Hemeltergende woningtoestanden in Indonesië JIMMY BROWN, sportheld no 1 ENGELSEN ZONDER INCIDENTEN UIT ABADAN GEEVACUEERD DONDERDAG 4 OCTOBER 195t PROVINCIALS ZSEÜWSS COURANT 3 ALLES TOT DE NOK BEZET 30 millioen Roepiaheen druppel op een gloeiende plaat (Vaji onze correspondent) Djakarta, October Een van de vele ellendige problemen, waar men in Indonesië op 't ogenblik in steeds ernstiger mate mee te maken heeft, Is het vraagstuk van de huisvesting. Weliswaar is dit een moeilijkheid, waar van dit land zeker niet het monopolie bezit, doch terwijl overal elders ge durende de laatste jaren op dit punt naar een oplossing werd gestreefd en wel enige verlichting is verkregen, wordt de woningnood in Indonesië voortdurend nijpender. Men overdrijft niet, wanneer men de situatie op dit gebied wanhopig en hemeltergend noemt. De oorzaken van dit verschijnsel zijn van velerlei aard. In de eerste plaats is, als gevolg van de onveilig heid in liet binnenland, gedurende de laatste jaren een grote stroom plat telandsvrouwen naar de steden ko men afzakken, om zich daar blijvend te nestelen. Vervolgens heeft de stelling van het eigen republikeins bestuur in de verschillende centra een springvloed van ambtenaren doen ontstaan, talloze malen groter dan het ambtenarengetal onder het Ne derlandse bewind en al deze nieuwe ambtenaren wensen uiteraard een dak boven hun hoofd. Ook het Indo nesische Leger heeft beslag gelegd op vele huizen en gebouwen, die voor de oorlog door particulieren werden bewoond en die zij van de Neder landse bezettingstroepen overnamen. Het vertrek van de K. L. uit Indone sië heeft zodoende op woninggebied niet de gedachte verruiming gebracht. WEINIG GEBOÜD En dan is er sinds de oorlog vrij wel niets meer gebouwd niets door Gouvernement of Gemeente en vrijwel niets door particulier initia tief. De particuliere bouw, die vóór de oorlog vrij groot was, omdat vele hier werkende maatschappijen zelf voor de huisvesting van hun uit Ne derland komende employé's zorgden, bezit onder de huidige omstandighe den dan ook wel heel weinig aantrek kingskracht. De prijzen der bouwma terialen zijn hier te lande tot een fantastische hoogte gestegen en stij gen nog steeds, evenals de lonen der arbeiders. Een normaal, niet al te groot stenen huis, geschikt voor een gezin met bijvoorbeeld twee kinderen, komt momenteel op een bedrag van ruim drie ton. Dit is, zoals reeds opgemerkt, niet alleen het gevolg van de kostbaarheid van het bouw materiaal, hoewel dit uiteraard wel een zeer grote rol speelt, maar mede het resultaat van de abnormaal ho ge lonen, welke voor een deel voort spruiten uit het grote gebrek aan vakbekwame arbeiders. Een goede Chinese timmerman moet op het ogenblikR. 90 per dag verdie nen en sommigen zijn ook daar zelfs niet te vreden mee. KLAAR EN GEVORDERD Niet alleen echter de zeer hoge bouwprijs schrikt het particulier ini tiatief af maar tevens het feit, dat men, als het huis eenmaal gereed is, slechts weinig zekerheid bezit er ook over te kunnen beschikken. Het is al enige keren voorgekomen, dat een dergelijk nieuw huis onmiddellijk door officiële instanties gevorderd werd. Bovendien echter, is de liqui diteit van de meeste in Indonesië werkende maatschappijen op het ogenblik zeer slecht doordat het re sultaat van de regeling der deviezen- certificaten enorme kapitalen voor de -a*****#**#************** i— 101 Reeds sedert onheugelijke tijden be staat het geloof bij vele mensen, dat er in de herfst meer maanlicht is dan in andere jaargetijden. Dit zou ten doel hebben om de landbouwers, die door omstandigheden hun oogstwerk- zaamheden hebben verlaat, alsnog in de gelegenheid te stellen de meest noodzakelijke werkzaamheden bij maan licht te doen. Om deze reden wordt de September-maand in bepaal, de streken van Engeland ook oogst- maan genoemd. De opvatting der landbouwers, dat er an September meer maanlicht is dan ,7} ondere maanden, is