PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Churchill gaf Engeland een nieuwe regering Provincie optimistisch over resultaten dienstjaar 1951 0£ BILT HET N.V.V. LEGT REGERING VERLANGLIJST VOOR VOORSPELT: '194e Jaargang - No.255 Dagblad uitgave van de flrma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntyn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week, 1 4.55 p. kw., fr. p. p. 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 29 Oct. 1951 ADVEIlTEMTlfiPRIJS 20 ct. per min. Minimum p. advertentie t 3.—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie» tmax. 8 regels) van 1—5 regels 11.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C„ Middelburg. Bur. Vllssingen Walstr. 58—60. teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Mtiurg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Voretstr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Maurltsstr. 12. tel. 102; Terneuzen Brouwerljstr. 2; Zlerlkzce N. Bogerdstr. C 160, teL »6 DIRECT AAN HET WERK Liberalen en Labour voelen niets voor een „brede basis" Engeland lieeft reeds een nieuwe regering en Winston Churchill, de grote Engelse leider gedurende de tweede wereldoorlog, is op zijn 76ste jaar nog eens premier geworden. Zelf nam hij bovendien de portefeuille van lands verdediging voor zijn rekening en Anthony Eden kreeg de portefeuille van Buitenlandse Zaken, welke hij ook in Churchill's oorlogskabinet behartig de. Een derde belangrijke functionaris wordt Richard Butler, de nieuwe minister van financiën, die wordt beschouwd als de voornaamste ontwer per van de tegenwoordige conservatieve politiek. HU is zelfs al genoemd als opvolger van Churchill, wanneer deze zich uit de politiek zou terugtrek ken. Anderen denken in dit verband echter aan Eden. Churchill en zijn ministers zijn onmiddellyk aan hét werk gegaan, doch met zyn eerste besprekingen had de nieuwe premier weinig succes. Zy betroffen n.L de vraag of de liberalen bereid zouden zyn tot het kabinet toe te treden. Churchill had enige conferenties met de liberale leider Cle ment Davis, die echter later liet weten, dat zyn partU de regering wil steu nen by al die maatregelen, welke zU In het belang van het land acht, maar overigens toch volkomen onafhankelijk wil biyven. Verder had Churchill reeds enige conferenties met de drie Britse stafchefs. Er zyn nog meer berichten die er op kunnen wijzen, dat Churchill wel gevoelig zou zijn voor de mogelijkhe den om de basis van zyn kabinet te verbreden. Zo werd bijv. gemeld, dat hy binnen enkele weken om een na tionale regering zou vragen, dit in verband met de ernstige toestand en de kleine conservatieve meerderheid in het parlement. De afgetreden La bour-minister van buitenlandse za ken Herbert Morrisson, heeft echter reeds verklaard van mening te zijn, dat Labour een dergelijke uitnodi ging als in strijd met het algemeen belang zou moeten afwijzen. Het nieuwe kabinet is Zaterdag nog beëdigd door Koning George, die daartoe zijn ziekbed had verlaten en de ministers in een der zalen van Buskingham Palace ontving. Aangeno men wordt, dat Churchill nog naar uitbreiding van zyn minis terlyst streeft. De voornaamste posten zyn echter reeds bezet. Het zijn: premier en landsverdediging Winston Chur chill, buitenlandse zaken Anthony Eden, financiën Richard Butler, be trekkingen met het gemenebest Lord Ismay, Oliver Lyttelton koloniën (oud-minister van handel), binnen landse zaken Sir David Maxwell Fyf- fe, arbeid Sir Walter Monckton, le vensmiddelen en landbouw Lord Woolton (voorzitter van de Conser vatieve Partij), die tevens voorzitter van de ministerraad wordt, de Mar kies van Salisbury geheim zegelbe waarder en leider van de conservatie ve fractie in het Hogerhuis. De Mar kies van Salisbury was onder Nevile Chamberlain als Lord Craneborne on der-minister van buitenlandse