PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Britse vlooteenheden in Suezkanaal samengetrokken Landbouwbeleid op langere termijn dan een jaar BILT Kantlijn D NEDERLANDSE VRIJWILLIGERS OPEREERDEN SUCCESVOL Vandaag r VOORSPELTi 194e Jaargang-No. 248 Dagblad uitgave van dë firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van dc Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. C BalUntljn PI verv.s W. Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct per weck, f 4.53 p. kw., fr p. p. 4.80 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE. GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 20 Oct. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct per mm Minimum p advertentie f 3. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie# (max 8 regels» van 1—5 regels 1 1.- Iedere regel meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van dit Blad' 23 cent meer. Giro nr 339300 PZ.C. Middelburg. Bur. Vltssingen W%lstr. 58-60, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Voratstr. 63. tel. 2473 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Maurltsstr. 12, tel 102; Terneuzen Brouwerijstr 2; Zlerikzec N Bogerdstr C 160. tel 26 EGYPTISCHE TROEPEN AFGESNEDEN. Londen eist vergoeding van de aangerichte schade Drie Britse tori>edobootjagers zün Vrijdagmiddag het Suezkanaal opge- stoomd. Zy kwamen van Abadan. Via het Bittermeer voeren de drie sche pen in de richting van Port Said, waar ook de kruiser „Liverpool" het vlag- geschip van de opperbevelhebber van de Britse vloot in het Middellandse Zeegebied, admiraal Sir John Edel sten, werd verwacht. Intussen hebben de Engelsen van de Egyptische regering schadevergoe ding geëist voor de schade, welke by de ongeregeldheden van deze weken aan Britse eigendommen zyn toegebracht. Dat het voor Britse troepen noodzakeiyk werd in sommige gevallen in actie te komen, wordt door Lon den geheel geweten aan de „onbekwaamheid van de Egyptische autoriteiten om de or^e te handhaven". Gemeld werd, dat Vrgdagavond nog meer Britse troepen van Cyprus naar de Suezkanaal-zóne zouden ver trekken. De opperbevelhebber der Britse troepen in het Midden-Oosten, generaal Robertson, is per vliegtuig uit Londen in de kanaalzone aangeko men. De gouverneur generaal van de Soedan heeft de Egyptische opperbe velhebber, generaal Abdel Fattah Bisjari Bey, vei'zocht om „redenen van openbare orde" uit het gebied van de Soedan weg te blijven. Uit de kanaal-zóne zijn Vrijdag prac- t.isch geen incidenten gemelct. Wel patrouilleerden Britse tanks door de straten en bewaakten gewapende af delingen de toegangswegen tot de zó ne, alsmede belangrijke punten en bruggen. AFGESNEDEN. De bevelhebber van de Britse troe pen in Egypte, Sir George Erskine, heeft onthuld, dat de hoofdmacht van het Egyptische leger zich in de woes tijn van Sinaï bevindt, d.w.z. ten Oos ten van Suezkanaal, tussen de En- 8else en Israëlische strijdkrachten in. 'oor de bezetting van de overgangen over het kanaal is deze hoofdmacht e wereld moge rondom ons op springen staan (Egypte, Iran, Korea Duitsland!), wij, hier in Holland, he'bbén altyd nog tyd en gelegenheid te over om ons met on verwoestbare hartstocht te verdie pen in de kleinigheden deS dagelijk- sen levens. Daar is bijvoorbeeld de Winkel sluiting. De desbetreffende wet moet nog in de Eerste Kamer behandeld worden, maar reeds botsen de me ningen over de vorm, waarin zij door de Tweede Kamer werd aanvaard- Met name liet 's avonds winkelen komt in het geding. De minister had op Donderdagavond de winkels open willen laten, als de gemeenteraden dat goed vinden. De Tweede Kamer besloot, dat de gemeenten vrij moes ten zijn in de keuze van de avond, waarbg de Zaterdag en de Zondag werden uitgesloten. Wij namen destijds voetstoots aan, dat het publiek het prettig en ge zellig zou vinden, dat man en vrouw weer samen zouden kunnen