PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Engeland weigert de opzegging door Egypte te erkennen In September hadden de oogst- berichten de aandacht BILT Kantlijn FRANKRIJK ZAL ENGELAND IN VEILIGHEIDSRAAD STEUNEN Vandaag 194e Jaargang-No. 239 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week, f 4.55 p. kw.. fr. p. p. f 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 10 Oct. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.—. Jr.g. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels IX.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 23 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlisslngen Walstr. 58—60. tel. 2355 4 Hjnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaal 29, tel. 2077 en 2924; Goe» L. Voratstr. «3. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Maurltsstr. 12. tel. 102: Tcrr.euzen Brouwerijstr. 2; Zlerlkzcc N. BogcrdMr. C ICO, tel. 26 HET BRITS-EGYPTISCHE VERDRAG Britse regering wil instelling van Atlantisch opperbevel voor het Midden-Oosten De voorstellen, die minister-president Nahas Pasja in het Egyptische parlement heeft ingediend ter verbreking van het Engels-Egyptische ver drag van 1936 hebben niet nagelaten grote opschudding te verwekken in die landen, welke bij het Midden-Oosten betrokken zijn. De Britse minister van buitenlandse zaken, Herbert Morrison, gaf onmiddellijk nadat hij met enkele deskundigen in deze kwestie had gesproken, een verklaring uit, waarin wordt gezegd, dat zijn regering de opzegging niet erkent en dat zy géén afstand zal doen van haar rechten, zolang er geen nieuwe bevredi gende regeling is bereikt. De Britse troepen zullen in het Suezgebied blijven. De Engelse regering heeft nogmaals te kennen gegeven, dat het volk van de Soedan geraadpleegd dient te worden alvorens men overgaat tot een verandering van de status van de Soedan. Tenslotte wil Engeland de instelling van een opperbevel voor het Midden-Oosten volgens het voor beeld van het Europese opperbevel, dat rechtstreeks verantwoordelijk zou zfyn aan de organisatie van het Atlantische Pact. Generaal Eisenhower, Sir William Slim, chef van de imperiale generale staf, generaal Bradley, voorzitter van de Amerikaanse commissie van staf chefs, en generaal Lecheres, voorzit ter van de Franse commissie van stafchefs, hebben op het geallieerde hoofdkwartier bij Parijs reeds gecon fereerd over het Britse voorstel tot instelling van een opperbevel voor het De Rotterdamse Tramweg Maat schappij is op Schouwen en Duiveland verre van populair. Zij beschikt over zeer waardevolle concessies en voelt zich daardoor sterk. Om het gemak van debewo ners, die liever met een goede bus zouden gaan, dan met een tram met ongelukkige vertrekuren bekommert zij zich weinig. En de tarieven zijn aan de zeer hoge kant. Ziedaar de klachten, die zo regelmatig bij de ver bolgen Schouwenaren te beluisteren vallen. Thans is het tot een ongewoon conflict gekomen tussen de R.T.M. en de bevolking. De leerlingen vsin de Zierikzeese scholen, die van Weste lijk Schouwen afkomstig zyn,-..zijn. Maandag niet op school verschenen. Een dienst per bus vragen zy en dan tegen het tarief van 12 en niet van 22; zoals de R.T.M. wil. Wat wij ons afvragen is, waarom de R.T.M. zich de ontstemming van ide burgerij willens en wetens op de hals haalt. Zijn haar concessies zo sterk, dat zij de wensen van haar klanten eenvoudig in de prullemand kan werpen? In ieder geval is er thans een on houdbare toestand ontstaan, welke een onderzoek alleszins rechtvaardigt. Op deze manier kan het niet door gaan. En laat ons dan hopen, dat de R. T.M. zich voortaan tot taak zal stel len, het haar passagiers naar de zin te maken, inplaats van hen tot pro testacties te brengen. Een vervoers- monopolie mag geen aanleiding zijn tot misstanden en wij hebben zeer sterk de indruk, dat die op Schouwen