Verpleegster spon fantastisch warnet van oplichtingen w AMERIKAANSE TOERISTEN OVER HUN REIS DOOR NEDERLAND HERFSTPRACHT IN ZEELAND VRIJDAG 12 OCTOBER 1951 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S ROME TROK ALS EEN MAGNEET Schoonpapa geloofde rotsvast in „Thea" Een 31-jarige Nederlandse verpleegster-verloskundige, die ruim drie jaar In Duitsland had gewoond, heeft in een half jaar tyds een fantas tisch warnet van oplichtingen weten te spinnen, waaraan ten slotte een notaris, die wantrouwen ging koesteren, door aangifte by de politie een einde heeft weten te maken. Het heeft de justitie heel wat moeite ge kost de vrouw tot een bekentenis te krygen. Het verhaal begint einde Maart va n dit jaar, toen de verpleegster- verloskundige Th. C. M. B. 2p werd Thea genoemd met haar zes jarig zoontje een hotel in Bergen op Zoom betrok. Toen haar geld op was, verschafte een familielid haar onderdak. Zy gaf voor een grote koffer met goederen naar het station D.P. te Rot terdam te hebben gestuurd, maar ze had haar portemonn&ie verloren en daarin zat het re$u van de bewuste koffer. Thea kwam er zelfs toe naar het station te gaan om de koffer die niet bestond af te halen. Toch was ze brutaal genoeg om by de politie aangifte van vermissing te doen, toen de beambten aan het station haar zonder koffer lieten ver trekken. Begin Mei kwam' ze andermaal I en keerde terug met de tijding, dat naar Rotterdam en nam haar in- alles in kannen en kruiken was. Tan- trek in een hotel. Toen ze hoorde te zou bijspringen. Een dag later dat een Kralingse familie, die een1—-- - - groot huis bewoonde, naar Australië ging emigreren, stapte Thea naar een grote meubelzaak en bestelde er voor elf duizend gulden meubi lair, omdat ze het huis als particu liere kraaminrichting wilde gaan ex ploiteren. Het Rotterdamse hotel ver liet ze zonder betalen. Van het huis kwam niets en de koop van meube len moest worden geannuleerd. Midden Mei kwam Thea als ver pleegster in een Rotterdams rust huis, waar in korte tijd de zoon des huizes zo verliefd op haar werd, dat ze tot huisgenote weid gepromo veerd. Thea's toekomst scheen ver zekerd, want schoonpapa in spé was voornemens een ander huis als rust huis te gaan inrichten en dat zelf te gaan exploiteren. Het bestaande rusthuis was dan voor het verliefde paar, als het getrouwd zou zijn. „TANTE" ZOU WEL HELPEN Maar voor de koop van dat „andere huis" benevens de inrichting er van was wel een ton nodig. Thea zei, wel raad te weten. Haar tante in Bra bant, wier man dodelijk verongelukt zou zyn -de man is echter nog springlevend kreeg toch een flin ke uitkering van de verzekering. Thea wendde voor. naar die tante te gaan 108. Hoofdpijn is een allevxansziekte want. slechts weinigen hebben hét voorrecht geen hoofdpijn te kennen. Daarentegen zijn er talloos velen die er vaak onder gebukt gaan. Het was dr. Bayard T. Horton, werkzaam aan de Mayokliniek in de Amerikaanse staat Minnesota, die in 1939 ontdekte dat een stof, histami ne genoemd, „het"' hoofdpijn-gif is. Dit gif ontstaat op verschillende plaatsen, o.a. in de huid en in de lon gen, als reactie op schadelijke prik kels of door ziekte van cellen. His tamine is in vele organen gevonden en Jcomt ook in kleine hoeveelhe den voor in het stromende bloed. Het lichaam tracht deze stof echter on schadelijk te maken door een fer ment, de histaminase, dat in longen, nieren, darmslijmvlies, bloed enz. wordt aangetroffen en dat. de hista mine vernietigt. Slaagt het daarin niet, zodat een overmaat aan hista mine ontstaat, dan zijn naast mo gelijke andere verschijnselen hoofd pijnen het gevolg. Maar het feit dat de giftige hista mine hoofdpijn veroorzaakt, zegt uiteraard niets omtrent de werkelijke aanleiding 'van deze kwaal. Bij uit gebreide verbranding van de huid zal de lijder hevige 'hoofdpijn gen, maar iedereen voelt hoe ging Thea naar een telefooncel, belde a.s. schoonpapa op, verdraaide haar stem als „tante" en zei royaalweg, dat ze met 20 mille