PftOVIKCIALE ZEEUWSE COURANT Vier mogendhed en zullen Egypte militaire alliantie voorstellen Zeeuwse verladersorganisatie te Terneuzen opgericht BILT Kantlij n TEKST ENGELSE RESOLUTIE THANS GEPUBLICEERD Moskou: vredesverdrag met Italië kan worden herzien Schending van de neutrale zone in Korea? Koningin en Prins in April naar Amerika en Canada Pieter Jan Bruin gerenatrieerd Scholen op Zaterdag dicht Uitkering ineens voor Belgische arbeiders 194c Jaargang-No. 242 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintyn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week, l 4.55 p. kw., fr. p. p. f 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, 8RESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 13 Oct 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie 13. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.-. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vllssingen Walstr. 58—60, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475. (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102; Tcrneuzen Brouweri.'str. 2; Zterlkzee N. Bogerdstr. C 160. tel. 26 NOG GEEN RUST ROND DE NIJL Vandaag zullen de plannen aan Nahas Pasja worden overhandigd Vandaag zullen Engeland, Frankrijk, de Verenigde Staten en Turkije aan de Egyptische regering voorsteilen doen om gezamenlyk een mililtaire alliantie in het Midden-Oosten te vormen. Oorspronkelijk zouden de voor stellen Woensdag jl aan de Egyptische regering zyn overhandigd, maar in middels was de toestand in het land als gevolg der regeringsverklaring over de opzegging van het verdrag van 1936 van dien aard, dat de ambas sadeurs van de uitnodigende landen het beter achtten de plannen even op te houden. De nieuwe militaire alliantie zou het huidige BritsEgyptische verdrag van 1936 vervangen. Aangenomen wordt, dat het hoofdkwartier van het commando in Egypte zal worden gevestigd. In Egypte zelf zijn de gemoederen nog allesbehalve gekalmeerd. De „Mohammedaanse Broederschapspar tij" heeft er gisteren bij de regering op aangedrongen een oorlogstoestand met Engeland af te kondigen. De de monstraties in de grote steden, waar bij schade werd toegebracht aan Wes terse eigendommen, waren voor de Franse consul en de Turkse ambas sadeur aanleiding om bij de regering te protesteren. In Suez trokken de monstranten door de stad met doods kisten op de schouder om de begrafe nis van het Brits-Egyptische verdrag symbolisch weer te geven en in Een befaamde psycholoog vertelde mjj eens, dat vele van zijn pa tiënten grote afstanden vlogen om hem te raadplegen, maar dat hij de eerste paar dagen niets aan hen had. „Hun lichamen waren wel pre sent", zei hij, „maar hun geest toef de nog in een ander werelddeel" Uiterst belangrijke onderhandelin gen worden thans toevertrouwd aan al-wat-oudere mannen, die vermoede lijk al jaren lang te hard hebben ge werkt. Zullen die mannen op hun best zijn als ze net een uur of twaalf door de lucht zijn gesleurd?Men placht te zeggen, dat in de oude tijd van zeilvaart iemand min of meer Seacciimatiseerd was tegen de tijd at hij India bereikte en het dan ver der best kon klaren. Thans krijg je een paar onaangename inentingen en wordt vervolgens vrijwel naar In dia afgeschoten als een granaat uit een kanon. Misschien hindert dat niet zo erg bij particulieren. Maar het wil er bn mij niet in, dat onze diplomaten in vroeger tijden, die deftig naar hun cpnferenties en congressen reisden niet beter in staat waren iets te be reiken dan onze rampzalige tijdgeno ten. die steeds maar in en uit vlieg tuigen klauteren en rond de wereld wonden gesmeten als dolle pakket jes Nademaal U en ik misschien duur moeten betalen voor alle fouten ln onderhandelingen, mogen wij er mis schien wel op aandringen, dat al on ze gedelegeerden niet op de snelste manier naar hun conferenties reizen