PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Koning in Juliana op de bres voor 's werelds vluchtelingen Vele wensen van Walcheren werden ingewilligd 01 BILT Vandaag Kantlijn Grotewohl wil West-Duitstand tegenhouden Vijf jaar geëist tegen Manus Oly Treinramp in Engeland EGYPTE IN NIEUW COMMANDO VOOR HET MIDDEN-OOSTEN Er komt een afzonderlijke Agrarische Jaarbeurs 194e Jaargang - No. 224 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwae Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdrad. G. BaUlntiJn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 57 ct. per week. f 4.55 p. kw„ fr. p. p. f 4.80 per kw. Lowe nummera 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 22 Sept. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. p«r mm. Minimum p. advertentie i 3.—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels i van 1—5 regel* f 1.—. Iedere regel meer 30 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. ^355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). MT)urg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924: Goea L. Vorstatr. 83. tel. >475 (b.g-g. 2228)-. Oostburg Pr. MaurlUstr. 12. te!. 102: Ten.euzen Brouwerljstr. 2; Zierikr.ee -V Bogard^r:_CJ60:_teL_». BRIEF AAN PRESIDENT TRUMAN Zieke plek moet uit lichaam der mensheid gesneden worden H.M. Koningin Juliana heeft door middel van een persoonlijk schrijven aan president Truman een zeer belangrijk initiatief genomen voor de hulp aan millloenen vluchtelingen. In haar boodschap aan de Amerikaanse president vraagt EM. dezen weliswaar het initiatief te nemen, maar men kan zich toch moeilijk aan de indruk onttrekken, dat de stap van de Ne derlandse vorstin op zichzelf reeds een belangrijk initiatief is. Koningin Juliana spreekt in haar brief haar diepe bezorgdheid uit over het vluchtelingen-probleem, dat zij in al zijn urgentie aan president Tru man voorlegt, hem vragend een Initiatief te willen nemen om deze „zieke plek uit het lichaam der mensheid te sneden, waarin zjj anders een drei gend politiek gevaar zou blijven vormen". De Koningin schrijft in de na-oor - logse jaren veel te hebben nagedacht over het steeds moeilijker wordende probleem van de vluchtelingen en van huis en haard verdrevenen in alle delen van de wereld, voor wie on getwijfeld door tal van organisaties reeds veel en bewonderenswaardig werk is verricht. Het Amerikaanse volk heeft in al deze inspanningen on getwijfeld het grootste aandeel geno men. Nu de Int. Vluchtelingen-orga nisatie (I.R.O.) haar taak beëindigt, hebben de Ver. Naties een Hoge Com missaris benoemd om te voorzien in de internationale bescherming van grote groepen van vluchtelingen. Maar bescherming alleen is niet voldoende. Aan de vluchtelingen moet ook ma teriële steun worden verleend en er moeten maatregelen worden genomen om, waar herplaatsing in andere lan den niet mogelijk is, assimilatie in het land, waar zij thans verblijven, mogelijk te maken. Politieke kwesties kunnen op de ge vaarlijkste wijze worden toegespitst, aldus schrijft Koningin Juliana, door ontevredenheid en onrust van millioe- nen, die talrijk genoeg zijn om een groot land te bevolken. Daarom legt H. M. het probleem in al zijn urgen tie aan de Amerikaanse president voor met het verzoek aan deze om een ini tiatief te willen nemen. De zieke plek moet uit het lichaam der mensheid Eigenlijk zou boven dit Kantlijn tje" het kopje „Toch is het zo" moeten staan, want wat hier volgt zal menigeen maar niet voet stoots willen geloven. En toch is het zo! Naast productieverhoging speelt in onze dagen de consumptiebeper king een steeds grotere rol. Eén on zer grootste politieke partijen is zelfs al van mening, dat ais de consump tiebeperking zich niet vlot genoeg voltrekt uit eigen beweging, er maar weer distributie moet komen. Dan