BURGEMEESTER G. A. BAX NAM AFSCHEID VAN BORSSELE Marinebezoek aan Vlissingen. Goes bouwt weer! BEVRIJDING VAN WALCHEREN ST. LAURENS NAM AFSCHEID VAN ZIJN BURGEMEESTER DIRECTEUR EN BOEKHOUDER BESPIEDDEN HUN KNECHT De „Koningin Emma" verloor een schroef PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 1 NOVEMBER 1951 EEN OPGEWEKTE PLECHTIGHEID Een der mooiste plaatsen van Zuid-Beveland De raadszaal en de burgemeesterskamer in het gemeentehuis te Bors sele konden Woensdagmiddag nauwelijks de vele belangstellenden bevat ten, die aanwezig wilden zijn bij het afscheid van burgemeester G. A. Bax. Zoals bekend, is burgemeester Bax, die 15 jaren lang eerste burger te Borssele was, met ingang van 1 November benoemd tot burgemeester van If. L Ambacht. In de officiële raadsvergadering, waarbjj ooit de wethouders en ge meente-secretaris van Hendrik Ido Ambacht als gasten aanwezig waren, herinnerde de scheidende burgemees ter aan de afgelopen 15 jaar. Borssele heeft moeilijke jaren gekend, doch veel kon in gemeenschappelijk overleg tot een oplossing worden ge bracht. Spr. had het gevoel, dat zijn werk niet af was. Gaarne had hij nog zjn medewerking verleend aan de tot standkoming van een verenigingsge bouw, hetgeen door gebrek aan bouwvolume en de schaarste op de kapitaalmarkt helaas niet mogelijk was. Voorts wees hij op de plannen voor het sportterrein en de verbete ring van de haven. Tijdens zijn ambtsperiode werden enkele pogin gen gedaan tot een gemeentelijke herindeling. Hij wenste de gemeente Borssele toe, dat in de toekomst niet opnieuw pogingen zullen worden aan gewend om het grondgebied van deze gemeente aan te tasten en dat de zelfstandigheid wordt bewaard. Bur- femeester Bax noemde Borssele een er mooiste plaatsen van Zuid-Beve land, met een eigen karakter dat be waard moet blijven. Spr. hoopte, dat deze gemeente onder Gods leiding een voorspoedige toekomst tegemoet zal gaan. Wethouder J. Walhout Jobz. herin nerde aan wat onder leiding van bur gemeester Bax tot stand kwam. Na de bevrijding werd de woningbouw ter hand genomen, voorts de riole- rings- en bestratingswerkzaamheden, de gemeentewegen werden verbeterd en een vrijwillig brandweercorps werd opgericht. Namens de burgerij bracht hij de scheidende burgemees ter voor dit alles dank. Ook wet houder W. van 't Westeinde prees het optreden van burgemeester Bax, die waarlijk een vader voor alle inge zetenen was. Hij heeft Borssele er bo ven op gehaald. Spr. wenste Hendrik Ido Ambacht geluk met zulk een bur gemeester. De. heer C. Almekinders bracht als oudste raadslid dank voor de aangename samenwerking, terwijl de heer P. J. van Diere namens de S. G. P. de scheidende dankte. Nadat burgemeester Bax de spre kers had beantwoord, droeg hij de ambtsketen aan de loco-burgemees ter, de heer Walhout, over, die deze met enkele woorden aanvaardde. Na de officiële raadsvergadering richtte burgemeester Bax zich tot het gemeentepersoneel, de directeur van de Centrale Dienst Bevelanden, de brandweer en de Rijkspolitie, om hen dank te brengen voor hun mede werking. GELUKWENSEN EN DANKWOORDEN Herna voerden vele sprekers het woord om burgemeester Bax dank te brengen en hun gelukwensen aan te bieden. De gemeentesecretaris, de heer M. F. Boogert, deed dat namens het gemeentepersoneel. Hij verge leek de gemeente met een schip, dat nu een goede kapitein moet missen. Spr. wenste burgemeester Bax een „Behouden vaart en goede wacht" op zijn nieuwe, grotere schip toe. Namens de raad en het personeel bood Mina Almekinders een zilveren kandelaar als aandenken aan. Voorts spraken ds. v. d. Veen namens de Ge- reform. Kerk, burgemeester A. A. Elenbaas van 's Heer Arendslcerke, mede namens de Ver. van Burge meesters en