zaken, maar trad af uit protest tegen Cham berlains „sussingspolitiek" tegenover ide Nazi's. Eden wordt vice-premier en leider van de conservatieve frac tie in het Lagerhuis. Nog steeds is de einduitslag der verkiezingen niet bekend. Nu zijn de stemmen geteld in 622 van de 625 dis tricten en daarvan luidt het resultaat: conservatieven 320 zetels (winst 23), Labour 293 zetels (verlies 20), libe ralen 6 zetels (verlies 3), andere par tyen 3 zetels. In stemmen-aantal heeft Labour echter nog steeds on geveer een half millioen meer dan de Conservatieven. ENGELSE PERSCOMMENTAREN De Engelse pers beperkt zich in haar reacties op het resultaat der verkie zingen tot een rustig en vooral ern- C.N.V. wenst uitkering ineens van 5,—. Het Christelijk Nationaal Vakver bond heeft zich beraden of het ver loop van de prijsindexcijfers van het gezinsverbruik consequenties heeft voor de lonen in ons land. Nu na een half jaar blijkt dat de beperkingen in het verbruik slechts zeer weinig boven 5 pet. uitgaan, is een algemene loonsverhoging niet noodzakelijk. De overschrijding van de vijf procent voor arbeiders met een weekloon van f 50 komt neer op een bedrag van ongeveer vijf gulden over 26 weken. Daar in menig arbeidersgezin vijf gulden in deze tijd zeer welkom is, dringt het C.N.V. aan op uitkering in eens van f 5. De defensie-plannen voor het Midden-Oosten De diplomatieke vertegenwoordigers van Engeland, de Ver. Staten, Frank rijk en Turkije hebben thans te Tel Aviv nota's overhandigd, waarin van de regering van Israël voorstellen wor den gevraagd voor de plannen voor een defensie-organisatie voor het Mid den-Oosten. Ook aan de Arabische landen zou worden gevraagd hun standpunt bekend te maken. Aan deze landen wordt echter niet direct steun voor deze plannen gevraagd omdat men mag aannemen, dat de Arabische wereld voorlopig nog afwijzend zal staan. Alleen de Libanon zou wellicht bereid zijn tot een gemeenschappelijke organisatie toe te treden. Twente ook candidaat voor tweede T.H. Twente stelt zich candidaat voor vestiging van een tweede Technische Hogeschool. De Stichting tot bevorde ring van het technisch hoger onder wijs in de Noordelijke provincies zal binnenkort hiertoe bij de regering een gedocumenteerd plan indienen. stig stellen van de moeilijke vraag stukken, waarvoor de conservatieven zich na hun overwinning gesteld zien. Zelfs de conservatieve bladen verhe len bij him vreugde over de overwin ning niet hun teleurstelling over de geringe omvang der conservatieve meerderheid en vragen zich af of Churchill de publieke steun zal vin den, die hij nodig heeft om het land veilig door de moeilijkheden heen te brengen. De Labour-pers ziet nu als de taak van de Labour-party te be wijzen, dat het Britse volk heeft mis getast in zijn uitspraak bij deze ver kiezingen. In de liberale pers wordt aangedrongen op invoering van het evenredige kiesstelsel. Egypte zou de Suez-Mij. willen nationaliseren 150 Engelse deskundigen moeten het land verlaten Volgens een Egyptisch blad zou de regering te Caïro de mogelijkheid overwegen van nationalisatie van de Suezkanaal-Mij., die zoals bekend, in hoofdzaak Frans en Engels bezit is. Redep. hiertoe zo.il. zijn he Weigering van de leiding -der maatschappij om -Engelse oorlogsschepen te beletten van het kanaal gebruik te maken. Intussen heeft de Egyptische rege ring reeds besloten de ongeveer 150 Engelse deskundigen, die zich in haar dienst bevinden, te ontslaan. Het be treft hier adviseurs, technici en hoog leraren. Aan de Britse ambassadeur te Caïro is medegedeeld, dat het Brits- Egyptische verdrag van 1936 en de overeenkomst betreffende het geza menlijke bestuur over de Soedan „van nu af aan hebben opgehouden van kracht te zijn". Hiermede is de aan Engeland gegeven toestemming om troepen in de kanaal-zóne te hebben ingetrokken. Churchill wil