LEKASIN JUL CHR. LYCEUM VOOR ZEELAND OVERWON VELE MOEILIJKHEDEN TOENEMEND BEZOEK AAN DE JACHTHAVEN VAN TERNEUZEN pijneri (Mdwjiwi dooi North State 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 16 OCTOBER 1981- VRIJDAG EERSTE STEEN VOOR NIEUWE SCHOOL Men werkt er voor om in Middelburg een Chr. H.B.S. voor Walcheren te krijgen. liet Christelijk Lyceum voor Zeeland, dat thans het vierde schooljaar Is Ingegaan, begint de grote moeilijkheden, waarmede men aanvankelijk te kampen had, te boven te komen. Natuurlijk loopt nog niet alles van een leien dakje, maar de vooral om financiële redenen zo zeer begeerde erken ning van de afdeling gymnasium is verleend, met de bouw van de nieuwe school te Goes is een begin gemaakt en het leerlingenstelsel nam aanzien lijk toe. Een Ideaal blijft nog de stichting van een Chr. H.B.S. te Middel burg, doch in verband met de toestand van 's lands financiën en de urgen tie van de oprichting van bijzonder scholen elders in het land kon hiervoor nog geen Rijkssubsidie worden toegezegd. Uit het jaarverslag van de secreta ris over 1950 bljjkt, dat met name de huisvesting grote problemen oplever de. Niettemin was de uitslag van de examens zeer bevredigend. Ook toen met de bouw van de nieuwe school kon worden begonnen, moesten nog tal van bezwaren worden overwonnen, waarin men echter slaagde. De vraag of de externe klassen te Middelburg, omgezet kunnen worden in een H.B. S., bleef actueel en het bestuur zal de nodige aandrang blijven uitoefenen om hiervoor subsidie te verkrijgen. De penningmeester deelt mede, dat de toestand van de vereniging er fi nancieel vrij wat gunstiger uitziet dan aan het eind van het vorig boek jaar. Door het uitblijven der rekening van de gymnasiale afdeling moest echter eeu groot bedrag gereserveerd worden voor onvoorziene uitgaven. De exploitatierekening over 1950 geeft in debet en credit een totaal van 71.830,24 met een voordelig sal do over 1950 van 9.869,29 en over vorige jaren van 20.191,26. De schooluitgaven bedroegen 17.199,65, de afschrijving verbouwingskosten vorderde 16.288,03, aan schoolgel den werd ontvangen 26.604,77, aan gemeentelijke subsidiën 20.515,25, aan contributiën 1678,25 en aan bij- dragen uit de verenigingskas 1241,50. Het voordeel wegens in vo rige jaren te laag gewaardeerde sub sidie bedroeg 20.191,26. De blans over 1950 heeft in activa en passiva een totaal van 113.493,29. De beschikbare middelen staan ge waardeerd op 21.453,09, de te vorde ren rijkssubsidie op 63.041,61, de te vorderen gemeentesubsidiën op 12.949,50 en het kaoitaal op 6938,69. Het aantal leerlingen bedroeg op 1 Januari 1950: 189, t.w. 61 meisjes en 128 jongens. Op 5 September begon het vierde schooljaar met 241 leerlin gen, waarvan 76 meisjes en 165 jon gens. Een verbetering in de week-in- Schoolkinderen toch per autobus naar Èierikzee? R.T.M. stelt geen extra-materieel ter beschikking. In een druk bezochte vergadering in hotel Bom te Haamstede van het actie-comité voor het vervoer der schoolkinderen met de betreffende ouders werd besloten dat alle leerlin- Dinsdagochtend per autobus naar Zierikzee zullen gaan op een dagretour en dat dit deze maand volgehouden zal worden. Zodra het bedrag voor een maandkaart op deze manier verbruikt zal zijn, zal uit een te vormen aanvullingsfonds waar voor verdere toezeggingen zijn ge daan, een tegemoetkoming verstrekt wonden. De verkeerspolitie in Zierik zee werd van dit besluit telefonisch op de hoogte