BURGEMEESTER TRUFFINO VAN HULST GEHULDIGD KARSOTERUB Twee Zeeuwse broers Ridder M.W.O. VERPLEEGHUIS VOOR JEUGDIGE IMBECILEN TE 00STKAPELLE FOKKELMAN Kippen na twee jaar opruimen ^DJSIROQP Ontruiming van enige Ambonezen-kampen SUBSIDIE VOOR TERNEUZENSE AMBACHTSSCHOOL Vier doen méér dan één. Chefarine .4 Volop werk bij „De Schelde". 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 31 OCTOBER 1951 HARTELIJKE WOORDEN Zilveren jubileum als president-commissaris van de Waterleidingmij. „Zeeuwsch-Vlaanderen" „Een man, die de gave van humor bezit, de relativiteit der dingen beseft, wiens cultureel gevoel samenhangt met het verleden, maar die evenzeer het oog gericht heeft op de toekomst", zo noemde Dinsdagmiddag de direc teur van het JRyksinstituut voor Drinkwatervoorziening, prof. W. F. J. M. Krul, burgemeester B. A. Th. M. Truffino van Hulst tijdens de grootse huldiging in het gebouw van de Waterleidingmaatschappy „Zeeuwsch- Vlaanderen" te Terneuzen ter gelegenheid van diens 25-jarig jubileum als commissaris dezer maatschappij. Prof. Krul wees er op, dat de jubilaris moeiiykheden rustig en op krachtige wtyze wist op te lossen en dat het ztfn ideaal is Zeeuwsch-Vlaanderen zowel goed drinkwater als industrie- water te geven. Spr. wenste de jubilaris nog vele jaren, tot zegen van Zeeuwsch-Vlaanderen, de gemeente Hulst en de Waterleldingmaatschappy. vergezeld deed gaan van een boek werk, sprak ir. G. P. M. Dlkötter, di recteur der My., die er op wees hoe zeer ook het personeel steeds een ge willig oor bij de jubilaris vond. Namens het personeel bood spreker tenslotte een encyclopaedic aan, die door de jongste bediende, de heer M. Wisse, werd overhandigd. De heer Trutfino zeide in zijn dankwoord, al les voor de waterleiding steeds met genoegen te hebben gedaan, behalve op deze dag, nu hij zijn oude, trouwe pakje voor „moeilijke" gelegenheden moest aantrekken. Spr. voelde zich in. Zeeuwsch-Vlaanderen ingeleefd en samengegroeid met een volk van goede bodem. Hy stelde zich als ide aal het brengen van welstand aan mensen. De huldiging werd gehouden tijdens een buitengewone vergadering van de Raad van Commissarissen en stond onder voorzitterschap van de vice- voorzitter mr. P. H. W. F. Tellegen. Mede omdat de Commissaris der Ko ningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot bericht van verhindering had gezonden, heet te de burgemeester van Terneuzen de aanwezigen welkom en wees er op, dat by deze gelegenheid niet alleen de figuur gehuldigd wordt, maar evenzeer de autonomie van de ge meenten, die zich in de waterleiding maatschappij heeft kunnen tonen. De heer Truffino, achter wiens iro nische opmerkingen een warm hart schuil gaat, heeft de weldaad van een goede watervoorziening voor Zeeuwsch-Vlaanderen weten te berei ken, aldus spreker. Namens de Waterleidingmaat- schappy bood hy hierna een gipsaf gietsel aan van een legpenning, die straks zal worden vervaardigd, waar op o.m. het embleem der Mij., de jaar tallen van het jubileum en een zinne- bèeldig'e voorstelling voorkomt. Na mens de commissarissen bood de heer Tellegen de jubilaris een polshorloge aan. Dr. ti. H. LouweKooijmans, se cretaris van de vereniging van wa terleidingbedrijven in Nederland, be toogde dat de bemoeienissen van de heer Truffino zich niet alleen bepaal den tot Zeeuwsch-Vlaanderen, maar dat de naam van de jubilaris ook in Waterleiding-kringen in overig Ne derland met ere wordt genoemd. De ze