wilde helpen. Thea had ook verhalen opgehangen over haar verleden. Ze zou met oen arts getrouwd zyn geweest en een collega van haar vroegere man zou ook wel een steentje willen bjjdragen, omdat hij veel aan haar gestorven 'echtgenoot te danken had. Deze Haagse dokter zou haar naar een notaris in Bergen op Zoom verwezen hebben. Het verloofde paar mitsga ders papa trokken daar heen. Het re sultaat was echter nihil, want de no taris vertrouwde Thea niet en waar schuwde in een apartje schoonpapa, die echter de waarschuwing in de wind sloeg. Na enige dagen mat Thea zich weer de stem van „tante" aan, zei tegen schoonpapa dat er niemand safer was dan Thea en dat nu een notaris ln Roermond de kwestie zou regelen. Maar ook deze notaris trapte er niet in. Weer greep Thea in een cel naar de telefoon, sprak nu als de vrouw van de behulpzame dokter, die hele maal uit Zwitserland opbelde en ver telde, dat een notaris ln Rotterdam de kwestie zou gaan behandelen. Toen Thea er niet onder uit kon komen om de doktersfamilie van haar va- cantiereis terugkerend, op Schiphol te gaan afhalen besloot ze die fami lie uit haar machinaties te doen ver dwijnen. Terwtfl Thea met haar ver- loofde naar Schiphol onderweg was, si ontving schoonpapa in spe telegra- l1 fisch bericht, dat er van aankomst j in Schiphol niets kon komen, omdat 1 dè familie, in Rome slachtoffer van een ongeval was geworden. Thea ver trok nog dezelfde dag naai- Brabant om de vader van de arts, naar zy voorgaf, de droeve tyding te gaan brengen. Schoonpapa hoorde op een gegeven moment .Roosendaal" aan de telefoon. Thea vroeg geld om de oude man naar Rome. te kunnen ver gezellen. MET EEN BROK IN HAAR KEEL Teruggekeerd uit de stad der ze ven heuvelen vertelde ze met een brok in haar keel, dat ze in het zie kenhuis aan het sterfbed had gezeten Voor zijn laatste snik had de dokter nog kunnen stamelen: „alles is in orde, het huis is voor jou". Vijf dagen later had men Thea weer in een telefooncel kunnen vin den. „U spreekt met Schiphol" zei ze tegen haar schoonvader en maak te hem wys, dat het testament door Thea persoonlijk in Rome moest wor den afgehaald. Dit leverde haar op nieuw een vliegreis naar Rome op. Rome scheen haai- te trekken, om- J dat ze daar kennis had gekregen I aan een zekere Silvastri, die ook Duits verstond. Onder het genot van een glas wijn Vertelde ze een lange brief naar huis te hebben geschre ven. Of Silvestri ook de groeten wil de doen en deswege zijn handteke- Zo kon het gebeuren, afschrift van het testament in het Duits, ondertekend door Giovanni Silvestri, Notar zu Rom. Het was een mooi testament. Haar was een hypotheek van 120.000 toegekend, rentende 3 pet. Trouwde Thea, dan kreeg ze nog 50 mille en voor haar zoontje was een bedrag van 20 mille plus rente gereserveerd, oit te keren by zyn meerderjarigheid. Schoonpapa in spe was in zijn sas en borg het vermeende testament op een veilige plaats. De vreugde werd echter spoedig getemperd. Het Zwit serse consulaat belde nu op en het was ditmaal echt, althans het opbellen dat uit Rome bericht was ontvangen van het plotseling over- lyden van de oude vader van de arts. die in Rome was achtergebleven. Of Thea nu de volgende dag naar Rome kon komen om bij de opening van het testament aanwezig te zijn. Thea had zelf dat consulaat tevoren opge beld en het doen voorkomen, alsof het met Rome verbonden was. Toen Thea thuis kwam was ze er nog juist getuige van dat schoonpapa het Zwitserse consulaat aan de lijn had. WEER NAAR ROME En zo ging Thea voor de derde maal op kosten van schoonpapa naar Rome. Twee dagen later keerde ze terug met een afschrift van het ..tes tament". weer voorzien van een lak zegel en weer ondertekend door Gio vanni Silvestri, die zich van geen kwaad bewust was en helemaal geen notaris was. Dit testament was nog prachtiger. Zowel voor Thea als voor haar zoontje waren twee ton be stemd. Schoonpapa lachte en borg het tweede testament bij het eerste. Twee dagen later drukte