NIEUWS UIT ZEELAND KERKNIEUWS WALCHEREN J NIEUWDORP AAN DE KOP VIA ZEGE OP RILLANDIA bij Uw shag djt pakje MAANDAG 15 OCTOBER 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Chr. Geheelonthouders hielden districtsbijeenkomst Zaterdagmiddag hield de Nationale Christelijke Geheel Onthouders Ver eniging in Lunchroom Van Ham te Middelburg haar jaarvergadering voor het district Zeeland. De voorzitter van het district, de heer G. M. Fey, opende de vergade ring en zei, dat het hem speet, dat de afdelingen, Goes, Terneuzen en Westkapelle niet vertegenwoordigd waren. Spreker las daarna een Bijbel gedeelte en ging in gebed voor. Spr. lichtte het drankbestrijders- ideaal toe. Het hoogste doel is als Christus te zijn, schulddrager voor de naaste. Hierna volgde de verkiezing van twee bestuursleden. Vóór de stem ming werd besloten dat de secretaris een Vlissinger zou zijn. Bij de vrije stemming werden gekozen de heren D. van Damme en C. Gunter voor de C.O.J.O., beiden te Vlissingen. Aan het hoofdbestuur werd een be drag beschikbaar gesteld om het per soneel te kunnen handhaven. Een suggestie van het hoofdbestuur, om het aantal abonnementen op „De Wereldstrijd" uit te breiden, vond veel bijvak Een levendige discussie volgde, ook in verband met het volgende punt, n.l. consultatiebureau, reddingswerk, de zwarte lijst en zijn uitwerking De voorzitter haalde enkele voorbeelden aan in verband met de zwarte lijst, waarbij bleek, dat deze toch wel af schrikwekkend werkt. Enkele afge vaardigden lieten andere geluiden ho ren. Ook de filmavonden kwamen nog ter sprake. De heer J. Castel sprak het dank gebed uit, waarna de voorzitter de vergadering sloot. AARDBEIENPLUK. Door de landbouwer J. v. d. V. te Kattendijke werden voor de tweede maal aardbeien geplukt. Middelburg SPORTDAG NEDERLANDSE EN BELGISCHE COAK-ERS Morgen wordt op het gemeentelijk sportterrein aan de Nadorst te Mid delburg een sportdag gehouden door de COAK en de School der kaders van betaalmeester en secretarissen (de Belgische COAK). Om half negen worden de Belgi sche officieren, onder-officieren en manschappen officieel ontvangen met een vlaggenparade op de binnenplaats van de COAK-kazerne aan de Ko ningstraat. Daarna vertrekt men naar het sportterrein, waar 's morgens een voetbalmatch en een volleybalwed strijd worden gespeeld. Na afloop zal de commandant van de COAK te Middeburg, majoor J. Potteboom, een wisselbeker uitreiken. Het bur gerpubliek is op het sportveld van harte welkom. VOE1BAL Eén doelpunt was voor De Zeeuwen genoeg. Op een zeer slecht veld heeft De Zeeuwen een zwaar bevochte, maar overigens een verdiende overwinning weten te behalen. Beide ploegen be gonnen in hoog tempo en de achter hoedes moesten verscheidene malen ingrijpen. Twaalf minuten na de af trap zette de Zeeuwen een aanval op over de rechtervleugel. De bal kwam bij W. Leynse en deze gaf Klopmeyer een scoringskans, die deze niet ongebruikt liet (01). In deze periode had de Zeeuwen het beste van het spel en de achter hoede van Breskens kreeg het zwaar te verduren. De Zeeuwsch-Vlamingen wilden nog proberen voor de rust gelijk te maken. Bij een der aanval len werd doelman Boucherie aan het hoofd geblesseerd. Dat gebeurde en kele minuten voor de rust. Na de thee viel bij de Zeeuwen het werk van half- en binnenspelers op; bij Breskens waren spil H. Fenijn en rechtshalf De Nobel in vorm. De aanvallen van Breskens waren intussen niet van gevaar ontbloot, maar Schinkel c.s. konden alle aan vallen afslaan. Een schot van Bode aan de andere kant werd uitstekend door de Breskens-doelman gehouden. Aan Breskens werd, wegens een overtreding van een der Zeeuwen spelers, een strafschop toegekend, die echter over