DE WALCHERSE PEE BEHEERST MIDDELBURGS LOSKADE DE BRAAKMAN-INPOLDERING „Van top tot teen"ESDERS! ZATERDAG IS DE NIEUWE WEG IN GOES VRIJ VOOR VERKEER 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 19 OCTOBER 1951. DE REIS NAAR HET SUIKERPOTJE Bietenaanvoer in dit seizoen begroot op zestig a zeventig millioen kilo Beta vulgaris is weer koningin op de Middelburgse Loskade. Beta vul garis, dat is het Zondags naampje van onze pee, de viezige, sappige wor tel, die zich in dc Zeeuwse klei zo dik mogelijk heeft gemaakt en nu in Middelburg de lange reis over het water aanvaardt naar de grote fabriek in Brabant. Daar zal de biet onbarmhartig in mootjes worden gehakt om korte tijd later in de vorm van zilverwitte kristalsuiker de laatste tocht te beginnen, die steevast eindigt in het suikerpotje van moeder de vrouw. Zoals iedere herfst heerst op het laatste gedeelte van de Loskade te Middelburg daór hebben verkeer en omwonenden geen overlast van de campagne weer een enorme bedrij vigheid, die iedere ochtend reeds vroeg begint en de ganse dag voort duurt. De ene wagen na de andere, volgestapeld men de crèmekleurige peeën, boldert over de kade, waar de kranen onophoudelijk de netten vol bieten door de lucht tillen, de kost bare last roffelend in de ruimen van de schepen deponeren om daarna snel de lege netten terug te zwiepen. Controleurs van de suikermaatschap- ptjen cijferen aan één stuk door en ook bij de weegbruggen is men voort durend in actie. Tempo is hier het pa rool, want de hongerige snijmolens, pulpvangers. sappompen en centrifu ges in de fabrieken eisen, wanneer hun maalttyd eenmaal is begonnen, steeds maar opnieuw en steeds maar méér voedsel. Het moet. gezegd worden: de Wal- cherse boeren, die zelf weten wat werken is, kunnen zich uitstekend bij die arbeidsdrift op de kade aan passen. De campagne is nu ruim een 2 weken oud en reeds zijn vele millioe- nen kilo's bieten naar Steenbergen (de Centrale Suiker Maatschappij) of Dinteloord verscheept. De eerste drie dagen ontving alleen de C.M.S. in Middelburg al 2.319.524 kilo! Suk- Advertenlle - Pokkengeval in Westkapelle? In een der Keiëzenkampen te West kapelle heeft zich een geval voorge daan van pokken of waterpokken. Verscheidene artsen hebben Vrijdag de. patiënt onderzocht en men laat de mogelijkheid nog open, dat het liler een zeer ernstig geval van wa terpokken betreft. Veiligheidshalve heeft men het kamp, waarin de pa tiënt zich bevindt, toch geïsoleerd. Naar wij vernemen heeft de pa tiënt kortelings vertoefd ln een ge bied, waar zich eveneens enkele pok- kcngevallen hebben voorgedaan. Najaarsapostolaatsactie Ned. Herv. kerk in Zeeland. De provinciale commissies voor uitwendige zending en voor inwendi ge zending van de Nederlands Her vormde Kerk organiseren thans in geheel Zeeland zendingsavonden in het kader van de z.g. najaars-apos- tolaatsactle. Deze actie kan worden gezien als een gevolg van de invoe ring der nieuwe kerkorde van de Hervormde Kerk, waarin ernst ge maakt wordt met het apostolaat. Het is de overtuiging van de orga niserende commissies, dat pas een waarachtige liefde bij de gemeenten voor de kerk in het zendingsgebied kan ontstaan, wanneer zij inzien, dat er ook in eigen omgeving op dit terrein werk te verrichten valt. Hier gaan dus in- en uitwendige zending samen, met andere woorden de bood schap van de kerk moet evengoed in b.v. Indonesië als in eigen omge ving worden gebracht. De bedoeling van de apostolaatsavonden is om dit duidelijk te maken aan de ge meenteleden. Van 24 september tot 30 November worden in ruim veer tig plaatsen in Zeeland dergelijke bijeenkomsten gehouden, waar o.a. de film „Gaat uit in de wereld" wordt vertoond. Voorts wordt een inleiding gehouden en Is er discus sie over een en ander. De belang stelling voor deze actie kan zeer be vredigend worden genoemd. 