PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nieuw Perzisch voorstel door Londen afg ewezen De Breskense haven wordt geleidelijk verbeterd ONZE SOLDATEN SLOEGEN EEN GOED FIGUUR 0E BILT Kantlijn Koning George geopereerd. Nederlandse industrie vreest, dat millioenenorder verloren gaat. Amsterdammer wilde meisje uit Enschede verkopen. 194e Jaargang - No. 225 lad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F, van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. BalUnttfo. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week. f 4.55 p. kw„ £r. p. p. t 4.80 per kw. Losse nummer* 10 emit. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 24 SepL 1951 ADVERTENTIEPRIJS 30 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 3.—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels; van 1—S regels 11.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 23 cent meer. Giro nr. 339300 P-Z.C., Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—60, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaal 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terrteuzen Brouwenjstr. 2; Zlerlkzee N. Bogardstr^MOOMel^. Met actetas en revolver., Mossadeq krijgt het ook in eigen land steeds moeilijker Het ziet er naar uit, dat de kansen op een overeenkomst tussen En geland en Perzië in het oliegesehil thans voor goed verkeken z|jn. Nadat de Perzen Zaterdag rechtstreeks een voorstel tot hervatting van de bespre kingen in Londen hadden ingediend en dit onmiddellijk daarna reeds door de Engelse regering was verworpen omdat het „geen enkel nieuw aspect bevatte, dat als basis voor de besprekingen zou kunnen dienen", is uit Teheran gemeld, dat premier Mossadeq binnen enkele dagen ook de laat ste Britse technici, die nog in Perzië waren achtergebleven, zal uitwijzen. Inmiddels zouden ook reeds besprekingen tussen Rusland en Perzië z|jn begonnen over een handelsverdrag op compensatiebasis. De Perzische Olieraad heeft reeds aanspraak gemaakt op de gehele transportafdeling van de „Anglo-Iranian" te Abadan, welke 2995 vervoer middelen, waaronder zware vrachtauto's en bussen, omvat. De algemene bedrijfsleider van de raffinaderij, Ross, heeft geprotesteerd en geantwoord, dat hü 25 van de 56 personeelsleden van de Britse staf aan het werk zal onttrekken. In het voorstel van Perzië aan Lon den was overigens geen sprake meer van de termijn van 15 dagen, die een week geleden aan het voorstel, dat Harriman weigerde door te geven, in sterke mate het karakter van een ul timatum gaf. Toch beschouwden de Britten het nieuwe voorstel, dat dus „direct" van Teheran naar Londen ging, als in weinig van het oorspron kelijke verschillend en de er in ver vatte Perzische voorwaarden scha devergoeding aan de Anglo-Iranian, een Perzische bedrijfsleiding en olie leveranties aan Groot-Brittanië uit sluitend voor binnenlandse behoeften werden dan ook opnieuw als on aanvaardbaar van de hand gewezen. Volgens waarnemers, zal de Britse De Tweede Kamer heeft aan het einde van de vorige week de nieuwe winkelsluitingswet aange nomen, die, als zij eerstdaags ook door de Eerste Kamer is aangenomen, be langrijke wijzigingen brengt in de be staande toestand, wijzigingen, die ten dele ontstaan zijn doordat de Kamer het wetsontwerp nog tamelijk sterk veranderde. De belangrijkste verandering is wel, dat de gemeentebesturen de bevoegd heid krijgen om een avond vast te stellen, waarop de winkels geopend kunnen zijn, een avond, die overigens niet de Zaterdag mag zijn. Deze ver koopavond dunkt ons voor het publiek een belangrijke vooruitgang te zijn. was de laatste jaren de Zaterdagmid dag de enige tijd, waarin man en vrouw samen konden winkelen, voort aan zal de verkoopavond een goede oude gewoonte weer binnen het be reik der mogelijkheden brengen. Eveneens wordt aan de plaatselijke overheid overgelaten om de winkels of groepen van winkels voor te schrij ven een halve