maar op de langzaamste manier, die op den duur wel eens de kortste zou kunnen blijken. Het bovenstaande leerzame over- peinzinkje is van de beroemde Engelse schrijver Priestley en de Groene vertaalde het uit de News Chronicle. Het is merkwaardig, dat verwante gedachten in deze schone herfstda gen bij totaal verschillende mensen opkomen. Godfried Bomans is alles behalve een Priestley, maai' zeer ze ker een soms geestig, altijd origineel man^ Hij geeft in Elseviers Weekblad een verrassend nieuwe visie op de po litiek. Hij constateert nl. dat vrijwel alle rampen in de historie zijn ver oorzaakt door energieke, actieve mensen die altijd vroeg uit de veren waren; aangezien de mens nu zo ge brekkig is samengesteld, dat hij va ker vergissingen begaat dan juist handelt, is het raadzaam voor de staatsman in bed te blijven liggen; wij missen dan wel zijn weinige goe de daden, maar zijn ook verschoond gebleven van zijn ontelbare misslagen: „Landen onder een enigszins sla perig bewind zijn altijd welvarend. De staat Peru steeg in 1857 tot on gekende bloei, omdat de toen rege rende president Fernandez niet voor II uur wakker werd en ook daarna weigerde op te staan. Ongelukkig ge noeg werd hij door samenzweerders van bed gelicht en opgevolgd door generaal Juana, een doortastend man met een geweldige eetlust en uitge breide politieke betrekkingen. Hij stortte het land in een aantal ver wikkelingen, waaruit het gehavend en met een zware staatsschuld te voorschijn kwam. Peru is daar nooit meer bovenop gekomen. Toch leren de Peruaanse Kinderen nog steeds dat Fernandez een sufferd was, wat overigens juist is, als men maar be grijpt dat we het van sufferds hebben moeten. Fernandez was, met Talley rand, de laatste horizontale politi cus. Nadien is men de staatkunde verticaal gaan beoefenen, klaar wak ker en uitgeslapen. De gevolgen ble ven niet uit. Maar de mensheid heeft nieuwe middelen ontdekt om het ge slacht der politici onschadelijk te maken. Wanneer U een foto bekijkt van een conferentie zult U altijd een aantal heren zien, die of reeds aan een welvoorziene dis zitten ofwel ken nelijk van plan zijn dit dadelijk te gaan doen. In beide gevallen glim lachen zij. Soms is het ons bescho ren een politicus te zien, die juist Alexandrië besloot de gemeenteraad de straten, die namen van Britse mi litairen dragen, andere namen te ge ven. Het Britse regiment „South Lan cashire" uit Triest zal binnenkort naar de Soedan vertrekken. Het re giment heeft ruim vier jaar dienst gedaan in de Brits-Amerikaanse zóne van Triest. Na een parade voor de opperbevelhebber van de Brits-Ame rikaanse strijdkrachten, generaal Winterton, heeft deze gewezen op de „zeer delicate" taak, die het regi ment wacht. EGYPTISCHE BESCHULDIGINGEN Egypte heeft in de Beheerscommis sie van de V.N. Engeland er van be schuldigd, Libye financieel en politiek te willen beheersen en de V.N. als ge zaghebbend orgaan te willen vervan gen. De Egyptische afgevaardigde be schuldigde de hoge commissaris van de verenigde naties voor Libye, de Nederlander Adriaan Pelt, er van de Engelsen in de kaart te hebben ge speeld. De hoge commissaris handelde zon- 1 der een juist overleg met zijn raad en sloeg herhaalde malen de aanbe velingen van de algemene vergade ring van de Verenigde Naties m de wind, aldus de Egyptische afgevaar digde. Adenauer zal Grotewohl Woensdag antwoorden Woensdag a.s. zal dr. Adenauer namens de bondsregering in de West- Duitse bondsdag een verklaring afleg gen, waarin de laatste verklaringen van premier Grotewohl en de Oost- Duitse volkskamer beantwoord zullen worden. Vrijdag heeft de bondsregering be sloten de* bondsdag en de bondsraad omgaand een wetsontwerp over de grondslagen van een verkiezingsrege ling voor geheel Duitsland te doen toekomen. Voorts heeft Vrijdag de bondsregering de laatste