JIMMY BROWN, sportheld no. 1 WORDEN DE OLIEBESPREKINGEN BINNENKORT HERVAT Wat duizenden vrouwen 's morgens doen. HET KERKJE VAN Z0UTELANDE WERD GOED ONDERHOUDEN de, popruAii/istiz d/iawA b. fy Uw wüd&Uek PROVINCIALE ZEEUW SE COURANT DONDERDAG 11 OCTOBER 1931 ACHTER DE DIPLOMATIEKE SCHERMEN Zitting van de Veiligheidsraad uitgesteld tot Maandag a.s. Het schfynt, dat er achter de schermen van de Verenigde Naties druk gewerkt wordt om de onderhandelingen tussen Engeland en Perzië weer op gang te kragen, voordat de Veiligheidsraad bijeenkomt. Sommige leden van de raad. o.a. de Verenigde Staten, zouden de Engelse delegatie onom wonden medegedeeld hebben, dat zjj er niet aan konden medewerken om de Britse resolutie ln behandeling te doen nemen, als Engeland een niet meer inschikkelijke houding aan do dag zou leggen. De Engelse regering zou daarop z(j het zeer tegen haar zinbesloten hebben haar houding |e herzien. In Londen is in diplomatieke kringen verklaard, dat er mogelijk binnen en kele dagen een nieuw contact zal worden opgenomen tussen de Britse en de Perzische regering. Het zou echter voor de Britse rege ring moeilijk zijn als basis voor her vatte besprekingen de laatste infor mele Perzische voorstellen van 20 September te aanvaarden, die onlangs door de „Manchester Quardian" zyn gepubliceerd. Dat zou opgevat kunnen worden als een erkenning, dat de Britse regering een grove misreke nt gemaakt door die voor- ;rwerpen. Fateml, de assistent van Mossade< verklaarde te New York, dat PerzL bereid is het overleg met Engeland te hervatten. „Het is niet nodig, dat de ning heel stellen te verweri advertentie Elke ochtend zijn duizenden huis vrouwen bezig met wat zij „het prettigste ogenblik van de morgen" noemen. U kent dit Als de ochtend half voorbij is. verlangt U naar een geurig kopje koffie. U krijgt altijd weer goede zin, als Niemeijer's pittige Paarsmerk-Koffie in U.w, keuken staat te geuren. Er is weer een nieuwe koffiebon geldig nu gauw een pak versge- brande Niemeijer's Koffie gehaald en U kunt weer genieten Bovendien vindt U op elk pakje Niemeijer's Kofflb en Thee waardepunten voor het prachtige ,Safira"-tafejbestek. Een bezit van blijvende waarde, dat U met trots zult gebruiken. Even een brie fkaart aan Niemeijer - Groningen (dit adres is voldoende) en U ontvangt de ge- illustreerde geschenkenlijst gratis en franco. Internationale Journalistenconferentie te Parijs Op initiatief van drie Franse journa listenbonden zal 12, 13 en 14 October te Parijs een internationale journalis tenconferentie worden gehouden. Bon den uit de volgende landen zullen ver tegenwoordigd zijn: Duitsland, Enge land, België, Nederland. Denemarken. Noorwegen. Zweden, Finland, Canada en de V. S. De Federatie van Nederlandse Jour nalisten zal op deze conferentie wor den vertegenwoordigd door haar voor zitter, de heer L. Hanekroot, de secre taris mr, A. E. van Rantwijk en het lid van de buitenlandse commissie der federatie M. J. Rooy. Het doel van de conferentie is niet reeds tot oprich ting van een nieuwe internationale fe deratie over te gaan, doch het eens te worden over de beginselen. Zoals bekend is het bureau van de bestaande internationale journalisten- federatie. de I.O.J., tegenwoordig te Praag gevestigd. Men wil zich met de nieuwe federa tie tot de Westelijke landen beper ken. Cyprus-bevolking wil ook los van Engeland. In een schrijven aan de Griekse pre mier Venizelos. geven 400.000 inwoners van de Brit9e kolonie Cyprus hun be