25 jaar arts te Tholen. Dr. L. D. A. Looysen, arts te Tholen, hoopt Vrijdag 2 November a.s. het feit tè gedenken, dat hij zich 25 jaar geleden te Tholen vestigde. Tevens zal hij dan zijn zilveren bruiloft mogen vieren. Dr. Looysen werd op 30 Juni 1899 geboren te Vrijheid ln Transvaal. Hij bezocht te Wageningen de H.B.S. en studeerde voor arts aan de Universi teit te Utrecht. CHr. Lyceum voor Zeeland. Tot leraren aan het Chr. Lyceum voor Zeeland werden benoemd ds. J. Karelse en ds. R. A. Flinterman, bei den Goes, voor godsdienstonderwijs en kerkgeschiedenis en de heer M. C. Deurloo, Middelburg, voor han delswetenschappen. BENOEMING. Met ingang van 1 November is be noemd tot hulsbezoekster-enquetrice bij de dienst geestelijke volksgezond heid, uitgaanae van de Prov. Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis", mej. A. Vooren te Diemen. Mej. Vooren zal mej. G. Wieringa opvolgen, die wegens vertrek ontslag had gevraagd. BEVORDERING. Bij K.B. is, te rekenen van 1 Januari 1951 af, bevorderd tot dirigerend offi cier der Rijkspolitie 3e klasse in vaste dienst dc heer W. H. Ballegoyen de Jong, thans officier der Rijkspolitie le klasse te Middelburg. kelde men vorig jaar bij het begin van de campagne nog wat met het transport (er waren niet steeds vol doende schepen binnen), mi bestaat er geen klagen aan scheepsruimte. Zo lagen vorige week, terwijl de CMS twee schepen laadde, vijf andere, waarvan de ruimen nog leeg waren, op hun beurt te wachten, zodoende de opvarenden de gelegenheid bie dende zich, vóórdat zij aan de slag moesten.gaan, nog even lekker in het zonnetje te koesteren. FLINKE AANVOER De kwantiteit van de Walcherse bieten valt dit jaar beslist niet tegen. De C.M.S. en Dinteloord zullen, naar verwacht wordt, tezamen 60 k 70 millioen kg uit Middelburg weghalen. De bedoeling is het werk in negen weken op te knappen; lukt het om aan dit tijdschema de hand te houden, dan is de peeëncampagne 1951 voor Middelburg omstreeks St. Xicolaas achter de rug. Over de kwaliteit is men minder te spreken; het suikergehalte is niet bijster hoog (het was dit vorig jaar evenmin), maar gelukkig houdt het zonnetje ons dit naiaar lang gezel schap, waardoor wellicht de bieten, die nog niet gerooid zijn, nog aan kwaliteit winnen. De boeren uit de Noordwest hoek van Walcheren kunnen hun bieten ook kwijt op de stations, welke de fa brieken te Westkapelle en Domburg hebben ingericht. Zij behoeven zich dan niet te bekommeren over het vervoer naar Middelburg, maar daar staat tegenover, dat zij ook iets min der in hun portemonnale zien glijden. Vorig jaar waren er eveneens bieten stations in Aagtekerke en Boude- wijnskerke; ditmaal echter niet meer. De bieten, die van de stations worden opgehaald, zijn bestemd voor Dintel oord. Evenals anders worden ook par tijen verscheept in Veere, Souburg, Arnemuiden en Nieuw- en St. Joos- land, doch deze zijn uiteraard veel geringer dan die te Middelburg. De basisprijs voor de peeën is ge steld op 37 per 1000 kg, mits het suikergehalte' 16%% bedraagt. Ligt dit percentage hoger, dan ontvangt de boer natuurlyk meer, terwijl voor ieder procent minder 3 per 1000 kg minder wordt uitbetaald. Iedere dag wordt van de aanvoer van elke boer een. monster naar Goes verzonden, waar in een laboratorium het suiker gehalte wordt bepaald. De resultaten van dit onderzoek vindt de leveran cier vermeld op een kaart, welke hij enige dagen later ontvangt. De boe ren kunnen ook leveren volgens het zg. telquel-contract. dat wil zeggen, dat het suikergehalte geen