NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN WALCHEREf' OLIE-STOKEN ZATERDAG 13 OCTOBER 1051 PROVINCIALE zeeüffse COURAN'i o De werktijden in de kanaal-industrie Overeenstemming bereikt Tn hotel „Rotterdam" te Terneuzen werd Vrijdag een bespreking gehou den tussen de werkgevers in de ka naal-industrie en de Bedrijfsunie voor fabriekmatige bedrijven, in verband met de invoering van kortere werk tijden voor de vol-continudiensten bij de Azote- en Cokesfabrieken te Sluiskil en de spiegelglas- en fosfaat- fabrieken te Sas van Gent Na een uitvoerige gedachtenwisseling. die een vlot verloop had, werd volledige overeenstemming bereikt. De 48-urige werkweek zal met in gang van 14 October a.s. bij de Azote- fabriek te Sluiskil van kracht wor den. Voor de overige fabrieken zal dit binnen de korst mogelijke tijd ge beuren, doch in ieder geval voor 1 Januari 1952. Ook over het dienst rooster werd men het eens, zowel voor de Azote- en Cokesfabriek te Sluiskil, waar een drie en een half ploegenstelsel, als voor de spiegel- glasfabrieken te Sas van Gent, waar een vier ploegensysteem van kracht zal zijn. De wijzigingen in het protocol, waarin de nieuwe situatie zal worden vastgelegd, werden eveneens door beide partijen goedgekeurd. Verder werden tijdens de bijeenkomst nog een aantal detailkwesties geregeld. Luctor et Emergo te Dordrecht Jac. van de Elsacker, de bekende voordrachtskunstenaar, was door de Zeeuwse vereniging „Luctor et Emer go" te Dordrecht uitgenodigd wat te komen vertellen en voordragen. Dat gebeurde in Amerlcaln aldaar. Bijna een kwarteeuw geleden, ver telde Jac. v. d. Elsacker, was hij voor het eerst by Luctor et Emergo. Toen schoten streekverenigingen als padde- destoelen de grond uit. De verbon denheid van de echte Zeeuw heeft „Luctor et Emergo" hoewel vele streekverenigingen sneefden voor Dordrecht behouden. De heer v. d. Elsacker hield een in structief babbeltje over de verschei denheid van de Zeeuwse dialecten. Een man van Tholen verstaat bijvoor beeld iemand van Schouwen bijzonder moeilijk. Eenheid van (Zeeuwse) taal is er dus nog lang nietOok over het Zeeuwse karakter bracht de voor drachtskunstenaar aardige dingen naar voren. Na dit gezellige onderonsje ging hij verder met een paar sketches, waar van Ina van der Beugels mannenkijk op de vrouwen en vrouwenkijk op de mannen voor de talrijke Zeeuwen een prettige ervaring werd. Vóór de voordracht van de heer v. d. Elsacker werd een woord ter ge dachtenis aan het heengaan van het lid, de heer Mulder, gesproken. Voor zitter P. Versprille, sprak het uit. Er werd een minuut stilte in acht geno men. Bevolkingsonderzoek start Woensdag te Middelburg Woensdagmiddag a.s. te 2 uur zal officieel een begin worden gemaakt met het bevolkingsonderzoek op t.b.c. te Middelburg. Het college van B. en W. zal daartoe in het consultatiebureau op het Noordbolwerk aanwezig zijn. MEDEZEGGENSCHAP IN DE ONDERNEMING. Donderdagavond hield de afd. Mid delburg van de Katholieke Handels-, Kantoor- en Winkelbediendenbond haar ledenvergadering in zaal Mon- taan. De voorzitter, de heer J. F. Heeren, opende de vergadering en verwelkomde de aanwezigen. Het re sultaat van de actie Inzake de vrije morgen of middag en de mogelijkheid van een vrije koopavond werden uit voerig besproken. De leden spraken zich unaniem uit tegen de koopavond. De districtsbestuurder, de neer C. J. Loomans, hield daarna een lezing over „De problemen rondom de mede zeggenschap in de onderneming". Spr. hield zich voornamelijk bezig met de vraag, in hoeverre de arbei der recht heeft op medezeggenschap en welke vorm hieraan zou kunnen worden gegeven. Vooral deze vormge ving is een groot probleem. Er volgde op deze inleiding een levendige dis cussie, waarbij bleek, dat deze mate rie nog zeer veel moeilijkheden ople vert. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met een woord van har telijke dank aan de heer Loomans voor zijn interessante causerie, brand werd spoedig geblust. Vrijdagavond ontstond tijdens de af wezigheid van de bewoonster brand in de woning van de bejaarde weduwe J. C. N. aan de Achtersingel 13 te Middelburg. De vrouw had een pan met vlees op het gas laten staan en behang, dat zich te dicht bij het gas- comfoor bevond, had vlam gevat. Een in de nabijheid wonende brandweer man, die de beschikking had over een brandblusapparaat uit een auto, snelde te hulp en wist de vlammen te doven. Inmiddels was de brandweer gealarmeerd, die o.a. met de nieuwe spuit uitrukte, doch geen dienst meer behoefde te doen. De publieke belang stelling voor dit brandje, dat slechts geringe schade aanrichtte, was groot. legende en sproke. Voor de voordrachtsavond, die de boekhandel Van Benthem en Jutting Vrijdagavond te Middelburg aanbood, bleek grote belangstelling te bestaan, zo groot zelfs, dat de grote zaal van het Schuttershof bijna te klein was om alle belangstellenden te bevatten. Vooral de jeugd was in grote getale opgekomen om te luisteren naar de voordrachten, die gegeven werden door de heer Frans Koster- Hij werd ingeleid door de heer B. p. Carrière, die een kort welkomst woord sprak. De heer Koster begon met Beatrijs van Boutens en met dit niet gemak kelijk werk, wist hij zijn toehoorders ten zeerste te boeien. Zijn voordracht werd muzikaal geïllustreerd door Luuk Berg aan de vleugel en het bleek, dat de muziek van Alex Voor molen de voordracht goed accentueer de. Na de pauze bracht Frans Koster het bekende sprookje van Andersen „De Nachtegaal", waarvoor hij evenals voor „De Kabouter en de winkelier" een welverdiend applaus in ontvangst mocht nemen. SUPPORTERSVERENIGING MIDDELBURG. De supportersvereniging „Middel burg" hield gisteravond een buitenge wone ledenvergadering in de Schouw burg te Middelburg, onder leiding van de heer C. Boschaart. De kas kan, nu de reizen zoveel duurder geworden zy'n sinds het vo rig jaar, de kosten niet geheel dra gen. Tot nu toe betaalden de leden, naast hun contributie van 1 per maand, 0.75 per reis per lid by. Het blijkt nu, dat voor 9 uitwedstrijden, een tekort van 13.10 per lid zou ontstaan. De voorzitter verklaarde dit .door de verschillende reizen te specificeren. Nu stelde het bestuur voor, het bedrag dat bijbetaald wordt te verhogen tot 1.50 per lid per reis. Enkele leden deden daarop tegen voorstellen en een levendig debat volgde. Tenslotte werd het voorstel van het bestuur met algemene stem men aangenomen. Een tweede voor stel om de kaarten van nu af aan al leen uit te reiken Vrydagsavonds van half 8 tot 9 uur en 's Zaterdagsmid dags van 24 uur in het wachtlokaal op de Markt werd eveneens aangeno men. Daardoor zou dan voorkomen kunnen worden, dat een half lege bus meerydt. By de rondvraag zegde namens de M.V. en A.V. Middelburg, de heer Louwerse toe, dat de eerstvolgende vriendschappeiyke wedstryd ten bate van de supportersvereniging wordt gespeeld. De voorzitter dankte de heer Louwerse en sloot daarna de ver gadering. VEERTIG JAAR COLLECTANT. Een niet dikwijls voorkomend jubi leum vierde één dezer dagen de heer A. van Sluijs te Middelburg: Hij is deze week namelyk 40 jaar collec tant voor de Ned. Hervormde ge meente. Ds. J. van Woerden wenste hem namens 't ministerie van predi- kanten geluk met dit jubileum en dankte hem voor zijn bijzondere trouw. Vrouwenpolder JAARVERGADERING E. H. B. O. De afdeling E.H.B.O. Vrouwenpol der hield haar jaarvergadering on der voorzitterschap van dokter M. A. v. d. Sluys. Deze opende de ver gadering. Hierna brachten secreta resse en penningmeester hun jaar verslagen uit. De afdeling heeft een klein batig slot. Het huidige bestuur