i SPORTDAG VAN MILITAIREN IN BENELUXSFEER TE MIDDELBURG Aanhoudende ABDIJSIROOP CONFETTI DWARRELDE IN HET MIDDELBURGS GYMNASIUM DE SCHELDE IS VOORNAAMSTE LEVENSADER VAN BELGIE 2 PRO V I NCI ALL ZLLUWSE COURANT WOENSDAG 17 OCTOBER 1951 C.O.A.K. ONTVING BELGISCHE COLLEGA'S Nederlanders blonken uit bij athletiek en wonnen voetbalwedstrijd met 43. De Nederlandse cn de Belgische militairen, die blokken voor de officiers- of onderofficiererang bU de Militaire Administratie, hebben elkaar gisteren gevonden op het gemeentelijk sportterrein aan de Nadorst te Middelburg. De C.O.A.K. Middelburg bood de School voor Betaalmeesters en Secreta rissen uit Mechclen een sportdag aan, die uitmuntte door sportief en jovi aal optreden van de deelnemers en die dan ook een klinkend succes werd. De Nederlanders behaalden de meeste punten zü blonken uit by athle tiek en wisten de „interland-voetbalmatch" na verlenging met 43 te winnen, maar de door hen veroverde wisselbeker werd niettemin meegege ven met de Belgische commandant, in afwachting van een tweede ontmoe ting. De Belgische militairen, die onder commando stonden van majoor Ja cobs. arriveerden omstreeks 9 uur in Middelburg. Zij werden verwelkomd met een vlaggenparade op de binnen plaats van ae kazerne waar de troep m, carré stond opgesteld. Nadat de garnizoenscommandant, majoor J. Potteboom, een kort welkomstwoord had gesproken, ging het in marsorde, voorafgegaan door tamboers en trom petters, naar het sportveld. 's Ochtends werden de athletiek- wedstryden gehouden, waarbij de Ne derlanders een kranig figuur sloegen. Het programma vermeldde hardlopen (100 meter en 800 meter), vèrsprin- f;en en hoogsprtngen. De uitslagen uidden: 100 meter: 1. During (Ned.) 11,2 sec.; 2. Pieters (Ned.) 11,4 sec.; 3. Rosens (Ned.) 12,4 sec. 800 meter: 1. Kranendonk (Ned.) 2.22.2; 2. Ten Hage (Ned.) 2.22.3; 3. Colle (Belg.) 2.22.8. Vèrspringen: 1. Van Breugel (Ned.) 5.31 m.; 2. Verpoest (Belg.) 5.23 meter; 3. Van Doorn (Ned.) 5.13 m.; 4. Roels (Belg.) 5.12 m.: 5. Adam (Belg.) 5.02 m.; Oerle (Ned.) 4.97 m.Hoogspringen1 Schram (Ned.) 1.67 m.; 2. De Moll (Ned.) 1.52 m.; 3. v. d. Heggen (Belg.) 1.47 m.; 4. Rans- dorp (Ned.) 1.42 m.: 5. Dutrannois (Belg.) 1.37 m.; 6. Havron (Belg.) 1.27 m. Een volleybalwedstrijd Nederland België werd door de gasten gewonnen met 31. Bij de athletiek werd de Finse telling toegepast: Nederland behaalde 5077 punten, België 2271. De volleybalmatch leverde België nog 600 punten cn Nederland 200 punten op. Het hoogtepunt van het program ma was de voetbalwedstrijd Neder landBelgië, die 's middags werd ge speeld. Gedurende de eerste helft bleek reeds, dat de gasten de veld- meerderhëid hadden, maar dat de C. O.A.K-verdediging niet met zich liet spotten. De Keeper Naaktgeboren stond zijn mannetje en hoewel de Bel gen aardig combinatiewerk lieten zien, slaagden zjj er niet in hem te passeren. De rust ging in met blan ke stand. Na de pauze nam de span ning toe. Nederlandse en Belgische aanvallen wisselden elkaar af en in korte tijd wisten de Belgen tweemaal te scoren (02). Even later bracht Hercules de stand op 12 en ook Passenter gaf keeper Hugaerts het nakijken (2—2). Nadat de Belgen andermaal de leiding hadden geno men, zorgde luit. 