PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Engeland zal Veiligheidsraad nieuwe resolutie voorleggen De Vlisto 1951 werd geopend V. N.-FUNCTIONARIS WEIGERDE SCHACHT EEN HAND TE GEVEN 0£ BILT Kantlijn Noordelijken tegen verandering van Conferentie plaats. Denemarken zal zijn grond gebied verdedigen. In Haagse Dierentuin waait Benelux-vlag. Vandaag 5r Het opruimingswerk aan de spoorbaan bij Sloterdijk. Truman leest journalisten de les. Ï84e Jaargang - No. 235 Cagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. BallintUn. PL vei-v.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 87 ct. per week, l 4.55 p. kw„ fr. p. p. f 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 5 Oct. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie 13.—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—Iedere regel meer 20 cent. .Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 PB.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60, teL 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160).M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. VorsUtr. 63. teL 2473 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Mauntsstr. 12. teL nrj; Temeuzen Brouwerljstr. 2; Zlerlkzee N. Bogerdstr. C .lSOJeLJC MOSSADEQ VLIEGT VIA ZWEDEN. jferzië zal zijn houding niet wijzigen" Engeland zal de Veiligheidsraad een niemVe resolutie voorleggen by de behandeling van het oliegeschil tussen Engeland en Perzië. De vorige, die onder meer betrekking heeft op het uitwijzen van de Britse olietechnici uit Abadan, is door de feiten achterhaald. In Londen is gisteravond het eerste vliegtuig met uit Abadan geëvacu- eerden aangekomen. De Perzische gezant in Nederland, de heer Hoessein Navab, verklaarde Donderdagavond, enkele minuten voor zijn vertrek naar New York, dat Perzië de wet op de nationalisatie van de Anglo Iranian volkomen zal uitvoeren, zelfs al zou de Veiligheidsraad tegen stemmen. Over het doel van zijn reis ver klaarde de gezant: „Zeer kort gele den kreeg ik een telegram van eer ste minister Mossadeq, waarin deze my opdroeg bij eerste gelegenheid naar New York te vertrekken. Ik hoop hem daar Zondag te ontmoeten. (Volgens andere berichten zou Mos sadeq eerst Zondag uit Teheran ver trekken). „Ik zal waarschijnlijk op treden als adviseur van de Perzische delegatie bij de Veiligheidsraad. De behandeling van het geschil tussen Perzië en Engeland voor het inter nationaal gerechtshof te Den Haag heb ik geheel bijgewoond en ik ben van de behandeling volkomen op de hoogte. Ik neem aan, dat van mij inlichtingen zullen worden verlangd op dit punt. Wij menen volkomen in ons recht te staan" zeide de heer Navab „en wö zullen uiteindelijk winnen. Er Is geen sprake van, dat Perzië zijn houding te wyzigen. Morgen, Zaterdag, geeft Eduard Flipse met zijn Rotterdams Philharmonisch Orkest in Mid delburg zijn jubileum-concert. Mari- nus Flipse, zijn broer, is solist. Het zal bij die gelegenheid niet aan hartelijke woorden ontbreken. En er is reden voor een huldiging van de beide musici, die in Wissekerke op Noord-Beveland het levenslicht aan schouwden en met ere de naam van „Zeeuwse podium-groten" dragen. Wie zich in de muziekwereld een blijvende vooraanstaande plaats wil veroveren, kiest een weg, die verre van gemakkelijk is. Men moet daar voor over een natuurtalent beschik ken en dat tot ontwikkeling brengen. Dit laatste vergt jarenlange opoffe ring en zelfverloochening en onver moeide noeste arbeid. Heeft men de vereiste ontwikkeling eenmaal, dan begint de opmars naar de top. En is die bereikt, dan zit de „geslaagde" eerst recht in de moeilijkheden. Want een top is klein; er is ruimte voor slechts weinigen. En het ge drang om een plaats te veroveren en een ander van zijn troon te stoten is groot. Men móet