PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Anti-Britse betogingen in Egypte en de Soedan Kanaal door Zuid-Beveland als bron van welvaart BILT Kantlijn Prins Karei van Zweden overleden. SPANNING IN ENGELAND IS TOT HET UITERSTE GESTEGEN Vrouw doodde haar echtgenoot. Werkloosheidwet wordt 1 Juli 1952 ingevoerd. 194e Jaargang - No.251 Dagblad uitgave van dc firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballinttfn PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week, f 4.53 p. kw., fr. p. p. f 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 24 Oct 1951 ADVERTENTIEPRIJS 10 ct. pet mm Minimum p advertentie f 3. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max 8 regelsj van 1—0 regels f 1.- Iedere regel geer 20 cent „Brieven of adres ureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—80. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) M"burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2 Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102: Terneuzen Brouwerfjstr. 2; Zlerlkzee N. Bogerdstr C 160. tel 26 DEMONSTRANTEN MET TRAANGAS BOMMEN BESTOOKT. Evacuatie van Engelse gezinnen uit Egypte In geheel Egypte en in de Söedanese hoofdstad Khartoem zyn Dins dag anti-Britse betogingen gehouden. In Cairo wierp de Egyptische politie traangasbommen tussen een grote menigte studenten en arbeiders, die zich door het hart van Cairo naar het district, waar de Britse en Amerikaanse ambassades gelegen zyn, met ge weld een weg trachtte te banen. De betogers riepen: „Geef ons wapens voor de nationale strijd" en „Revolutie". Veertig personen zouden door het optreden van de politie gewond zyn geraakt. Pamfletten werden uit snel radende jeeps en van balcons af uitgeworpen, waarin er by de Egyptische regering wordt aangedrongen een nlet-aan- valsverdrag met Rusland te sluiten. In Alexandrië opende de politie het vuur op de demonstranten. Een persoon werd gedood en vier gewond. De Egyptische regering heeft de bevelhebber der Egyptische troepen in de Soedan bevel gegeven zijn troe pen in de Soedan te handhaven, zelfs al zou dit met zich mede bren gen, dat geweld tegen de huidige re gering van de Soedan gébruikt zou moeten worden. Gisterochtend om elf uur werd in Egypte een stilte van vyf minuten De kleine spoor- en tramlijnen in Nederland hebben degenen, die hun aanleg bevorderden, geen voordeel gebracht. Toen men tot hun aanleg besloot, zag het er nog niet naar uit, dat de spoor- en tramwegen ehkele tien tallen jaren later een hevige concur rentie zouden moeten doorstaan van de auto en autobus. Als plaatsen aan verbindingen moesten worden geholpen, nam iedereen zijn toevlucht tot een tramlijn of een spoorbaan. Het geld, dat erin gestoken werd is verloren. Zelfs voor het lange af standsvervoer kunnen in een klein land als het onze alleen de spoor wegen op tegen het autovervoer, wanneer dit laatste onredelijk zwaar belast, dus belemmerd wordt. Dit geschiedt ten onzent, en dus kunnen de spoorwegen het volhou den. De kleine verbindingen evenwel zyn verliesposten voor de spoorwe gen. De bus is in de moderne tijd daar het aangewezen vervoersmid del. Daarom worden de onrendabele bylijntjes een voor een geliquideerd. De liquidatie van de zylyntjes op Zuid-Beveland kost nu de provincie ruim een millioen gulden. Hadden de bestuurders van Zee land, die in de twintiger jaren aan de oprichters van deze zijlijnen een grote renteloze lening verstrekten, maar in de toekomst kunnen kijken! Zy zouden de autobussen bij duizen den langs de wegen hebben zien snorren. En Zeeland zou een millioen rij ker zijn gebleven. HelaasZij konden niet in de toekomst kijken. En het nageslacht draagt de strop. rn „De Nieuwe Eeuw" (r.k.) wordt 1 de draak gestoken 'met de manie voor psychologie, die velen in on ze tijd te pakken heeft; zo heet het, dat