PRQVIKCIALE ZEEUWSE COURANT Mossadeq passeerde Schiphol op weg naar New York Bij de gewassenkeuze mogen niet alleen financiën gelden 0£ BILT Stalin over de atoombom Nieuw voorstel van de Noordelijken. Britse Hoge Commissaris voor Malakka vermoord. NATIONALE RESERVE KRIJGT 00K EEN MILITAIRE TAAK De herziening van de Ned.-Indonesische Unie DR. A. F. PHILIPS OVERLEDEN Engelse straaljager bij Gilze-Rijen verongelukt Ï94e Jaargang - No.237 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintyn. Pi. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week, f 4.55 p. kw„ fr. p. p. i 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VUSSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 8 Oct. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 cC per mm. Minimum p. advertentie f 3.—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regelsi van 1-5 regels f I.—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—80, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160).M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel, 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Maurltsstr. 12, tel. 102; Terneuzen Brouwerljstr. 2; Zlerikxee N. Bogerdstr._C^c^u^-j-' TELEURGESTELDE JOURNALISTEN Donderdag zou het debat in de Veiligheidsraad beginnen Premier Mossadeq van Perzlë is met een K.L.M..toestel op weg naar New York, waar hg zgn land zal vertegenwoordigen bij de behandeling van het oliegeschii door de Veiligheidsraad. Hy vertrok Zondagmorgen uit Teheran, deed Rome en Mixnchen even aan en arriveerde Zondagavond omstreeks acht uur op Schiphol, vanwaar hij na een oponthoud van twee uur weer vertrok. Gedurende de gehele reis had Mos sadeq op een bed in de DC. 6 gerust, doch zijn zoon, die arts is, verklaarde dat de gezondheidstoestand van zijn vader goed is. „Hü is slechts ver moeid". zo verklaarde Mossadeq-Ju- nior. Toen het vliegtuig reeds een half uur op Schiphol haa gestaan, ver scheen de Perzische premier plotse ling voor de ingang en strompelde hn zelfs enkele treden van het trapje af om voor de fotografen en filmope rateurs te poseren. Hij moest echter door leden van zün gevolg worden gesteund en maakte de indruk van een oud en ziekelijk man, die zich slechts met moeite staande kon hou den. Voor de vele aanwezige journalis ten was het een grote teleurstelling, dat vanwege het departement van Buitenlandse Zaken maatregelen wa ren genomen om hen van net plat- „Alleen voor de verdediging van ons vaderland". Juist twee dagen nadat het Witte Huis bekend maakte, dat er in de Sowjet-Unie weer een atoombom tot ontploffing was gebracht, heeft maarschalk Stalin in een vraagge sprek met het Russische partqblad „Prawda'" verklaard, dat er inder daad onlangs een proef met een type atoombom is genomen. In de toekomst zullen proeven met atoombommen van diverse kalibers worden genomen in het belang van de verdediging van ons land tegen aanvallen van het agressieve Brits Amerikaanse bloc, aldus Stalin. De Sowjet-Unie maakte slechts atoombommen om aan een eventuele aanval waarbij dat wapen zou wor den gebruikt, weerstand te kunnen bieden. Als Amerika echter geen aan val op de Sowjet-Unie in de zin heeft, behoeft het zich niet ongerust te ma ken, want de Sowjet-Unie zal Ameri ka of enig ander land nooit aanval len. Stalin achtte het juist in het be lang van de vrede, dat het Ameri kaanse alleenbezit van de atoombom ten einde is. Op de vraag, wat hg dacht van in ternationaal toezicht op het atoom wapen zei Stalin; „De Sowjet-Unie is voorstandster van internationaal toe zicht, opdat een besluit tot verbod van het atoomwapen, stopzetting van de productie en het gebruik van uit sluitend voor burgerlgke doeleinden geproduceerde atoombommen nauw gezet zal worden uitgevoerd". Staan de verbondenen