zorgdheid to kennen over het feit. dat de Griekse regering tot dusver de V N. nog niet hoeft verzocht de kwestie van de hereniging van Cyprus en Griekenland op de agenda te plaat sen. De op Cyprus verschijnende Griekse bladen noemen Perzië en Egypte voor beelden, waarop Griekenland tegen over Engeland te werk moet gaan- „Volg dii voorbeeld", besluiten zij. Confectiefabriek te Enschede door brand verwoest Dinsdagavond laat werd brand ont dekt in de weverij en confectiebedrijf N.V. Roba te Enschede. De vlammen sloegen uit het dak toen omwonenden de brand ontdekten. Toen de brand weer arriveerde had het vuur reeds ver om zich heen gegrepen, waardoor de brandbare installaties van het con- fectlebedilf in brand stonden. Het bedrijf, waar 40 personen wer ken. brandde uit De schade wordt geschat op minstens een ton. Bata legt werkplaatsen stil MILITAIRE ORDERS BLIJVEN UIT Wegens het uitblijven van verwach te militaire orders zullen met ingang van Maandag 15 October a-s. enige werkplaatsen van de Bata schoenfa brieken te Best tijdelijk worden stil gelegd. De betrokken werknemers, onge veer 300 in getal, worden op waclxt- Jeld gesteld. In totaal werkten tot usverre circa 2500 personen bij deze Nederlandse industrie. Ver. Naties „goede diensten" bewij zen", zei hg. „Het enige nodige is, dat Engeland goede wil betoont". Een andere aanwijzing, dat men probeert een debat over het oliege schil te vermijden, vormt het uitstel van de zitting van de Veiligheidsraad. Verwacht werd, dat deze vandaag zou worden gehouden, maar zij is uit gesteld tot Maandag. De „Manchester Guardian", die Maandag jl. de voorwaarden van het jonaste Perzische aanbod aan Enge land, gedaan voor het bevel aan de Britse technici om uit Perzië te ver trekken, onthulde, deelde Dinsdag mede dat de Britse regering destijds dit aanbod, ln strijd met een Ameri kaans advies, verwierp. MOSSADEQ WEENT NIET Volgens "dr. Claude Forkner, een arts van het zikenhuls te New York, waar de Perzische minister-president Mossadeq voor rust vertoeft, lijdt Mossadeq niet aan dë een of andere ernstige ziekte. Mossadeq voelt zich veel krachtiger dan bij zijn aankomst te New York, aldus deze arts. Mossadeq heeft een veertig bladzij den tellende rede in het Frans opge steld, die door een van zijn mede werkers zal worden voorgelezen. Mossadeq zal hieraan zelf enkele woorden in het Perzisch doen vooraf gaan. Conferentie over Duitse schulden uitgesteld. De conferentie van de Amerikaans- Brits-Franse commissie voor de Duit se buitenlandse schulden met verte genwoordigers der West-Duitse rege ring over de regeling dezer schulden is uitgesteld tot de volgende maand, aldus wordt van officiële Britse zijde gemeld. De internationale conferen tie der 25 crediteur-landen, welke in November a.s. te Londen zou worden gehouden, is uitgesteld tot December a.s. Moeilijkheden in Venezuela Naar verluidt, zou de toestand in Venezuela tengevolge van de studen- tenstaking meer gespannen geworden zijn. De rector van de universiteit van Caracus zou aangevallen zijn. Nadat het leger had ingegrepen zouden op standen uitgebroken zijn. De studen ten, die zich in groten getale voor de universiteit verzameld hadden, wer den door de politie verdreven. Er zou den talrijke arrestaties verricht zyn. 97 pC*. van onze invoer door uitvoer gedekt. Volgens de voorlopige gegevens van het Centraal Bureau voor ae Sta tistiek bedroeg de waarde van de in voer in September 715 millioen (v.m. 793 millioen), terwijl voor