NIEUWS UIT ZEELAND n- WALCHEREN NOG MAAR ZES CLUBS ZONDER VERLIESPUNTEN genda DINSDAG 2 OCTOBER 1951 PROVINCIALEZEEÜWSECOURANT Voor het Vlistings carillon. Hulptroepen rukken aan voor het Vlissings carillon. De sportvereni ging van het Belgisch Loodswezen voetbalde tegen de vereniging Finan- cia uit Oostende en men ging even met de collectebus rond. Dat bete kende 13,50 voor het carillon. Er was een huwelijksfeestje in Vlissin- gen en er kwam 5 bijeen voor de klokken. Tenslotte was er nog een verja ringsfeestje by de familie B. en daar kwam 7,50 byeen. Zo moet het gaan! Dan zyn de 2000 spoedig byeen. Behalve de hier genoemde giften werd nog ont vangen van: H. D., Vlissingen 2.50; 1; A. en R. 3; P. F. vangen var C. J. M. Middelburg SNELKOKER VEROORZAAKTE BRANDJE. De Middelburgse brandweer werd gealarmeerd, omdat er ten huize van de heer J. van Pagee aan de Nieuwe Vlissingse weg te Middelburg een klein brandje was ontstaan. Een op een kist geplaatste snelkoker was gaan schroeien. Mevrouw van Pagee, die aan het stofzuigen was, ontdekte dit te laat. De kist had inmiddels al vlam gevat. Met enkele emmers wa ter werd dit brandje geblust. De brandweer behoefde niet in te grij pen. 0,50; N. N. 0,50; L. L. 0,50; fir ma v. D. 3; A. v. d. W. 2.50; J. H. Br. 2 50; W. R. 2.50; D. K. 2,50; L. O. 1,50; de N. 1; K. G. 3 en G. 2,50. De bovenstaande bedragen werden gestort op de lgst van de Prov. Zeeuwse CL, kantoor Wolstraat, Vlis singen. Over de giro kwam nog binnen: A. S. 5; J. M. G. te V. 2,50, F. S. te V. 0,50 en G. S. te E. 2.50. Het totaal is thans gestegen tot 365,93. Laten verenigingen en feestvierders het goede voorbeeld volgen dat thans gegeven werd. Er gestort worden Walstraat 58-60, of ook op gironummer 353900 (P.Z.Ct.) of 261272 (G. A. van Druten) met vermelding „Voor het carillon". RAAD ARNEMUIDEN. Te Westkapelle bracht de collecte voor de Protestantse T.B.C.-bestrijcluTg op Marktberichten VEILING WALCHEREN. 1 October. Aardappelen: Bintjes 6.60—9.80. Meer- landers 5.60—6. Koopmans blauwe 11.80. Fruit: Coxs Orange Pippin 40—50. Transparant de Croncels 1436. Allington pippin 12—21. Mank's Codlin 25. Grave- steiner 4041. Glorie van Holland 14—29. Goudreinet 20—36. Bramley Seedling 12— 15. Laxton Superbe 22—23. Appels val en kroet 4—17. Tomaten 12—36. Netmeloen 1236. Bonne Louise d' Avranche 3447. Conference 1948. Beurré Hardy 3639. Legipont 3061. Kraaiperen 27—30. Bon Chretien Williams 38. Peren val en kroet 15—21. AUicant 701.10. Frankenthaler 86 —97. Witte Golden Champion 1.121.20. Ananasmeloen 5—32. Suikermeloen 35. Groenten: Andijvie 716. Bloemkool A 8—46, id. B 8—22, ld C 5—11. Komkom mers B 911. id. C 8. Dubbele Princessen 26—58. Saxa's 3940. Pronkbonen 37— 47. Stokprincessen 63. Snijbonen 2085. Koolrapen 712. Spitskool 6. Rode kool 8—20. Savoye kool 313. Witte kool 25. Chinese kool 9—15. Postelein 1625. Sla 3—8. Spinazie 2540. Uien 919. Prei 10 —16. Bospeen 936. Bos kroot 1418. Augurken 4262, Rammenas 6—8. VISMIJN VEERE. l October. Export garnalen, aanvoer 34.25, kg., 52—72. Handels garnalen, aan voer 328 kg., 5460. Schar, aanvoer 379 kg., 4464. Bot, aanvoer 184 kg., 44 52. Wijting, aanvoer 60 kg., 2742. Mid del tong. aanvoer 28 kg., 130190. Rog, aanvoer 136 kg., 2148. KERKNIEUWS. MISS RICHARDS TE MIDDELBURG. In