BEVOLKINGSONDERZOEK TE MIDDELBURG GESTART Zeeland krijgt een wegschap. MIST OORZAAK VAN STAGNATIE EN VERKEERSONGEVALLEN AARDENBURG KRI JGT EENVOUDIG MAAR FRAAI RAADHUIS Fruitteeltschool te Haamstede geopend. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COOHANT DONDERDAG 18 OCTOBER 1961 MET DE LONGEN VOOR HET SCHERM. Er wordt een rassenkundig onderzoek aan verbonden Het bevolkingsonderzoek op longtubereuloKC, waarmee gistermiddag te Middelburg een begin is gemaakt, draagt een bijzonder karakter: er wordt een anthropologisch onderzoek aan verbonden. Twee anthropologen, dio thans een uitgezochte gelegenheid hebben om meer gegevens te verzame len, welke van nut zijn voor de studie van het Zeeuwse ras, zullen by een aantal bezoekers schedelopmetingen verrichten en voorts de nodige bijzon derheden met betrekking tot de kleur van haar en ogen waarnemen. Het initiatief tot dit onderzoek, dat verricht wordt door twee assistenten van de Utrechtse anthropoloog prof. dr. W. A. Mijsberg, werd genomen door de Organisatie voor technisch- en natuurwetenschappelijk onder zoek. Tot nu toe beschikt men over onvoldoende anthiopologische gege vens over de bevolking van Zeeland. Het bevolkingsonderzoek op t.b.c., dat geschiedt in het consultatiebureau op het Noordbolwerk en dat zeer grondig is voorbereid, kreeg een offi cieel begin. Namens het gemeentebe stuur waren daarbij tegenwoordig de burgemeester, mr. dr. N. Bolkestein, de gem.-secr. de heer J. Ph. Koene, de heren J. W. Kögeler en L. J. van 't Westende, allen vergezeld van hun dames. Zij werden ontvangen door de voorzitter van de commissie voor het bevolkingsonderzoek in Zeeland, dr. H. Doeleman, de leider van het onder zoek, dr. C. van Joost en de directeur van Maatschappelijke Zorg, de heer J. C. F. van Kamer. Dr. H. Doeleman hield een rede, waarin hij de grote betekenis van een massaal onderzoek op actieve en in actieve longtuberculose schafte. De Provinciale Zeeuwse Vereniging tot bestrijding van t.b.c. meende het werk ter hand te moeten nemen en dele geerde het onderzoek aan een breed- opgezette commissie. Een jaar geleden startte het werk en sindsdien zijn reeds de longen van 85.000 mensen ge fotografeerd. Dr. Doeleman uitte de wens, dat zoveel mogelijk Middelbur gers liefst allen aan het onder zoek deelnemen, want dit kan alleen ten volle slagen, indien nagenoeg de gehele bevolking voor het scherm ver schijnt. REDE BURGEMEESTER BOLKESTEIN. Nadat dr. Van Joost nog een enkel woord had gesproken, hield burge meester Bolkestein een korte toe spraak, waarin hij zich vrij optimis tisch uitliet over de omvang van het onderzoek in zijn gemeente. Van te genwerking is lot nu toe weinig ge bleken. De plaatselijke commissie be- Gedeputeerden zullen voorstel doen aan Provinciale Staten. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op de Provinciale Griffie te Middelburg en op de gemeentehui zen van Hulst, Graauw en Hontenis- se voor belanghebbenden stukken ter inzage gelegd, die betrekking hebben op de oprichting van waterschap voor het onderhoud en het beheer van de weg van Hulst naar De Paal, het wa terschap (of, juister gezegd, het wegschap) „Weg Hulst-De Paal". Er wordt thans, voor wat het tus sen Hulst en Graauw gelegen, onge veer 6% km. lange gedeelte betreft, een geheel nieuwe weg aangelegd, in verband waarmee het verkeer tussen deze gemeenten geruime tijd moet worden omgelegd. Blijkens het ter inzage liggende re glement stellen Gedeputeerde Staten de Provinciale Staten van Zeeland voor, de bestaande Commissie voor het beheer en het onderhoud van de de weg Hulst-De Paal, waarin thans niet minder dan zes polders en wa terschappen. alsmede de gemeenten Hulst en Graauw zijn vertegenwoor digd, op te heffen en te vervangen door