de lat heen ging Even voor het einde ontstond nog eenmaal een hachelijke situatie voor het doel van Breskens, maar door ingrijpen van een achterspeler, ont stond geen doelpunt. Onder grote spanning verstreken de laatste mi nuten, maar gescoord werd er niet meer. Zeelandia kon het tegen ODIO wel bolwerken (1-1). De Middelburgers hadden in het be gin het beste van het spel en het duur de even, vóórdat Odio de krachten kon opbrengen om een gelijk opgaan de strijd te forceren. Het spel had weinig aantrekkelijks. De aanvalslinie van Zeelandia was gevaarlijker dan de Odio voorhoede, doch kwam door onfortuinlijk schieten niet tot doel punten en toen dat na een half uur het geval was en Jan de Ruijter een fraai doelpunt scoorde, had de groen zwarte ploeg pech, omdat juist voor het passeren van de doellijn gefloten waswegens hinderen van de Ruy- ter. die als schrale troost een indirecte vrije trap te nemen kreeg, welke geen doelpunt opleverde. Even later maakte een Odio-back hands binnen het straf schopgebied. Een strafschop, waaruit de Bruijne doelpuntte, was het gevolg (10). In de tweede helft werd het spe nog slechter. Na een half uur ontstond een geharrewar op de doellijn, waarbij verscheidene handen", buiten die van de doelman, de lucht ingingen en de bal in het doel belandde. Onder pro test der Zeelandianen, die beweerden, dat een Odio-hand het doelpunt ge maakt had, kende de scheidsrechter het doelpunt toe (11). In de laatste tien minuten kwam Odio sterk opzet ten en moest Zeelandia alles op alles zetten om het gelijke spel te handha ven. j^genda MIDDELBURG. Vandaag: Electro: Vrouwenkamp Borneo, (18 j..), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: Het duistere verleden, (18 j.), 8 uur. Morgen: Electro: Vrouwenkamp Borneo, (18 j.). 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: „Een avond in de opera". (14 j.), 7 en 9 uur; Luxor: „Ben je vrij vanavond", (a.l.), 8 u. ~-*rgen: Alhambra: „Marie Walewska'', (18 j.), 7 en 9 uur; Luxor: „Crisis". (18 j.), 8 uur; Concertgebouw: Mij. Tot nut van 't algemeen. Dr. Paul Julien: „Naar de Pygmeeën van Mid- den-Afrika", uur. Telkeniare opnieuw blijkt, dat het roor radioluisterend Nederl: „VROLIJKHEID VAN VARA' - lijkt, dat - - iderland een grote attractie is. om eens met z(jn graag en veel beluisterde aether-ar- tfisten in levende lijve kennis te ma ken. Zo was het ook Zondagavond, toen de Vara op tournee door Zeeland haar Middelburgse luisteraars in het Schuttershof met een bezoek vereer de. De vele honderden Vara-vrienden kregen een programma opgediend on der de titel: .^Vrolijkheid van VA RA". En het is er ook vrolijk toege gaan! De Ramblersvaiianten onder leiding van T. Uden Masman lieten hun populairste succesnummers door de zaal schallen, waarbij Jany Bron, Wim Poppink en Marcel Thielemans met hun vrolijke zang en mimiek wel voor de nodige hilariteit zorgden. De lieftallige Hollandse jodelkoningin Olga Lowma nam de zaal mee voor een uitstapje naar de Beierse Alpen, terwijl Max van Praag met zijn le vensliedjes z'n „toeter van papier" en het „blonde Katrientje" e.d. niet minder bijdroeg aan het succes van deze gezellige, onbezorgde avond. Last but not least moet worden ge noemd het optreden van Otto Ster man, die zijn toehoorders liet genie ten van enkele goede voordrachten. De algemeen voorzitter van de Va- ra, mr. J. W. A. Burger, hield een propagandarede, waarin hij consta teerde, dat het ledental van de soci alistische omroep in Zeeland is geste gen van 5000 tot 6000. Wat de televi sie betreft merkte hq op, dat deze in de toekomst voor ieder genietbaar moet zijn. Mr. Burger verklaarde voorts, dat er ook in het buitenland belangstelling voor de Vara