Vraagtekenman BURGEMEESTER W. y. d. BERG VAN BRU1NISSE GAAT HEEN DE NATIONALE VROUWENRAAD IN MIDDELBURG BIJEEN Donderdagmiddag gaat de „Vlisto" open. Korea-vrijwilligers terug. PRINSES MARIJKESCH00L TE OOSTBURG WERD GEOPEND geëxposeerd te Vlissingen. Naar overeenstemming over de vleesprijs. H.M. de Koningin kreeg 200 poppen. t PROVINCIALE XIlDWfl COURANT DIN8DAO 3 OCTOBHR ltftl OUDE TRADITIE EINDIGT. Hij was de eerste der burgers Zeeland telt noK maur wclnlft burgeracester», die tot hun ambt werden geroepen, omdat ze in hun dorp of stad waarlijk de eerste van de burgerij waren en du» als magistraat over die burger» gesteld konden worden. Het burgemeesterschap heeft In de 20e eeuw steeds meer een ambtelijk araktor gekregen en ook In Zeeland zyn de huidige burgemeesters meest al tot hun functie gekomen lang» zuiver ambtelijke weg. Brulnlsse heeft vele eeuwen lang bestuurders gehad, die uit de burgerij zelve voortkwamen. b u Ook_ burgemeester W. van den Berg, die op 1 October zijn functie of ficieel neerlegde maar nog tijde lijk is aangebleven totdat zijn opvol ger ls benoemd was een Brulntssc- naar. Zjjn overgrootvader was er al oes ter- en mosselkwcker en als burge meester Van den Berg straks de ambtsketen heeft overgedragen, zal hy zoals hy zelf pleegt te zeggen -- weer terugtreden ln het gilde van de oesterkwekers. In 1919 werd hjj lid van de gemeen teraad, ln 1935 wethouder en in 1939 volgde hij burgemeester S. Hage op, aan wie vele Bruinissenaars nog met grote bewondering terugdenken. Het is nu wel zeker, dat de Bruinis- ser traditie van „een burgemeester- uit-de-eigen-ingezetenen" zal eindi gen en dat is jammer, want in de laatste 250 jaren, toen baljuws en bur gemeesters over Bruinissc regeerden, kwam het slechts eenmaal voor, dat een niet-Bruinissenaar burgemeester werd'.!! ALLES MEEGEMAAKT. Burgemeester Van den Berg is een opgewekt en krachtig man. Hij kan met een glimlach zeggen, dat hij na 1939 alles heeft meegemaakt wat een plattelandsburgemeester meemaken kan. Maar* achter die glimlach schuilt dan toch een brok leed, want hy zag het welvarende Bruinlsse bezet door Duitse troepen. Hy maakte mee, dat een groot deel van de vissersvloot werd gevorderd, dat het dorp ont ruimd moest worden en tenslotte, dat het verwoest werd. Toen hij de dag na Hemelvaartsdag 1945 tussen de puinliopen van Brui- nisse stond, zei hij tot zichzelf, dat óp deze plek misschien nog plaats zou zijn voor een dorpje van 800 of 900 zielen. Dat was 1945 en nu in 1951 heeft Brulnlsse weer zijn stabiele inwoners aantal van 2400 zielen. Er heerst wel vaart en men ziet er de toekomst met vertrouwen tegemoet. Als de burgemeester vertelt van zgn loopbaan, dan tekenen zich tegen VOOR HET EERST IN ZEELAND. Ontvangst in de Statenzaal De ledenraad van de Nationale Vrouwen Raad houdt, zoals be kend, Maandag en Dinsdag te Middelburg haar jaarlykse bijeenkomst. Maandagmiddag werd het gezelschap door het Provinciaal Bestuur ln de Statenzaal van de Abd\j ontvangen, lu tegenwoordigheid van mevr. S. C. de Casembroot, echtgenote van de Commissaris der Koningin. Namens de Commissaris voerde mr. A. J. van der yt'eel, lid van het col lege van Gedeputeerde Staten, het woord. Advertentie Wia bij iedere hap eten al bil voorbaat dat zuurbranden op de Biaif voelt... moet nodig itennies nemen Digestif Rennie pastilles blussen brandend maagzuur oinnen enkele minuten. Vandaar, dat êU, met een paar Ken nies op zak, eigenlijk overal altijd allés eten kunt. waar U lust tn hebt en de omstandigheden bieden Ren- nles kunt U zonder bezwaar, onop