Secretarissen in Z. en N. Beveland, burgemeester D. Thomas sen h Thuessink van der Hoop van Slochteren namens de collega's van de buurtgemeenten, de heer J. H. Valk als directeur van de Centrale Dienst Bevelanden, Opperwachtmees ter -K. Bakker, namens de Rijkspoli tie, de heer J. Walhout, ouderling Geref. Gemeente, de heer A. J. Busch, hoofd school Geref. Gemeente en de heer A. v. d. Ende, commandant van de vrijw. brandweer.. Deze laatste liet zijn woorden vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waardering in de vorm van een reisnecessaire. Ten slotte sprak wethouder de Waard uit Hendrik Ido Ambacht nog een enkel woord. In zijn dankwoord betrok burge meester Bax ook de inwoners voor de sympathie, welke hij met zijn ge zin in de laatste weken mocht onder vinden. Na afloop blééf men nog eni ge tijd gezellig bijeen. Ook bezoek aan Terneuzen. Vrijdagmiddag zullen te Vlissingen arriveren de mijnenvegers. Walcheren, Roompot, Deurloo en Westerschelde. Zoals men weet zullen Zaterdagmid dag aan boord van deze schepen pla- quette's wonden onthuld, die door de vereniging „Nieuw Walcheren" wor den aangeboden. De mijnenvegers Deurloo en Westerschelde behoren tot het zesde mijnenvegersflottielje, De vorige schepen, die tot dit flottiel je behoren, zullen Vrijdagmiddag doorvaren naar Terneuzen en daar ligplaats in de haven kiezen. De mijnenvegers zullen Maandag weer vertrekken. Voorts zullen gedurende dit week end twee schepen van de Engelse ma rine te Vlissingen vertoeven en wel van het Rijnflottielje der Royal Navy. Deze schepen zijn de M. L. 6012 en de L.C.T. 404. Ruilverkaveling op Schouwen PLAATSELIJKE COMMISSIE BENOEMD. Naar wij vernemen hebben Gedepu teerde Staten van Zeeland thans voor de uitvoering van de ruilverkaveling „Schelphoek", gelegen in de Schouw- se gemeenten Burgh, Haamstede, Noordwelle, Renesse, Serooskerke èn Ellemeet, een plaatselijke commissie gevormd. Dit geschiedde nadat het college het advies had ingewonnen van de Centrale cultuurtechnische commissie en van de burgemeesters der betrokken gemeenten. Tn de plaatselijke commissie zijn be noemd de heren J. Klompe te Seroos kerke (voorzitter), L. Hanse te Haam stede (plaatsvervangend voorzitter), M. L. F. Fokker te Noordwelle (secre taris), M. Lemson te Haamstede en W. Boot te Noordwelle. Tragisch overlijden Woensdagmiddag omstreeks twee uur is de 62-jarige mevr. C. de W. de R. te Vlissingen plotseling overle den, toen zij voor een winkel op het Betje Wolffplein stónd. DE EERSTE VIJFTIEN WONINGEN VAN DE HALF MILLIOEN GULDEN. Nu de Goese raad Maandagavond be sloot tot het aangaan van een geldle ning van 500.000 voor woningbouw, wordt er vaart achter de bouwplan nen gezet. De raad ls tegen vanmid dag vijf uur in spoedeisende open bare vergadering bijeen geroepen om zijn goedkeuring te hechten aan een voorstel tot het bouwen van 15 wo ningen op het industrieterrein. Men wil de woningen doen verrijzen op het open terrein aan de Pasteurstraat. Zij zullen van hetzelfde type zijn als de woningen welke reeds op het in dustrieterrein zijn gebouwd. TER AARDEBESTELLING A. II. BOSSCHES. Onder veel belangstelling werd op de Algemene Begraafplaats te Ter neuzen het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de deze week ten gevolge van een motorongeval om het leven gekomen C.C.D.