overleg met het moderamen van de classlcale vergadering der Ned. Herv. Kerk op Walcheren, trad in het Kerk-centrum op het Koorkerk hof als spreekster op Miss Richards van Milton Abbey, Engeland. Ingeleid door ds. J. C. Sickesz van Vlissingen, sprak Miss Richards over The Ministry of Healing (Dienst der Genezing), waarby zij wees op de be tekenis van de genezing op gebed een verwaarloosd stuk kerkewerk en op de resultaten, welke hiermede in Engeland bereikt werden. Miss Richards sprak enige tyd te rug te Diiebergen over dit onderwerp op een conferentie van gedelegeerden uit de raad van „Kerk en Ziekenzorg?' van de Ned. Herv. Kerk, terwijl van wege de Ned. Herv. gemeente te Den Haag in de afgelopen week een reeks B bijeenkomsten werd gehouden. Miss Richards Is in Engeland werk zaam voor de interkerkelijke Church Council. Op de rede volgde een bespreking in de Engelse taal. AVONDMAALSVIERING IN RUSTHUIZEN. De classis Middelburg der Geref. Kerken sprak in haar laatst gehouden vergadering als haar mening uit, dat de kerk van Koudekerke het recht heeft, volgens vroegere uitspraken van Generale Synodes, het H. Avondmaal te bedienen in de Rusthuizen en dat waarbij, met inachtneming van de ge stelde regelen, ook leden van andere Kerken mogen aanzitten. VRIJ EVANG. GEMEENTE Bedankt: voor Meppel, Q. v. d. Vrie, hulpprediker te Nieuwvliet. NED. HERV. KERK. Door de kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Wemeldinge is een beroep uitgebracht op ds. J. E. van Ieperen, Ned. Herv. predikant te Katwijk aan Zee. AVONDMAALSDIENST VTA DE TELEVISIE tische jeugdgroepen in 1 setts (Ver. Staten) werd voor het eerst een Protestantse avondmaals dienst per televisie uitgezonden. MIDDELBURG. Vandaag. concert- en Gehoorzaal: Chopin-recital Askenase, 8 uur. Sta tenzaal Abdij, Statenzitting, 10.30 u.; vergenoeging, cursusavond Midden standsreclame, 8 u; Electro: reportage Robinson-Turpin, 7, 8 u. Morgen Ned. Koffiehuis, Ziekenhuls- 4 u-: Electro: De kus des doods. 7, 9,15 Ut Aanleg van een voetbalveld Onder voorzitterschap van wethou der J. Polderdijk vergaderde de raad van Arnemuiden. Medegedeeld werd, dat aan mej. J. Boone met ingang van 1 October wegens huwelijk eervol ontslag is verleend als ambtenares ter secretarie en dat met ingang van 1 October is benoemd tot derde ambte naar, de heer J. A. Lemaire. Besloten werd tot aanleg van een voetbalveld over te gaan. Door de DUW was me degedeeld, dat in de arbeidslonen voor het in orde brengen van het thans in gebruik zijnde voetbalveld een rijks bijdrage van ten hoogste 100 kan worden verkregen. Door de eigenaar van de weide is bevestiging ontvan gen, dat hij zijn aanbod tot verpach ting aan de gemeente gestand doet Het voetbalveld zal door de gemeen te verpacht worden voor de tijd van 20 jaar, tegen een pachtsom van 400 per jaar. Het veld zal onder dezelfde condities aan de voetbalvereniging in gebruik worden gegeven. Ten laste van de gemeente komt rond f 3000. De voetbalvereniging neemt voor haar rekening het onderhoud van het veld, benevens afheining en de te plaatsen kleedkamer. Met het oog op de bouw van een primaire zuiveringsinstallatie in de naaste toekomst, welke geprojecteerd is op een der vestweiden, werd op voorstel van B. en W. besloten om deze weide slechts voor één jaar