moeten de mensen wel minder ver bruiken, luidt blijkbaar de redenering. Er doet zich evenwel een merk waardig verschijnsel voor. Als wij terugdenken aan het jaar 1947, waarin de distributie nog machtig was en we aan allerlei din gen gebrek hadden, onder meer aan textiel en aan suiker, dan denken we aan die periodes als aan een tijd, waarin schraalhans keukenmeester was. Nog herinneren we ons, hoe we onze ogen uitkeken en het geld in onze beurs voelden branden, als we voor Belgische etalages stonden te kijken, waarin al het kostelijks lag uitgestald, dat we zo graag zouden willen kopen en dat in Nederland nog niet te krijgen was En tochtoch hadden we het in 1947 beter dan nu. Dat klinkt vreemd, maar de cij fers van het Centraal Bureau voor de statistiek zijn er om het ons duidelijk te maken. Zij tonen aan, dat het verbruik in Neder land als geheel in het tweede kwar taal van 1951 tien procent minder is geweest, dan in 1947 We hadden in 1947 nog geen Mar shallhulp om ons levenspeil een beet- je te handhaven en de spaarbanken j kregen toen meer aan inleg binnen, dan zij uit hoefden te betalen. We hebben Marshallhulp (voor hoe lang nog?) en halen meer van'de spaarbank, dan we er naar toe bren gen en we hebben geen distributie meer en we gebruiken desondanks minder dan in 1947 Wil men doorslaander bewijs, dat ons land verarmd is, dat de prijzen boven onze macht komen te liggen en dat de belastingdruk nauwelijks meer vol te houden is? Een vraag dringt zich op. Als de consumptie nu reeds lager «gt, dan in het „slechte jaar" 1947, hoe zal het dan mogelijk zijn om nog die de>mUr^PtiebeP?rking' kr^^en" De Nederlandse hotelhouders, res taurateurs en caféhouders heb ben een verstandig besluit ge nomen. Met de fooienverwarring, die deze zomer groter is geweest dan ooit te voren, zal het weldra gedaan zgn. Het bedienend personeel zal als er afgerekend moet worden een bon verstrekken, waarop duidelijk staat aangegeven, wat er betaald moet wor den, bediening inbegrepen Vooral door buitenlanders is dit zomerseizoen de klacht geuit, dat zij nimmer wisten, waar zij aan 'toe wa ren en altijd moesten vragen, of de bediening inbegrepen was of niet. De bon vormt de eenvoudigste op lossing en er is weer een misstand de wereld uit. Waarvan acte, met gesneden worden en dit kan alleen bereikt worden door deze vluchtelin gen en verdrevenen te verlossen van hun gevoel van onvrede en misluk king. Koningin Juliana zegt te gelo ven, dat de beste wüze om hen te hel pen is ben op te nemen in het econo misch leven, opdat zij in staat zullen geraken de verantwoordelijkheid te dragen voor hen, die van hen afhan kelijk zijn. De assimilatie der vluchtelingen moet het doel zijn. In veel gevallen zal dat verdere materiële hulp ver eisen, maar die hulp kan slechts doel treffend zijn, indien zij gegeven wordt in de Christelijke geest van onderlin ge verantwoordelijkheid en liefde. Tè vaak worden de vluchtelingen bena derd uit het oogpunt van hun waarde als arbeidsfactor. Evenmin mogen wij toelaten, dat hun gezinnen uit elkaar gerukt worden. De Koningin zegt. ten slotte te we ten hoe zwaar de last is, welke reeds Verenigd Europa var- Oera. tol Atlantische Oceaan De Oost-Duitse premier Grotewohl heeft op een persconferentie te Ber lijn verklaard, dat sttp regering zich ten doel stelt te Voorkomen, dat West-Duitsland zich aansluit bij het West-Europese verdedigingsstelsei. Hij zeide voorts bereid te zijn een verzoek van Bonn om garanties bij het houden van verkiezingen voor ge heel Duitsland in overweging te ne men, maar liet daarop terstond vol gen, dat hij de verkiezingen van Oc tober 1950 in Oost-Berlijn als „vrij en democratisch beschouwde". Ten slotte zeide Grotewohl voor stander van een Verenigd-Europa te zijn: „Maar dan van de Oeral tot de Atlantische Oceaan