gemerkt. overal innemen, want water of iets andera komt er niet aan te pas. Simpelweg Uw Rennles laten smelten op de tong dat is alles. En Rennies zijn nog lekker ook... Burgemeester "W. v. d. Berg. de sombere van dé ooriogsachtér- grond ook lichte contouren van de humor af. Tóen de Bruinissenaars in 1944 wis ten, dat zc moesten evaeuëren, trok ken velen zelf per schip weg „En wat een zakjes graan zag je ln de schuiten meevoeren"zegt burgemeester Van den Berg lachend, „ze gingen niet zonder voorraad weg". Hetresultaat was, dat op een be paalde evacuatiedag, toen Bruinisse 800 zielen moest laten vertrekken, er maar 80 „beschikbaar" waren! DE WEDEROPBOUW. In de tweede helft van 1945 begon de terugkeer van de geëvacueerden en lond Nieuwjaar telde Brulnlsse al weer 1000 zielen. Tal van autoritei ten verleenden in die dagen hun volle medewerking om het herstel van Bruinisse te bevorderen. Het gemeen tebestuur bleek bereid de zaken flink aan te pakk.en. De aanvankeiyke aar zeling tegen de dure nieuwbouw van woningen werd overwonnen en daar door, kon een geheel nieuw deel van Bruinisse worden opgebouwd. In dit verband noemde burgemeester Van den Berg de naam van de heer A. J. Argelo. aie zich voor Bruinisses her bouw bijzonder veel moeite heeft ge troost. Er moet nog wel wat gebouwd wor den, vooral omdat er ln de toekomst nog een tachtigtal ongeschikte wo ningen dient te verdwynen, maar Biuinisse is over' de ergste woning nood heeh. Voól* een zwaar getroffen gemeente is Bruinisse thans vry welvarend en het heeft zich ook reeds gedeeltelijk hersteld van de slag, welke werd toe gebracht door de mosselziekte. Wanneer iemand aan burgemeester Van den Berg de vraag stelt wat hein tijdens zijn burgemeestersambt het meest heeft getroffen, dan zegt hy het grote vertrouwen, dat de burgerij en de gemeenteraad my steeds neb bon geschonken. Hh illustreert dat met een voor beeld en hij ontleent dat voorbeeld aan het ambtsleven van zijn voorgan ger. „Als een oud arbeidersvrouwtje haar einde voelde naderen, kwam ze by hem en ze vroeg hem een testa ment te maken. Dat deed de burge meester. Hy schreef plechtig op een stuk gezegeld papier voor wie van de kinderen de klok, het bed en de kast waren. De omroeper tekende mee als getuige en op de dag na de begrafe nis werd de burgemeester plechtig uitgenodigd het testament voor te lezen". Zo was het in Bruinisse en zo is- het in werkelijkheid nog. Wanneer men het vertrouwen heeft, dan is men daar inderdaad de eerste burger! Over enkele weken zal burgemees ter Van den Berg zyn functie over dragen aan zijn opvolger, die dan wel beroemd zal zyn. Ongetwijfeld zal Bruinisse een be kwaam en kundig burgemeester krij gen, maar hij zal verscheidene jaren nodig hebben om zozeer de ëerSte burger van Bruinisse te worden als burgemeester Van den Berg is ge weest!!! Spr. verklaarde dankbaar te zyn dit gezelschap In Zeeland te mo gen begroeten, omdat dank zy deze vergadering, de gelegenheid bestaat om iets te laten zien van de schoon heid dezer provincie niet alleen, maar ook van al de arbeid, die hier na de inundatie op Walcheren is verzet. Zeeland is blij te kunnen to- nen, dat het zyn plaats waard is in de rij der trotse zus teren, die door onze provincies wordt gevormd. Spr. zeide voorts te hopen, dat er regionaal, nationaal en internatio naal .belangryk werk zal kunnen worden verricht ook op deze verga dering en wees vervolgens op de emancipatie, welke de ontwikkeling der vrouw kenmerkt. Spr. achtte deze ontwikkeling gelukkig omdat de zienswijze van de vrouw zegenrijk de