig jaar in volledige afzondering JACHT ..PRESIDENT ROBERTS" IS OP WEG NAAR TANGER I Vereffende schuld j Geen devaluatie, maar mogelijk duurder spoorkaartje DONDERDAG 1 NOVEMBER 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COVRANT GEEN TELEVISIE OF STRAALJAGERS Kluizenaar van het Zwarte Woud" werd door landmeters verjaagd (Van onze correspondent) Parijs, October Tussen al de politieke strubbelingen, die in Frankryli altjjd wel zullen blijven bestaan, gebeuren er soms van die kleine dingen, die misschien in 't algemeen gezien niet zo belangrijk zijn, maar die alle kranten toch publiceren en waarover iedereen spreekt. Een van die dingen is de geschiedenis van Michel Vignal. Het is eigenlijk een triest verhaal, omdat het het bewijs levert, dat er in onze moderne maatschappij geen Robinson-Crusoë-bestaan meer mogelijk is. Zelfs In een groot en betrekkelijk dunbevolkt land als Frankrijk, waar nog bossen zijn, waarin men dagen en nachten k; /.werven, kan een mens zich niet meer geheel uit de samenleving terug trekken. Michel Vignal heeft er alles voor over gehad om alleen en zonder ooit *?.n mens te zien als een.hermiet in de bijna onbegaanbare bossen van de Correze te kunnen leven. Wie dit ge deelte van Frankrijk kentt weet dat daar wouden zijn, waar vrijwel nooit iemand komt en waar nog wolven le ven. In die bossen heeft Michel Vig nal zich na een ongelukkige liefde teruggetrokken. Hij heeft er. een hut gebouwd. Een klein stuk bos daarom heen beschouwde hij als zijn eigen dom. Om geheel van de mensheid be vrijd te zijn bouwde hij om zijn „tuin" een heining waarover geen mens ooit zou kijken. Daar heeft hij twintig jaar geleefd. Hij ontvluchtte de mensen, kwam nooit in het dorp en voedde zich met planten, met slangen en met ratten. En hij werd alleen kwaadaardig, wanneer mensen hem wilden benade ren. Men noemde hem de „Kluize naar van het Zwarte Woud" en nadat men zich verwonderd had dat hij daar kon leven zonder ooit iets in het dorp te komen kopen, besloot men deze eenzame zonderling met rust te laten. Zoals hij de mensen met rust liet. Hij wilde niets meer met de sa menleving te maken hebben, leefde als een soort beest, leerde het pra ten in zijn eenzaamheid af en wist niets van wat er in de wereld om hem heen gebeurde. Van de laatste oorlog heeft hij niets ge'weten en begrippen als radio, televisie en straalvliegtui gen waren hem geheel onbekend. Maar de beschaving schijnt niet te kunnen accepteren, dat een mens pro beert buiten haar grenzen te leven. De wereld van ordeningen en wetten schijnt niet te kunnen dulden, dat een man zonder wetten en zonder orde ningen en zonder andere mensen wil leven. Ook Eindhoven gaat geld voor woningbouw lenen. In verband met de liquiditeitsmoei lijkheden van de woningbouw heeft het gemeentebestuur van Eindhoven besloten te trachten rechtstreeks bij particulieren geld op te nemen tot een maximum bedrag van 10 milli- oen gulden. Vroeg of laat schijnt zo'n kluizenaai toch aan het kortste einde te trekken. Ofschoon deze zonderling nooit iemand kwaad deed en alleen maar vroeg, dat men zich niet met hem bemoeide, is er nu toch een einde ge komen aan zijn kluizenaarsbestaan en daarmede aan zijn leven. Landmeters waren namelijk bezig ook deze onbegaanbare bossen van de Correze opnieuw in kaart- te brengen. En zo kwamen ze op een goede, of beter gezegd, een kwade dag by de omheining die Vignal om zyn kluize naarsbestaan had opgetrokken. De landmeters klopten op de poort, maar Vignal is bij het zien van men sen die hy twintig jaar had weten te ontvluchten zo verschrlkkeiyk kwaad geworden en hy heeft de ver stoorders van zijn rust zo gedreigd, dat de landmeters liet verstandiger vonden zich maar terug te trekken. De volgende dag zijn ze echter te ruggekomen. Met de burgemeester van het dorp, drie gendarmen