rol speelt. Er wordt dan evenwel een gulden per 1000 kilo minder uitbetaald. De Cen trale Suikermaatschappij verwacht in Middelburg 26.834.000 kg bieten, die geleverd worden op basis van het suikergehalte en 6.272.000 kg volgens telquel-contract. Natuurlijk wordt DE TWEEDE PHASE. Het maken van de afsluitdijk De aanbesteding van de werken in de Braakman, welke 16 November a-S. wordt gehouden, is de tweede phase in de uitvoering van de inpol dering. De eerste phase van het werk is thans in uitvoering in de vorm van een drietal uitwatering»- en spuislulzen. De tweede phase omvat de bouw van de 2% km. lange afsluitdijk. Dit is wel het moeilijkste gedeelte, van de hele inpoldering, omdat het hier de afsluiting betreft van een 1500 hectare groot vloedbekken, waar het gemiddelde verschil tussen eb en vloed 4 meter bedraagt. Voor. de dichting van het plus minus 10 me ter wyde sluitgat, dat tot het laatste ogenblik in de afsluitdhk wordt opengehouden, zal gebruik steeds betaald naar het netto-ge wicht; met de tarra kan uiteraard geen rekening worden gehouden. VAN EEN LEIEN DAKJE Het werk op de Loskade begint- ieder ochtend om half acht. maar lang tevoren rollen reeds de eerste, bietenwagens door de stad.. De arbeid wordt bespoedigd door de vlotte aan- en afvoer, het niet minder vlotte la den en lossen de C.S.M. beschikt over drie loopkranen, Dinteloord over een electrische laadbrug en door het stralende najaarsweer. Vo rig jaar veroorzaakte de vele regen niet weinig-overlast' Nu moppert wel deze of gene: ,;Nou hebben we geen modder, maar nou stuuft het", m^ajr met dat stuiven loopt.het wel Ips. 's Middags na 5 uur worden geen volle wagens meer gewogen en niet lang daarna keert de rust op de kade weer. Dan floept het licht op in de kajuiten van de volgeladen schepen en schenkt de schippersvrouw haar man een bakje troost. En het eerste, waar zij dan naar gr(jpt, is natuurlijk het suikerpotje, waarvan de inhoud wellicht twaalf maanden geleden be vrijd is uit een biet, die in gezelschap van duizenden andere, naar de Mid delburgse kade werd gebracht Enorme keuze in Dames- en Herenmodeartikelen tegen fantastisch lage prijzen. worden gemaakt van twee Phoenix pontons van het zelfde type als des tijds voor de Brielse Maas werd ge bezigd, waarvan er thans echter een zal worden ingericht als overlaat, teneinde gedurende de sluitings-mani- pulaties net peil in de Braakman (dat wil dus zeggen binnen het af- fesloten vloedbekken) te kunnen eheersen. Bij de Brielsche Maas kon destijds, omdat het sluitgat zoveel kleiner was, met één ponton worden volstaan. De voorbereiding van dit moeilij ke werk heeft veel tijd gekost. Dank zij de in de laatste jaren gemaakte vorderingen in de getij-berekeningen, waarin ae wetenschappelijke staf van de rijkswaterstaat internatio naal een zeer goede naam heeft ver worven, is dit werk met aanvaard bare risico's mogelijk geworden. Be halve de berekeningen is, met be hulp van een model in de openlucht op schaal 1 45, onder auspiciën van het waterbouwkundig laborato rium te Delft, een groot aantal proe ven gedaan, opdat men van het stromingsbeeld en de te verwachten uitschuring in de geulen een duide lijk beeld zou krijgen. Zeeuwse vrijwilliger in Korea gesneuveld. KUNST Het Vlissingsch Schouwspel ,J>ASSY 1M', door Marcel Dubois. Een avontuur in S bedreven. Er zit een stijgende lijn in de mar kante prestaties van .Het Vlissingsch il". Men is vroeger in Vlis- t altijd gelukkig geweest met zijn dilettantentoneelverenigin- Schouwspel". Men is vroeger in 1 singen niet af"" met zijn gen, ze leden nogal eens aan bloedar moede en ze pleegden dan ter ziele te gaan-Niet alzo Het Vlissingsch Schouw spel. Dat