verklaringen van Grotewohl en de volkskamer diepgaand bestudeerd. De bondsregering sprak zich tegen het verzoek uit om de huidige onder handelingen van Adenauer met de drie geallieerde hoge-commissarlssen over het opnemen van de bondsrepu bliek in de Europese gemeenschap af te breken of uit te stellen. Gelden van Belgische ondergrondse verduisterd? De secretaris-generaal van een groep voormalige Belgische verzets strijders, Emile Delcourt, heeft in Brussel op een persconferentie ver klaard. dat sedert de oorlog negen millioen Belgische francs, oorspron kelijk bestemd voor de ondergrondse, naar de communistische partij zÖn overgeheveld. De regering heeft beloofd een on derzoek in te stellen. HET BRITS—PERZISCHE OLIEGESCHIL Schacht vertrekt eind deze maand naar Teheran De Engelse regering heeft de tekst van de resolutie gepubliceerd, die zü bü de Veiligheidsraad zal indienen inzake het Brits-Perzische oliegeschil. In de resolutie wordt de Veiligheidsraad verzocht aan te dringen op her vatting van de onderhandelingen tussen Engeland en Perzië. Tevens ver zoekt Engeland de raad er van kennis te nemen, dat Perzië in tegen stelling met Engeland geen gehoor heeft gegeven aan de uitspraak van het Haagse Hof, waarin werd verzocht om voorlopige handhaving van de status quo te Abadan. Perzië heeft de resolutie echter reeds van de hand gewezen, omdat het van mening is, dat aanvaarding de V.N. zouden toe staan zich in Perzië's binnenlandse aangelegenheden te mengen. De Engelse resolutie is van min stens zes stemmen verzekerd, dat wil zeggen één minder dan de vereiste meerderheid. De landen, die zy het met enige aarzeling hun steun hebben toegezegd, zijn de Ver. Sta ten, Nederland, Turkije, Frankrijk, Ecuador en Brazilië. Wanneer men aanneemt, dat de Sowjet-Unie, China en Engeland (als belanghebbende niet stemgerechtigd) zich van stem ming zullen onthouden, kan de steun van India of Joegoslavië beslissend zijn. De houding van deze beide lan den is nog niet zeker. In de resolutie wordt er voorts op aangedrongen elke actie te vermij den. die zou leiden tot verdere ver slechtering van de toestand of tot het maken van inbreuk op de rechten, eisen of positie-van partijen. Trygve Lie, de secretaris-generaal van tafel opstaat. Zijn glimlach toeft dan op de rand der gelukzaligheid. De gedachte om diplomaten, terstond na aankomst op het vliegveld, vol te stoppen met spijs en drank, ont springt aan een diep inzicht in de menselijke natuur". Idus Bomans, die uiteindelijk tot i dezelfde conclusie komt als k Priestley. Van de sufferds moe ten we het hebben, van de langsla pers en de liefhebbers van een goede maaltijd, van de rustigen, die het niet met hun zenuwen te kwaad heb ben. Er zit iets aantrekkelijks in die ge dachte. En voor de gewone huis-, tuin- of keukenmens toch ook iets bruikbaars. Vermoedelijk maken we ons allemaal veel te druk om geluk kig te kunnen zijn. We sloven ons uit voor dingen die over vijftig jaar ver geten zullen zijn, zoals wy zelf. En we zouden er beter aan toe zijn, als we de dingen wat kalmer aan deden. Tot slot van deze toch al onge bruikelijke Kantlijn nóg een merkwaardige overeenkomst. Zoals bekend zijn in Zeeland de tehuizen voor ouden van dagen een zeer actueel onderwerp. Er is zoveel animo voor het bouwen daarvan, dat het provinciaal bestuur regelend wil optreden. Ook in India maakt men zich druk over tehuizen. Maar niet voor ouden van dagen. Er zijn daar verkiezingen op til en als een van de belangrijkste punten op haar verkiezingsprogram heeft de Ram Raya party geplaatst: het stichten van tehuizen voor oude koeien. Je moet maar op de gedachte ko men! van de Verenigde Naties heeft een onderhoud gehad met dr. Mossadeq. Dr. Hjalmar Schacht, Hitler's finan cieel deskundige, heeft bekend ge maakt, dat hy zich op uitnodiging van de Perzische