en niet van de Elbe tot de Franse kust!" Inmiddels hebben de Oost-Duitse, onder communistische' leiding staan de, „vrije Duitse vakverenigingen" besloten volgende maand verkiezin gen te houden om alle vooraanstaan de vakverenigingsfunctionarissen te vervangen door wat zij noemen „pro- gessieve kameraden en activisten". Zeventig functionarissen zijn deze week reeds ontslagen omdat zij nage laten hadden propaganda te maken voor „collectieve contracten". op de President der Ver. Staten drukt, maai- ook, dat deze niet slechts het politieke belang van het vluchtelin gen-probleem ziet, doch het menselijk begrip en het geloof heeft, die nodig zijn om deze vraagstukken aan te vat ten. DAAD VAN DE NEDERLANDSE REGERING. De brief van Koningin Juliana werd door de Nederlandse ambassadeur in Washington, dr. J. H. van Royen. aan president Truman overhandigd. Deze deelde daarbij mede, dat de Neder landse regering heeft besloten op nieuw 100 a 200 oude en gebrekkige vluchtelingen in Nederland toe te la ten. Dit zal dienen te geschieden met medewerking van dc kerkgenoot schappen e.d. Overleg hierover is nog gaande, dat de Nederlandse regering is bereid de toelating terstond te be vorderen. De officier van justitie van de rechtbank te Zutphen eiste tegen de beruchte in- en uitbreker Manus Oly voor diens inbraken en diefstallen in Hattem en Heerden een gevangenis straf van vijf jaren met aftrek en ter beschikking stelling van de regering. Ontsporing eiste 13 doden Vrijdagmorgen is de expressetrein Liverpool bij het binnenrijden van een tunnel ontspoord. Het ongeluk gebeurde in de omgeving van Rugby. Toen de trein uit de tunnel kwum, kantelden de locomotief en tien wa gens. Volgens de laatste berichten, zjjn 13 inzittenden gedood, o.w. één Ame- kaans militair, en vijftig gewond. Reddingsploegen, die spoedig ter plaatse waren, ondervonden veel hin der van de wirwar van verwrongen rails, telegraafdraden en versplinterd materiaal. De trein reed op het mo ment van de ramp met een snelheid van 1O0 km. per uur. Grote tankslag in Korea Vrijdag hebben geallieerde vlieg tuigen zeven tanks van de tegenstan der vernietigd en twee tanks bescha digd gedurende de grootste pantser- aanval van de Koreaanse oorlog, die in de „IJzeren Driehoek" aan het centrale front werd uitgevoerd. Koninklijke gift voor „Helpt hongerend India" Het bestuur van de Ned. Jeugdge meenschap heeft van het secretariaat van H.M. de Koningin bericht ont vangen, dat H. M. met belangstelling en sympathie heeft kennis genomen van het welslagen van de actie „Helpt Hongerend India". Bovendien heeft H. M. aan de Nederlandse Jeugdgemeenschap een belangrijke gift doen toekomen ten bate van deze actie. Koning George moet geopereerd worden Reis ven Prinses Elisabeth uitgesteld Officieel is in Londen bekend ge- maakt dat Koning George een opera tie zal moeten ondergaan. In een bul letin wordt gezegd, dat de toestand van zijn long reden geeft tot bezorgd heid. „Gezien de structuurveranderingen, waarvan in het laatste bulletin mel ding is gemaakt, hebben wij Z. M. aangeraden in de naaste toekomst een operatie te ondergaan. De Koning heeft deze raad aan vaard", aldus het bulletin. Naar verluidt zal de operatie in het Buckinghampaleis worden uitge voerd. Na de operatie zouden de ge neesheren hun mening kenbaar ma ken over de voorgenomen reis van Koning George in 1952 naar Austra lië en Nieuw-Zeeland. Tevens is bekencl gemaakt, dat Prin ses Elizabeth en de Hertog van Edin burgh niet Dinsdag a.s. per schip naar Canada zullen vertrekken. Zy hopen later met een vliegtuig de reis te maken en toch op 2 October in Quebec aan te komen. Londen's havenarbeiders weer aan het werk Ongeveer 4500 opvarenden van Lon dense sleepboten, die sinds Maandag 1L staakten, hebben Vrijdag het werk hervat. Op het meer van