te Amsterdam nu een gratis psychologisch kleuteronderzoek zal worden ingesteld, want de kleuter heeft eventuele neurosen nog slechts in het aanvangsstadium en dus kun- nen ze. dan ook het gemakkelijkst ontdekt en weggenomen worden: „Het maakt, zoals bekend, voor het gehele verdere leven van de zui geling een enorm verschil of hij in de wieg speelt met een blauwe dan wel een rose rammelaar. In beide gevallen krijgt hij weliswaar last van neurosen, doch het is psycho technisch vastgesteld dat de blauwe rammelaar-neurose van veel onschul diger aard is dan de rose-rammelaar- dito. In het algemeen is het dus verreweg het beste om zuigelingen helemaal geen rammelaar te geven Hetzelfde geldt voor de opvoeding, die nooit deugt en die dus eigenlijk geheel en al afgeschaft dient te worden. Waar bemoeien de ouders zich trouwens mee? De opvoeding die zy hun kinderen geven, deugt toch in negen van de tien gevallen niet. Zy kunnen zich dus maar het best in het geheel niet met hun kin deren bezig houden. In wezen zijn ouders voor him kinderen een vol maakt overbodige en zelfs schadelijke luxe. Het doel moet dus zijn, ook hen op den duur geheel af te schaf fen. Er zyn helaas nog ouders, die hun eigen overbodigheid, ja hun schadelijkheid, niet willen inzien en die hardnekkig vasthouden aan het waandenkbeeld dat zy hun kinderen moeten opvoeden. Van jongs af aan nog wel. Geen wonder, dat de kin deren er beklagenswaardig aan toe zijn en dat hun evenwichtspeil zo veel te wensen overlaat. Waartoe dit leidt, begrijpt men eerst goed wanneer men weet dat de zo verder felijke kleuteropvoeding er in het al gemeen toe leidt, dat zich bij de kleuters een bepaald soort neurose, de z.g. verkiezingsneurose ontwik kelt Deze herkent men hieraan, dat mensen die er mee behept zijn, op kiesplichtige leeftijd steevast num mer een van lijst één stemmen, on geacht de vraag welke partij toeval lig met deze lijst naar de kiezers gunst dingt. Dit verklaart tevens waarom de meeste politieke partyen er op uit zyn voor zichzelf beslag te leggen op lijst één." in acht genomen als teken van rouw voor de Egyptenaren, die tijdens de onlusten om het leven zijn gekomen. De Egyptische vlaggen wapperden halfstok. Winkeliers hadden de Eu ropese opschriften op hun zaken be dekt. De Britse strijdkrachten hebben thans de contróle over alle toegangs wegen van het Suez-gebied. Alle treinverkeer van en naar hét Suez- gebied is stopgezet. De Egyptische regering heeft de Suez-Kanaalmaatschappij opdracht gegeven te Port Said en Suez lood sen en andere faciliteiten te weige ren aan Britse schepen, die niet eerst door de Egyptische douane zijn vrij gegeven. EVACUATIE VAN BRIT SE GEZINNEN. Met de „Empress of Australia", hetzelfde schip waarmee zij enige dagen geleden in Egypte zijn aange- Prins Karei van Zweden is in de afgelopen nacht te Stockholm over leden. Deprins was -30 jaar. De overledene was een broer van wjjlen koning Gustaaf de vjjfde en de vader van wjjlen koningin Astrld van België. Mossadeq in Washington aangekomen. Dr. Mossadeq is Dinsdag te Wash ington aangekomen, waar hy met president Truman en minister A(*ie- son niet-officiële besprekingen over het Perzische oliegeschil zal voeren. Volkspolitie moest Steinstücken ontruimen De Sowjetrussische autoriteiten hebben de Oostdultse volkspolitie ge last de wijk Steinstücken van Berlijn weer te ontruimen. Deze wjjk behoort tot de Amerikaanse zóne en was door de Volkspolitie bezet. komen, zullen ongeveer 300 vrouwen en kinderen van Britse militairen naar Engeland terugkeren. Ruim 100 militairen zullen enige uren aan boord by hun gezin kunnen door brengen. Van het korte oponthoud zullen vier militairen gebruik maken om te trouwen. Ook de bruidjes moeten met de „Empress of Austra lia" mee terug naar Engeland. Het Britse ministerie van lucht vaart heeft