bleef gehandhaafd; er hadden zich vier 'nieuwe leden opgègeveii. Alle leden hebben het diploma behaald, die met de insigne's door burgemees ter van Liere werden uitgereikt. De heer Kik bood, namens de afdeling dokter v. d. Sluys een boekwerk aan. Mevrouw v. d. Sluys mocht een mooie bloem in ontvangst ne men. Voorts kreeg mevr. GeuseGeerse een bloem als dank voor het beschik baar stellen van haar woning voor de cursus-avonden. Als afgevaardigde van het Groene Kruis sprak de heer W. Maas. Dokter v. d. Sluys sloot deze ver gadering. Veere gemeenteraadsvergadering Woensdagavond 17 October a.s. des avonds om zeven uur zal de Gemeen teraad van Veere in openbare verga dering bijeenkomen. De agenda vermeldt o.a. een voor stel tot benoeming van een secretaris penningmeester Godshuis; een voorstel tot verhoging van de jaarwedde van de stadsbeiaardier en een voorstel om over te gaan tot de aankoop van 60 are bouwgrond voor de aanleg van een sportveld. KERKNIEUWS. ned. hervormde kerk. Cand. C. Blommaard te Kloetinge heeft het beroep naar de Ned. Herv. kerk te IJzendijke aangenomen. GEREF. KERKEN. Beroepen te 's-Gravendeel: M. J. Arntzen te Anna Jacobapolder. Aan genomen naar 's-Gravennage Oost: W. C. v. d. Brink te Venendaal. evang. luth. kerk. Beroepen te Leiden, H. J. A. Haan te Purmerend. GENERALE SYNODE GEREF. KERK ART. 31 K.O. De Generale Synode der Geref. Kerken onderh. art. 31 k.o. heeft in haar zitting van Donderdag een be gin gemaakt met de behandeling van een rapport betreffende samenwer king met de Geref. Kerken. Hierin werd geadviseerd niet te voldoen aan het verzoek van kerkeraden en leden van de Vrggem. Geref. Kerken, die de synode om maatregelen vroegen om te komen tot een samenwerking met de Geref. Kerken. De voornaamste motieven waren, dat een weigering niet zou zijn over eenkomstig Gods Woord en niet ver antwoord zou zgn met het oog op de nood in de wereld, zodat tot het uiterste naar eenheid moet worden gestreefd. De commissie, die belast was met het onderzoek in deze motieven con stateert echter dat het verzoek tot de gevraagde samenspreking tussen beide kerkgemeenschappen, is gedaan door een Synode, die In haar beslui ten en handelingen bewezen heeft de besluiten van Amersfoort niet te willen overnemen. Op grond van het advies van de commissie besloot de Synode niet in te gaan op het verzoek van de Gene rale Synode van de Geref. Kerken met haar samen te spreken. Vrolijk slot van de Vlisto De deelnemers aan de Vlisto heb ben gisteravond met hun dames en naaste medewerkers in een gezellig onderonsje in het Concertgebouw te Vlissingen het slot gevierd van de in alle opzichten geslaagde tentoonstel ling. De organisator van de Vlisto, de heer J. v. d. Looy, die deze avond had aangeboden, sprak het openings woord, waarin hy nogmaals zijn dank betuigde voor de prettige medewer king, welke hg niet alleen tijdens de tentoonstelling, maar by de voorbe reiding daarvan van de standhouders heeft mogen ondervinden. De voorzitter van het Vlisto-comi- té, de heer W. J. Berg. overhandigde vervolgens met een geestig speechje de heer v. d. Looy een „getuig schrift" waarin het comité zgn dank uitspreekt voor de keurige wijze waarop de heer v. d. Looy de ten toonstelling heeft georganiseerd. Ook de heer Smits, die zich zeer verdien stelijk heeft gemaakt voor de Vlisto, werd door spr. dank gebracht. De heer Berg besloot zijn toespraakje met de opwekking aan de midden standers om zich aan te sluiten by een standsorganisatie. Na dit officiële gedeelte volgde een bont programma, afgewisseld met een dansje en omlijnd met de vrolij ke klanken van een'bandje onder lei ding van Tonny Wijne uit Vlissingen. Het gezelschap Ali Ben Lux en Miss Blindini gaf enkele staaltjes van acrobatiek, goochelen en fakirisme te zien en voerde