volkomen juist, alhoewel daaraan wel niet de reden ten grondslag zal liggen, welke wij luerboven noemden. Gedurende het grootste deel van het jaar verschijnt de maan elke dag drie Kwartier later boven de horizon, maar gedurende de maand September is het verschil tussen de opkomsten van de maan aanzienlijk geringer. In deze maand kan het voorkomen, dat het verschil m vijf dagen ongeveer een uur is, mplaats van 3 uur en drie e, 00rzaak van deze ver schillen is gelegen in het feit, dat in SiL'J?XLT9etV$e de baan van de maan *.tcntn noordwaartse richting beweegt, waar tegenover echter staat een bewe- gmg tn zuidwaartse richting geduren- EfJ f.mde van de winter, zodat ze ^Lveel lat.eT dan normaal op- ni» *>-He\t verschil, dat immers onge- ion wel an- derhalf uur bedragen. Hiermede is tevens weerlegd de ver onderstelling dat de maan in Septem- oer zou schijnen om de landbouwers gelegenheid te bieden des avonds en des nachts te werken als ze dat willen! want de oogsttijd duurt immers een vol jaar, en niet, «joats velen menen, slechts de tijd van juii tot October of uiterlijk Novem- H. Pétillon. goederen-import of aanschaffing van eigen materialen en grondstoffen no dig zijn. Indonesië is nog steeds een warm land. En het zal ieder duidelijk zijn dat men, om aan warmte op den duur weerstand te blijven bieden, ruimte en luchtigheid nodig heeft. Kamerruimtes, die in een kouder klimaat prettig en comfortabel zijn, en „gemakkelijk warm te krijgen", zijn naar hun afmeting in de tropen veel te benauwd en te klein. Toch beleven wij het thans dat in Indone sië toevende werkers zich met ge ringer ..levensruimte" tevreden moe ten stellen dan vele klein-behuisden in het vaderland. De huizen in Indonesië zijn over het algemeen groot van afmeting, doch deze woningen die voor de oor log door één enkel gezin werden ge bruikt, gelijken thans ware mensen pakhuizen. Daarbij komt uiteraard het bezwaar, dat de zeer „open" en „luchtig" gebouwde „Indische" hui zen op een dergelijke indeling in het geheel niet zijn ingericht en er ook niet geschikt voor gemaakt kunnen worden. Een nóg onaangenamer resultaat van het nijpende woning-tekort dat de Huisvestings-Organisatie toe over moest gaan verschillende belangrijke centra, waaronder thans ook Medan, tot gesloten" stad te verklaren, hetwelk betekent dat uit Nederland komende werkers hun ge zinnen voorlopig moeten achterlaten Er is geen ruimte voor. Ook de ho tels zitten „tot de nok toe" vol en de vele werkers, die hier dus noodge dwongen gescheiden van hun gezin vertoeven, moeten zich er mede te vreden stellen hun hotelkamers met drie of vier anderen te delen, waarop Zandvoorts burgemeester contra gemeenteraad. De Zandvoortse gemeenteraad ver wierp vorige week in een besloten zitting met zeven tegen zes stemmen een voorstel om de villa „Njord" aan te kopen ten behoeve van de huisves ting van de burgemeester en zijn ge zin. Burgemeester mr. H. M. Fenema woont tnans in Bloemendaal. In de deze week gehouden raadsvergade ring zei de burgemeester, dat hg' het betreurde dat tijdens zijn afwezig, heid een dergelgk besluit was geno men. De gemeenteraad had niet met de belangen van zijn gemeente reke ning gehouden. Door aeze handelwij ze is de persoonlijke verhouding tus sen hem en de beide wethouders thans nagenoeg onmogelijk gewor den. De burgemeester zal echter op zijn post blijven. De wolprrjzen in Australië en Zuid-Afrika. Op de eerste wolveilingen van het seizoen 1350/1951 te Geelong, welke gisteren begonnen, stegen de wolprij zen met 15 pet boven net niveau van de noteringen te Melbourne op Maan dag j.l. De hoogste prijs was in het beginstadium van de veiling 156% pence per l.b. in standaard kwaliteit merino. Volgens de makelaars bestaat er gro tere vraag naar standaard dan naar fijnere wolsoorten. De prijs voor wol te Port Elisabeth in Z. Afrika steeg hier gisteren voor het eerst in dit seizoen met 15 tot 20 pence per !b. De