denkwijze van de man kan aan vullen. Openingswoord van burgemeester Kolff. Donderdagmiddag om 3 uur zal burgemeester mr. B. Kolff de ten toonstelling van de Vlissingse mid denstand, de Vlisto, openen. Zoals bekend wordt deze tentoon stelling georganiseerd door een comi té uit de middenstand, bestaande uit de voorzitters van de Middenstands centrale en de drie aangesloten orga nisaties en de secretaris van de cen trale. Inmiddels is men in het Concertge bouw gistermorgen begonnen met de opbouw van de stands, die niet al leen de grote zaal, maar ook de ver schillende kleinere zalen van het Concertgebouw in beslag zullen ne- .men. Bovendien komt er als attractie nog een gezellige Bierkelder. Er nemen ongeveer dertig firma's (of combinaties) aan deze tentoon stelling deel, waarvan enkele van buiten Vllsslngen. Advertentie (Slot van pagina-1) GEEN OFFICIËLE BEGROETING. Soldaat J. J. van den Ouden, die te Middelburg wel geen officiële be langstelling, maar toch een kamer vol bloemen en een grote groep goe de bekenden aantrof, verklaarde een zware tyd achter de rug te hebben. Hij had zich best kunnen schikken in het leven aan het front, maar hij waardeerde het toch, dat nu het Korea-avontuur voor hem achter dc rug was. VERHEUGDE OUDERS. Korporaal S, C. de Kraker keerde terug in het gezin van zijn ouders te Schoondijke. Als soldaat was hy naar Korea vertrokken en ala kor poraal keerde hy terug. Misschien was het wel de zucht naar avontuur, die hem had gedreven, maar nu was hij toch weer thuis en zijn ouders waren opgetogen over zijn behouden thuiskomst. Die ouderlijke vreugde was ontroerend om te zien. Burgemeester en mevr. F. A. van Rosevelt van Schoondyke kwamen de jonge korporaal geluk wensen. IN ALLE STILTE. Heel wat stiller was de ontvangst van soldaat A. W. Geelhoedt te Ter- neuzen. Geen bloemen, geen officiële begroeting en alleen maar do vraag:, zal ik een baantje kunnen vinden? Zwaar gewond werd hij destijds als oorlogsvrijwilliger by de tweede po litionele actie in Ned. Indlë. Licht 'gewond werd hy ditmaal in Korea door een granaatscherf ,,'t Is een bar klimaat in Ko rea en of ik er weer heen zou gaan weet ik nog niet. Een baan heb ik nodigzoveel oud-oorlogsvrijwilli gers hebben er één gekregen, maar lk werd gepasseerd NIET BEZORGD. Minder bezorgd voor een baantje behoefde sergeant Th. Warmerdam te zyn, die in het kamp te Breskene woont. Hy was korporaal-kok toen hij naar Korea ging en als sergeant kok kwam hij terug. Meen niet. dat de kok aan het Koreafront alleen maar te koken heefthij neemt op zyn tyd ook deel aan de gevech ten. Maar daarvoor is Wermerdam militair en dat zal hy nog wel vele jaren blijven!! Dat zyn de mannen, die Maandag terugkeerden in Zeeland gesierd met onderscheidingstekens en ryker aan ervaring. Zy hebben de eer van hun provincie hoog gehouden!!l TUSSEN PUIN OPGEGROEID. Toespraak van mevrouw S. C. de Casembroot. „Het kind ls de vader van de man"', citeerde burgemeester K. Hoekzema een Engels dichter, toen hy Maandagmiddag tijdens een korte byeenkomst in café de Vuyst die de officiële byeenkomst van de nieuwe gemeenteiy- ke kleuterschool te Oostburg vooraf ging de belangrykheld van het kleuteronderwijs voor de vorming van de jeugdige mens wilde onderstre pen. En hij wees er verder op, dat de grote belangstelling voor deze ope ning wel een uiting moest zijn van de bijzondere liefde voor de kinderen, die naar hij hoopte, onder gezegende omstandigheden de lessen aan dc school zullen volgen. De heer Hoekzema had te voren idé vele aanwezigen verwelkomd on der wie de echtgenote