Doodstraf voor moordenaar van gravin Sauty de Chalon JIMMY BROWN, sportheld no. 1 Ontwerp-verdrag lussen geallieerden en West-Duitsland Derde atoomontploffing in Nevada DE VOORBESPREKINGEN MET PROF. S0EP0M0 Wetsontwerp bestrijding runder-t,b.c. ingediend WOENSDAG 31 OCTOBER 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 LEON MEURANT BLEEF ONBEWOGEN Meurant werpt schuld op geheimzinnige „Mongool" Leon Meurant. een 39-jarige Belg, die zich voor Sowjet-spion uitgeeft en er van beschuldigd wordt in 1945 g ravin Santy de Chalon, tijdens een autorit van Brussel naar Parys vermoord te hebben, is door het Assisen hof te Amiens schuldig bevonden aan deze moord en ter dood veroordeeld. Het lyk van gravin Sauty de Chalon, echtgenote van een kapitein van het Franse leger, werd op 26 November 1945 tussen Cambrai en Mesniè- res onder een hoop zand teruggevonden. Meurant hing van het drama een zeer vreemd en onsamenhangend verhaal op. Hij sprak steeds van een geheimzinnige Russisch sprekende agent in Amerikaanse legeruniform, die van Mongoolse afkomst was en volgens hem de moord had begaan. Deze zou de chef van Meurant zijn geweest. Meurant kwam in contact met gravin Sauty de Chalon, toen zij terugkeerde van een reis naar Groningen, In Brussel zocht zij naar een auto, die haar naar Parys zou kunnen brengen en in de hall van een Brussels hotel ontmoette zy Meurant, die zich toen voorstelde als „graaf Vernier de Miraumont." Deze zou de gravin naar Parys brengen. van het Assisenhof en de rechterlyke macht, maar bovendien werden zij onaangenaam getroffen door de hou ding van Meurant zelf, waardoor de knappe advocaten zich zeer in hun taak zagen gehandicapt. De verdedi ging had dan ook geen enkel succes en toen Meurant het doodvonnis over zich hoorde uitspreken, liet hij geen ontroering merken. Toen zij weg was gegaan, daagde de Mongool op, die hem bevel gaf de gravin naar Parijs te vervoeren, om dat zij documenten bij zich had, die de Mongool onderweg zou trachten te, ontfutselen. Getuigenverklaringen wezen uit, dat men Meurant inderdaad de be wuste avond met de Mongool had ge zien. Meurant vertrok alleen met gravin Sauty de Chalon naar Parys. Even na de Frans-Belgische grens werd ge stopt en ook de Mongool stapte daar uit een auto, die achter de eerste had aangereden. Hy zou zich toen in de bagageruimte van de auto van de gravin hebben verborgen, maar getui gen verklaarden naderhand, dat het onmogelijk was dat een man in zo'n kleine ruimte zich had kunnen ver bergen. Meurant rookte op de weg een si garet en hoorde toen achter zich een lawaai, terwijl in het Russisch werd geroepen „Geef mij deze papieren", waarop de gravin antwoordde: Neen!. Het lawaai verstomde plotseling en toen bleek, volgens Meurant. dat de gravin gewurgd was. De Mongool wierp het lijk in een sloot en beval Meurant naar Brussel terug, te rijden. Deze verklaarde ter zitting, dat hij na dit drama naar de politie had moeten gaan, maar hij zei, dat niet te hebben kunnen doen, omdat hij een valse naam droeg, enigszins onder de invloed verkeerde en hij bovendien deel uitmaakte van de geheime dienst. Op een vraag dit te bewijzen, zei- de Meurant, dat hij dit wel kon maar niet durfde, omdat er in de zaal een agent van de Russische geheime dienst aanwezig was, aldus ,.Het Laatste Nieuws" over de behande ling van deze zaak. De verklaring van Meurant vond niet alleen weinig geloof bij de leden Korea: geen resultaten Volgens een afgevaardigde der V. N. in de wapenstilstandscommissie