-ambtenaar, de heer A. H. Bossches. Aan.de groe ve voerde het woord de heer J, Bos- ga, gewestelijk hoofd van de CCD in Zuid-Holland en Zeeland en een col; lega van de overledene, waarna nog gesproken werd door ds. J. Scholten, Ned. Herv. predikant te Terneuzen. Een zwager dankte voor de bewezen belangstelling. Politiebond hield prov. vergadering in Zeeland De Ned. Politiebond hield Woens dagmiddag in „de Prins van Oranje" te Goes een provinciale contactver gadering, waarbij enkele hoodfbe- stuurders diverse problemen bespra ken. De landelijk secretaris, de heer Wolf, behandelde o.a. de rechtsposi tie van het administratief en tech nisch personeel van rijks- en gemeen tepolitie, de geneeskundige verzor ging, het polltieambtenarenregle- ment, de overwerkregeling, het toela- gebesluit Politie 1951 en de gemeen te-classificatie. De penningmeester, de heer Mud, behandelde o.a. de overleginstanties voor de rijkspolitie, subsidie voor ex amens politiediploma's '48 en '49, de bekwaamheidseisen voor bevordering e.d. Voorts kwam de interne organisa tie van de bond en de positie van de poli tie-vakbe wegin g nog ter sprake, terwijl de bondsvoorzitter, de heer Leeuwis, een algemeen overzicht gaf. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen, welke door de hoofdbestuurders werden beant woord. De vergadering werd mede bijgewoond door de hoofdbestuurder voor Zeeland, de heer Eekman. HERDENKING EN FEESTELIJKHEDEN Programma voor 3 November a.s. De herdenking van Waleheren's bevrijding neemt met het voortschrijden der jaren een nieuwe vorm aan. De herinnering aan het leed vervaagt: de blijdschap en de dankbaarheid over dat, wat in de na-oorlogse jaren vernieuwd, beplant en hersteld kon worden, neemt geleidelijk een grotere plaats in. Zo ging het ook in achterliggende eeuwen met het oorlogsleed. Dat leed werd minder drukkend en de herdenkingsdagen werden nationale vrjj- heidsf eesten. Zover zyn we op Walcheren nog niet, maar het herstel en de vernieu wing boeien ons steeds sterker. "Hier vólgt een overzicht,'van het hefdenkings- en feestprogramma voor de vierde November. Vrjjdag 2 November. Te Vlissingen organiseert aan de vooravond van de bevrijdingsdag de Bond van Buurt verenigingen een plechtige bevrij- dingsherdenking op de landingsplaats bij de Oranjedijk (8 uur). Zaterdag 3 November. Te Middel burg komen des ochtends de genodig den en de bestuursleden van „Nieuw Walcheren" tezamen in het stadhuis. Zij vertrekken om 10 uur naar „Too- renvliedt" waar begonnen wordt met het beplanten van het openluchtthea ter en vis wordt uitgezet in de vij vers van het recreatieoord, door gas ten en bestuursleden van Nieuw Wal cheren. Om elf uur vertrek naar Vrouwen polder. Te Vrouwenpolder wordt, nadat eerst In het Verenigingslokaal koffie is geserveerd, precies te twaalf uur eenbegin gemaakt met het beplan ten van het zomerhuizeneomplex dóór de schooljeugd, gasten en bestuurs leden van Nieuw Walcheren. Te kwart over twaalf volgt een plechtigheid in het Verenigingslo kaal. Te Veere arriveert het gezelschap even na 1 uur voor een Zeeuwse kof fietafel in de Campveerse toren. Te .Westkapelie wordt Zaterdag middag twee uur de nieuwe Ned. Herv. Kerk in gebruik genomen met een bijzondere kerkdienst, geleid door ds. W. Oosthoek. Te Vlissingen ontvangt het ge meentebestuur genodigden te kwart voor drie in het Stadhuis voor de plechtige inwijding van het nieuwe carillon in de St. Jacobstoren: Aan bieding van de luidinstallatie. Van kwart voor vier tot vier uur klokgelui. Openingsconcert op de bei aard door Staf Nees en Piet Broerse. Te half vijf beiaard-concert door Ferd. Timmermans. Te vijf uur be speling door andere beiaardiers en bezichtiging van het carillon. Van 6.45 tot 7.30 concert door „Ons Ge noegen" in liet Bellamypark. Van kwart voor acht tot kwart voor negen orgelconcert in de Ja- Engels en Nederlands schip op de Westerschelde aan de grond. Het Engelse stoomschip „St. Es- sylt" van de maatschappij „Saint" te Londen, op weg van Londen naar Antwerpen, is tengevolge van de dichte mist Woensdagmorgen ter hoogte van de „Suikerplaat" aan de ^■ond gelopen. Het schip