een waarde van 693 millioen (v.m. 587 millioen) werd uitgevoerd^ Het dekkingspercentage bereikte een hoogte van 97 Het deficit dat in September met slechts 22,5 mil lioen toenam, bedroeg sinds het begin van het jaar 2.272 millioen. Ad-vertentie MET HET KLIMMEN DER JAREN VERTRAGEN WH ONS TEMPO Maar één tempo mag niet ver traagd worden, ni. dat van onze stofwisseling Als die niet in orde is dan blijven afvalstoffen in het lichaam achter die de werking van verschillende levensfuncties ver lammen Hoofdpijn, duizeligheid, slechte eetlust, onwelriekende adem kunnen de gevolgen zijn. Houdt Uw ingewanden zuiver en vrij net Laxeer-Akkertjes. La xeer- Akkertjes veroorzaken geen kramp en geen gewenning, waardoor het gebruik kan wor den voortgezet tot Uw ingewan den weer normaal functionneren. Dreigende staking in België Op een bijeenkomst van het natio nale comité van het Algemeen Bel gisch Vakverbond heeft de secretaris van dit comité verklaard, dat het bu reau van het ABVV wegens de afwij zende houding, die de regering in neemt tegenover de door de socialis tische vakbond gestelde eisen, beslo ten heeft in bepaalde industrlën een staking af te kondigen. Op zoek naar de schatten van kapitein Kidd. Dertien mannen, waaronder een Duitser, zullen eind October a.s. met de 120 ton metende schoener „Lamor- na". die zij voor zes maanden hebben gehuurd, uit de haven van Gosport, in het Britse graafschap Hampshire, naar de Zuid-Chinese zeeën vertrek ken. De dertien avonturiers zijn in het bezit van een kaart uit de zeventien de eeuw, die was verborgen in een an tiek meubelstuk. Op deze kaart zou de plaats zijn aangegeven waar kapi tein William Kidd, een berucht zee rover, die in 1701 werd terechtgesteld; een gedeelte van zijn buit zou hebben verborgen. Een der deelnemers aan de tocht; de 22-jarige Canadees Geoffrey Tay lor, verklaarde dat de kaart voor on derzoek aan het Britse museum was aangeboden en dat men daar had ver klaard dat zij inderdaad uit de zeven tiende eeuw dateerde. De eigenaar van de kaart krjjgt het grootste aan deel van de schat, indien deze wordt e vonden. De rest zal in gelijke de en worden verdeeld onder de deelne mers. Fraude te IJmuiden aan heit licht gekomen De Velsense politie heeft de 31- jarige boekhouder P. W. A. de G. uit Amsterdam gearresteerd, die sinds vier jaar een vertrouwensfunctie be kleedde bij een IJmuidense vishandel en rokerij. De G. zou 15.000 ten na dele van zijn werkgever hebben ver duisterd met behulp van blanco for mulieren, ondertekend door de direc teur. De G. probeerde aldus de politie ontdekking te voorkomen door een. voor hem belastend kasboek te ver branden. Na een ruzie werd de boek houder ontslagen. De directeur deed aangifte van zijn vermoedens, dat hij door de Amsterdammer bestolen was. Na een aanvankelijke ontkenning, gaf verdachte toe rond 15.000.te heb ben verduisterd. Een accountantson derzoek zal uitwijzen of dit bedrag juist of wel groter is. Tijdens een rede tot. het Egyptische parlement kondigde de premier Na- bas Pasja de opzegging aan van het Brits-Egyotisohe verdrag dat op 26 Augustus 1936 te Londen werd gete kend. Eén van de punten van dit ver drag bepaalt dat het Verenigd Ko ninkrijk land- en luchtstrijdkrachten In het Suezkanaal mag hebben. De Egyptische premier legde het Parle ment tevens een decreet voor, waarblf lton'ng Faroek wordt uitgeroepen tot „Koning van Egyute en de Soedan" Zoals men weet staat de Soedan on der Engels bewind. Wijziging in bouwkosten