zich weten te hand haven en dat kan alleen degene, die zijn positie volledig waard is. Het is aan twee Zeeuwen gelukt. En dat is een warme hulde waard. Het aantal Zeeuwen, dat in de Ne derlandse muziekwereld een hoofdrol speelde, is gering. Het aantal Zeeuwen, dat in onze tijd op Woensdagmiddag defileerde de gym- het eerste plan staat, is nog kleiner, nastiekvereniging „Sport Staalt Spie- voor zover ons be-1 ren" uit Siiedrecht voor H. M. de Ko- De behandeling van het geschil voor het internationaal gerechtshof beeft in het geheel geen Invloed meer. Ten eerste heeft Engeland sindsdien de wet op de nationalisa tie van de Anglo Iranian erkend, waardoor wij het contract tussen Perzië en de Anglo Iranian als ge ëindigd beschouwen. Ten tweede er kent Perzië niet langer het interna tionaal gerechtshof en erkennen wij dus ook niet de jurisprudentie van dit Hof. Ten derde beschouwen wij het conflict als een volkomen bin nenlandse aangelegenheid, die dus volkomen buiten de competentie vafi het internationaal gerechtshof valt en tenslotte nu de zaak bij f de Veiligheidsraad aanhangig is ge maakt kan het internationaal ge rechtshof het conflict niet langer behandelen." De heer Navab verwacht in de loop van de volgende week in Nederland terug te keren. De Perzische eerste minister Mos sadeq zal volgens mededeling van de Perzische gezant in Den Haag de reis van Teheran naar New York, waar hy, volgens de gezant, aanstaande Zondag wordt verwacht, via. Zweden maken. Notaris Quaedvlieg van zijn ambt ontheven. Bij vonnis van de Arrondissements rechtbank te Maastricht is de ver dwenen notaris J. M. H. C. Quaed vlieg van zyn ambt ontheven. De Flipses zijn, kend, d*e enigen. Hun loopbaan begon in alle nede righeid: als muzikantje in de muziek vereniging Apollo in Wissekerke. Hun vader was directeur van Apollo en hij moet een geweldenaar ge weest zijn. Zo -min als men in Mid delburg Cleuver en Morks vergeten is, zo min is men op Noord-Beveland en Zuid-Beveland Kees Flipse verge ten. Hij moet op zijn beide zonen vroeg zyn liefde voor de muziek heb ben overgedragenbeiden kozen de muziek als levensroeping. Zij hebben gewerkt. Zij hebben na jaren de top bereikt. En zij staan daar reeds vele jaren. Ondanks de stormloop van telkens nieuwe talen ten. En bedriegen de voortekenen niet, dan is hun loopbaan nog lang niet ten einde, die van Eduard als dirigent, die van Marinus als pianist. De beide Flipses zien met dank baarheid op hun leven in dienst der muziek terug. Zij hebben geen spijt van hun keuze. In Maart van dit jaar hebben beiden in een in terview in ons blad met de hun eigene bescheidenheid verteld van hun leven en de levensvervulling, die de muziek voor hen werd. In dat interview kwa men de namen New York, Rome, San Francisco, Columbia. Parijs, War schau, Venezuela. Afrika voor. Er moeten in Zeeland wel vele jon ge muzikantjes zijn, die by het lezen van die namen zich hebben voorgeno men de voetsporen der beide Zeeuwse podiumgroten te drukken. Of er ooit één daarin slagen zal? Wie zal het zeggen. Maar het moet voor een man in de volle rijpheid van zijn leven een grote voldoening zijn, als de weg, die hij afgelegd heeft, voor de jeugd een droom, een illusie is. De beide Flipses zijn muzikaal een lichtend voorbeeld. Zij zijn musici, waar Zeeland trots op is. Vandaar het jubileumconcert in Middelburg, dat zij morgen geven op initiatief van mevr. S. C. de Casem- broot-v. d. Feltz, een concert, waar voor gelukkig grote belangstelling bestaat uit alle delen van onze pro vincie. Het zal de gelegenheid bieden om aan de bewondering voor Eduard en Marinus Flipse in ronde woorden uitdrukking te geven. ningln. H.K.H. Prinses Maryke maak te ook kennis met de bestuursleden. Van links naar rechts: de Koningin, Prinses Beatrix en Prinses