meet 6855 •rt. -Ter assistentie voeren uit de sleepboten „Blankenburg" van Vlis singen van - de maatschappij L. E. Smith en uit Terneuzen de „John P. Best" en de „Walvis" van een maatschappij uit Antwerpen. Het Engelse schip kwam om half twaalf op eigen kracht weer vlot en zette zijn reis naar Antwerpen voort. Het Nederlandse motorschip „Her- silia" van de Koninklijke Nederland se Stoombootmaatschappij, metende 3921 brt. liep om ongeveer 9 uur nabij Walsoorden aan de grond. Dit schip kwam van Antwerpen en was waarschijnlijk op weg naar Amster dam. De sleepboot „Goliath" voer ter assistentie uit. cobskerk door Flór Peeters,. organist van de Mechelse Domkerk; Van negen tot tien uur slotcohcert op de beiaard door Staf Nees. (In de avonduren zal de toren door schijnwerpers belicht worden). Een géheel andere plechtigheid zal zich afspelen aan de Buitenhaven te Vlissingen. Nadat gasten en be stuursleden van Nieuw Walcheren zich des middags te vijf uur hebben verzameld in het Strandhotel, begeeft het gezelschap zich naar de Buiten haven, waar aan boord van vier ïnij- nenvegers, die Zeeuwse namen dra gen, een plaquette met naamplaat wordt onthuld. De marinierskapel werkt mede aan deze plechtigheid. Daarna ontvangst van de gasten aan boord van H.M. 's „Heemkerck". Des avonds te acht uur in het Con certgebouw te Vlissingen; marinebal, waaraan de band van de mrjnendienst zal meewerken. Te Middelburg houdt de Mariniers kapel des avonds te acht uur een tap toe en daarna een mars door de stad, met een défilé voor de Royal Marines. Te half negen aanbieding in de Sta tenzaal aan het corps British Royal Marines van een Fanion ter herinne ring aan 1 November 1944. Te Westkapelie is er tenslotte op Zondag 4 November een herdenking op de zeedijk door een Britse marine deputatie, waax-bij een korte Engelse dienst wordt gehouden ter tenis van de gevallenen. DE HEER J. w. VAN 'T HOFF GAAT HEEN Vele hartelijke woorden en talrijke fraaie geschenken „Zo is dan nu het ogenblik aangebroken, waarop ik afscheid neem als burgemeester, secretaris en ambtenaar van de burgerlyke stand van de gemeente St. Laurens. Wat dit voor mg betekent, zal ik niet onder woorden brengen. Ieder, die mjjn gehechtheid aan de gemeente en aan mjjn ambt kent, zal enigszins kunnen begrypen, wat ik moet loslaten". Met deze woorden begon burgemee ster J. W. van 't Hoff zyn afscheids rede, welke hij gisteravond uitsprak in een ter gelegenheid van zjjn af treden belegde buitengewone raadsvergadering. Vele ingezetenen van St. Laurens en andere belangstellenden, die persoonlijk afscheid van de burgemeester wilden nemen, woonden de plechtigheid in de eivolle raad zaal by. Burgemeester Van 't Hoff meende te mogen zeggen, dat hij zijn levens werk heeft gevonden in het bestu ren van St. Laurens, welke gemeen te hem reeds van zijn jeugd af na aan het hart ligt. Spr. hei-lnnerde aan de droeve tijd van bezetting en inundatie en toon de zich dankbaar, dat hij een werk zaam aandeel heeft mogen heb beg in de wederopbouw van de gemeen te. De financiële toestand van St. Laurens is gunstig, aldus de schei dende burgemeester. Na de bouw van het gemeentehuis in 1931 be- di'oeg de schuld van de gemeente ruim 56.000; aan het einde van dit jaar heeft zij nog een schuld van 9000. In feite bestaat deze schuld echter xxiet, omdat de gemeente nog een vordering op het gemeente fonds heeft van zeker niet minder dan 9000! De heer Van 't Hoff richtte een zeer hartelijk dankwoord tot de Ie- Bijeenkomst „Nijverheid en Handel" op „Alb. Dodero' „De handelspolitieke verhouding tussen Nederland en Latijns Amerika" is het onderwerp van de lezing, die dr. W. P. H. van Oorschot, directeur van het B.E.B. van het ministerie van Eco nomische