één lichaam, het wegschap „Weg Hulst-De Paal" genaamd. Voor zover ons bekend zou dit het eerste wegschap in onze provincie worden. Het voorstel van Gedeputeerde Staten zal in de eerstvolgende ver gadering van de Provinciale Staten te Middelburg aan de orde komen. Het behoeft verder nog de goedkeu ring van de Kroon. Plan voor jeugdherberg te Retrancheraent niet van de baan. Ten gemeentehuize van Retranche- ment werd onder leiding van burge meester J. A. Leenhouta een bespre king gehouden tussen het college van B. en W. en enkele afgevaardigden van het bestuur der Nederlandse Jeugdherberg Centrale te Amster dam in verband met plannen tot stichting van een jeugdherberg in Retranchement. De Jeugdherbergcentrale heeft, zo als bekend, destyds van de gemeente Retranchement het voormalige ge meentehuis gehuurd met de bedoe ling dit in te richten tot jeugdherberg voor Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Als gevolg van financieringsmoei- lijkheden kon dit plan tot nu tóe niet worden uitgevoerd. In de thans gehouden conferentie verklaarden de afgevaardigden van de J. H. C., dat deze zich terdege be wust is van haar verplichtingen aan de gemeente Retranchement. Men zal de mogelijkheid onderzoeken om tot spoedige uitvoering van de plannen te geraken, waarbij tevens gestreefd zal worden naar opvoering van de lo- gies-capaciteit. RIJK SLANDBOUWW ENTER- SCHOOL SCHOOXDIJKE By beschikking van de minister van landbouw, visserij en voedsel voorziening, zyn herbenoemd tot tij delijk leraar aan de Rükslandbouw- winterschool te Schoondyke, de heren H. Hozee, St. Laurens en H. A. M. van de Vijver te Biervliet. schikt over bijna voldoende hulsbe zoekers (er zijn er nog veertig nodig), die vol ijver en met enthousiasme hun taak van propagandist voor een goede zaak zijn begonnen. De burgemeester zeide te hopen, dat het onderzoek zich over vrijwel dc gehele bevolking zal kunnen uitstrekken. Hij vond het ver heugend, dat door dit onderzoek ook de wetenschap der rassenkunde een stapje verder geholpen kan worden. Tenslotte sprak hij de wens uit, dat het aantal in Middelburg te constate ren ziektegevallen uiterst gering zal zijn. De genodigden begaven zich hierna naar de barak, waarin het prachtige, grote röntgenfoto-apparaat staat opge steld en waren de eersten, die zich lieten onderzoeken. De kleine Thea Paardekoper, het dochtertje van dc technicus, dat in boerinnencostuum was gekleed, bood mevrouw E. Bol- kestein-Pull een fraai bouquet bloe men aan. Het gezelschap bezichtigde vervolgens nog de donkere kamer, waarin de films worden ontwikkeld, het vertrek, waarin zij worden ge droogd en het foto-archief. Om 3 uur begon het onderzoek van het publiek. In een kwartier tijds ko men 25 mensen aan de beurt, maar niettemin verwacht men voor het on derzoek in de Zeeuwse hoofdstad vijf weken nodig te hebben. Bij het ploegen met tractor dodelijk verongelukt. Bij het ploegen met tractor is de 33-jarige A. van H. uit IJzendijke in een diepe sloot gereden en hierbij om ,het leven gekomen.. Toen Dinsdagavond laat Van H. nog niet naar huis was teruggekeerd, werd men ongerust, Een zwager ging op onderzoek uit en toen deze op het land kwam, deed hij spoedig de vrese- ïyke ontdekking. Eerst nadat met een kraanwagen de traetor uit de sloot was gehaald, kon het stoffelijk overschot van het slachtoffer gebor gen worden. Uit het feit, dat hij het middageten nog bij zich had, kon men opmaken, dat het ongeluk reeds vroeg in de middag was gebeurd. Vermoed wordt, dat Van H. bij het werk onwel is geworden. Het slacht offer was gehuwd. Diamanten bruiloft. Het echtpaar J. C. Lenaerts en J. H. Lénaerts-Ravia te Vlissingen zal Zondag 11 November a.s. zijn 60-jarig huwelijksfeest vieren. Op 16 November wordt tweede