voor de Chinese winterlinie De Noordelijken hebbben Panmoend- jom voorgesteld als nieuwe vergader plaats voor de bestandsbesprekingen. Panmoendjom ligt aan de Zuidelijke rand van de neutrale zóne van Kae- song, 8 km dichter btf Kaesong dan Songjonni, welke plaats door Ridg- way was voorgesteld als nieuwe con ferentieplaats. Voorts stellen de Noordelgken eni ge verbreding van de neutrale zóne voor. De verbindingsofficieren zouden terstond kunnen bijeenkomen om een regeling te treffen voor de hervatting der wapenstilstandsbesprekingen. Op een vergadering zou dan kunnen wor den gesproken over de wijze, waarop de neutraliteit kan worden gehand- haafd. Inmiddels duren, vooral aan het Westelijk- front, de gevechten in vol le hevigheid voort. De Chinese tegen stand is zo krachtig, dat men zich afvraagt of de verbondenen nu wel licht de voornaamste versterkingen van de Chinese winterlinie hebben bereikt. Engelse berichten, dat deze linie reeds doorbroken zou zün, wer den echter tot dusver niet bevestigd. De geestvermogens van Truman. De New Yorkse Daily News heeft Zaterdag voorgesteld een onderzoek naar de geestvermogens van presi dent Truman te laten instellen, naar aanleiding van diens uitlatingen over het publiceren van staatsgeheimen door Amerikaanse bladen en tü'd- achriften. Het blad voegde hieraan toe, dat de instructies aan zijn cor respondenten te Washington van kracht bleven, te weten „belangrük nieuws verzamelen en het aan de re dactie overlaten om uit te maken, wat de veiligheid van de staat raakt en wat niet'r. Aardverschuiving verplet- terde trein in Columbia. In Columbia is Zaterdag een trein bü een aardverschuiving verpte" Er aün 96 doden te bctBaoam, form verwijderd te houden. Vooral de buitenlandse journalisten, die speci aal naar Schiphol waren gekomen, vonden deze maatregel volkomen on- begrgpelgk, vooral ook omdat één verslaggeefster door een zoon van dr. Mossadeq, die uit het vliegtuig was gekomen om zich wat te vertreden, zonder enige moeite in het vliegtuig werd gebracht om de Perzische pre mier de hand te drukken. Zij kreeg wel geen interview, maar kon haar wachtende collega's later toch vertel len, dat Mossadeq een bruine pyama droeg en in een zeer comfortabel K. L.M.-bed lag. 1000 SOLLICITATIES. Wel werden de journalisten te woord gestaan door enige leden van de delegatie, die dr. Mossadeq verge zelt, o.w. de vice-premier Hoessein Fatemi, die vertelde, dat de premier ongeveer 1000 sollicitaties voor func ties bij de genationaliseerde Perzische Olie-Mij., bü zieh heeft, waarvan 600 van Duitsers. Ook zgn er veel van Amerikanen en enkele van Nederlan ders en Engelsen. Op een vraag van een der persmen sen, werd geantwoord, dat ae Perzi sche regeling niet bevreesd is, dat uit het conflict met Engeland een oorlog zou voortkomen. „Engeland wenst petroleum en geen oorlog en het heeft nooit de bedoeling gehad soldaten naar Perzië te sturen zo meende men. Ontkend werd, dat Rus land zich op de een of andere wgze met het conflict bemoeide. NOG GEEN NIEUWE RESOLUTIE. Uit Washington werd gemeld, dat de Amerikanen en de Engelsen nog geen overeenstemming hebben be reikt over een nieuwe resolutie, wel ke door Londen bij de Veiligheidsraad zou worden ingediend. De Amerika nen trachten de Britten te bewegen een meer gematigd standpunt in te nemen. Men neemt aan. dat het debat Donderdag zal beginnen. De Britse admiraliteit heeft mede gedeeld, dat de plannen om torpedo- bootjagers van de thuisvloot naar de Perzische Golf te dirigeren zün inge trokken. Ontkend is, dat Engeland een economische blokkade tegen Per zië zou instellen. Wèl zün enige fi nanciële faciliteiten ingetrokken. Tijdens overtocht neergeschoten. Sir Henry Gurney, de Britse Hoge Commissaris voor Malakka, is Zater dag door