PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Attlee acht de tijd voor krachtmeting gekomen Eerste gas-zinker door de Westerschelde voltooid DB BILT Vandaag Kantlijn Visserijstaking in IJmuiden gaat door. HOGERE TARWEPRIJS IN 1952 Scherpe Russische nota aan Egypte 194e Jaargang No. 222 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. BalhntJjn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Boashardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week, f 4.55 p. kw.. fr. p. p. 't 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 20 Sept. '51 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3. Ing^mcdcdelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—3 regels f 1.—Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 339300 P.Z.C.. Middelburg. Engelsen op 25 October ter stembus Churchill riep zijn schaduwkabinet reeds bijeen. Premier Attlee heeft Woensdagavond via de B.B.C. medegedeeld, dat op 35 October a.s. algemene verkiezingen zullen worden gehouden. Het parlement zal op 4 October bijeengeroepen worden en op 5 October worden ontbonden. Na de verkiezingen zal het parlement op 31 October weer bjjeen komen en op Dinsdag 6 November zal koning George het zittingsjaar plechtig openen. Attlee vertelde zyn toehoorders, dat de regering met slechts een kleine meerderheid (zes zetels), in het Lagerhuis achttien maanden lang de landsbelangen beeft behartigd. Hij achtte nu de tijd gekomen om de kiezers te vragen om hernieuwing van het vertrouwen en genoegzame steun in het Lagerhuis om de belangrijke kwesties, waarvoor het land zich geplaatst ziet, te behandelen. Het is te verwachten, dat in de ko mende 37 dagen in Engeland een vinnige verkiezingsstrijd zal oplaaien tussen de Labourpartij en de Conser vatieven. In het huidige parlement, dat op 23 Februari 1950 werd geko zen, behaalde Labour een meerder heid van slechts zeven zetels, de kleinste meerderheid in het Britse parlement sedert 100 jaar, De samenstelling op het ogenblik is als volgt: Labour 313, Conservatie ven en aanhangers 296, Liberalen 9, Onafhankelrjken 1 en Ierse nationa listen 2. Eén Labourafgevaardigde is onafhankelijk geworden, drie zetels zijn op het ogenblik vacant. Attlee heeft het risico van nieuwe verkiezingen genomen op een tijdstip, Finland moet betalen In de eerste 7 jaren van de periode van 8 jaren herstelbetalingen heeft Finland voor een bedrag van 21,3 millioen dollars aan herstelbetalings goederen naar de Sowjet-Unie gezon den. In het laatste jaar gingen voor 15,2 millioen dollars aan goederen, hoofdzakelijk schepen en machines, naar de Sowjet-Unie. De waarde van alle herstelbetalingen werd vastge steld op vooroorlogse prijs. Er zullen weinig Nederlanders zijn, die geen begrip hebben voor de moeilijke positie, waarin de Am bonezen in Nederland verkeren. Van daar. dat zij door de overgrote meer derheid der bevolking met welwillend heid begroet zijn. Door velen zelfs met sympathie. Op de Ambonezen zelf rust even wel de taak, ervoor te zorgen, dat deze welwillendheid blijft bestaan. Welnu zij dreigt te verdwijnen. De ongeregeldheden, die zich in enkele plaatsen hebben voorgedaan, hebben een onprettige indruk op de Nederlandse bevolking gemaakt. Een even onprettige indruk maakte dezer dagen ae mededeling van de rege ringscommissaris voor de Ambonese woonoorden, gen.-maj. Scholten. dat de Ambonezen niet veel voor werken voelen, omdat zij dan in de kosten van hun levensonderhoud moeten bij dragen. Nog onprettiger is het bericht, dat in enkele kampen moeilijkheden zijn ontstaan, omdat de Ambonezen be diening willen hebben, inplaats van zelf te koken en de woonoorden te onderhouden. Dit bericht is hierom zo onaangenaam, omdat Nederlan ders in dezelfde positie als de Ambo nezen zelf koken en eigen kamp schoon houden de gewoonste zaak van de wereld zouden vinden. Van de Ambonezen mag verwacht worden, dat zij zich er rekenschap van zullen geven, dat een Ambonees gezin de Staat gemiddeld 7000 per naar kost en dat dit heel wat meer is. dan een Nederlands gezin gemid deld per jaar heeft om van rond te komen Als de Ambonezen de voorkeur ge ven aan niets doen en weigeren zelfs de eenvoudigste werkzaamheden te verrichten, terwijl zij het beter heb ben dan menig arbeidersgezin, zal de welwillendheid van het Nederlandse volk jegens hen spoedig verdwijnen. De Ambonezen zullen dit dan ech ter geheel aan zichzelf te wijten heb ben. De Nederlander heeft begrip voor de moeilijkheden van de Ambonees. Het omgekeerde moet ook gezegd kunnen worden. Zó niet, dan zullen de conflicten niet uitblijven. In Zandvoort doet zich een aller merkwaardigst geval voor. Een Amsterdammer won de hoofd prijs uit een loterij van de stichting Touring Zandvoort: een prachtig nieuw huis. De goede man wil dit huis niet zelf gaan bewonen, omdat dit hem onmogelijk is. Dus tracht hij het te verkopen. Nu hebben echter de Zandvoortse autoriteiten de winnaar medegedeeld, dat de eventuele koper geen vestigingsvergunning in Zand voort zal krijgen, omdat er nog te