Grote Drie bijeenroepen Voorlopig werkprogramma Volgens conservatieve kringen in Londen zou Churchill voornemens zyn het initiatief te nemen voor een bijeenkomst van de Grote Drie (Tru man, Stalin en Churchill zelf), waar op de huidige spanningen en de mid delen om deze te verminderen bespro ken zouden worden. De Franse premier Schuman heeft reeds zijn steun aan „elke poging, om een bestand tussen de tegenover elkaar staande blokken te bereiken" toegezegd. Verder zouden bovenaan op Chur- chills voorlopig werkprogramma staan maatregelen om de geschillen met Perzië en Egypte op te lossen en een spoedige bijeenkomst met presi dent Truman om het geheel der Brits-Amerikaanse problemen te be spreken. Kans op regeling van het olie-geschil? Kazem Hassibi, de Perzische onder minister van financiën, die als olie- deskundige door dr. Mossadeq naar de Ver. Staten is ontboden, heeft bij zijn aankomst in New York verklaard, dat zijn reis mogelijk een kans betekent op regeling van het oliegeschil tussen Engeland en Perzië. Oost-Duitsers tot concessies bereid De Oost-Duitse minister van bui tenlandse zaken, Georg Dertinger, heeft Zondag verklaard, dat zijn re gering bereid is elke kwestie, met inbegrip van internationale contröle op verkiezingen, in geheel Duitsland en een eventueel onderzoek naar de Oost-Duitse democratie, te bespre ken. Hij zeide bereid te zijn grote en ernstige concessies te doen. De Soedan wenst onafhankelijkheid De wetgevende vergadering van de Soedan heeft met grote meerderheid een resolutie aangenomen, waarin de door Egypte voorgestelde gTondwet voor de Soedan van de hand wordt gewezen. Gezegd wordt, dat de Soedan het recht heeft zijn onafhankelijkheid te bewaren en een eigen regering te hebben. Noorderlicht waargenomen Het K.N.M.I. te De Bilt deelt ons mede: Zondagavond tussen 20.00 en 22.00 uur is in het Zuiden, midden en Oosten van het land noorderlicht waargenomen. Ook in het buitenland is het noor derlicht gezien. Berichten uit Noord- West-Duitsland en ook uit Schotland hebben melding gemaakt van dit ver schijnsel. Vier Nederlandse mynenvegers, n.l. Hr. Ms. „Jan van Gelder", „Abra ham van der Hulst", „Pieter Fiorisz" en „Abraham Crynssen" zUn Zater dagochtend na een langdurig verbJijl in de Indonesische wateren in de ba- ven van Den Helder teruggekeerd. Zoals bekend deden zij eerst de rede van Vlissingen aan. De mijnenvegers voor het eerst na vier jaar weer gemeerd aan de kade te Den Helder. Felle brand in haven van Amsterdam Twee brandwachten door rook bedwelmd Zaterdagavond heeft in een der kan toorgebouwen van de Hollandse Stoombootmaatschappij aan de Ooste lijke Handelskade te Amsterdam een felle brand gewoed. De rossige gloed van de vuurzee was boven het cen trum der stad duidelijk zichtbaar. De zolder en de vliering van het dertig meter lange gebouw, waar het archief van deze scheepvaartmaatschappij is ondergebracht, brandden volkomen uit. De Amsterdamse brandweer be streed het vuur* met een groot aantal stralen. Ook motorspuiten namen aan het blussingswerk deel. Twee brandwachten van een motor- spuit werden door de rook bedwelmd en moesten met een zuurstofapparaat bijgebracht worden. Opnieuw atoomontploffing te Las Vegas De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft Zondag op de 5roefterreinen naby Las Vegas in 'evada opnieuw een experimentele atoomontploffing tot stand gebracht. Een explosief projectiel werd uit een vliegtuig geworpen. Men zag te l>as Vegas een lichtflits, maar voelde geen schok. Nederlandse tulpen voor Witte Huis niet gelost Misschien toch nog op tijd? De „Rijndam" van de Holland-Ameri- kalijn is Zaterdag van New York naar Europa vertrokken met 650 ton goéderen die wegens de havensta king niet in New York gelost kon den worden. Onder deze lading be vinden zich 15.000 tulpenbollen uit Nederland, die in de tuin