prijzen lagen on geveer 30 pet hoger dan op de eer ste veiling van het seizoen op 4 Sep tember en 25 pet lager dan de slot- prijzen van het vorige seizoen. die kamers oorspronkelijk niet bere kend zgn. Reeds gedurende lange tijd is er sprake van plannen van de zrjde der Indonesische regering omin deze er barmelijke situatie verbetering te brengen, ook al omdat zij de regering handen vol geld kost. Talloze van haar ambtenaren zgn immers, daar men geen woningruimte meer be schikbaar heeft, in hotels onderge bracht. De hotelprrjzeh zgn van dien aard, dat niemand dit uit zijn inko men kan betalen. De regering komt de betrokkenen daarin dus financieel tegemoet, en dat kost maandelijks vele en vele tonnen, zonder dat het woningprobleem, ook maar een stap nader tot zijn oplossing komt. 30 MILLIOEN Thans, na lang wikken en wegen, heeft de regering te Djakarta een bedrag van dertig millioen Roepiahs ter beschikking gesteld, voor het bouwen van huizen in geheel Indone sië. Gezien het geweldige tekort zal het resultaat nog niet meer dan „een druppel op een gloeiende plaat" blijken te zijn. Maar het is in elk ge val dan toch een eerste stap op de enige weg, waarlangs dit vraagstuk kan worden opgelost. Men moet ho pen, dat de uitvoering van dit plan met bekwame spoed ter hand wordt genomen, want het betreft hier een sociaal euvel waarvan de nadelen ten aanzien van de arbeidslust, de volks gezondheid en de mogelijkheid tot het aantrekken van nieuwe nuttige arbeidskrachten zó duidelijk aan het daglicht treden, dat de gehele sa menleving er de lasten van onder vindt. De pilootloze bommenwerper Martin B-61 „Matador" van de Amerikaan se luchtstrijdkrachten gereed voor een vlucht over de Atlantische Oceaan. Door middel van radar controleert men de gedragingen van het projec tiel tijdens de tocht. In het Centrum voor Onderzoek van Projectielen te Cocoa (Florida) Is men voortdurend bezig met de perfectionnering van deze bommenwerper, welke een Fantastisch Wapen" wordt genoemd. PERZEN BESTORMDEN VERLATEN WOONWIJK. Mossadeq zal zijn intrek nemen in een ziekenhuis te New-York. De evacuatie van de 300 man Britse technici van de olieraffinaderij te Abadan is Woensdag zonder incidenten verlopen. Barkassen, die aan de Anglo-Iranian toebehoorden, doch nu de Perzische vlag voeren, brachten het oliepersoneel naar de Britse kruiser Mauritius, die daarna vertrok naar Basra, vanwaar de geëvacueerden per vliegtuig naar Engeland terug keren. De band van de Mauritius speelde toen de barkassen met het olie- personeel langszij kwamen. De Perzen stroomden de verlaten woonwijk in om de huizen van de Engelsen in bezit te nemen. De Engelsen, die op het dek van de Mauritius stonden, juichten, toeri zij voorbij de steigers en muren van de raffinaderij kwamen. Vijf Britse sleepboten maakten de reis naar Basra mee. De Mauritius passeerde het stoomschip „Daressa", waarmee Indische en Pakistaanse employé's werden overgebracht. De Perzische minister-president Mossadeq die Zondag uit Teheran naar New York vertrekt om Perzië Strubbelingen in Franse zóne van Berlijn. Westduitse politie slaags met communistische jongeren. Woensdagavond heeft de Westber- Ijjnse politie gebruik gemaakt van brandspuiten tegen ongeveer 7000 Oostberignse communistische jonge ren, die trachtten in de. Franse zóne van Berlijn te demonstreren. De po litie slaagde er in de demonstranten naar de Sowjet-Russische sector te rug te dringen. 