heeft blijkbaar een ruime keuze uit jongere en oudere krachten, die zich telkens weer tot een toneel troepje laten saambinden. dat een aardig stuk brengt. Het spel van avontuur „Passy 4444", van Marcel Dubois, dat Donderdag avond voor een uitverkochte zaal van Woensdag 10 October blijkt voor het Nederlandse detachement in Ko rea een zwarte dag te zijn geweest. Behalve het reeds eerder door de Re gering gemelde slachtoffer, heeft op deze dag ook een Zeeuwse vrijwil liger het hoogste offer gebracht in de strijd tegen het communisme. Maandagavond werd te Wolfaartsdijk ge het droeve bericht ontvangen, dat- de hoop ik nog terug te komen. Ze vva- T-. t>i_ci.„„n.-.. ..J4- mn «nlo-anc ito litteratuur nipt. nhnnr. Gevaar voor mond- en klauw zeer dreigt ook in Zeeland Tijdig inenién kan kwaad bedwingen. Zoals gemeld, zijn de laatste dagen ook in Zeeland enkele gevallen van mond- en kauwzeer geconstateerd. Hoewel nog niet is vastgesteld dat men hier te doen heeft met een aan tasting door het A-5 type, een nieu we virus, dat vanuit West Duitsland ons land binnendringt, is de kans hierop zeker aanwezig. Vooral nu in deze tijd door de Zeeuwse veehouder veel vee van elders wondt aangekocht, om de bietenkoppen te benutten voor de mesterij. Op de bedrijven waar de dieren niet zijn ingeënt of waar dit reeds lang geleden is, zijn de gevallen van kwaadaardiger aard dan de laatste jaren placht voor te komen. Momen teel wordt hier slechts ingeënt te gen de A.- en de O.-stam, terwijl men reeds bezig is om de entstof zo te maken, dat zij tevens tegen de A5- stam als afweermiddel kan dienen. Intussen is echter wel gebleken dat inenting met de tot dusver gebruikte entstof het bedrijf kan vrijwaren voor aantasting, althans dat het ge vaar wordt verminderd. Iedere veehouder wordt daarom met klem aangeraden om zijn vee wanneer dit nog niet is ingeënt, dan wel indien dit reeds lang geleden is, hiertoe alsnog over te gaan. Ook Hoornaarwesp op Walcheren. Énkele abonné's hebben zich ge haast mij mededelingen .te.doen toe komen over het voorkomen van de grootste onzer wespen, de Hoornaar, in hun omgeving. Daar de wespen als bewijsstuk werden meegezonden kun nen we thans vaststellen, dat de hoor naar ook op Walcheren vaste voet verkreeg. Ik ontving hoornaars uit Vlissingen, Biggekerke en Domburg. In dit laatste dorp ls ook het nest ge vonden, dat zich in een schoorsteen bevond. Ik dank de inzenders harte lijk voor hun berichten en houd my voor meerdere gaarne aanbevolen. Op enkele mededelingen over vroe- verschijrtlngen van vriesganzen noeg is om een gehele t en. De bezetting van de rollen was be paald goed en het was een genoegen om vast te stellen, hoe de regisseur, de heer F. G. H. Brandenburg, een niveau van vlotheid en vaardig sa menspel had bereikt, waarmee hij de keuze van dit zeker niet-gemakkelijk- speelbare ontspanningsstuk, volko men rechtvaardigde. De heer A. Gillissen maakte van de toneelschrijvers figuur precies de va ge. wereldvreemde dromer, die de schrijver zich moet hebben voorge steld en zjin tegenspeelster Georgette (mej. E. Wegeling)) schiep een rol letje, dat van goeae smaak getuigde. Zjj kan tot een gewaardeerde kracht van „Het Vlissingsch Schouwspel" uit groeien als haar routine nog wat toer neemt. Mej. H. de Kok, ditmaal in de rol van een oudere dame. behoort al enige jaren tot de trouwe medewerksters. Wat zij doet op het toneel is altijd aannemelijk. De heer C. Woltering zorgde met zijn portiersrolletje voor een komi sche noot en mej. E. Kole wist fijne trekjes te brengen in haar epel als huisbewaardersdochter die verlangt naar een leven van luxe en avontuur. De heer en mevr. Vader, de eerste als dokter Monterlé (waarom moeten toneeldokters toch altijd nog een baardje dragen?) en de laatste als de gedesillusioneerde verlaten vrouw handhaafden correct de typisch Fran se sfeer van het stuk en tenslotte le verde de heer M. A. Meeuwse in een dubbel rol twee creaties, waarvan de toneeldirecteur wat forser en brillan- ter had moeten zijn, maar de com- missarisrol ongetwijfeld raak gety- teerd was. Een woord van hulde voor de heren Henneman en van Oorschot, die het décor schiepen mag zeker niet ont breken. Dat was strak van lijn en goed van opbouw. Zulk décorwerk staat op dezelfde hoogte als dat van beroepsmensen I soldaat D. de Blaey, afkomstig uit deze gemeente, op 10 October is ge sneuveld. De Blaey was 27 jaar en ongehuwd. Hij heeft destijds ook als vrijwilliger zijn land in Indonesië ge diend. Enkele maanden geleden was hij naar Korea vertrokken. Op dezelfde dag is sergeant C. T. Holman ernstig gewond door een schotwond in de rug. Sergeant Hol man, die zich als K.N.I.L.-man bui tengewoon heeft onderscheiden en deswege drager was van de M. W. O. was dit jaar met zijn gezin naar Ne derland gerepatrieerd. Hij had zich toen in Goes gevestigd. Ongeveer drie maanden geleden vertrok hjj als vrij williger naar Korea. LANGE NOORDSTRAAT 8-10 MIDDELBURG ren volgens de litteratuur niet abnor maal vroeg. Bovendien zijn er zoveel soorten ganzen," dat het uiterst moei lijk valt zonder opgave der soort te vertellen öf ze vroeg zijn of niet. BAREND ZWERFMANS. Oproep voor burgemeester secretaris St. Laurens. De Nederlandse Staatscourant bevat een mededeling van de minister van Binnenlandse Zaken, dat de mogelijk heid van sollicitatie wordt opengesteld naar het ambt van burgemeester, te vens secretaris, der gemeente St. Lau rens, vacant per 1 November a.s. ONGEVAL DOOR DE MIST. Door de mist kwam de los-arbeider R. te Zaamslag-Veer, thans werk zaam op een der suikerfabrieken te Sas van Gent. op de Axelse Sassine in botsing met een vrachtauto van dé, fa. van Waes-Boodts, toen R. zich per rijwiel naar zijn werk begaf. Dg fiets werd zwaar gehavend en hijzelf liép verwondingen aan de handen op. DE LAATSTE LOODJES WAREN ZWAAR. Burgemeester Ten Kate legde „de laatste schop". Onder grote belangstelling werd Donderdagmiddag rond vier uur het laatste „brouwsel" van de asfaltbetonmolen op de nieuwe verkeersweg te Goes afgeleverd. Burgemeester Ten Katc legde „de laatste schop" voor het wegdek, hield een speechje tot de werkers en hiermee was een eind geko men aan een karwei, naar het slot waarvan velen zo reikhalzend hebben uitgezien. Vandaag wordt de slijtlaag gespoten, waarna Zaterdag het ver keer de weg in gebruik kan nemen. Begin December zal de weg officieel worden opengesteld. De laatste loodjes hebben wel zwaar gewogen. Aanvankelijk zou het werk reeds Woensdag klaar gekomen zijn. Met nog een goede honderd meter voor de boeg, staakte echter de as- faltbetonmolen door een defect des morgens plotseling zijn werk. Des middags meende men het euvel ver holpen te hebben, doch de machine kon het nog niet tot een mengseltje brengen, weer ging practisch een gehele dag verloren. De stemming onder de mannen daalde, vooral oor omdat de Bilt voor Donderdag regen had voorspeld. Gelukkig kwam alles toch op zijn pootjes terecht. Donder dagmorgen kon weer op volle toeren begonnen worden en meter na meter kwam in de Wilhelminastraat het eind in zicht. Behalve de „vaste kijkers" stroom den tegen vieren vele andere belang stellenden toe, om van het grote moment getuige te zijn. Burgemeester Ten Kate alsmede de gemeentesecretaris de heer B. Bur ger en de directeur van gemeente werken, de heer J. Oranje verschenen eveneens op het „toneel'®, zodat hel al spoedig