Irene. Geallieerden zetten najaars offensief in. De Noordelijken hebben Donderdag het voorstel van generaal Ridgway, om de plaats waar de besprekingen over een wapenstilstand worden ge voerd te wijzigen, van de hand ge wezen. Zij stelden voor de besprekingen te Kaesong te hervatten. Inmiddels heeft generaal Ridgway in antwoord op de communistische boodschap de tegenpartij voorgesteld, een nieuwe plaats voor de onderhan delingen te kiezen. Dit oord zou even eens in het niemandsland gelegen moeten zijn, aldus Reuter. Het hoofdkwartier van het Ameri kaanse achtste leger heeft bekend gemaakt, dat Amerikaanse, Britse en Zuid-Koreaanse divisies op een ruim zestig kilometer breed front in de Westelijke sector tot de aanval over gaan. Het geallieerde najaarsoffen- sicr werd ingezet met tanks en vlam menwerpers. De Noordelijken werden teruggedreven in gevechten van man tegen man. Hoge onderscheiding voor Belgische minister. VOOR AANDEEL OVEREEN KOMST VERGOEDING OORLOGSSCHADE. Zoals bekend is op 14 Juni jl. de BelgischNederlandse overeenkomst in zake de vergoeding van oorlogs schade in werking getreden. Mede aan de persoonlijke aandacht, door de minister van 's lands wederopbouw van België ,de heer A. F. J. de Boodt, aan deze zaak gegeven, is het te dan ken, dat er in het kader hiervan een voor beide landen bevredigende rege ling is tot stand gekomen. In verband hiermede heeft H. M. de Koningin deze bewindsman be noemd tot grootkruis in de orde van Oranje Nassau. Donderdag heeft minister Lieftinck in Den Haag de ordetekenen, verbon den aan deze hoge onderscheiding, aan de heer De Boodt overhandigd. Minister Ruften bij opening atoomreactor-instituut in Noorwegen. Naar het A.N.P. verneemt is te verwachten, dat het atoomreactor- instituut in Noorwegen op 28 Novem ber a.s. in tegenwoordigheid van ho ge Noorse en Nederlandse autoritei ten onder wie minister Rutten, offi cieel zal worden geopend. Heistelling zakte ineen: één dode. Donderdagochtend is te Vollenhove een heistelling in elkaar gezakt. De 26-jarige, ongehuwde arbeider A. Loosman uit Urk, werd hierbij op slag gedood. Opmerkelijke verklaring van Deense minister. De Deense minister van landsver dediging heeft Donderdagavond in een radio-toespraak tot het gehele land medegedeeld, dat de Deense weermacht In geval van een uanval op Denemarken opdracht heeft tegen stand te bieden zonder op orders van de regering te wachten. Hij zeide verder, dat in naam van de koning, de regering of hoge mili taire leiders gegeven orders om de mobilisatie of de strijd te staken bij voorbaat als vals zouden moeten worden beschouwd. Deze maatregel is klaarblijkelijk genomen om een herhaling van het gebeurde in de af gelopen oorlog te voorkomen, toen in Noorwegen volgelingen van Quis ling zich van radio Oslo wisten mees ter te maken en omriepen dat „de Noorse regering had gelast alle tegenstand te staken." „Er moet tegenstand worden ge boden, ook wanneer de vooruitzich- INCIDENT OP RECEPTIE TE DJAKARTA. Indonesische regering acht zich beledigd. Woensdagavond heeft zich op een receptie, welke het kantoor te Dja karta van de T.A.A. (de Technical Assistance Administration van de Ver. Naties) gaf ter gelegenheid van het bezoek van de directeur, dr. Keenleyside, aan Indonesië een incident voorgedaan. Op deze receptie wilde de gastheer, Sir Mirza Ismail, het echtpaar Schacht aan de eregast voorstellen. De heer Keenleyside drukte mevrouw Schacht beleefd de hand, maar trok deze onmiddellijk terug, toen dr. Schacht hem de hand wilde geven. De heer Keenleyside zeide daarby; „het spijt mij zeer Sir Mi/.ra, maar ik ben niet van plan deze man de hand te drukken. Ik ben dezelfde mening toegedaan als alle fatsoenlijke lieden, die niet heer échachts geschiedenis bekend zU" on Ik kan de hand