in pacht te geven. Alle vestweiden wor den dan onder gelijke voorwaarden verpacht. Op voorstel van B. en W. besloot de raad de verordening op de havengelden opnieuw gelijkluidend vast te stellen, daar de bestaande ver ordening slechts tot 31 December 1951 was goedgekeurd. Een beginselbesluit werd genomen ten opzichte van het asfalteren der Nieuwlandse weg over een lengte van ca. 600 meter en een breedte van 5.5 meter. Aan B. en W. werd opge dragen de wijze van uitvoering van het werk voor de bereiden en om met aannemers in contact te treden. Tot leden van de Woonruimte-com missie werden herbenoemd de aftre dende heren A. Schuit, J. de Nooier en A. Theune. Daar de heren M. de Ridder en J. Scheele als lid bedank ten werden in de vacatures benoemd de heren J. L. Joosse en J. J. Beije. Eerstgenoemde verklaarde echter zijn benoeming niet aan te nemen. Er zal nu een voordracht aan de Besturen bond worden gevraagd. Besloten werd om de gemeentelijke vishal wederom voor een jaar publiek te verpachten. Het veer over het Ar- nekanaal, waarvan de pacht op 31 De cember eindigt, zal voor de tijd van zes jaren worden verpacht. In de commissie tot net nazien der ge meenterekening 1950 werden benoemd de heren Joosse, Schuit en De Ridder. De raad nam met teleurstelling ken nis van een door Ged. Staten gezon den schrijven betreffende de ge meentegrensbepaling in de Sloepol- der. Aan B. en W. werd opdracht ge geven om de bezwaren van de raad aan Ged. Staten kenbaar te maken. O.- en W.-Souburg SERENADE. Ter gelegenheid van het muziek feest bij het 30-jarig bestaan van „Vlijt en Volharding" te Souburg, werd een loterij georganiseerd. Bij de trekking Zaterdag j.l., viel de hoofdprijs, een bromfiets, op een lot van een bewoner in de Poortugaal- straat te Souburg. Deze werd de ge lukkige winnaar met een serenade aangeboden. De collecte, gehouden ten bate van de samenwerkende Chr. Sanatoria, heeft te Meliskerke opgebracht de som van 150. LEZERS SCHRIJVEN... DE VLEESPRIJZEN. Met groeiende verbazing las ik het stukje „antwoord van de slagersor ganisatie". De tranen springen een mens in de ogen als men leest van de slager, die van nog minder moet rond komen dan een ongeschoolde arbeider, 't Is bar!! Ik heb me laten vertellen dat het vlees hier zo duur is omdat het Zeeuwse vee eerst naar Rotterdam wordt gebracht en daar door de Vlissingse slager wordt gekocht. Zo doende mogen wij het retourtje be talen. Als dat waar is stel ik my voor dat Walcherse groenten en fruit eerst naar den Briel of NaaLdwgk gaan om geveild te wor den en dan weer hier komen voor de consument. En dat de textiel vanuit Twente eerst een reisje door Euro pa maakt' om vervolgens in Vlissin gen en andere kleine plaatsen met doorberekening van reisgeld extra duur verkocht te worden. Want dat deze duurte niet alleen het vlees doch evenzeer andere en steeds terugke rende behoeften geldt, heb ik de vo rige keer al aangehaald. Tot slot wü ik nog opmerken dat de Neder landse gulden in heel ons land 10 dubbeltjes waard is. hoewel het hier soms lijkt of we er maar 6 of 7 krij- ;en voor een gulden. Harder werken? Joed! Soberder leven? Best! Maar dan niet alleen voor het werkmans gezin! Dat wordt hier nog niet al- tgd begrepen. Vlissingen, Mevr. Thiele. Officiële publicaties. VLISSINGEN. INENTING TEGEN DIPHTHERIE. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat voor bewoners van het Ha vendorp gelegenheid bestaat hun kinde ren vanaf de 2-jarige leeftijd, kosteloos tegen diphtherie te doen Inenten en wel op Donderdag 4 October a.s., des morgens om 9.30 uur, in noodwoning 609, Haven dorp. Vlissingen, September 1951. VLISSINGEN. WIJZIGING SPREEKUUR WETHOUDER VAN SOC. ZAKEN. De Wethouder van Sociale Zaken der Gemeente Vlissingen zal in plaats van op Woensdag 3 October op Donderdag 4 Oc tober spreekuur houden des n.m. van 4—5 uur. MIDDELBURG. WINKELSLUITING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de door de Raad dier gemeente in zijn vergadering van 13 Augustus 1951 vastgestelde verordening betreffende de openstelling van winkels op Zondag, bij Koninklijk Besluit van 13 September 1951, nr. 25. is goedgekeurd. Deze verordening treedt onmiddellijk in werking. Middelburg, 27 September 1951. VOETBAL SteenE.MM. 4—1. Het volledige Steen heeft met de zwaar gehandicapte E.MM.-ploeg, welke invallers had voor J. Heykoop, C. Lammers, Riteco en Nijamelubuw, meer moeite gehad dan de uitslag zou doen vermoeden. Voor de rust stak het technisch betere spel van de Vlis- singers gunstig af bij het enthousiaste maar wel wat onbesuisde spel van de thuisclub. De 10 voorsprong voor de rust, welke zij middels hun midvoor wisten te nemen, was niet onverdiend. Na de rust waren de partijen aan vankelijk aan elkaar gewaagd. Na c.a. 10 min. was de stand gelijk uit een penalty. Even later sneed de linksbui ten van Steen door de EM.M.-verde- ging heen en zijn voorzet werd goed benut door haar rechtsbinnen Gor- them, die de bal ineens inkogelde (een prachtig doelpunt). De Vlissingers trachtten hierna het verloren terrein te herwinnen, maar toen 20 min. voor het einde Steen de stand op 31 bracht, speelde E.M.M. een verloren wedstrijd. 10 minuten voor het einde bracht Dekkers de stand nog op 41 en kreeg E.MM. haar tweede nederlaag te in casseren. R.C.S. won verdiend. In eerste instantie gingen de par tijen gelijk op, maar na !0 min. spe len is het de rechtsbuiten Passenier, die een voorzet van links keurig onder de lat inschoot (0—1). De gehele eer ste helft was Corn Boys iets in de meerderheid, de aanvallen waren ge vaarlijker dan van R.C.S., maar de be zoekers hielden stand. Na de rust het zelfde spelbeeld. Weer een gelijkop- gaande strijd. 20 min. voor het einde kwam R.C.S. gevaarlijk opzetten, maar de keeper van Corn Boys hield de onmogelijkste schoten uit zijn hei ligdom, zodat er niet meer gedoelpunt werd. GROTE OVERWINNING. In een aantrekkelijke wedstrijd is het „De Zeeuwen" gelukt een ver diende 62 overwinning op „Zeelan- dia" te behalen. Reeds direct na de aftrap had „De Zeeuwen" het beste van het spel en na ongeveer 3 min. spelen had W. Legnse, die de ster van het veld was, succes (01). De aanvallen van „De Zeeuwen" werden steeds gevaarlijker en weer was het W. Leijnse, die de stand op 02 bracht. Uit een van de weinig goede aan vallen van „Zeelandia" had de links binnen v. d. Weele het genoegen de achterstand te verkleinen (12). „De Zeeuwen" zagen het gevaar en oefenden een zware druk uit op de „Zeelandia"-veste, Doelpunten konden dan ook niet uitblijven. Uit een goede pass van rechtshalf Stroo was het weer