't Hart voor de ge lijkmaker. Daar bleef het verder bij, reden waarom scheidsrechter serg. majoor Simonse tweemaal 5 minuten verlenging toestond. Het zag er naar uit, dat de match met strafschoppen zou moeten worden beslist, maar even voor het einde loste de back West- strate een scherp schot en de te ver Arbeiderslogeerkamp te Breskens wordt ontruimd. Het arbeiderslogeerkamp „De Ha ven" te Breskens wordt ontruimd. Na enige verandering zal het worden be trokken door Ambonezen. Voor de kleinere gezinnen zullen de bestaande barakken in tweeën worden gesplitst, terwijl enige barakken worden samen getrokken voor de vrijgezellen. Ge Hebt kou gevat, gij Heest en een scheurende pijn tenge volge van het veelvuldig hoes ten beklemt Uw borst Reinig Uw luchtwegen van het ge vaarlijke slijm met Commissie van onderzoek naar roterij-problemen DE MOEILIJKHEDEN EN WEST ZEEUW SCH VLAANDEREN Aangezien zich ook in West Zeeuwsch Vlaanderen moeilijkheden voordoen met betrekking tot de ves tiging van vlasroterljen en de afvoer van het rootwater, hebben Gedepu teerde Staten van Zeeland voor dit gebied eveneens een commissie be noemd, welke zich met een onderzoek zal belasten. Voorzitter van deze commissie is de Gedeputeerde de heer C. Hame link, Verder hebben er zitting in ge nomen de heren ir. I. van Sandick, ingenieur van het Waterschap „Hef Vrije van Sluis", C. Sturtewaegen, rethouder van Aardenburg, H. M. tuut voor Drinkwatervoorziening, ir. G. P. M. Dikötter, directeur N. V. Waterleidingmaatschappij Zeeuwsch- Vlaanderen ir. H. D. I. J. Swaters hoofdingenieur-directeur der Provin ciale waterstaat, ir. M. de Vink, di recteur van de Prov. Planologische Dienst, drs. M. C. Verburg, directeur E. T. I. voor Zeeland en A. W. Zan- dee, adviserend lid, alsmede mej. dr. J. H. C. Broek namens het Rijksin stituut tot Zuivering van Afvalwater. Secretaris is de heer J. C. de Pagter. De commissie werd door de heer C. Hamelink op het tijdelijk gemeen tehuis van Aardenburg „De Elder- schans" geïnstalleerd en heeft inmid dels haar werkzaamheden aangevan gen. uitgelopen keeper zag geen kans meer tot redding (43). Nederland had nu 6277 punten, België 3621. Majoor Potteboom reikte op de binnenplaats van de kazerne de prij zen uit. De nummers één van elke ca- tagorie athletiek, benevens de aan voerders van het Belgische voetbal team en het Nederlands voetbalelftal ontvingen uit ziin handen een medail le en elke Belgische voetbalspeler kreeg als „troostprijs" een pakje si- srareuen. Majoor Potteboom overhan- igde de wisselbeker aan majoor Ja- wens, dat de C, spoedig gele genheid zal krijgen in Mechelen een cods onder het uitspreken van de 2.0.A ■■■wogen poging te doen de beker andermaal te winnen.- Majoor Jacobs zegde dit toe en dankte voor de vriendelijke geste. De plechtigheid kreeg hierna een mu zikaal slot. De leiding van de sportdag berust te bij de eerste luitenant der Limburg se Jagers A. Oosters; sergeant Fre- deriks had de leiding van het wed strijdsecretariaat. Vijfduizend bezoekers aan Schilders ter zee". Dinsdagmiddag boekte de tentoon stelling „Schilders ter zee" te Vlis- singen haar vijfduizendste bezoeker. Het was een „bezoekster" nl. me vrouw M. Meulenberg uit Souburg, die van de directie van V. D. een gi'ote fruitmand in de vorm van een schip ontving. Mevrouw Meulenberg bezocht de tentoonstelling omdat haar zoon, die in September met de „Makassar" naar Indonesië was ver trokken, haai- byzonder veel over de Marine had verteld. Schoolkinderen met particu liere auto's naar Zierikzee Zij werden niet tot de bussen toegelaten. Ingevolge het besluit van de ouders genomen in de vergadering te Haam stede om de kinderen per bus met een dagretour naar school te zenden, waren de kinderen Dinsdagmorgen op tijd aanwezig bij het vertrekpunt der bus. Zii werden evenwel niet tot de bussen