PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Noodtoestand in geheel Egypte afgekondigd Baileybrug te Vlissingen wordt spoedig geplaatst 0E BILT „Geen samenwerking meer, met welke onderdrukkers ook..." Kanilijn PRESIDENT TRUMAN ANTWOORDT KONINGIN JULIANA AUTO-ONGELUK KOSTTE DRIE JONGE MENSEN HET LEVEN 194e Jaargang-No. 246 dagblad uitgave van de flwna Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosahardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week, f 4.55 p. kw., fr. p. p. i 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 18 Oct. '51 ADVERTENTIEPRIJS 30 CL per mm. Minimum p. advertentie t 3. Ing. mededelingen driemaal Uriel. Kleine advertenties (max 8 regels) van 1—5 regels tl.- Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 PJZ.C„ Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 38-50, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostbürg Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terr.euzen Brouwerijstr. 2; Zlerikzee N. Bogerdstr C 160. tel. 20 AMERIKA STEUNT DE BRITTEN In geheel Egypte is de noodtoestand afgekondigd. Voor de politie en de politie reservekraehten is voor 24 uur de alarmtoestand afgeroepen ten einde de orde te handhaven. Bataljons van het leger staan paraat om de politietroepen eventueel bij te staan. A.F.P. meldt voorts, dat de regering de Staatsraad een wetsontwerp ter overweging heeft gegeven betreffende algemene mobilisatie. liet ontwerp voorziet in de afkondiging van de staat van beleg, het invoeren van het vorderingsrecht, het instellen van een burgerlijke verdediging voor het ge val de toestand zulks zou vergen en voorts in de instelling van een Hoge Raad voor de defensie. Deze laatste zou b\j het afkondigen van de staat van beleg belast z(jn met de verdediging en het bestuur van het land. In een verklaring in het parlement heeft de Egyptische premier Nahas Pasja gezegd, dat de regering op alle mogelijkheden voorbereid is. Er zal van nu af aan geen samenwerking meer mogen zijn met welke bezetters, onderdrukkers of vijanden ook. De premier bracht hulde en dank aan het parlement dat zijn belofte nakwam, alle geschillen vergat en slechts dacht aan Egypte en zijn eer. Na de ze woorden van Nahas Pasja brach ten de parlementsleden drie hoera's uit op de „koning van Egypte en de Soedan" en op Nahas Pasia. de „lei der van Egypte en de Soedan" De regering heeft maatregelen ge troffen om herhaling van de onregel matigheden, als zich in Ismaila heb ben voorgedaan, te voorkomen. Een politiemacht ter sterkte van 2000 man werd naar Ismaila overgebracht om te helpen orde en veiligheid te bewaren. De Engelse militaire bevelhebber in de Suezkanaal-zöne, Sir George Brskine, stelde de Egyptische gou verneurs van Port Said en Suez in Verschenen is dezer dagen een rap port van een door de Staats commissie voor de Pensioenwet geving ingestelde subcommissie ter bestudering van het vraagstuk van de pensioengerechtigde leeftijd. Deze subcommissie komt tot de conclusie, dat er geen aanleiding bestaat in de pensioengerechtigde leeftijd voor mannen enige verandering te bren gen, maar dat die voor vrouwen tot zestig jaar behoort te worden ver laagd. Vervroegde pensionnering wil de subcommissie pas toegekend zien nadat de betrokkene op medische gronden is afgekeurd. Deze conclusies zullen waarschijn lijk slechts weinigen verbazen. Het ligt voor de hand, dat in deze tijd van productie-verhoging bitter nodig om van ons nationale armoedje nog net te kunnen rondkomen in het algemeen niet kan worden gedacht aan een verlaging van de pensioen gerechtigde leeftijd, althans niet voor de mannen, die in Nederland toch al tijd nog het overgrote deel van de door arbeid producerende bevolking behoren. Dat voor de vrouwen een ander standpunt wordt ingenomen ligt overigens in de lijn van de Ne derlandse verhoudingen, waarbij