zijn ontstaan. De Nederlandse soldaten, die deel hebben genomen aan de ma noeuvres in Duitsland hebben een slechte beurt gemaakt met hun sigaretten-manipulaties. Jammer. De meerderheid der manschappen heeft zich natuurlijk niet bezondigd aan zwarte handel en wat dies meer,, zij. De verkeerde elementen echter, die deze daden hebben bedreven, hebben daarmede een smet geworpen op het gehele Nederlandse contingent, dat naar Duitsland trok. Zij hebben daarmee bovendien de goede Nederlandse naam geschaad. Er lopen sedert enkele weken weer kale jongemannen in Nederland rond. Het zijn de nieuwe, pas ontgroende studenten. De verhalen over de ontgroening zijn weer los gekomen. En een normaal Neder lander kan niet anders, dan zijn schouders ophalen over de behande ling, die de oudere jaars-studenten de groenen hebben laten ondergaan. Misselijk gedoe, is het enige wat men er van zeggen kan. „De Vacature" (onderwijs) neemt iae m deze dagen weer toegepaste ontgroening op de koi'rel, vindt daar in veel gelijkenis en verwantschap met de puberteitsriten bij de wilden en spot met het beweerde paedago- gische effect van deze barbaarse me thoden: „Want wat men niet allemaal aan karaktereigenschappen verwerft door die ontgroeninghet is gewoon ongelooflijk! Men leert b.v tegensla gen verdragen, men leert zijn drift en verontwaardiging bedwingen, men verkrijgt de vaardigheid, tegen een lolletje te kunnen opstandigen wor den gekleineerd, ijdelen genezen, en fin, men wordt mens. En de goedge lovige toehoorder of lezer vraagt zich af, hoe men nog met ere naar de eind paal des levens kan streven, wanneer men niet een behoorlijke ontgroening heeft doorgemaakt. We noteren uit de twintigste eeuw de volgende staaltjes van ontgroenings-paedagogiek: de straat afmeten met een lucifer, met oen closetrol, de straat laten schoon maken met een tandenborstel, iemand met de mond een voorwerp laten op rapen uit een portie visafval, Iemand een rotte vis bij zijn kleren instoppen, iemand met stroop insmeren en daar na in de veren laten rollen, iemand in oe wipwagen van de G emeentereini= Midden-Oosten. De Britse ambassa deur in Cairo, sir Ralph Stevenson, had een onderhoud van 75 minuten bij koning Faroek. Volgens wei-inge lichte kringen heeft sir Ralph ko ning Faroek op de hoogte gebracht van de Britse voorstellen om Egypte op basis van gelijkwaardigheid deel te doen nemen aan een opperbevel voor de verdediging van het nabije Oosten. De Egyptische oppositie-partijen hebben inmiddels besloten de rege ring volledig te steunen in haar voor nemen, het Brits-Egyptische verdrag van 1936 te annuleren. BETOGINGEN In de belangrijkste steden van Egyp te zijn betogingen op touw gezet ten gunste van de opheffing van het Brits-Egyptische verdrag. In Port Said begeleidde de politie een grote menigte, die in optocht naar het Britse consulaat en de club voor Britse militairen trok en anti-Brit se leuzen riep. De meeste betogers waren leerlingen van middelbare scholen, die een vrije dag hadden. In Cairo werd door arbeiders en stu denten voor de Amerikaanse en En gelse ambassadeur gedemonstreerd. In Alexandria werden tijdens een betoging van duizenden studenten en leerlingen van middelbare scholen en arbeiders, de consulaten van Enge land, Amerika en Frankrijk door de politie zwaar bewaakt. IN DE SOEDAN Het voorstel om koning Faroek uit te i'oepen tot koning van de Soedan, heeft daar grote opwinding verwekt. Verschillende pro-Egyptische partijen en andere organisaties hebben tele grammen naar het hof en de regering van Egypte gezonden, waarin zij vol ledige steun toezeggen. In een verkiezingsredevoering te Woodford heeft Churchill verklaard, dat Engeland, de V.S. en Frankrijk zich samen „in een zeer krachtige positie" zouden bevinden om het Egyptische vraagstuk en „de gehele kwestie van de verdediging van het Suez-kanaal te