Conlston, North Lancashire, heeft Donald Campbell proeven genomen met z(jn „Bluebird", Engeland* krachtigste raceboot, ter voorbereiding van zjjn aanval op het wereldsnelheldsrecord te water, dat op naam staut van Amerika. Campbell, die wjj hier met zijn werktuigkun dige Leo Villa (links), zien aan het stuur van de „Bluebird", bereikte tij dens de proeven een snelheid van meer dan 190 km per uur. TURKIJE DE SPIL Engeland zou nieu we overeenkomst aan Kaïro hebben voorgesteld De Britse minister van buitenlandse zaken, Morrison, heeft aan de Egyp tische premier Nasas Pasja een persoonlijke boodschap doen overhandigen, waarvan de inhoud weliswaar officieel nog niet bekend is gemaakt, maar die volgens betrouwbare kringen een bereidverklaring zou bevatten om het verdrag met Egypte te vervangen door een „afspraak of overeen komst", die de verdediging van de zóne van het Suezkanaal voldoende zou beveiligen. Tevens wordt verwacht, dat Engeland en de Ver. Staten terstond maat regelen zullen treffen om een internationaal commando voor bet Midden- Oosten te scheppen, waarvoor ook Egypte zou worden uitgenodigd. Beide berichten tonen wel aan, dat de Westelijke mogendheden onmid dellijk na de toelating van Turkije en Griekenland tot het Atlantisch Pact verder werken aan dc opbouw van de verdedlglngsorgHnisatle in het Mid den-Oosten. Het Britse voorstel aan Egypte zou voorzien in het binnen bepaalde tijd terugtrekken van de Britse sol daten uit de zóne van het Suezka naal, maar tevens in de instandhou ding van militaire installaties op sleutelpunten. De nieuwe Brits-Egyp tische overeenkomst zou aan Egyp- is het 350 jaar geleden, dat Anna van Oostenrijk (de latere gemalin van Lodewijk XIII van Frankrijk) werd geboren. is het 150 jaar geleden, dat B. J. Taddichem als eerste werd benoemd tot Luthers pre dikant te Veere. HET ONTWERP-STREEKPLAN Talrijke gunstige adviezen van Vaste Commissie P.P.D. De z.g. Vaste Commissie van de Prov. Planologische Dienst heeft in uit voerige beraadslagingen de tegen het Ontwerp-Streekplan Walcheren in gediende bezwaarschriften, 106 in getal, onderzocht en is tot de conclusie gekomen, dat op vele punten aan de bezwaren tegemoet kan worden ge komen, in het bijzonder waar het gerechtvaardigde wensen van de ge meentebesturen betreft ten aanzien van de gemeentelijke autonomie en de soepelheid van het plan. De bezwaarschriften en het advies van de vaste commissie aan Ged- Stalen zyn thans in boekvorm verschenen; wij ont leenden er de volgende bijzonderheden aan. De commissie kan zich verenigen met het voorstel van de Koudekerk- se gemeenteraad om de minimum-in- houdsnorm voor zomerhuisjes te ver lagen tot 80 m3. Naar aanleiding van de juridische toelaatbaarheid van het opnemen der bebouwde kommen in het streekplan, meent zij, dat de bemoeienis daarmee niet verder dient te gaan dan voorzover het „boven- gemeentelijk belang" dit eist Zij meent dat de industriële ontwikke ling van Walcheren slechts kan sla gen, indien deze geconcentreerd wordt op Middelburg, Vlissingen en Arnemuiden; de regeling van de ves tiging en uitbreiding der industrie in de bebouwde kommen kan geheel aan het beleid van het gemeentebestuur worden overgelaten. Dat de bouw van grasdrogerijen, aardappelstome rijen, e.d. in de bebouwde kommen der plattelandsgemeenten vrijgelaten dient te worden, zoals de Raad van Vrouwenpolder wenst, acht de com missie zonder meer onaanvaardbaar* Wat de begrenzing van Domburg's bebouwde kom betreft geeft zij de Raad gelijk, dat het gemeentebestuur de vrijheid dient te hebben om de no dige voorzieningen te treffen voor en kele herbouwgevallen van verwoeste bebouwing in het duingebied ten Westen van de Hoge Hill en de naas te omgeving van de watertoren. Voor de Oostgrens wordt voorgesteld in de duinen niet verder te gaan dan de grens van Oostkapeile. UITBREIDING BEBOUWDE KOM Naar aanleiding van de critiek van de Middelburgse raad, dat de grenzen voor de voor deze gemeente bestaande uitbreidingsplannen ver keerd getrokken zijn, wordt opge merkt, dat bij de samenstelling van de kaart is uitgegaan van de door de gemeente zelf verstrekte gegevens: Met de bezwaren van agrarische aard kan voor Middelburg vrijwel geheel worden Ingestemd Da wens van de raad van Zoute- lande om meer uitbreiding aan de N. W.