gebracht, terwijl de R. T.M. eveneens telefonisch gewaar schuwd werd. De R.T.M. zegde toe Dinsdagmorgen voor vervoersgele- genheid voor de kinderen te zullen zorgen. Enige tijd later werd evenwel van uit Rotterdam medegedeeld, dat de R.T.M. echter niet het extra-materi eel beschikbaar kan stellen, dat nodig zou zyn om alle kinderen te vervoe ren. VRAGEN AAN DE MINISTER Het Tweede Kamerlid Stokvis (C. P.N.) heeft aan de minister van Ju stitie schriftelijk gevraagd, of de mi nister bereid is, de ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Zierikzee aanwijzing te verstrekken deling kwam tot stand, doordat in om, voorzover in deze zaak overtre- plaats van de vrije Zaterdag nu drie dingen van de leerplichtwet mochten vrije middagen in acht werden geno- hebben plaats gehad, op grond van men. In September werd aan de ex- 1 het bijzonder karakter van de over- terne klassen I en II te Middelburg tredingen, niet tot vervolging van de een klas IÜ-H.B.S. toegevoegd. De I daarvoor aansprakelijke personen Advertentie Hog maar goed veertig - en al zo stram als een plank. Om nog niet te spreken van die Kbenmatiscbe Pijn... Eigenlijk moesten alle mensen en zeker op die leeftijd Kruschen ne men. En dan iedere dag, regelmatig, 't Is' zo'n kleine moeite *en 't kost nog geen iy2 cent per dag. In ruil daar voor: altijd puur zuiver bloed, blij moedig in circulatie gehouden door .jeugdig-vitale bloedzuiverende orga nen, zelfs bij lieden die weinig bewe ging nemen, «.f een zittend leven lei den. Laat Kruschen ook Uw organen die aansporende werking geven, or>- dat ze Uw bloed vrij houden van de onzuiverheden, die straks zo niet nü al oorzaak zijn van die ondra gelijke. alles ondermijnende Rheuma- tiscne pijn. Chr. Kweekschool kon niet langer lo kalen afstaan, maar na veel moeite kwam men onderdak op de eerste étage van het Gereformeerd Jeugdge- bouw te Middelburg. De toename van het aantal klassen te Goes (van 12 tot 15) was oorzaak, dat twee nieuwe lo- over te gaan. DE NIEUWI- VERKEERSWEG DOOR GOES De arbeiders aan de nieuwe ver keersweg te Goes hebben Maandag weer een flinke ruk gedaan. Er werd kalen aldaar werden ingeschakeld, bijna 200 meter wegdek gelegd, waarbij men thans op de Koepoort is aangeland. Het eind komt thans in zicht. Nog een paar dagen mooi weer en geen oponthoud, dan zal men Woensdagavond of Donderdag gereed komen. Het rooster telde 531 lesuren per week, toevertrouwd aan 31 leraressen en leraren. JAARVERGADERING. De Vereniging voor Christelijk Middelbaar en Voorbereidend Hoger Onderwijs voor Zeeland houdt Vrijdag a.s. in het Schuttershof te Goes haar jaarvergadering. In de ochtendbijeen komst worden de huishoudelijke za ken afgehandeld en in de middagver gadering zal ds. D. Biesma, Chr. Ge- ref. predikant te Amsterdam, een re de houden over het onderwerp „De eerste steen en het enig fundament". Vervolgens wordt op plechtige wijze de eerste steen gelegd van het in aanbóuw zijnde schoolgebouw. Provinciale Vereniging van Vrijzinnig Hervormden. VRUCHTBARE VERGADERING TE MIDDELBURG De Provinciale vereniging van VrÖ- zinnig Hervormden hield N.V. Kon. Pharmaceutische fabrieken v/h Brocades - Stheeman Pharmacia. 5000ste bezoeker „Schilders ter Zee". Dat in Vlissingen en in Zeeland een levendige belangstelling bestaat voor de Marine, blijkt wel duidelijk uit het drukke bezoek aan de tentoonstelling „Schilders ter zee" in het V. en D.