de actieve W. Leijnse, die er 1—3 van maakte. Daar Huibregtse hands veroorzaakte binnen het strafschopgebied, wist de Bruyn uit de strafschop de achterstand te verkleinen tot 2—3. Na de thee was het met „Zeelandia" gedaan en regelmatig voerden „De Zeeuwen"-voorwaartsen, goed ge steund door de halflinie, de score op. Bode maakte er 24 van en links buiten A. Leijnse trof 2 x de roos, na goed voorbereidend werk van W. Leijnse, zodat het einde kwam met een verdiende 62 overwinning voor „De Zeeuwen". SCHAKEN MIDDELBURG VERLOOR VAN BRUGGE. De schaakvereniging „Middelburg" trok naar Brugge voor de 5de jaar- lgkse ontmoeting met de club van die naam. De Belgen wonnen met 1712, waardoor de stand i1 in hun voordeel werd. De gedetailleerde uitslagen waren: HimpensP. M. d<? Kleyn WostgnJ. K. Verleur 01; Buys- schaertJ. L. Woudstra RqckbostH. Stroobaijd 01; Car- dinaelJ. de Baare 01; Pieters J. SJcheltens Vzv. d. VeldeH. Kraak LabaereD. de Vos 0—1; v. BelleghemP. Sanders 1 StuytsW. Flissebaalje VzVz\ ClaeysL. J. Woudstra 1—0; van DoorenK. Holster 10; Allaert J. A. Verdonk 1—0; Sette—G. L. Woudstra VzV2; VanheckeG. Snip 0—1; E. v. Belleghem—A. J. Gil lissen 10; HouttenierJ. Goedbloed 10; C. BglJ. M. de Koning 0 1; van MeelD. Faasse 10; Le- mahieuF. de Klerk 01; de Kom merJ. Wondergem Cornells A., v. d. Koorde 10; BallegeerH. Vermeule 10; VerhelstP. N. Mui- ser 10; van GaillieD. P. Corne- lisse 10; J. PietersTh. Schippers 0—1; Ruysschaertmevr. Woudstra Rodenburg y2v. d. Endemevr. Holster Dingemanse 10; Uleyn mevr. Woudstra de Meyer 1—0. Waar zijn onze schepen Aagtedijk 1 tc Montevideo. Aldegonda 1 te Pladju. Alhena 1 te Salvador. Almdijk 1 te Tampa. Amstclkerk 30 te Pt Swettenham. Annenkerk 3 te Melbourne verw. Arnedük 30 te New Orleans. Baarn 1 te Mollendo. Blijdendijk 1 te Norfolk. Bonaire 1 te Demarara. Celebes 30 te Singapore. Ceronia 30 te Brisbane. Hecuba 30 te Santamarta. Hersilia 1 te Buenaventura. Java 1 te Tegal. Lissekerk 30 te Port Said. Mirza 1 te Stanlow. Muiderkerk 30 te Karatsji. Pygmalion 1 te Curacao. St. Schiedam 30 te Casablanca. St. Vlaardingen 1 te Narvik. Tibia 1 te Curacao. Tjibadak 1 te Makassar. Waal 1 te Maracaïbo. Westerdam 1 te New York. ROOK-KATER als U overqaai op UosVon. de ideale combinatie van r ij k e Virqinia-smaak en perfecte mild heid. KJi.V.B. AFD. ZEELAND Duel tussen Luctor en Kruiningen onbeslist. De grote strUd tussen de twee matadoren In Ia Luctor en Kruiningen eindigde onbeslist, waardoor belde eerste klassers in Ia, beide met even veel punten aan de kop gaan. Cortgene bleef ook ln de running door een zege op het zwakke Volharding, dat nu eenzaam onderaan de ranglijst hangt. De buurtclubs Rapenburg enVogelwaarde deelden na een enerveren de strijd broederlijk de punten, met als resultaat dat Rapenburg de ge vaarlijke laatste plaats verliet. Luctor 1 Kruiningen I Hansw. Boys 1 Cortgene I Vogelwaarde 1 Patrijzen I Rapenburg I Volharding I 4 3 10 7 19-3 4 3 1 0 7 11-4 3 2 0 1 4 4 2 0 2 4 4 12 14 3 1113 4 0 13 1 4 0 0 4 0 6-5 9-11 3-5 9-14 5-19 In Ib is de strijd om de bezetting ->lar' van de bovenste plaats in alle hevig heid toegenomen. Noormannen ont ving koploper Groede en dwong een nC I l.ApfKnVA mmffA felijkspel af. Dit kostbare puntje ostte echter de Westkappelaars de tweede plaats, die