dag per week te sluiten. De sigarenwinkels zullen, in tegen stelling tot de andere winkels, tot 7 uur open mogen blijven en al weer heeft het gemeentebestuur de be voegdheid om meer soorten winkels deze vergunning te geven. Voor sei zoenplaatsen, waaronder zeker ook tal van Zeeuwse gemeenten zijn te verstaan, kunnen ontheffingen van de Zondagssluiting worden verleend. Ten slotte zal de markt- en straathandel niet genoodzaakt zijn om 6 uur te sluiten, maar tot 7 uur mogen door gaan. Men ziet, dat er nog al wat veran dert en dat de gemeentebesturen vèr gaande bevoegdheden hebben ge kregen. En nogmaals: de verkoopavond zal niet alleen meer avondbedrijvigheïd in de Nederlandse steden brengen, maar evenzeer een vooruitgang zijn voor het kopende publiek. Er is weer een sportdag achter de rug. En als men de voorzitter van de Bredase voetbalvereniging N-A.C. mag geloven is dat weer een dag van corruptie geweest. De com missie voor het amateurisme maakt het de clubbesturen vrijwel onmoge lijk om iets voor hun spelers te doen. Doen de clubbesturen niets voor hun spelers, dan willen die niet spelen. Dusknoeien de clubbesturen in de boeken en doen toch zo het een en ander voor de spelers, de ene club weinig, de andere veel. Men zou zo zeggen, dat niets voor de clubbesturen eenvoudiger zou zijn. dan deze commissie, die hen tot knoeien noopt, aan de dijk te zet ten. Maar neen, zegt de N.A.C.-voor- zitter, dat durven de clubbesturen niet. Want ze hebben allemaal boter op hun hoofd en wie in Nederland het (niet bestaande) amateurisme aan valt, stelt zich aan wraak van de voet balbond bloot. Ziezo, dat is krasse taal. Gesproken door iemand, die het weten kan. Er schijnt hier een stevig knuppeltje in het hoenderhok te zijn geworpen. Want prompt is Zaterdag in de ver gadering van eerste klassers, die te Utrecht werd gehouden, de kwestie van het amateurisme aangesneden. Wat de eerste klassers willen? Niet langer knoeien. En ook geen beroeps voetbal. Maar een wijziging van de verouderde amateursbepalingen. De dames moeten mee kunnen bij uit wedstrijden. De clubs willen de spe lers cadeaux kunnen geven en zij wil len als spelers gewond worden de kos ten der geneeskundige behandeling voor hun rekening nemen. Het denkbeeld is nog zo dwaas niet. En alles is beter dan welbewuste knoeier^! regering slechts instemmen met een hervatting der onderhandelingen, in dien Perzië werkelijk nieuwe voor stellen zou doen. ONRUST IN PERZIE. Inmiddels heeft Mossadeq het ook in zijn eigen land nog lang niet ge makkelijk. Zondag had hij het par lement weer bijeengeroepen om het nieuwe voorstel aan Londen in discus sie te brengen, maar hoewel bij de openfng van de zitting voldoende le den aanwezig waren, verdwenen voor de stemming weer verschillende leden, zowel van de oppositie als van de regeringspartij, zodat de zitting verdaagd moest worden en het Mos sadeq voor de vierde maal mislukte het vertrouwen van het parlement uitgesproken te krijgen. Er was zelfs een tendens van toe nemend verzet tegen Mossadeq's po litiek merkbaar, ondanks het feit, dat enkele leden van de oppositie Za terdag dreigbrieven hebben ontvan gen, getekend door een „Moord-com- missie", die hen reeds ter dood ver oordeeld zou hebben. De Kamer-voor zitter zeide weliswaar de oppositie leden volkomen veiligheid binnen de muren van het parlementsgebouw te waarborgen één van hen wil ook weer zijn toevlucht daar maar deze zijn toch reeds zo ver, dat vol gens Reuter voor .hen een revolver even onontbeerlijk is als een actetas... Tegen zo'n revolver maakt de politie echter weer moeilijkheden Deel van de linker long weggenomen. Koning George VI is Zondagmor gen in Buckingham-Palace geope reerd. Hem werd een deel van de lin kerlong weggenomen. Volgens een Zondagavond uitgegeven bulletin was de toestand van de vorst zo bevredi gend als verwacht mocht worden. Toch zal deze nog tenminste enkele dagen enige