deel van Braakman aanbesteed. In Den Haag zal op 16 November a-s. worden aanbesteed het maken van het tweede gedeelte der werken tot. indijking van de Braakman, ln de gemeenten Hoek en Biervliet. Windkorenmolen te Kapelle wordt gesloopt. De heer A. van Wingen heeft thans definitief de vergunning ontvangen van „De Hollandse Molen" om tot af braak van de oude wind-korenmolen te Kapelle over te gaan. Zoals we reeds berichtten, was door „Monu mentenzorg" reeds toestemming ver leend. Wanneer met dc afbraak zal worden begonnen is nog niet bekend. MOND- EN KLAUWZEER. Op de boerderij van de heer J. van L. te Kamperland is mond- en klauw zeer geconstateerd bij een koe, die eerst kortgeleden was aangekocht. De andere dieren zyn inmiddels inge ënt tegen deze ziekte. Tc 's Heer Arendslcerke werd op de hofstede van de landbouwer M. eveneens mond- en klauwzeer ^geconstateerd onder het vee. Ook in Middelburg doet .zich een geval van mond- en klauwzeer voor. Motorrijder uit Rilland-Bath zag spoorbomen te laat. Een zware mist heeft Woensdagochtend in Zeeland weer heel wat onge mak en stagnatie veroorzaakt. Dinsdagavond laat werd het verkeer reeds bemoeilijkt en de auto's, die uiterst langzaam moesten ryden, konden met hun koplampen de witte nevel nauwelijks doorboren. Hierdoor kwamen ook enkele verkeersongevallen voor, die nog betrekkelijk goed zijn afgelopen. Woensdagmorgen om kwart voor zeven gebeurde er op de Koudekerk- seweg, halverwege Koudekerke en Middelburg een ongeluk tengevolge van de dikke mist. De chauffeur van een autobus der „Stoomtram Wal cheren", die in de richting Middel burg reed, zag plotseling een bieten wagen voor zich op de weg. Hij rem de krachtig, met het gevolg, dat het De uitbreiding van het Middelburgs ziekenhuis. Naar wij vernemen hebben Gede puteerde Staten van Zeeland nog steeds geen goedkeuring gehecht aan het besluit van de Middelburgse ge meenteraad tot uitbreiding van het ziekenhuis te Middelburg. Woensdag \^erd in het Gasthuis een vergadering gehouden van alle belang hebbenden, waarin nogmaals de plan nen onder de loupe werden genomen en de moeilijkheden om deze op korte termijn te realiseren werden bestu deerd. Ondermeer maakte de 'inkriwï-. ping van het volume voor de bouw van ziekenhuizen een punt van be spreking uit in deze vergadering, wel ke nog niet tot een concrete conclu sie kwam. Daar komt HET IS, ALSOF HIJ ZEGGEN WIL? „Ik zou wel graag Uw vriendje willen zijnP' In z'n TEDDY luier voelt hij zich echt be haaglijk en is daardoor in 'n beminnelijke stemming. Een baby in een TEDDY luier is een tevreden baby! Terneuzen heeft nieuwe brandweerkazerne. Zaterdag 27 October a.s. wördt de nieuwe brandweerkazerne aan de Schoolweg te Terneuzen officieel in gebruik genomen. Des ochtends zal het gebouw door burgemeester mr. P. Teilegen aan de brandweer worden overgedragen, waarna médailles en diploma's uit gereikt zullen worden aan hen, die 40, 25 of 12 Vu jaar by de brandweer in dienst zyn. Na een gezamenlijke maaltijd wordt 's middags een demonstratie gege ven. waarbij onder meer met ruim 20 stralen zal worden gespoten, tenein- 1 naruk te geven, de de bevolking een 1 van datgene, wat de brandweer in f eval van nood kan presteren. Indien oestemming wordt verkregen, zal deze demonstratie gehouden worden by de Middensluis is, tegenover de Schependttk. Tot het bijwonen van de in gebruikneming van de nieuwe kazer ne en de demonstratie is een groot aantal autoriteiten uitgenodigd onder wie de inspecteur te Breda, de com mandanten van Middelburg, Vlissin gen, Goes en gemeenten uit Oost- Zeeuwsch Vlaanderen en de burge meesters van de aangrenzende ge meenten. voertuig scheef op de rechterhelft van de weg kwam te staan. Op dat moment naderde uit tegenovergestel de richting een vrachtauto, bestuurd door L. C. V. uit Middelburg. Deze wagen, die niet voldoende rechts hield, reed tegen de achterzijde van de bus. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor; wel liep de bus schade op. Minder goed kwam de heer C. T. uit Rilland-Bath er af. Hy reed op de motor naai- zijn werk in Goes. Bij wachtpost 24 bij Krabbendijke moest hij plotseling remmen, omdat hij de spoorbomen voor zich gesloten zag, wat hij door de mist nie-t eerder had opgemerkt. De motor slipte, waardoor T. op de weg geslingerd werd. Door een arts uit Krabbendijke werd eer ste hulp verleend en later werd de motorryder per taxi vervoerd naar dokter Emdinck te Rilland, die een zwaar gekwetste schouder, een bloed uitstorting in het been en een her senschudding constateerde. Na ver bonden te zijn, kon T. naar huis wor den .overgebracht. OOK OP ZEE' Niet alleen het verkeer te land, maar ook de scheepvaart had te kampen met de weersgesteldheid. De schepen op de Schelde moesten Woensdagmorgen oni1 half vyf het anker laten vallen voor Vlissingen. Ongeveer 15 schepen, die op weg wa ren naar Antwerpen, en een even groot aantal op weg naar zee, moes ten tot ongeveer kwart voor elf wach ten, totdat het zicht wat beter was geworden. De eerste Provinciale boot van Vlissingen naar Breskens kon, mede door de lage waterstand, Bres kens niet binnenlopen en moest naar Vlissingen terugkeren. De dienst bleef gestagneerd tot ongeveer ne- fen uur, waarna normaal kon wor- en gevaren. De veerboot Prins Willem I, die de dienst onderhoudt tussen Terneuzen en Hoedekenskerke en die om 7,25 Uit Hoedekenskerke was vertrokken, moest om acht uur voor Terneuzen voor anker gaan. Eerst anderhalf uur later kon de haven worden bin nengelopen. De diensten van 8,25 uit Terneuzen en 9,25 uit Hoedekensker ke kwamen hierdoor te vervallen. Veilingmeester te Terneuzen nam afscheid. Voor de aanvang van de veiling werd Woensdag in de afmynzaal van het Veilingsgebouw te Terneuzen af scheid genomen van de heer A. de Arend, die gedurende verscheidene jaren veilingmeester was en die thans naar een andere werkkring overgaat. Nadat de heer De Arend aan het be stuur, personeel en klein- en groot handelaren dank voor de ondei-vonden medewerking had gebracht, voerden nog het woord de heer E. F. de Ko ning, voorzitter van de veilingsver eniging, de heer C. Oele, vertegen woordiger van de vakgroep en de heer M. de Feyter, vertegenwoordiger der Z. Vlaamse kleinhandelaren. Al len richtten woorden van dank tot de scheidende veilingmeester. De Jacobstoren moet zingen „Jacobstoren van Mlchiel, jy bent een stukje van myn ziel!" schryft een dichterlijke P.Z.C.-abonné uit Rotterdam, „daarom zend ik nu met spoed, een Róttérdamse ryksdaalder- groet". En met deze financieel-poëtische ontboezeming beginnen wy vandaag opgewekt de verantwoording van de carillon-gaven. Opgewekt, omdat de stroom giften flink begint te vloei en. Het schijnt, dat de Manken, die af en toe uit de toren worden ge strooid, de Vlissingers naar hun beurs of giroboek doen grypen. Als dat waar ls. hopen we dat de monteurs uit Aarle-Rixtel maar dikwijls de klokken proberen: wij zullen de gif ten wel noteren! Wy ontvingen dan behalve boven genoemde 2,50, van het personeel N.V. Br. 6, personeel kantoor V. 2, het tehuis voor ouden van dagen „Annahuis" (prachtig, bejaarde Vlis singers!!) 