-kant van het dorp te projecteren, wordt aanvaardbaar geacht in ver band met de geleidelijke achteruit gang van het Zuiderstrand. De com missie adviseert om de raad van St Laurens in zoverre tegemoet te ko men, dat de bestaande lintbebouwing langs de Noordweg, van de grens van Middelburg af tot even voorbij Brig- damme, tot bebouwde kom wordt be stemd. De wens van Souburg om mo gelijkheid te scheppen voor een zeer ruime bebouwing langs de Nieuwe Vlissingse weg, kan daarentegen niet ingewilligd worden. Wat de landhuisterreinen betreft, neemt men het voorstel van Koude- kerke om ook twee-gezinswoningen of dubbele huizen toe te laten, over. De commissie wil de bebouwings dichtheid op de zomerhulzenterreinen handhaven op 12 huisjes per ha. Dit is het maximum, wil men de vrijheid van de bewoners niet geheel illusoir maken. Verder acht de commissie een oppervlakte bouwperceel van ten minste 0,4 ha voor een hotel een vol strekt minimum. Opmerkingen van de vereniging „Het Grondbezit" over „het ergste dirigis me op specalutieve basis", meent men voor kennisgeving te moeten aanne men. LANDHUIZEN GEBIEDEN De commissie ziet aanleiding om aan de voorstellen van de raad van Koudekerke ten aanzien van de uit breiding van het landhuizengebied ge heel tegemoet te komen. Een voorstel van Oostkapeile om een strook ten Westen langs de Duinweg tot land huisterrein te bestemmen, wordt overgenomen. Men heeft er ook geen bezwaar tegen, dat in Oostkapeile de bouw van zomerhuisjes mogelijk wordt gemaakt, (Vervolg op pag. 2). te's toetreden tot het nieuwe defensie commando vooraf moeten gaan. De Egyptische premier heeft ver klaard. dat geen commentaar op Mor risons boodschap zal worden gegeven vóór de inhoud volledig bestudeerd is Men gelooft, dat samenhangende plannen voor de nieuwe verdedigings organisatie op de volgende bijeen komst van het Noord-Atlantisch Pact (in November te Parijs) zullen worden aangekondigd. Er werd reeds enige tijd aan de voorbereidende opbouw van het nieuwe commando gewerkt, maar de verdere uitwerking der plannen hing af van de toelating van Turkije tot het pact. omdat dit land door zijn geografische ligging in de toekomst waarschijnlijk de spil zal worden, waarom de verdedigingsplan nen in dit gebied zouden draaien. Resultaten Najaarsbeurs vielen niet tegen In een porsonderhoud heeft de di recteur van de Kon. Ned. Jaarbeurs, mr. J. Milius. een algemeen oordeel gegeven over de nu afgelopen 57ste Jaarbeurs. Hij verklaarde, dat de ma tige verwachtingen, die men had, over het algemeen bewaarheid zijn. De eco nomische omstandigheden hebben sterk haar stempel op deze beurs ge zet. Zij was rustig en er werd voor zichtig gekocht. Ook deelde mr. Milius mede. dat de Jaarbeurs overweegt een aparte beurs in de agrarische >ector te or ganiseren. Het onderzoek hiernaar is nog niet afgelopen, maar er is een /.eer grote mogelijkheid, dat deze af zonderlijke agrarische beurs in Mei 1952 wordt gehouden Hier zullen dan wellicht ook agrarische producten vertegenwoordigd zijn. In elk geval komt er in Mei 1952 een afzonderlijke beurs van zuivel- en lnndbousrtnachi- nes. Een en ander houdt ook verband met het internationale Zuivelcongres dat in Juni 1953 in Den Haag wordt gehouden. De Jaarbeurs wil daaraan een grote internationale zuivelexposi- tie verbinden. „Counterthrust" eist 