behandelen. Koning George zal parlement niet openen Maandag is besloten, dat Koning George op 6 November a.s. het parle ment niet zai openen. De zitting zal nu worden geopend door een konink lijke commissie van vijf peers, onder leiding van de voorzitter van het' Ho gerhuis. De laatste maal dat het parlement door een koninklijke commissie werd geopend was in December 1935. ROND HET PERZISCHE OLIEGESCHIL Mossadeq's suite in ziekenhuis te New York wordt streng bewaakt De aankomst van Mossadeq in New York is gevolgd door diplomatieke activiteit, Ernest Gross, de Amerikaanse afgevaardigde bjj de Verenigde Naties heeft de Perzische minister-president in het ziekenhuis opgezocht om zijn houding ten aanzien van de komende zitting van de Veiligheids raad te peilen. De suite van Mossadeq wordt streng bewaakt en slechts delegatie-leden van de V.N. en hoge functionarissen van de Amerikaanse regering mogen zich in de buurt van de kamers ophouden. Britse kringen bij de Verenigde Naties verklaarden, dat zij geen be waar hadden om de onderhandelin gen met Perzië te hei-vatten, doch eerst moet dan de kwestie voor de Veiligheidsraad behandeld worden. Frankrijk heeft inmiddels besloten om Engeland volkomen te steunen wanneer de raad de oliekwestie op de agenda plaatst. Er worden echter pogingen gedaan om het debat uit te stellen om de leidende staten in de Verenigde Naties, met name de Ver. Staten, Engeland en Frankrijk de ge legenheid te geven eventueel een ge meenschappelijke houding tegenover het geschil aan te nemen. Indien de V.S. en Engeland van mening blyven verschillen over de behandeling van de kwestie, zou de Franse regering Engeland steunen. De Perzische mi nister van buitenlandse zaken heeft de Franse ambassadeur in Teheran verzocht zijn regering te verzoeken in de Veiligheidsraad een voor Perzië gunstige houding aan te nemen. Ook aan de Nederlandse gezant vzou een dergelijk verzoek zyn gedaan. Tenslotte is bekend geworden, dat Katsjani, een politieke leider in Per zië, aan de Sowjetrussische ambassa deur verzocht heeft er by zyn rege ring op aan te dringen, dat Rusland van het vetorecht gebruik zal maken. Volgens het Franse persbureau A. F.P. heeft de Perzische delegatie om het uitstel verzocht „met het oog op de slechte gezondheidstoestand van minister-president Mossadeq". WEER OLIEBESPREKINGEN? Perzië is bereid de oliebesprekingen met Engeland te hervatten, aldus heeft de plaatsvervangende minister president van Perzië, Hoessein Fate- mi, te New York verklaard. In het I.C.C. te Amsterdam wenl prof. dr. J. Waterink gehuldigd in ver band met zyn 25-jarig jubileum als hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Namens H.M. de Koningin deelde Z.K.II. Prins Bernhard de jubilaris mede, dat deze benoemd is tot Commandeur in de huisorde van Oranje. Prins Bernhard strikt professor Waterink het lint om de hals- Communisten stellen hervatting wapenstilstands besprekingen voor Nota aan generaal Ridgway Het communistische oppercomman do ln Korea heeft in een nota aan ge neraal Ridgway voorgesteld de be sprekingen over een staken van het vuren onmiddellijk te hervatten. De kwestie van de uitbreiding der neutrale zóne kon later beslist wor den op de voltallige conferentie, aldus deze boodschap van generaal Kim II Soeng (Noord-KoreaJ, en generaal Peng Teh-Hoeia Communistisch China). De communisten hadden voorgesteld de neutrale zóne uit te breiden tot een gebied, dat Kaesong en Moensan omvatte, doch Ridgway had dit voor stel van de hand gewezen. De Amerikaanse luchtmacht heeft bekend gemaakt, dat Maandag de grootste verliezen aan de Noordelijke strijdkrachten zijn toegebracht in een enkele dag van de afgelopen drie maanden. Amerikaanse superforten, geëscor teerd door Britse meteor-str aal jagers van de Australische luchtmacht, heb ben aanvallen ondernomen op belang rijke