Dinsdagavond te Londen meegedeeld, dat wachtposten van de R-A.F. te Kabrit in de Kanaalzóne op twee Egyptenaren hebben geschoten, die weigerden aan een bevel om halt te houden, gehoor te geven. De Egyp tenaren werden gewond. De Egyptische minister van bin nenlandse zaken noemde de demon straties van Dinsdag „hevig". Hij sprak zijn afkeuring uit over het op treden van de betogers en kondigde aan, dat in het vervolg streng opge treden zal worden tegen de demon stranten. De Christelijke vakbeweging en de Zondagsarbeid Het convent van Christel y-sociale organisaties, gevormd door het ver bond van Prot.-Chr. werkgevers, de Chr. Middenstandsbond, de Chr. Boe ren- en Tuindersbond en 't Chr. Nat. Vakverbond, heeft zich beraden op de nota van minister Albregts in zake dj opvoering van de productiviteit in Nederland. Nu de regering de Zon dag en de Zondagsarbeid in het ge ding brengt, geeft het convent uiting aan zijn aiepe overtuiging, dat de Zondag als de dag des Heren, en daarom als bijzondere dag van heili ging en als rustdag, een zo groot goed is, dat de aanranding daarvan moet worden voorkomen. Dit houdt in, dat alle nlet-noodzakelijke arbeid op Zondag achterwege moet blijven. Tenslotte hebben de Chr.-sociale organisaties de overtuiging, dat in handhaving van de Zondag als een froot godsdienstig en geesteiyk-ze- elijk goed, sociale- en economische voordelen gelegen kunnen zijn, welke voor het leven van ons volk groter betekenis hebben dan het resultaat ener opvoering van de productiviteit, welke door uitbreiding van de Zon dagsarbeid zou moeten worden be reikt. DE SLAG OM DE WESTMINSTER. Churchill trekt zijn „sirenenpak" aan (Telefonisch van onze correspondent.) Morgen trekt Engeland ter stembus en vandsuig reeds verkeert Ieder een in een verkiezingsroes. Zal Churchill het roer in handen krijgen of zal Attlee zich wederom met de hakken over de sloot weten te handhaven? De vraag ligt op ieders lippen. Als een uiterste krachtsinspanning houden de beide gigantische partyen vanavond door het gehele land nog hun laatste massavergaderingen. Want hoewel alle voorspellingen, berekeningen, gallup-polls en koers- lysten thans op een royale conservatieve zege wyzen met een meerder heid van tussen de 50 en 100 zetels, beseffen de Conservatieven, dat deze verkiezing hun laatste kans is; dat indien ondanks alle voorspellingen Attlee wederom zou zegevieren, al was het dan maar weer met de hak ken over de sloot, de Conservatieven dan waarschyniyk voor goed hun kansen kwyt zouden zyn om ooit weer aan het bewind te komen. aangebracht, waarvan de verschuif bare graden van minuut tot minuut de stand zullen aangeven van La bour, Conservatieven en Liberalen. Tydens hun bezoek aan Canada waren prinses Elizabeth van Engeland en de hertog van Edinburgh getuige van een niet alledaags huldebetoon door de bemanning van de internationale brandweerboot op de Detroit rivier. De brandweerlieden spoten met hun waterkanonnen machtige waterstralen de" lucht in en bewezen zodoende eer aan de vorstelijke bezoekers. Clark geen Amerikaans ambassadeur bij Vaticaan. Het Witte Huis heeft Dinsdag avond medegedeeld, dat Truman heeft besloten generaal Clark niet tot de eerste Amerikaanse ambassadeur bij het Vaticaan te benoemen. Zaterdag was de benoeming van generaal Clark bekendgemaakt, het geen vooral in protestantse kringen een storm van protesten had ontlokt. De protesten werden geuit vanaf kansels, in brieven en telegrammen aan de president en verklaringen in de pers. Over het algemeen werd niet ge protesteerd tegen de persoon van ge neraal Clark, doch tegen het vesti gen van diplomatieke betrekkingen by het Vaticaan. Fraude bij Gemeentelijk energiebedrijf te Amsterdam. De centrale recherche te Amster dam heeft een tiental ambtenaren van het Gemeentelijk Energiebedrijf te Amsterdam