spreker bood namens de vereniging voor Waterleidingbelangen een leg penning aan, waarop het embleem van de vereniging en het epiteton or- nans: „voorvechter voor de Waterlei ding van Zeeuwsch-Vlaanderen". De heer A. L. S. Lockefeer, verte genwoordigde het Provinciaal Be stuur en noemde hetgeen de heer Truffino gedurende 25 jaar presteer de van het grootste belang voor de provincie. Dat Zeeland, wat waterlei ding betreft, niet achterbleef by ove rig Nederland, is in niet geringe mate to danken aan Zeeuwsch-Vlaanderen. De jubilaris heeft een brok onschat baar werk geleverd voor de water voorziening in het gewest en is een van de werkers van de eerste uren, een van de pioniers, in een tyd, die ook nu nog niet geheel voorby is waarin hij de wind heeft tegen ge had. Nadat ook mr. dr. H. Kahrels van het Ryksinstituut voor Drinkwater voorziening en dr. ir. J. E. Carriere van de vakgroep waterleidingbedrij ven. de jubilaris gelukwensen hadden aangeboden, welke eerstgenoemde Na de hieropvolgende pauze werd er nog een film gedraaid, die betrek king had op het waterleidingbedryf. werkt wan twee kanten teqe/yh Thans werd ook de heer J. Dourlein onderscheiden Naar wij vernemen is de uit Nieuw en St. Joosland afkomstige heer J. Dourlein, kapitein der Mariniers, die thans op Aruba vertoeft, het Ridder kruis vierde klasse der Militaire Wil lemsorde verleend. De heer Dourlein is een broer van de heer P. Dourlein, bekend uit het England-Spiel, die enige tijd geleden dezelfde hoge onder scheiding mocht ontvangen. Twee broers werden dus Ridder M.W.O. Dit is waarschijnlijk nog niet eerder voor gekomen. De heer J. Dourlein heeft zich als militair in Indonesië bijzonder onderscheiden. Dodelijk ongeval bij Clinge Dinsdagmiddag werd op de weg tussen Clinge en Nieuw Namen de ruim 60-jarige wlelryder A. P., wo nende in Clinge, by het oversteken van een kruispunt door een bestelauto aangereden. P. werd op slag gedood, terwyi de auto tengevolge van bet sterke remmen slipte en ln een sloot reed. INITIATIEF VAN „RUSTHUIZEN WALCHEREN" Minister keurt uitbreiding van „Der Boede" te Koudekefke goed Zeeland krijgt een verpleeghuis voor kinderen, die in ernstige mate im beciel z.yn. De Stichting Rusthuizen Walcheren, welke plannen hieromtrent thans nader uitwerkt, is er reeds in geslaagd te Oostkapelle een pand te vinden, dat niet alleen voor het beoogde doel geschikt, maar ook beschik baar is. Dit deelde de voorzitter der Stichting, de heer A. H. S. Stemerding, gis termiddag op „Overduin" te Oostkapelle mede in een officiële byeenkomst ter gelegenheid van de ingebruikname van „Overduin" als herstellingsoord voor psychische patiënten. De heer S temerding kon tevens de verheugende tyding doen, dat elndeiykgoedkeuring is verkregen op het plan tot uit breiding van het verpleeghuis voor chronische patiënten „Der Boede te Kondekerke. Het percentage ernstig imbeciele kinderen in Zeeland kan niet ver waarloosd worden. Hoewel de ouders juist aan deze kinderen byzonder zyn gehecht, zijn zy momenteel gedwon- fjen hen in tehuizen ver buiten Zee and te laten opnemen, omdat onze provincie deze niet bezit, óf hen BENOEMINGEN Bij beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening vam23 October 1951 zijn van 1 October jl. tot 1 October van het volgend jaar wederom benoemd tot tijdelyk leraar aan de Rijksland- bouwwinterschool te Goes ir. J. Bos, J. Buteijn, J. W. Knijff en dr. G. Wa genaar te Goes, G. van