toegelaten. De verkeersin- spectie was daarbij tegenwoordig. Desondanks zijn de kinderen toch naar school geweest, want zij zijn daarop met particuliere auto's, die daartoe vrijwillig werden afgestaan, naar Zierikzee en terug vervoerd. Algemeen schaart men zich achter deze actie. Een fonds ter bestrijding van de te maken kosten, „aanvul lingsfonds" geheten is in het leven geroepen. Het gironummer is Boeren leenbank Haamstede 147796. PROV. COMMISSIE VOOR DE WERKGELEGENHEID Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben alsnog als lid-werknemer, ver- genwoordiger van het bedrijfsleven, in de Provinciale Commissie voor de Werkgelegenheid benoemd de heer J. L. Lukaart te Goes. Mijnhnrdtjes dienen Uw gcondheid, daar ze vele piinen en lichaamskwaad uitdrijven en kou, koorts en griep, krachtig en snel bestrjjder^J^oke^^Tj^JDoos^J^ct. Zij handelden uit geldnood Voor de Politierechter te Middel burg verschenen de los-wei'klieden A. K. en D. J. S. K. was ten laste een door S. verkregen hoeveel- zou een bronzen bel hebben wegge nomen van het plein van school C te Middelburg, daarna kapotgeslagen en in de bosjes op het Molenwater ge gooid, waarna K. de bel daar weg haalde en verkocht. Beide verdachten bekenden. Zij zeiden uit geldnood gehandeld te heb ben. De offcier van Justitie eiste te gen K. een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en tegen S. twee maanden met eveneens twee jaar proeftijd. Conform deze eis. werden zij door de Politierechter ver oordeeld, waarbij K. onder toezicht gesteld wordt. Je ziet het: Tilbury 's lichter van kleur Je voelt hetTilbury is zachter van draad! Je proeft hetTilbury is voller van smaak I ..HEÏ (IS HEEL WATI MANS" De heer L. Heymans (30 jaar tekenleraar) spontaan en hartelijk gehuldigd. Middelburg beleefde gistermiddag een phaenomeen: door de deftige, half duistere hall van de eeuwenoude, traditierijke Latijnse School" dwarrelde confetti alsof het carnaval was, de vloer van de gewijde ruimte, die leraars kamer heet, ging bedekt onder felgekleurde slierten serpentine en de gym- nasiasten zelf produceerden keer op keer een lawine van lawaai. Middel punt van deze rondborstige feestvreugde was him tekenleraar Louis Hey mans, die gisteren zijn 30-jarig jubileum aan het Stedelijk Gymnasium vierde en deswege geducht in het zonnetje werd gezet. De heer Heymans werd in een open landauer van zyn woning afgehaald. Vóór het schoolgebouw werden paard en rijtuig omspoeld door jolige en juichende leerlingen, waarvan sommi gen bordjes omhoog staken met op schriften als: „Hey (is heel wat) mans", „Van Gohg was groot, maar Heymans is zijn profeet" en „Ha, Heymans, Heerlijk!" Door de lucht suizende serpentines zetten deze har telijke ontvangst kleur bij. Hierna verzamelden allen zich in de leraarskamer, waar de rector, dr. H. W. Fortgens, de jubilaris toesprak. „De lessen, die ik met het meeste genoegen bijwoon, zijn die in teke nen en gymnastiek, omdat hier geen sprake is van „eenheidswoxst-onder- wijs", maar het accent valt op het individu", zo zeide hij. Het onderwijs, Advertentie m •bed is ook voor U ideaal! Lekker warm en volkomen geruisloze vering. Gelukkige duivenbezitter won auto als hoofdprijs. De eigenaar van de duif, die de grote nationale postduivenvlucht van uit St. Vincent won, de heer P. v. d. Vliet uit Kapelle. heeft te Eindhoven onder grote ovatie's, de prijzen in ont vangst genomen, waarbij een Morris- auto als hoofdprijs. Overgelukkig keerde de heer-V. d. Vliët Zaterdag avond Iaat in zijn woonplaats terug. Toen hij