voor Korea hebben de communisten in de zes dagen na de hervatting der besprekingen geen concessie en geen aanbod gedaan, dat als een poging tot een redelijke oplossing kan wor den beschouwd. Dinsdag werd een bijeenkomst van 110 minuten gehou den, welke geen resultaten opleverde. Het communiqué van het achtste leger maakt melding van een hevige nachtelijke aanval der communisten ten Zuid-Oosten van Koemsong. De verbondenen boden hardnekkig te genstand. Ten Noord-Westen van Jontsjon stootten de geallieerden een 450 meter door. De Westelijke geallieerden en West- Duitsland hebben een verdrag ont worpen, waarbij West-Duitsland deelgenoot wordt in het Europese verdedigingsbloc en de geallieerde Hoge Commissie en het bezettings staf uut worden opgeheven. Vrijdag zullen de Westelijke Hoge Commissarissen het ontwerp-verdrag met dr. Adenauer bespreken. Indien het wordt goedgekeurd, zal het naar Washington, Londen en Parijs wor den gezonden De Westelijke geallieerden en de Westduitsers zijn voornemens het verdrag, waarvan de tekst Vrijdag zal worden gepubliceerd, pas te teke nen, wanneer de gedetailleerde ver dragen, die by het ontwerp zijn ge voegd, het plan voor een Europees leger en het plan-Schuman gereed zijn om in werking te treden. Vrijspraak voor Korea- vrijwilliger, die deserteerde. Barre kou. slecht eten en een com pagnies commandant, waarmee hij het niet kon vinden, deden de soldaat S van H. uit Den Haag op 9 Januari op Korea deserteren. Met een ande re weggelopen Nederlandse vrijwilli ger. begaf hij zich eerst naar de na bij gelegen Franse vrijwilligers en vandaar naar het Zuiden. Een maand later kreeg hij wroeging over zijn vlucht uit de frontlijn Liftend ging hij weer terug naar zijn onder deel, waar hij zich op 6 Februari weer meldde. De krijgsraad van het Nederlandse detachement van de Verenigde Naties Korea veroordeelde Dinsdagmiddag Is te Nevada we derom een atoomkernontploffing te- i weeggebraoht, de derde in de nieuwe serie proefnemingen van de Ameri- kaansr commissie voor atoomenergie, i De explosie ging gepaard met een verblindende lichtflits, met bU het begin een lichte purperen tint. Daar na rees een kolom witte rook op, die de vorm van een paddestoel aannam, waarvan de kap uit de top van een omhoog schietende steel kwam. Vermoedelijk is de proefbom van Dinsdag, evenals die van Zondag, uit een vliegtuig geworpen. In Las Ve gas werd geen schok gevoeld binnen de lijd. die geluidsgolven nodig heb ben om de 120 km tussen het proef- terrein en de stad af te leggen. Dit zou er op wijzen, dat deze ontploffing aanzienlijk lichter was dan de vele vorige. Men verwacht in Las Vegas, dat Donderdag of later, de operatie „Woestynrots", waarbij soldaten be trokken zullen zijn, zal beginnen. Het doel hiervan is het gebruik van ato- mische wapens, als ondersteuning vaa landstrijdkrachten, te bestude ren. President van Columbia afgetreden? Volgens in Lima (de hoofdstad van Peru) ontvangen berichten, zou pre sident Laureano Gomez van Columbia besloten hebben om af te treden. Ohlrich Neumann, die voor de Tsjechisch- Geheime Dienst onder 1 valse namen naar Nederland kwam. i In samenwerking met Nederlanders en te Bruss"! geaccrediteerde Tsje- f chisclie militaire attache's spionneer- j de hij voor zijn land In Nederland tegen voornamelijk voor de verdedi- ging van het Westen In ons land bestaande militaire instellingen. TWEEDE KAMER Voldoende basis van goede trouw overgebleven? Een vrouw om mee uit vissen te gaan 121 Een ei is eigenlijk