schoonpa- Luitenant-generaal C A. Rijnders overieden Te Bronbeek bij Arnhem is over leden de luitenant-generaal b.d. van het K.N.I.L. C. A. Rynders, die van 1932 tot 1 Juni 1946 commandant van Bronbeek geweest is. Hy was ridder vierde klasse der miiltaire Willems Orde, drager van de ere-sa- bel, ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw en werd in 1901 tot of ficier bij de K.N.I.L. beëdigd. By K.B. van 26 October 1906 werd hij benoemd tot ridder vierde klasse der Militaire Willemsorde, na grote dap perheid en beleid by een actie op Flores in 1905. Op Bronbeek ver kreeg hij de titulaire rang van luite nant-generaal. pa opnieuw zyn oor tegen het tele foontoestel. Het „Nederlandse consu laat in Rome" was aan de ïyr.. Of Thea naar Rome wilde komen, om de in het Nederlands vertaalde docu menten te halen. Schoonpapa telde neer voor een vierde vliegreis en na terugkeer van Thea ging zy met haar toekomstig j schoonvader naar de Rotterdamse notaris, om het huis dat papa kopen wilde, op zyn naam te krygen. GEARRESTEERD Zover is het niet gekomen. Dank zy een der notarissen was de politie inmiddels ln de arm genomen. Op 2 October werd Thea op vermoeden van valsheid in geschrifte gearresteerd. Ze toonde zich hoogst verontwaar digd en schoonpapa, die rotsvast in zijn as. schoondochter en het sprook je van de grote legaten geloofde, kon er slechts met moeite toe ge bracht worden de „waardepapieren" uit handen te geven. Voor haar over brenging naar de Officier van Justi tie vertelde Thea nog, dat ze bij een notaris in Rotterdam haar testament had laten maken ten behoeve van haar schoonvader. Op het ogenblik zou die te ontvangen erfenis echter slechts bestaan uit een minderjarig kind. plus een schuld van 3500, te betalen aanzichzelf Schoonpapa voelt zich namelyk beetgenomen voor 3500 aan reisjes naar Rome en der gelijke. In de verblndingsschool der Konlnkiyke Marine te Amsterdam heeft de bevelhebber der Zcestrydkrachten en chef van de Marinestaf, vice-adml- raal A. de Booy, een gedenkplaat onthuld voor de gevallenen van de verbindingsdienst ln de Tweede Wereldoorlog. Enquête van A.N.V.V. Over het algemeen valt ons land wel in de smaak Amerikaanse touristen vinden de Nederlander» over het algemeen aar dige mensen. By het doorlezen van een willekeurig gegrepen stapel van duizenden enquêteformulieren, die door hen werden ingevuld, ziet men waarderende woorden voor onze hulpvaardigheid, gastvrijheid en prettig optreden. Het wereldgebeuren D' De enquête werd ingesteld door de algemene vereniging voor vreemde lingenverkeer A.N.V..V., in samen werking met scheepvaartlynen op Amerika. Ieder passagier kreeg een grappig geïllustreerd formulier en zeer velen hebben er gebruikt van ge maakt. De Amerikaanse bevindingen in de Nederlandse hotels blyken nogal uit een te lopen. Sommige touristen noe men ze comfortabel en schoon, doch anderen hebben klachten over bedie ning. uiterlijk, enz.. Merkwaardig is, dat vele Ameri kanen meer tevreden zyn over de ac commodatie in kleine steden. dan over die ln grote plaatsen. Het. „Goudviskommetje" in het Berkenbos te Oostkapelle. ning zetten, fajïl j dat Thea by haar terugkeer in het be- -usthuis een inmiddels verzegelde en- ïaclielvfc hel zot, zijn om dau"te vol- vetoppe meebracht, inhoudende een staan met de constatering: „O. die l-.eeft een beetje te veel histamine in zijn bloed." Bovendien, hisxamine-vorming is weliswaar veelvuldig, maar toch niet de enige schuld van hoofdpijn. In het totaal zijn er ongeveer 200 ver schillende aanleidingen voor hoofd pijn en iedere bijzondere aanleiding eist de speciale behandeling van de arts. Lang niet altijd is de zaak een voudig. Een vooroeeld? Een man kreeg altijd hoofdpijn op weg naar huis. De reden hiervan scheen moei lijk verklaarbaar. Tot men tot de ontdekking kwam, dat zijn weg voer de langs een terrein dat vaag herin nerde aan de landing in Normandië, waaraan de man met grote angst had deelgenomen. Hoewel de man zich- zelf