thuis was, hield het niet op met bezoek van mensen, die hem kwamen feliciteren, waarby natuur lijk allereerst de clubgenoten en het bestuur. Op deze dag had de heer v. d. Vliet de auto buiten neergezet om de be langstellenden in de gelegenheid te stellen zyn prachtige prijs te bekijken. Het is niet de eerste keer, dat met deze duif een prijs werd gewonnen. Reeds in 1949 werden niet minder dan vijf hoofdprijzen behaald. Het jaar daarop werden 11 prijzen be haald, waarbij het kamoioenschap 1950 van de C.C.B. Zuid-Beveland. In dat jaar légde de duif niet minder dan 5300 km als prijswinnaar af. Behalve de Mom-is-auto ontving de gelukkige bezitter jl. Zaterdag een televisietoestel, een zilveren wissel- beker, een zilveren klos van de ga- renfabrieken, een gouden zegelring met inscriptie van het Ned. Rode Kruis, vele geld- en andere kleine prijzen. Uit vele grote en kleine plaatsen zijn reeds vele aanvragen binnenge komen om de duif ten toon te stel len. De heer V. d. Vliet heeft reeds aanvragen uit Rotterdam, Tilburg, Antwex-pen en Mechelen geaccep teerd, maar vele verzoeken moest hy van de hand wijzen. Twee duikers overgedragen. Dinsdagmiddag werden twee dui kers in het afwateringskanaal naar de sluis aan de Wielingen overgedra gen, ml. een gemetselde duiker Bak- kersdam in ae dyk OostburgSt. Kruis en een duiker van beton-ele- m enten in de Sophiadijk, in het wa terschap het Vrjje van Sluis. Beide duikers werden in de oorlogsdagen van 1940 vernield, waarna men nood bruggen aanbracht. Deze werden bjj de bevrijding vernield en weer werden noodbruggen gelegd. Ongetwijfeld be tekenen deze nieuwe duikers een gro te verbetering. De duikers zyn ont worpen door ae technische dienst van het waterschap het Vrije van Sluis en werden uitgevoerd door de aanne mer P. Mollet te Hoofdplaat, onder toezicht van de opzichter M. Jansen. B(j de overdracht waren behalve het dagelijks bestuur aanwezig de inge nieur van het waterschap, de heer L v. Sandick, de griffier, ae heer C. v. Zuilen en de technische ambtenaar P. A. Brakman. De overname ge schiedde door de dijkgraaf C. M. v. d. Broecke. Gedeelte van Vlissingen zonder stroom. Dinsdagavond trad te Vlissingen een stroomstoring op, die een groot gedeelte van de oude stad in het duis ter zette. Dit duurde van ongeveer kwart over acht tot bij half tien. De oorzaak van de storing is nog niet bekend. Boekhouders gingen avondje uit. Twee Vlisslngse boekhouders werden door de Politierechter te Middelburg veroordeeld tot een geldboete van 50 subs 20 dagen hechtenis, omdat zij zich, na een stevige borrel te hebben gedron ken, ergerlijk hadden misdragen. Zo werden vlaggestokken en een bloem bak vernield, tafels en stoelen, die op een terras stonden op straat ge smeten en waarschuwingsborden moesten het ook al ontgelden. Een tuinbank werd een eind meegenomen en van een dijkje gegooid en van een auto werd het nummerbord dubbel gevouwen. Tenslotte smeten zy een rieten stoel in de vissershaven. De beide boekhouders konden geen verklaring geven voor hun wangedrag en zij hadden nu veel spijt van het gebeurde. De officier van Justitie eiste bovengenoemde straf en daartoe werden zij veroordeeld. Dë mossélhandeh In de week van 8 tot 13 October 1951 werd aan Zeeuwse mosselen door de kwekers uit Bruiniase 5050 tonnen afgeleverd. Van de Wadden zee werden door Bruinisser kwekers 3000 tonnen mosselen aangevoerd en afgeleverd. Uitslag prijsvraag P.Z.C.- vraagtekenman. Hier zijn de gelukkigen. De prijsvraag van de P.Z.C.