een gek ding, want we koesteren er gemeenlijk verwach tingenvan, dieniet in vervulling kun nen gaan. Als we in heel bijzondere gevallen eens een eitje aan het ontbijt krijgen, eten we dat op, met alle voor zichtigheid en aandacht, welke aan een kostbaar goed geschonken dienen te worden. Wordt daarentegen het mor gen-ei een gewoonte, dan kan het óók voorkomen, dat het haastig naar bin nen wordt gewerkt; omdat toe bijna te laat zijn voor de bus. Er gebeurt niets, nadat toe dit ei hebben opgeslokt, d.w.z. onze ren naar de bushalte is niet sneller, we springen niet krach tiger op de treeplank, toe lopen niet forser, neen. er gebeurt werkelijk niets bijzonders. „Natuurlijk niet!", zult u zeggen. Alles goed en teel, tnaar tvanneer een onzer gezinsleden ztvuar ziek is geweest en ive brengen hem (of haar) na het terugkeren van de eetlust een eitje, verwachten we dat, na het ver orberen van dit krachtvoer, de pa tient alle zwakte van zich af zal wer pen, zijn kamerjas aantrekt en een paar zware halleroefeningen gaat ver richten om ons 'de uitwerking van de genoten spijs te laten zien. Dan ver wachten we van een ei wonderen (die er wél inzitten, maar die teloor gaan als we de zaak opeten). Want een ei, dat door velen bezon gen wordt, vanwege hei hoge gehalte aan eiu'it, komt er eigenlijk maar be kaaid af als de inhoud eens terdege onderzocht wordt. Want om te begin nen bestaat van de inhoud uit wa ter en van liet overblijvende deel is nog maar de helft eiwit, dus 12*A Bruine bonen hebben dubbel zoveel eitvit, evenals kaas, rund- en varkens vlees zijn ook rijker aan eiwit. Ja, zelfs leverworst bevat nog een iets groter percentage dan het veel ge roemde et. En wanneer de patiënt een haring zou etenf 7,2 zou hij méér eiwit naar binnen werken dan in een ei aanwezig is. Of is een haring, naar veler mening te vetLaat men zich niet vergissen, het ei bevat bijna vier maal zoveel vet ales een haring, n.l. 12*A tegen 3,6 Het lijkt wat zonderling, om te spreken van een vet ei? Toch niet vreemder dan de opvat ting dat een ei zo rijk is aan eiwit ten, want de verhouding dezer stof fen is practisch gelijk. Uiteraard bevat het bovenstaande géén voorschrift voor enig diëet, want daarbij komen nog wel enige andere factoren kijken, en het is de dokter die deze kan beoordelen. Weet U dat de arts bij het aan vaarden van zijn beroep nog steeds de eed van Hippocrates aflegt, waar van de formulering reeds 2400 jaar oud is? H. Pétillon. Verschenen Is het voorlopig verslag van de commissie van rappor teurs uit de Tweede Kamer over de hoofdstukken Unie-aangelegenheden, Uniezaken en Overzeese Rijksdelen van de Rijksbegroting. De commissie is in zyn geheel teleurgesteld, dat blijkens de Memorie van Toelichting een algemene uiteenzetting van het regeringsbeleid met betrekking tot de Uniezaken overbodig wordt geacht. Dat de Nederlandse regering zich te- van H.°wegens deze desertie tot acht genover Indonesië nog in generlei opzicht verbonden heeft om aan de maanden gevangenisstraf. Dinsdag opheffing van de Unie mede te werken, werd door vele leden juist ge diende zijn beroep tegen dit vonnis i acht. Voorts wilden deze leden weten welke stappen de regering had on- voor het Hoog Militair Gerechtshof dernnmen naar aanleiding van de door Soekarno gedane uitspraken, te Den Haag waarin deze het heeft doen voorkomen, dat door hem de opheffing wordt „,yaiL vh>fl'nmdAtew kn?nnelSDen i beschouwd ais een definitieve verbreking van de laatste banden met Ne- Ouden hem'bij zijn terugkeer zou d'-rUnd. I» het re.ultaat van deze stap|.