in riet geheel niet bewust was van deze associatie, kon het nauw keurig onderzoek van de arts hem, door bet openleggen van de oorzaak, van zijn „hopeloze" hoofdpijn pene- No al het voorgaande schijnt het moeilijk vol te houden, dat de herse nen met gevoelig zijn voor pijn. Toch is het zo. Want de hoofdpijn die ons teistert wordt niet gevoeld in de her senen, maar in de gevoelige hersen vliezen of in de grote slagadertaktcen, zouiel in, als builen de schedel. Door spanning, druk, rekking of ontsteking van deze voor pijn gevoelige delen van het hoofd, treedt hoofdpijn op en ook door spanningen van oog-, nek- of slaapspieren. Maar de onge- voél*ge hersenen zijn daar onschul dig aan. We mogen aannemen, dat een mens rich u'el voor zijn hqofd interesseert. Welnuis het U wel eens opgevallen, dal bij verslapping der nekspieren het hoofd van een volwassene steeds naar voren valt, doch dat by een baby het hoofdje naar achteren dui kelt? H. Pétillon. 7.482.527.790 dollar voor economische en militaire hulp Wetsontwerp door Truman getekend Na de aanbeveling van de commis sie voor de toewijzingen van het Huis van Afgevaardigden heeft president Truman een wetsontwerp getekend, waarin een bedrag van 7.482.527.790 dollar wordt uitgetrokken voor het verlenen van economische en militaire hulp aan het buitenland. Dit is slechts 45 millioen dollar minder dan de Amerikaanse president had aange vraagd. De gehele bezuiniging betreft de economische hulp aan Azië en aan het gebied van de Stille Oceaan. De commissie adviseerde ruim vyf milliard dollar ter beschikking te stellen voor de militaire hulp aan Europa en ruim één milliard voor de economische steun aan dit werelddeel. Truman heeft Averell Harriman of ficieel benoemd tot directeur van de organisatie voor wederzijdse beveili ging, welke toezicht moet houden op het nieuwe program van militaire en economische hulp aan het buitenland. Goud aan boord van de „Van Heutz" in beslag genomen Belastingambtenaren te Hongkong hebben beslag gelegd op goudstaven en Amerikaanse gouden munten ter waarde van ongeveer 170.000 gulden aan boord van het Nederlandse mo torschip „Van Heut an de Kon. Ja va-China Paketvaart te Amsterdam. DE KEUKEN De Hollandse keuken schynt door gaans wel in de Amerikaanse smaak te vallen. Al blijft de vraag naar meer verse groenten en fruit, alsook naar yswater aanhouden. Enkele Amerikanen vragen meer begrip voor het „cleanen" en persen van hun kle ding- Dit servicebegrip is nog niet tot alle Nederlandse hotelhouders door gedrongen. Gebrek aan heet water bleek een ongerief in vele hotels. Landschap, b|pemen en stedenschoon worden door alle ondervraagden be zongen. Toch vindt men er wel een enkele scherpe opmerking tussen. Iemand antwoordde op de vraag: „Wat viel u tegen?": „Marken, dege neratie van mensen". Sommigen klaagden over tegemoetkomendheid in winkels, anderen zouden graag wat meer hulpvaardigheid en deskun digheid in reis- en informatiebureaux willen bespeuren. Den Haag.krhgt er een enkele maal van langs, omdat de fontein op het Binnenhof nogal vuil was. Vele touristen, die met een reisbu reau een Europese tour maakten, klaagden, dat hun verblUf in Neder land te kort was. Holland is veel mooier en Interessanter, dan men dacht. Speciaal wordt In diverse ge vallen gevraagd om meer aandacht voor bezlchtigingsmogeiykheden van havens, sluizen, polder- en water werken. Hierover kon men geen of onvoldoende literatuur en voorlich ting machtig worden. Souvenirs bleken zeer ih trek. Zil ver, koperwerk, blauw Delfts, Hinde loper goed, linnen- en glaswerk, boe renbont en natuurlijk de nodige klompen en molentjes voeren met de Amerikaanse bezoekers huistoe. Enkelen op doorreis hadden geen tijd om zich iets aan te schaffen en één Amerikaan, die naar zijn getuigenis een heerlyke vacantie in Nederland had. moest zielig erkennen, dat hij geen geld meer voor een aandenken had. De „gin", zo schryft hy, was te lekker geweest. In glanzen van goud en blauw is