door schenkmgen. Nijmegen heeft moeilijkheden met de financiering van het voor 1951 toegestane bouwvolume, zo meldt de Telegraaf. Dé bouwer komt 500 tot 1000 per woning te kort. De Kamer voor Koophandel en Fabrieken voor Nijmegen za! nu aan het bedrijfsleven in die plaats een circulaire richten, waarin wordt opgeroepen aan de bou wer het bedrag dat hij per huis te kort komt. te schenken. Als tegen prestatie ontvangt het bedrijf, dat de schenking verricht, het recht zoveel woningen te huren, als door de mede financiering kunnen worden gebouwd. Daarbij komt nog. dat het bedrijf ge durende enkele jaren de huurders voor deze woningen mag aanwijzen. UIT OUDE NOTULENBOEKEN Soms werd geput uit het Armenfonds. Wanneer een kerk gerestaureerd wordt, dan hoort men vaak de opmer king, dat zo'n restauratie heel wat jaren eerder had moeten geschieden en dat het voorgeslacht toch maar slecht voor de kerk zorgde. Misschien is het daarom nuttig iets te vertellen over het onderhoud van de oude kerk te Zoutelande, waar men wei zorgvuldig waakte over het ge bouw, hoewel er toch kort geleden een grote restauratie moest geschieden. De noodzaak van zo'n grote restauratie houdt zeker niet in, dat het voorgeslacht zich Iets te verwijten zou hebben. De notulenboeken van de kerk te Zoutelande vermelden regelmatig de bijzondere uitgaven, die voor het on derhoud en de inrichting van het ge bouw werden gedaan. Zo werd naast de nodige herstel lingen aan glas-, Ijzer-, hout- en lel- werk ln de jaren 1574'76, een „cle- pel in de clocke" geleverd. „Jegens den inloop van verekenen" (varkens) werd in 1583 een muur om het kerk hof gemetseld met drie hekjes. In 1600 werd de „beuck" gerepareerd, in 1618 werden vier binten en onge veer 300 m2 scha'iedek van het koor vernieuwd en in 1636'37 werd een „schutsel" in de kerk gemaakt. Be langrijke herstellingen van het in wendige der kerk werden in 1738 en 1783 uitgevoerd. De preekstoel werd in 1775'76 gerepareerd, die in 1607 nieuw was vervaardigd van „wagen- schotte houten". Enkele jaren latex werden „twee ghesteken trappen daarbij gemaakt. In 1617'18 werden vier vrouwenbanken en een bank voor „sitse der ouderlingen" aangebracht en de binnendeuren van het portaal gerepareerd. In 1627'28 werden de banken vermaakt. HET ARMENFONDS BETAALDE. Al deze werkzaamheden werden be kostigd uit het fonds der geestelijke goederen. In. 1738 evenwel moest de inwendige restauratie op kosten van het Armenfonds worden uitgevoerd. Nieuwe bijbels werden aangeschaft voor de preekstoel en een „nieuwe kroone met twaalf harmen" en „twee harmen" voor de preekstoel werden gekocht voor 21.4.- pond groot Vlaams. Joris Pinte leverde een balk „om de kroone aan te hangen in de kerke". Voor het schoonmaken van deze kroon werd het salaris van de koster ontvanger verhoogd met 5.10 per jaar. In 1757 werden 72 nieuwe stoe- Adverienlie fi.2.25 p. Nederlandse haring naar Oost-Duitsland Van de in het jaar 1950 gevangen zoute- of maatjesharing is nog altijd een deel niet verkocht, zodat de pak huizen in de diverse visserijplaatsen een aanzienlijke hoeveelheid kantjes van dit voedsel bevatten, die op eeni afzetmogelijkheid wachten. Naar wij van welingelichte zijde vernemen, is er bij verdrag met Oost- Duitsland van deze partij een hoeveel-, heid van 25.000 vaten verkocht. Hier voor wordt weliswaar de volle ex portprijs niet betaald, maar dan toch een redelijk bedrag. Er zijn inmiddels: reeds twee schepen met haring naar een Oostduitse haven