bestaat. Hedenavond wordt in Vlissingen een Vara-avond met hetzelfde pro gramma gegeven. Vlissingen UITREIKING GOUDEN INSIGNE. In de gehouden vergadering van de afd. Vlissingen. van de Chr. Bond van Politie'-ambtenaren in Nederland, werd na afwerking der agenda dooi de voorzitter, de heer W. de Wolf, met een hartelijke toespraak aan het lid de heer C. de Vos, het gouden in signe van het C.N.V. uitgereikt, in verband met zijn 25-jarig lidmaat schap van de Chr. vakbeweging. GESLAAGD. Aan de Universiteit te Amster dam slaagde voor het doctoraal examen geneeskimde de heer F. Ka mermans, vroeger te Vlissingen. O.- en W.-Souburg „OANS EêNIGST KIND" Zaterdag voerde de toneelgroep van de Zeeuwse vereniging „Zeelan dia" te Rotterdam in „de Zwaan" te Souburg een toneelspel in vier bedrij ven op, getiteld „Oans eênigst kind". Dit stuk, waarvan de handeling zich op een Zeeuwse boerderij afspeelde, werd in Zeeuws dialect gebracht. De vele belangstellenden hebben genoten van uitstekend spel. Vooral de rol van boer Van Liere werd bijzonder goed door de heer A. F. H. Kraak gespeeld. Zonder ook maar iets aan de verrichtingen der anderen te kort te doen, dient verder vermelding het spel van mevrouw M. Francois-Lente als buurvrouw Jobse en mevrouw M. S. Jager-Mer- relaar als mevrouw Van Boetselaar. Voor de aanvang van het toneelstuk sprak burgemeester A. H. S. Stemer- ding een welkomstwoord, in het bij zonder tot de vereniging „Zeelandia", waarbij hij er aan herinnerde dat des tijds deze vereniging gelden bijeen bracht voor het aanbrengen van be planting in Souburg. Hierna werd staande het Zeeuwse volkslied gezon gen. Burgemeester Stemerding dank te ook aan het slot de medewerken den overhandigde hen enkele surpri ses. De heer M. T. Koets, erelid van de vereniging, sprak een slotwoord, waarna men nog enkele uurtjes ge zellig bijeen bleef. St. Laurens ZENDING S AVOND. In het vergaderlokaal te St Laurens werd een Zendingsavond gehouden. Ds. C. Schütz, predikant der Evange lische Broedergemeente Amsterdam- Haarlem, sprak over het zendingswerk in Suriname en er werden enkele films vertoond over dit gedeelte van ons Rijk. De bijeenkomst werd ge opend door ds. Kalkman en gesloten door ds. C. Boon. R.C.S. sloeg METO op eigen terrein. Tegen alle verwachting in, wist R. C.S. Meto, nog wel in eigen huis, een nederlaag toe te brengen. De Soubur gers lieten beter veldwerk zien, de aanvallen werden beter afgewerkt en de achterhoede was goed in vorm. In het begin was Meto iets in de meer derheid en Verrezen maakte er na 15 minuten 10 van. Maar de vreug de was van korte duur, want de R.C. S. rechtsbinnen maakte spoedig ge lijk. Nog voor de rust was het de Sou- burgse midvoor, die de stand op 12 bracht. Na de rust werd een gelijkop- gaande strijd gevoerd, waarin de ver dedigingen domineerden. Meto pro beerde de achterstand in te lopen, maar niets gelukte en toen de R.C.S.- midvoor er nog een derde doelpunt •an toevoegde, was Meto geslagen. RAAD 's H. ARENDSKfcRKE. De grenslijn in de Zuidsloe-polder. GEMEENTEBEGROTING 1952 AANGEBODEN. De raad van 's Heer Arendskerke nam in zijn Vrijdag gehouden verga dering het besluit aan Ged. Staten te berichten, accoord te gaan met de nieuw gedachte grenslijn in de Zuid- Sloepolder. Hierbij zal worden opge merkt, dat de raad het dienstig oor deelt, dat de grens in het Zuidelijk gedeelte meer in westelijke richting wordt geprojecteerd. Ged. Staten heb ben n.l. de gemeentegrens ongeveer als volgt voorgesteld: Aan de zuid kant 320 m. ten westen van de hoofd weg door de polder, ter hoogte van de Rapenburgpolder 70 m. ten wes ten van deze weg. geleidelijk oplo pend tot 120 m. welke lijn daarna wordt aangehouden tot aan de Sloe- dam