van de Com missaris der Koningin in Zeeland, mevr. S. C. de Casembrootbaro nesse van der Feltz, de heer C. Lyn- kaad van de Stichting, Zeeland, de heer C. Ziiidweg van de Centrale Dienst; de wethouders en gemeente raadsleden van Oostburg, de dames Van het kleuteronderwys-comité, ver tegenwoordigers van verschillende Scholen enz. Spr; bracht dank aan de ontwer per van het schoolgebouw, dc heer C. Zuidweg en aan de velen, die bij de- bouw. 7.0 spontaan hun medewer king: verleenden. NAAM ONTHULD. Hierna begaf het gezelschap zich naar de school, waar yievr. de Ca sembroot de op de muur aangebrach te en met de Oostburgse 'en Zeeuw se vlaggen bedekte" naam „Prinses Marijkeschool" onthulde. Bij de in gang van de school werd haar daar na door de leerlingen Jaap Scherens en Carla Maat een Leerdams kris tallen herinneringsvaas aangeboden. In het speellokaal hield mevr. do Casembroot vervolgens een korte toespraak, waarin zij de gemeente Oosfburg geluk wenste met deze fraaie én uitermate gunstig gelegen nleüWe: school. Deze is bestemd voor de kinderen, die na de oorlog werden geboren en tussen' het puin zijn opgegroeid. Zy sprak de Wens uit, dat deze Jeugd Voor verdere rampen gespaard zou-blijven en zal opgroeien tot men sen uit één stuk, die in eën kapotte wereld leiding kunnen geven. De naam van de school achtte mevr. de Casembroot bijzonder ge lukkig gekozen. Zij "bood voor de bibliotheek een boekwerk aan met de toezegging, dat nog een Prlnsessekalender zal volgen. Nadat een aantal leerlingen onder leiding van de leidster der school, mej. H. Janse, kleutergymnastiek door het voortreffelijk ingerichte prettig gemeubileerde en in "frisse kleuren gehouden schoolgebouw ge maakt, waarna mèn zich, na het vertrek van mevr. de Casembroot, Weer naar café de .Vuyst b.egaf. VELE TOESPRAKEN. Hier werd nog het woord, gevoerd door mevr. Hoekzema namens het bestuur van dé oudercommissie, de heer C. Zuidweg, dir. Centraal Bu reau en de heren H. van Kampen, Weth. van onderwijs, H. H. de Lozan- ne, hoofd der openbare lagere school, mej. H. Janse, leidster der School en de heer W. P. van der Beu kei, dir. ambachtsschool. Aan de heer Zuidweg werd hierby eveneens een herinneringsvaas overhandigd, terwijl, medegedeeld werd dat aan Prinses Marijke en mevr. dé Hemp- tine, dc beschermvrouwe der school, eenzelfde vaas zal worden aangebo den. Tenslotte zy nog vermeld, dat Maandag 8 October a.s. des namid dags tussen 3 en 5 uur de school voor belangstellenden ter bezichti ging zal zyn opengesteld. SPOOR KN BUS OP BEVELAND. De winterdienstregeling van de Spoorwegen bevat voor de Zeeuwse lyn weinig wijzigingen. Slechts enke le treinen, die thans op Maandag en Zaterdag reden, zullen alleen vóór en na Kerstmis e.d. aan de diensten wor den toegevoegd. Ook de busdiensten op Zuld-Beve- land blijven practisch gelijk. De pas- ÉM sWemeldini Jubileum-concert van Eduard Flipse. Zoals bekend wordt Zaterdag a.s. in de Concert- en Gehoorzaal te Mid delburg het jubileumconcert gegeven van Eduard Flipse. Onmiddellijk na afloop van dit concert zal Eduard Flipse gehuldigd worden. Hierna zal in de Statenzaal een korte receptie worden gehouden door Inplaats van om zes uur. zal men I het Provinciaal Bestuur, waarop on- nu nog om vy* over acht 's avonds der meer aanwezig zullen zijn de dlri- vanuit Yersekear «"V-s k mnen rel- gent en de leden van hst' Rotter- Vemel Opening van tentoonstelling op Maandag a.s. Daartoe uitgenodigd door de Ne derlandse regering maken ln de laat ste jaren Nederlandse kunstschilders reizen mee op schepen van de