zorg blijven baren. Duizenden wachtten de bulletins af bij het hek van hetBuckingham-Pa lace. Premier Attlee, Winston Churchill en Clement Davies, de leider der libe ralen, hebben een gezamenlijke bood schap aan Koningin Elizabeth gezon den, waarin zij de hoop uitspreken, dat de Koning spoedig geheel her steld zal zijn. De geruchten, dat Zid Zia, de lei der van de nieuwe „Partij van de Na tionale Wil" die men als de meest waarschijnlijke opvolger van Mossa deq beschouwt voor net geval, deze ten val gebracht mocht worden, ver moord zou zijn, doen telkens opnieuw de ronde, maar men meent, dat deze verspreid worden als wapen in de zenuwen-oorlog van de regeringspar tij tegen de oppositie. Officieel werd ook medegedeeld, dat de autoriteiten een samenzwering op het spoor ge komen zouden zyn, welke ten doel had binnen enkele dagen de Perzische communisten aan de macht te bren- gen. Meer wilde men echter niet uit- I Lten. De Sjah heeft Zaterdag ten slotte een decreet ondertekend, volgens hetwelk over twee maanden in Per zië algemene verkiezingen gehouden zullen mógen worden, welke overi gens drie maanden in beslag zouden nemen, omdat vele stammen pas na dagen reizen per kameel bereikbaar zijn. Nederlaag van de Australische regering. VOLK WENST GEEN VERBOD VAN DE COMMUNISTISCHE PARTIJ. In Australië is Zaterdag een volks referendum gehouden over het al dan niet verbieden van de communistische partij. De regering heeft hierbij een nederlaag geleden, daar een kleine meerderheid zich uitsprak tegen het verbod. De definitieve uitslag zal nog wel enkele dagen op zich laten wach ten. Premier Menzies verklaarde na afloop, dat deze uitslag de regering zal hinderen in haar strijd tegen de on-Australische elementen. Hij vrees de, dat het resultaat de communisten zal aanmoedigen. Ridgway wil eerst zekerheid Generaal Ridgway heeft de Noor delijken Zondag voorgesteld en de ze hebben inmiddels geaccepteerd dat Maandag verbindingsofficieren van beide zijden zouden bijeenkomen om te onderhandelen over wederzijds bevredigende voorwaarden voor een hervatting van de wapenstilstandsbe sprekingen in Korea. Het antwoord van Ridgway op het voorstel der Noordelijken tot hervat ting der onderhandelingen, die een maand geleden werden afgebroken, iS in krachtige bewoordingen gesteld en wijst de bewering, dat sommige schendingen van het neutrale gebied van Kaesong onopgelost gebleven zouden zijn, met beslistheid van de hand. „Waar de verbondenen verant woordelijk waren, is .zulks toegege ven; over de andere gevallen is de discussie gesloten". Ridgway wil ove rigens eerst nog wel eens praten over de voorwaarden ter voorkoming van nieuwe incidenten. De Noordelijken hebben verklaard, dat zij een „daar voor geschikt orgaan" zouden willen vormen. VAN HET FRONT. Uit de frontberichten blykt, dat bij de tankslag in de centrale sector, ge allieerde gevechtswagens grote ge deelten van de achterhoedestellingen der communisten in puin geschoten hebben, waarna zij naar de geallieer de linies terugreden. Ondanks onge kend krachtige communistische te genstand slaagde men er in het ge bied van de tegenstander 8 km. diep binnen te dringen. Ten Westen van Kaesong werden de communisten uit heuvelstellingen verdreven, die zij twaalf dagen hard nekkig verdedigd hadden. Meer Amerikaanse hulp voor Indo-China. De Amerikaanse militaire hulp aan Indo-China zal belangrijk uitgebreid en versneld worden. Het grootste deel van de één milliard dollar, die tot 1 Juli 1951 bestemd z|jn voor het Verre Oosten, zullen aan Indo-China worden toegewezen. Dit is het resultaat van onderhan delingen, welke de laatste dagen zijn gevoerd tussen de Amerikanen en ge neraal De Lattre de Tassigny, de Ho- fe Commissaris en bevelhebber der 'ranse strijdkrachten in Indo-China. Een mijnramp in de Harz. Volgens een in Frankfurt ontvan gen brief zou zich Zaterdag bij Gos- lar Wernigerode in de Harz (Russi sche zóne) een