-Vraag- tekenman tijdens de Vlisto-dagen m Vlissingen heeft velen aan het werk gezet. Er is met grote ijver gespeurd in de etalages van onze adverteerders om het kaartje met een van de attri buten van deze vreemde snaak, die ook in Vlissingen populair is gewor den, te ontdekken. In sommige ge vallen kostte dat nog al wat moeite, maar velen zijn er toch uit gekomen. Hieronder volgen dan de namen van dë gelukkige prijswinnaars, die aan het bureau van ae P.Z.C. te Vlissin gen een waardebon in ontvangst I dat de heer Heymans geeft en dat in de eerste plaats gericht is op de 1 aesthetische vorming van de leerling, [kan naar sprekers mening moeilijk worden geëvenaard. De mens leeft niet van brood alleen; hij kan de eeuwige waarden, zoals die o.a. in de kunst zijn te vinden, evenmin ontberen. Het is nodig, dat de jeugd inzicht krijgt in de betekenis en de waarde van de beeldende kunsten; dat zy daarby geleid wordt door een man die zelf creatief vermogen bezit, is bijzonder verheugend. Dertig jaar heeft de heer Heymans in gezondheid en opgewektheid zijn taak mogen verrichten; dr. Fortgens wenste hem toe, dat dit ook de komende tijd het geval zal mogen ziin. Onder storm achtig applaus overhandigde hij hem namens de collega's een Nederlandse vertaling van Homerus „Ilias". DE HULDE VAN DE LEERLINGEN De oudste leraar, de heer E. Mos, roemde de grote geestdrift, waarmee de heer Heymans les geeft. Hierna was het woord aan de leerlingen. De zesde klas had een fraai gedicht ge brouwen met een i*efrein, dat door al len werd meegezongen. De vierde verraste met een puntig alphabet- op-rijm, de vijf en derde offreerden bloemen en ook werden gelukwensen aangeboden door jongens uit de laag ste klassen. Dè ftëer L, Heymans betuigde allen zijn oprechte dank. Belangrijker dan zyn eigen jubileum vond hij overi gens het feit, dat dertig jaar geleden het tekenonderwijs aan de gymnasia verplicht werd gesteld en hij sprak vol eerbied over de pioniers, die des tijds inzagen, dat dit onderwijs méér moest zijn dan het natekenen van een potje of een fles, die beseften, dat ook bij dit vak opvoeding belangrij ker is dan opleiding. Alvorens zich weer in de school banken te schikken, werden de leer lingen nog onthaald op een gebakje. In de leraarskamer bleef, behalve de serpetine-resten, een bordje op de schoorsteenmantel achter: „Wie teke nen zegt, zegt Heymans". :unnen nemen. Het zijn: J. Scheepers, Palingstraj singen 40)mej. C. Radder, Oran- DE WATERWEGEN-KWESTIE. Vlaams Economisch Verbond stelt gemengde beheerscommissie voor. Het Vlaams Economisch Verbond heeft in een memorandum zjjn stand punt bekend gemaakt met betrekking tot het vraagstuk der waterwegen. In dit memorandum wordt oa. gezegd, dat het huidige statuut van de Schelde zo niet in rechte, dan toch in feite, een alleenheerschappij van Nederland over dc monding en de loop van de voornaamste levensader van België betekent „YVy zyn daarom van mening, dat het beheer van de stroom aan een gemengde commissie moet worden toevertrouwd, die ver antwoordelijk is voor de veiligheid van de scheepvaart en die bevoegd is opdracht te geven tot de uitvoering van dringende werken, waarvan de kosten tussen belde landen verdeeld zouden moeten worden", aldus het memorandum. „In geval van meningsverschillen tussen beide partijen zou toevlucht tot arbitrage genomen moeten wor den. België moet op dit minimum aan waarborgen kunnen rekenen. De rechten van Nederland worden hier door niet geschaad, terwjjl door deze regeling de bevaarbaarheid van de Schelde op afdoende wjjze zou zjjn gewaarborgd". Met