toe. Bij de bespreking van een en an der merkte burgemeester Elenbaas in de raad op. dat om historische re denen de nieuwe Sloepolder zo niet geheel, dan toch voor het overgrote deel bij de gemeente 's Heer Arends kerke diende te worden gevoegd. Nieuwdorp zal ontegenzeggelijk ook het verzorgingsgebied zijn van de toekomstige bewoners in het zuidelijk fedeelte en Lewedorp voor het noor- elijk gedeelte. B. en W. zijn van oordeel, dat de gedachte grenslijn wel logisch gepro jecteerd is. Van het zuidelijk ge deelte zou men het echter beter ach ten wanneer de grens meer in wes telijke richting werd verplaatst, bij voorbeeld met het afwateringskanaal als grenslijn. Ook dit gebied is ge heel op Nieuwdorp aangewezen. De weg. die onderlangs de dijk loopt, is een doodlopende weg. Om van hieruit Nieuw- en St. Joosland te bereiken, is wel zeer ver. Nadat de heer Ver donk (K.V.P.) had opgemerkt, dat uit het voorstel van G.S. blijkt, dat dit college oog heeft voor de realiteit, werd uiteindelijk het bovengenoemde besluit genomen. Advertentie Nare dagen zijn voor de moderne vrouw geen verlorendagen meer. Zij verdrijft de periodieke pijnen direct met een paar AKKERTJES L ...die helpen direct! Graaf van Egmond in Zottegem herbegraven. Treffende plechtigheid. Onder grote belangstelling der be volking en in aanwezigheid van tal rijke Belgische en Nederlandse au toriteiten, zijn Zondagmiddag op plechtige wijze de stoffelijke resten van de op 5 Juni 1568 te Brussel ont hoofde graaf Lamoral van Egmond, van diens gemalin Sabine van Beie ren, alsmede de gebalsemde harten van hun zonen Philip en Karei, op nieuw in de geheel gerestaureerde grafkelder van de eeuwenoude kerk te Zottegem bijgezet. 's Morgens werd een mis gelezen ter nagedachtenis van Lamoral van Egmond en van zijn echtgenote, 's Middags werd een academische zit ting gehouden. De burgemeester van Zottegem, de heer Droesbeque. schetste de bewo gen tijden, waarin de Graaf van Eg mond leefde. Hij noemde de Graaf een bekwame veldheer en een leider van de Vlaamse edelen, die trouw wil den blijven aan vorst en volk. De heer Coessens, conservator van het museum, waar thans verscheide ne documenten uit het leven van de Graaf van Egmond worden tentoon gesteld, gaf vervolgens een uiteenzet ting over de geschiedenis van de graf kelder. Nadat Amaud Schauttect, voorzitter van de culturele kring te Zottegem, de gedeelten uit P. C. Hoofrs „Nederlandse Historiën" had gedeclameerd, die betrekking hebben op de dood van Lamoral van Egmond, hield de Belgische geschiedkundige, dr. Leo de Vos, 'n voordx-acht over de betekenis van Egmond voor de nati onale geschiedenis. De burgemeester van Egmond-bin- nen, de heer M. Niele, wees op de in nige banden die Vlaanderen en Ne derland met elkaar verbinden. In de ze Egmond-huldiging zag spr. een uiting van het gevoel van saamhorig heid tussen de Noordelijke en Zuidelij ke Nederlanden. Na de academische zitting werden de beide bronzen kisten met het stof felijk overschot van de Graaf van Egmond en zijn gemalin, alsmede het kleinere bronzen kistje met de ge balsemde harten van de graaf en zijn beide zonen, die tot op dat ogenblik tegenover het stadhuis en voor het met bloemen versierde standbeeld van Egmond opgesteld waren ge weest, in de nieuwe grafkelder van de kerk herbegraven. De Paus zag het wonder van Fatima. In Rome heeft kardinaal Tedeschi- ni ter gelegenheid van de feestelHkhe- den te Fatima m Portugal medege deeld, dat de Paus verklaard heeft, gedurende het Heilige Jaar met eigen ogen het wonder van Fatima te heb- Goes leed wedeiora een nederlaag. Rood Wit won me* 3 1. De nieuwe opstelling, waarin Goes Zondag in het veld trad tegen Rood- Wit mag dan niet