gearresteerd. Het zijn magazijnbedienden en chauffeurs, die in vereniging waardevolle materialen uit de magazynen hebben verduisterd en verkocht. Ook is een heler gearre steerd en het is niet uitgesloten, dat nog meer arrestaties zullen volgen. Zy gaven meer materiaal uit, dan op de bonnen stond vermeld. Het g met zeer kleine hoeveelheden, zc deze extra uitgiften aanvankelyk niet opvielen, doch als normaal verval werden beschouwd. DE SCHIPPERS ZIJN TEVREDEN. Gezellige drukte te Hansweert De eenvoudige schipper, die by de sluis te Hansweert een vette Hol landse haring at, gaf duidelyk en rondborstig zijn oordeel over het Ka naal door Zuid-Beveland; „Ik wou, dat het in het buitenland overal zo was." Zo oordelen ook andere praktijkmensen over het Kanaal en wanneer er dan van Belgische zyde wel eens critiek wordt uitgeoefend en om be paalde redenen verinoedeiyk meer om kwestie's van eergevoel en van politiek door Antwerpse kringen wordt gevraagd om een ander ka naal, wel dan vindt men dat in de Kanaalzone van Beveland bepaald onaangenaam. Hansweert en de omvorming van de agrarische gemeente Wemeldinge tot een gemeente, die zowel bij de landbouw ais bij de scheepvaart ge ïnteresseerd was. BRON VAN BESTAAN. Het kanaal is een rijke bron van bestaan voor velen geworden. Wajit wié leeft er byv. in Hansweert ei genlijk niet direct of indirect van ae scheepvaart? De parlevinkers kennen hun varende klanten op him duimpje, en weten het oponthoud van de schipper voor het vervullen van douaneformaliteiten en het schutten, mooi te benutten om de bestellingen af te leveren. De ploeg tijmannen komt aan een broodje met het vastleggen van de meer- draden en gaat men verder, dan laten toch ook de douane-ambtena ren, het sluispersoneel en de men sen van de diverse scheepvaartkan toren een groot deel van hun inko men in Hansweert. Het is gezellig om op het sluizen- complex rond te dwalen. Er is altijd iets te beleven, want wanneer men nagaat dat ongeveer zesduizend Hansweert en Wemeldinge! Be kende namen in de scheepvaartwe reld en bekende namen bij de Ne derlandse schooljeugd, die uit de aardrykskundeboekjes leren hoe deze plaatsen de toegangspoorten zyn tot het Kanaal door Zuid-Beveland, een der drukstbevaren kanalen van Eu ropa. 85 JAAR GELEDEN- Deze maand is het juist 85 jaar geleden, dat het Kanaal door Zuid- Beveland in gebruik werd genomen. Het graven van het Kanaal hield verband met de plannen voor het scheppen van een betere weg- en spoorwegverbinding tussen Zeeland en Brabant. Dirk Dronkers. de be kende Middelburgse bouwondernemer kreeg het in 1845 in het hoofd te gaan ijveren voor die spoorwegver binding en hoewel vele zogenaamd vooruitziende lieden zijn plannen als „hersenschimmen" betitelden, kreeg hij uiteindeiyk zyn zin. De afdamming van het Kreekrak bracht mee, dat voor de scheepvaart een nieuw kanaal werd het Kanaal door Zuid-Bev< kanaal betekende de opkomst van schepen per maand de sluizen pas seren, dan is het wel duidelyk, dat de sluiskolk zelden leeg is. DE TONNAGE. Of het dan weer zo druk is als vóór de oorlog? Neen, zeggen ze in „Hanswest". Toch begint 't er al aar dig op te gelyken. Vorig jaar kwam men zo ongeveer aan de 24 millioen ton, nadat dit in 1946 rond 13 mil lioen was geweest. Voor de oorlog bereikte men in 1937' een topjaar met ruim 34 millioen ton, doch in de andere jaren liep het ook zo om de 25 miilioen. Het .aantal geschutte schepen is echter eerder toe- dan af genomen. Voor 1940 waren meer grote sleepschepen in de vaart, ter wijl nü de grote motorschepen steeds talrykcr worden. De zeilschepen zijn practisch verdwenen. In 1937 noteer de men er nog 2441 en nuEr zyn maanden dat er niet één pas seert. Wat betreft de herstellingen van de in de oorlog vernielde sluisinstal- laties kan meegedeeld worden, dat reeds veel gereed is en dat de