betrekking tot de verbindings weg van Antwerpen met de Rijn ziet het V.E.V. slechts één goede oplos sing, nl- de aanleg van het Moerdjjk- kanaal. In het kader van Benelux is het V.E.V. verder van oordeel, dat een verbinding tot stand moet wor den gebracht tussen bet Albertkanaal cn het Julianakanaai. Meer dan ooit is het V.E.V. van mening, zo wordt tenslotte in het memorandum opge merkt, dat het vraagstuk der water wegen als een geheel beschouwd moet worden. Zowel het Belgische belang als een doeltreffende samenwerking mot Nederland eisen, dat dit vraag stuk als een eenheid wordt behandeld. Fragmentaire oplossingen zijn zowel voor Nederland als België onaan vaardbaar, daar zij uiteindelijk slechts tot een verscherping der te genstellingen tussen de betrokken navens kunnen leiden, daar waar deze juist een gemeenschappelijk front dienen te vormen tegenover hun ge- mcenschappelyk» concurrenten. Advertentjg KOO R TS I C: straat 19, Souburg 10); mej. de Vlieger. Verkuyl Quakkelaarstraat 155, Vlissingen 5)E. Tilroe, Markt 17. Middelburg 5); Anneke Nooijexxs, Vrouwestraat 44, Vlissin gen (ƒ5) en mevrouw M. E. v. d. Eist. Vlissingsestraat B 285, Koude- kerke (ƒ5). Naluurlijk neem! U Aspirin. Maar denk eraan, dat «r maar één Aspirin bestaat Die is kenbaar aan het Bayer-kruis en de verpakking met de oranjeband Waterafvoer voor de Wielingen weer normaal. In verband met de werkzaamheden aan diverse nieuwe duikers in het af wateringskanaal, lopend van Biervliet tot Cadzand, werd ae waterafvoer se dert Pinksteren belemmerd. Dit had, mede door de abnormale regenval deze zomer, tot gevolg dat diverse laaggelegen percelen overlast van water hadden. Thans zijn de werkzaamheden zo ver gevorderd, dat een dezer dagen de belemmering zal worden opgehe ven. Thools meisje liep van huis weg. Door de groepscommandant van de Rijkspolitie te Tholen werd Dinsdi namens de ouders o] van de zaam in een slagery en had Zaterdag avond gezegd nog even een bood schap te moeten doen voor de zaak, maar is toen niet teruggekeerd. Het vermoeden bestond, dat zij zich in gezelschap bevond van de 17-jarige J. A. v. d. B. uit Tholen. Dit bleek later juist te zijn, want reeds Dins dagavond werd het tweetal aange- troffen in de buurt van Rijswijk. Huiselijke omstandigheden zijn waarschijnlijk de aanleiding geweest. B. was reeds eerder een keer van huis weggelopen. Half November opening van kleuterscholen te Vlissingen. Licht, lucht en frisse kleuren. Half November zullen te Vlissin gen twee nieuwe scholen officieel geopend worden, namelijk de oj>en- bare kleuterschool aan de Jozef Is- raëlslaan en de Chr. kleuterschool aan de Minister Lelystraat van de Vereniging tot bevordering en In standhouding van het Chr. Kleuter onderwijs te Vlissingen. Twee scho len, die geheel voldoen aan de eisen welke tegenwoordig gesteld worden voor het geven van kleuteronderwijs en die als twee druppels water op elkaar gelijken. Beide scholen zijn eender van bouw en indeling, krijgen hetzelfde meubilair en worden geschilderd In dezelfde frisse en vroiyke kleuren. De scholen hebben elk drie werk lokalen, een groot speellokaal met ingebouwd kinderkeukentje, een ka mertje voor het hoofd der school, een kleine bergplaats, een keuken voor het personeel en een ruime gang, waarin de wasbakken en toi letten voor de kleintjes zyn aange bracht. Voor licht en lucht in de scholen is volop zorggedragen. De stalen ra men zyn zo geconstrueerd, dat het zonlicht direct in de school valt. De wanden van de diverse lokalen zijn witgepleisterd