een bende opstandelingen tijdens een autotocht doodgeschoten. Zijn echtgenote, die naast hem zat, bleef ongedeerd. Wèl werden enkele leden van het politie-escorte gewond. Het grootste gedeelte van dit escorte had echter achter moeten blüven door een defect aan een der auto's. Sir Henry, die 53 jaar oud werd, was sinds 1948 Hoge Commissaris van Malakka. In zün' gezelschap be vonden'zich in een tweede auto nog vier Europeanen. De chauffeur van deze auto stopte, toen hg hoorde schieten. Duur van de verbintenis wordt twfe$ jaar. Aanvankelük lag de taak van de Nationale Reserve op het terrein van de handhaving van rust en orde in geval van optreden van een binnenlandse vüand, doch thans heeft de regering besloten haar een meer militaire taak te geven, waardoor de vrijwilligers "voor de regering op het ogenblik vol waardig soldaat zün en ingezet kunnen worden tegen een buitenlandse vü and in het belang van de territoriale verdediging. Zü behoren vervolgens bij de krügsmacbt, belast met de territoriale verdediging en wel bjj de ln. fanterie, de luchtdoelartillerie en het korps luchtwachtdienst. Deze mededelingen werden Zater dag gedaan door mr. F. J. Kranen burg, staatssecretaris van oorlog, toen hij na afloop van een propagan- damars van het district Zuid-Holland in Rotterdam de deelnemers toesprak. De eis dat men voor toetreding tot de Nationale Reserve in het algemeen zes maanden actieve dienst moet heb ben verricht, is thans vervallen. In dien men tenminste 21 jaar en nog geen 50 jaar oud is, medisch geschikt is, voldoet aan de voor betrouwbaar heid en gedrag gestelde eisen, en nog geen mobilisatiebestemming heeft, kan men tot de Nationale Reserve toetreden. Voor bepaalde onderdelen bü'v. de luchtwachtdienst en ten aan zien van bepaalde groepen kunnen andere leeftüdsgrenzen worden ge steld. In bijzondere gevallen kan van de leeftg'dseis worden afgeweken. De duur van de verbintenis wordt van een jaar tot twee jaren ver lengd. Daarna gaat zü over in een verbintenis van onbepaalde tjjd met een opzeggingstermijn van zes maan den. De duur der oefening gedurende de eerste twee jaren van de ver bintenis zal ten hoogste 300 uren be dragen met een maximum van 200 uren per jaar; in de volgende jaren van de verbintenis ten hoogste 100 uren per jaar. De vergoeding per oefenmiddag zal één gulden bedragen. Voor een gehele dag bedraagt ait 7.70. De nationale reservisten hebben, indien zü gedurende het eerste en tweede jaar van de verbintenis hun dienst tot tevredenheid hebben verricht, recht Waterschap In de Gelderse vallei wordt de laatste tg'd protestvergade ring na protestvergadering ge houden tegen het huidig water schapsbestuur, omdat dit niet zuinig genoeg met de gelden zou omgaan. In de buurtschap Kootwüker- broek in de gemeente Barne- veld zg'n enkele waterschaps rebellen daarbü verder gegaan dan behoorlijk is. Bg een der no tabelen iemand die destgds de totstandkoming van het wa terschap bevorderde hebben 's avonds onbekenden een bin nenband van een flets aan de tuinkraan bevestigd en naar de kelder geleld. Vervolgens werd de kraan opengezet. Toen de bewoners van het huls de volgende morgen een kaart aan de deur vonden met het opschrift „Waterschap" begrepen ze daar niets van, maar toen ze naar de kelder gingen was hun alles ineens .maar al te duidelijk. op een premie van 100.Een ge- lgke premie verkrijgen zü, indien zg" gedurende het derde en vierde jaar Hun dienst tot tevredenheid hebben verricht en tenslotte nogmaals, in dien zg' gedurende het vg'fde en zes de jaar hun dienst tot tevredenheid hebben verricht. De regering hoopt hiermede te be reiken, zo besloot ae staatssecretaris dat de vrijwilligers thuis en in de kern van vrienden hun propaganda zullen voortzetten. Het dorpje Longvilly in de