regering naar Te heran zal begeven. Hg zal daar ver moedelijk de laatste week van Octo ber aankomen. In Cairo werden demonstraties georganiseerd om instemming te betuigen met de beslissing van de Egyptische minister-president Mustafa El-Nahas I'asha, die het Engels-Egyptische verdrag van 1936 wil verbreken. Hier en daar waren de demonstraties zo stormachtig, dat enige demonstranten licht gewond werden. Twee Soedanese studenten klimmen op een gepar keerde auto om de beslissing van de minister-president toe te juichen. Italië zou evenwei Atlantisch blok moeten verlaten De Sowjet-Unie heeft geen bezwaar tegen een herziening van het met Ita lië gesloten vredesverdrag en de toe treding van dit land tot de Verenigde Naties, mits de met Bulgarije, Hon garije, Finland en Roemenië gesloten vredesverdragen eveneens worden herzien en ook deze staten tot de or ganisatie der Ver. Naties worden toe gelaten, aldus begint de officiële tekst van het Sowjet antwoord op de Wes telijke nota's Inzake Triest. De Sowjet-Unie is van mening, dat een herziening van het Italiaans vre desverdrag op geen enkele wijze af breuk mag doen aan het handhaven van de vrede. „Zg mag niet worden gebruikt om Italië meae te slepen bg de volvoering van de agressieve plan nen van het Noord-Atlantische blok". Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft in een offi ciële verklaring de Russische voor waarden van de hand gewezen. „Een poging om de verdediging van Italië te schelden van die van ae vrye we reld", aldus noemt Amerika het Rus sische voorstel. Vrijdagavond vertrokken verbin dingsofficieren van de V.N. met een jeep naar Pan Moen Djon om een on derzoek in te stellen naar communis tische beschuldigingen, volgens welke opnieuw de neutrale zóne van Kae- song door geallieerde vliegtuigen zou zijn geschonden. Vanmorgen zou het onderzoek worden voortgezet. Volgens het Chinese persbureau gaven deze „provocaties" aanleiding tot diepe twijfel over de ernst van de Amerikanen om tot hervatting van de besprekingen te komen. Zoals reeds enige tijd geleden werd medegedeeld, hebben de Koningin en de Prins de uitnodigingen aanvaard van de president der Verenigde Staten en mevr. Truman en van de gouver neur-generaal van Canada om in de loop van 1952 officiële bezoeken aan de V.S. en Canada te brengen. Naar wij vernemen is thans beslo ten dat deze beide bezoeken in April 1952 zullen plaats hebben. De honderdduizend „verloren"? Vrydag is Pieter Jan Bruin, de ambtenaar van de dienst der publie ke werken, die in April van dit jaar 113.000 verduisterde, in de hoofd stad teruggekeerd. Hij was onder bewaking van par ketwachten uit Bfeda, die hem had den overgenomen van marechaussee's uit Roosendaal. Op het C. S. ontstond direct grote belangstelling van de zijde van het publiek, toen de naam Pieter Bruin de ronde deed. Mannen van de Am sterdamse parketwacht stonden klaar om hem zo snel mogeiyk, via de Prin sengracht het paleis van justitie naar het huis van bewaring over te brengen. Zeer waarschqnlgk zal het verhoor door de officier van justitie en de rechter-commissaris weldra een aanvang nemen. De vraag is nl.waar zijn de 113.000 gebleven? Volgens Piet. tegenover de parketwachten „verloren". Prijzen voor Iractorpetroleum en gasolie verhoogd. Als gevolg van een stijging op de vrachtenmarkt zijn de prijzen voor tractorpetroleum met ingang van 15 October met 0,50 per 100 liter en de prijzen voor gasolie met 0.52 per 100 liter verhoogd. STICHTING WERD OPGERICHT Vervoer met binnenschepen Op initiatief van de Eigen Vervoers Organisatie werd Vrijdagmiddag in hotel „Rotterdam" tc Terneuzen een byeenkomst gehouden, waaraan o.m. werd deelgenomen door een aantal belangrijke verladers by de binnen scheepvaart, de voorzitter van de Kamers van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden, de heer C. A. Kanuneraad, de secretarissen van de Kamers van Koophandel te Middelburg en Terneuzen, de heren A. SS. de Jonge en A. Hendrikse, de bevrachtingscommissaris te Terneuzen, de heer A, I* L Weynen en verscheidene functionarissen van de landelijke en regionale E.V.O. Het doel van deze bijeenkomst was te komen tot de oprichting van een Stichting Veriadersbelangen Binnen scheepvaart in de provincie Zeeland. Soortgelqke stichtingen bestaan reeds in de provincies Limburg, Noord-Holland, Groningen, Utrecht en Noord-Holland. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter van het Districts- bestuur der E.V.O., de heer C. Duve- kot, die er in zyn openingswoord op wees, hoe zeer het gewenst is, dat de verladers bij de Binnenscheepvaart tot regionale samenwerking komen en dat door de overheid een dergelyke samenwerking ten zeerste op prgs wordt gesteld. WETSONTWERP De plaatsvervangende landelyk se cretaris der E.V.O., de heer W. Vis. gaf hierna een nadere uiteenzetting, waarbij hg er op wees. dat in het thans In hu ba. la.-'.ing" zijnde wetsont werp tot regeling van het vervoer van goederen met binnenschepen is opgenomen de mogelijkheid tot het oprichten van schippersbeurzen, waarvoor de verladers en schippers dienen samen te werken. Bg de be handeling van het wetsontwerp heeft de minister van verkeer en water staat het grote belang van een goede samenwerking tussen verlader en vervoerder als de onderhavige zeer toegejuicht. STICHTING OPGERICHT Na uitvoerige discussie, waarby de ontwerpstatuten artikelsgewijs wer den behandeld, besloot men in prin cipe over te gaan tot de oprichting van een Stichting Veriadersbelangen Zeeland. Een voorlopig bestuur werd hierna gevormd, waarin een zestal der belangrykste Zeeuwse verladers zitting hebben, namelijk de heren C. Duvekot, graanhandel. Goes; G. P. A. van den Berg, Azóte, Sluiskil; ir. R. van Krevelen, coöp. Suikerfabriek, Sas van Gent: drs. A. J. P. Verschaf- fcl. Walzenmolen. Sas van Gent en G. J. W. van der Peyl, X.V. De Hoop, Terneuzen. NIEUWE BASIS In afwachting van de latere ver kiezing van een definitief bestuur zal het voorlopige bestuur thans de nodige werkzaamheden verrichten. De verwachting werd uitgesproken, dat met de totstandkoming der Stichting een gezonde en effectieve basis is geschapen voor de beharti ging van de belangen der verladers, en daarnaast ook van de afzenders en de ontvangers. KORTE PREDICATIE De ogen des Heren zijn aan alle plaatsen. Spr. 15 3. IVat betekent dit voor ons Laat mij drie dingen mogen noe men. Als eerste: dat Gods oog ons ziet, is een waarschuwing wanneer wij zijn wet overtreden. Voor de mensen kunnen we allerlei dingen verborgen houden. Vooral gedachten kunnen we diep wegstoppen in ons hart. Maar Gód ziet ze. Ik hoop echter, dat de alwetende en de alziende God voor U niet is als een grote politieagentf die je een bekeuring geeft, als je in overtreding bent. ln het geloof hebben wij immers Jezus Christus als onze Verlosser. En door Hem zijn wij kin deren van God. Daarom moeten we gehoorzamen, niet uit vrees voor straf, maar uit dankbaarheid. Leven naar Gods wil, omdat tce weten, dat we anders Hem verdriet doen. Het tweede zou ik zó kunnen for muleren: dat Gods oog ons ziet, is een aansporing bij ons werk. Elk werk dat we verrichten en denk daarbij ook aan de huisvrouw en aan het schoolkind is de taak, waar toe Gód ons heeft geroepen. Ieder mens is geneigd, om te verslappen, om eens lui te wezen, om niet voor honderd procent zün ziel er in te leggen. Maar er is contróle! Gods ogen zijn aan alle plaatsen. Het zijn de ogen van onze hemelse Vader, die met liefde ons gadeslaat en die zo graag ziet, dal wij ons werk góéd doen. Het derde hangt hier enigszins mee samen: dat Gods oog ons ziet is een troost bij moeilijkheden en smart. De één heeft meer meegemaakt dan een