- gebouw aan het Bet je Wolffplein te Vlissingen. Kan men gewoonlijk bij schilde rijententoonstellingen in Zeeland de bezoekers tellen bij schaarse tiental len, naar deze tentoonstelling komt het publiek bij honderden. Vandaag wordt de 5000ste bezoeker verwacht. Wel een bewijs hoezee.- de ze tentoonstelling èn om de marine èn om de geboden kunst, gewaardeerd wordt. middag onder Zaterdag voorzitterschap van Bestuurdersweekend van het C.J.M.V. te Domburg De Provinciale Commissie van het C.J.M.V. in Zeeland organiseerde Za terdag en Zondag in het Jeugdcentrum „Nieuw Walcheren" te Domburg een bestuurdersweekend, dat een record aantal deelnemers trok. te weten bijna tachtig uit alle delen van de provin cie. Zaterdagmiddag werden onder lei ding van wika H. Schruyer uit Mid delburg allerlei spelen beoefend. Na de maaltijd opende de tweede voor zitter der commissie, de heer M. Alle- wijn uit Goes, het weekend. Vooral de plattelandsafdelingen heb ben nog wel eens moeite met de sa menstelling van een goed programma voor de jaarlijkse feestavond. In ver-r band hiermee werd een commissie ge vormd. welke een soort model-feest avond in elkaar had gezet, die Zater dagavond met medewerking van enige afdelingen werd geboden. De diverse mogelijkheden werden onder de loupe genomen. Er was muziek (verzorgd door de afdeling Westkapelle), voor dracht, toneel, een Bijbelinleiding en ook werd de kunst van het redevoeren beoefend. Een commissie, bestaande uit twee leden der Provinciale Com missie en drie deelnemers aan het weekend, beoordeelde dit programma en leverde er Zondag, na de door de heer Allewijn geleide godsdienstoefe ning, uitvoerig critiek op. Er volgde een levendige discussie. Zondag, na het middagmaal, be sprak ds. J. van Winterswijk van Grijpskerke het geruchtmakende boek van Thijs Booy „Kerk en jeugd" en de critiek, die daarop is geleverd door ds. H. Veldkamp van Middelburg in de brochure „Eerherstel van' de jeugd". Ook nu ontstond een levendige nabespreking. Het weekend, dat gro tendeels was bijgewoond door de dis trictssecretaris van het C.J.M.V., de heer J. C. Gordeau. werd gesloten door de heer Allewijn. Jaarvergadering Ver. „De Zeeuwen" te Hilversum. De vereniging „De Zeeuwen" voor Hilversum en omstreken hield aldaar haar jaarvergadering. Er werd ver slag uitgebracht van het vorige win terseizoen, dat zeer geslaagd is. Toch kan niet op dezelfde voet worden doorgegaan, want de financiële toe stand baart enige zorg. De muziek- club zowel als de toneelclub zijn kern gezond en de prestaties der leden gaan In stijgende lijn. De volksdans club moest echter worden opgeheven. Uit het steunfonds werd een bedrag van 25.beschikbaar gesteld voor de stichting „Ons dorpsleven" te 's-Gravenpolder. Voor de kleuterschool te Nieuwer- kerk werd 50.opgezonden. Een voorstel van het bestuur om de con tributie te wijzigen werd aanvaard. Plannen tot verbetering en uitbreiding. De enkele jaren geleden gestichte jachthaven te Terneuzen, die er ten zeerste toe heeft bijgedragen, dat deze Zeeuvvsch Vlaamse havenplaats zich tot een internationaal centrum van de watersport heeft ontwikkeld, mag zich, zoals thans uit de cijfers blijkt, zowel bij de binnen- als de buitenland' se beoefenaars van deze sport in een nog steeds groeiende belangstelling verheugen. In 1950 bezochten 845 buitenlandse en 74 Nederlandse jachten met resp. 677 en 157 ligdagen de haven. Dit jaar waren het tot 1 October 871 jachten van vreemde nationaliteit en 79 uit ons eigen land, met resp. 883 en 112 ligdagen. Uiteraard