werd overgenomen door Lewedorpse Boys, dat Sluis er met 31 onder hield. Schoondyke bleef tegen 's Heer Arendskerke met 51 in de meerderheid en heeft zich daarmee een plaatsje in de bovenste regionen veroverd. Walcheren leed haar vierde nederlaag in successie, waardoor Domburg in de running bleef. Groede 1 4 2 2 0 6 10-5 Lewed. Boys 1 4 3 0 1 6 9-9 Schoondyke I 4 2 115 14-6 Noormannen I 4 2 115 12-8 Domburg I 3 2 0 1 4 7-7 's H. Arendskerke 1 3 1 0 2 2 7-11 Sluis I 2 0 0 2 0 3-6 Walcheren 1 4 0 0 4 0 3-13 Dreischor gaat in He onj Rei sü H twe was. Zierikzee lil deed voorts haar plicht en hield Zonnemaire er met 4-1 onder. lenesse I moest met 2-1 aan de kop. F"' rsprong ben op concurrent Burgn. dat vry de vlag streken voor de koplopers, die nu twee punten voorsprong neb- BOKSEN Ned. weltertitel vacant verklaard. Naar het A.N.P. verneemt heeft het dagelijks bestuur van de Neder landse Boksbond de titel van Neder lands kampioen veltergewicht va cant verklaard, zulks op grond van het feit, dat de houder van die titel, Giel de Roode, geweigerd heeft de hoogst binnengekomen beursbieding voor een wedstrijd tegen zyn officiële uitdager Teun Brommer, te accepte ren. Deze wedstrijd moest vóór 15 November worden gebokst, met de ti tel als inzet. Snoek sloeg Langley keer op keer neer. De Nederlandse half zwaargewicht bokser Wim Snoek heeft gisteravond in Rotterdam gewonnen van de Brit- ie bokser Dick Langley. Na de vierde ronde, waarin Langley door linkse hoeken tegen de lever voor negen tellen gevloerd werd, was het duidelijk, dat Snoek ging winnen. Inderdaad heeft hg gewonnen, en ver diend, maar dit neemt niet weg, dat hy tot de laatste gongslag gevaar ge lopen heeft van te verliezendoor diskwalificatie. In de zevende ronde struikelde de Brit by een nieuwe stormloop van de Amsterdammer Snoek. Hg kwam da delijk overeind, doch werd even later naar het canvas gezonden door een serie van vier linksen en rechtsen te gen het lichaam, waarvan de laatste zeer zeker te laag trof. In weerwil van de protesten uit de Engelse hoek begon de scheidsrechter te tellen. By negen was de Brit weer overeind en ook de achtste ronde kwam hg door. In de negende ronde sloeg Snoek hem voor de derde maal voor negen tellen neer. Opnieuw herstelde de Brit zich en bleef hij moedig partij geven. De tiende ronde bracht hem wederom op het randje van de knock out. Langley kon zich echter handha ven en verloor slechts op punten van een gevaariyke en hard slaande te genstander. KORFBAL DE COMPETITIE. Korfbaluitslagen: le kl.: Swift Scampolo 104; 2e kl.: Swift II— Zeelandia 17; StormvogelsMadjoe 53; EendrachtTogo n 30; 3e kl. A: Scampolo IIDios 38: 3e kl. C: S.V.G.K.V.L. 41; adspiranten klasse A: Swift AScampolo 21; VopoZeelandia 45; aaspiranten- klasse B: Souburg—V.K.W. 0—5. ATHLETIEK Prachtige prestatie van Duitser op de 10.000 meter Tijdens athletiekwedstrijden te Wup- pertal bracht de Duitser Schade Zon dag het record op de 10.000 meter op 29 min. 42.2 sec. Met deze uitstekende prestatie rangschikte hij zich als derde op de wereldranglijst van dit nummer. De eerste plaats van de ranglijst wordt ingenomen door de Tsjeeh Zatopek met zijn wereldrecordtijd van 29.02.6 (1950). Tweede is de Fin Heino met 29.27.2 (1949). ZWARE ONTPLOFFING IN BRAZILIË. Tengevolge