™ zodanig, dat naar de overtui- hebben beloofd, dat hy zijn straf zou ging van de regering voor de voorbesprekingen met prof. Soepoino een ontlopen, wanneer hij zich aan het voldoende basis van goede trouw Is overgebleven? front zou hebben gerehabiliteerd. „Dat j heb ik gedaan", zo zei van H. De leden gaven voorts als hun me- enige leden, om. indien de bespreksn- De advocaat-fiscaal, mr. van Gilse ning te kennen, dat een georgani- j gen plaats vinden, ook de uitvoering verklaarde, dat van H. naar zijn me- seerde samenwerking tussen Neder- van het ter R.T.C. aanvaarde zelfbe- ning straf verdiend heeft, ook al «va- land en Indonesië door hen wordt schikkingsrecht in het beraad te be- beschouwd als een wezenlijk belang trekken met name ten aanzien van 1 voor beide landen en tevens voor de de bevolking der Zuid-Molukken gehele wereld, maar voor beide sta- Wat is er waar van de geruchten, ten mag in de organisatorische vorm volgens welke de R. I. doende zou geen knellende band zijn gelegd en ook .mag de samenwerking in enig op- zich nooit door de een aan de ander worden opgelegd of opgedrongen. Vele andere leden wensten vast te stellen, dat het tot de onmogelijkhe den behoort een Unieverband te hand haven. indien een der beide partners zulks met alle geweld niet meer wenst. Is de regering bereid, zo vroegen De trotse man in het midden, die met een bezittersair naar de 7» pond zwa re baars kijkt, is niet de vanger van dit prachtexemplaar. Dat is zijn vrouw, die trouwens ook nauwelijks liaar tevredenheid over de vangst verbergen kan. Het Hollywood-echt- paar Humphrey Bogart en Lauren Bacall, want, dat zijn ze, zijn op een wekenlange expeditie in de oerwou den van Afrika, waar de nieuwste film van Humphrey „The African Queen'' van couleur locale voorzien wordt. De reuzenbaars werd gevan gen in het Albertnieer in Brits Oeganda. heden. Mr. van Gilse meende echter, dat het Hof, gebonden door de tekst van dagvaarding, niet tot een ver oordeling zal kunnen komen en con cludeerde tot. vrijspraak. De dagvaar ding spreekt namelijk van desertie met het oogmerk om zich blijvend van de dienst te onttrekken. Het Hof zal op 20 November uit spraak doen. Er kan niet langer gewacht worden Bij de Tweede Kamer is ingediend het wetsontwerp tot regeling van de bestrijding der tuberculose onder het rundvee. De bestrijding van de tuberculose onder het rundvee vindt op het ogen blik haar wettelijke basis uitsluitend in het „besluit bestrijding tuberculose onder het rundvee" van 27 October 1943. Het thans ingediende ontwerp strekt ter vervanging van de bezet tingsregeling. Bovendien wil het een aantal in de practijk gebleken leem ten ondervangen. Deze leemten worden onhoudbaar, zodra wordt begonnen met de uit voering van het nationale plan tot sanering van de Nederlandse vee stapel. Dit plan vormt dan ook een van de redenen, waarom niet op een regeling door een Landbouwschap kan worden gewacht. Zoals bekend mag worden veronder steld, ligt het in de bedoeling thans op radicale wijze tot sanering van de Nederlandse veestapel over te gaan. Aan het onderhavige wetsontwerp ligt de gedachte ten grondslag, dat het toekomstige publiekrechtelijke orgaan voor de landbouw een taak zal hebben op het gebied van de be strijding der tuberculose onder het rundvee en dat, in afwachting van de eventuele overdracht van bevoegdhe den op dit gebied, in de bestaande toestand zo weinig mogelijk moet worden veranderd. Deze overweging heeft geleid tot handhaving van het i beginsel der bestrijding in georgani seerd verband met inschakeling van de bestaande gezondheidsdiensten. 