spoorbruggen in Noord-Korea. Een Thunderjet werd door luchtdoel geschut getroffen en stortte achter de communistische linies neer. Militairen stalen f 10.000 uit geldkistje De advocaat-fiscaal bij het hoog militair gerechtshof te s'-Gravenhage eiste tegen de 22-jarige soldaat G. B. uit Laren en de 22-jarige sergeant majoor L. van P. uit Blaricum respec tievelijk twee jaar en twee en half jaar gevangenisstraf met aftrek we gens diefstal. Op 22 Januari van dit jaar stal B. aldus de ten lastelegging uit een geldkist, die v. P. in Batavia onder zijn beheer had, 10.000 gulden, na eerst, met medeweten van v. P. deze kist open gebroken te hebben. Schumacher wil ook Saar- gebied bij Duitse eenheid betrekken De leider van de Westduitse socia listen, dr. Kurt Schumacher, heeft op een massa-bijeenkomst te Hamburg geëist, dat het Saargebied zal wor den betrokken bij de pogingen om de Duitse eenheid tot stand te brengen. Hij keurde de oproep goed van Aden auer in diens rede van Zaterdag te Berlijn om de gebieden ten Oosten van de Oder-Neisse-linie in een her enigd Duitsland op te nemen. Schumacher gaf toe, dat zijn partij documenten van Adenauers kansela rij had ontvangen, doch „deze docu menten hadden niet de waarde van geheime documenten", aldus Schu macher. Zijn partij had er nooit om gevraagd en heeft er geen geld voor gegeven. Geen coalitieregering zegt Churchill Winston Churchill heeft in een ver kiezingsrede voor de B.B.C. klaard, dat er geen vooruitzichten zijn op een coalitieregering in Enge land, „uitgezonderd het geval, tri neer er dodelijk gevaar zou bestaan". Maarschalk Rokossofsky Russisch dictator in Polen Aan maarschalk Rokossofsky, voor malig commandant in het rode leger, thans Pools minister voor landsverde diging en opperbevelhebber van het Poolse leger, zijn uitgebreide be voegdheden verleend. Door een bijzon der decreet van de regering heeft hij de bevoegdheid gekregen om gehele bevolkingsgroepen uit de grensgebie den naar andere gebieden over te brengen, als hij deze grensgebieden tot verdedigingsgebied verklaart. Bij hetzelfde decreet zijn alle be staande bestuurswetten voor deze ge bieden opgeheven en is de maarschalk de enige die beslissen zal, welke ge bieden voor het publiek zullen wor den gesloten. ZEELANDS ECONOMISCHE KRONIEK is het 50 jaar geleden, dat voor de eerste maal de door Alfred Nobel, de uitvinder van dynamiet, ingestelde Nobelprijs werd uitgereikt. herdenkt Zuid-Afrika de geboortedag van Paul Kruger (1825). ging deponeren en hem daar een tyd in laten zitten, iemand met rotte ap pels en dito tomaten gooien enz. Na tuurlijk moet men het paedagogisch vernuft bewonderen van degenen, die deze maatregelen hebben verzonnen. Het is stellig allemaal vreselijk op voedkundig, en we kunnen ons voor stellen, dat het best geholpen heeft by het aankweken van de deugden en karaktereigenschappen, die men graag in zyn medeburgers ontwaart. Vooral die rotte vis zal een onge dacht effect hebben gehad, en het wil mij voorkomen, dat men heel wat menselijkheid opdoet, als men een paar uurtjes in een vuilniswagen heeft doorgebracht: men komt er stellig herboren uit"« Meevallers en teleurstellingen In onze overwegend agrarische provincie trekt de maand September altyd aller belangstelling door de oogstberichten. Zeer begrypelyk, want een oogst, die een graadje beter of slechter is, heeft daardoor een be langrijke invloed op het inkomen van de boer. Het gezegde „arme boer, arm koninkrijk" heeft zijn betekenis voor Zeeland nog niet verloren. Voor geheel Zeeland want de handel, de winkelier, de ambachtsman en vele anderen hebben belang by een voorspoedige landbouw. Welke druk registreerden nu de oogstbarometers? De zware regens van de afgelopen maanden hebben de Zeeuwse fruitkweker nogal last be zorgd. Er waren moeilijkheden met de bespuitingen en er was en is een late