van een vijftal ontplof fingen in een munitiefabriek bi) Pe- tropolis, 48 km. van Rio de Janeiro, zijn zeven personen om het leven gc komen. Er zijn voorts 13 vermisten en 10 gewonden. Dreischor I Burgh I Zierikzee Hl Renesse I Zonnemaire I 3 3 0 0 6 9-2 3 2 0 1 4 25-8 4 2 0 2 4 8-32 3 1 0 2 2 8-7 3 0 0 3 0 2-23 Aardenburg II behield in de Res. Eerste Klasse A ongeslagen de lei ding. Oostburg n had weinig tegen de Aardenburgers in de melk te brok ken en ging met 40 ten onder. Hulst II nam via een 70 zege op IJzendijke II bezit van de tweede plaats, mede doordat E.M.M, II met niet minder dan 71 bri Steen H de kous op de kop kreeg. Hoofdplaat II en P.S.K. II speelden tegen elkaar geiyk, zodat beide ploegen het eerste puntje binnen kregeif. Aardenburg II 4 4 0 0 8 18-5 Hulst II 3 3 0 0 6 31-1 E.M.M. II 4 3 0 1 6 12-11 Hontenisse H 3 2 1 0 5 10-4 Steen H 3 2 0 1 4 14-10 Oostburg H 4 1 0 3 2 8-13 P.S.K. 3 0 12 1 7-16 Uzendyke II 4 0 13 1 1-15 Hoofdplaat II 4 0 13 1 6-28 Ria IT 2 0 0 2 0 5-9 Biervliet II bracht het in de Res. le kl. B. tegen Axel Hl niet verder dan een gelijkspel. De Zeeuwen Hl kwamen tegen Breskens IH met de hakken over de sloot en Clinge II behaalde een royale zege op Sluiskil Biervliet H 3 2 1 0 5 12-5 Axel Hl 4 12 14 9-8 Clinge II 2 1 1 0 3 5-2 Zeelandia II 3 1113 6-9 De Zeeuwen III 1 1 0 0 2 3-2 Sluiskil H 3 0 12 13-9 Breskens m 2 0 0 2 0 4-7 Vlissingen IH hield concurrent Mid delburg TH er met een prachtige zege onder, maar Temeuzen IH cu Yerseke H maakten evenmin een fout en sloegen resp. Goes III en Ro- bur H. Vlissingen Hl 4 3 0 1 6 23-5 Yerseke II 3 2 1 0 5 7-4 Terneuzen in 3 2 1 0 5 7-5 Middelburg III 4 2 0 2 4 12-11 Goes IH 3 1 0 2 2 6-7 Luctor II 2 0 0 2 0 1-12 Robur II 3 0 0 3 0 4-15 Kwadendamme I had niet zo veel moeite met R.C.S. Hl, dat na twee wedstrijden nog zonder punten zit. Noormannen II rekende met Zeelan dia IH af en staat nu op de derde plaats. Middelburg IV moest een pun tje aan het bezoekende Hansw. Boy: H laten. Kwadendamme I 4 3 1 0 7 14-4 Kruiningen n 3 2 1 0 5 8-3 Noormannen n 3 2 0 1 4 6-6 Middelburg IV 3 1113 6-9 Hansw. Boys II 4 112 3 16-10 Zeelandia Hl 3 1 0 2 2 4-8 Zeelandia Hl 3 1 0 2 2 4-8 R.C.S. Hl 2 0 0 2 0 4-7 Volharding H 2 0 0 2 0 3-14 Ook deze Zondag was Biervliet Hl weer op schot. Thans werd Groede H het slachtoffer van de kampioens allures van de drielingen. Retranche- ment houdt echter goed vol en hield Middelburg V met 2—0 op een af stand. Biervliet IH 4 3 1 0 7 23-4 Retranchement I 3 3 0 0 6 17-2 Zuidzande I 4 2 0 2 4 14-14 Middelburg V 3 1113 3-4 Groede .H 4 1 0 3 2 2-14 D.S.W. I 4 0 0 4 0 4-27 Hontenisse HI en Zuiddorpe I wis ten in He hun belagers van het lgf te houden. Eerstgenoemde was weer danig op schot, maar de vier tegen- goals spreken voor zichzelf. Vogel waarde H en Graauw H speelden een „bril", waardoor Vogelwaarde wat achterop raakte. Hontenisse Hl 3 3 0 0 6 23-10 Zuiddorpe I 3 3 0 0 6 11-3 Vogelwaarde H 3 1113 3-4 Terneuzen IV 2 10 12 5-4 Koewacht II 3 1 0 2 2 7-12 Graauw I 4 0 1 3 1 6-10 Corn. Boys Hl 2 0 0 2 0 3-14 S.V.O.W.K. I heeft in Hd de wind in de zeilen. Zierikzee IV werd op eigen veld met 61 verslagen. Dreischor n leverde een goede pres tatie door Renesse H een punt afhan- tatle door dig te maken. S.V.O.W.K. I Burgh II Renese H