inkopen. Edoch: de werknemers verheffen hun stem. In de eerste plaats werken zg niet graag 's avonds. In de twee de plaats komen allerlei cursussen, het verenigingsleven, e.d. in het ge drang. Niet alleen het winkelperso neel, ook vele winkeliers zijn, nu de kogel half door de kerk is, plot seling minder enthousiast. Z\j heb- bcn met langer open blijven voor Sinterklaas, Kerstmis en Oudejaar weinig succes geboekt en stellen ook prijs op hun avonden. Schaf liever de verplichte sluitingsmiddag af, zeggen velen- En zelfs het publiek is niet enthousiast over de wekelijk se koopavond Dat wordt voor de Eerste Kamer een moeilijk probleem! Misschien is het het beste de complete wet nog een tijdje te laten sluimeren, totdat het rustiger is om ons heen Want met een wet, die drie catego rieën mensen ontevreden maakt, be reikt men ook niet veel. dus van het belangrijkste deel van Egypte afgesneden. Wanneer de Egyptische autoriteiten Generaal Ers kine echter 'zouden verwittigen van voorgenomen troepenbewegingen en zekere garanties zouden geven, zou den Egyptische troepen door de ka naal-zone doorgelaten kunnen wor den. Overigens werkt de Egyptische po litie met de Britse troepen samen om de rust en orde in de belangrijkste steden te verzekeren. In Cairo en Alexandrië was het, behoudens een ordelijk verlopen anti-Engelse boy- cott-actie, rustig. Er werden com missies gevormd om een „passief verzet" te organiseren. De Britse mi litaire autoriteiten zorgen thans in de havens van Suez en Adabuyah zelf voor bevoorrading. Het scheepvaartverkeer door het Suezkanaal bleef nog steeds normaal. Geruchten als zou een aanslag op Koning Faroek zgn gepleegd, werden door ae Egyptische ambassade t'e Londen tegengesproken. Het Egyptische ministerie van buitenlandse zaken heeft bij de Brit se ambassade te Caïro een nota in gediend, waarin wordt geprotesteerd tegen Britse „agressie" in de kanaal- zóne. yerder wordt ontkend dat Egypte voornemens is het Engels- Egyptische geschil voor de Veilig heidsraad te brengen. Atoomontploffing te Las Vegas uitgesteld. Een legeroefening met atoomont ploffingen te Las Vegas, waarbü voor het eerst troepen betrokken zouden zijn, is uitgesteld wegens een techni sche storing in een belangrijke elec- trische geleiding. Vermoedelijk zal de proef nu heden worden genomen. Zwaarbewapende Engelse troepen bewaken dc N.A.A.F.I.-cantine, die door plunderaars is overhoop gehaald in het, gebied van het Suezkanaal. nlangs hebben B. en W. van Den aan de standhouders op Oniangs Haag de gewone markt en de boeken markt verboden om politieke lectuur uit te stallen of te verkopen. Van meer dan een zijde is het afhanke lijk stellen van de vergunning van deze voorwaarde als ongrondwettig aangevochten, omdat het neerkomt op het uitoefenen van censuur. Neen, hebben B. en W. van de ex- Hofstad thans verklaard, de Hoge Raad heeft uitdrukkeiyk vastgesteld dat het geoorloofd is op bepaalde uren en bepaalde plaatsen in ver band met de openbare orde verkoop van drukwerken te verbieden. De tegenstanders van B. en W. hebben daartegen nu weer aange voerd, dat door B. en W. niet de verkoop van drukwerken wordt ver boden, maar de verkoop van zeer bepaalde drukwerken, nl. politieke geschriften. En dat is hier Iets an ders dan% het verbieden van de ver koop van drukwerken in het alge meen. Het ene is censuur en het an dere niet. En censuur staat onze Grondwet nu eenmaal niet toe. Zo min als de Staatscommissie voor de Grondwetherziening weigerde om aan de regering de bevoegdheid te verlenen om bepaalde politieke pu blicaties te verbieden, zo min heb ben B. en W. het recht om dc ver koop van bepaalde drukwerken te verbieden. Er is voor deze zienswijze der te genstanders heel wat te zeggen. Oud-sergeanl wilde ontsteking demonteren. Hij zelf en 16-jarige jongen ernstig gewond. Te Bergen op Zoom heeft zich als gevolg van een ergerlijke