van 'n man met een dergelijke dienststaat niet drukken". Het echtpaar Schacht verliet daarop de receptie. Toen hem hierover later vragen ge steld werden, zei de heer Keenleyside, dat hij Schacht nooit tevoren had ontmoet, maar dat hij een studie had gemaakt van de gedragingen van de- ten van de strijd hopeloos schijnen, i Duitser gednfende de oorlog en opdat in dat geval tijd kan worden daarvoor. Hti beschouwde de heer gewonnen om de Deense strijdkrach ten in of buiten het land weer strijd vaardig te maken", aldus de minis ter. daarvoor. Hy beschouwde de heer Schacht als iemand, die met alle winden meewaait, zonder principes en als een verachtelijke schurk. Dat «Hl - De eleetrlsohe trein, die te 16.54 uit Amsterdam naar Dordrecht vertrok, is Woensdag even voorbij Sloterdijk met een vaart van ongeveer honderd kilometer per uur uit de rails geschoten en ontspoord. Vrijwel de gehele trein raakte uit de rails, waardoor het spoorwegverkeer tussen de hoofdstad en Haarlem volkomen versperd werd. Rood-wit-blauw met zwart blok en leeuw. De heer Julius Hoste, voorzitter van het Belgisch Comité Benelux, heeft Donderdagavond tijdens een Beneluxbetoging in de Haagse Die rentuin een vlag voor de Benelux onthuld. Deze vlag, welke werd ontworpen door de voorzitter van de Benelux- commissie in Nice, de heer Guy de Wargny, bestaat uit de rood-wit blauwe banen van Nederland en Luxemburg, waarin een zwart blok is verwerkt. Door dit blok staat de ruiden leeuw van België zodanig, lat deze de vier kleuren bijeenhoudt. By de onthulling der vlag werden de volksliederen der drie landen ge speeld. MIDDENSTAND DEMONSTREERT. Beeld van Vlissingse bedrijvigheid Twee snoeren van electrische lampen waren gespannen van het Vlis singse winkelcentrum WalstraatNitmwendyk naar het Concertgebouw en langs dat illuminatiepad trokken Donderdagavond honderden bezoekers naar de Vlissingse middenstandstentoonstelling. Het was er des avonds gezellig druk. Kort voor de sluitingstijd waren er bijna 900 betalende be zoekers geteld. Ook des middags heerste er een grote drukte, maar dat hield verband met de officiële opening van de tentoonstelling, een opening, die zich vol trok In alle opgewektheid. De voorzitter van de Middenstands centrale, de heer W. J. Berg, kon in zijn begx-oetingswoord verzekeren, dat hij met genoegen had gezien dat winkeliers met hamer, zaag en veler lei ander gereedschap werkten aan hun stands. Ze hebben werkelijk ge sjouwd. Er zijn winkeliers geweest, die volledig hun stand zelf bouwden. Spr. dankte burgemeester rar. B. Kolff voor zijn bereidheid om de ten toonstelling te openen en heette de vertegenwoordigers van de Goese en Middelburgse Middenstand, de Ka mer van Koophandel en de overige autoriteiten hartelijk welkom. GEEN WANKLANK GEHOORD. Een woord van waardering richt te hij tot de standhouders en de or- ;anisator van de tentoonstelling, de ieer J. J. van der Looy voor de pret tige samenwerking. Er'is geen wan klank gehoord. Op alle middenstanders van Vlis singen deed de heer Berg tenslotte een beroep om door het maken van aantrekkelijke étal age's en door avondverlichting in hun winkels Vlis singen gedurende deze week tot een ©clit gezellige koopstad te maken. Burgemeester mr. B. Kolff dankte namens het gemeentebestuur voor de ontvangen uitnodiging en noemde deze tentoonstelling de uiting van een lofwaardig initiatief. De verhouding tussen de midden stand en het gemeentebestuur is altijd bijzonder goed geweest en het overleg verliep steeds in goede har monie. HET OUDE CENTRUM. Spr. herinnerde aan het herstel van het winkelcentrum in de oudo stad na de jongste oorlog. Men heeft zich toen afgevraagd of het oude winkelcentrum tenvolle zou herle ven. Het ligt namelijk niet centraal meer in Vlissingen. Het winkelcen trum