September over het Zeeuw se land heengegaan. De nazo mer, die middagen gaf warmer dan in Juli en Augustus, weet van geen wijken. De glorie van het zonlicht schept nog vreug de in veld en beemd. Het blauw van de hemel omspant vaak de verten om ons heen. De vette kleigrond ligt gekoes terd in de warmte der zonne stralen. Het ts herfst, we voelen het aan de ochtenden, die fris zijn en aan de avonden, die kil worden. Over de Zeeuwse stromen en het land strijkt soms plots een witte nevel. Prikkelend is de geur van de zee, die in eeuwig rustloos beweeg, de Zeeuwse kust om spoelt. Over het duin ligt een waas van roestgroen en blauir. ln de bramenstuiken trekt het kleurenspel van verkleurd blad en het rood en blauw der vruchten de aandacht. Maar niet alleen in veld en duin, ook en juist bovenal in de bosrijke streken rond Dom burg. Oostkapelle, Burgh en Haamstede, kan men genieten van de herfsttinten: een feest van groen, goud en parelgrijs. Fel contrasieert het oranje der lijsterbessen met het zilver van de berk, het brons van de eik met het bruin van de beuk. In het mos fonkelen de padden stoelen in veelkleurigheid. Maar ook in de stille stadstui nen is het nog volop fleur en kleur. De beuk strooit zijn nootjes over het pad en de kin deren spelen met glimmende kastanjes. In de tuintjes voor de woningen in de buiten wij ken van de grote steden ligt de naschitter van paars, geel en rood. In de Bevelandse boomgaar den verrast de kleurenpracht van het late fruit De Zeeuwse boerin vertoeft nog met vreugde in haar mei zorg bewerkte tuin. Daar buigt de zonnebloem haar bloem- schijf naar het licht, verlusti gen asters en dahlia's het oog en speelt de wind door de ro sé-, witte- en paarse floxen. Herfst, tijd van bezinning, overgang van zomer naar torn ier, van het leven naar de schijnbare dood. Op de aardappelvelden flik keren de herfstvuren van het vergeelde loof, dat de boer ver brandt, soms hoort men ergens het brommen van een dorsma chine. Nog zijn de herfststormen uit gebleven, nog kan een ieder ge nieten van de tere en broze herfstpracht Maar wacht niet te lang, want plots kan het zo ver zijn, dat er een eind is ge komen aan deze statige herfst- luister. Nederlands meisje aan Duitse pleegouders ontnomen Het Amerikaanse gerechtshof te Würzburg (Duitsland) heeft beoaald. dat hel zes-jarige Nederlandse meisje 1 Maria Dommek aan de zorgen van haar pleegouders ontnomen en naar haar moeder in Nederland gezonden zal worden. Het meisje werd kort na de ge boorte door haar moeder in 1945 in Duitsland achtergelaten. De moeder had haar aan de zorgen van het kin derloze echtpaar Burkert in Schwein- furt toevertrouwd en nog in 1949 in brieven verzocht het kind nooit te vertellen, dat de eigen moeder in een vreemd land woonde. De familie Bur kert, die het kind verzorgd had. wen ste niet meer van het meisje te scheiden. De Amerikaanse rechtbank gaf Maria echter aan de moeder terug grond van haar verklaring, dat het kind indertyd aan de Burkerts had overgedragen, omdat zy zelf in behoeftige omstandigheden verke rend vreesde dat men de baby „in het een of andere Duitse gesticht" zou onderbrengen. Raket ging door een vergissing de l"cht in. Ramp voor Amerikaans stadje kon nog juist verhinderd worden Een proefraket, die Woensdag per vergissing op de proefterreinen van „White Sands" was afgeschoten, is niet ver van Las Cruces neergekomen. De oorverdovende knal. waarmee de ontploffing gepaard ging, heeft in het plaatsje een paniek veroorzaakt. De verantwoordelijke militaire autoritei ten hebben verklaard, dat zij nog juist hebben weten te voorkomen, dat de raket op het stadje neerkwam, dank zij de geheime controlemaatregelen die het mogelijk maakten de richting van het projectiel te veranderen. Plevens zege e verkiezingen, die Zondag in dc helft van Frankrijk zyn gehou den, zyn ontegenzeggelijk een groot en overtuigend succes gewor den voor de regering van ae heer Pleven. De partyen, die de politiek van het kabinet Pleven