een paar sketches op. De vraagtekenman van de P.Z.C. trad als mr. Goochem in een nieuwe creatie voor het voetlicht en ontpop te zich als een conferencier, die op vaardige wgze de verschillende num mers aan elkaar wist te praten. Al met al kan gezegd worden, dat deze slotavond van de Vlisto, die tot doel had om enkele uren gezellig bg- een te zgn, zeer geslaagd is. Weg Zierikzee-Zijpe De K.N.A.C. bericht, dat de vernieu wingswerkzaamheden aan de weg ZijpeZierikzee over ongeveer drie weken gereed zullen zijn, zodat de nieuwe weg einde October voor het verkeer zal kunnen worden openge steld. Raadslid zonder opvolger In de gisteravond gehouden raads vergadering van 's Gravenpolder deel de de heer O. Tissing mede, dat hij wegens uittreden uit de P.v.d-A. zijn zetel ter beschikking had gesteld. Aan gezien er echter geen opvolger voor hem is, zal hij als partijloos lid aan- blgven. INSTALLATIES VOOR J. POLDERMAN GOES De collecte voor de Reclassering heeft te Zoutelande opgebracht f 46.22. De collecte, die op 6 Oct. ten bate van de Reclassering werd gehouden, bracht te Westkapélle f 35.90 op. De collecte ten bate van het reclas- seringswerk heeft te Souburg f 136.41 op gebracht. FILMS VAN DE WEEK De Marx-brothers Een avond in de opera (Night at the Opera). Deze door de drie Marx- brothers in 1937 gemaakte klucht is teruggebracht en waarom ook niet: de meeste grappen van dit komieken trio zgn onbetaalbaar en waar zij hier bijzonder goed op dreef zgn, ver dient deze film zeker nog eens onder de aandacht te worden gebracht. Vooral van de volkomen dwaze ope ravoorstelling welke het hoogtepunt vormt, maken „toügh boy" Groucho, de vlegel Chico en de kinderlgke Har- po een heeriyk lachfestijn. Zanger-ac teur Allan Jones verleende eveneens medewerking. (Alhambra, Vlissin gen). Vrouwenkamp Borneo (Three came home) naar de roman van Agnes Newton Keith; regie: Jean Negules- co. Een zeer waardig en boeiend film werk over het leven van de Ameri kaanse en Europese vrouwen in een Japans gevangenkamp op Brits- Noord-Borneo. De schrijfster heeft zelf dit lot ondergaan en haar verhaal bezit dus een grote mate van authen ticiteit. Eenzaamheid, martelingen, vervuiling, honger en een grenzenloze wanhoop waren jarenlang het lot van dc moedige vrouwen in de kampen en de film toont daarvan de volle tra giek. Een verdienste apart is de uit stekende tekening van de Japanse commandant Suga, maar ook de an dere rollen zijn voortreffelijk weerge geven. Claudette Colbert, Patrick Knowles, Florence Desmond, Sessue Hayakawa. (Electro. Middelburg). Ben je vrij vanavond? (Take me out tot the ballgame) van Busby Ber keley. Deze regisseur, die in de'derti ger jaren de grote showfilm introdu ceerde, vervaardigde een vlotte mu sical, waarvan het verhaaltje weinig te betekenen heeft, maar die uitste kende zang- en dansnummers en veel humor rijk is. Een groot aantal be kende sterren, zoals Esther Williams, Gene Kelly. Betty Garrett, de operet- te-zaneer Jules Munshin en Edward Arnola, droegen bij tot het succes. (Luxor, Vlissingen). Het duistere verleden (The dark East) van Rudolph Mate. Het ver aal. dat ook in 1939 al eens verfilmd is, gaat over een psychiater (Lee Cobb), die poogt te bewijzen, dat de misdadiger Al Waker (William Hol den) geleideiyk geestesziek wordt en dat diens passie om te doden is te ver klaren uit een incident in zgn kinder jaren. Een boeiend filmwerk, waarin Nina Foch knap een gangstervrien dinnetje gestalte geeft. (Schouwburg, Middelburg). MOTORSPORT motortechnische proef. Vanavond houdt de Motor- en Auto club „Scheldegouwen" in het Neder lands Koffiehuis te Middelburg de tweede motortechnische proef om het kampioenschap. Verwacht mag worden dat de rang lijst door deze laatste theoretische proef nog een flinke wijziging zal on dergaan. Na