provincie Luxemburg heeft tydens het Arden nenoffensief erg te iüden gehad. Het kerkje is door granaatscherven pruc- lisch gehalveerd. Het wonderlyke is dat de klok geheel intact is gebleven en zinloos boven de leegte hangt. Want de bevolking zal het vrolijk klok gelui niet meer horen: het geheel zou als een kaartenhuisje ineenstorten. In Djakarta wordt aan een plan gewerkt. Naar van betrouwbare ztide wordt vernomen, ligt het in (1e bedoeling van de Indonesische regering begin November een concreet plan gereed te hebben tot wjjziging van de Ne derlands—Indonesische Unie in een normale internationale verhouding. Dit ls in overeenstemming met Soe- pomo's suggestie, op grond waarvan het Nederlandse kabinet principieel accoord ging met besprekingen in November, die dan zouden samenval len met de algemene vergadering der Verenigde Naties te Panjs. Dc zegs man achtte het mogelük. dat te Pa- rüs een NederlandsIndonesische be spreking zou worden gehouden. Prinses Elisabeth neemt Nederlandse aardbeien mee OP HAAR REIS NAAR CANADA Prinses Elisabeth van Engeland, die vandaag uit Londen vertrekt voor haar bezoek aan Canada, zal op deze reis 80 speciaal verpakte doosjes met in totaal ca. 12 kg verse Nederland se kas-aardbeien medenemen, die zij heeft besteld bü een exporteur in Roelofarendsveen (b'ü Leiden). Weekeinde met vele dodelijke ongevallen. Tgdens het weekeinde hebben zich verscheidene ongelukken met dodelij ke afloop voorgedaan. Onder de gemeente Naarden wer den Zaterdagavond de heer en me vrouw C. de JongSchreurs, die de gevaarlijke rg'ksweg AmsterdamLa ren wilden oversteken, door een auto gegrepen en gedood. Het echtpaar, wonende te Bussum, had geen kin deren. In Den Haag werd Zaterdag de 17- jarige wielrgaster S. M. H. door een vrachtauto met aanhangwagen ge grepen. Zij kwam onder ae wielen te recht en werd oxuniddellük gedood. In Nümegen werd Zondag prof. dr. B. A. G. Vrohlage, die per brom fiets reed, door een auto gegrepen. Zwaargewond werd hg' naar 'n zie kenhuis overgebracht, waar hü enke le uren later overleed. Tussen Bergen op Zoom en Steen bergen werd een 78-jarige winkelier, die per bromfiets uit een zgweg de grote verkeersweg opreed, door een vrachtauto gegrepen en gedood. Boekbindsters met gevaarlijke culturele aspiraties. De Haagse politie heeft vijf vrou welijke leden van het personeel ener Haagse boekbinderij aangehouden en aan een scherp verhoor onderwor pen. Men was namelijk tot de ontdek king gekomen, dat de 20-jarige ge huwde A. de M. geb. van R.. die overi gens enige tijd geleden bij de boek binderij werd ontslagen, thuis de be schikking had over een aantal boe ken waarvan de herkomst twgfelach- tig was. Bij een nader onderzoek bleek, dat de aangehouden boekbindsters in het laatste half jaar voor ruim 1500 gulden aan boeken hadden gestolen. Het ontslagen kennisje de M. pro fiteerde van de buit mee en kreeg ge regeld gestolen boeken thuis bezorgd. Sommige van de boeken werden doorverkocht, anderen bleven in eigen bezit. EEN GROOT NEDERLANDER HEENGEGAAN. Grondlegger van een wereldconcern. De grondlegger van de Phlllps-bedrüven, dr. A. F. Philips, is Zondag ochtend omstreeks twee uur te Eindhoven overleden. Dr. Philips bereikte de leeftgtl van 77 jaar. De overledene waa commandeur in de Orde van dc Nederlandse Leeuw, commandeur in de Orde van Oranje-Nassau en drager van talloze onderscheidingen. Dr. Anton Frederik Philips voor zitter van de Raad van Commissaris sen en gedelegeerd Commissaris van de N.V. Philips' gloeilampenfabrieken te Eindhoven werd op 14 Maart 1874 te Zaltbommel geboren. Toen zgn ou dere broer, Gerard Philips, in 1891 in Eindhoven een kleine lampenfa briek begon, werkte A. F. Philips, na een handelsopleiding gevolgd te heb ben als volontair bg een Londenac