Kon. Ned. Marine. De regering volgt daar mee het voorbeeld na van de Franse regering, die door deze kunstuitingen belangstelling wilde wekken voor de marine. Van 9 tot 21 October a.s. zal nu in Vlissingen een tentoonstelling wor den gehouden van schilderijen, welke door Nederlandse schilders gemaakt zijn tydens reizen van ue Kon. Ned. Marine. De tentoonstelling zal heten „Schilders der zee" en zij zal worden ondergebracht op de eerste verdie ping van het Vroom-en-Dreesmann- gebouw te Vlissingen. Maandag a.s. te vijf uur wordt de expositie officieel geopend, waarbij tal van autoriteiten aanwezig zullen zijn. Ter gelegenheid van deze exposi tie zal <le Marinierskapel naar Vlis singen komen en des ochtends een grote mars door de stad maken, waarna des avonds een grote taptoe wordt gehouden. Aan de tentoonstelling zal ook ver bonden zyn een expositie van scheeps modellen. die grotendeels afkomstig zijn uit het Maritiem Museum Prins Hendrik te Rotterdam. Wanen is goed, maar daarbij mogen de kleuren niet lijden en de wol mag niet stug worden. Vermijdt deze gevaren, gebruik voor wol uitsluitend Echfalon. Echfalon doet het precies goed, want Echfalon is spe ciaal alkalivrij voor wol. De presidente van de Nationale Vrouwen Raad, mevr. J, H. J. Struijk Daim, uit Amsterdam, beantwoord de deze rede en merkte op, dat deze vergadering in Zeeland als feet ware een proefneming is omdat men tradi tioneel steeds in net centrum des lands vergadert. Slaagt de proef hier, dan zullen andere provincies volgen. Spr. zeide te hopen, dat het resul taat dezer vergadering zal zyn, dat in Zeeland een afdeling of een corres pondentschap kan worden gevestigd. AVONDVERGADERING. 's Avonds kwam de ledenraad by- een in de sociëteit „De Vergenoe ging." Mevrouw Struyk Daim heet te de genodigden welkom, in het by- zonder mevrouw de Casembroot en mevrouw Bolkestein. Verder bevonden zich onder de aan wezigen, mr. A. J. v. d. Weel, lid van Gèö. Staten met echtgenote; mr. J. M. Pilaar, griffier der Staten en de Middelburgse wethouders A. J. Berenpas en L. J. Geers. Mevrouw Struyk Daim gaf voorts een uiteenzetting van het doel en de werkwyze van de Nederlandse Vrouwenraad. Spreekster verklaarde dat het doel van de Raad in de eer ste plaats was maatregelen te nemen ter bevordering van het welzijn der mensheid en in het bijzonder van het gezin. De Ned. Vrouwenraad, een on derdeel van de Internationale Vrou wenraad, wil de vrouwenverenigingen samenbrengen in een contactcentrum, dat het karakter -heeft van een fo- Wie is de Hfe komt tydens de Vlisto-week van 410 October naar r Vlissingen. Let op de P.Z.C. van a.s. Woensdag want daarin wordt het geheim van de „Vraagteken-man" onthuld. Slagers spraken met vertegen woordigers van de Raad van Overleg. In een Maandagavond in de socië teit „Unitas" gehouden vergadering van de Vlissingse Bestuursoersbond, I heeft de voorzitter, de heer H. v. d. Meer, enige mededelingen over een bespreking, welke 's mid dags was gehouden op uitnodiging van de slagerspatroons en waaraan ook was deelgenomen door het be stuur van de Raad van Overleg uit de Vlissingse Vakcentrales. Tydens deze bespreking is van de zyde van de Raad van Overleg uit eengezet, dat men erkent dat het algemeen pryspeil voor vlees op het ogenblik hoog ligt en dat de Zeeuw se slagers op bepaalde punten ten opzichte van collega's elders in by- zondere omstandigheden verkeren. Zy kunnen byv. niet zo gemakkelyk van „koopjes" profiteren als de sla- rum," waaria'mèn hoven 'politiek en ge™ In een centrum voor vlees-ex- godsdienststaat. port