1 Radio Teheran „waar schuwt" Washington Radio Teheran heeft Maandag avond „de lieden in Washington" gewaarschuwd, dat zij dienen in te zien, niet alleen met premier Mos- sadeq te maken te hebben, maar met 18 millioen Perzen, die. vastberaden bij hun besluit blijven. De radio, die eigendom is van de regering, gewaagde van de onder handelingen, die op het ogenblik in Washington tussen dr. Mossadeq en de Amerikaanse regering gevoerd worden. De Ver. Staten dienden te weten dat elke overeenkomst, die de Britten in staat' zou stellen winst te maken uit de olieproductie, strij dig zou zyn met de Perzische wet op de nationalisatie van de olie-in dustrie en daarom onaanvaardbaar. HARRIMAN NAAR LONDEN. Averell Harriman, president Tru- mans speciale adviseur, wordt Vrij dag in Londen verwacht. Hij zal met Anthony Eden een onderhoud hebben over de Perzische oliekwestie. Ook de Britse ambassadeur in Perzië. Sir Francis Shepherd, zal aan de bespre kingen deelnemen. Inmiddels wordt uit Washington ge meld. dat Dinsdag op het ministerie van buitenlandse zaken aldaar diver se besprekingen zijn gehouden met Britse en Perzische vertegenwoordi gers. Men meent dan ook, dat de Ver. Staten binnenkort een nieuwe stap zullen ondernemen om tot een hervat ting der besprekingen tussen Londen en Teheran te komen. Het laatste bedrijf van de Oldebroek-affaire Voor het Hoog Militair Gerechts hof in Den Haag stond de laatste ver dachte terecht in de Oldebroek-affai re. de 37-jarige sergeant-kok H. M. L. L., die zich tezamen met de com mandant van de legerplaats Olde- broek, de voormalige luit.-kolonel N., heeft schuldig gemaakt aan verduis tering van hoeveelheden levensmid delen. Tegen verdachte werd bevesti ging geëist van het vonnis van de Krijgsraad Oost, waarbij hy na elf maanden voorarrest tot drie maanden met aftrek werd veroordeeld. De ad vocaat-fiscaal. mr. van Gilse, achtte het beroep van de auditeur-militair tegen dit vonnis niet gerechtvaar digd. Naar zijn mening waren de om standigheden mede aanleiding ge weest. dat L. tot malversaties was gekomen. De raadsman merkte op, dat L. nogal een avontuurlijk leven achter de rug heeft. Op 18-jarige leeftijd ging hij bij het Vreemdelingenlegioen en met de Prinses-Irenebrigade keer de hij in ons land terug, waar de ken nismaking met een Zeeuws meisje een einde maakte aan zijn omzwer vingen. zyn op belangrijke schaal Europese werkkrachten aan te werven buiten Nederland? Indien die geruchten waarheid be vatten. acht de regering dit dan in overeenstemming met de nog altijd bestaande verhouding van Indonesië met Nederland in Unieverband. in aanmerking genomen, dat de R.I. tal van Nederlandse werkkrachten di rect of indirect het werken in Indo nesië onmogelijk heeft gemaakt? Kan de regering mededelen, op wel ke gronden het In artikel 25 van het Uniestatuut voorziene ambt van Ho ge Commissaris der Republiek Indo nesië hier te lande reeds sinds zeer geruime tijd niet is vervuld? Vele leden, waarbij zich verscheide ne andere leden aansloten, bepleit ten tenslotte behoorlijke en kundige voorbereiding van de R.T.C. met de West, die dan ook zo snel mogelijk moet worden gehouden. Middenstandscongres P.v.d.A. Onder auspiciën van de P. v. d. A. is Maandag door de sectie midden stand van de dr. Wiardi Beekman Stichting een middenstands-congres te Utrecht gehouden. De heer J. Schilthuis sprak