vormen de Belgen een belangrijk deel van de buitenlandse bezoekers, doch daarnaast deden ook vele Engelsen, Fransen en zelfs No ren en Denen de jachthaven aan. De haven zelf moest in de weinige jaren van haar bestaan door gebrek aan ruimte reeds aanmerkelijk wor den uitgebreid. Het wegbaggeren van de sliktong in de midaenbuiten- haven door de Rijkswaterstaat heeft er veel toe bijgedragen dat dit jaar die uitbreiding ten volle kon worden benut en men de beschikking kreeg over meer aanlegplaatsen. APARTE TOEGANG. Thans zijn plannen in overweging, om, indien de Rijkswaterstaat nog Uit de veri gingen zelfs stemmen op Se contributie belangrijk te verhogen, maar het bestuur durfde de consequenties daarvan niet te aan vaarden. In het bestuur werd herkozen de heer L. J. Dijkman en gekozen de heer J. D. v. d. Have. Bond van muziekgezelschappen in Schouwen Duiveland. In de „Bierhal" te Zierikzee verga derde de Bond van muziekgezelschap pen op Schouwen-Duiveland onder voorzitterschap van de heer S. W. Blok. Deze sprak in zijn openings woord er zijn voldoening over uit. dat alle aangesloten verenigingen verte genwoordigd waren. Spreker wees voorts op enkele jubilea, die in het afgelopen jaar door diverse verenigin gen waren gevierd. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het so listenconcours een groot succes was. zowel ten aanzien van de deelname als ten aanzien van de prestaties der deel nemers. Het festival te Zonnemaire slaagde eveneens uitstekend. De re kening van de penningmeester toonde een batig saldo van f 66.64. De pen ningmeester werd decharge verleend. Besloten werd weer diploma's voor het solistenconcours te laten druk ken. Hierna werd uitvoerig gesproken over een verzoek van de Bond van muziekverenigingen in Zeeland om tot fusie over te gaan en over een verzoek van de Federatie van de landelijke bond om tot de Zeeuwse afdeling toe te treden. Nadat het voor en tegen breedvoerig was belicht, werd uitein delijk met acht tegen vier stemmen besloten de voorzitter van de Zeeuwse afdeling der Federatie uit te nodigen voor een bespreking, waar hij dan na dere inlichtingen kan verstrekken. Besloten werd in het voorjaar weer een solistenconcours te organiseren, alsmede een bondsconcours. Voor dit laatste werd Bruinisse aangewezen. Een datum zal nog nader worden vast gesteld. De heer Verjaal uit Dreischor deelde mede, dat hij zich wegens zijn gevorderde leeftijd uit het muziekle ven zal terugtrekken. De voorzitter dankte in hartelijke bewoordingen de heer Verjaal voor het vele werk, dat hij voor de Bond heeft gedaan. Beslo ten werd de heer Verjaal, die mede oprichter van de Bond is, tot ere-lid te benoemen. Tenslotte werd de ver gadering door de heer Blok gesloten. meer van deze sliktong zal doen weg. baggeren, het model van de jachtha ven geheel te wijzigen en te trachten een toegang te verkrijgen, geheel on afhankelijk van de aanlegplaatsen van de Prov. boot. De jachthaven, waarvan zoals be kend, de steigers met het getij op en neer gaan, zal in dat geval be staan uit een lange basissteiger met loodrecht daarop drie zijsteigers. Bo vendien zal een verbinding worden gemaakt tussen de hoofdsteiger en ae Scheldekade. zodat de jachthaven dan als een op'zichzelf staand ge heel zou kunnen wox-den beschouwd. Bn uitvoering van dit plan zou de ze steiger niet alleen een aanmerke lijke uitbreiding ondergaan, doch ook zou de volle lengte benut kunnen worden. Gezien het elk jaar groter wordend