deze proef volgen er nog twee ritten voor het kampioenschap Deze worden gehouden op 27 October pn 4 November. Arnemuidens Raad herdacht overleden burgemeester Toen de gemeenteraad van Arne- mulden gisteravond in buitengewone vergadering byeen kwam, bleef de zetel van de voorzitter ledig en diens hamer onaangeroerd. Raadsleden en gemeentepersoneel waren tezamen gekomen om hun betreurde burge meester, wyien de heer J. Langebee- ke, die Maandagavond laat op 59-ja- rige leeftijd te Utrecht overleed, te herdenken. De loco-burgemeester, wethouder J. Polderdgk, opende de zitting met gebed, waarna allen staande luister den naar een korte toespraak, waar in hg op eenvoudige, maar treffende wgze de burgemeester herdacht. „Wg hadden er wel op gerekend, dat zgn ziekte van lange duur zou zgn, maar dat het einde zo spoedig zou komen, hadden wg niet verwacht", aldus de heer Polderdgk, die er aan herinner de, dat de oorlog in Arnemuiden een chaos had achtergelaten, toen de heer Langebeeke als waarnemend burge meester in functie trad. Deze beijver de zich onmlddellgk om, zo goed als met de primitieve middelen van toen mogeüjk was, orde te scheppen. Op 17 Augustus 1946 werd hg door spreker als burgemeester geïnstalleerd. De heer Langebeeke heeft getoond een waar burgervader te zijn, die steeds tot helpen bereid was en veel tot stand heeft gebracht. Op elk ter rein was hy een narde werker, die in nig met het wel en wee van zgn ge meente en de inwoners meeleefde. De loco-burgemeester eindigde met de woorden: „De heer Langebeeke zal steeds In aangename herinnering en als een lichtend voorbeeld bij ons blij ven voortleven. Dat hg ruste in vre de". Nadat de heer Polderdijk de nabe staanden kracht had toegewenst om het grote verlies te dragen, hield de gemeentesecretaris, de heer J. J. Hugssen, nog een korte rede, mede sprekend namens het gemeenteperso neel. Ook hy wees op de grote be tekenis van de heer Langebeeke voor Arnemuiden en op diens prettige ka rakter. Nadat een broer van de over ledene een dankwoord had gesproken, sloot de heer Polderdgk deze droeve bijeenkomst met gebed. WALCHEREN ZONDAG 14 OCTOBER. Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke: 10 en 2.30 ds Theunissen; Arnemuiden: 10 en 6 dhr. Wildschut, 2.30 ds Pijnac- ker Hordyk Biggek.: 10 ds Wltteveen (Voorb. H.A.) 2 ds Muller; Domburg: 10 ds v. Willenswaard (Voorb. HA.). 7 ds v Winterswyk; Gapinge: 2 ds de Boer (H.A.)Grypskerke: 10 ds V. Winterswijk, 2.30 ds v. Willens- waard; Kleverskerke: 10 ds Otte; Koudekerke: 10 ds v. Dfll; 2.30 ds En- ker; 10 Jeugdkcrk; 't Zandt: 10 ds Enker, 7 ds v. D#l. 10.15 Jeugdkerk; Meliskerke: 10 cn 2.30 dhr. Barnard; Middelburg: Oostkerk 10 ds v. Voorst Vader (H.A.); 7 ds Don en ds Theu nissen: Concertzaal: 10 ds v. Woer den: Nieuw- en St. Joosland: 10 ds Pynacker Hordyk, 7 ds de Stoppe laar (Jeugdkerk); Oost- en West- Souburg: 9.30 ds de Stoppelaar (Openb. Gcloofsbel.); 11 (Voorb. H. A.) en 7 (H.A.) ds Spgkerboer; Oostkapelle: 10 en 2.30 ds Richard (H.A.)Ritthem: 10 ds Muller. 2.30 ds Witte veen: Serooskerke: 10 en 2.30 ds v. d. Wind; St. Laurens: 10 en 2.30 ds Kalkman; Veere: 2 ds Otte; Vlissingen: St. Jacobskerk: 10 ds Sickesz (H.A.). 5 idem (H.A. en Dank.); Engelse kerk: 9.30 voor jon geren: Nieuwe Kerk: 10 ds Hartjes: Havendorp: 10 ds Spykerboer; Noor derkapel: 9.30 en 10.45 ds Maas; Vrouwenpolder: 10 ds de Boer (H.A.) Westkapelle: 9 30 en 2.30 ds Oost hoek: Zoutelande: 9.30 en 2.30 (H. D.) ds Wagener. Egli.sc WalionneMiddelburg 10.15 dans l'Eelise mennonite monsieur le Pasteur J. Risseeuw. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhugzen; Domburg 10 ds. Pon tier, 2.30 leesd.; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra (H.A. en Dankz.); Grgps- kerke 9.30 en 2.30 ds. Goumare (H.A. en Dankz.)Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg (Hofplein) 9 (H.A.) en 5.30 (Dankz.) ds. Veld kamp; (Noorderkerk) 9 (H.A.), 2.30 (H.A.) en 5.30 (Dankz.) ds. v. Til; (Lutherse Kerk) 7.15 geen dienst; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.3Ó drs. v. d. Berg n.m. afscheid; Oostka pelle 10 ds. Dercksen (bev.) en 2.30 ds. Dercksen (intrede); Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 (Voorb. H.A.) en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk (H.A. en Dankz.)Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpolder 9.30 en 2 ds. v. d. Schaaf; Westkapelle 9.30 Prima Glazenwassers Gebruiken Prima Sponsen Snka spons er overl Waar zijn onze schepen Altair 12 Oct. v. Pto Alegre te Antw. Amstelland p. 11 Oct. Ouess. n. Amst. 13.6 uur n.m. te IJmuiden verw. Blommersdijk 12 Oct. v. RotL te N. York. Cistula 12 Oct. v. Trinid. te Aruba. Delfshaven .11 v. Bahia Blanca n. Casabi. Diemerdijk 10 v. Hamb. n. Bremen. Edam 11 Oct. v. Rott. n. New York. Eemdijk 12 Oct. v. Vliss. n. Havana. Etrema 11 v. Curasao n. Marac. Heerengracht 12 Oct. te Antw. n. Helsingf Hermes 12 Oct. v. Antw. n. Amst. Hersilia 11 Oct. 150 m. N. v. Curag. n. Amsterdam. Hoogkerk 12 Oct. te Manila n. Rotterdam. Hydra 12 Oct. v. Hamb. te Bremen. Laagkerk 11 Oct. v. Bahrein n. Rotterdam. Lieve Vrouwekerk 11 Oct v. Hamburg te Antwerpen. Marken 15 Oct. v. Rott. te Philad. verw. Merwede 11 Oct. v. Houston te Antw. Oberon 12 Oct. v. Marac. te Willemst. Poseidon 12 Oct v. Barbados n. W. Indië. Pr. Philips Willem H Oct v. Antw. n. Hamburg. Pr. Willem V 12 Oct v. Antw. te Rott Rijnkerk p. 12 Ouess. n. Antwerpen. Salland 12 Oct te Santos n. Amsterdam. Sarpedon 12 Oct. v. Trinid. te Amsterdam Stad Breda 12 Oct v. Rott n. Hampton Ros. Stad Leiden 12 Oct. v. IJmuid. n. G. v. Mexico. Sunetta 11 Oct. 500 m. Z.W. v. Scily n. Liverp. Tjimenteng 11 Oct. v. Montev. r.. Santos. Tjipanas 12 Oct v. Singap. te Kaapst verwacht. Waterland 11 Oct. v. Amst te B. Aires. Woensdrecht 11 Oct 720 m. Z. v. Recife naar Curagao. Alhena 11 Oct. v. Las Palm as n. Antw. Bloemfontein 12 Oct v. Beira te Amst Bonaire 11 Oct 625 m. N.N.O. y. Paramar. naar Amsterdam. Borneo p. 12 Oct Colombo n. Amsterdam Boskoop 11 Oct v. Aruba te Pta Cardon. Congostroom 12 Oct. v. Amst. te Freetown verwacht Cottiea 11 Oct te Madeira n. W.-Indijf. Graveland 11 Oct v. Amst te Bremen. Jagersfontein 12 Oct v. Bremen n. Ham ourg Klipfontein 11 Oct v. Kaapst n. Amst Langkoeas 12 Oct v. Rott. te Hollandia verwacht. Mapia p. 12 Oct Casquets n. Amsterdam. Modjokerto p. 11 Oct. Lissabon n. Rott Nieuw Amsterdam 11 Oct 130 m. Z. v. C. Race n. New York. Oranjestad 12 Oct te Barbados verw. n Amsterdam. Polyphemus 11 Oct te Aden n. Singapore Radja 12 Oct. v. Londen te Amsterdam. Rhexenor 8 Oct. v. Aden n. Amsterdam. Salawati 12 Oct n.m. v. Djakarta te IJmuiden verwacht. Singkep 11 Oct v. Amst n. Djakarta. Telresias 12 Oct. v. Amst te Cheribon verwacht. Tosari 11 Oct v. Djakarta te Rotterdam Veendam 11 Oct v. New York n. Rott. Westerdam 11 Oct 930 m. O. v. C. Race n. Rott. 15 Oct te Hoek v. Holland verwacht Zeeland 11 Oct. 110 m. Z.O. v. The Bro thers n. Rotterdam. Groote Beer p. 11 Oct Enggano n. Amst. Volendam 11 Oct Rot te Quebec. Zuiderkruis p. 11 Oct O. v. Flores naar Soerab. Korea-vrijwilligers zijn klaai Te Roosendaal i#> de opleiding van de jongste groep Korea-vrijwilligers ter sterkte van 80 man thans beëin digd. De vrijwilligers zullen binnen kort het vaderland verlaten. Marktberichten VEILING KRABBENDIJKE. 