bankiersfirma. Op 3 Januari 1894 kwam de jongere zoon op verzoek van vader Philips naar Eindhoven om zgn broer gedurende enkele maan den in de administratie bg de fabriek bij te staan. Uit deze maanden zgn Piloot om het leven gekomen. Zaterdag is op de vliegbasis GUze- Rjjen een Engelse straaljager, een Havilland „Vampire", verongelukt. De piloot is daarbü om het leven ge komen. De straaljager, die met twee ande re toestellen was opgestegen, verloor snel hoogte en raakte met één der vleugelhelften een op het vliegveld staand gebouwtje. De machine kwam ongeveerd 30 meter buiten het vlieg veld in een knollenland terecht en vloog in brand. Ir. VAN BEEKOM TOT DE Z.L.M.: Ir. Dorst over de strocellulosefabriek „Wij hebben de boot gemist" Bij het bepalen van het zaaiplan laat de boer zich dikwyls leiden door de financiële vooruitzichten van gewassen, waarbü de wetten van de vrucht- wisseling vaak worden genegeerd. Deze dienen echter voorop te staan bü de keuze van gewassen. Voorts moet de keuze zo zün, dat arbeidstoppen worden vermeden en pas daarna moet rekening worden gehouden met de financiële vooruitzichten van de verschillende gewassen. Aldus de visie op de samenstelling van het zaalplan van de rük9iandbouwconsulent voor de Zeeuwse eilanden, Ir. C. W. C. van Beekom, zoals hü Zaterdagmiddag in de vergadering van de Kring O. Zuid Beveland te Kruiningen uiteenzette. Voordat dit belangrijke onderwerp aan de orde kwam, werden op deze vergadering, welke ook door verschil lende leden uit andere kringen werd bijgewoond, enige verenigingszaken afgehandeld. Na het openingswoord van de voor zitter, de heer P. Scheelede Putter werden drie-ereleden benoemd, n.l. de heren A. Dees, Kruiningen, die vele jaren de kring in het Z.L.M. hoofdbe stuur vertegenwoordigde, A. van Hoo- tegem, Hansweert, jarenlang vice- voorzitter van de Kring en G. Nieu- wenhugze. Krabbendijke, ruim 50 jaar bestuurslid van de afd. Krabbendijke. Hierna kreeg ir. Van Beekom als eerste inleider het woord, ter bespre king van de rassenkeuze voor het Zeeuwse bouwplan 1952. Na gewezen te hebben op het be lang van een goede vruchtwisseling, gaf hij in overweging voor elk gewas een berekening te maken van de vaste en variabele kosten. Dan zal blijken, dat niet altijd de gewassen met gro lt bruto-opbrengsten, ook do meeste winst afwerpen. Vervolgens besprak hy achtereenvolgens de verschillende gewassen met de hierbg voorkomende rassen. Bü de wintertarwe is het eindresultaat van Alba en Staring vrij wel gelyk. De Minister heeft het be zwaar dat het vochtgevoelig is en waarschijnlijk te geringe wintervast- heid heeft. De aandacht trekt het ras Heines VII, dat vele goede eigenschap pen heeft Wel moet er 15 pet. meer zaaizaad worden gebruikt dan voor Staring. Bij de zomergerst is Balder beter dan Kenia. Het nieuwe ras Rica is zeer productief en steviger, doch over de brouwkwaliteit verkeert men nog in het onzekere. Ten aanzien van de zomertarwe gaf spr. in overweging de Blanca te vervangen door Peko. Van de haver is Marne het ras voor alle grondsoorten. Van de mais is voor Zeeland de Wisconsin 255 goed uit de bus gekomen. Bij de aardappelen ves tigde spr. de bgzondere aandacht op de roodschillige rassen, als Furore, die een betere prijs geven. Alleen stelt de bewaring wat meer eisen. Voor de ex port is Alpha het ras. Van de suiker bieten is Klein Wanzleben E de beste, hoewel voor latere levering ook Pe digree kan worden genomen. Bij de uien werd gewezen op de nieuwe ras sen Wijbo en Grobol, terwijl bij blauw- maanzaad in verband met de export mogelijkheden in plaats van Noord ster, meer Emmabloem en Nobel dient te worden verbouwd. Van het vlas is het ras Concurrent nog moeilijk te overtreffen. Niettemin zijn er van het nieuwe ras Wira nogal