onvoorzich tigheid Vrijdagmiddag een ernstig ongeval voorgedaan, waarbij twee personen ernstig werden gewond. De 58-jarige oud-sergeant P. M, had op een opslagplaats naast de fabriek, waar hij werkt, enige zg. ontstekers gevonden en wilde deze in de werk plaats demonteren. Hiertoe plaatste hij een van de ontstekers in 'n bank schroef. Op het moment, dat twee jongens, de 16-jarige W. en de 17-ja- rige N., naar dit werk keken, ont plofte de ontsteker. Door de rond vliegende scherven werd W. ernstig aan het gelaat en M. aan het Snder- lichaam gewond. N., die juist voor de ontploffing kwam binnenlopen kreeg minder ernstige kwetsuren. De drie gewonden werden naar het Alg. Burgergasthuis vervoerd, waar W. en M. opgenomen moesten worden. Het is niet uitgesloten, dat W. beide ogen zal moeten missen. M. durfde tijdens de behandeling nog niet te vertellen, dat hij ook nog enige ontstekers in zijn zak bij zich droeg. Wonder boven wonder zgn deze echter niet tgdens de behandeling tot ontploffing gekomen. Nasleep van de affaire Bertha Hertog. Zes Malelse jongelieden werden Vrijdag ter dood veroordeeld voor tijdens de behandeling van de zaak hun aandeel in de ongeregeldheden Bertha Hertog in December. Vier van hen werden veroordeeld wegens deel neming aan de moord op een Britse adjudant-onderofficier en de overige twee wegens hun lidmaatschap van een illegale beweging. Amerikaanse minister valt zijn regering aan. De Amerikaanse minister van han del, Sawyer, heeft tijdens een univer siteitsdebat de wijze, waarop zijn re gering de staatsfinanciën beheert, scherp afgekeurd. Hij eiste drastische maatregelen tegen de verspilling, waaraan de regering zich naar zijn mening schuldig maakt en keerde zich vooral tegen de „manie" om nieuwe instanties, bureaux enz. te stichten. West-Duitse regering krijgt meer armslag. De drie geallieerde Hoge Commissa rissen in West-Duitsland hebben kan selier Adenauer meegedeeld, dat zij afstand doen van hun bevoegdheden om toezicht uit te oefenen op de bui tenlandse handel en op de naleving van de grondwettelijke bepalingen. Debat over Perzische oliekwestie verdaagd. De Veiligheidsraad heeft Vrijdag be sloten de bespreking van het Brits- Perzische oliegeschii op te schorten totdat het Internationale Gerechtshof in Den Haag vaststelt of het een bin nenlandse dan wel een Internationale aangelegenheid is. Het hof heeft in Juli bij voorlopige uitspraak Perzië verzocht de Brits- Iraanse oliemaatschappij voort te la ten werken hangende een beslissing met betrekking tot de bevoegdheid van het Hof om de zaak te behandelen. In diplomatieke kringen te Flushing Meadow is men algemeen van oordeel, dat de gehele procedure thans ten'ein de is. Dit zou zowel voor Engeland als voor Perzië onbevredigend zijn. Gesneuveld in Korea. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens gevechten in Korea Ls gesneuveld de soldaat G. Nagel uit Den Haag. Witte lupine oorzaak van broodvergiftiging in Frankrijk Een Vlaamse veearts, die directeur Is van het abattoir te Mechelen, heeft een geheel nieuwe theorie ontwikkeld met betrekking tot de broodvergifti ging te Pont-Saint-Esprit in Frank rijk. Hö beweert namefgk, dat de ver giftigingen, die zich in het Franse dorpje hebben voorgedaan niet het gevolg zijn van de aanwezigheid van moederkoren in het brood, doch van het zaad van de witte luuine, die in Frankrijk en vooral in ae Pyreneën. wordt gekweekt voor veevoeder. De Vlaamse veearts zou in zgn praktijk r#eds twee gevallen van ver giftiging door witte lupine hebben meegemaakt Verordening tegen unfaire concurrentie in slagersbranche. Minister Mansholt heeft zijn goed keuring gehecht aan de Verordening prijsvorming slagersbedrgven 1951 van het Bedrijfschap voor vee en vlees. Deze verordening beoogt un faire prijsconcurrentie in de slagers branche tegen te gaan. Zij verplicht nl. iedere slager vlees en vleeswaren