Damme te 's Gravenpolder en G. Grootenhuls te 's Heer Arendslcerke. f3 -bed Is ook voor U Ideaal! Lekker warm en volkomen geruisloze vering. Advertentie en niet duur! Wat Is ro'n mooi royaal bankstel toch' n rijk bezitI Onbetaalbaar? WelneeI Fokkelman heeft prachtige bankstellen, ln elke stijl, voor iedere smaak en voor prijzen, die U werkelijk zullen meevallen. Bovenstaand bankstel met 2 fauteuils, geheel verend en keurige be- TftC— kleding, koopt U reeds voor vwi"" WONINGINRICHTING NIEUWE BINNENWEG 288-294 R'DAM (nabij CtfiHol Th—l»r) Tal. 50066 Lagere Landbouwschool te Zierikzee De kosten voor de bouw en inrich ting van een openbare lagere land bouwschool te Zierikzee zijn door de Z.L.M. geraamd op 93.000. Daarby wordt uitgegaan van de gedachte, dat de gemeente Zierikzee het bouw terrein en de tuin gratis ter beschik king zal stellen. De Z.L.M. heeft aan het provinciaal bestuur gevraagd een kwart in de kosten by te dragen. Het resterende bedrag ad 70.000 zou men willen verkrijgen uit een lening met een looptyd van 30 40 jaar tegen 4 of 4% De ex ploitatie-uitgaven worden geraamd op 5000 per jaar. Aan schoolgel den denkt men te ontvangen ƒ1000 per jaar. Dan blyft er dus 4000 te dekken over. Getracht zal worden met andere gemeenten van het ei land een financiële regeling te tref fen. Men rekent op 65 leerlingen en van de gemeentebesturen venvacht men voor elke leerling uit hun ge meente 30 40, Veehouderij-commissie adviseert kuikens aan te vragen De Veehouderijcommissie van de Stichting voor de Landbouw, welk® Dinsdag te Goes in vergadering bij eenkwam, sprak als haar mening uit, dat de boerenpluimveehouder de kip pen te lang aanhoudt. Het is niet al leen een financieel belang dezelfde kippen slechts 2 seizoenen te houden, maar het is tevens vastgesteld dat bij oudere kippen een hoger percentage z.g. vogel-t.b.c. voorkomt dan bij jon ge. Behalve voor de kippenstapel, kan dit ook een gevaar opleveren voor het rundvee. Een positieve verbetering bestaat in het opruimen van kippen ouder dan 2 jaar en het doen selecteren van de 1- en 2-jarige. Thans is men in de ge legenheid een kuikentoewijzing aan te vragen en geadviseerd wordt hier van nog deze week gebruik te ma ken. De Stichting voor de Landbouw gaat accoord met de kuikentoewijzing 1952, maar wenst als haar mening uit te spreken, dat de besprekingen volgend jaar op een vroeger tijdstip dienen aan te vangen. De V.P.Z. (Vereniging tot bevorde ring van de Pluimveehouderij in Zee- land) heeft nu ook een drietal vertc- j genwoordigers in de Veehouderijcom missie van de Stichting voor de Lanü- i bouw, wanneer pluimveeaangelegenhe den worden besproken. DE MELKVOORZIENING Voorts werd het rapport melkvoor- ziening der Zeeuwse bevolking be sproken. In dit rapport wordt met na me naar voren gebracht dat, indien de Zeeuwse akkerbouwer voor zijn melk niet een prijs ontvangt die kan con curreren met die voor zijn akker bouwproducten, het aantal melk koeien vermindert en de moelijkheden voor de consumptiemelk toenemen. Het is noodzakelijk de onkosten, die vallen op de consumptiemelkvoor- ziening, zoveel mogelijk te beperken. In Zeeuwsch-Vlaanderen is de hoe veelheid boerenconsumptiemelk be langrijk gedaald en die van fabrieks- consumptiemelk zeer gestegen; de boer ontvangt daardoor per liter melk be langrijk minder dan bij levering aan de slijter mogelijk is. Een hogere winstmarge op de boe- renmelk en tevens een verhoging van de