ander. Maar we weten allemaal uit ervaring, dat ieder huisje zijn kruisje heeft. Vaak kunnen we er niet tegen op. En ook trouwe vrienden handen kunnen vaak niet helpen. Maar Gód is er. Zijn ogen zijn altijd op ons. DU betekent niet, dat er nu geen moeilijkheden meer zijn, en geen smart. Het betekent óók niet, dat wij nu het „waarom" van de dingen ver staan. Maar in het geloof mogen wij weten, dat het altijd goed is, zoals God ons leven leidt en dat van een ander. Valt het moeilijk, om dit vast te houden, dan zien we omhoog. En ive merken dat we niet alleen zijn. God onze Vader let op ons. Hij leeft met ons mee. Hij zal ons helpen en sterken. M. G. Westerhof. Nieuwerkerk in Duiv. Het departement van O., K. en W. overweegt een circulaire te doen alt gaan naar de gemeentebesturen om de openbare scholen des Zaterdags te sluiten, geiyk hiertoe ook op de departementen plannen bestaan, al dus De Tel. De kolenschaarste maakt bezuiniging op 't brandstofverbruik hoogst ge wenst. Hetzelfde verzoek zouden dan de besturen der bgzondere scholen ontvangen, opdat alle onderwijsinstel lingen des Zaterdags gesloten zouden zijn. Een definitieve beslissing is echter nog niet gevallen. De staking bij het Franse onderwijs, die zich tot dusver tot de examinatoren voor eind-examens beperkte, beeft zich thans uitgebreid tot de docenten aan de philisophische faculteit van de univer siteiten van Parijs en Bordeaux. Eisen van het Belgisch Vakverbond Nadat men bg het Algemeen Bel gisch Vakverbond in België reeds ge durende geruime tijd hierover bezig is geweest, werden Donderdag jl. door dit vakverbond aan de Belgische re gering voorstellen voorgelegd tot de vorming van een fonds ten bedrage van 2 milliard francs, waaruit aan de werknemers een uitkering ineens zal geschieden ten bedrage van 500 francs voor mannen boven 21 jaar. 400 francs voor vrouwen boven 21 jaar en 350 francs voor werknemers beneden 21 jaar. De benodigde gelden voor de vor ming van dit fonds zouden verkre gen moeten worden uit de bgzondere winsten, gemaakt door de bedryven. die thans onder hoogcon.iuctuur wer ken. Het overschot van dit fonds zal bestemd zgn voor bouwcredieten. Voorts wenst men het ouderdomspen sioen vastgesteld te zien op 26.000 francs per jaar, terwyl men eveneens verlenging van de huishuurwet, die aan het einde van dit jaar afloopt, eist. Bg het indienen van de voorstel len is medegedeeld, dat zowel in de Belgische mijn- als metaalindustrie met ingang van 23 October a.s. ge staakt zal worden, indien deze niet wordt aanvaard. Arbeiders in de an dere industrieën en de havenarbei ders hebben zich in deze solidair ver klaard. In de Ministerraad van Vry dag zal deze kwestie worden .bespro ken. Hierbij wordt opgemerkt, dat het Algemeen Christelijk Vakver bond in België met de gestelde eisen niet volledig accoord gaat. Verkiezingsstrijd in Argentinië mef messteken In Buenos Aires zgn drie personen in 'n ziekenhuis opgenomen; een van hen was door messteken ernstig ge wond, nadat leden van de party van Peron een bgeenkomst van de radica le partij hadden overvallen. De democratische party heeft de minister van binnenlandse zaken in een nota verzocht drie candidaten van het nationale congres en 250 par- tgleden, die in verschillende delen van het land zgn gearresteerd, vrij te la ten. De party herinnert de minister aan de belofte van de regering om gedurende de verkiezingsstrgd de op positiepartijen alle mogelijke waar borgen te verschaffen. De Tsjecho-Slowaakse trein, waarin vorige maand meer dan 100 personen naar West-Duitland ontsnapten, is thans aan Tsjecho-Slowakije teruggeven. DE VOORSPELTt FRAAI HERFSTWEER Geldig tot Zaterdagavond. Droog weer met weinig bewolking. Overwegend matige Zuid-Oosteiyke wind. Weinig verandering in tempo» ra tuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1