bezoek aan de Temeuzense jachthaven, dat vooral uit toeristisch oogpunt bezien voor de stad van zo froot belang is, valt een verwezenlij- ing van dat plan zeker toe te jui chen. AUTODIEFSTALLEN AAN DE BELGISCHE, KUST. Deze zomer werden er aan de Bel gische kust heel wat auto's gestolen, soms twee of drie per week. Het is thans gelukt enkele diefstallen op te helderen. De Rotterdamse recherche arresteerde Sylvain Lauwereins, ge boren te Vlissingen, thans woonachtig te Antwerpen en nog een Nederlan der. Ze brachten de gestolen wagens onmiddellijk over de Nederlandse grens, verwisselden de nummerplaten en de motornummers en probeerden de wagens te verkopen. Wellicht ma ken beiden deel uit van een interna tionale dievenbende. „Thea" lichtte destijds ook Zeeuwen op. VERPLEEGSTER WERD VIJF JAAR GELEDEN TER BESCHIKKING VAN DE REGERING GESTELD. De 31-jarige verpleegster Th. C. M B. Thea genoemd die, zoals wij Vrijdag jL reeds uitvoerig verhaalden, de laatste tijd een fantastisch warnet van oplichtingen heeft gesponnen en die, na lang vertrouwen te hebben genoten, thans in hechtenis is geno men, heeft vijf jaar geleden ook in Zeeland „geopereerd". Zij nam toen met haar kind tijde lijk haar intrek in de woning van een familielid te Borssele, waar zij de vrouw des huizes, die ongesteld was, zou verplegen. Op een gegeven mo ment vertelde zij in Apeldoorn het vroedvrouw-examen te moeten afleg gen. Zij kreeg een bedrag van ruim driehonderd gulden mee, liet het kind bij de familie achter, maar kwam zelf niet meer opdagen. Het bleek, dat zij een paar gouden ringen en een man tel had meegenomen. Korte tijd later werd zij in Utrecht wegens „flessentrekkerij" aangehou den: zij had aldaar in een hotel gelo geerd zonder te betalen. Nu liep zij rond in het uniform van eerste luite nant van het Ned. Rode Kruis en gaf voor dokter te zijn en eerdaags naar Indonesië te vertrekken. „Thea" werd opgesloten in het Huis van Bewaring te Middelburg. De vrouw, die, zoals bij onderzoek van haar papieren aan het licht kwam, met een Duitser was gehuwd, werd door de Rechtbank te Middelburg op 29 November 1946 schuldig bevonden, doch ontslagen van alle rechtsvervolging en ter beschik king van de regering gesteld teneinde door haar te worden verpleegd. Veel heeft het niet geholpen Bevredigende oesterexport. De oesterexport verloopt bevredi gend, doch naar andere landen is het nog niet druk, terwijl ook de binnen landse afname veel minder is dan vo rige seizoenen. Er wordt door de kwe kers nog weinig op oesters gevist, enerzijds omdat de werkzaamheden van pannen varen en het bakkengoed van het Noorden naar de putten bren gen zoveel tijd in beslag nemen. Alle werkzaamheden verlopen echter bui tengewoon gunstig door het aanhou dende mooie weer. Een moeilijkheid, die vooral door de kleine kwekers wordt ondervonden, is het gebrek aan vaartuigen, nu alles zo in de weer is met de mosselvisserij en het halen van mosselzaad op de Waddenzee. De Sint Jacobstoren moet weer zingen, GIFTEN STROMEN THANS BINNEN! Hulde ditmaal aan de meisjes van de R.K. Meisjesschool te Vlissingen die van haar snoepcentjes spaarden voor het carillon en f 7.25 bijeenbrach ten. Spontaan kwamen de zesde klassers op dit idee en natuurlijk wilden toen ook de andere meedoen. Het schoolhoofd schrijft ons: „We zitten bijna onder de klokken en zul len heel blij zijn als we ze weer bo ren". Voorts werd nog een gift van f 25.