Dreischor II Zierikzee IV punt a 3 3 0 0 6 20-5 3 2 0 1 4 11-12 3 1113» 8-6 3 0 2 12 4-10 4 0 13 1 10-20 Domburg II had aan Goes IV een zeer lastige tegenstander, maar bleef tenslotte toch baas in eigen huis. Middelburg VI had weinig medeiyden met Noormannen H. Domburg 11 4 4 0 0 8 23-13 Lewed. Boys II 3 2 0 1 4 13-6 Middelburg VI 3 1 0 2 2 10-10 Goes IV 1 0 0 1 0 3-4 Noormannen Hl 3 0 0 3 0 5-21 Breskens IV en E.M.M. IH zetten in Hlb beiden hun opmars voort met overwinningen op resp. De Zeeuwen IV en Sluis IL Breskens IV 4 3 1 0 7 19-2 E.M.M. Hl 4 3 1 0 7 10-5 Sluis H 2 10 12 5-4 Oostburg ra 2 0 0 2 0 2-8 Retrancnement H 2 0 0 2 0 2-10 De Zeeuwen IV 2 0 0 2 0 0-9 In Hie behaalde koploper Sluiskil lil een monsterzege op Zuiddorpe II (160), terwgl Hulst Hl zich ais tweede aankondigde via een zege op Rapenburg II. 4 3 0 1 6 26-11 3 2 0 1 4 15-7 2 10 12 7-5 2 10 12 7-f Sluiskil IH Hulst III Rapenburg H Graauw H Steen IH 1 0 0 1 0 3-4 Zuiddorpe H 2 0 0 2 0 1-26 De stand in de eerste klasse der Zaterdagcompetitie luidt: VCK I 33006 8-4 Krabbend gke 1 4 3 0 1 6 7-7 Nieuwdorp I 4 2 1 1 5 12- i' Arnemuid'en I 4 2 0 2 4 10- 6 RiUandia I 4 2 0 2 4 8-5 iKe Colijnspl. Boys I 41123 6-7 Kapelle I 20202 6-6 Wemeldinge 13 0 12 1 3-10 Serooskerke I 4 0 13 1 6-13 Amsterdamse Beurs 28 Sept. Oct. Nederland 1947 (3%) 3 8S«i 85 dito 1937 3 85'; 8534 Dollar-lening 1947 3% IOOï'A 100% -Investeringscert. 3 88'/, 88% Nederland 1962-S4 z.b. 87% Nederland 1962—64 m.b. m$ 87 V', Nederland N.W.S. 2Vt 70'i 70% Indië 1937 A 3 87'/, 88 Grootboek 1946 3 86',i 87% Nat. Hand. B 60 y. 9134 Ned. Handelmij. 140l£ 14014 AKU 173 16934 Bergh's Jurgen» 288 292 Calvé-Delft 123 Va 123 Centrale Suiker 175 174% Kon. Ned. Hoogovens 154% Unilever 237«4 236 Ned. Kabelfabriek 215 212 Philips 165% 165 Wilton Feyenoord 163 161 Biliton 194 194 Kon. Petrol. Mij. 29634 301% Amsterdam Rubber 103 102% HA. Lijn 176 174 Kon. Faketvaart 118% 117% Ned. Scheepv. Unie 145% 143% Rotterdamse Lloyd 14534 142 Stv. Mij. Nederland 148% 1483a Handelsver. A'dam 111 111 Deli Batavia Mij. 120% 121% Deli Mij. 88% 89% Mid. Continental 75 >4 75% Tide Water 48 47% Anaconda 54% 54% Bethlehem Steel 60 5934 General Motors 57% 57 Kenn.cott 9534 95% Shell Union 73% 72% Baltimore Spw. 23 Miss K.T. Spw. 9% New York Centr. Spw. 2134 21% Pennsylvania 2234 21% North American 20% 20% Rep. Steel 48% 48 U.S. Steel 4734 4634 Intern. Nickel 44% 44% Kon. Olie blijft de aandacht trekken ter beurze en ook vandaag was de hoek doorlopend zeer druk bezet met behoor lijke omzetten. Op de buitenlandse effec tenbeurzen blijven Olies echter gewild. Bij de lndustriepapleren hadden aan delen AJC.U. «en verlies van ruim drie punten te verwerken. De scheepvaartaf- deling was voor het overgrote deel nau welijks prijshoudend, waarbij Scheep vaart-Unie zich ruim één punt zag ont gaan. ZON EN MAAN. 3 October. Zon; op 6.42 onder 18.15 Maan: op 9.57 onder 18.38 HOOG WATER 3 October u.+NAP U.+NAP Vlissingen 3.02 2.25 15.14 2.21 Terneuzen 3.32 2.40 15.45 2.34 Hansweert 4.22 2.43 16.31 2.36 Zierikzee 4.41 L65 16.52 1.53 Wemeldinge 4.53 1.92 17.06 L79 LAAG WATER U.—NAP U.—NAP 9.07 1.93 21.39 2.21 9.41 2.10 22.13 2.36 10.25 2.27 22.56 2.51 9.47 3-39 22.16 1.64 10.14 1.65 22^7 1.94

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3