7,55, fam. L. 3, L. J. 1— Op gironummer 359300 (P.Z.Ct), werd gestort door het St. Jozefzie kenhuis 25 (reeds eerder gemeld!), Ned. Hex-v. Kerkkoor 20, aanne mersbedrijf van L., Vlissingen 25, en J. P. V. Vlissingen 5, Op gironummer 261272 (G. A. van Druten) werd gestort: electro- en techn. radio bureau gebr. v. d. B. en pei-soneel te Vlissingen 20, v. D., Vlissingen 1, C. L. Vlissingen 1, op Vlisto bijeengebracht door bemid deling van J. M-, totaal 21,50, aldus gespecificeerd: P. 10, mevr. A. H. v. E.D. 10, mevr. v. Z. 1,50, dr. C. C. S., Vlissingen 5, steenkolen handel F. W. en Zn, Vlissingen 10. Alles' by elkaar 1005,73. De eerste duizend gepasseerd. Een duur appeltje. Dinsdagavond werden op de fruit veiling te Kapelle bij landwerkzaam heden twee kisten met appels gemist. Al gauw kwam vast te staan dat de ze waren gestolen. Bij nadere onder zoeking kreeg men verdenking tegen de chauffeur van de firma J. K. uit Haarlem, die even tevoren fruit had geladen. De dader was echter gauw gevonden, want ook op de veiling in Goes moest hy fruit laden. Toen men hem stevig aan de tand voelde be kende hy de appels te hebben gesto len. Proces-verbaal werd opgemaakt. Bezwaren van Arnemuiden tegen voorgestelde grenzen in Sloepolder. De gemeenteraad van Arnemuiden heeft, zoals bekend, met teleurstel ling kennis genomen van het door Ged. Staten gezonden ontwerp voor de vaststelling van de gemeentegven- ■zen in de nieuwe Zuid-Sloepolder, omdat ten eerste daarbij geen reke ning is gehouden met de wensen en verlangens, die B. en W. van Arne muiden hebben kenbaar gemaakt en ten tweede omdat de belangen der ge meenten Arnemuiden en Nieuw- en St. Joosland geheel worden opgeof ferd aan die van 's Heer Arendsker- ke. Daarbij wordt aangevoerd, dat de ligging van de bebouwde kom van Arnemuiden de meest gunstige is, voor de toekomstige bewoners van de Sloepolder, ten aanzien van school bezoek en winkels. Het dorp 's Heer Arendskerke ligt ongeveer driemaal zover van de polder vei*wijderd dap Arnemuiden, waaraan zelfs een strook grond ontnomen wordt. Dat heeft weer tengevolge, dat de te bou wen hofsteden in de gemeente 's Heer Arendskerke komen te liggen, terwijl de aan deze hofsteden toe te wijzen bouwlanden in Arnemuiden lig gen. Met algemene stemmen werd besloten deze bezwaren ter kennis van Ged. Staten te brengen in het vertrouwen, dat dit College overtuigd zal worden van de last en ongemakken, die uit voering van het plan zal veroorzaken. Over enkele weken officiële ingebruikneming. Wanneer binnen enkele weken het nieuwe Aardenburgse gemeente huls officieel in gebruik wordt genomen, zal dit niet alleen betekenen, dat dan zowel het gemeentebestuur als de secretarie en de andere open bare diensten weer op een behoorlyke en representatieve wijze gehuis vest zyn, doch ook, dat het stadje zelf, dat ondanks de grote schade die door de oorlog werd aangericht nog op zovele mooie gebouwen trots kan zijn, met een monumentaal bouwwerk verrijkt is. Na de bevrijding zag men zich voor de moeilijke vraag gesteld, wat te doen met het oude raadhuis, dat niet alleen zware schade hadopge lopen, doch buitendien zo onprac- tisch was ingedeeld, dat de vooral ook tengevolge van de door samen voeging van Aardenburg, Eede en Sint Kruis ontstane meerdere werk zaamheden voor gemeentebestuur en secretarie, van een onhoudbare toe stand kon gesproken worden. Toen bleek, dat de kosten van herstel en vei'bouwing van het oude gemeente huis tezamen ongeveer evenveel be droegen als die van nieuwbouw, hak te men de knoop door en werd be sloten tot slopen van het oude en de bouw van een hieuw gemeentehuls op dezelfde plaats. By deze bouw is de architect, die buitengewoon geslaagd is, uitgegaan van de opvatting, dat niet in de eerste plaats aan de schoonheid van het gebouw, doch wel aan de prac- tische indeling daarvan aandacht diende te worden besteed. Bovendien moest hy rekening houden met de omstandigheid, dat noch een modern, noch een imitatie-oud-gemeentehuis werd gewenst. Voor wat betreft de indeling van het gebouw zijn tevoren met hen die er in de toekomst in werkzaam zullen zyn, aan de hand van een plattegrond