zaken Dinsdag 6 November voor het departement Zeeland van de Nederlandse Maatschappij voor Nij verheid en Handel zal houden. Dit geschiedt aan boord van het nieuwe Argentijnse m.s. „Alberto Do dero", dat gemeerd zal liggen in de Vlissingse Buitenhaven bij het kan toor yan de N.V. Haven van Vlissin gen. De -rederij F.A.N.U. Compania Ar gentina de Navigation Dodero S.A. te Buenos Aires zal een lunch aanbieden. Na de lezing door dr. v. Oorschot exx de daarop volgende discussie zal het schip worden bezichtigd, waarna ten slotte een thee zal worden aangebo den. Het bestuur van het departement Zeeland had het voornemen om eind September een bijeenkomst te beleg gen, waarin oud-minister mr. Steen- .berghe of. een .van zijnnaaste mede werkers zou spreken over de bekende Kanalenkwestie. Doordat deze bran dende kwestie inmiddels in een vol gend stadium van onderhandelen was gekomen, konden genoemde heren zich geen vrijheid van spreken meer ver oorloven, zodat het departementsbe- stuur gedwongen was deze belangwek kende lezing naar een later tijdstip te verschuiven. H.B.S.-schoIier slachtoffer van verkeersongeval De zeventienjarige H.B.S.-leerling Bert Klaassen uit Biggekerke, die zich Woensdag per fiets naar de H-B. S. te Vlissingen begaf, is vermoede lijk op de Koudekerkseweg nabij de Sottegemstraat te Vlissingen het slachtoffer gewoxden van een ver keersongeval. Hg is althans gewond geraakt exx door een andere H.B.S.-leerling eerst naar het huis van eeix medicus en daarna naar een ziekenhuis gebracht, waar hem medische hulp werd ver leend: Hij had een lichte hersenschud ding opgelopen, maar wist zich niets meer van het hem overkomen on geval te herinneren. Aangezien hij bij dit ongeval ook zijn fiets en boekentas is kwijtge raakt, zou de directeur van de H.B.S. graag over dit ongeval ingelicht wor den door ooggetuigen. Het slachtof fer kon per taxi naar huis vex-voerd wox'den. POLITIERECHTER MIDDELBURG En betrapten hem op dief stal.'van zes zakken graan De directeur en de boekhouder van de coöperatieve aankoopverenlglng Landbouwbelang" te Breskens, die in het holst van de nacht een over werkende pakhuisknecht bespiedden, waren er de oorzaak van, dat deze knecht, zekere W. N-, thans voor de Middelburgse Politierechter terecht kon staan en dat hy wegens diefstal veroordeeld werd tot een boete van 75, te vervangen door dertig dagen hechtenis. „Heb je niet wat gerst voor mijn duiven?" vroeg de Dordtse schipper B., die met zijn schip te Breskens lag, op 14 September jl, aan de knecht, die gretig antwoordde, dat hij de vol gende nacht toch moest werken tn het graanpakhuis van „Landbouwbe lang", dat aan de haven is gelegen en. dan wel voor het gevraagde kon zorgen. Toen het. die nacht .half 2 sloeg, bracht de knecht van „Land bouwbelang", die :eer aan zjn eigen belang dacht, tezamen met de schip per zes zakken graan aan boord van dien^ schip, dat dicht bij de loods ge meerd lag. N. ontving een bedrag van 80, hetgeen natuurlijk veel te wei nig is voor een dergelijke partij. Jammer genoeg voor beide heren hadden de directeur en de boekhou der van „Landbouwbelang" hun duis tere daden waargenomen. Zij hadden er natuurlijk de lucht van gekregen, dat hun knecht N. niet eerlijk was en zij wilden zich er met eigen ogen van overtuigen hoe hij het maakte, wan neer hij 's nachts moest overwerken. Zij hadden zich verdekt opgesteld met het bekende gevolg. Verdachte N., die schuld erkende, vertelde, dat hij voor zijn nieuwe huis vrij veel geld nodig had en aan de verleiding om er wat bij te verdienen geen weerstand had kunnen bieden. Ook de schipper werd tot 75 of 30 dagen veroordeeld. „JQY-RIDING". Drie jongelui uit Grypskerke, de 21-jarige vrachtbode L. B., de 