pluk. Eien voordeel daarbij was dat de appels en peren groot uitvie len en tegen goede prijzen werden en worden afgezet. De goede prijzen doen de huisvrouw wel klagen, maar daar staat als winst tegenover, dat zy zijn veroorzaakt door een grote buitenlandse afzet, vooral in België. Een sluitende betalingsbalans is wel een appel waard, zou men kunnen zeggen. Helaas zijn de appels niet op kleur gekomen door het gebrek aan zonneschijn. Onze Hollandse glo rie wordt dus niet zo blozend geëx porteerd als wij gewend zijn. De pruimenopbrengst was matig even als de kersen-omzetten, die veel van de spreeuwenplaag hadden te lijden. De frambozen en bramen daarente gen deden het goed, hetgeen de con servenfabrikanten zullen toejuichen. De Zeeuwse landbouwoogst is niet onverdeeld gunstig. Er was veel schade aan de uien valse meel dauw verlaagde de oogst met een derde en aan de aardappelen door loofziekte. De suikerbieten, een van de belangrijkste gewassen, lieten ons dit jaar wel zeer in de steek. Zij had den veel van bladluis te lijden en hebben zowel een laag wortelge wicht als een gering suikergehalte. De opbrengst wordt geschat op 50 van het vorige jaar.: De laatge- zaaide gerst gaf eveneens een ge ringe opbrengst; de wintertarwe echter deed het goed. Ook het maïs voelde zich door het vocht en de warmte goed in onze contreien thuis. De erwten bleven beneden het ge middelde; het blauwmaanzaad was matig, het vlas goed. De teelt van uien is dit jaar sterk ingekrompen, die van pootaardappelen schijnt voor lange tijd op het peil van 1938 te zyn gereduceerd door teleurstellin gen in teelt en afzet. DE BOER PLOEGT VOORT. Al met al zou men dus zeggen, dat het landbouwjaar is tegengeval len, hetgeen niet zal nalaten het Zeeuwse inkomen enigszins ten na dele te beïnvloeden. Maar de boer ploegt voort en treft zijn maatrege len met vooruitziende blik. Zo kwam een studie-team voor klein fruit van de Marshallhulp waaronder zich een Zeeuw bevond uit Amerika terug. In Kruiningen werd voorlich ting gegeven inzake het gebruik van kunstmeststrooiers en stalmestsprei- ders. Ook werd gedemonstreerd met vernevelmachines. Met het inge- bruik nemen van een nieuw gemaal in de Schelphoek by Serooskerke werd het nieuwe ontwateringsplan van het Waterschap Schouwen vol tooid. In Terneuzen werd een tuin bouwtentoonstelling gehouden, waar het jonge Zeeuwsch-Vlaamse fruit- gebied toonde wat het waard is. De exportpositie ten opzichte van Bel gië kan hiermee slechts verbeteren. Tenslotte stond op de Rijksbegro ting voor 1952 weer 7 millioen voor de hei-verkaveling van Walche ren. In December 1950 waren er 15 millioen hennen in Nederland, waar van 300.000 (of 2 in Zeeland, De nationale export van eieren had een waarde van 175 millioen. Zou de Zeeuwse- eieren-export hiervan ook 2 3% millioen) zyn? Overi gens ontving Zeeland nog steeds een te geringe kuikentoewijzing Te veel vindt de „eieren-productie1" nog op de boerderij plaats, hetgeen als oneconomisch wordt beschouwd. Voorts is er nog veel tbc. onder de kippen. Op de vergadering van Zeeuwse pluimveehouders werd ech ter meegedeeld, dat ook hier naar modernisering wordt gestreefd. (Zie vervolg op pag. 2) Minister Van den Brink herdacht dr. Philips In een extra-programma van de Nederlandse Televisicstlchtlng heeft minister Van den Brink gisteravond een rede uitgesproken ter herdenking van dr. A. V. Philips. De minister zeide dat dr. Philips het steeds tot zyn levensdoel had ge steld, de mens een werkkring te ver schaffen, waarin hij een belangryk stuk van zijn leven zou kunnen door brengen en waarin hij een stuk geluk zou vinden. Zjjn grootste trots, aldus de minister, was er in gelegen, dat in het Philipsbedrijf nimmer een con flict voorkwam dat tot een staking uitgroeide. Na de herdenking van dr. Philips begon de V.A.R.A. met haar eerste televisie-uitzending. Belgische