en twee politiehonden. De kluizenaar heeft hen met pistoolschoten ontvangen. Hij heeft zich achter een hoop stenen verschanst en zijn vrijheid duur ver kocht. De veldwachters hebben te ruggeschoten. Het vuurgevecht heeft geduurd tot de kluizenaar geen ko gels meer had. Het laatste schot heeft de hermiet in zijn hartstreek getroffen. Op weg naar het zieken huis is hij overleden. Brandstoffenhandel niet tevreden over de bevoorrading. Het Nederlands Verbond van Mid- j denstandsverenigingen heeft de mi- nister van Economische Zaken een schrijven gezonden over de gang van zaken in de brandstoffenhandel. i De Nederlandse mynen en de steen- i kolen- handelsvereniging, aldus dit schreven, houden zich aoor middel van verkoopkantoren of agenten eigenlijk zelf bezig met distributie j van kolen aan de verbruikers. Hier- Notaris Quaedvlieg financiert de reis Het luxueuze jacht „President Roberts", met aan boord de Maastricht se notaris Quaedvlieg, is nog steeds op weg naar Kaapstad en volgens de laatste berichten stoomt het vaartuig op naar langer aan de Noord- Afrikaanse kust. c. Een correspondent van „De Maasbode" heeft Inzage gekregen in het doorLsde situatie ontstaan, dat deze -belangwekkende reisjournaal van de „President Roberts" en heeft daar- verkoopkantoren en agenten in de l uit het verloop van de reis van dit fameuze Jacht nauwgezet kunnen eerste plaats van brandstoffen wor- reconstrueren. Na vele voorbereidingen kwam het gezelschap, dat de den voorzien en de zelfstandige groot-n.(s 7on meemaken byeen in een Belgisch zusterklooster, waar liet zeer en kleinhandel moeten afwachten of j officieel toeging. Daar hield de 29-jarige president Roberts op de 13e tódt erntoe,Vt°rier feleTvtn hen "'^'"«ehkende rode. dlc betrekkin* zelfs in hun vakorganisatie niet. met i 'ia<' °P d«* aanstaande reis. uit "vrees "dat beiSorradtaê Enkele dagen later scheepte hetldigheid" onlangs grote partijen ap- noe verder zal benadelen gezelschap zich te Zeebrugge in op pels voor de armen in de grote ste- iaii S mitóster wordt'veivocht in het jacht, dat vroeger aan de Engel- den beschikbaar stelde, werden deze te eriioen in deze toestand Quotering koning had toebehoord. Toen men appels geplukt in <le boomgaarden IJdedetïtlh^tel^ou dkStMTOl? Oostende zou verlaten, kwam men van de notaris. IdrlsïliitïenmlddelS? Ter- '<>t de ontdekking, dat de notaris; In totaal zijn er 38 personen aan wiKe vanhetbestaansrechtvan de ni<!t aanwezig wa». Gelukkig kwam boord, die bij ontstentenis van de no- zelfstmnïige handelaren In niet min- deze op het laatste ogenblik opde- Uri» van de wind zonden moeten te- der terwtfie van de kledne verbmi-Ucm, De volgende dagj^veerd^de n.^ het jacht veel bekijks had. hoe de notaris een deel van zijn aan- En dat was niet te verwonderen, j zienlijk vermogen naar het buiten- want in een groot Engels dagblad land heeft weten over te brengen, had gestaan, dat het jacht eigendom De procureur-generaal tc 's Graven- was van Prins Bernhard cn dat deze hage heeft hem van deviezcsmokkeJ zich met twee prinsesjes aan boord verdacht en als dat juist is. is hel Het gevolg was. dat vele kers verzoekt adressant de minister in ieder geval zodanige maatregelen te nemen, dat de grote nadelen van de ontstane toestand uit de weg wor den geruimd. Daartoe is het noodza kelijk, dat de zelfstandige groot- en kleinhandelaren weer de gelegenheid krijgen om zich in redelijke mate van brandstoffen te voorzien. Toch is 'f zo I door Barbara Cartland i i i I Hefc beroemde veelluik van de gebroe ders Van Eyck „Het Lam Gods" heeft een conservatie-behandeling onder- gaan In het chemisch laboratorium van het Museum voor Kunst en Gesc hiedenis te Brussel. Het vernieuwde «2 scblldery ls thans in het Paleis voor Schone Kunsten te Brussel tentoongesteld. Binnenkort gaat het naar de - 1 - 1 