5 doden en 250 gewonden Tijdens de intergeallieerde oefening „Counterthrust" zijn tot dusver vijf Engelse militairen gedood, een offi cier en vier soldaten, voornamelijk tengevolge van verkeersongevallen. Ongeveer 250 militairen liepen ver wondingen op. Onder hen bevinden er zich enkelen met een schedelbasisfractuur als ge volg van een klap met de kolf van een geweer. Bij de Nederlandse 31ste re gimentsgevechtsgroep zijn gelukkig geen doden te betreuren. Een zeer klein aantal Nederlandse militairen had tot dusver een pleister of ver bandje nodig. Prins Bernhard in Biarritz Z. K. H. Prins Bernhard is met een klein gevolg per vliegtuig naar Biar ritz vertrokken, waar hrj enige dagen zal verblijven. Hij is daar Vryaag omstreeks kwart over vier aangeko men. Niet-aanvalsverdrag tussen Israël en Arabische staten? Israël heeft Vrijdag aangeboden niet-aanvalsverdragen met alle Ara bische staten te tekenen. Dit aanbod zou zijn gedaan in het Israëlische antwoord aan de verzoeningscommis sie der V.N. voor Palestina te Parijs. Minder belasting voor Westduitse voertuigen OP DE WEG NAAR BERLIJN. Een West-Duitse functionaris heeft Vrijdagavond in Berlijn medegedeeld, dat de Oost-Duitse regering de belas ting op alle West-Duitse en West- Be rlynse voertuigen, die gebruik ma ken van de autoweg tussen W^t- Berlijn en West-Duitsland, met 25%>t 50 procent zal verlagen. De verla ging zal volgen op het Donderdag ge tekende interzónale handelsverdrag, waarvan de uitvoering afhangt van ongehinderd, normaal verkeer tussen Berlyn en West-Duitsland. Op buitenlandse voertuigen zal ln de toekomst wél belasting geheven worden. KORTE PREDICATIE BEWARING DER EENVOUD1GEN! Psalm 116 6a. Heel lang geleden behoefde de men* niet beangst en bevreesd te zijn. Hij was in deze wereld neer geplant als de kroon der schepping met de mogelijk heid over deze aarde te heersen en haar aan zich te onderwerpen. Dat is lang geledenI Zo is het nu in elk geval niet meer. Nu is hij niet meer dan knechtonderworpen aan allerlei machten, die zijn leven beheersen! Dat de mens nu een onderworpene w. blykt wel heel duidelijk, wanneer dood en verderf hun krachten tonen. De knechting en nood van een mensen kind worden 't felst en 't diepst door leefd in de onmiddellijke nabijheid van de donkere leegte, die de Bijbel „dood" pleegt te noemen: daar, waar vale nevelen hem zoeken te omarmen om hem, eenmaal-omgrepen, met zich mee te voeren naar de vernietigende chaos. Welnu!in deze nabijheid kan een mens, zoals Psalm 116 dat noemt, „eenvoudig" (d.wzz. hulpbehoe vendzichzelf-niet-kunnende-be- schermenworden gemaakt. Maar o vreugde in onmacht, o troost in uit- geleverd-zijner is er Eén. die zul ke eenvoudigenkan en teil beloe ren.' Buiten speelt één van onze jongste kinderen, 't Is intens bezig» zoels kin deren in hun spel verdiept kunnen zijn. Daar komt echter een grote hond aangestoven. Bang voor een beet, slaat 't kind aan 't roepen, 't Schreeuwt om hulp.... om redding uit de nood! En omdat ik in de omgeving sta, stort 't zich in m'n armen. Zó kunnen ook grote mensen roepen en schreeuwen, geknecht en onderworpen als ze zijn, aon vernietigende machten. Het schep sel is der ijdelheid onderworpn en., wij weten, dat het ganse schepsel teza men zucht. Maar.... er is er Eén, die zulke in-sprakeloze-kreten-zuchtende mensen kan en wil bewaren. Deze lm- manuëlDeze God-bij-de-mensen heeft dood en hel verwonnen. Deze Jezus Christus kan dan ook bewa ren! En.als de leeuw brult in 't woud, wie klimt er dan niet in de boom' 's-Heer Arendskerke. J. A. Talma. VOORSPEL T: OVERWEGEND ZONNIG. Geldig tot Zaterdagavond. Overwegend zonnig weer met iets hogere temperaturen. Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk tussen Oost en Zuid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1