ontploffing hebben voorgedaan in 'n potas-mijn. Hoewel de mijndirectie de schuld gaf aan een arbeider, die in de mijn een lucifer zou hebben aangestoken, meent mer dat het ongeluk is te wijten aan eei nalatigheid van de directie. Deze zo nl. geen maatregelen hebben gem men nadat een arbeider had gemel dat zijn mijnlamp telkens uitging welk verschijnsel steeds op de aanwt- zigheld van mijngas duidt. „COUNTERTHRUST" IS VOORBIJ. Vierentwintig doden bij manoeuvres in Duitsland „Counterthrust" Degenstoot Is voorbfc Zaterdag viel het laatste «chot in deze eerste grote intergeallleerde militaire oefening, waaraan b|jna 100.000 soldaten uit zeven landen hebben deelgenomen. De rust op de Lü- aeburgerhelde zal terugkeren, maar het betekent geen terugkeer voor de Nederlandse 31e regimentsgevechtsgroep, die Nederland t|jdens deze oefe ning heeft vertegenwoordigd. De Jongens van deze troep zullen na een rustperiode van twee dagen (vandaag en morgen) In snel tempo ruim 500 km. Zuidelijker gaan om nog eens deel te nemen aan een oefening in Je Franse zóne. Pas op 3 October komen z|j in Nederland terug. Volgens kolonel B. M. P. van Griet- ysen, commandant van de 31e re- ■nentsgevechtsgToep, heeft „Coun- .jrthrust" evenals „Mars" zijn geld mbbel en dwars opgebracht. Van de gevechtsgroep, die enkele maanden geleden nog als los zand aan elkaar Dertien personen kwamen om het leven en ruim 90 werden gewond, toen de sneltrein van Liverpool naar Londen nabij Rugby ontspoorde, waarby de locomotief en alle vijf wagons uit de rails liepen. Franse koorddanser stak de Theems over. Eer. 40-j. Franse beroepskoordanser is als eerste op een koord op twaalf meter hoogte de Theems overgesto ken. Na zijn geslaagde tocht ver klaarde hij: „het was het zwaarste karweitje van mijn leven. Ik kan niet erg goed zwemmen Bomaanslag op communistische vergadering in Italië. Tijdens een communistische verga dering heeft zich in een gebouw in het Italiaanse stadje Fermignano na bij Pesaro een enorme ontploffing voorgedaan. Men vreest, dat er veel slachtoffers zijn. Het zou echter nog niet vaststaan of de ramp aan een bom-aanslag te wijten is. Perzische stad uitgebrand. De Perzische stad Minaeh, aan de spoorlijn Teheran-Tebris, is door brand bijna geheel verwoest. De be volking van 30.000 zielen is gevlucht. Men vreest, dat een groot aantal per sonen omgekomen is. BURGEMEESTER EEKHOUT: JIET MORREN Voortvarendheid bij Rijkswaterstaat Zoals dezer dagen werd gepubliceerd, zyn op de begroting van het Wa terstaatsdepartement voor 1952 verscheidene bedragen uitgetrokken voor werken in de provincie Zeeland, waaronder 750.000.voor de haven van Breskens en 350.000.voor verbetering van de haveningang aldaar. In verband hiermede hebben wij ons gewend tot de burgemeester van Breskens de heer J. A, Eekhout, teneinde diens mening te horen over de huidige gang van zaken by het herstel en de verbetering van de haven zy- ner gemeente. De heer Eekhout verklaarde het zeer toe te juichen, dat ook dit jaar evenals het vorige een bedrag werd uitgetrokken voor de Breskens ha ven, al is het dan ook de vraag of dit bedrag van 750.000, niet te wei nig zal blijken te zijn om het voorge stelde tempo te kunnen handhaven. Enkele jaren geleden besloot de minister tot het goedkeuren van een plan over meer jaren verdeeld voor de verbetering van de haven en als eerste resultaat daarvan werd inmiddels de wegzijde van de Midden- havendam grotendeels in orde ge maakt. OOSTZIJDE HAVEN Vorig jaar stond een bedrag van 1 millioen op de begroting en dat geld zal wel grotendeels gebruik t worden voor het aanbrengen van een stalendamwand die dezer dagen is gearriveerd aan de Oostzijde van de nieuwe haven. Zeer binnenkort wordt dat werk aanbesteed. Zodra de damwand gereed is kan ten spoedigste worden begonnen met de bouw van de nieuwe vismijn, waarop dringend wordt gewacht en die voor Breskens van zo groot be lang