— toegezegd, welk geld is bijeengebracht door het St. Joseph's ziekenhuis. Tenslotflb kwam nog een bijzondere gift groot f 100.binnen van mevr. C. C. van W.-geb. S. te Wassenaar. Op de lijst in het bureau van de P.Z.Ct., Walstraat, Vlissingen werd ge stort: Patroonsver. Bouwkring f 25 Meisjes R'.K. Meisjesschool f 7 25, fa. gebrs. v. D. f 5.—, C. J. f 2.50, C. G. f 1—, J. K. f 2.—, J. B. v. d. K. f 1.—. A J. G. f 1.—, A. L. f 1.—. Op gironummer 359.300 (P.Z.Ct.) werd gestort door mevr. C. C. v. W.-S. f 100.Op gironummer 261.272 (G. A. van Druten) Houthandel A- Vlis singen f 10.fa. gebr. W., Vlissingen f 10.Th. K., Vlissingen f 2. Bovendien werd contant bij de pen ningmeester gestort f 16.— door het personeel van de Hollandia N.V. afd Koena, Vlissingen. Met de toezegging van het Sint Jo seph's ziekenhuis mee is thans totaal ontvangen f 872.68. Er moet meer dan f 2000.— binnenkomen. Dus de schou ders dienen er nog even ondergezet te worden. Wie volgt het goede voor beeld? NIEUWE BEGRENZING BEBOUWDE KOMMEN. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben voor de toepassing van de Wegenverkeerswet en van de Wegen- wet een nieuwe begrenzing vastge steld van de bebouwde kommen der gemeenten Goes, Kortgene, Kats en Colijnsplaat. Van een en ander is me dedeling gedaan in het Provinciaal Blad voor Zeeland. ds. W.~C. F. Metz, predikant te Mid delburg, een vergadering In de con- frèriezaal van het Schuttershof te Middelburg. Ds. Metz werd vertegenwoordiger der provinciale vereniging in het hoofdbestuur. De secretaris, de heer L. A. Schenk, te Middelburg werd aangewezen als secundus. Als lid van het provinciaal bestuur in de vacatu- re-ds P. J. Barnouw werd benoemd ds L. S. Blom van Aardenburg. Reeds enige tijd kent de vereni ging het instituut van het persoonlijk lidmaatschap, dat degenen die wel lid wensen te worden, doch in plaat sen wonen waar geen afdelingen be staan, in ae gelegenheid stelt toe- te treden tegen betaling van een con tributie van een gulden. Voortaan zal meer aandacht worden geschonken aan deze mogelijkheid De vergadering besloot voorts het instituut van het gastlidmaatschap in te voeren, dat open staat voor geestverwanten groepen, zoals de Nederlandse Pro testanten Bond en de Remonstranse Broederschap. De afdeling Tholen van de Ned. Protestanten Bond is reeds als gastlid toegewezen. In principe werd besloten Bergen op Zoom zo al niet organisatorisch, dan toch practisch in de Zeeuwse ac tiviteit op te nemen. De huidige situatie van het Vrij zinnig Protestantisme in Zeeland werd onder de loupe genomen. Be houdens goedkeuring der ledenver gaderingen van deze afdelingen zul len de afdelingen Middelburg, Vlissin gen en Goes het gemeente-orgaan van „Kerk en Wereld" het Algm. Week blad voor het Vrijzinnig Protstan- tisme, als afdelingsorgaan krijgen. Op Hemelvaartsdag 1952 wordt ln Goes een landdag gehouden. Een vooraanstaande vertegenwoordiger van het Vrijzinnig Protestantisme in dit verband zijn de namen genoemd van prof. dr. W. Banning, ds J. Zuurdeeg van Parijs en.ds H. J. Ka ter van Amsterdam zal het pro bleem van de levensstijl behandelen. Ongeval tijdens oefening van de C.O.A.K. SERGEANT GEWOND DOOR ONTPLOFFENDE GRANAAT. Gistermorgen heeft zich bij een oefe ning te Vrouwenpolder van manschap pen der C.O.A.K. uit Middelburg een ongeval voorgedaan, waarbij een be roepssergeant zodanig gewond werd, dat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De oefening werd gehouden op het strand van Vrouwenpolder en bestond