te verkopen tegen zodanige prijzen, dat gedurende tehminste zes maan den de totale bruto-opbrengst van het bedrijf tenminste gelgk is aan de totale inkoopwaarde der verkochte waren, vermeerderd met het totaal der in dit tijdvak ten laste van zgn bedrijf komende kosten. Het concur- rentie-element wordt dus niet uitge schakeld. Truman tekende voor beëindiging van de oorlog met Duitsland. President Truman heeft thans de re solutie. waarbij de staat van oorlog tussen de Ver. Staten en Duitsland wordt beëindigd, getekend. De resolutie was Donderdag reeds door de Senaat goedgekeurd, doch de ze had de president later weer ge vraagd haar terug te zenden om een redactie-wijziging aan te brengen: De huidige formulering zou nl. vatbaar zijn voor de interpretatie, dat verder beslag op Duitse eigendommen in de Ver. Staten is toegestaan. Terugzenden van de resolutie zou een uitstel van enige maanden tot gevolg gehad kun nen hebben, daar de Senaat vandaag misschien op reces gaat. Doordat de president toch getekend heeft, is dit uitstel in elk geval voorkomen. Ten gevolge van een noodweer, dat reeds ruim drie dagen in een deel van Italië woedt, verloren 32 mensen het le ven. Er ls voor milliarden lire schade aangericht. ZWARE STRIJD IN KOREA. Noordelijken aanvaarden voorstel der geallieerden over neutrale zóne. liet Nederlandse detachement Verenigde Naties, dat thans op Korea in de voorste lgn vertoeft, is dezer dagen in de stryd geworpen tegen een zwaar tegenstand biedende vijand. Hoewel verliezen werden geleden aan doden en gewonden,, weril dank zy dnp|>er doorzetten de opgedragen taak volbracht. Het opgegeven object werd bezet en infiltratie van de vijand tegenge gaan. Het detachement stond b(j deze gevechten onder leiding vftn de ka pitein J H. Luvkenaar. Van Ameri kaanse zijde wérd waardering geuit over het hoge moreel van ons deta chement. dat een zeer goede aanvals- geest ten toon spreidde. Helaas sneu velden b(j deze actie vijf Nederlandse vrijwilligers, wier namen reeds wer den vermeld. Een aantal vrywilligers werd gewond. Kolonel Kinney van de onderhan delaars der verbondenen heeft ver klaard, dat de Noordelijken het voor stel der geallieerden om een neutrale zóne van vijf kilometer om Kaesong ....is het 375 jaar geleden, dal Maastricht door de Spanjaarden werd geplunderd, waarbij 1500 inwoners werden vermoord. MORGEN viert Koningin Narriman Sadek van Egypte haar 18e ver jaardag. Ambonezen weigeren geschenken van het Rode Kruis. Ook de winterkieding-enquete wordt getorpedeerd. (Van onze Haagse redactie). Naast verschillende verenigingen die zich bezig houden met charitatief werk voor de Ambonezen-kampen, heeft nu ook het Nederlandse Rode Kruis zich het lot der Ambonezen aangetrokken en een belangrijke hoeveelheid ont spanningsmateriaal (alsmede brelwol e.d.) ter beschikking gesteld. Nadat deze nuttige en zeer welkome materia len aanvankelijk met enthousiasme door de kampbewoners waren tege moet gezien, hebben de Ambonezen in verschillende kampen thans gewei gerd deze geschenken van het Ttode- Kruis te aanvaarden. Deze weigering is bevolen door de C.R.A.M.S. "Commissie Rechtspositie Ambonese Militairen en Schepelin gen), onder het motto dat het Rode Kruis de geschenken weer naar Am- bon moet sturen,* omdat de mensen daar ze veel harder nodig hebben dan de Ambonezen die hier in Nederland verblijven. De CRAMS heeft de kampbewoners ook verboden deel te nemen aan een door de regering ingestelde enquête betreffende de winterkleding, die in de kampen aanwezig is, welke enquête ten doel had de behoefte aan warme kleding voor de komende winter te bepalen. De CRAMS eist een kleedgeld voor alle Ambonezen, onverschillig of zij reeds winterkleding bezitten of niet. en Mocnsdn in tc stellen, hebben aan vaard. De twee plaatsen, die respectieve- lijk de vooruitgeschoven onderhande- lingshoofdkwartieren der Noordelij