heeft zich in de oude stads kern tenvolle hersteld en dat komt aan de levendigheid in de oude kern ten goede. Spr. hoopte dat het steeds be langrijk zou blijven. Daarnaast vroeg hij evenwel aan dacht voor het nieuwe stadsdeel van Vlissingen, waar de uitbreiding van de middenstand geep gelijke tred hield met de groei van de bevolking. Er is daar tot op zekere hoogte nog plaats voor nieuwe winkels. Wat de tentoonstelling betreft, merkte de burgemeester op, dat daar ook de vervaardiging van bepaalde artikelen wordt gedemonstreerd en werkwijzen worden getoond. Dat wekt beter begrip bij het publiek. Spr. constateerde ten slotte, dat de expositie een bezoek ten volle waard is en wenste de exposanten veel succes toe. EEN JUICHKREET. De organisator van de expositie, de heer J. J. v. d. Looy, hief een juichkreet aan over de prettige sa menwerking. Hij dankte het gemeen tebestuur, dat aan alle verzoeken steeds met grote welwillendheid had voldaan en noemde nog in het bij zonder de medewerking van de po litie. De tentoonstelling wil de na druk leggen op datgene, wat men niet dagelijks ziet in de étalage's. Spr. verwachtte, dat de tentoonstel ling dank zij de activiteit van de standhouders zou moeten uitgroei en tot een succes en dat zij nog ja ren de vruchten zouden plukken van de Vlisto 1951. RONDGANG. Na een kort dankwoord van de heer Berg, maakten de genodigden een rondgang over de tentoonstel ling, die direct in volle fleur was. Overal werd gedemonstreerd, ge proefd en toegelicht. De vier volle zalen zyn keurig in gericht en het was voor de genodig den een genoegen te constateren, dat de Vlissingse middenstand in alle opzichten er mag zyn. Vooral de bezoekers uit andere filaatsen, waar men ook tentoonstel- ingen pleegt te houden, gaven uiting aan hun waardering voor dat wat in Vlissingen thans werd bereikt. Geen getuigenis van Schumacher in Westduitse documentenzaak. De leider der Westduitse socialisti sche party, dr. Kurt Schumacher, heeft de openbare aanklager te Bonn schriftelijk medegedeeld dat hy niet wenst te getuigen in het proces tegen de drie personen, twee ambenaren en een zakenman, die zijn gearresteerd op beschuldiging van het „in handen van onbevoegden spelen van vertrou welijke regeringsstukken". Schumacher schreef verder dat ook zijn secretaresse niet behoeft te ge tuigen. Zijn secretaresse is verplicht geheimhouding, te betrachten met be trekking tot alles hetgeen zij in haar betrekking verneemt. Enorme haringvangsten. Dc IJmuidense trawlers vangen de zer dagen zeer grote hoeveelheden verse haring. Er is zelfs sprake van recordreizen. Het Vem-schip „Allam Water" heeft in drie dagen 100.000 kg. haring gevangen en het zuster schip van de „Allam Water", ge naamd de „Post Boy" kwam Donder dag met een zelfde hoeveelheid bin nen, gevangen in 4 dagen. Als regel worden dergelijke grote hoeveelhe* eerst in een week gevist. 1 Schacht uiteindelijk met Hitier brak was geen verontschuldiging voor zijn actieve medewerking in de dagen, dat concentratiekampen, pijnigings methoden en gaskamers gebruikt werden tegen Duitse en andere vol keren. De heer Keenleyside was van gevoelen, dat geen functionaris van de Ver. Naties mogelijkerwijs om gang zou kunnen hebben met de man, die zo volledig een vertegen woordiger is van datgene ter be strijding waarvan de Ver. Naties in het leven zijn geroepen. De heer Keenleyside beschouwde de heer Schacht als een schade voor het mensdom, aldus eindigt de desbe treffende mededeling van het bu reau in Djakarta. VERWEEK VAN SCHACHT. Van de heer Schacht ontving Ane- ta een verweer, waarin de heer Keen leyside een lage lasteraar -genoemd wordt en waarin hij de hoop en de wens uitspreekt, dat deze thans een klacht tegen hem zal indienen in Duitsland. Schacht releveert, dat in het