is. Ben ik goed ingelicht, zo vervolgde de heer Eekhout, dan ligt het in de bedoeling de 750.000 voor 1952 te februiken om de wegzijde van de oude aven in orde te maken. Ook daar moet een damwand worden geslagen en het zal dan voor een tweetal Bres kense zaken mogelijk zijn hun met ongedu'd verbeide bedrijfspanden te bouwen. Blijft dan onder meer nog over de Oostzijde van de Middenha- vendam doch dit zal wel voor een volgend jaar blijven rusten. DE HAVENINGANG Wat betreft dè 350.000 gulden die bestemd zijn voor verbetering van de haveningang verklaarde de heer Eek hout de details van dat plan nog niet precies te kennen, doch hij betwijfelde of met dit bedrag en afdoende ver betering bereikt kan worden. Toch is deze verbetering allernood zakelijkst, daar de haveningang ab soluut onvoldoende is, zowel voor de boten van de Prov. Stoombootdiensten als voor andere vaartuigen. Ofschoon hij toegaf dat het zeker juist is, dat verscheidene belangheb benden met ongeduld het volledige herstel en de verbetering van de ha ven afwachten en sommigen zelfs nadelige.gevolgen ondervinden van het tot nu toe uitblijven daarvan, toonde de heer Eekhout zich toch niet ontevreden over de gang van zaken. OBJECTIVITEIT Men dient de dingen objectief te bezien en wel te bedenken, zo zeide de burgemeester, dat een herstel in eens van de gehele haven niet moge lijk zou zijn. Geen schip zou er dan meer in of uit kunnen. Als wij zien hoe de toestand enige tijd geleden was, dan hebben wy thans misschien ~ien reden tot juichen, maar toch ze- x ook niet tot morren. Met veel lof sprak de heer Eek hout tenslotte over de voortvarende en uitstekende wijze, waarop de Rijkswaterstaat de zaken aanpakt en de grote medewerking, welke het ge meentebestuur van die zijde bij het in orde b>engen van de Breskense haven ondervindt. „Moeten wij om ons kind zo strijden SJOERD MEINDERS IS THUIS Nanno Sjoerd Meinders, de knaap om wie een jarenlange strijd werd gevoerd tussen zijn ouders te Assen en de pleegmoeder van Sjoerd, Gerda Ullner te Bremen, is Zaterdag met een grote Duitse auto thuisgebracht. Sjoerd voelde zich direct thuis bij zijn ouders, zijn zusje en zijn broer tjes. De pleegmoeder was zelf meegeko men om Sjoerd naar zijn huis te brengen. De heren van het gerecht hebben zes uren lang over deze aangelegen heid gepraat, zo vertelde Gerda Ull ner, doch toen José (de moeder van Nanno Sjoerd) en ik elkaar zagen, hebben w|j tegen elkaar, gezegd: moeten w|j om ons kind zo strijden? De oplossing was toen direct gevon den. Zweefvlieger vloog boerderij binnen Zondagmiddag is een zweefvlieg tuig, bestuurd door de 18-jarige zweef vlieger J. Brugman uit Utrecht niet ver van het vliegveld Hilversum, op de zolder van een boerenwoning „ge land". De zweefvlieger kwam met cockpit en al op de zolder terecht, waar de geschrokken bewoners een bejaard echtpaar, dat eerst bliksem inslag vermoedde hem uit zijn be narde positie bevrijdde. De zweefvlie ger liep geen noemenswaardige ver wondingen op. Het toestel werd vrij wel geheel vernield. Geeft bureau Brandwee; voorkeur aan Duits oroduct De Nederlandse industrie vreest dat een belangrijke regeringsopdracht van 25 millioen gulden geheel of voor een groot deel aan een Duitse fabriek zal worden gegund, terw|jl Nederlandse fabrieken de opdracht waarschijnlijk beter en zeker voorde liger zouden kunnen uitvoeren, aldus „Het Vrije Volk". Het betreft een opdracht tot het vervaardigen van 400 brandweerwa- fens voor de burgerlijke luchtverde- iging. Deze millioenen-order is voor bereid door het Bureau Brandweer in Den Haag, dat ook het gespeeiflceer de bestek voor de inschrijving opstel de. De eisen van het bestek waren zo, dat uitsluitend de Duitse fabriek Ma- girus uit Ulm daaraan kon voldoen en dus alleen met succes kon inschrij ven. j Een stroom van protesten heeft tot resultaat gehad, dat de inschrijvings- termijn op verzoek werd verlengd en de Nederlandse industrieën toestem ming hebben gekregen ook eigen ont werpen in te zenden. Toch is de vrees blijven bestaan, dat het Bureau Brandweer voorkeur geeft aan het Duitse product, aldus genoemd blad. hing. is een soepel team gemaakt. „Counterthrust" was geen show, maar een practische les, die zyn nut zal afwerpen, aldus de kolonel. LOF VAN GENERAAL HASSELMAN. De chef van de generale staf. Lt.