en elk lokaal wordt in een aparte pastelkleur geschil derd, waardoor het geheel een vro lijk en fris aanzien krijgt. De werklokalen hebben de royale afmeting van 7x8 meter en de speellokalen zyn nog groter. Deze zijn 10 meter lang en 7 meter breed, De vloeren van de lokalen zijn van hout en geolied, de vloer van de gang is betegeld. Vóór de scholen komen een gras-, speelveldje en een paar zandbakken,' terwijl onder de ramen een beplanr ting wordt aangebracht. In elke schooi is plaats voor 160 kleuters. Provinciale vergadering Gereformeerde Vrouwen verenigingen in Zeeland. In Prins van Oranje" te Goes werd Dinsdag de Provinciale vergade ring van.de Gereformeerde Vrouwen verenigingen in Zeeland gehouden. De presidente, mej. M. C. de Witte van Goes, opende de vergadering met gebed en heette de vele aanwezigen hartelijk welkom. De jaarverslagen van de secretaresse, mevrouw Kaak- Groenewegen uit Colijnsplaat en van de penningmeesteresse, mevrouw de Bruin uit Wolfaartsdjjk, werden voor gelezen. 18 verenigingen zyn nu in de Zeeuwse bond verenigd. Na het gezamenlijk zingen van „Lof zij den Heer" sprak de Bonds- gresidente, mevrouw H. A. M. Bax- [orjus over „De machten van alle eeuwen". Deze machten zijn de enge len, die er altijd geweest zijn, en die steeds werkzaam zyn, o.a. door bid den maar ook als gezanten in deze wereld. Wij weten weinig van de en- telen af, maar zijn er van overtuigd at zij er zijn en dat zij voor ons werken. Nadat ds R. A. Flinterman van Goes enkele waarderende woorden over deze vergadering gesproken had, werd de morgenvergadering gesloten met het zingen van twee verzen van Ps. 103. De middagvergadering werd ge opend met het zingen van „Een Naam is onze Hope" Na het opvoe ren van een tableau sprak ds M. den 1 Boer van Voorschoten over het on derwerp „Calvinistische Levensstijl". Levensstijl, aldus spreker, moet ge vormd worden en we onderscheiden daarbij het ordende element en het stabiel element, de standvastigheid. Calvijn's grote levensdoel was zijn volgelingen te leren: Laat je bij alles wat je doet leiden door God. Richt je naar Hem. Hij leidt je door het le ven naar het Kruis, naar de over winning". Levensstijl geeft een vorm aan het leven, het is het richtsnoer. Door verschillende vrouwenvereni gingen werden voor en na de beide inleidingen bijdragen in de vorm van voordracht en zang geleverd. Na het slotwoord der nrêsidente en het gemeenschappelijk zingen van twee verzen van Ps. 89 sloot ds den Boer deze zeer druk bezochte verga dering. b Recidivist tot drie maanden veroordeeld. Voor de politierechter te Middel burg stond terecht D. G„ los werk man, afkomstig uit Wemeldinge. Hem was ten laste gelegd, dat hy een por- temonnaie had weggenomen, met 25.die toebehoorde aan A. v. H. Toen deze in een café in Wemeldinge zHn vertering wilde betalen, kwam hy tot.de ontdekking dat zijn porte- g was. Ook aan boord monnaie weg - van zijn schip was niets te vinden! De politie werd gewaarschuwd, ook al omdat G. gevraagd was om een biertje en hy gezegd had, dit niet te kunnen betalen en later toch zijn vertering had betaald. De politie vond bij visitatie 21.—. Verd. zeide, dat- geld te hebben verdiend met stenen lossen en het verstopt had. omdat zyn moeder het anders te pakken zou krijgen. Verd. zei onschuldig te z(jn, maar deze 34-jarige, die reeds ver scheidene malen in de gevangenis had gezeten, werd toch veroordeeld tot arie maanden gevangenisstraf. De of ficier van Justitie had zes maanden geëist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2