als Rotterdam. Bovendien ligt er Mevr. dr. C, P. Gelniek van nu eenmaal het feit, dat het Zeeuw- Kerkwijk. penningmeesteresse van I se publiek vrijwel geert rundvlees af- de Ned. Vrouwenraad, gaf voorts een neemt. Dit moet jlus tegen een on- overzicht van de opkomst der televl- J sie in Nederland. Mej. A. .Schippers, vice-presidente, gaf hierna een zeer gedetailleerd verslag van het congres van de In ternationale Vrouwenraad të Athe ne. Op deze druk bezochte bijeen komst van vrouwen van overal ter wereld, werden vele onderwerpen be sproken, welke de aandacht van.de vrouw opeisen. Tenslotte wekte mevr. E. J. v. d. Broeckede Man, voorzitster van de regelingscommissie, dé leden 'op in vereende samenwerking voort te bou wen aan het werk, dat op de schou ders der. vrouwen rust. Worden geëxposeerd jri Middelburg. Aan H. M. de Koningin werden eni- e. tyd geleden 200 poppen geschen en, die gemaakt waren door de jon gere leden van de Women Clubs ln de Amerikaanse staat Oregon. H. M. heeft de wens uitgesproken dat alle jeugdwerk van Iedere gezindte ln de opbrengst van deze tentoongestelde >en zal delen. De opbrengst zal nu leeld worden onder de Stichting „Het Vierde Prinsenkind", de Nederl. Öidsenbeweging, het - Ned. Padvln- dersgilde, de Nederl. Padvindersver en lgfng en de Katholieke Jeugdbewe- Woensdag en Donderdag zullen de- poopen in de Huishoudschool te Iddelburg tentoongesteld worden In vele plaatsen reeds heeft men ex posities van de poppen gehouden. De poppen zullen verloot worden. Cursus voor aannemers te Middelburg. Te Middelburg werd een cursus voor aannemers en bouwkundig opzich ters geopend, uitgaande van de raad vanbestuur bouwbedrijf te 's Gra- venhage. Daartoe was men bijeen ge komen in een der lokalen van de Technische School te Middelburg en de heer E. Visscher, directeur der school, tevens directeur van deze cur sus, sprak een openingswoord; Hfe wees er op, dat'het in het belang dei- Zeeuwse aannemers nodig is, dat. elk jaar de cursus, Welke drie-jarig is, een'twintigtal gediplomeerden afle vert. Dit, zo zeide spreker, is nood- zakeiyk om te voorkomen, dat de be- dryven, gesticht-door vorige genera ties, in vreemde handen overgaan by -ebrek aan opvolgers. Aannemers :unnen namelyk geen erkenning ver werven, als zy niet in Het bezit zyn van hef verlangde diploma. Het ïs fttfj bekend, aldus spreker, dat de Zeeuwen zeer goede leerlingen kunnen zyn. dooh ih hét begin hebben zij gewoonlijk een zekere aansporing nodig om hun prestatievermogen uit te leven. In de lange tyd„ welke ik reeds in Zeeland heb doorgebracht, heb .ik zoveel waardering voör de Zeeuwse bevolking gëkregëji, dat ik het: ten zeerste zou betreuren, wanneer bedryven, gestichtdoor ouders, grootvaders of yerdere: voor ouders m handen van niét-Zeéujwse aannemers zouden vallen, aldus spr. Hy wenste de cursisten een prettige èn aangename studietijd toe.. De voorzitter van'de Nederl. aan- nemersbond, de heer H. J. van Loo, ige suglers aan de lyn Goes1 Yerseke zullen echter wel van latere verbinding kunnen gaan profi teren. onderstreepte hetgeen de heer Vis scher had Detoogd en legde nog de nadruk op het feit, dat door deze cur sus de gehele aannemersstand in aan zien zal stijgen. Daarna vingen de les sen aan. De Commissie van Toezicht woonde de lessen van de 3e klasse bij, óm zich op dé hoogte te stellen van de vordérihgeh der cursisten. EERSTE SCHIP MET SUIKERBIETEN. had uitgevoerd, werd een rondgang uur) zal ryden. terwfel de laatste bus van Goes Sams Ph harmonisch Orkest en de ven te Sint Annaland het eerste schip met