uit het werpen van z.g. rookhandgra- naten. die vrij ongevaarlijk zijn. Eén der granaten weigerde echter dienst. Ingevolge voorschrift liet het kader lid, dat het commando voerde over de groep, sergeant Van der H. uit Mid delburg, zijn mannen dekking zoekèn en, begaf zich naar de blindganger, ten- ;einde te trachten deze onschadelijk,te maken. Toen hij daarmede wilde be ginnen, ontplofte de granaat alsnog. De sergeant liep vrij ernstige brand wonden op in de granaat bevond zich o.a. phosphor maar zijn direct toesnellende manschappen konden er ger voorkomen door onmiddellijk de battledress van de sergeant open te snijden en te verwijderen. Het slacht offer van het ongeval, een ervaren militair, werd per taxi naar het zie kenhuis te Middelburg overgebracht. Levensgevaar is niet aanwezig. p.ên van de EEN MOOIE OPDRACHT VOOR EEN TERNEUZENS BEDRIJF. Door de Centrale Dienst voor Bouw-, Woning- en Welstandstoe zicht en Gemeentewerken Noord Zee land is namens heT Gemeentebestuur van Zierikzee aan de N.V. „De Hoop" afd. Betonfabriek te Terneuzen de levering gemind van 400.000 stuks betonnen glooiingstegels en 6500 stuks betonnen opsluitbanden in het door laatstgenoemde gepatenteerde „Diabool" systeem tot een bedrag van ruim 400.000.—. Deze Diabooltegels en banden zijn bestemd voor de oeverbekleding van het 2y-2 km. lange havenkanaal, dat Zierikzee met de Oosterschelde ver bindt. Niet alleen, dat bovengenoemde op dracht voor vele maanden werk geeft aan de betonafbeiders der fabriek, doch ook aan de schippers van de Transport Maatschappij „Terneuzen" die de grote hoeveelheden grondstof fen benodigd voor de fabricage en t. z.t. ook het gerede product naar de plaats van bestemming zullen vervoe ren. MAAK JE m NIET ZO ZENUWACHTIG, WANT DAN KAN JE NIET MEEQ OEKENEN. IK ZAl HET WEL EENS UOOa JE NArEUEN. STEEK ONOEB- l|| Spaart keel en zenuwen |l| Benauwde busrit /oor Aardenburgse voetballers. Het le voetbalelftal van Aarden burg dat in Koewacht Zondag een voetbalwedstrijd had gespeeld heeft op de terugreis minder prettige mo menten meegemaakt. De buschauf feur S. reed tamelijk onzeker. Hij kwam 'met zijn bus enkele malen in aanraking met de wegbeplanting en op een gegeven ogenblik veroorzaak te hg een aanrijding met een dienst- bus van de Z.V.T.M. De aanrijding liep zonder persoonlijke ongelukken af. Het merendeel van de passagiers weigerde echter zich verder aan de hoede van deze chauffeur toe te ver trouwen. Tenslotte Is men met een andere chauffeur verder gereden. In Aardenburg werd de chauffeur S. di rect meegenomen naar het politiebu reau. Motorrijder botste teger. autobus bij Zaamslag. Aan de heer A. uit Terneuzen, die per motorrijwiel over de Provinciale weg naar Zaamslag reed is een ernstig ongeval overkomen. Bij het kruispunt Groeneweg reed een Z.V.T.M.-bus, waarvan de chauffeur teveel op een auto lette, die uit de richting Otheense dijk kwam. Daardoor bemerkte de chauffeur de motorrijder niet en gaf hij bij het in slaan van de zijweg in de richting Axel geen voorrang aan de motorrij der. De heer A. reed op de autobus en sloeg tegen de grond. Met een gedeel telijk verbrijzeld been werd hij opge nomen en naar het ziekenhuis te Ter neuzen vervoerd. De politie stelde een onderzoek in naar de toedracht van het ongeval. Hr. Ms. KORTENAER NAAR VLISSINGEN. Hr. Ms. „Kortenaer" zal Donderdag voor een bezoek aan Vlissingen een ligplaats nemen op de rede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2