over de betekenis en de inhoud van het mid denstandsprogram van de P. v. d. A., terwijl mr. dr. A. A. van Rhijn, Staatssecretaris van Sociale Zaken, het woord voerde over ..De betekenis van de middenstand en de sociale voorzieningen van de kleine zelfstan digen". Bij de discussies werd aangedron gen op de stichting van een socialisti sche stands- en vakorganisatie voor de middenstand. Het wereldgebeuren Gevaar in Egypte geweken Het ziet er naar uit. dat do Brit se regering inderdaad voorne mens is in Egypte v°ct bh «tuk te houden. Dit was reeds duidelijk vóór dc machtsovername door de Conservatieven en nu dc oude Chur chill het roer van het Britse schip van staat in handen heeft genomen, kan men veilig aannemen, dat van de reeds door Attlec en Morrison ingeslagen weg niet licht zal worden afgeweken. Betekent dit nu een ken tering In de Britse buitenlandse po litiek of misschien zelfs een halt op de weg van de aftakeling van de Britse wereldmacht? wy geloven, dat het van een licht vaardig optimisme zou getuigen, wanneer deze vraag met een volmon dig „ja' zou worden beantwoord. Natuurlijk is het zeer belangrijk, dat men in Downingstrect eindelijk weer ens een krachtige houding durft aan te nemen, nu het er om gaat zich in een positie te handha ven. welke in een eventuele toekom stige wereldstrtyd van de allergroot ste betekenis zou zün. Maar deze Britse houding komt helaas niet voort uit een gerechtvaardigd besef van eigen kracht, maar uit de we tenschap. dat aan de andere kant van de Grote Vijver een machtige broer woont, die zich bereid heeft verklaard zo nodig te hulp te ko men. Aan het Amerikaanse tijdschrift „Newsweek" hebben wij het te danken, dat van hetgeen tussen Londen en Washington in dit opzicht is besproken althans icta is bekend geworden. In het laatste nummer van dit blad geeft de di plomatieke medewerker Edward Weintal enige bijzonderheden uit een briefwisseling tussen Morrison en zyn Amerikaanse collega Acheson. waaruit twee dingen volkomen dui delijk worden. In de eerste plaats, dat men er in E n g e 1 a n d reeds in de laatste dagen onder Labour niet over dacht de positie in Egypt* prijs te geven. Morrison opperde te genover Acheson wel de mogelijkheid het geallieerde hoofdkwartier voor de verdediging van het Midden-Oos- I ten op Cyprus in plaats van in i Cairo te vestigen, maar hy voegde daaraan toch onmiddellijk toe, dat er geen sprake kan zijn van een i Midden-Oosten zonder een basis in Egypte: „Wij hebben er reeds één en we zijn van plan die te behou den!" Aan de andere kant maakt het geen uit de correspondentie tussen Washington en Londen is bekend geworden ons duidelijk, dat in plaats van het Brits-Amerikaanse gekib bel in de Perzische crisis nu een eensgezinde vastbeslotenheid is ge komen om de strategische posities in het Midden-Oosten in geen geval prijs te geven. De Arabische wereld heeft hier een duidelijke waarschu wing gekregen het niet tot verdere nationalistische excessen te laten ko men. Bij dit alles is het duidelijk ge worden. dat Egypte goed zal doen de zaak niet op de spits te drij ven. Dat ziet men in Cairo blijkbaar ook wel in, getuige de voorzichtige reserve, waarmede regeringsfunctio narissen de gebeurtenissen van de laatste week kennelijk behandelen. Men heeft natuuhjk door de demon stratieve opzegging van het verdrag met Engeland reeds boze geesten opgeroepen en de regering van Ko ning Faroek staat nu voor de moei lijke taak deze in toom te houden en haar draai te nemen zonder al te veel