oorspronkelyke verblijf plaats in de Vydtkapel van de St. Bavo-kathedraal te Gent. j 2 122 Hoewel in de verre oudheid op zienbarende geneeskundige prestaties zijn verricht, wordt toch de Griek Hippocrates, die omstreeks 460 v. Chr. op het eiland Kos werd geboren, de Vader der geneeskunde genoemd. Niet alleen dankt hij deze eretitel aan hel feit dat zijn naam verbonden is van een verzameling geschriften, waar van men met vrij grote zekerheid ver schillende als echt heeft kunnen aan wijzen, maar öök aan de omstandig heid, dat hij de eerste is geweest die bijgeloof van wetenschap heeft ge scheiden evenals de ambten van pries ter en geneesheer. Zijn geschriften ademen de geest van waarneming en vertonen een zuiver wetenschappelij ke instelling, waarbij geen plaats xoordt vrij gelaten voor filosofische theorieën of priesterlijke dogma's, die voor de arts van die dagen als oog kleppen werkten. Van zijn oudere col lega, de j'ilosooj Empedokles, was de leer der vier onvergankelijke ele menten, aarde-vuur-lucht-water, af komstig en deze moest ook tot de ge neeskunde worden uitgebreid, het geen bijv. inhield dat koorts door het tegengesteldedus door koude, moest worden genezen. Doch Hippo crates veegde deze leer van de tafel, door te zeggen dat een dergelijke the orie door geen enkel proef neming was bewezen en derhalve in de genees kunde niet mocht wordentoegepast. Kunt U zich een „moderner" uitspraak voorstellen? Ook de vallende ziekte, die aan de toorn der goden werd toegeschre ven, werd door Hippocrates aan het vooroordeel van bijgeloof en magie ontrukt, want hij schreef haar toe aan natuurlijke oorzaken. Maar in het bijzonder spreekt ook ■tot ons de hoge zedelijke waarde, welke Hippocrates aan het beroep van de arts toekent en het pleit voor de opvattingen van die tijd én van daarna, dat talloos vele generaties van doktoren elkaar sinds de dagen van Hippocrates het ambt en de volmacht hébben overgereikt door het afleggen van de eed, die 2400 jaar geleden door de „Vader der geneeskunde" werd opgesteld. Wij spraken hierboven over gene zing door het „tegengestelde", het geen in onze oren nogal koddig klinkt. Toch hebben dergelijke theorieën tot in het midden van de 18e eeuw zich hier te lande gehandhaafd, bijvoor beeld in de landbouw. Daarover een volgende maal. H. Pétillon. 93 „Ja, wakker, Eudora en o, ik ben zo blij je te zieii. 't Had weinig ge scheeld, of ik was hier vanmorgen niet geweest". „Dat had ik uit uw woorden van nacht al begrepen", antwoordde Eu dora. „Maar voor u me vertelt wat er is gebeurd, zal ik een kop warme chocolade halen". „Daar heb ik zin in", zei Serena, „en als 't kan wat vruchten, Eudora. Ik heb geen echte etenstrek". „We zullen wel eens zien", ver klaarde Eudora streng. „U zult uw krachten nodig hebben als er nog meer van zulke dingen gebeuren". Serena moest lachen om de onheil spellend bittere toon, waarop de oude getrouwe sprak. „Ik voel me sterk genoeg, om zelfs het ergste te doorstaan", verzekerde ze. „Maak voort, Eudora, ik heb je veel te vertellen". Toen Eudora weg was en Serena weer alleen, glipte ze uit bed, liep naar de vensterbank en schoof de gordijnen weg, zodat de volle zonne schijn in het vertrek viel. Serena zag de felle gloed op de golven, die tegen de rotsen braken en keek toen naar de tuinen om het kasteel, alsof ze iemand zocht. Wie die iemand was, durfde ze zich zelf wel bekennen, maar waarom ze hem juist déar dacht te vinden, was moeilijk ver klaarbaar. Het enige wat ze wist was, dat ze zich nog steeds de kracht van zyn armen herinnerde en de voorzichtigheid, waarmee hij haar op het bed had gelegd. Toen Eudora met een vol dienblad terugkwam, schrikte ze van Serena's luchtige kleding en wierp haar snel een mantel om de schouders. Nu de chocolade, een eiergerecht, verse bo ter met eigen gebakken