van het Witte Huis zouden worden geplant voor het bezoek in April van Konin gin Juliana en Prins Bernhard. De bollen zouden uiterlijk 11 November geplant moeten zyn om bij liet be zoek in voll.e bloei te staan. Het is mogelijk dat de bollen te Southamp ton zullen worden gelost, daar men hoopt, dat de lading nog op tijd met een andere schip weer naaf Amerika gebracht kan worden, wanneer de staking geëindigd is. Huisartsen verwerpen voorstel van Ziekenfondsen De huisartsen hebben het voorstel van de gezamenlijke Ziekenfondsen dat handelt over de honorering voor behandeling van de ouden van dagen, die ingevolge de wet op de uitbrei ding van het Ziekenfondsbesluit per 1 Jan. j.l. als verplicht verzekerden in een ziekenfonds zijn opgenomen, in een Zaterdag te Utrecht gehouden ver gadering verworpen. Aan het bestuur van de landelijke huisartsenvereniging en de onderhandelingscommissie is de opdracht gegeven de onderhandelin gen voort te zetten. VOORZICHTIG BELEID BLUFT NODIG Afschaffing tarief goederen- en veevervoer op Noordelijke veren Li een toelichting op de vorige week reeds verschenen begroting der Provincie Zeeland, deelden Gedeputeerden de Provinciale Staten Zaterdag mede, dat, naar het zich laat aanzien, de uitkomst van het dienstjaar 1951, ondanks de stijging van lonen en pryzen sedert de begroting is vastgesteld, niet ongunstig zal zyn. Volgens een globale schatting is het vermoedelijk batig slot van de gewone dienst van 1950 te stellen op 240.000.Per 1 Januari 1951 bedraagt het totaal van de ongedekte kapitaalsuitgaven 223.078. G.S. constateren, dat een verdere stap gezet is om de achterstand op verschillende terreinen der provincia le bemoeiing in te halen. Voor volks gezondheid, sociale zorg en culturele zorg zijn bedragen van 15.000. uitgetrokken. Het college stelt zich voor in de volgende zittmg der Sta ten nadere voorstellen te doen om trent de bestemming hiervan. Met betrekking tot verkeer en ver voer is rekening gehouden met twee door de Staten nodig geoordeelde maatregelen. De eerste, waarmede beoogd wordt de verbinding tussen de Bevelanden te verbeteren, is beli chaamd in het voorstel tot bouw van een nieuw schip voor de dienst Wol- faartsdijkKortgene. Hoogst waar- sehynlyk zullen ook de steigers gewij zigd worden. Onderhandelingen met het betrokken polderbestuur over ver beteringen aan de steigerdam te Wolfaartsdijk en de toegangsweg tot die dam zyn tot een goed einde ge bracht en zodra het bietenvervoer is afgelopen, kan met de werken worden begonnen. Opgemei'kt wordt, dat het euvel van onderlopende steigers en dammen by zeer hoge springvloeden niet kan worden verholpen, zonder zeer be langrijke sommen te besteden, welke van een zodanige omvang zijn," dat in een betere toekomst niet spoedig kan worden gedacht aan het voteren van gelden voor een vaste verbindingen, ding. In verband met de kosten kan voor lopig niet worden gedacht aan het aanbrengen van pontons met brug gen. Bovendien zou daardoor het ver krijgen van een vaste verbinding voor vele jaren zijn uitgesloten. AFSCHAFFING TARIEF. De tweede maatregel betreft een verdere verlaging van de tarieven voor het goederenvervoer op de veren ZierikzeeKatse veer en Wolfaarts- dykKortgene. G.S. zyn voornemens het thans geldende tarief van 10 cent per 100 kg. voor goederen en vee, ver voerd in auto's, af te schaffen. By het opstellen van de ontwerpen der begrotingen is daarmee reeds reke ning gehouden. De verhoging der las ten, mede het gevolg van deze maat regelen, bedraagt in totaal bijna 80.000.