nu eenmaal de vrouw een zeer onderge schikte rol vervult naar kwanti teit dan altijd, lang niet altijd naar kwaliteit! in het arbeidsproces. Mr. K. P. v. d. Mandele is een scherpzinnig zakenman, die als voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van Rotterdam een groot gezag geniet. De sombere rede, die hij dezer dagen te Amsterdam heeft gehouden, zal dan ook niet nagelaten hebben indruk te maken op velen. Hij zeide. dat onze laatste reserves bestaan uit onze ken nis, onze know-how (d.i. het weten- hoe-het-moet), ons intellect en onze werkkracht. Daarmee moeten wij woekeren. Het Deventer Dagblad ge looft echter niet, dat er op grond van deze theorie reden is voor al te veel pessimisme. Genoemde vier factoren hebben ons land uit de poel der el lende anno 1945 gehaald zij het met medewerking van buitenlands kapitaal en het op het tegenwoor dige welvaartspeil gebracht en zij zullen zeker in staat zijn het verder omhoog te stuwen in de vaart der volkeren, want zij vormen een onme telijk kapitaal. Wat er te bereiken is met kennis, knowhow, intellect en werkkracht heeft de loopbaan van de dezer dagen overleden dr. A. F. Phi lips wel bewezen. Nederlanders van zijn formaat zijn er eeuwenlang ge weest en zijn er nu nog; waarom zouden wij moeten aannemen, dat zij er binnenkort niet meer zullen zijn? Het wetsontwerp tot wijziging van het vierde hoofdstuk der ryks- begroting voor het dienstjaar 1950, dat dezer dagen bij de Staten Generaal is ingediend, verdient meer aandacht dan ontwerpen van deze aard doorgaans ten deel valt. De mi nister van Justitie en de zijnen heb ben nl. kans gezien op zeventig be grotingsposten minder uit te geven dan waartoe zij ingevolge de goedge keurde begroting gerechtigd waren. Zij hebben daarmede aangetoond, dat rijksambtenaren in staat zijn zuinig om te springen met de hun toever trouwde gelden. Daar staat welis waar tegenover, dat er wegens sala risverhogingen op andere posten meer moest worden uitgegeven dan er voor was uitgetrokken, maar het begro- ^oShooftfstulc kan desniettemin met 1,167.750 gld. worden verlaagd. Hulde i speciale boodschappen aansprakelijk voor de bescherming van Britse le vens en eigendommen. Mochten zij daarin falen, dan zouden de Britse troepen deze taak op zich nemen. Intussen zijn 3500 leden vgn de Britse valscherm brigade, die op Cy prus waren gelegerd, per vliegtuig naar de kanaalzone overgebracht. De Britse kruiser „Liverpool" wordt in de haven van Malta gei-eed ge maakt om naar Egypte te vertrekken. Volgens een woordvoerder van de Suezkanaal-Mij. heeft het scheep vaartverkeer door het kanaal nor maal voortgang. Buitenlandse lucht vaartmaatschappijen zijn gewaar schuwd. dat haar vliegtuigen niet in de Suezkanaal-zöne mogen landen. Uit Caïro en Ismaila werd gemeld, dat de toestand daar minder gespan nen was dan Dinsdag. Wel worden door verscherpte Egyptische douane maatregelen Britse legergoederen in Port Said en Suez opgehouden. Een woordvoerder der Egyptische rege ring heeft Woensdag medegedeeld, dat de Egyptische regering heeft be sloten niet langer gebruik te maken van de diensten van Britse ingenieurs die te werk zijn gesteld bij het uitvoe ren van werken aan de Aswan-dam, waar waterkrachtstations worden gebouwd. Dit in 1948 aangevangen werk wérd indertijd beschreven als het grootste van die aard in het Mid den-Oosten. Ook hebben in Caïro studenten en arbeiders uit de Britse militaire kam pen gedemonstreerd voor de parle mentsgebouwen en de woning van de Egyptische premier. Zij riepen „geef ons wapens en we zullen ae Britten er wel uitgooien". De Egyptische kranten hebben Woensdag in het algemeen geen be schrijvingen gegeven van de ongere geldheden, maar slechts een kort re geringscommuniqué gepubli ceerd. De minister van Binnenlandse Za ken verklaarde in de Senaat, dat het de schuld van de Engelsen is dat er bij de incidenten van Dinsdag slacht offers zijn gevallen. „De Egyptische politie beheerste de toestand tot de Engelsen er zich mede begonnen te bemoeien". AMERIKA STAAT ACHTER ENGELAND. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dean Acheson. heeft Woensdag op zijn wekelijkse persconferentie verklaard, dat de Ver. Staten Engeland steunen wat be treft zyn besluit om zijn positie in de Suezkanaal-zöne te handhaven, on danks de Egyptische opzegging van de verdragen met Engeland. Acheson deed een beroep op Egyp te om zijn afwijzing van de voorstel len voor een commando in het Mid den-Oosten opnieuw en zorgvuldig in overweging te nemen. De Amerikaan se regering heeft met verbazing ken nis genomen van het feit, dat de Egyptische regering voorstellen van dergelijk belang heeft verworpen zon der deze de zorgvuldige en welover wogen aandacht te hebben geschon ken, die zij verdienen, aldus Acheson, die voorts nog zeide te geloven dat Egypte's opzegging van de verdragen met Engeland „niet in overeenstem ming is met gepaste eerbied voor in ternationale verplichtingen". Acheson liet er zich niet over uit, welke maatregelen de Ver. Staten ter ondersteuning van Engelands pogin gen om zjjn positie in Egypte te hand haven zouden nemen. Nederlandse zeelieden staken in Belfast. De 21 Nederlandse leden der be manning van het Londense vracht schip „Loradore" zijn uit protest te gen de accomodatie te Belfast in staking gegaan. Het schip kwam met een lading hout' uit Canada. HET VLUCHTELINGEN PROBLEEM Integratie, assimilatie en emigratie. President Truman heeft thans H.M. Koningin Juliana geantwoord op haar brief over het internationale vluchtelingen vraagstuk en hy geeft in dit antwoord de verzekering met H.M. alle pogingen te willen voortzetten om de noden te lenigen van hen, die de zo zware last te dragen hebben van de uit de oorlog voortgekomen politieke veranderingen. Met vreugde heeft de Amerikaanse president geconstateerd, dat uit de brief van Koningin Ju liana zowel het medelevende hart van een moeder als de diepe belangstel ling van een koninklijk staatshoofd spreekt, dat verantwoordelijk is voor het wel en w ee van een belangrijke natie. President Truman spreekt als zijn overtuiging uit. dat integratie en as similatie de beste kansen bieden voor de grote meerderheid der vluchtelin gen, maar dat deze zich dienen te voltrekken binnen elk land van ver blijf afzonderlijk. Het vraagstuk zal in verschillende landen op verschil lende wijze moeten worden aange pakt. In dit verband wyst de presi dent ook op de noodzakelijkheid van het economisch herstel van Duitsland omdat daar de noden der vluchtelin gen door hun grote aantal in de grond niet verschillend zijn van de noden van het gehele volk. Het Congres der Ver. Staten heeft maatregelen in overweging welke de emigratie uit Europa zullen kunnen bevorderen. Het zijn bescheiden plan nen, die aan de praktijk getoetst moe- Het commando voor het Midden-Oosten BESPREKINGEN GAAN VOORT Naar te Londen verluidt, hebben Australië, Nieuw-Zeeland en Zuid- Afrika zich in beginsel bereid ver klaard, toe te treden tot het com mando voor het Midden-Oosten, wan neer de plannen er voor gerijpt zijn. Dean Acheson heeft tijdens zijn we kelijkse persconferentie verklaard, dat Amerika de voorstellen inzake dit commando nu ook bespreekt met andere staten van het Midden-Oosten, Israël inbegrepen. Het orgaan van de Syrische Volks partij, oefent critielc op Egypte, om dat het de voorstellen van de vier mogendheden afgewezen heeft zon der eerst de andere Arabische landen te raadplegen. Vader smeekte via radio om teruggave van zijn kind. Een wanhopige vader uit Michigan City (V.S.) hield een radiotoespraak, waarin hij de onbekende, die kans heeft gezien zijn vijfjarig zoontje uit een ziekenhuis te ontvoeren, smeek te: „Geef mij alsjeblieft mijn kind terug". De politie van drie staten heeft een uitgebreid onderzoek ge opend maar ieder spoor van de da der ontbreekt. De vaaer verzocht de kidnapper zijn jongen geen kwaad te doen en hem zo spoedig mogelijk te rug te geven. De man. een 37-jarige garagehouder, gaf bovendien op welk voedsel zijn kind nodig heeft. ten worden voor toepassing op groter schaal. De president eindigt zijn brief met het uitspreken van net vertrouwen, dat de vrije democratische wereld voldoende vertrouwen en wilskracht heeft om de door Koningin Juliana aangesneden vraagstukken op te los- Een nieuw slaapverwekkend verdovingsmiddel wordt getest op deze sla pende witte muisjes. Het middel, dat is samengesteld door een fabrikant van pharmaceutische middelen uit Bloomfield New Yersey, wil dc naver- schijnselen uitsluiten, die andere slaapmiddelen met zich meebrengen. Na twee jaar experimenteren, waarin 52.000 witte muizen met het middel wer den behandeld, wordt dit nieuwe verdovingsmiddel nu in ziekenhuizen ge bruikt. Het middel bevat geen narcotica. Tien gram radio-actief-kobalt in Amsterdam aangekomen Verpakt in loden cylinder van 600 kg. In het Instituut voor kernphyslsch onderzoek te Amsterdam Is Woens dagmiddag aangekomen tien gram radio-actief kobalt. Deze hoeveelheid stralende stof te gebruiken in de geneeskunde, voornamelijk op het ge bied van de kankerbestrijding komt overeen met een kwantum van ongeveer 30 gram radium, doch is ongeveer 800 tnaal zo goedkoop als het zo zeldzame radium. De waardevolle stof in kleine dunne naaldje» en cyllndertjes i» verpakt in een 600 kg. zware loden cylinder. De toch nog door het lood- pantser heendringende stralen kun nen op enkele meters afstand nog worden gemeten, doch zijn totaal on gevaarlijk. In het Amsterdamse laboratorium zal dc inhoud deskundig omzichtig met lange loden tangen uit de con tainer worden genomen en in nieuwe verpakking worden gezonden naar verscheidene ziekenhuizen in ons land. Het transport van New York, via Rotterdam per s.s. „Westendam" van de H.A.-lfln. is uitgevoerd door de fa. Müller en Co., die dit voor het goede doel geheel gratis heeft gedaan. Den Haag leent 50 milüoen voor woningbouw. De gemeente Den Haag wil 50 millioen lenen om de woningbouw te bevorderen. Dit bedrag zal worden aangewend voor de financiering van twee wonin^bouwplannen, die in 1952 en 1953 zullen worden uitgevoerd. Het eerste plan omvat 140 woningen en een aantal winkelwoningen (totale kosten 2.780.000) en het andere plan voorziet in de bouw van 5000 woningen, waarvoor een bedrag van 64 millioen nodig is. Per 1 Novem ber a.s. zal de gemeente Den Haag een inschrijving op .het grootboek Openèn. Joegoslavisch lijnvliegtuig in Zwitserland geland. TWEE LEDEN DER BEMANNING MAAKTEN ZICH ER MEESTER VAN. Twee ledeu der bemanning van een Joegoslavisch lynvliegtuig, dat op weg was van Ljubljana naar Belgra do, hebben zich Woensdag van het toestel meester gemaakt en zijn op het Zwitserse vliegveld Kloten (Zu rich) geland. Terwijl het toestel Zagreb naderde, maakten de twee bemanningsleden, die de marconist hadden vastgebon den. plotseling bekend, dat zij beslo ten hadden naar Zwitserland te vlie gen. Drie andere leden van de beman ning, onder wie de marconist en 18 van de 22 reizigers wensten naar Joe- go-Slavië terug te keren. Zij zyn door een ander Joegoslavisch toestel op gehaald. Dc mannen, die de eerste machine naar Zwitserland vlogen en die vrou wen en kinderen hadden meegenomen hebben om politiek asyl voor zich en hun gezinnen verzocht. In Korea gesneuveld. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen, tijdens gevechten in Korea ,op 10 October jï. is gesneu veld de soldaat A. Eerghuis uit Hil versum; in de periode van 9 tot 15 October, de soldaat H. G. Seedorf; op 10 October jl., de soldaat eerste klas se J. W. Bandison uit Paramaribo. MIST MAAKTE VELE SLACHTOFFERS Belgische parachutisten konden niet springen. Woensdagmorgen is te Deil, naby Zaltbommel, een ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat aan drie jonge mensen het leven heeft gekost. De slachtoffers zyn de 22-jarigen Karei Peynenburg, C. van Dongen uit 's Hertogenbosch en B. v. d. Linden uit St. Michielsgestel. Een vierde inzittende van de auto werd licht gewond. De auto met de vier jongelui is met volle vaart in botsing gekomen met een bestelauto. De politie te Deil noemde het rijden van de jongelui onverantwoordelijk, omdat de weg bij Deil in een dikke mist was gehuld, waardoor het zicht zeer slecht was. Dit was niet het enige ongeluk op de weg te Deil. Vrijwel tezelfdertijd botsten nog meer auto's in de mist tegen elkaar. Een auto uit Streefkerk (Z.H.) Vleesprijzen binnenkort omlaag Naar de Telegraaf verneemt, wordt algemeen verwacht, dat de aanvoer van koeien en varkens op de Neder landse veemarkten binnen enkele we ken zodanig zal toenemen, dat een verlaging van de thans hoge vlees- prijzen in het vooruitzicht kan worden gesteld. Wordt de staking in België opgeschort Na afloop van een Woensdag ge houden vergadering, heeft het bureau van het Algemeen Belgisch Vakver bond aan de sectoren van de metaal nijverheid, de kolenmijnen, de non- ferro-metalen en sommige takken van de chemie medegedeeld, dat, in gevolge het verzoek van de minister van arbeid, de gevolgen van de sta kingsaanzegging tot Zaterdag zullen worden opgeschort. Hieronder dient men te verstaan, dat d aanzeggings termijn met vier dagen verlengd is. zo meent men in werkgeverskringen. BEGIN VOLGEND JAAR IN GEBRUIK Aan de noodwegen naar de brug wordt druk gewerkt Een paar houderd meter van de oude en totaal versleten Keersluisbrug te Vlissingen klinkt zolang het dag is het lied van de arbeid. Werklieden met zware laarzen aan. het bontgestreepte overhemd losgeknoopt aan de hals en de pet vast op het hoofd gedrukt, slepen met balken en spanten of staan gekromd over de spade, waarmede zij nieuwe wegen aanleggen. Langzaam maar zeker verrijst uit de warwinkel van balken, het beton en ijzer de hechte onderbouw waarop straks de Baileybrug komt te rusten, die als noodbrug de Keersluisbrug zal vervangen, waarvoor een nieuwe, een stalen klapbrug in de plaats komt, die waarschynlyk de grootste wordt van ons land. Het aanbrengen van de onderbouw voor de Baileybrug, die ook in Mid delburg reeds als noodbrug heeft dienst gedaan, is een omvangrijk en bewerkelijk karwei, waarvoor heel wat vakkennis komt kijken. De twee hefpijlers, een tussenpijler en de land- hoofden voor de Baileybrug steken reeds hoog boven het Kanaal door Walcheren uit. Zowel op als onderaan de pijlers wordt druk gewerkt. Van een vlet af teren arbeiders met lange streken de omvangrijke onderkanten. Een drijvende bok ligt vlakbij te puffen. Aan de polsdikke staaldraden hangt een enorm blok beton, dat zon der enige zweem van moeite op zijn plaats wordt gezet als was het een gewone straatklinker. Rustig en weloverwogen wordt elk onderdeel van het werk uitgevoerd en het laat zich aanzien, dat het plaat sen van de Baileybrug niet ver af meer is. Dat wil nog niet zeggen, dat de brug dan ook in gebruik kan wor den genomen. Naar verluidt zou dit pas aan het begin van het volgend jaar het geval zijn. Het aanleggen van de noodwegen voor omlegging van het verkeer van en naar het station, vergt namelijk nog geruime tijd voor deze klaai; zijn. Want niet alleen op het water, maar ook ter weerszijden van het Kanaal door Walcheren wordt druk gearbeid. Aan de West-Souburgse weg heeft men de dijk iets uitgegraven om op hoogte te komen met de Baileybrug. Het gedeelte voor de dijk is aflopend opgehoogd en maakt een bocht, die aansluiting geeft op de hoofdweg. Aan de andere kant van het Kanaal