proces van het internationale mi litaire gerechtshof te Neurenberg nimmer een aanklacht tegen hem is ingediend inzake enige vorm van mis daad tegen de mensheid, aangezien daarvoor niet de geringste grond te vinden was. Dat de lieer Keenleyside deson danks de moed heeft mii, aldus Schacht, openlijk en opzettelijk door zijn aan de pers verstrekte medede ling een verachtelijke schurk te noe men, is een schaamteloosheid, die niet slechts zijn onwetendheid, maar ook zijn aard kenmerkt Dat de Verenigde Naties zo iemand uitsturen om in de wereld goodwill te kweken, getuigt niet van veel psychologisch inzicht, aldus Schacht. INDONESISCHE REGERING BELEDIGD. De Indonesische minister van fi nanciën, Wibisono, op wiens arbeids terrein dr. Hjalmar Schacht zich voornamelijk beweegt, heeft aan Ane- ta medegedeeld, zich zeer gegriefd te gevoelen door de uitlatingen van de leer Keenleyside ten aanzien van de Duitse financiële expert „Ik be schouw de uitlatingen van Keenley side ofschoon zij mogelijk niet als zodanig bedoeld zijn als een bele diging aan het adres van mijn rege ring". is het 60 jaar geleden, dat de Ierse vrijheidsstrijder Chr. S. Pamell te Brighton over leed. viert Portugal de uitroe ping der republiek (1910). Stagnatie vermoedelijk vandaag opgeheven. Het opruimingswerk aan de spoor baan bij Sloterdijk gaat onvermoeid en in hoog tempo voort, maar toch altijd nog niet snel genoeg naar de zin van de spoorwegmensen, die graag gezien hadden dat in de loop van vandaag de onfortuinlijke trein weggesleept had kunnen worden en de normale treinenloop had kunnen worden hersteld. Men vreesde, dat niet voor Vrijdagochtend de situatie zover hersteld kan zijn, dat de extra treinen via Woerden en het autobus- noodvervoer tussen Amsterdam en Haarlem kan worden opgeheven. De oorzaak van het ongeluk moet gezocht worden in het springen van een wielband, waarschijnlijk het ge volg van een materiaalfout. De verwachting is, dat in de loop van vandaag het baanvak weer in gebruik zal kunnen worden gesteld. Bijna alle staatsgeheimen lekken uit. Vjjf en negentig procent van de Amerikaanse staatsgeheimen lekt uit door dagbladen en tijdschriften. Dit heeft president Truman Don derdagavond op zijn wekelijkse pers conferentie verklaard. Tevoren had de president de journalisten de les ge lezen en hen gewezen op hun plichten om inlichtingen, die voor de veilig heid van het land van belang zijn, niet wereldkundig te maken. Een vervalste Van Dijck De Brusselse kunstexpert Jean De- coen, dezelfde man, die beweert, dat „De Emmaüsgangers" en „Het laat ste avondmaal" echte Vermeers zijn, heeft twijfel doen sluipen in de har ten van vele kunstminnaars over de echtheid van het beroemde doek van Anton van Djjck „De kruisiging", dat zich thans te Brugge bevindt. In een door hem geïnspireerd arti kel in ©en Vlaams weekblad wijst hij er namelijk op dat de schets, die Van Dyck maakte voor het doek en die thans nog in het bezit is van de O. L. Vrouwekerk te Kortrijk. in niets lijkt op het schilderij te Brugge. Pensioen voor verwanten van samenzweerders tegen Hitier. De correspondent te Bonn van „Le Monde" meldt, dat de Westduitse regering heeft besloten pensioen toe te kennen aan de verwanten der be trokkenen in de samenzwering tegen Hitler van 20 Juli 1944 (het com plot van Rastenburg), die indertijd door de Nazi's zijn terechtgesteld Dit was tot nu toe niet geschied omdat slechts pensioen werd toege kend aan de nabestaanden van hen die „voor de vijand zijn gevallen." VOORSPELT: STILLE, MISTIGE OCHTEND. In de ochtenduren op de meeste plaatsen mist of laaghangende bewol king, die eerst later op de dag ver dwijnt Overigens droog weer met weinig wind en dezelfde of iets lage re temperaturen dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1