duidelijk werd, dat er ieta of ficieéls op til was. De laatste vracht met asfaltbeton liet even langer op zich wachten, doch dit had achteraf bekeken, een reden. De enthousiaste werkers aan de molen hadden inder haast de vrachtauto versierd met tak ken en bloemen, terwijl op de motor kap een bordje brykte met hulde van het personeel. En in een „volgauto" kwamen ook de bestofte en begeer de" arbeideis van de molen om van de plechtigheid getuige te zijn. De laatste meter werd gespreid, met uitzondering van een klein hoek je. Dit bleef gereserveerd voor bur gemeester Ten Kate, die voor de len zen van de fotografen, met vaardige hand de laatste sohop met het zwar te papie öp de weg deponeerde. Een hoeraatje werd aangeheven en nadat burgemeester Ten Kate allen nog had bedankt voor hun grote werklust en een (verdiende) verversing had toe gezegd, bleven ook de werkers niet achter, want de uitvoerder bood de burgemeester bloemen aan. En aannemer Wiskerke kon toen een zucht van verlichting slaken. Het was gelukt. Vooral ook dank zj) het prachtige najaarsweer KERKNIEUWS. PROMOTIE 2ENDINGSART8 dr. D. M. BLANKHART. Dr. D. M. Blankhart, die Zondag avond j.l. In de Oostkerk te Middel burg in verband met zijn uitzending door de Classis Middelburg van de Ned. Herv. Kerk als medisch zende ling naar de Sangir- en Talaudeilan- den in een bijzondere dienst afscheid nam van de classis Walcheren, promo veerde onder grote belangstelling uit de kringen van Kerk en Zending aan de Rijksuniversiteit te Utrecht tot doc tor in de geneeskunde op een proef schrift over „Voeding en leverziekten op het eiland Sangir in Indonesië". Aan het proefschrift werd een sa menvatting toegevoegd in de Engelse taal. De promotie geschiedde cum laude. Dr. Blankhart hoopt op 25 October a.s. per ms. „Oranje" naar Sangir (In donesië) te vertrekken. LEER-VICARIAAT. In Zeeland zfln thans twee theolo gisch candldaten van de Hervorm de Kerk werkzaam, teneinde inge werkt te worden ln het pastorale werk. Dit z.g. leer-vicariaat is een uitvloeisel van de nieuwe kerkorde. In Goes is werkzaam candidaat L. C. Baljé uit Leiden, (mentor ds. A. W. M. Odé) en In Terneuzen candidaat C. Boogaard uit Hoodekenskerke (mentor ds. P. v. £L Vlugt). Da. JOH. DE BOER Woensdag 24 October a-s. zal het een kwart eeuw zijn geleden, dat ds. Joh. de Boer van Amsterdam Noord- Buiksloot het predikambt ln de Ger. Kerken in Nederland aanvaardde. Ds Joh. de Boer, die 31 Mei 1899 te Zwartsluis werd geboren, bezocht het Geref. Gymnasium te Kampen, stu deerde aan do Theol. Hogeschool te Kampen, waar hij op 80 September 1925 zijn candidaatsexamen deed en werd in Januari 1926 door de classis Zwolle beroepbaar gesteld in de Ger. Kerken In Nederland. 24 October van dat zelfde jaar verbond cand. De Boer zich, na voor af te zijn bevestigd door wijlen prof. dr. T. Hoekstra van Kampen aan zijn eerste gemeente, de Geref. Kerk van Brouwershaven. 7 Juni 1931 verwis selde do jubilaris deze kerk met dlo van Zuid-Beierland, waar hij werd bevestigd door wyien prof. dr. S. Greidanus van Kampen- 26 Januari verbond ds. De Boer zich, na vooraf to zhn bevestigd door ds. P. de Ruig van Haarlem aan de Geref. Kerk van AmsterdamNoord (Buiksloot). Van de hand van de jubilaris ver scheen in 1936 „De Geref. Kerk van Zuid-Beierland 1836—1936" en in 1940 „Gods verbond met ons en onze kinderen". Tenslotte vernemen wfl nog, dat het niet ln de bedoeling van ds De Boor ligt om een herdenkingsrede uit ta spreken. NED. HERV. KERK. Cand. A. J. Hendriks te Maarn heeft het beroep naar Renesse-Noord- welle niet aangenomen. BJedS?-kt Y°°i..0"de ToD«e> B. fi. A. V. <L Wiel te Tholen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2