direct geslaagd he ten, zjj neeft toch wel een lichtpuntje opgeleverd. Mos speelde op de rechts- halfplaats een goede wedstrijd. Het plaatsen was b(j Goes weer zwak en by de meeste spelers ontbrak het aan doorzettingsvermogen. Goes begon slecht, toen na 3 min. A. Wijs hands maakte en Luijkx de strafschop benutte (1-0). Een nieuwe aanval van Rood-Wit leverde weer bijna een doelpunt op. toen de Goese verdediging voor vermeend buitenspel bleef staan. Een aanval van Goes leverde bijna resultaat op, toen J. Luijk doorbrak en een hard schot af vuurde, dat Kas uit zijn doel stompte. jDe aanvallen van Goes waren niet minder talrijk, maar beide voorhoe- de's leden aan onproductiviteit. Het opzetten van de buitenspel- val door de Goese verdediging leek gevaarlijk te worden, omdat ae lei ding niet in al te beste handen was. Zo liep Kas eens alleen op Vos af. maai- gaf in laatste instantie de bal nog aan een medespeler die wel scoorde maar in buitenspelpositie. Ook na de rust viel er weinig moois te genieten. Een tamme kop bal van de Bruijn leverde na 14 mi nuten een nieuw doelpunt op voor Rood-Wit, daar Vos inplaats de bal met de handen te spelen, in eigen doel trapte (2-0). Bjj een kort offensief van Goes be nutte J. Luyk een pass van Beuns 2-1. De zelfde speler liet even later een kans ongebruikt door Heeren ge legenheid te geven de bal voor zijn voeten weg te trappen. Geleidelijk aan kreeg Rood-Wit het beste van het spel. Luijkx schoot een maal tegen de paal, maar Kas scoor de kort daarop uit een verrassende snelle aanval van de gastheren (3-1) HANDBAL Hellas-dames wonnen met 5 4 van R.P.C. De wedstrijd Hellas— R.P.C. stond niet op hoog peil. R.P.C. nam de lei ding (01), maar Nel Karelse bracht de partijen op gelijke voet (11). Daarna benutte R.P.C. een vrije worp (12). Uit een goed aangegeven bal van Dien de Jong bracht To Reijerse de stand op 22. Nadat Gré Jacobs een gevaarlijk schot had gestopt, nam R.P.C. opnieuw de leiding (2 3). Rie Kole maakte gelijk (33). In de tweede helft kwam Hellas sterk in het offensief, echter pas na dat R.P.C. de stand op 34 had ge- racht. Rie Kole maakte kort achter elkaar twee goede doelpunten (54) en hiermede kwam het einde. De heren van Hellas moesten hun meerdere erkennen in Agressieve, dat onmiddellijk de leiding nam (0 1). Het werd 02. maar toen scoor de Rosier een tegenpunt (12). De bezoekers voerden de stand op tot 1 4. Toen was het weer de beurt aan Rosier om te doelpunten (24). Uit een vrije worp maakte Agressieve er 25 van. P. Zweed ijk verkleinde de achterstand tot 35. maar de combi naties van de gasten bleven gevaar lijk en Haasdonk moest tweemaal achtereen vissen (37). Een schot van Rosier beukte de lat en een dito van De Munck. de paal, maar leverde echter toch een doelpunt op (47) De gasten wisten een strafworp te benutten (48) en Hellas miste een vrije worp. Rosier bracht de ruststand op 58. De eerste aanvallen na de hervatting waren voor Hellas. Zwee- dijk maakte er 68 van. Agressieve voerde de stand op tot 610. Nadat Rosier een strafworp had benut (7— 10). wist dezefde speler nogmaals het doel te vinden (810). maar hoe goed Haasdonk zich ook in het Hel las-doel weerde, hij kon niet voorko men. dat de stand 816 werd. Rosier bracht tenslotte de einstand op 916. De overige uitslagen waren Distr. Zui'd 2e klasse: damesEMM Tonido 80; Hellas nde Zeeu wen 23; Marathon—Olympus 5—1: Heren EMMTonido 611; Olym pusTonido H 62; Marathon H- Volharding 65; afd. Zeeland le klas dames: Walcheren nVolharding 3 5; Hellas IIIde Zeeuwen II 1— 2; Heren: EMM nTonido 106: Hellas mVolharding II 114. ben gezien, n.l. op 30 en 31 October en 1 November 1950 's middags tegen vier uur in de tuin van het