ophaalvergoeding aan slijters voor boerenmelk. zijn noodzakelijk te ach ten voor een goede melkvoorziening in Zeeuwsch-Vlaanderen. Hierover zal ook contact worden op genomen met de fabrieken. Ziekenhuis te Noordgouwe Aan het jaarverslag 1950 van het ziekenhuis Noordgouwe is het vol gende ontleend. Op 10 November keurden Gedep. Staten van Zeeland het ontwerp goed van de gemeenschappelyke re geling, welk ontwerp door het alge meen bestuur was ingediend. Vele besprekingen waren gewyd aan de kwestie: nieuwbouw ziekenhuis te Zierikzee. Hoewel hierover herhaalde malen contact werd opgenomen met departementale ambtenaren kunnen de bereikte resultaten slechts pover worden genoemd. Het aantal opgenomen patiënten bleef in 1950 beneden de raming en ook beneden het aantal patiënten van 1949. Gemiddeld waren er in 1950 per verpleegdag 46,9 verpleeg den en ln 1949: 54,7. De teruggang vindt zijn oorzaak in de verminder de bezetting van het paviljoen. Op 31 December 1949 waren 44 zieken in het ziekenhuis en op 31 December 1950 slechts 22. Het nade lig saldo over 1950 bedraagt 53,579,14, waaruit voortvloeit dat er van de gemeenten een bijdrage nodig is van byna 2,26 per Inwo ner. De kapitaaldienst sluit met een listig saldo van 16.016,57, De P.B.O. voor de landbouw Het bestuur van de Stichting voor de Landbouw in Zeeland heeft beslo ten in een speciale vergadering het vraagstuk van de Publiekrechtelyke Bedrijfsorganisatie voor de Land bouw te bespreken. Mr. J. F. G. Schlingemann, secreta ris van de Zeeuwse Landbouw Maat schappij, heeft zich op verzoek van het bestuur bereid verklaard dit on derwerp in te leiden. Daarby zal met name het stand punt van de gehele georganiseerde landbouw, zoals dat is neergelegd in het „Ontwerp van een Algemene Maatregel van bestuur tot instelling van een bedrijfschap voor de land bouw" worden uiteengezet. Crii snakt ""'Adem! Uw luchtwegen zijn door slijm verstopt.Los dat gevaarlijke slijm op met de krach tig werkende Op Walcheren Naar wij vernemen zullen de Am bonezen-kampen te Grypskerke en Serooskerke op Walcheren binnen enkele weken worden ontruimd, om beschikbaar te komen voor de huis vesting van D.TJ.W.-arbeiders, die herverkavelingswerkzaamhedcn zul len verrichten. In verband hiermee zal de bevolking van de woonoorden te Middelburg en Vlissingen enige uitbreiding ondergaan. Het kamp te Westkapelle is in de loop van de vorige week reeds ont ruimd. De daar verblijvende Keiëzen zyn naar een woonoord te Echt over- febracht. Het ligt echter in de bedoe- ng om de bewoners van de kampen te Grypskerke en Serooskerke voor een groot deel Ambonese gezin nen zoveel mogelijk in Zeeland te houden. Het woonoord „De Haven" te Breskens, waarin tot vorige week gerepatrieerden waren onderge- bracht, wordt Ambonezen-kamp en de bevolking van de kampen te Mid delburg en Vlissingen wordt iets uit gebreid. Er is reeds een barak aan- I fesehaft, die óf in Middelburg óf in lissingen wordt geplaatst. De mogelykheid is groot, dat ook het Ambonezen-woonoord te Koude- kerke binnenkort wordt ontruimd. thuis te houden, waaraan echter wel haast onoverkomelyke bezwaren zyn verbonden. De Middelburgse zenuw arts dokter B. Pfaeltzer, heeft de Stichting Rusthuizen Walcheren ge wezen op de grote noodzaak, dat er ook in Zeeland een verpleeginrich ting komt. De kwestie is vervolgens uitvoerig besproken en tenslotte is het stichtingsbestuur tot de conclu sie gekomen, dat men inderdaad