haar gezicht te verliezen. Want dat het een ..draai" zal moe ten worden, staat vrijwel vast nu Engeland er. Amerika (tezamen met nog enkele andere landen één front hebben gevormd In het Midden-Oos ten Er zijn trouwens reeds tekenen, welke er op schijnen te wijzen, dat men in Egypte al bezig is die draai voor te bereiden, zoals bijv. de uit lating. dat men liever zou zien, dat de rijke Uncle Sam met wat mate riële hulp over de brug kwam. wan neer hy dan werkelijk zoveel prijs stelt op bases In Egypte. En men wijst er in dit verband dan op, dal. ook in West-Europa tegenover de toestemming tot het vestigen van steunpunten toch wel iets tastbaa»- ders is gesteld dan alleen maar mooie phrases over de verdediging van democratische vrijheden tegen het communisme. Wij geloven dan ook. dat na de Perzische ook de Egyptische crisis reeds over haar dieptepunt heen is. Complicaties blijven natuurlijk nog mogelijk, maar dat deze nog tot werkelijk rampzalige gevolgen zou den kunnen leiden, lijkt weinig waf - schijnlijk. 5. Jimmy Brown verrichtte zyn werk by Rinus Roest naar diens volle tevredenheid. Jimmy sloeg de oude auto's inderdaad zo plat als een dubbel tje en dat deed zijn baas een ontzaggelijk pleizier. zo zelfs, dat hij Jimmy na een week reeds een stevige loonsverhoging beloofde. Jimmy zelf ech ter deed zijn werk met een zekere tegenzin. Hij kon de hekel die zijn baas had aan alles wat auto mobiel was, niet delen, maar ja. geld verzoent de arbeid en Jimmy was al lang bltf, dat hy wat te doen had. „Ellèndige dingen zyn het", zei Rinus Roest vaak. „De man, die de automobiel heeft uit gevonden, hadden ze moeten vierendelen. Die heeft de wereld alleen maar ongeluk en ramp spoed gebracht. Ik begrijp niet. Brown, dat jij dat ook niet inziet Er vallen elk jaar meer slachtof fers door auto-ongelukken dan door welke ziekte ook. Als er iemand ziek wordt, bewegen ze hemel en aarde om hem weer zo gauw mogelijk beter te maken, maar denk je, dat iemand op 't idee komt de fabricatie van automobielen te beteugelen? Nee hoor, hoe meer hoe liever. Sufkopen zijn het. Maar i k, Rinus Roest, werk hier niet aan mee. Hoe méér van die karren ik kan opruimen, hoe ge lukkiger ik mij voel. Ik wou maar Brown, dat jij' dat nou eindelijk óók eens begreep!!" De rel in Eindhoven: zwaardere straf geëist Zoals bekend raakten op 27 Mei jl. militairen, die in het legerkamp te Oirschot voor herhalingsoefeningen onder de wapenen waren, tc Eindho ven slaags met politieagenten cn ma rechaussees. Eén van de belhamels, dc soldaat G. van D. uit Kampen, verscheen Dinsdag voor het Hoog Militair Ge rechtshof in Den Haag. De krijgsraad te velde Zuid had hem tot zes weken voorwaardelijk veroordeeld met een proeftijd van twee jaar, waarbij re kening was gehouden met het feit, dat ook de marechaussee niet al te tactisch was opgetreden. De advo caat-fiscaal verklaarde echter, dat de in het nauw gebrachte marechaus see wel hardhandig moest optreden. H(j eiste een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf van twee maanden en onmiddelijke gevangenneming. Tot dit laatste werd door het hof ter zit ting besloten. Uitspraak 20 Novem ber a.s. Minister Stikker naar Parijs vertrokken De minister van Buitenlandse Za ken, mr. D. U. Stikker, is Dinsdag middag naar Parijs vertrokken voor O.S.ES.-besprekingen. Hij zal in ver band met de op 6 November aan vangende algemene vergadering van de Ver. Naties daar blijven tot mid den November.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5