20-ja- rige electriciën J. B. en de landbou wersknecht- J. D., waren in de avond van 10 Augustus jl. in de omgeving van hun dorp een kijkje gaan nemen op de landerijen, waar herverkave lingswerkzaamheden werden uitge voerd. Vervolgens hadden zij rondjes gereden met een soort tractor, waar mee grond wordt vervoerd. Thans hadden zij zich voor diefstal van tractorbrandstof te verantwoorden. Alleen D. was verschenen, die beken de zich aan „joy-riding" schuldig te hebben gemaakt. Alle drie werden veroordeeld tot 30 of 10 dagen. De Vlissingse opkopers A. S. en P. L. werden beiden, conform de eis, bij verstek tot twee maanden gevange nisstraf voorwaardelijk met den van de Raad, de wethouders, het gemeente-personeel, de Rijkspo litie, de collega's en alle anderen, met wie hij op zo prettige wijze heeft mogen samenwei'ken. „Dat ondanks de plannen tot her indeling van Walchex'en, St. Laurens toch weer een burgemeester krijgt, vergenxakkelijkt mijn heengaan", al dus spreker-, die zeide van harte te hopen, dat ook voor zijn opvolger in St. Laurens een levenstaak zal zijn weggelegd. „Ik vertrouw, dat de Raad mét hem pal zal staan voor de gemeen- telyke belangen, inzonderheid voor het behoud van de zelfstandigheid der gemeente. Strydt daarvoor met alle krachten en gaven, welke U zijn toebedeeld en vergeet nimmer, dat opheffing of versplintering der gemeente een onherstelbaar verlies zou zyn, niet alleen in materieel, maar vooral ook in geestelijk en cul tureel opzicht. -Het ga U, de gemeen te St. Laurens en haar inwoners in alle opzichten goed", zo eindigde burgemeester Van 't Hoff zijn toe spraak. DE DANK DER BURGERIJ. Het oudste raadslid, wethouder P. Boon, bracht burgemeester Van 't Hoff namens de gehele Raad dank voor de wijze, waarop hij steeds de vergade ringen heeft geleid. Spreker uitte de wens, dat het nimmer tot opheffing van St. Laurens zal komen en dat de volgexide bux-gemeester in dezelfde mate als zijn voorganger dat deed, op de bres zal staan voor de belangen van de gemeente. De heef Boon de monstreerde de gevoelens van de raadsleden met de aanbieding aan de burgemeester van een foto van de Raad in de huidige samenstelling. Me vrouw Van 't Hoff werd een fraaie ruiker geoffreerd. De eerste ambtenaar ter secretarie, de heer S. Francke, was de tolk van het gemeentepersoneel toen hij de scheidende burgervader dankte voor .de aangename verstandhouding. Een medische encyclopaedie en een por tefeuille waren de stoffelijke blijken van deze dankbaarheid. Burgemeester Van 't Hoff sloot hierna de raadsvergadering en droeg de leiding van de hüldigingsbij een komst over aan wethouder Boon, die vele sprekers het woord kon verlenen. De eerste was dé voorzitter van het huldigingscomité, de heer W. Davidse, die er aan herinnerde, dat de burge meester de gemeente heeft bestuurd in moeilijke jaren, maar er niettemin in is geslaagd St. Laurens tot grotere bloei te brengen. Uit naam van de ge hele burgerij dankte de heer Davidse hem daarvoor. De bevolking toonde haar dank met enige fraaie geschen ken: een stoel, een bureau en een- brie- venweger voor de heer Van 't Hoff, een vorstelijk bloemstuk voor diens echtgenote. EEN AARDIG INTERMEZZO. Het was een aardig intermezzo in dit huldigingsféest toen twee pukken van de kleuterschool, .Janny Fpnteyne en Jaapje Willemse, op hün wijze af scheid namen van de burgemeester. De gemeente-ontvanger, de heer S. Si- monse, haalde vervolgens aardige oude herinneringen op en voorts werden hartelijke afscheidswoorden géspro- ken door ds. W. A. Kalkman, namens de Hervormde en Gereformeerde', ker keraden, de heer J. Mesu, ondércom- mandant van de brandweer, de heer G. F. Weeda, hoofd van de .Chr. school en de heer P. Dregmans, burgemeester