Vaticaan. Het zou hetzelfde geweest zijn, dat door duizenden in 1915 te Fatima ge zien moet zijn. Volgens de Kardinaal danste „de zon aan de hemel en ver anderde zij in levende beelden". In het Vaticaan wordt over de ont hulling de grootste reserve betracht. De West-Duitse regering heeft haar grote vreugde uitgesproken over de brief van Koningin Juliana aan president Tru man, waarin H.M. de president verzoekt het initiatief te nemen bij de regeling van het vluchtelingenvraagstuk. ZATERDAGVOET BALCOMPET IT IE. Mevo won van 's Heer Hendrikskinderen. Nieuwdorp heeft in de eerste klasse de leiding van Krabbendijke overge nomen, maar do wjjze, waarop dit gebeurde, moet wel even onder de aan dacht van de voetballiefhebbers gebracht worden. Toen Nieuwdorp in de wedstrijd een 40 voorsprong had veroverd, maakte een Nlcuwdorp-speler nog een vijfde doelpunt, waarmee de bezoekers zich echter niet konden ver enigen. Kort. daarna wilde de scheidsrechter een Rlllandla-speler uit het veld zenden wegens beledigende taal. De Rillandia-aanvoerder nam toen het onverstandige besluit met de gehele ploeg het veld te verlaten. ook tegen R.C.S. IV niet bolwerken. ~;.K.Hl biyft het goed doen. V.C.K. kwam via een overwinning op Serooskerke weer gelijk met Krab bendijke terwijl Arnemuiden de Co- lynsp!. Boys ae kous op de kop gaf en blijft meetellen voor ae titel. Kloe- tinge deed eveneens goed werk door Kapelie op eigen terrein te kloppen. 6 4 1 1 9 20-9 5 4 0 1 8 14-9 5 4 0 1 8 12-9 6 3 1 2 7 15-7 6 3 1 2 7 20-16 Nieuwdorp V.C.K. 1 Krabbendijke I Arnemuiden I Kloetinge I Rillandia I Colijnspl. Boys I Kapelie 1 Wemeldinge I Serooskerke I 6 3 0 3 6 10-11 6 1 1 4 3 6-14 4 0 2 2 2 9-13 4 0 2 2 2 4-11 6 0 2 4 2 9-20 's Heer Hendrikskinderen heeft in Zierikzee ondervonden, dat het met Mevo kwaad kersen eten is. Met niet minder dan 61 werd verloren, waar door Mevo de leiding heeft veroverd. Kats en Veere kwamen eveneens goed voor de dag. Mevo I 's H. H. Kinderen YVolfaartsdijk I Kats 1 Veere I Wissekerke I Bevelanders I 5 4 0 1 8 25-7 5 4 0 18 24-15 5 3 0 2 6 13-11 5 2 12 5 14-17 5 2 12 5 17-20 6 114 3 16-33 5 0 14 1 4-10 Yerseke III behield de leiding, zij het door een bescheiden zege op V.C. K. H. Kloetinge H en Arnemuiden II stelden zich door twee stevige over winningen eveneens candidaat voor de bovenste plaats. Rillandia behaal de weer een formidabele overwinning. Yerseke Hl Kloetinge II Arnemuiden II Rillandia II Krabbendijke II V.C.K. II Col. Boys H Nieuwdorp II Kapelie II 6 5 1 0 11 29-7 6 5 0 1 10 34-18 6 5 0 1 10 25-15 6 2 1 3 5 26-25 3 12 0 5 2 0 3 6 114 6 114 6 114 4 10-6 4 11-13 3 11-14 3 13-19 3 10-34 Mevo H verspeelde in He een punt tegen Kortgene H, dat voor het eerst in het vela verscheen. Kloetinge III had weinig medelijden met Mevo H3, terwijl Veere El zowaar YVolfaartsdijk n versloeg. Mevo H YVolfaartsdijk n Veere II Kloetinge JH Bevelanders II Kortgene II Mevo m 5 2 2 1 6 23-17 3 2 0 1 4 17-6 4 2 0 2 4 13-14 4 2 0 2 4 13-18 4 1 1 2 3 9-16 10 10 1 2-2 10 0 10 1-5 Middelburg VII boekte ook deze keer haar eerste verliespunt niet. V. S.C. stelde teleur door van de Meeu wen te verliezen. Nieuwland kon het V.C.l Middelburg VII R.C.S. rv V.C.K. III 's H. Arendskerke V.S.C. I Meeuwen 1 Nieuwland I Serooskerke II 5 5 0 0 10 23-7 5 4 1 0 9 24-12 6 4 0 2 5 2 12 5 2 0 3 5 113 5 113 6 10 5 8 19-12 5 23-13 4 17-23 3 12-19 3 8-21 2 10-29 Terneuzcnse Boys blijkt wel zo on- Sïveer de sterkste ploeg in lie te zyn. ok het toch vrij sterke Spui werd op eigen veld met 3—0 verslagen. Zaam slag bleef echter bij door een zege op S.Y/.D. Hoek schijnt haar herstel te hebben gevonden. Tegen Beren be haalde zij in leder geval de dubbele cjjfers. Driewegen had