scheepvaart geen stagnatie meer on dervindt. De electriciteitswerken by de Oostsluizen te Wemeldinge zijn echter nog niet geheel hersteld. Dit zal nog een kwestie van enkele maanden zyn. De kabels zijn of wor den gelegd. De bouw van het nieuwe bedieningshuis voor de grote sluis te Wemeldinge is juist dezer dagen aanbesteed. Verder zyn nog als ver nieuwing tien houten deuren voor de westsluis te Hansweert in bewer king, terwijl in de buitenhaven al daar acht nieuwe stalen remstoelen en te Wemeldinge twee van derge- lflke remstoelen worden geplaatst. Zo wordt er „op het Kanaal" zoals men het pleegt te zeggen steeds gewerkt om de internationale scheepvaart zo goed en snel moge lijk te bedienen. Londen bereidt zich inmiddels voor op twee verkiezingsnacht'en. Alle hotels en restaurants zyn reeds vol geboekt voor de grote feesten Don derdagnacht, ter gelegenheid van de verkiezingsuitslagen, die dan van ruim de helft der 625 kiesdistricten al zullen binnenkomen. Evenals de vorige keer, verwacht men weer millioenenmassa's in het West End van Londen, die op de lichtkranten in de straten de uitslagen van kwar tier tot kwartier zullen gadeslaan. Hotels, café's en bioscopen zullen tot diep in de nacht openblyven en de over de telex binnenkomende uitsla gen op borden en doeken projecte ren. Extra bussen en extra onder grondse treinen zullen worden inge last om de menigte te vervoeren. Men verwacht echter, dat de al lergrootste fuiven en feesten Vrij dagavond zullen plaats vinden, wan neer „de conservatieve overwinning" definitief bekend zal zyn. Venvacht wordt, dat er Vrijdag morgen by het krieken van de dag 317 van de 625 uitslagen bekend zullen zyn waaronder die van 39 van de 43 Londense kiesdistricten. De rest. dus bijna de helft der totale uitslagen, zal in de loop van Vrydag pas bekend worden, daar ruim 300 landelijke districten pas Vrijdagoch tend beginnen te tellen. Wanneer Churchill zegeviert, zal het de eerste keer zijn. dat hy in vredestyd premier wordt. De formidabele Winston, die in December 77 jaar wordt, zal de uit slagen zien binnenkomen in zyn Lon dense huis in Hyde Park Gardens. De. grote benedenzaal is als een toumooiveld ingericht Aan alle mu ren hangen grote kaarten, waafbp de binnenkomende uitslagen geno teerd zullen worden door een batal jon secretarissen en een speciaal uitgezochte staf van het Conserva tieve hoofdkwartier. De districts- kaarten zullen in rood of blauw worden ingevuld, naar gelang een Labour-candidaat of een Conserva tieve candidaat in het district de ze ge haalt. Midden op de grootste muur van Churchill's privé voorts drie enorme •uitslagzaal zyn ne thermometers Grote luchtslag boven Korea. De onderhandelaars der Verenigde Naties wachten nog steeds op de ra tificatie van de overeenkomst om de wapenstilstandsbesprekingen in Ko rea te hervatten. In afwachting hiervan is de strijd op de grond geluwd, maar in de lucht kwam het Dinsdag tot een groot ge vecht tussen Amerikaanse superfor ten en „Migs" van de communistische luchtmacht. 14 tot 17 Noordelyke „Migs" werden vernietigd. Een su perfort stortte in zee. De chef van de generale staf der Amerikaanse luchtmacht, generaal Hoyt Vahdenberg, heeft Dinsdag te Washington op een persconferentie verklaard, dat de „Migs" bestuurd worden door Russen. Tass staat in de Ver. Staten onder contróle. Het Amerikaanse ministerie van justitie heeft Dinsdag verklaard, dat de Amerikaanse veiligheidsdienst de dossiers van Tass controleert, die zich op de hoofdkantoren bevinden van dit Russische persbureau te Washing ton en New York. Het ministerie noemde deze contró le „een periodieke inspectie op grond van de wet op de registratie van bui tenlandse agenten". Oliebrand in Oostenrijk nu geheel ingedamd. De oliebrand by Zistersdorf in Oostenrijk dooft langzaam. In de vlammenzee werden eerst