op dit nog braak liggende terrein een taak heeft. De heer Stemerding kon geen nadere inlichtingen over het huis te Oostkapelle verschaffen, aa.n- gezien het algemeen bestuur zich hierover nog. moet uitspreken. De Stichting pryst zich gelukkig, dat nu eindelijk de voorgestelde uit breiding van „Der Boede" met twee vleugels en de verbouwing van het hoofdgebouw, door de minister zyn goedgekeurd, waardoor alle moeite, die men zich heeft getroost, met suc ces is bekroond. Vernacht wordt, dat de bouwwerkzaamheden meer dan een jaar in beslag zullen nemen. De gisteren op „Overduin" gehou den byeenkomst werd o.m- bijge woond door de geneeskundig inspec teur voor de volksgezondheid in Zee land, dokter J. R. van der Borgh, door vertegenwoordigers van ge meentebesturen, predikanten, afge vaardigden van de Stichting Zeeland en de Stichting voor Maatschappe lijk Werk op Walcheren en vele an deren. De heer Stemerding hield een toespraak, waarin hy wees op de be tekenis van het verpleeghuis voor psychische patiënten, vriendeiyke woorden richtte tot het personeel, een uiteenzetting gaf van de inrichting en tenslotte er zijn voldoening over uit sprak, dat de Stichting deze nieuwe taak mag aanvatten. Na de thee bezichtigden de geno digden de diverse vertrekken en ga ven uiting aan hun waardering voor de wyze, waarop van het fraaie land goed een goed geoutilleerd en gezel lig herstellingsoord is gemaakt. KAMER VAN KOOPHANDEL Z-VLAANDEREN Geen actie voor de openst elling van het grenskantoor Retranchement in de winter In hotel „Rotterdam" te Terneuzen kwam Dinsdagmiddag de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen onder voorzitterschap van ir. C. A. L. Horstman in algemene vergadering bijeen. Uit de mededelingen bleek, dat door het bestuur de heren H. A. M. A. de Meyer en G. J. W- van der Peyi werden aangewezen als vertegenwoordigers van de Kamer In de „Havencommissie Terneuzen". Naar aanleiding van een verzoek tot open stelling van het grenskantoor te Retranchement gedurende de winter maanden heeft het bestuur enige contacten opgenomen en hieruit de indruk gekregen, dat het verkeer over deze post gedurende die tijd buitengewoon gering is. De Kamer besloot derhalve deze kwestie te laten rusten. Voor het comité Nederlandse be langen Schelde-Ryn verbinding wer den de heren. H. van Waes, destijds voorzitter van de Stichting voor de Landbouw in Zeeland en de heer H. A. A. baron Collot d'Escury voorge steld als leden van dit comité. Over het vrachtvervoer naar België deelde ir. Horstman mede, dat gebleken is, dat België accoord gaat met het gro te aantal thans bestaande vergunnin- fen. Nederland zal echter tot her- istxibutie dezer vergunningen moe ten overgaan. Deze distrbiutie moet geschieden door de Niwo, aan wie statuten-wyziging is opgelegd, waar door de eigen- en beroepsvervoerders ieder de zaak in eigen huis kunnen regelen. Deze statutenwijziging is door de raad van beheer van de Niwo echter nog niet aanvaard. Men wil thans hierin meer mensen, die onaf- hankelyk van het vervoer zyn. Na enige bespreking werd overge gaan tot behandeling van de begro ting voor 1952. Deze werd ongewy- zigd goedgekeurd. De begroting toont aan ontvangsten en uitgaven een be drag van 48.020. By de rondvraag stelde de heer J. de Klerk voor om de ambachtsschool Terneuzen een subsidie te verlenen ten behoeve van de uitbreiding dezer school, waarvoor nog 30.000 ontbreekt Indien men I van instellingen