suikerbleten naar de sui kerfabriek Puttershoek. vi'-if.,Y00r ^cn (Zaterdags elf i led'*» der Cpnv.nisole yan Aanbeve- 'ling van het jubileumconcert. voordelige pry's naar elders verkocht worden. Wat de Raad van Overleg ech ter beslist niet kan biliyken is bijv, dat het vlees in Vlissingen duur der zijn moet dan in Middelburg. Beide plaatsen verkeren toch in dezelfde omstandigheden. De heer v. d. Meer deelde mede voor dit standpunt aan de zijde van de slagers begrip te hebben ont moet. Men erkende voorts, dat de arbeidersklasse het moeliyk heeft en dat men het zeker ln Vlissingen ten slotte van de arbeidersklasse moet hebben. Na deze uiteenzetting vau dé standpunten toonden de slagers zich tot overleg bereid, waarop hun gev adviseerd is de situatie eerst nog eèns in eigen kring te bepraten. Het resultaat hiervan moet nu afgewacht worden. De heer v. d. Meer deelde nog mede, dat in de afgelopen da gen een zeer nauwgezette studie van dit probleem ls gemaakt waarbij ook wel is gebleken, dat In Vlissin gen lieus niet alleen vlees van de kwaliteiten AA en A wordt ver kocht, geiyk in de gemeenteraad is gezegd. Spr. had het vertrouwen dat een redelijke overeenstemming, welke óók rekening houdt met de belangen van de slagers, zal wor den bereikt. Op voorstel van de sla gers zouden in de commissie voor de vleesprljzen ook twee vertegen woordigers van de Bond van arbei ders ln de voedings- en genotmidde lenindustrie kunnen worden opgeno men. Bovendien is voorgesteld, dat de, drie Vakcentrales ieder twee leden zullen aanwijzen voor een Prijzen- commlssie uit de arbeidersbeweging, welke zich zeer intensief met het prljzenvraagstuk voor Vlissingen zou kunnen bezighouden. De voorzitter zeide het jammer te vinden, dat de kwestie van de vleesprijzen aanhangig gemaakt moest worden door een Personeels vereniging, welker optreden in dit verband hij voorts als arrogant ken schetste. Hij zeide niet te begrijpen, dat een kaderlid van de vakbeweging bestuurslid van een dergelijke perso neelsvereniging kon zijn. Mededelingen werden gedaan over komende kaderbijeenkomsten (20 Oc tober te Goes) en cursussen, alsmede over het cultureel programma voor de komende winter*. De voorzitter wekte de kaderle den op propaganda te maken voor dit werk en met name ook voor de Arbeidersavondschool en de Kader vakschool. NIEUWE BESTUURDERS. Voorts vond een bestuursverkie zing plaats in verband met het ver trek van de voorzitter, de heer H. v. d. Meer, en de secretaris, de heer J. Bouman, Eerstgenoemde werd als secretaris van de Metaalbedryfsbond overgeplaatst naar de afd. Amster dam, laatstgenoemde wérd benoemd tot bezoldigd bestuurder van de afd. Arnhem van de Bouwarbeidersbondl In hun plaats werden gekozen de heren K. van Wachtendonk (de nieu we secretaris van de Vlissingse Me taalbedryfsbond) en J. v. d. Hont, Eerstgenoemde werd ook voorzitter. Secretaris werd het bestuurslid, de heer J. C. Constandse. Na een korte pauze werd nog op harteiyke wyze afscheid genomen van de bende scheidende functiona rissen. Speciaal de heer v. d. Meer werd dank gebracht voor zyn werk ln het belang van de Vlissingse arbeiders. Partij peren gestolen. De fruitkweker G. N. Zeegers te Kapelle vermiste Zaterdagmorgen uit zijn frultschuur aan de Kapelse straat weg vier kisten peren. Direct werd een onderzoek door de politie ingesteld. Een speurhond leid de de politiemannen naar een woning te Kloetinge aan de Kapelse straatweg. Tot nu toe werden de peren echter niet gevonden. Het onderzoek wordt voortgezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2