- generaal B. R. P. F. Hasselman, heeft na zyn terugkeer aan de Liine- burgerhelde een brief geschreven aan kolonel van Griethuysen, waarin hjj zijn lof uitspreekt voor het enthousi asme, dat door aanvoerders en troe pen tijdens de oefening aan de dag is gelegd. Niettegenstaande het tekort aan moderne Amerikaanse bewape ning en uitrusting hebben de Neder landse troepen een goed figuur ge slagen. Bijzondere waardering heeft de ge nei aal voor de chauffeurs en onaer- houdsgroepen, die er in geslaagd z|jn het grotendeels oud en versleten voertuigenpark rijdende te houden. „BIJNA OVER DE TOP HEEN". Aan het eind van de tiendaagse manoeuvres „Counterthrust" heeft veldmaarschalk sir William Slim, chef van de Britse generale staf, ver klaard, dat het Britse léger zich in „een zeer kritiek stadium" be vindt. De veldmaarschalk trok een vergelijking met het opduwen van een wagen tegen een heuvel op. „Wij zijn bijna over de top heen, doch als ge ophoudt met duwen, rijdt de wa gen terug". Het gaat thans enigszins op een leger lyken, aldus veldmaar schalk Slim. VIERENTWINTIG DODEN Tijdens de manoeuvres zouden in totaal 24 doden en 450 gewonden en zieken geregistreerd zijn, aldus De Volkskrant. Deze aantallen betreffen de opgaven van de drie basis-hospita len die tijdens de manoeuvres in wer king waren en waarheen de ernstig ste gevallen werden afgevoer-1. Onder de doden zyn geen Nederlanders. Hij vroeg een privé-secretaresse. Dezer dagen vervoegde zich aan het Gew. Arbeidsbur. te Enschedé een wel bespraakt en goedgemanierd heer, die zich voorstelde als Van Dongen, ma nager van de Pan American Airways. Of men hem ook helpen kon aan een privé-secretaresse boven 21 jaar? Zij moest goed overweg kunnen met de moderne talen, niet verloofd zijn en genegen mee op reis te gaan naar het buitenland Toevallig stond bij het Arbeidsbu reau ingeschreven de ongeveer 20-ja- rige mej- T„ die om een dergelijk baantje had gevraagd. Zij werd in contact gebracht met de heer Van Dongen, maar tijdens het gesprek kreeg het meisje argwaan. De man bleek de Engelse taal vrijwel niet machtig te zijn en hij ontweek allerlei antwoorden op de soms vrij lastige vragen van het meosje. Het telefoon nummer in Amsterdam, dat hij had opgegeven, klopte niet en bij de Pan American Airways bleek hij ook niet bekend te zijn. Mej. T. stelde van één en ander de politie op de hoogte en deze zet te met het Arbeidsbureau een val letje open. waar Van Dongen inliep. Het Arbeidsbureau verzocht v. D. na melijk nogmaals op het kantoor te ko men, ornaat men nog een andere ge gadigde voor hem dacht te hebben. Toen hij verscheen werd hij meteen gearresteerd. De identiteit van de man was toen spoedig vastgesteld. De „manager" bleek de 39-jarige reclame-colporteur H. D. uit Amsterdam te zijn. Hij had het meisjs naar Parijs willen brengen, waar hij baar zou kunnen verkopen voor duizend gulden, D. zal poging tot vrouwenhandel ten laste worden gelegd. De „Piet Hein" in het voorjaar naar Korea. Het ligt in het voornemen, dat Hr Ms. torpedobootjager „Piet Hein" in het begin van het komende jaar naar de Koreaanse wateren vertrekt ter aflossing van Hr. Ms. torpedobootja ger „Van Galen". Op een onbewaakte overweg te Den Helder is Zaterdag een 50-jarlge man door een trein gegrepen en gedood. VOORSPELT: IETS KOUDER. Vrij veel bewolking met plaatselijk een enkele regen- of onweersbui. Ma tige tot krachtige Zuidwestelijke wind Iets lagere temperaturen dan giste-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1