en werkgevers dit I bedrag byeen weet te krygen, kan spoedig met de bouw worden begon nen. Dit voorstel was aanleiding tot een uitgebreide discussie, waarby bleek, dat men er weinig voor voelde, ft© het flt&BUtapitaal der Ka©ep vw 1 dit doel aan te spreken. Tenslotte werd besloten uit het batig saldo over 1951 een subsidie te verlenen tot een maximum bedrag van -2000. Een voorstel van de heer M. van Lie- re adhaesie te betuigen aan een in de Terneuzense raad aangenomen motie over de opheffing van het personen vervoer op de lijn TerneuzenHulst, werd met 12 tegen 2 stemmen ver worpen, omdat men thans een perti nente belofte heeft over de handha ving van het vrachtvervoer. Men wil dit vervoer niet in gevaar brengen. Ook voor Chefarine „4" geldt, dat dè werking van 4 geneesmid delen in één tablet verenigd krachtiger en weldadiger is, dan van elk middel afzonderlijk. Chefarine „4" helpt ook bij hevige pijnen en griep, wanneer andere middelen ialen. c(oeé jtkonde/tektf Advertentie Geen reden tot bezorgdheid In verband met de geruchten, wel ke de laatste dagen de ronde doen in Vlissingen, dat bij de N.V, Kon. Mij ,,De Schelde" 700 arbeidskrachten wegens materiaalgebrek op wacht geld zouden worden geplaatst, heb ben wij ons tot de directeur van „De Schelde" gewend om inlichtingen. Deze deelde ons mede, dat geen en kele maatregel van deze aard in over weging is en ook niet behoeft te zyn. Er is nl. ruimschoots voldoende mate riaal om normaal aan het Zweedse passagierschip, dat in aanbouw is, voort te werken. Ook voor de andere in aanbouw zijnde schepen is ruim voldoende materiaal, terwijl de order portefeuille genoeg opdrachten bevat om ook voor de eerst volgende perio de geen byzondere zorg te koesteren. Zaterdag klinken de klokken van de St. Jacobstoren! Ditmaal een hoera voor de Belgi sche loodsen te Vlissingen. Als kinde ren van 't land der Vlaamse beiaards hebben zij begrepen, dat in de Vlis- singse St. Jacobstoren weer een ca rillon moet klinken, dat zyn klanken laat dansen over de wijde Schelde- mond. Zy kwamen met een gift van 75.uit de hoek!! Voorts ontvin gen wy nog van: mej. B. 1.—, P. v. d. B. 2.—, fa. B. 1E. F. 1.—, N.N. 2.Het totaal is daardoor gestegen tot 1461,22. Aangezien er verscheidene honder den guldens ontbreken zal het comi té nog een aantal inschryvingsformu- ieren rondzenden en enkele nyvere lelpers en helpsters zullen Donder- lag en Vrydag antwoord halen op de •irculaire's, die reeds eerder werden fezonden of deze week nog uitgingen. En dat alles zullen ze doen in de -vertuiging, dat de burgerij van. lissingen het bedrag voor de luidin- eSffi&SSSHl," Het landgoed „De Maire" bij Oosterland Verschenen is het jaarverslag 1950 1951 van de Contactcommissie voor natuur- en ladnschapsbescherming. Ook Zeeland komt in dat verslag even ter sprake. Er wordt een enkele op merking gemaakt over „Het Zwin", maar daarin worden geen nieuwe ge zichtspunten geopend. Wel opmerke lijk daarentegen is de uitspraak, die de commissie deed over het landgoed „De Maire" bij Oosterland op Duive- land. De commissie schryft daarover: Teneinde de waarde van de in dit landgoed gelegen kreek als vogelre servaat te vergroten, werd het terrein door de eigenaar met een hoge dyk omgeven en werd het peil kunstmatig enigszins opgezet, waarby ook enig terrein binnen de bedyking, dat vroe ger volslagen cultuurland was, in het reservaat werd betrokken. Hiertegen rees protest van de om wonende