nogal moeite met A.Z.V.V. 6 5 0 1 10 25-5 6 5 0 1 10 25-8 6 4 0 2 8 24-10 8 21-15 6 33-22 4 17-18 2 13-28 0 6-38 6 4 0 2 6 3 0 3 6 2 0 4 6 10 5 6 0 0 6 Tern. Boys I Zaamslag I Spui I S.V.D. I Driewegen I Hoek I A.Z.V.V. I Beren I Zaatru dere over II behaalde een gróte zege op A.Z.V. V. H. Beren II liet verstek gaan en van Kruiningen mSpui II bereikte ons geen uitslag, zodat wij deze wed strijd niet in ons standje kunnen ver werken. II bleef in Ilf de meer- imslag III cn Driewegen Hoek n Zaamslag II Spui H Driewegen II Tern. Boys II A.Z.V.V. H Kruiningen III Zaamslag in Beren II 5 3 2 0 8 15-9 5 2 2 17 13-9 4 3 0 1 6 8-6 6 3 0 3 6 16-10 4 2 115 15-6 5 2 0 3 4 7-15 3 1113 13-9 5 113 3 15-22 5 0 14 1 10-26 De uitslagen luiden: le kJxisse: Kapelie 25; Nieuwdorp IRillandia I (gest.); Arnemuiden IColijnspl. Eóys I 40; Serooskerke IV.C.K_ I 0—4. 2e klasse A: Mevo I's H. H. Kinderen 61; Bevelanders IKats I 23; Veere IWissekerke I 85. 2e klasse B: Colijnspl. Boys IIAr nemuiden H 24: Kloetinge IIKa pelie II 6—1; Rillandia HNieuw dorp n 6—1; V.C.K. II—Yerseke III 13. 2e klasse C: Mevo IIIKloetin ge III 1—5; Wolfaarti II 45; Kortgene II— 'classe F 3—2; 'e IH 15; Wolfaartsdiik IIVeere Kortgene n—Mevo II 22. 2e klasse D: V.C.K. HlSerooskerke H Middelburg VII—'s Heer Arendskerke H 4—2; V.S.C. I— Meeuwen I 23; Nieuwland IR.C. S. IV 2—5. 2e klasHc E: A.Z.V.V. I— Driewegen I 34; Spui ITern. Boys I 0—3; S.V.D. I—Zaamslag I 1—3; Beren IHoek I 010. 2e Klasse F: Driewegen HA.Z.V.V. II 7-0; Hoek HBeren II B.n.o.g.; Kruiningen IH Spui H n.b.; Zaamslag IIZaam slag m 4—1. DE ZONDAGCOMPETITIE. De uitslagen in de Zondagcompeti tie luiden: le klasse A: Rapenburg IVolhar ding I 4—2; Kortgene IVogel waar- I 33; Hansw. Boys ILur* - - Kruini 25; Patrijzen I- le klasse B: 's-Heer Areni Domburg I 22; Sluis I 7—2; Walcheren INTREDE Ds. D. SLAGBOOM. Nadat de gemeente bijna jaar vacant geweest is. deed Zondagmiddag ds. D. Slagboom zijn intrede als predikant bij de Chr. Geref. Kerk te Middelburg. Hij werd des ochtends bevestigd door ds. A Gruppen uit Biezelinge. die tot tekst had gekozen 2 Tim. 4 2a Predik het Woord'. Voor zijn intrede had ds. Slagboom tot tekst Joh. 3 29. met als hoofdthema „De alenige plaats van de Christus in het leven van de dienaar van Christus". Na de prediking sprak ds. Slagboom zijn dank er over uit. dat na een weg van moeite en tegenslagen deze blijde dag was aangebroken. Hij richtte zich tot zijn ouders en tot ds. Gruppen, die hij zijn geestelijke va der noemde. Spr. stelde de tegenwoor digheid van mr. dr. N. Bolkestein op hoge prijs en hoopte op een prettige sa menwerking met burgerlijke en kerke lijke bestuurders. Dank bracht hij ook aan de afgevaar digden van de Geref. Kerk en de Ned Herv. Kerk. Na een woord van troost tot mevr. Rijkse richtte spr. zich nog in het bijzonder tot de jeugd. Namens de kerkeraad werd ds. Slag boom toegesproken door ouderling van Burg. Ds. Gruppen riep aan de nieuwe predikant een welkom toe in de strijd, waarbü hij ook sprak namens de Clas sis Middelburg en als consulent van de gemeente Vlissingen. Op zijn verzoek werd aan ds. Slagboom toegezongen Ps 71 2. Student Vclema uit Apeldoorn sprak namens het Chr. Geref. Studenten Corps aldaar. Tenslotte spraken nog de afge vaardigden van de Geref. Kerk, van de Ned. Herv. Gemeente en de burgemees ter van Middelburg, die aan de nieuwe predikant alle steun toezegde. Na een dankwoord van ds. Slagboom werd de dienst beëindigd met het zingen van Ps. 222 3. NED. HERVORMDE KERK Beroepbaarstelling: de heer J. H. Jimmink, cand. te Leiden, stelt zich beroepbaar. AFSCHEID DRS. J. v. d. BERG. Zondagmiddag nam drs. J. v. d. Berg, die vertrekt naar Ermelo (U.), na 5 jaar de Gereformeerde Kerk te Souburg te hebben gediend, afscheid van zijn ge meente. Hij deed dit naar aanleiding van Matth. 