verwachtingen en op grond met koude brand is Hyl- kema 1835 te zaaien. Voor de overige gewassen noemde ir. van Beekom als de best bruikbare rassen; Karwei: Vol houder, erwten: Rondo, schokkers: Zelka, rozijnerwten: Vinco, bruine bonen: Beka en Lucerne: Dupuits. In verband met voetziekte kunnen capu- cyners beter niet worden verbouwd, doch doet men bet wel, dan is het ras Auriool het beste. Tenslotte wees deze spreker op de mogelijkheden van verwerking van bietenkoppen en blad tot een waarde vol veevoer. (Zie vervolg op pag. 2) Twee doden op onbewaakte overweg. Op een onbewaakte overweg nabg Oudesluis tussen Schagen en Anna Paulowna is Zaterdag de trein van 5.20 uur uit Alkmaar naar Den Hel der in aanrijding gekomen met een vrachtauto uit Aalsmeer. De twee in zittenden van de auto werden gedood. Beide slachtoffers woonden in de, Haarlemmermeer. jaren gewonden. Spoedig nam Anton Philips de commerciële werkzaamhe den en vooral het reizen van zgn broer over, zodat deze. zich geheel aan de fabricage kon wijden. In 1895 werkten er recOs 42 arbei ders in het fabriekje en werd de eer ste winst gemaakt. Thans bedraagt het aantal employé's bg de Philipsfa- brieken over ae gehele wereld 84.000. Onder de leiding van dr. A. F. of „mgnheer Antoon zoals zg'n mede werkers hem noemaen. is het fabriek je uitgegroeid tot enorme fabrieks complexen. Van 1895 tot 1922 heeft dr. Philips als onvermoeid en onvervaard verko per een wereldmarkt weten te ver- oVeren voor de Fhiiipsiamp. De eer ste acht jaren zijn misschien de be- langTükste geweest, omdat daarin de fabriek groeide tot een bedrijf, dat 5.000.000 lampen per jaar produceer de. In 1922 nam dr. A. F. Philips de onderneming over toen zg'n broer Ge rard zich op 63-jarige leeftüd terug trok. In 1927 nam dr. Philips een Desiió- sir.g. die voor de ontwikkeling der onderneming verstrekkende gevolgen zou hebben. Philips ging in dat ge denkwaardige radiojaar, waarin de kortegolfveroinding met Indië tot stand kwam. namelnk over tot het fabriceren van radiotoestellen. In 1932 leverde Philips al het mil- lloenste radiotoestel af. In 1935 de honderdmillioenste radiobuis. NAAR AMERIKA. Dr. Philips vertrok in Mei 1940 met een aantal medewerkers naar Amerika en verplaatste de zetel der vennootschap naar Curagao. naAr Curacao. Het oprichten van nieuv*» fabrie ken in de Verenigde Staten ter op voering van het oorlogspotentieel der geallieerden stelden hoge eisen aan hem en zün medewerkers. Na een afwezigheid van 5% jaar keerde dr. A. F. Philips met zijn echt- fenote mevrouw A. H. E. M. Philips- e Jongh, op 14 November 1945 uit Amerika in Eindhoven terug. Het personeel bereidde hem een grootse ontvangst. Zolang dr. Philips nog een goede gezondheid genoot, en dat was tot voor kort nog het geval, verzuimde hü nimmer het bedrijf dagelgk te be zoeken en de leiding met raad en daad bij te staan. HERDENKINGEN. Dr. A. F. Philips werd Zondag over één der radiozenders herdacht door prof. dr- ir. N. A. Halbertsma. Ook de wereldomroep wy'dde Zondag een ge deelte van zijn programma aan de dood van dr. Philips. Eerbiedige hul de werd gebracht aan deze grote Ne derlander. Het stoffelijk overschot van dr. A. F. Philips zal Woensdag a.s. 12 uur worden ter aarde besteld op de alge mene begraafplaats te Woensel. In de Haagsto Houtrustrotonde is een nationale wedstrijd in het snelschrij- ven op schrijfmachines gehouden. Kam pioene werd mej. F. Kant uit Den Haag. Er waren enkele mannelijke deelnemers, die echter geen van allen voor de twaalf uitgeloofde prijzen in aanmerking kwa- VOORSPELT: WEINIG VERANDERING. Droog en zonnig weer met ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren. Overwegend matige wind tussen Oost en Zuidoost.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1