landbouwers, ook omdat het zaad van het onkruid, dat zich op de dijken ontwikkelde, zich over hun landerijen verspreidde. Deze kwestie werd aanhangig gemaakt bij de Com missie Grondgebruik van de Stichting voor de Landbouw en de Contact- Commissie vond hierin aanleiding om, voorgelicht door de eigenaar, ter plaatse een onderzoek in te stellen en deze aangelegenheid ter sprake te brengen in de Commissie Overleg Landbouw en Natuurbescherming. Hoewel de Contact-Commissie het streven van de eigenaar om hier een vogelreservaat in stand te houden, uit natuurbeschermingsoogpunt waarde vol acht, betreurt zy het toch dat de ze gedüchte is uitgevoerd op een wy ze, die allerminst bevorderlijk is om de populariteit der natuurbescher ming bij de bevolking te vergroten. Zeeuwse toneelspeler? uit Brabantse kamer De „Brabantse Souvereyne Camere", waarin 700 gezelschappen zyn opgeno men, die tezamen 't werkverband Ka tholiek Amateurtoneel vormen, is tot de conclusie gekomen dat een diocesa ne indeling waarbij ook plaatsen bui ten Noord-Brabant in deze „Camere" vertegenwoordigd zijn, op de duur niet wenselijk is. Het bestuur van de „Souvereyne Camere" heeft daarom de provincie Zeeland en het Nijmeeg se gebied losgelaten, om zich meer tot het strikt gewestelijke Amateur toneel te bepalen. Wijziging uitslag stripleesrit In de uitslag van de Zaterdag dooi de M.A.C. Scheldegouwen gehouden stripleesrit is een wijziging gekomen. De uitslag in de duo-klasse is nu: 1. A. Bouwens, Middelburg, 133; 2. A. Gooyen, Goes, 180; 3. C. Meyers, Goes, 214; 4. O. Hoving, Vlissingen, Door deze gewyzigde uitslag is de beslissing in deze klasse nog even uitgesteld. Weliswaar heeft Hoving de leiding, maar hij moet deze delen met A. Goyen. Bovendien heeft ook Bouwens nog een kans op de titel, in dien hij de laatste rit op zijn naam weet te brengen. De stand is nu 1. O. Hoving, 6-17.50-2.92; 2. A. Gooyen, 6-18.50-3.08; 3. A. Bouwens, 6-21.50-3.58; 4. C. Westerweel, 5-31.50 -6.30; 5. J. Wondergem, 6-38-6.67; 6. P. Polderdijk, 5-34-6.80. Een invasie van heremiet- kreeftjes in Zeeland Een hengelaar uit Goes deelde my mee bij het rapen van een partijtje „krukels" wel twaalf heremietkreeft- jes te hebben gevangen in krukel- schelpen. Op myn verzoek om wat levend materiaal ontving ik twee dagen la ter niet minder aan twee en veertig heremietkreeftjes, alle in schelpen van de gewone alikruik en op dezelfde plaats geraapt. De vindplaats was Kattendyke en de tijd benofligd om de diertjes te vinden, was zeer gering. Bij onderzoek bleek, dat de diertjes, hoewel verschillend van kleur en te kening, alle behoorden tot de gewone sqort Pagurus bernhardus, de Ber- narduskreeft. Blykbaar was 1951 een bijzonder gunstig jaar voor de ontwikkeling van dit diertje. Het grote aantal is in elk geval een byzondere vermelding ZWERFMANS. Advertentie Taptoe Marinierskapel te Middelburg De Marinierskapel zal. zoals reeds bericht, Zaterdag a.s. met tamboers en pypers een taptoe geven op de Markt te Middelburg. Deze vangt 's avonds klokslag 8 uur aan en ein digt om half 9 met het spelen van het „Wilhelmus". Daarna wordt, met fakkeldragers, een korte mars gemaakt langs de volgende route: Lange Delft, St. Pie terstraat, Balans, Korte Burg, Groenmarkt, Nieuwe Burg, Markt Het publiek wordt opgewekt achter de kapel de mars mee te maken, doch de straat vóór en naast de muzikan ten vrij te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2