62 jongeren werden gearresteerd. Toen de politie gebruik ging ma ken van de gummistok wierpen de jongeren stenen, waardoor tenmin ste drie politiemannen werden ge wond en enige politie-auto's bescha digd. Ts Avonds om tien uur was de toe stand in de Franse sector weer nor maal. doch aan de Oostelijke zijde van de grens in de Russische sec tor hielden zich grote groepen com munisten op, die anti-Westerse spreekkoren aanhieven. Leden van de Westberlgnse anti communistische strijdgroep tegen on menselijkheid zijn begonnen met het afschieten van raketten met anti communistisch propaganda-materiaal naar de Russische sector. te vertegenwoordigen bij de behande ling van hef Engels-Perzische oliege schil door de Veiligheidsraad, zal ver gezeld worden door zijn zoon, Ghelam Mossadeq. die arts is. De buitengewone gezant en gevol machtigd minister van Perzië te 's-Gravenhage, Hoessein Navab, zal zich eveneens per vliegtuig naar New York begeven. Hij zal Mossadeq van advies dienen over de uitspraak van het internationaal gerechtshof inzake het oliegeschil. Wegens zgn slechte gezondheid zal Mossadeq zijn intrek nemen in een ziekenhuis te New York. Krijgsraad strafte militairen met 3 maanden gevangenis. De Krijgsraad in Den Haag heeft Woensdag drie militairen, die in Juni van dit jaar in Den Bosch verzet heb ben gepleegd tegen twee wachtmees ters van de politie, veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek van drie weken en bevel tot onmiddellijke gevangenneming ter zitting. De militairen keerden in Juni van een „vrolijk avondje" terug naai- de kazerne en maakten nogal wat ka baal, waarom zij door de wachtmees ters van de M. P. tot de orde werden geroepen. Andere militairen bemoeiden zich er mee, en er ontstond een rel. De auditeur militair, mr. J. Zwa nenburg, eiste drie weken gevange nisstraf met aftrek tegen hen. Nu de militairen in het burgerleven zijn teruggekeerd zag mr. Zwanen burg er geen militair belang meer in hen nog met een ernstige straf te achtervolgen. De krijgsraad, meteen na de zit ting uitspraak doende, was een ge heel andere mening dan de auditeur militair toegedaan en veroordeelde de drie beklaagden als bovenvermeld. 85. De agent Karei Klabalc was door de ver schillende verschrikkelijke belevenissen van die ochtend, zó overstuur geraakt, dat hij in het hoofdbureau van politie in de donkere turfkelder was gekropen, waar hij met de handen voor zijn ogen was gaan zitten snikken. Hij trilde van de zenuwen. En eerst toen dat een beetje bedaarde, besloot hij in de gang een slokje water te gaan drinken, hoewel hij besefte, dat dit een levensge vaarlijke onderneming was, daar hij vermoedde, dat Pytha de slang na zijn maal te hebben gedaan met commissaris Konijn, nog steeds in het ge bouw zou rondschuifelen. Hij stak voorzichtig zijn hoofd om de hoek van de deur en gluurde inf de gang, juist op het ogenblik, dat bode Biesjes de buitendeur openwierp en schreeuwde: „Karei, waar zit je We hebben de leeuw Piet te grazen en die moeten we met z'n tweeën naar zijn hok te i-ug brengen". „M-m-moeten w ij de leeuw naar zijn hok terug brengen?" vroeg hg sidderend. „W-w-wie heeft dót gezegd?" „Kom, maak voort", zei bode Biesjes. „Je hoeft nergens bang voor te zgn, want de leeuw Piet kan geen pap meer zeggen. Die heeft een verschrikkelijk pak slaag gehad van Jimmy Brown. We hebben hem bovendien stevig vastgebonden. Hij kan geen vin meer verroeren". De agent Karei begreep, dat er nu iets van hem verwacht werd. Zuchtend liep hij achter de bode Biesjes aan. Onbekende lifter overviel vrachtauto-bestuurder. Een 25-jarige bestuurder van een vrachtauto uit Beverwijk is Dinsdag nacht op de Velserweg bij Amster dam in zijn wagen overvallen door een onbekende man, die hij als lifter had meegenomen. Omstreeks half drie had een onbe kende, toen de vrachtauto voor de spoorbomen bg Sloterdgk moest wachten, het portier opengerukt en gezegd: ,,Ik rijd met ie mee naar Velsen". Hoewel de chauffeur het op treden van deze late passagier wel wat brutaal vond. besloot hg de lif ter in verband met het late uur toch maar te laten zitten. Ter hoogte van het poldergemaal sloeg de lifter de chauffeur echter met een hard voorwerp op het hoofd en verdween daarna in de polder. De bestuurder kon tenslotte de wa gen tot stilstand brengen, waarna hg langs de weg ging liggen. De gewon de vrachtauto-bestuurder werd later door een passerende auto naar