besprekingen gehouden, waarbij een ieder zijn wensen en ideeën naar voren kon brengén. En hiermede is, voor zover dit mogelijk en verantwoord bleek, dan ook re kening gehouden. EENVOUDIG EN IMPO NEREND. De voorgevel van het nieuwe ge meentehuis maakt een eenvoudige en misschien juist daardoor toch ook imponerende indruk. Het benedenge deelte is met kleinere vensters streng zakelijk gehouden, terwyl de meer statige ramen aan de bovenzyde er op wijzen, dat daar het bestuurlijk gedeelte der gemeente zetelt. By het betreden van de beneden verdieping, langs een der beide bre de trappen, die van de straat naar een bordes leiden, treft men daar aan de rechterzyde aan de kamers van de bode en van de opzichter van de Centrale Dienst. Ook de ge meente-ontvanger heeft hier zyn kan toor. Links, aan een lange hal, is de ruime secreatrie met een viertal loketten gelegen, terwyl achter de secretarie en aansluitend daarop zich de kamer van de secretaris bevindt. De bovenverdieping bestaat uit de grote raadszaal met publieke tribu ne, die van buiten af ook via. een trappehtoren te bereiken zyn een B. en W.- of Commissiekamer met In tegenwoordigheid van de Rijks- tuinbouwconsulent, lei-aren, enkele bestuursleden en leden van de Com missie van toezicht van de Tuinbouw school de secretaris van de afdeling SchouWèn van dè N.T.Ó, wei-<3 Woens dagmorgen in de Tuinbouwschool, de ambulante Fruitteeltschool geopend. De secretaris van dé Tiiinbouwschool, de heer H. v. Toledo, opende deze bij eenkomst met een welkom tot de aanwezigen, in het byzonder de voor zitter van de Commissie van Toezicht jhr. R. Roëll en de Tuinbouwconsu- lent ir. W. v. Soest. Hy sprak èr zijn voldoening over uit, dat weer een Fruitteeltschool tot stand kon komen en wees er op van welke grote bete kenis deze voor de deelnemers aan deze school is en voor de fruitteelt van Westelijk Schouwen in het bij zonder. De Rijkstuinbouwconsulent, ir. W. v. Soest, die tevens directeur is van deze school, releveerde hoe reeds een paai- keer tevergeefs getracht is weer een fruitteeltschool op Schouwen te krijgen en dat deze pogingen dit jaar met succes bekroond zijn. Hy wenste de deelnemers geluk met de toelating tot deze school, waarvan hij veel ver wachtingen heeft, gezien de leeftijd van de leerlingen. Spreker deelde mee, dat de heer C. de Wilde, die waarnemend directeur is, de theore tische lessen zal geven, bestaande in bemestingsleer, grondkennis, planten ziekten. De heer A. v. Oosten zal de lessen in fruitteelt geven, terwijl de ze verder samen met de heer J. A. v. d. Weel, de practische lessen ge ven. De heer W. Philipse geeft enkele lessen in werktuigen, terwyl ir. v. Soest de economische lessen zal ver- Toezicht, jhr. R. Roëll, zei dat het gemeentebestuur de totstandkoming van deze school ten zeerste toejuicht waarna de heer J. de Feijter namens de afdeling van de N.F.O. er op wees hoe het de leerlingen thans veel ge makkelijker gemaakt wordt dan in zijn tijd, toen hy voor deze school naar Wilhelminadorp moest. Nadat hierna de heer de Wilde nog een korte uiteenzetting had gegeven van de te behandelen leerstof, werd met de eerste les begonnen. DIRIGENT BENOEMD. Toi dirigent van het Kloetingse kerkkoor is benoemd, de heer H. Men nes te Middelburg. Advertentie balcon en de burgemeesterskamer. Daax-achter bevinden zich nog een garderobe en toiletten. De verbin ding tussen de beneden- en boven verdieping wordt gevormd dóór een trappenhuis met gla3 in lood raam, terwyl zich in het gebouw een ruime zolder bevindt. In het souterrain werden behalve een oudheidskamer met aparte kluis, ook de Installaties voor de centrale verwarming, toilletten en diverse bergruimten ondergebracht

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2