brood en op Mandrake zelf gewonnen honig voor haar stonden, voelde het meisje toch, dat ze honger had en at met veel smaak wat haar werd aangeboden. Onder 't eten door vertelde ze Eudo ra wat er was gebeurd en toen ze klaar was, kende de verontwaardi ging van de trouwe dienstbode geen grenzen. „De schurk! Heb je ooit zo'n ellen deling gezien!" riep ze uit. „Het idee om u mee te lokken en te geloven, dat hij op die manier u tot een huwe lijk kon dwineen!" „Ik geloof, dat ik, als hij geslaagd was in zijn opzet, weinig keus zou hebben gehad", merkte Serena droog jes op. „Maar gelukkig liep 't goed af". „Heel goed, inderdaad!" riep Eudo ra op schampere toon. „Toen zijn lordschap u hier bracht, zag u blauw van de koude, had schrammen en bloedde, terwijl u luid schreide! Waar heeft hij u gevonden?" „Oikik ontmoette hem op de trap". Serena had met opzet luchtig ge sproken, maar ze wist, dat Eudora zich niet liet beetnemen. Voor niets ter wereld zou ze het gesprek met Justin, zyn beschuldigingen en haar eigen boosheid over die aantijgingen aan wie dan ook, hebben verteld. Hij was het, die haar alle zelfbeheersing had doen verliezen, maar Eudora schreef haar tranen toe aan het op treden van Lord Wroth am. En wie kon zeggen, dat dit niet de waarheid was? „Ik heb genoeg", verklaarde Sere na, die het blad wegschoof en van on derwerp wenste te veranderen. „Ik wil me aankleden en dan Torqo mee uit wandelen nemen". „En haar ladyschap?" vroeg Eudo ra. „O, ja, de markiezin!" Serena kreeg een gevoel alsof haar hart plotseling stil stond. Ze had zo waar de beproeving, die haar te wach ten stond, vergetenWat zou ze zeg gen, wat zou ze doen? Eensklaps echter verdween haar angst bijna even snel als ze was opgerezen. Hoe dom ook, om bang te zijn! Justin zou zijn moeder wel hebben verteld, dat zij, Serena, was teruggekeerd en on getwijfeld zou op de een of andere manier de schijn worden bewaard. „Ik wil gaan wandelen", herhaalde Serena luid en Eudora hielp haar met aankleden. Ze was klaar en had een lakei gevraagd, om Torqo te halen, toen er op de deur werd geklopt Eu dora deed open en zag Martha, die de I geven. bevond. plezierbootjes langszij kwamen. Begin Augustus dokte het 365 brt. metende jacht te Southampton. Van daar ging het naar Le Havre en in Noord-Frankrijk verbleef men gerui me tijd, van welk oponthoud de Maastrichtse notaris, zoals bekend, gebruik maakte om naar Brussel te reizen. Van Cherbourg voerde de route langs Brest, La Rochelle, Bordeaux. La Coruna. Leixoes. Oporto, Lissa bon naar Tanger. Het einddoel van de reis is Kaapstad. In Brest viel de 74-jarige notaris van een trap, waar bij hij een arm brak. DE PRESIDENT „President Roberts" is de 29-jarige Roberts L. uit Den Haag. Deze fan tast heeft reeds eerder gespeculeerd op de angst van de mensen voor de Russen en voerde steeds zijn acties onder het mom van liefdadigheid. In 1948 ging hy naar Curagao, waar hg van plan was een regering te vormen, die in tyden van oorlog zou kunnen optreden als regering in bal lingschap. De ministerposten waren al bij voorbaat verdeeld. Voor de rechtbank verklaarde hij later, dat hij handelde in opdracht van een zekere De Boer. Men is nooit het juiste van deze zaak te weten gekomen en Ro berts werd vrggesproken wegens gebrek aan bewijs. De reis naar Kaapstad wordt hoofdzakelijk door notaris Quaedvlieg gefinancierd. APPELS LIT DE TUIN VAN DE NOTARIS Bij deze reis met het jacht is voor al de Maastrichtse notaris de grote geldschieter. Al ziet het er niet naar uitj dat hy spoedig aan zijn failisse- ment toe zal zijn (naar verluidt is hij minstens eenmaal millionnair), zal bij deze escapade toch een enorme som geld verliezen, aldus De Maas bode. Ook in de Curagao-at'faire heeft hij veel geld gestoken en toen Ro berts in zyn niets ontziende „mildda- ook begrijpelijk, dat