het Rode-Kruisziekenhuis in Beverwijk vervoerd. Samenkomst van „grijze muizen". De Duitse oudstrijdersvere- nigingen zullen nu spoedig een variatie rgker zijn. In Kassei heeft men nu ook de „BlitzmèLdel" in het buitenland beter bekend als „grijze mui zen". opgeroepen tot een sa menkomst. De Blitzm&del" hebben in Hitiers iegers voor namelijk dienst gedaan bg' de verbindingstroepen en bij de luchtafweer. Churchill denkt niet aan een coalitie. Morrison daagt hem uit beschuldiging over Perzië waar te maken. Met betrekking tot Churchill's re de te Liverpool, waar hg o.m. ver klaard heeft dat Groot-Brittannië „een periode van grote stabiliteit door een regering met brede basis nodig heeft", wordt van de zijde van het bestuur van de Conservatieve Partij op gewezen, dat Churchill niet heeft willen zeggen dat hij eventueel voornemens is een coalitieregering te vormen. Evenmin, zo verklaart men In conservatieve kringen, denkt Churchill aan een bestand tussen de partijen Dit alles zou echter niet uit sluiten. dat Churchill mogelijk een neutraal persoon, eventueel zelfs een liberaal zou verzoeken deel te nemen aan een regering waarvan hij de lei ding zou hebben. UITDAGING. De Britse minister van buitenland se zaken, Herbert Morrison, heeft ""oensdag op het Labour-partijcon- Ses te Scarborough Churchill uitge- agd de vraag te beantwoorden, of Engeland naar zijn mening tegen Perzië ten strijde had moeten trek ken naar aanleiding van het oliege schil. Wij geloven, aldus Morrison, dat het verstandig is geduld te heb ben, dat bekwaamheid bij het voeren van onderhandelingen beter is dan het voeren van oorlog en dat een be roep op de Ver. Naties en haar in stellingen beter is. dan dat men over haast zijn toevlucht tot oorlog neemt. LIBERAAL MANIFEST. De Britse liberalen hebben hun verkiezingsmanifest uitgegeven. Hierin wordt verklaard, dat de li berale partij een „onafhankelijke cen trumpartij" zal blgven en de „meer redelijke elementen in zowel bij La bour als in de Conservatieve Partij zal steunen". De Liberale Party heeft tot nog toe 94 candidaten gesteld, tegen 478 bij de vorige verkiezingen: zg heeft het plan thans een beperkt aantal candidaten te stellen. In het manifest wordt medegedeeld, dat de Liberale Partij het bewape ningsprogramma van de Labour-re- gering steunt. Het wereldgebeuren T eleurgestelde Duitsers In geallieerde kringen te Bonn wordt verklaard dat het over leg tussen de Hoge Commissie en Bondskanselier, dr. Adenauer, over het herstel der West-Duitse souverei- niteit en over de militaire inschake ling van West-Duitsland in de Atlan tische gemeenschap langduriger en moeilijker zal zijn dan aanvankelijk was voorzien. Er zijn reeds enige ma len besprekingen gehouden in de af gelopen dagen en het schijnt niet de bedoeling te zijn, dat deze direct ge volgd worden door besprekingen der deskundigen. De aan Duitse kant gerezen be zwaren tegen de Washingtonse plan nen voor de verdragen, die bestemd zijn om het bezettingsstatuut te ver vangen, zijn velerlei. Het heeft in de eerste plaats teleurstelling gewekt, dat de geallieerden besloten hebben op bepaalde punten het heft in han den te houden. Zo willen zij het alge mene voorbehoud gemaakt zien. (lat, indien binnen- of buitenlandse facto ren het nodig zouden maken, de uit oefening van de souvereiniteltsrech- tên weer aan hen komt. Voorts wen sen de geallieerden voortzetting van het werk van het bestaande militaire veiligheidsbureau door rechtstreeks onder de Raad van ambassadeurs staande controlecommissies. Deze zouden er op hebben toe te zien, dat de Duitsers geen zware wapens, geen atoomenergie, geen militaire vlieg tuigen en geen oorlogsschepen pro duceren. Dit betekent naar de me ning der Duitse regering een te ver gaande beperking van de aan Duits land beloofde souvereiniteit. Naar verluidt, heeft Bondskanselier Ade nauer deze opvatting aan de Hoge Commissie kenbaar gemaakt en er aan