vertrokken. Voorts staat ed een verdrag met Oost-Duitsland op stapel, dat de le verantie beoogt van in totaal 100 a 150.000 vaten gezouten haring op ruil- basis. Oost-Duitsland wil ons land er kali voor terugleveren. De heer Burg-j^l ter aarde besteld Op de begraafplaats Eik en Duinen te 's-Gravenhage is gistermiddag het stoffelijk overschot ter aarde besteld i van W. H. A. Burgwal, in leven afde- Iingschef van do N.V. De NederJan- den van 1845 en bekend o.a. als lid van het dagelijks bestuur van dé K. De bel? - lige De heer K. J. J. Lotsy, voorzitter N.V.B. De i weldigend. ^langstelling was over- van de K.N.V.B., zeide dat hy in korte spanne ttJds onmogelijk zou kunben opnoemen, wat Burgwal voor de voetbalwereld geweest is. Hg j prees wijlen de heer Burgwal als een man met een grote mate van recht vaardigheidsbesef. Wijziging in honorering van artsen. In kringen van het fondswezen wordt niet alleen de toekomstige fi nanciële positie van de ziekenfondsen en de mogelijkheden tot bezuiniging bestudeerd, maar bovendien worden tevens onderhandelingen gevoerd tussen de organisatie der ziekenfond sen en van de huisartsen om wijzigin gen aan te brengen in de honorerings regeling, aldus de Telegraaf. Wan neer de partijen het eens geworden zijn, moet de gewijzigde regeling nog onderworpen worden aan de goedkeu ring van de Ziekenfondsraad, welke nog vóór 1 Januari a.s. te verwachten Is. Voorts komen er contracten, waar in de rechten ën verplichtingen van beide partijen jegens elkaar op de onderschelden punten der verhouding tussen fondsen en huisartsen worden geregeld. Wat betreft de sanering van .het ziekenfondswezen, is men nog niet tot een scheip omlijnd plan gekomen, doch men is unaniem van oordeel, dat er iets moet gebeuren om deze ge zondheidszorg staande te houden. „Super-constellations in oorlogsuitvoering" De „Lockeed Aircraft Company" heeft bekendgemaakt, dat de Ameri kaanse luchtmacht en de marine- luchtvaartdienst een groot aantal „super-constellations in oorlogsuit voering" heeft besteld. De omgebouw de vliegtuigen zullen ongeveer 20 ton foederen, 116 soldaten of 73 gewon en met dokters en verpleegsters kunnen vervoeren. 90. Dc uitwerking van de aanval, welke de leeuw Piet op de broek van de agent Karei deed, was verschrikkelijk. De brave brigadier slaakte zo'n afgrijselijke gil, dat talloze lieden in Kuitendam, die zich in donkere kasten hadden opgesloten, teneinde zich te beveiligen tegen het loslopend gedierte, de koude rillingen over hun rug voel den lopen. Karei Klabak bleef als aan de grond genageld stil staan* maar de moed om om te kij ken, bezat hij niet. „W-w-wat doet-ie, bode?" vroeg hö met een toonloze stem. Bode Biesjes was ook een beetje geschrokken. „H-h-hU ia bij gekomen, agent en hy heeft zich in uw broek vastgebeten"» zei hy bijna fluistei'end. Dc agent Karei Klabak heeft later nooit begrepen, hoe hij ooit zo snel. heeft kunnen handelen. Hy /ismeet met een ruk de Ijzeren staaf van zijn schouder en zette het op een lopen, zy het ook met achterla ting van het zitvlak van zijn broek, dat de leeuw Piet als een soort trofee tussen zy'n tanden hield. Op het zelfde ogenblik begon leeuw Piet uit. alle macht te spartelen. Hy rukte zy'n voorpoten uit het touw en stiet dELarbq zo'n gebrul uit, dat de winkelruit van de firma Porrcmans de geest gaf en barstte. Dit was voor bode Biesjes het sein om op zyn beurt hals over kop aan de haal te gaan... Bradley tegen gebruik van atoombom in Korea Volgens