is het grondwerk zo goed als klaar Er is een weg van ongeveer 7 meter breedte uitgezet met aan de ene kant een rijwielpad en een voetpad en aan de andere zijde alleen een fietspad. Deze noodweg, die reeds zover ge vorderd is dat met de verharding kan worden begonnen, heeft enkele boch ten en komt uit op de Prins Hendrik- weg. Ongetwijfeld zal de smalle Bailey brug het verkeer heel wat moeilijk heden bezorgen, maar een troost is. dat de oude Keersluisbrug verdwijnt en dat daarvoor binnen afzienbare tijd een moderne brug in de plaats komt, zodat het lange wachten straks voor goed tot het verleden zal behoren. Huschka veroordeeld tot 18 jaar gevangenisstraf. De spion Huschka is Woensdag door de Bijzondere Strafkamer van de Zutphense rechtbank veroordeeld tot 18 jaar gevangenisstraf met af trek. Huschka heeft als spion voor de marine-afweer in oorlogstijd in ver schillende delen van ons land verra derswerk uitgeoefend. De officier van justitie, mr. De Walle, eiste destijds levenslange ge vangenisstraf. De levenslange gevangenisstraf was volgens de rechtbank zeker op haar plaats, maar het psychiatrisch rap port rekende Huschka niet alles ten volle aan. In de Kempischc mijnen werken thans ruim duizend Nederlanders, voor namelijk afkomstig uit Brabant. botste tegen een vrachtauto en daar na nog eeris tegen een vrachtauto met oplegger. Resultaat was een ern stig gewonde en twee lichtgewonden. Vijfhonderd meter verder van dit ongeluk werd een tot autobus omge bouwde vrachtauto geramd door een met stenen betaden vrachtauto. De bus werd aan de zijkant opengereten, maar wonder boyen wonder kwamen de twintig inzittenden arbeiders met de schrik vrij. MILITAIRE OEFENINGEN DOOK DE MIST OPGEHOUDEN De mist hseft ook de militaire oefeningen, welke ten Noorden van het Y in Noord-Holland werden ge houden, in de war gestuurd. De Bel gische parachutisten, die aan de oefeningen deelnamen, moesten ge ruime tyd wachten voor zij hun luchtlandingen konden uitvoeren. Plannen voor een verenigd Soedanees front. Uit gewoonlijk betrouwbare bron te Khartoem wordt vernomen, dat voorbereidingen worden getroffen tot vereniging van de voornaamste par tijen in de Soedan tot een gemeen schappelijk front in de Engels-Egyp tische crisis. Gestreefd wordt naar het bijeenbrengen van alle Soedanese partijen, zowel de pro-Britse als de pro-Égyprische, in een verenigd front, dat zich als voornaamste doel zou stellen de vorming van een constitue rende vergadering, die het recht van zelfbeschikking onder supervisie dei- Ver. Naties zou uitoefenen, totdat het land onafhankelijkheid heeft ver kregen. Nieuwe geallieerde aanval in Korea. Aan het Westelijke front in Korea heeft een plaatselijke aanval van de verbonden troepen zich ontwikked tot een aanval langs het gehele front als tegenhanger van de aanvallen in midden- en Oost-Korea. Na weken lange rust dringt nu de eerste Ame rikaanse divisie cavalerie op tegen een krachtige ring van communisti sche versterkingen. In een legerbe- richt werd Woensdag verklaard, dat beperkte terreinwinst is geboekt. By de bespreking der verbindings officieren is ..enige vooruitgang" ge boekt. Men werd het eens over een procedure voor een gezamenlijk on derzoek naar een eventuele schen ding van het neutrale gebied, doch over de omvang van het gebied werd nog geen overeenstemming bereikt. Een felle brand heeft Woensdag een kapitale boerderij op het Hoge Bochel te Enschede in de as gelegd. VOORSPELT: DROOG WEER Weersverwachting, geldig tot hedenavond: In de ochtend ln het Zuidoosten van het land plaatselijk mist. Overigens «Iroog weer met en kele overdrijvende wolkenvelden. Zwakke tot matige wind uit Noorde lijke richtingen. Gedurende de och tend over het algemeen minder koud. In de middag ongeveer dezelfde tem peraturen als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1