ken en der verbonden zUn. liggen 24 kilometer van elkaar. De Noordelij ken hadden aangedrongen op een neutrale corridor van Vyf kilometer breedte en eisen thans een zóne, die 1600 meter aan weerszijden van de weg zou beslaan. De verbondenen wensten slechts de bepaling, dat de weg zelf vry zou zgn. Thans moet ook de vraag van het vliegen over do neutrale zóne nog geregeld wqrden. Jachtbommenwerpers van de V.N. hebben een gehele heuveltop in vuur en vlam gezet door een massale aan val met gebruikmaking van napalm bommen ter ondersteuning van geal lieerde strijdkrachten aan het Weste lijk front. HET Z.L.M.-BESTUUR WENST Testament van hertogin d'Angoulème spoorloos? Volgens berichten uit Parijs heeft men het testament van de hertogin d'Angoulème, waaruit zou moeten blij ken, dat Naundorff de zoon is van Lo- dewijk XVI en Marie-Antoinette, niet kunnen ontdekken. Mgr. Angelo Merrati. bestuurder van het geheim archief van het Vaticaan, heeft verklaard, dat het testament zich niet in dit archief bevindt en er nooit is geweest. Emigratie-centrale voor gerepatrieerden opgericht. In Den Haag is op 18 October j!. een nieuwe emigratie-centrale opge richt. die zich uitsluitend zal bezig houden met de voorbereiding, de voorlichting en eventueel bemidde ling voor gerepatrieerden uit Indo nesië, die wensen te emigreren. Nog steeds te hoge lonen? Het Dageiytó Bestuur der ZJL-M. heeft in zyn jongste vergadering het nieuwe landbouwbeleid besproken. Als een van de bezwaren ziet men dat dit beleid slechts een tgdeiyk karakter heeft. De onzekerheid voor de toe komst biyf' dus bestaan. De mogelijkheid bestaat immers, dat producten waarvoor thans de kostprijs plus 20 ondernemerswinst wordt gegaran deerd en dus in de eerste groep geplaatst zyn, binnen enkele jaren zouden te recht komen in de groep, waarvan de vrye prijsvorming het kenmerk is. Dit zou in verband met de grote investeringen van de laatste jaren, het risico voor de boer te groot maken. Een landbouwbeleid voor een langere periode dan 1 jaar zou daarom ten zeerste worden toegejuicht. Als inleiding op deze bespreking wijdde de voorzitter, ir. M. A. Geuze, een uitvoerige beschouwing aan het nieuwe landbouwbeleid. Hy ging hier bij eerst na hoe de huidige landbouw politiek zich sinds het einde van de oorlog in ons land heeft ontwikkeld. Vlak na de oorlog was er een volledig gebonden systeem, met inlevering van practisch alle producten en prij zen, die vastgesteld werden naar de berekende kostprijs plus 20 onder nemerswinst. Geleidelijk aan is dit gebonden systeem verlaten en de inlevering be perkt zich op het ogenblik tot de tar we, koolzaad en enkele andere pro ducten. Hierdoor zyn ook de prijsri- sico's groter geworden, daar de prij zen van verschillende producten even eens werden vrijgegeven. De resulta ten van de laatste jaren zyn voor de boer niet slecht geweest. Maar de oorzaak hiervan ligt meer by de goe de opbrengsten en het gunstige ver loop van de vrge prijzen van sommi ge producten. Dit laatste is weer een gevolg van de gespannen internatio nale toestand. Een geheel vry systeem is er ook nu nog niet, daar er een zekere ge bondenheid bestaat, wat de prijsvor ming betreft voor tarwe, koolzaad, suikerbieten, enz. GROTER RISICO. Wanneer ook deze laatstgenoemde producten geheel zouden worden vrij gelaten, zou dit slechts leiden tot een vergroting van het risico voor de boer. Het nuidige kostenniveau is zeer hoog en juist hierdoor ls een basis voor een behooriyk bestaan van groot belang. Het thans door de Minister aangekondigde nieuwe landbouwbe leid, is ongeveer geiyk aan het beleid van het voorgaande jaar. Nog steeds streeft de regering naar een grote veevoederproductie, wat het prysbe- leid betreft, zyn er wel enkele nieu wigheden door de instelling van drie categorieën producten. Zo zal er b.v. voor al het vlees, behalve het var kensvlees. waarvoor reeds