11 van vers 7 tot 15, met dit thema: .Jezus Christus bepaalt de plaats van zijn die naren". Na de prediking sprak de heer E. Tan- ge, 2e voorzitter van de kerkeraad, de scheidende leraar hartelijk toe voor alles wat hy in het belang van de kerk van Souburg heeft gedaan. Ook ging de dank uit naar mevrouw v. d. Berg, die haar echtgenoot bij zijn ambtelijk werk tot grote steun is geweest. Op verzoek van spr. werd gezongen Psalm 36 2. Drs. A. Verschoor, Geref. predikant te Vlissingen dankte namens de Classis voor de aangename samenwerking cn ook voor alles wat ds. v. d. Berg gedaan heeft voor het Chr. Ziekenhuis „Bethesda" en de zieken. Drs. v. d- Berg dankte de heer Tange en ds. Verschoor voor de gesproken woorden. Verder richtte hij zich tot de afgevaardigden van de classis, tot bur gemeester A. H. S. Stemerding en de broeders ouderlingen en diakenen. Een woord van dank werd ook gesproken tot de afgevaardigden van de Ned. Herv Gemeente, ds. J. D. de Stoppelaar en ouderling A. Lijnso. ook tot de leden van de Jeugdverenigingen. Hierna werd ge zongen Gez 2.9 1. Na afloop van deze kerkdienst werd nog door zeer velen van de gelegenheid gebruik gemaakt om met een handdruk van ds. en mevrouw v. d. Berg afscheid te nemen. Er bestond voor deze dienst zeer veel belangstelling. GEREFORMEERDE KERKEN. Bedankt voor Hillegersberg, ds. G. N. Lammens. Heinkenszand. GEREF. KERKEN ART. 31 K.O. Beroepen te Nede-Eibergen: J. v. d. Haagen te Ulrum. -uctor I iningen I 08. _";erke I Noormannen I heren ISchoon- dijke I 04; Groede ILewed. Bovs I 25. le klasse C: Zierikzee IH Dreischor I 3—2. Res. le klasse A: LJzendij'ke nHoofdplaat H 0—3; Oostburg HP.S.K. H 22; Steen II Hulst II 1—3; Ria H—EMM. n 42. Res. le klasse B: Zeelandia H —De Zeeuwen Hl 31; Clinge H Biervliet H 12. Res. le klasse C: Luctor HGoes HI 1—3; Yerseke H —Middelburg Hl 02. 2e klasse A: Hansw. Boys IINoormannen Hl 5—2; R.C.S. m—Kruiningen H 0—2. 2e klasse B: Middelburg VZuidzan- de I 62; Biervliet IHRe tranche- ment I 41. 2e klasse C: Graauw I Corn Boys Hl 63; Hontenisse IH Zuiddorpe J 15,. 2e klasse D: Zierik zee IVDreischor n 33. Se klasse A: Goes IVNoormannen m 90; Domburg HMiddelburg YT 11. 3e klasse B: De Zeeuwen IVRetran- chement H 5—1; Sluis HOostburg m 2—i. INTREDE Ds. H. M. DERCKSEN. Nadat candidaat H. M. Dercksen des morgens bevestigd was door zijn vader, ds. A. Dercksen van Harderwijk, met een predikatie over Jer. 1 17. le ged.: ..Gij dan, gordt uwe lendenen en maakt u op. en spreek tot hen. alles wat ik u gebie den zal", verbond ds. Dercksen zich 's- middags aan de Gerei Kerk van Oost- kapelle met een intreepreek over de laat ste woorden uit Joh. 11 -.28: „De Mees ter is daar en Hij roept u", met als hoofdthema: de Meester en Zijn bood schap. Na de predikatie richtte de nieu we leraar zich met woorden van dank tot zijn gemeente en de commissie van be heer voor de hartelijke ontvangst, tot de vertegenwoordigers van de burgerlijke ge meente, de classis Middelburg en de zus terkerken. Ouderling Wondergem sprak namens kerkeraad en gemeente een woord van hartelijk welkom, ds. van YVouwe van Serooskerke namens de classis cn de burgemeester namens het college van B. en W. en de gemeenteraad. De stamp volle kerk getuigde van de grote belang stelling en blijdschap der gemeente, dat zij na 1% Jaar vacant te zijn geweest, weer een eigen herder en leraar kreeg. Dr. S. C. MICHELFELDER OVERLEDEN. In Chicago Is plotseling overleden de secretaris-generaal van de Lutherse YVe- rcld-fmtentl*. dr. S. C. Michelfelder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3