notaris Quaed vlieg zich na zijn terugkomst in Bel gië wil vestigen, want in België be staat cr geen uitleveringsplicnt voor deviezenovertreding. Roberts zou voorts met het Vati- caan zeer vriendschappelijke relaties onderhouden en zou onlangs nog door de Paus in audiëntie zijn ont vangen. De organisatoren van de geheim zinnige tocht hebben in Liberia de „President Roberts Compagny" op gericht, die nog kantoren zou hebben in New York en Monravië. Als brief hoofd gebruikt de onderneming een geheimzinnig wapen met daaronder de letters C.R.V. en een S. met ln de onderste lus een balk. Verder ver meldt het briefhoofd S. Y President Robert S. Inc. boodschap bracht, dat de markiezin juffrouw Staverley verwachtte. „Ik zal eens zien, of mijn meesteres in staat is, de uitnodiging van haar ladyschap te aanvaarden", sprak Eu dora op vijandige toon. „Wees zo vriendely'k even te wachten", voegde zg er bg, de deur voor Martha's neus sluitend. Toen keek ze naar Serena en vroeg: „Gaat u er heen?" Na even geaarzeld te hebben, ant woordde, Serena bevestigend. „Ik moet haar toch vroeger of later 'on der de ogen komen, Eudora.. Maar ik verwachtteoch, dat doet er ook niet toe! Zeg Martha, dat ik het ge noegen zal hebben, binnen enkele mi nuten haar ladyschap mgn opwach ting te maken". Eudora opende de deur, herhaalde Serena's woorden op een toon, die el ke gedachte aan „genoegen" uitsloot en sloot onmiddellijk de deur op nieuw. Serena legde haar muts weer op de stoel. „Houd Torqo hier", sprak ze. „Ik zal zo vlug mogelgk terugkomen en dan met hen} uitgaan". „Is u niet bang?" vroeg Eudora, maar Serena antwoordde, niet over eenkomstig de waarheid, ontkennend, (Wordt vervolgd). Noorwegen wijst Russische beschuldiging van de hand. De Noorse minister van buitenland se zaken, Halvard Lange, heeft Woensdag in een redevoering in het parlement de Sowjetrussische be schuldigingen tegen Noorwegen en de organisatie van het Noordatlantisch Pact als ongegrond van de hand ge wezen. Lange zeide, dat de verhoogde defensievoorbereidingen voortvloeien uit internationale gebeurtenissen waarvoor de Westerse democratieën niet verantwoondelgk waren. Zo lang de V.N. haar leden geen volledige veiligheid konden verzekeren tegen een aanval, zou Noorwegen volledig deelnemen aan regionale verdedi gingsplannen, aldus Lange. Internationaal bureau voor Privaatrecht in Den Haag. de Con- Privaat- recht gesloten. 56 gedelegeerden uit 17 landen, w.o. Nederland, namen aan de conferentie deel. Joego-Slavië had een waarnemer gezonden. Tgdens de besprekingen werd be sloten over te gaan tot vestiging van een bureau in Den Haag om de orga nisatie een meer blijvend karakter te In Den Haag is Woensdi ferentie voor internationaal Minister Lieftinck heeft Dinsdag in de Eerste Kamer een prettige me dedeling gedaan. Er dreigt geen de valuatie, zei de minister. Zijn ervarin gen met vele internationale contac ten hadden bewezen, dat het ver trouwen van het buitenland in de gulden danig is versterkt. blinder prettig was de mededeling van de minister van Verkeer, de heer Wemmers die zeide, dat er mogelgk tariefsverhoging bg de Spoorwegen zal komen. Bg ae stijging der prijzen voor allerlei materialen en andere kosten zal aan een tariefsverhoging niet te ontkomen zyn, aldus deze be windsman. De Duitser Heisser. Arndt heeft te Keulen een nieuw wereldrecord gevestigd door 202 uren achtereen op de piano te spelen. Hij brak daarmee zijn eigen we reldrecord, dat tot dusverre op 2ül uren stond. Hel wereldgebeuren Griekse coalitie Griekenland heeft thans 'n nieuwe regering gekregen. Een nieuw kabinet dat „ontsproten" is aan 't (ook) nieuwe systeem der verkie zingen. Er waren in Griekenland im mers tientallen splinterpartijtjes die alle aan de verkiezingen deelnamen. Het verzwakte de positie der grotere groeperingen