en Nederlandse ministers spraken over Rijnverkeer-premies De Belgische ministers van ver keerswezen en buitenlandse handel en de Nederlandse ministers van buiten landse zaken, verkeer en waterstaat en economische zaken hebben te 's Gravenhage van gedachten gewis seld over de recente vermindering van het aandeel der Belgische havens in het totale Rijnverkeer. De ministers zyn tot de conclusie gekomen, dat een herziening van de premies redelijk moet worden geacht, waardoor het aandeel van de Belgi sche havens in het Rijnverkeer op de voor-oorlogse percentages als vast gelegd in de overeenkomst van 1939 gehandhaafd blijft. Tenslotte werd overeengekomen, dat, indien zich wij zigingen in de omstandigheden zou den voordoen, die een nieuwe herzie ning van de premies zouden vereisen, dit opnieuw in gcmeenschappelyk overleg zal geschieden. Besloten werd dat van Belgische zijde de heer Van Cauwelaert en van Nederlandse zijde de heer Steen- berghe als onderhandelaars over dit vraagstuk zullen optreden. Doortastende vrouwen In het dorp Fijnaart blijken de dames „doortastender" dan de mannen. Dat heeft men daar enige maanden geleden onder vonden, toen de raad talmde met het nemen van een besluit, dat belangryk was voor de voorbereiding van de gasvoor- ziening. De gezamenlijke Fij- naartse huismoeders zonden, via hun verschillende organisa ties, een adres „op poten" aan de raad, die toen juist een naar de mening van de dames verkeerd besluit had geno men. De raad kwam, het adres besprekende, op het eerder in genomen standpunt volledig te rug. Thans hebben de Fijnaartse huismoeders een brief tot de raad gericht, waarin met klem aangedrongen wordt gelden be schikbaar te stellen voor mas sa-doorlichting op t.b.c. De raad heeft hiervoor nog altyd geen besluit genomen. Minister Albregts opende „Productjviteitsdag" Prof. dr. A. H. M. Albregts. mi nister zonder portefeuille, belast met de opvoering van de productiviteit, heeft Dinsdag in Den Haag een „Pro- ductiviteitsdag" geopend, die gehou den werd door het Nederlandse Ver- keersinstituut met medewerking van de contactgroep „Opvoering Produc tiviteit". „Voor een open land als het onze, waarvan de welvaart vanouds voor een groot deel op de betrekkingen met andere landen berust, omdat net een der voorname toegangswegen naar - West-Europa vormt, is net ver keer uiteraard van veel meer impor tantie dan voor tal van andere meer besloten gebieden. Op een boottocht bezocht ik o.a, Zierikzee en Enkhui zen, die reeds eeuwen terug een le vendig verkeer onderhielden met de toenmalige wereld. Wie terug schouwt naar deze historie ontdekt de ziel van het kleine Nederland. Wie thans ron dom zich ziet, ervaart dat deze ziel is blijven voortleven en onze plaats in heden en toekomst voor een be langrijk stuk afhangt van onze deel name in het wereldverkeer" De minister prees tenslotte in zijn openingswoord het initiatief van het verkeersinstituut. Poolse zeelleden vluchtten met schip De machinist en drie verstekelin gen van de Poolse treiler „Helena" hebben de kapitein, de stuurman en de scheepsjongen onder bedreiging met revolvers, die zij bewaard hadden uit de tijd, waarin zij in het Poolse leger van generaal Anders dienst de den, in de kajuit opgesloten en het schip, dat in de Oostzee aan het vis sen was, naar de Zweedse haven Karlskrona gekoerst. In de buurt van de haven zijn zij door een loodsboot opgepikt De drie opgeslotenen wer den bevrijd en verklaarden naar Po len te willen terugkeren. De vier op standelingen verklaarden „de politie ke terreur" in Polen niet langer te kunnen verdragen en hebben om po litiek asyl verzocht DE VOORSPELT: AANHOUDEND FRAAI HERFSTWEER. Droog weer met weinig bewolking en ongeveer dezelfde temperaturen ais gisteren. Zwakke tot matige wind tussen Oost en Zuid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1