—. Het college tracht voortdurend de uit gaven binnen zo eng mogelijke gren zen te houden. Wanneer de uitkering uit het Provinciefonds niet 221.000 hoger kon worden geraamd dan voor 1951, zouden diverse maatregelen achterwege moeten blijven en zou het resultaat een uiterst krappe begro ting zijn. De conjunctuur-gevoelig heid van het Provinciefonds eist een ter een voorzichtig beleid. Naast het geen in de laatste jaren hiertoe reeds is verricht, hebben G.S. daarom in de begroting de afschrijving op het be drag van 120.000, dat ten laste komt van de Provincie terzake van het tolvrij maken van de Thoolse brug verdubbeld. Met de wegenverbeteringen zijn ook in het verstreken jaar vorderin gen gemaakt. G.S. ontveinzen zich niet. dat in de naaste toekomst de beletselen om op dit terrein verder te gaan, groter worden. Het college meent echter, dat het verbeteren van het vaak zeer onvoldoende wegennet een levensvoorwaarde voor Zeeland is en put daaruit de kracht om het gestelae doel te blijven nastreven. AFSTANDSGAS. Het tekort van het gasbedrijf kan maar rond 1000.lager worden gesteld dan voor 1951. Enerzijds is dat een gevolg van de verhoogde om zetbelasting, met welke verhoging een som van 16.000.is gemoeid, anderzyds van de sterk gestegen ko- lenpryzen. Naar het zich laat aanzien, zal met ingang van 1953 de gaslevering met afstandsgas kunnen beginnen. Zodra met het Rijk definitief overeenstem ming is bereikt over de voorwaarden, waaronder deze levering zal plaats vinden, zijn G.S. voornemens een be sluit van de Prov. Staten uit te lok ken. Het college ontveinst zich niet, dat bij de sanering van het gasbedryf, aanvankelijk de zorg voor het over tollig personeel een zware last op het budget zou betekenen. Het stokers- bedrijf zal in 1952 geheel worden af geschreven. De boekwaarde van de overige objecten van het productie apparaat zyn zodanig, dat daarvoor geen byzondere maatregelen behoe ven te worden getroffen. De uitkomsten van de P.Z.E.M. vallen tot dusver niet tegen, maar 1952 zal een moeilijk jaar worden ten aanzien van de investaties. Tot dus- PROGRAMMA VAN ACHT PUNTEN Verontrust over stijgende werkloosheid in de bouwvakken Het N.V.V. verlangt van de regering, dat zy aan de noodzakelyke krachts inspanning en de sociaal-rechtvaardige lastenverdeling leiding zal geven door een politiek te voeren, die door het N.V.V. in een program van acht punten is opgesteld. Deze punten zijn: bouw van tenminste 50.000 woningen per jaar, het on derwerpen aan een rechtstreekse contróle van de investeringen in de parti culiere sector, om langs deze weg de toegezegde beperking van 25% te bewerkstelligen en invoering van de werkloosheidswet in het voorjaar van 1952 met compensatie van de door de werknemers te betalen premie door een loonsverhoging. Voorts eist het N.V.V. een stijging van de kosten van het-levensonder houd tegen te gaan door prijs- en subsidiemaatregelen, het treffen van maatregelen welke een snelle verho ging van de productie kunnen be werkstelligen en in afwachting van de definitieve voorziening voor de Noodwet-Drees een groter deel van het eigen inkomen vrij te stellen van aftrek. Het N.V.V. verlangt verder, de in voering van een voor alle werkne mers omvattend systeem van bezits- spreiding en een evenwichtige indus trialisatie-politiek. Bovendien wordt nog aangedron gen op aanneming van de wet toe- zipht credietwezen en op een snelle en loyale uitvoering van de wet op de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie, Deze verlangens werden uitgespro ken op een demonstratief congres van het N.V.V., dat Zaterdag te Utrecht werd gehouden en dat o.m. werd bij gewoond door minister Lieftinck. NIET ALLES IN VERVULLING In een rede, waarmede de voorzit ter van het N.V.V., de heer H. Oos terhuis, het Congres opende, zei deze o.m., dat niet elke afwyzing van de N.V.V.