van Serooskerke (W.). De voorzitter van de Vereniging van Waleherse burgemeesters en secreta rissen, de heer J. L. Dregmans, dankte de heer Van 't Hoff voor diens kracht dadige steun aan het streven naar een goede vex-standhouding tussen de Wal eherse gemeentebesturen. Eén van de laatste sprekers was het lid van GetL Staten, de heer A. Schoot, die burgemeester Van 't Hoff een vechter noemde, die vasthoudt en ver klapte, dat dank zjj zijn leiding en dank zij zyn Raad St. Laurens ter Prov. Griffie bekend staat als een ge meente, waarmede men nooit enige last heeft. Waarop burgemeester Van 't Hoff, doelende op de grenswijzl- gingskwestie, riposteerde: „Toch zul len jullie binnenkort nog genoeg last met ons krijgen!" Na deze officiële bijeenkomst, die namens de Rijkspolitie werd bijge woond door de districtscommandant, majoor W. H. Ballegoyen de Jong, bleef men nog geruime tijd in gezélli ge sfeer bijéén. jaar proeftijd veroordeeld, omdat zg van enkele matrozen een hoeveelheid koperen staven hadden gekocht, ter wijl zg konden weten, dat deze ma trozen dit koper aan boord van hun schip hadden gestolen. De Vlissingse metselaar Ch. F., die van een terrein van de K.M. De Schelde een koperen kraan had meegenomen, kreeg 40 of 20 dagen. De timmerman D. v. A. te Terneuzen werd veroordeeld tot 40 of 20 dagen, omdat hij een blokje lood, toebehorende aan de Glasfabriek te Sas van Gent, had gestolen en de landarbeider F. B. te Clinge (bij ver stek) tot 15 of 10 dagen, omdat hij zich een wekker had toegeëigend en voor twee kwartjes aan een woonwa genbewoner had verkocht. De Belgi sche spinner M. M. uit St. Laureins had uit een winkel van P. te Aarden burg een koekoeksklok weggenomen. Bij verstek werd hij veroordeeld tót twee 50 of 20 dagen» „Prins Willem I" nam de dienst over Woensdagmorgen heeft de „Konin gin Emma" van de Prov. Stoomboot diensten, die de vaart tussen Terneu zen en Hoedekenskerke onderhoudt, ter hoogte van de Griete onder de Zeeuwsch-Vlaamse wal, haar schroef verloren. Het schip kon daardoor niet op eigen kracht Terneuzen bin nenkomen en moest te ongeveer acht uur voor anker gaan. Door de mist kon van de wal af niet be merkt worden dat de veerboot in het ongerede was geraakt. Nadat een voorbijvarende schipper Hoedekens kerke gewaarschuwd had, werd de „Koningin Emma" met sleepboothulp de haven van Terneuzen binnenge bracht, waar de passagiers omstreeks het middaguur aan de wal konden gaan. De „Koningin Emma" is later op de morgen naar Vlissingen gebracht, waar bij de N.V. Kon. Mij. „De Schel de" een reserveschi'oef aangebracht zal worden. De „Prins Willem I" kon omstreeks één uur Vlissingen verla ten om de dienst over te nemen. Van half drie af werd dan ook weer nor maal gevaren. Op verschillende sta tions langs de Zeeuwse spoorlijn wa ren waarschuwingen aangeplakt, zo dat reizigers via Kruiningen naar Zeeuwsch-Vlaanderen konden over steken. Naar wij vernemen, zal nog ge tracht worden de verloren schroef op te vissen, aangezien deze een vrij grote waarde heeft. Gemakkelijk zal dit echter niet zgn. Bovenstaande DAMESJAPON van zuiver wollen kamgaren, in diverse leuke ruitdessins 41.50 DAMESJAPONNEN wol met rayon, in grote ver scheidenheid van effen kleuren met smaakvolle borduursels 14.25 in zuiver wol 27.75 COCKTAIL-JAPONNEN zeer aparte modellen in taft-moiré 24.95 Alleraardigste OCKTAIL-BLOU S ES van taft-moiré 18.25 COCKTAIL-ROKKEN 16.75 Speciale aanbieding DAMESMANTELS pracht kwaliteit in bruin, groen, bordeaux en blauw met ocelot- bontgarnering, in de maten 38-44 59.75 Unieke aanbieding WINTERMANTELS met biberette bontgarnering, in grote maten 46-52 62.75 Draagt f LANGE NOORDSTRAAT MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2