ondersteunen, hebben allen stemmen gewonnen en de groeperingen, die zich het felste tegen de regeringspolitiek kanten, communisten en Gaullisten, hebben alle twee gevoelige klappen gekregen. De zwaarste verliezen leed de party van generaal De Gaulle. Wanneer men in Frankryk woont en hoort hoe alle Fransen, die men ontmoet, op hun regering kankeren, dan zou men zich kunnen verwonde ren, dat die gematigde partyen, die ln Parys het heft in handen houden, nu toch weer zeer duidelyk bezig zyn terrein te winnen op de oppositie-par ty en. Men heeft zich een tijdlang in Frankryk vol ongerustheid kunnen afvragen of het einde van het demo cratische bewind in zicht was. De de mocratische partijen toonden zich zo incapabel om aan de groeiende moei- lykheden het hoofd te bieden en de demagogische propaganda van Gaul listen en communisten won zo'n aan hang, dat het er naar uitzag, dat de meerderheid van het Franse volk zich van deze slappe, elkaar bestrydende en vaak verwerpelijk egoïstische par tyen zou gaan afwenden. anneer de communistische linkse party en de dictatoriale rechtse party (R.P.F.1 samen meer dan de helft van het Franse volk achter zich zouden krygen, dan zou de weg naar het avontuur ge opend zijn. Bij de parlements-verkie- zingen, die in de afgelopen lente ge houden werden, was dit gevaar het grootst Iedereen, die van Frankrijk hield en die dus begrijpt, dat een niet- democratische regeringsvorm in dit land het einde van alles zou beteke nen. heeft bij die verkiezingen zyn hart vastgehouden. De democratische partyen wonnen het op het niDpertje. want ze kregen gezamenlijk iets meer dan de helft van de stemmen. Deze laatste verkiezingen hebben nu echter uitgewezen, dat een vrij groot aantal Fransen de extremistische nartijen verlaten heeft. Laten we daarby mogen toegeven, dat ze dat in de meeste gevallen niet uit liefde voor die regeringspartyen hebben ge daan. Men verklaart het eerder door er op te wyzen. dat de gemiddelde Fransman erg gesteld is op een rus tig burgerlyk bestaan en dat hy. nu men hem er overal op gewezen heeft, dat een verschuiving van nog een paar duizend stemmen naar die extre mistische partyen het einde van de democratie kon betekenen, plotseling een beetje huiverig Is geworden voor het avontuur, dat de verdwijning van die democratie automatisch met zich mee Zal brengen. Daar profiteert het kabinet Pleven nu duidelyk van. Deze gedeeltelijke verkiezingen hebben de centrumpar- tyen. dat wil zeggen vooral de ver schillende liberale groeperingen, de boerenp&rty. de katholieke volkspar ty en in mindere mate ook de socia listen versterkt ten koste van dc Gaullisten en .communisten. Deze laatste party verliest niet erg veel stemmen. Maar sinds de party van Maurice Thorez met byna 30 van de stemmen een hoogtepunt had be reikt, is het percentage by elke ver- keizing iets teruggelopen. Toch vor men de communisten nog verreweg de grootste party Wat zal het directe resultaat zyn van deze verkiezingen? Ten eerste een versteviging van de regeringspolitiek. die meer zal gaan steunen op de liberale partyen. Dit zal zeker niet kunnen voorkomen, dat deze partijen zullen blijven kibbelen, wat vooral naar het buitenland toe de indruk zal blijven geven van een diepe verdeeldheid. De invloed van de socialisten zal verminderen. Een ^mengaan van de rechtse par tyen met De Gaulle is door het resul taat van deze verkiezingen nog min der waarschijnlyk geworden. In het kort samengevat, kan men dus zeg gen. dat de regering van de centrum- partyen op de oude voet voort zal gaan. nu echter iets meer overtuigd van zyn eigen kracht en iets minder gehypnotiseerd door uiterst rechts en uiterst links. Vice-admiraal Mountbatten opperbevelhebber in de Middellandse Zee Vlce-admiraal Graaf Mountbatten een neef van Koning George, is met Ingang van Mei a.s. benoemd tot Brits opperbevelhebber in de Middel landse Zee, als opvolger van admiraal sir John Edelsten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5