-verlangens aanleiding zullen zijn voor staking, want spr. erkende, dat niet alle wensen prompt in ver vulling kunnen gaan. Het N.V.V. wil de sociale gerechtig heid en de vrede door sociaal overleg. Dat brengt echter met zich mee me dezeggenschap op voet van pariteit in de besturen van bedryfs- en pro ductieschappen en een beperking van de consumptie tot 5%. Als de rege ring en de werknemers dit niet ver staan, zullen wy tot ons leedwezen tegen die werknemers en de regering stelling moeten nemen, aldus de heer Oosterhuis. De voorzitter van de Buowvakarbei- dersbond, de heer G. Klein, sprak zijn verontrusting uit over de stygende ver is het gelukt tijdig in de kapitaal behoeften voor het nieuwe bedryf te voorzien. Naar het zich laat aan zien zal voor eind 1952 nog 15.000.000.moeten worden ge leend. Bij de krappe kapitaal- en geld markt zal het veel zorg vereisen daar in te voorzien. DE WESTERSCHELDE-VEREN. Gedep. Staten delen naar aanleiding van het vraagstuk der uitbreiding van de vervoerscapaciteit mede, dat voorstellen ten aanzien van de veren over de Wester-Schelde by het colle ge in overweging zijn en ten dele reeds geruime tijd geleden aan de re geling kenbaar zijn gemaakt. Zodra overeenstemming is verkregen, stelt het college zich voor een beslissing van de Provinciale Staten uit te lok ken. G.S. stellen er nu het zeer drukke zomervex-voer achter de rug is, prijs te verklaren, dat zowel de leiding het personeel van de Stoomboot diensten alle krachten hebben inge spannen om aan de vervoersschokken het hoofd te bieden. Men acht het vanzelfsprekend, dat er klachten wa ren, maar deze waren geiinger in aantal dan in voiïge jaren. Ondanks de gestegen kosten kunnen de onder houdskosten voor 1952 iets lager wor den gesteld dan voor 1951 het geval was. werkloosheid in de bouwvakken. Spr. verwachtte in de bouwsector 20 a 25.000 werklozen en noemde het waanzinnig, dat deze in de overbrug- gingssteun zouden komen, terwyl er nog een tekort is aan een kwart mil lioen woningen. Wel is er een ver-sterkte militaire bouw, maar daar tegenover staat een geringere uitvoering van overheids- werken, aldus de heer Klein. De heer J. J. A. Berger, secretaris van het N.V.V., was van gevoelen, dat het tragische lot der ouden van da gen eexiang voorbij kan zyn als de regering en de werkgevers het wen sen. HOGE KOLENPRIJZEN De heer A. Vermeulen besprak ten slotte de consumptiebeperking en de inkrimping der investeringen, waarbij hij o.m. betoogde, dat er compensatie zal moeten komen voor de verhoogde kolenprijzen. Ook de nog te verwach ten prijsstijgingen, aldus spr., zullen gecompenseerd dienen te worden. „Kattenogen" bij onbewaakte overwegen De A.N.W.B. zal, in samenwerking met het directoraat-generaal van het Verkeer, voor het eerst in ons land proeven nemen met een door de Bond voorgesteld systeem ter beveiliging van onbewaakte overwegen. Bij de gevaarlijke onbewaakte over weg LunterenMeulunteren zullen in het wegdek amberkleurige „Katten ogen" worden aangebracht. De A.N.W. B. verwacht van deze proef gunstige resultaten, daar de blik van de auto mobilisten vrijwel constant op het wegdek is gericht. Tweede Kamerlid Peters Ridder in de Militaire Willemsorde Bij Kon. Besluit is de heer J. M. Peters te Roosteren, die als lid der K V.P. deel uitmaakt van de Tweede Ka mer, benoemd tot Ridder der vierde klasse in de Militaire Willemsox-de. Deze onderscheiding is hem ver leend wegens het zich in de strijd on derscheiden hebben door uitstekende daden van moed, beleid en trouw in de jaren 1943 en 1944, als leider en organisator van een verzetsgroep en als commandant van de daaruit sa mengestelde O. D.-groep Roosteren, die ontsnapte geallieer.de krijgsgevan genen en piloten over de Belgische grens bracht. Nederlander op Bali vermoord Te Denpasar op Bali is Zaterdag in een winkel nabij Sanoer de Nederlan der te Brink vermoord. Een tweede Nederlander, de heer Coopman, werd gewond. RUSTIG HERFSTWEER Plaatselyke ochtendmist. Overigens overwegend droog weer met wisse lende bewolking. Matige tot zwakke wind tussen Zuid en Zuidoost. Wei nig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1