persberichten in New York heeft de voorzitter van de Ameri kaanse commissie van stafchefs ge adviseerd tegen het gebruik van de atoombom in Korea, omdat volgens hem op het ogenblik de vooruitzich ten voor een overeenkomst in Korea beter zyn. In berichten uit Washington wordt gezegd, dat het gebruik van atoom wapens in Koi'ea ernstig in overwe ging was geweest en dat dit een van ae x-edenen van Bradley's bezoek aan Tokio was. Volgens het persbureau „Nieuw Chi na" zijn de verbindingsofficieren van de V. N. en de communisten er Woens dag te Panmoendjom niet in geslaagd het definitief eens te worden over het hervatten van de wapenstilstandsbe sprekingen in Korea. „Nieuw China" bevestigt echter, dat de verbindings officieren vandaag weer bijeen zullen komen. Stand van de zeevis gaat achteruit De internationale raad voor het on derzoek van de zee heeft zijn 39e jaar vergadering. die onder leiding stond van de Zweed dr. K. A. Andersson en die een wetenschappelijk karakter had. besloten met een slotzitting, waarin afspraken zijn gemaakt voor het ver dere verloop van de onderzoekingen ter veri'uimlng van de kennis van de zee- Zo zullen b.v. Engeland, Neder land en Duitsland volgend jaar geza menlijk een hydrografisch scholonder- zoek instellen. De vergadering werd gehouden in het Koninklijk Instituut voor de tropen te Amsterdam. Uit statistische gegevens, die do bij raad aangesloten Tanden hadden in gezonden, bleek dat vrijwel overal de zeevisstand, die tijdens de oorlog sterk was toegenomeix, is teruggelopen tot het peil van vóór de oorlog, niet al leen in de Noordzee, doch ook in an dere wateren. De achteruitgang in de stand heeft zich in een sneller tempo voltrokken dan na de eerste wereld oorlog. „U heeft geluisterd STEM UIT VERBORGEN LUIDSPREKER CONTRA ATTLEE. Toen de Engelse minister-president Attlee Woensdag te Grantham Juist een verkiezingsrede had beëindigd, klonk uit een verborgen luidspreker in een dichtbij staande auto: „U heeft geluisterd naar de minister-president, de man, die Abadan verliet en zich uit Egypte zal spoeden. Dit is de stem van het liberalisme". Verontwaardigd drong een menigte van enige honder den samen om de auto, waarin zich een man bevond met een blauwe ro zet (de kleur van de conservatieve partij). De stem ging voort, doch werd overstemd door net gejuich van de menigte en onder voortdurend ap plaus verlieten de heer en mevrouw Attlee het podium. len gekocht voor 18 stuiver per stuk, welk aantal later met „zes ge schilderde en negen esschen stoelen" werd uitgebreid. Daarby kwamen nog een eerste en een tweede bocht, elk met acht plaatsen. In 1870 gaven ker- keraad en voorzanger een nieuw ta felkleed om by de avondmaalsviering te gebruiken. Zij lieten dit notuleren, „niet om hun namen te vereeuwigen, doch ter aanzetting van anderen". KERK WAS VROEGER GROTER De notabelen lieten vroeger'hun doden in de kerk begraven en hier door is bekend, dat ln 1626 do kerk minstens een travee langer was dan nu. De grafsteen van ds. v. d. Velde werd namelijk gevonden op de plaats waarnu de consistorie staat. Wapen borden kwamen in de kerk van Zou telande niet voor. De verzorging der febouwen was in handen van deskun- ig personeel, dat in stixat was, bij herstelling en verbouwing voort te werken in de geest der bouwers. Voor het leien dak kwam „ln den bestekke" de vermeldenswaardige bepaling voor, dat tot het onderhoud behoorae, het herstellen van niet gro tere gaten, dan die, welke door een „wan" bedekt