12 October. Grote veiling: Goudreinet- ten AAA 60. AA 45.90, A 47. B 46, C 35. BC 33.10, I grof 35.10, I 26.30, II 19.10, fabriek 25.80, Cox Oranje AA 65,60, A 65, B 63.40, C 52.10. I grof 60.30, A lijn 57.30, Br. Seedling I grof 27.20, I 24.40, II 17.40. Jonathan AA 50.70, B 46.10, I 38, verpakt 45.62, Sterappels A 50. BC 41.50. II 18. verpakt 37—64, Peren: Zw. Wijnpeer AA 41.50, A 42.60, B 38.90—39. C 35.70. BC 38.20, I 35.80, II 21.60; Nouv. Poiteau A en op 32.90. BC 23.30. I grof 30. I fijn 23.10. II 16.70, Legipont (standaard) 45. I grof 41, Beurré Alex. Lucas AA 57.30, A 58.30, B 56.30, C 52,10, I grof 52. I 5L10. II 31 Doyenne du Commlce AA 109 80, A 109.80, B 92.40, C 78.10, I grof 92.90. I 75.20, II 57. Emilc d' Heyst I grof 40. I 34. Kleine veiling: Goudreinetten 1224. Br. Seedling 11—17, Cox Oranje 12<7. Jonathan 6—35, Jacq. Lebel 9—13, Ster appel 1042, Manks Codlin 1631, Zuc- calmaglio reinette 1227, Lomb. Calville 1024, Gron. Kroon 1131, Beurré Alex. Lucas 17—34. Zw. Wijnpeer 15—28, Nouv. Poiteau 12—22. Comtesse de Paris 1516. Doyenne du Commice 17—64. Conference 37—49, Emile d' Heyst 17—32, Tr. de Vien- ne 2243, Beurré Clairgeau 18—31, Legi pont 23—40, Bonen 2042. VEILING MIDDELBURG. 12 Oct. Aardappelen: Koopmans blauwe 9.50—10.20: Bintjes 5.10—9.30: Furore 7.60 9.70; Meerlanders 56.30, alles per 100 kg. Fruit: Sterappels 2855: Glorie van Hol land 22—45; Cox Oranje 23—44; Goud reinet 1540; Groninger Kroon 2336; Jonathan grof 1636; Allington Pippin 29 —35; Champagnezoet 23—32; Goudreinet val 16—23; Appels val en kroet 6—21; Laxton Superbe 2744: Netmeloen 2—21; Oranje Ananas 2—25; Doyenné du Corni ce 701.10; Légipont 2353; Conference 36—41; Zw. Wijnpeer 25—34; Beurré Alex. Lucas 2230; Nouveau Poiteau 1827; Pe ren val en kroet 2226. Druiven: Alicant 861.03; Golden Champions 1.281.32; To maten 1559; Groene Ananas 411. Groenten: Sla 2—6; Bloemkool A 12—44; idem B 10—29; idem C 8—13; idem D 8 10; Komkommers 812; Rode kool 19; Savoyekool 4—12; Witte kool 4—5; Chinesekool 7—10; Boskroot 917; Bos- peen 8—34; Bosradijs 4—5; Witlof 27—67; Snijbonen 20—77; Dubbele princesscn 24 —57; .Stokprincessen 2942; Pronkbonen 30—34; Saxa's 30—34; Spinazie 26—51; An dijvie 5—14; Prei 10—20; Kroten kg. 14— 19; Uien 10—21 Spruiten 30—51; Zilver- uien 634; Koolrapen 411. VISMIJN TE VEERE. 32 October. Export garnalen 2335 kg. 4954; Handels garnalen 165 kg.: 39— 48; Schar 164 kg: 27—31; Bot 332 kg.: 26— 32; Wijting 18 kg.: 21—22; Middel tong 11 kg.: 1.17—L52; Rog 137 kg.j 16—18. leesd., 2.30 ds. Pontier (Voorb. H.A.). Geref. Kerk (Art. 31). Souburg 9.45 en 2.30 Stud. Berghuis; Vlissingen 8 en 4.45 Stud. Berghuis. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 lees- dlenst; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijkse; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 ds. Gruppen (bev.), 3 ds. Slagboom (in trede) Vlissingen 9.30 en 5 leesd. Ver. VrQz. Herv. Middelburg 7 mej. Bruining; Vlissingen geen dienst. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10 ds. Johannes (H.A. en bev. lidm.); Vlissingen 5 ds. Johannes. Doopngez. Gem. Middelburg geen dienst; Vlissingen 10 mej. van Kui pers (Jeugddienst). Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen Concordia 10 en 5 dhr. Osse- baar. Her.st. Apost. Zendingsgem. Vlis singen Bakkersgang 10 en 4.30 dienst. I^eger des Hells. Middelburg 10 Heil aienst, 4 openl. samenk.. 7.30 Ver lossingssamenkomst; Vlissingen 10 Heil.dienst, 3.30 openl. samenk., 7.30 Verlossingssamenkomst o.l.v. Kapt. Ranselaar. Het Kruisleger. Middelburg 10 Wij- dingsdlenst, 7.30 Evangelie samenk. o.l.v. Staf Kapt. Bakker. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bg spoedgevallen is te Vlissingen te bereiken de heer L. P. Boone, arts, Badhuisstraat 30. tel. 2950. Te Mid delburg is te bereiken de heer W. Fei- kema, arts, Dam 16, tel. 2993. Te Zoutelande, Westkapelle en Koudekerke ls te bereiken de heer H. Frlma, arts te Zoutelande, Duinweg 59, tel. K 1186—282. Te Veere. Se rooskerke en Oostkapelle is te berei ken de heer M. A. v. d. Sluys, arts te Veere. Markt A 155, tel. K 1181—271. APOTHEKEN. Vlissingen: fa. Van Ockenburg-v. d. Kieinemulder, Singel 5, tel. 2730; Middelburg: Apotheek v. d. Harst, Korte Delft 12, tel. 2789. Officiële publicaties MIDDELBURG. HINDERWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie ter inzage ligt een verzoek met bij lagen van Gebr. van Oorschot, Kuipers- poort 6, Middelburg, om vergunning tot het gebruiken van een pakhuis voor op slag, sortering en verpakken var. lompen, papier cn metalen, in perceel Kuipers- poort 13—15. Op Vrijdag 26 October a.s., des voor middags 10 uur, zal gelegenheid bestaan om bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schrifteiyk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie da gen, vóór het bovengemelde tijdstip ter secretarie der gemeente kennis nemen van dc terzake ingekomen schrifturen. Middelburg, 12 Oct. 1951. Scheepvaartberichlen Gepass. n. Antwerpen, 11 Oct.: Merwe- gin Emma van Hoek van Holland. 12 Oc:. Lies van Hamina. Vlissingen gepasseerd, 11 Oct.: Merwe de van Le Havre. Escaut van Paris. Lieve Vrouwekerk van Hamburg. Neptunus van Tynemouth naar Terneuzen. Edam van Rotterdam. 12 Oct.: Heerengracht van Amsterdam. Altair van Teneriffe. Noord- wijk van Zee naar Terneuzen. Gepasseerd van Antwerpen. 11 Oct.: Bloemfontein naar Amsterdam. Alja naar Vesteras. Prins Willem V naar Rotterdam. Jaba naar Zee van Terneuzen. Badzo naar Rotterdam van Terneuzen. Eemdijk naar Vera Cruz. Aalsmeer naar Lorden. Spo- rota naar Stralsund. Hermes naar Amster dam. VEILING KAPELLE. 12 October. Grote veiling. Goudreinet ten 47.50—48.10; BC 38.20—38.80. I 33.50— 40.95, H 20.45—20.50, gr. 22.50—23.40, fabr. 20.25—20.75, val 17.70—19.70, sterappei A 53.90—56.70. BC 45.20—45.70, I 43.60—44.20. II 22.20, Gl. van Holland A 42.20, BC 39.80, I 35.20. II 21.50, Pr. Reinette I 26.10, Gr. 19.70, C. Oranje Pippin 65-20. BC 63.10, I 61.80, II 20.90. Jonathan A 52. BC 49. I 42.1044.90, H 20, Br. Seedling I 25.10 26.60. Zure Bellefleur 1 30. II 16. Jac. Le bel I 20. II 17.50. Hondsmuil I 19, II 16.10. Zoete Ermgaard I 22.20, Blom Pippin I 19.3025; Rode Ribbeling I 39; Zure kroet- appels 10.45—10.55, D. de Comice AA 112, A 110, BC 130,35, I 90.95—102.90. H 83.90, Br. Alex. Lucas A 59.10, BC -55.80, I 54.50. II 32. Zw. Wijnpeer A 43.10, BC 38.50— 38.80, I 36.30, H 23.20, St. Remy I 35.90, Pondspeer I 30.50—32, n 28, N. Poiteau A 34.10. BC 27.10, I 28.10, H 17.80, Legi pont A 47, BC 44. I 42.10, II 28.10, Bramen 51. Kleine veiling: GL van Holland 12—26, Tr. de Cronsels 14—25, Sterappel 14—37, idem verpakt 38—63, Zigeunerin 8—13, Br. Seedling 14—18. Cox Oranje Pippin 10— 44. idem verpakt 73. Jonathan 14—31, Gr. Kroon 13—18, Hondsmuil 12—15; Goudrei netten 1742, Zoete Holïaard 10—24. Pr, Noble 24, Oranje Reinette 21, Pomme ce Oranje 17—35, Zw. Wynpeer 12—31, St. Remy 17—32, Pondspeer 1531, Conferen ce 1350. Nouv. Poiteau 12—25, Legipont 18—32, D. du Comice 32—66, Br. Alex. Lucas 2232, Bonne Louise 3449, Br. Clairgeau 12—34, Winter Bergamotte 14— 28, Tr. de Vienne 20—35, Dubb. Princ. bonen 22—54, Pronkbonen 14. Stokprin cessen 54. Rentegevers 60, Tomaten 41—50, Augurken 57, Aardappels 7.5, Prei 17 18, Witte kool 5, uien 8—16, Rode kool 10, per stuk: Kropsla 2—3, per stuk; Bloem kool 8—28, per stuk; Komkommers 8, per stuk; Groene noten 3260, Druiven 75 97, Bramen 87. Noten L60—3.10 per 100 stuks. Perziken 17 p. stuk. GRAAXBECRS LEEUWARDEN. 12 Oct: Witte tarwe 21.50—23.50; rode tarwe 21.50—23.50; witte gerst 32—33.50; zomergerst 32.5034.25; witte haver 30— 32.—; platte bonen 40—60; kleine groene erwten 42—62; blauw maanzaad 100—130; rogge 31—32.50, alles per 100 kg. Aardappelen. Borgers 10.50—11; Bintjes grof 8—8.50; Rode star 13—14, alles per 100 kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 7