een vast gestelde prijs bestaat, een kale kost prijs gegarandeerd worden. De vast stelling van de melkprijs, en dan vooral van de industriemelk, is van het grootste belang. De akkerbouw sector heeft by deze vaststelling zeer zeker een groot indirect belang, daar vele van haar producten hun weg moeten vinden naar de veehouderij sector. DE TUINBOUW. Ten aanzien van de tuinbouw vroeg de vergadering zich af of het juist geacht moet worden, dat deze prac tisch geheel is geplaatst in de groep van producten waarvoor de prijsvor ming vrij is. De risico's voor deze sector zyn hierdoor wel zeer groot. De tuinbouw meent dat ten allen tgde een beroep op de Overheid mogelgk moet biyven, indien de afzet van tuin bouwproducten gestagneerd wordt door maatregelen, die het buitenland eventueel zal nemen. LANDBOUWONDERWIJS. In de verschillende delen van Zee land zal de Z.L.M. in de komende winter een 26-tal land- en tuinbouw- cursussen organiseren, waaronder ook begrepen de cursussen voor vol wassenen in motorenkennis, land bouwwerktuigen, aardappelselectie, plantenziekten en veeverloskunde. NIEUWE .ARBEIDSCONTRACTEN. Tevens werd medegedeeld, dat er een goede kans bestaat, dat de man tel van het arbeidscontract voor de akker- en weidebouw voor het sei zoen 19521953 ongewyzigd zal blij ven. (Slot op pap. 2.) KORTE PREDICATIE „Dewijl Hij zag, dat er nie- mand was. zo ontzette Hij Zich. omdat er geen voorbid der was: daarom bracht Hem Zijn arm heil aanen Zijn gerechtigheid ondersteunde Hem". Jesaja 5916. Wij Irebben in de afgelopen week weer zo het een en ander kunnen le zen tn onze kram. wat ons te denken gaf; we zijn misschien in ons werk, in hel volle leuen tegen mensen en toe standen aangelopen, die ons diep heb ben geschokt. En als brave goede bur gers. .als rhensen die het zelf zo goed bedoelen, hebben we het hoofd ge schud: wat is de wereld toch slecht.' wat vallen de mensen toch tegen! Lees dan eens dal hoofdstuk Jesaja 59. De profeet weet heel best, wat er om gaat in het wereldje. Zijn diagnose van een zieke wereld doet merkwaar dig modern en actueel aan. Maar één verschil zal u onmiddellijk opvallen. Hier wordt niet alleen ge sproken van „ze", van „de mensen", van „dc wereld", maar hier wordt ge sproken van „wij". W ij staan hier niet buiten, wij zijn geen toeschouwer, die eens even de vinger op de vele wonde plekken komt leggen, en die de hopeloze bedorvenheid van de mensheid feilloos aantoont mét eventueel verwijt aan God, dat Zijn wereld er zó uit ziet! maar w y zijn mede betrokken in deze ellende en scheefheid; deze wereld van onheil, onrecht en onvrede correspondeert op ons eigen' hart. Ja, over God gesproken: dat Zijn we reld er zo uitziet dat is niet betwe terig tegen Hém gezegd, maar oorde lend en in gebreke stellend tegen óns, tegen mij. Onze critiek komt op ons eigen hoofd neer. Wie dat ziet, komt in de houding van schuldbelijden te staan. Als wij, in opze nogal onzuivere! verontwaardiging, de wereld zo ziek vinden, hoe moet Gód het dan zien? Dat stuk onheil dat „wereld" heet, waar niemand is" waar iets mee te beginnen valt ook en in de eerste plaats met m ij niet? In één woord: ontzettend! Maar bij God blijft het niet bü critiek en ver ontwaardiging. Hij doét wat. Hij grijpt in, Hy helpt. Hij geef', heil Hij is de Enige, die dat kén. Hij kon toeschou wer zijn, maar Hij wil Heiland zijn. In Jezus Christus brengt H\j heil, schuldvergeving, nieuw begin. Als we het eens niet zo erg vér zoch ten, maar eens begonnen, heel per soonlijk, gelovig en blij daaruit te léven? Hansweert. A. J. van den Ham. DE KOUDE OCHTEND Weersverwachting, geldig tot he den avond: In de ochtend weinig wind en op vele plaatsen nevel of mist. Later op de dag half tot zwaar bewolkt en tot aan het einde van de middag droog weer. Overwegend ma tige wind tussen Zuid en Zuidwest. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1