konden worden: her stel van andere gaten was verreken baar. Na 1700 viel ook het opruimen van zand om de kerk onder het onder houd. In 1738 hebben kerk en toren waarschijnlijk de tegenwoordige ge stalte gekregen. Dr. A. F. Philips ter aarde besteld Duizenden brachten de overledene een laatste groet Onder overweldigende belangstel ling is Woensdagmiddag het stoffe lijk overschot van dr. A. F. Philips op de algemene begraafplaats van Woen- sel te Eindhoven teraardebesteld. Hij heeft een laatste rustplaats gevonden naait het eenvoudige graf van zijn in 1904 gestorven 3 Vz jarig: dochtertje Betsy. De begrafenis had overeenkomstig de wens van de overledene een uiterst sober karakter. Op de dodenakker werd slechts een kort dank- en af scheidswoord gesproken door zijn zoon ir. F. Philips. Vrijwel de gehele Eindhovense be volking had zich langs de route opge steld om dr. Philips een laatste gx'oet te brengen. De lijkauto werd voorafgegaan door drie vrachtwagens met bloemen en gevolgd door 'n aantal auto's, waar in de familie Philips en enkele auto riteiten hadden plaatsgenomen. Min. Van den Brink vertegenwoordigde de regering en Prins Bërnhard liet zich vertegenwoordigen door zyn secreta ris. dr. T. A. de Graaff. Voorts waren onder meer aanwezig prof. Lieftinck, de staatssecretaris van Sociale Zaken, mr. dr. A. A. van Rhyn, de Commissaris der Koningin in Noord-Brabant prof. dr. J. de Quay en de burgemeester van Eind hoven mr. H. A. M. T. Kolfschoten. Ook op de begraafplaats hadden zich vele vooraanstaande personen uit de Philinswereld, uit kringen van han del. industrie en wetenschap en bur- geriyke en militaii'e autoriteiten ver zameld. Toen de kist met 't stoffeiyk overschot de dodenakker werd opgedragen, speelde de Philipsharmonie „Wilt he den nu treden" en naderhand nog „Wenn ich einmal soil scheiden" van Bach. Nadat de kist in de groeve werd neergelaten legde dr. De Graaff namens Koningin Juliana on Prins Bex*nhard een kosthare krans op het §raf. Burgemeester Kolfschoten deed it namens het Eindhovense gemeen tebestuur. Nog lang na de plechtigheid, brach ten duizenden een bezoek aan het gTaf. Amsterdam gaat premie lening van 10 millioen aan In het begin van de gemeenteraad zitting van Amsterdam van Woens dag hebben B. en W. aan de gemeen teraadsleden een voorstel doen uitrei ken tot het aangaan van een geldle ning ten laste van de gemeente Am sterdam tot een bedrag van tien mil lioen gulden met dien verstande, dat deze In verschillende series zal wor den uitgeloot met oen aantal promies van 100.000.—, 50.000.—, 25.000.—, 10.000,— en J 5000.—. Peron draagt tijdelijk zijn gezag over. De Argentijnse minister van ndse Zakex BmmHR ■■PSSSBIw Jagen vo< sidentsverkiezingen, die in November nenlandse Zaften hoeft Woensdag te Buenos Aires medegedeeld, dat presi dent Peron dertig dagen voor de pre- a.s. zullen worden gehouden, zijn j zag als staatshoofd zal overdragen aan vice-president Homensio Gurjano, opdat hy op gelyke voet zal staan met zyn tegencandidaten. Socialistische winst bij gemeente raadsverkiezingen in Noorwegen Volgens de jongste uitslagen der in Noorwegen voor de gemeenteraden gehouden verkiezingen hebben de socialisten in 34 raden, waar zij nog geen meerderheid bezaten, deze thans verkregen, terwijl zij hun hestaande meerderheid in vier raden verloren. De rechtse partijen verkregen in vijf tien raden een nieuwe meerderheid, doch verloren deze in 21 andere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 8