toegevoegd, dat de voorziene controlecommissies overbodig geacht worden daar de Duitse regering zich bg verdrag zou kunnen verplichten zelf de contróle uit te oefenen. De Duitsers hebben zich voorts te leurgesteld getoond over de weigering van de Geallieerden Duitsland een verdedigingsverdrag aan te bieden in ruil voor de geldende algemene garantieverklaring. Tenslotte schijnt dr. Adenauer zich gekeerd te hebben tegen een verhoging van de verdedi- gingskosten boven het peil der hui dige bezettingskosten. Deze verho ging zou naar geallieerde opvatting een logisch gevolg zijn van de opstel ling van Duitse eenheden en niet on billijk in verhouding tot hetgeen an dere landen aan lasten dragen. De Duitse regering schijnt daartegen over het standpunt in te nemen, dat de huidige bezettingskosten reeds de financiële draagkracht overschrijden, hetgeen door geallieerde deskundigen steeds bestreden is. De Duitse teleurstelling wordt ook weerspiegeld door persorganen, die betogen, dat Duitsland geen haast behoeft te maken met de afsluiting van de verdragen. Politieke waarnemers te Bonn me nen. dat deze opvatting mede beïnvloed is door de onzekerheid als gevolg van de actie der Sowjet- Unie voor een herstel der Duitse een heid. Velen zijn van oordeel, dat zo lang deze onzekerheid voortduurt, een vertraging in de onderhandelin gen tussen dr. Adenauer en de Hoge Commissie in het bijzonder de Britse en Franse partners niet onwelkom zou zijn. Te Bonn en te Berlijn wint. mede op grond van de plotselinge op heffing van de Berlgnse straatbar rières, de overtuiging veld, dat de Russen ditmaal bereid zullen zijn zich offers te getroosten om de huidige Westelgke politiek in Duitsland te doorkruisen. De daardoor ontstane situatie is. naar verluidt reeds door de Hoge Commissarissen met dr. Ade nauer besproken. Daarbij bestond eenstemmigheid in de opvatting, dat ook een herenigd Duitsland zijn ge zicht naar het Westen zou moeten kunnen keren. De eenheid van Duits land blgft, zo werd dezer dagen van officiële Britse zijde verklaard, het einddoel. Wat de Duitse eenheid betreft is het woord thans weer aan Oost-Duitsland. waar de communistische autoriteiten in ver warring heten te zijn over een bevel van ambassadeur Semjonof om de veertien punten van Bonn serieus te behandelen. Tegen het einde van de week kan dr. Adenauer in Berlijn dan weer van repliek dienen, want voor Zaterdag staat daar een rede van de kanselier op het programma. Ere-promotie Prins Bernhard. De rector-magnificus der Techni sche Hogeschool te Delft. prof. dr. O. Bottema, heeft medegedeeld, dat de ere-promotie van Prins Bernhard op 16 November zal geschieden in de Nieuwe Kerk te Delft. Verminderd toerekenbaar als gevolg van boksen? Voor het Amsterdamse Gerechts hof stond deze week terecht de 32-ja- rige ex-bokser, A. K, (Nol Kleyn), thans in het café-bedrijf werkzaam, die wegens heling tot een gevange nisstraf van 8 maanden was veroor deeld en bij het Hof hoger beroep had aangetekend. Tegen hem requi- reerde de proc.-generaal, mr. H. Kist. bevestiging van het vonnis. De ver dediger van K., mr. F. Pauwels. had een psychiatrisch rapport doen uit brengen. Dr. Tammenons Bakker komt daarin tot de conclusie, dat de ze verdachte enigszins verminderd toerekenbaar is. Pleiter had enkele getuigen a dé charge doen dagvaarden, onder wie de heer G. E. v. d. Werk. van 19381945 bestuurslid van de Ned. Boksbond. die verklaarde, dat K. als gevolg van zijn wijze van boksen zoveel slagen op zijn hoofd heeft gekregen dat de man „punch-drunk" in zekere ma te imbeciel is geworden. Dr. C. van den Berg. directeur-ge neraal van de afdeling internationale Volksgezondheidszaken, is benoemd tot voorzitter van de commissie van deskun digen op het gebied van sociale en me dische bijstand van de Baad van Europa. De Indonesische regering heeft de accijns op benzine met 50 verhoogd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5