en het maakte daar door het vormen van een regering uiterst moeilijk. Derhalve hebben de grotere part gen die aan de regering zaten, indertijd besloten tot een nieu we kieswet die dan het euvel der ver splintering moest ondervangen. En thans dacht men het na zo'n verkiezing gemakkelgker te hebben als het op een samenstellen van een regering aan zou komen. Hoe liet in de practijk gegaan is, blijkt nu! Zo had bv. Papagos, de vroegere stafchef van het Griekse leger, inmiddels een partij gesticht in navolging van De Gaulle's ideeën, van boven de partij en te staan. En die nieuwe beweging heeft nu juist verhinderd dat het re kensommetje van de oude partijen uitkwam. De uitslagen van de verkiezingen (9 Sept.) zijn nu bekend gemaakt. Van de 258 zetels hebben de volge lingen van Papagos de partij van de Griekse concentratie er 314 we ten te bemachtigen, minder dan Pa- (os zelf had gedacht. )e progressieve EPEK van Plasti- ras bezet 74 zetels, de liberale party van Venizelos 57 zetels, en de volks- partg de Populisten, van Tsaldarls wist slechts 2 zetels te bemachti gen. Het was wel zo dat de grote partijen gedacht hadden de kleinere partgtjes weg te dringen, maar deze nieuwe regeling werkte als een boe merang: Tsaldaris (Populisten) zag zyn zetelbezetting verminderen van 66 vroeger tot 2 thans. De boeren moesten tevreden zgn met één zetel en de communisten die zich thans verschuilen in de EDA, unie van linksgeoriënteerden, hebben beslag gelegd op tien zetels. En met deze zetelverdeling, die geenszins gunstiger ligt dan vroeger, moest er maar een regering gevormd worden. Uit eerdere beschouwingen kan men reeds weten dat Papagos. volkomen in de rol van een Griekse De Gaulle, alléén wil regeren. Geen der andere partijen zag heil in een coalitie met deze nieuweling op poli tiek terrein. Zo bleef er eigenlgk geen andere combinatie over, aangezien er feen party met een absolute meerder- eid uit de bus was gekomen, dan het samengaan van de EPEK en de libe rale party. Zo ls dan ook geschied. Tgdens het afgelopen weekeinde heeft koning Paul het nieuwe kabinet dat onder Piastiras staat, beëdigd. Het nieuwe coalitie-kabinet bestaat uit negen leden van de progressieve EPEK van generaal Piastiras en acht leden van de liberale partij van So phocles Venizelos, die zelf vlce-pre- mier is en tevens de post van buiten landse zaken bezet. Arbeid en defen sie zgn in handen der liberalen. In to taal bezitten deze partgen in het par lement 131 zetels, hetgeen een meerderheid van 4 zetels betekent. Een wel zéér klein overwicht in een parlement als dat van Griekenland. Want hier doet zich regelmatig het verschgnsel voor dat een volksverte- In alle delen van de wereld verricht het Internationale Kinderen Nood Fonds der Verenigde Naties zgn prachtige taak. Voedselpakketten, kleding, schoeisel, medicamenten en andere onontbeerlijke zaken vinden hun weg naar de jeugd, die daaraan behoefte heeft. Bg het transport maakt men gebruik van de modern ste verkeersmiddelen, doch in onher bergzame streken geschiedt het ver voer nog op primitieve wijze. Melk, bestemd voor kinderen in Thailand, wordt op een os naar de bestemde plaats gebracht. andere party aansluit. Dat is al een grote moeilgkheid voor het nieuwe kabinet, maar bo vendien is de coalitie op zichzelf ook al weinig stabiel, al was het de enige die mogelgk was. Piastiras en Veni zelos verschillen bv. zeer van mening over het vraagstuk der amnestie. De premier wil zeer lankmoedig zgn ten gunste van de rebellen, maar Venize los wil van geen barmhartigheid we ten. En dit is een kwestie, die het volk wel erg bezig houdt en diepe kloven schept. Zo is dan thans de opvatting aige- meen dat dit kabinet het niet lang maakt: weldra zal men nieuwe ver kiezingen moeten uitschrgven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5