eilandjes zichtbaar naarmate het peil van de olie zakte en later kon gemeld wor den, dat men er in was geslaagd het weglekken van olie uit de beschadig de tank te stoppen. sdagmidaag was de tank geheel door vlammen omringd en kon men weinig anders doen San wachten tot de olie opgebrand zou zijn. Doodstraf in spionnage- proces te Belgrado. Voor een rechtbank te Belgrado werd een proces gehouden tegen veer tien personen, beschuldigd van spion- nage voor de Russische geheime dienst in Joego-Slavië. De twee voor naamste beklaagden, de ingenieurs Poetnik en Troeditsji, zyn respectie velijk tot de doodstraf en levenslange gevangenisstraf veroordeeld. De twaalf andere beklaagden zijn veroor deeld tot gevangenisstraffen van vijf tot achttien jaar. Churchill zal de gehele Donderdag nacht thuis voor die thermometers biyven zitten en heeft al gezegd, dat hy „voor dit karwei' 'zyn sire nenpak zal aantrekken, z.yn beroem de battledress met ritssluiting. Hy Is niet van plan om ook maar een minuut te gaan slapen, voordat Vry- dagavond de verkiezingsuitslag be kend is. Attlee zal de binnenkomende uit slagen volgen, omringd door partij bestuur en vakbondleiders in de Transport Hall waar de uitslagen van minuut tot minuut op een groot bioscoopdoek geprojecteerd worden. Driehonderd buitenlandse correspon denten van de gehele wereldpers zullen daar aanwezig zyn om de uit slagen naar hun bladen te seinen. Man kwam beschonken thuis. De 51-jarige grondwerker P. van den B. uit Mierlohout, die beschonken met een taxi thuiskwam kon de taxi chauffeur niet betalen en kreeg hier over hooglopende ruzie met zyn vrouw. De chauffeur wachtte het ver dere verloop van de twist niet af, doch reed zonder geld te hebben ont vangen weg. In de woonkamer geko men greep de 49-jarige echtgenote van de grondwerker haar man by de keel. waardoor hij werd gewurgd. Dit gebeurde in bijzijn van enkele kinde ren, onder wie een twintigjarige zoon. De vrouw heeft de rijkspolitie vrij wel direct na het gebeuren van haar daad in kennis gesteld. De regering heeft besloten de Werk loosheidwet 1 Juli 1952 In werking te doen treden. Over een aantal uitvoe ringsmaatregelen zal nog het advies van de Sodaal-Economische Raad worden gevraagd. Tumult in Beverwijkse raadzaal. In de gisteravond te Beverwijk ge houden raadsvergadering deed zich een heftig incident voor toen burge meester rar. H. J. J. Scholtens een wijziging in het reglement van orde ter tafel bracht. Het communistische raadslid J. Zuidersmaviel de voorzitter In felle bewoordingen aan, waarop hem het woord werd ontnomen. Terwijl de voorzitter onophoudelijk hamerde wond de communistische spreker zich hoe langer hoe meer op om tenslotte in verwensingen uit te barsten aan het adres van „de dicta tor van Beverwijk". Het raadslid werd hierop de toe gang tot de raadszaal ontzegd voor de verdere duur van de vergadering, maar hij weigerde de zaal te verlaten, zodat de beide gemeenteboden hem met geweld moesten verwijderen. Schippersknecht had een heerlijke zomer. In Rotterdam en in verscheidene andere steden o.m. Amsterdam, Bre da, Tilburg, Maastricht en Dordrecht, werden dit jaar inbraken gepleegd in pastorieën van R.K. kerken. De da der bleek een 20-jarige schippers knecht uit Rotterdam te zijn. En La ren had deze een geestelijke met een imitatie-revolver gedreigd, In totaal had hij 4500 gestolen. Voor de Rotterdamse rechtbank verklaarde hij van het geld „een heer lijke zomer te hebben gehad". De officier van justitie, die hem een geraffineerde jongen noemde, eis te een gevangenisstraf van drie jaar. DE VOORSPELT: WISSELENDE BEWOLKING. Geldig tot Woensdagavond. Plaatseiyk ochtendmist, overigens wisselende bewolking en op de mees te plaatsen droog weer. Zwakke tot matige wind uit Noordelyke richtin gen. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1