veel Zandvoortse families zijn, die woonruimte nodig hebben. Ook mag de winnaar zqn prijs wel verhuren, doch uitsluitend aan degenen die het Zandvoortse gemeentebestuur aanwijst. De winnaar is ontevreden. Had ik mijn lot verkocht aan de gegadigde naar mijn huis, de gemeente Zand voort zou geen bezwaar hebben kun nen maken, zo redeneert h|j. Hfl heeft evenwel z|jn lot niet verkocht, maar wil nu zijn prigs verkopen En de gemeente Zandvoort maakt wèl bezwaar Wie heeft gelijk T De rechter zal het moeten uitmaken, dat het prestige van zijn partij in het land geacht wordt tot een laagtepunt te z|jn gedaald. De socialisten zijn onder elkaar verdeeld over de bewa pening. De linkervleugel van de par tij, geleid door oud-minister Aneurin Bevan, vindt dat de levensstandaard te sterk lijdt onder de grote uitga ven voor wapens. De kosten van le vensonderhoud stijgen van dag tot dag. Voor de komende winter bestaat het gevaar van een tekort aan brand stof. Vijf millioen georganiseerden hebben loonsverhoging geëist. VERKIEZINGSPROGRAM VAN LABOUR Waarschijnlijk zal het verkiezings program van de Laboui-partij omvat ten: 1. Een handzame meerderheid in het parlement. 2. Volledige steun aan het bewapeningsprogramma (ten be drage van 47 milliard gulden in drie jaar). 3. Verhoogde belastingen op grote, niet door arbeid verkregen in komens. 4. Een wereldplan voor ge meenschappelijke hulp aan minder ontwikkelde landen. 5. Opheffen van monopolies. 6: Controle op prijzen en winsten en 7. Overheidscontrole op de distributie van fruit, groente en vis. De conservatieven zullen de nadruk leggen op de noodzaak van grotere productie, met voorrang voor de her bewapening. Z|j menen, dat inflatie en hoge kosten van levensonderhoud slechts kunnen worden tegengehou den door de industrie, te bevrijden van enige der huidige beperkingen en zij zouden trachten het tekort aan woon ruimte te bestrijden door 300.000 hui zen per jaar te bouwen, dat is 100.000 meer dan tot op heden jaarlijks ge bouwd zijn. Voorts hebben de conser vatieven beloofd de nationalisatie van de ijzer-- en staalindustrie te niet te doen. Het is niet waarschijnlijk, dat zij de nationalisatie van de Bank van Geschil werd toch beslecht. Door de arbitragecommissie voor de trawlvisserij is te IJmuiden uitspraak gedaan over het geschil, dat ont stond door de verhoogde dagloonta bellen voor de visserij. Men was het niet eens over de vraag, of de terug werkende kracht van deze tabellen moest gelden van Januari af of van Juni. Nu werd bepaald, dat de terug werkende kracht alleen gold voor de zlekenhuisgelduitkering en de va- cantiegelden maar dat zij niet zou gelden voor het zg. dagloon voor werkende wachtgelders. De arbeiders willen erkening van de terugwerkende kracht ook voor de wachtgeldregeling en daarom hebben zij gemeend, de staking door te zet ten. De O.V.B. heeft zich met het ge val bemoeid en er zijn 14 schepen niet uitgevaren, waardoor ongeveer 225 opvarenden b|j de actie zijn betrok ken. Er wordt verwacht, dat deze wilde staking zich verder zal uitbreiden. Eisenhower over ,,Counterthrust" Generaal Eisenhower heeft aan het eind van zijn bezoek aan de geallieer de manoeuvres „Counterthrust" ver klaard, dat deze manoeuvres „een Symbool zijn van hetgeen de vrije landen moeten doen, om de eenheid te bereiken, die door dictaturen verkre gen wordt met de methodes van de politiestaat". Eisenhower noemde de geest onder de troepen voortreffelijk. De generaal bezocht een vliegveld, waar de Ne derlandse Meteors waren gestatlon- neerd en onderhield zich geruime tijd met de chef van de luchtmachtstaf, luit. generaal I. A. Aler, met wie hij de opbouw van de Nederlandse lucht macht besprak. Krijgt Emmy Goering haar juwelen terug De weduwe van Hermann Goering zal wellicht een gedeelte van de fa miliejuwelen ter waarde van 150.000 Zwitserse franc terugkrijgen. De ju welen van de rijksmaarschalk zijn van de staat Hessen overgebracht naar Beieren en worden thans door deskundigen onder de loupe genomen om de individuele eigenaars in de familie-Goering aan de weet te bo men. Een Duitse rechtbank heeft 30 procent van Emmy Goerings vermo- E verbeurd verklaard; indien de elen van dit vonnis buitengeslo- worden, zullen ze aan haar terug gegeven worden. Ruim een millioen Italiaanse ambtenaren in staking. Woensdagochtend z|jn ruim een millioen Italiaanse ambtenaren, werk zaam b|j het verkeerswezen en de P. T. T. voor 24 uur in staking gegaan. Spoor-, tram- en busdiensten lig gen stil, brieven en telegrammen worden niet afgeleverd. Aan de stagking, die tevoren was aangekondigd, wondt door de leden der Italiaanse Christen-democratische socialistische en comunistische vak verenigingen deelgenomen. De amb tenaren achten de door de regering voorgestelde loonsverhoging onvol doende. De regering wilde niet meer geven uit vrees inflatie in de hand te werken. De gemeentetrams en bussen rij den in het algemeen wel. Engeland, de kolenmijnen, gas en electriciteitsbedrijven, luchtvaart maatschappijen of radio- en tele graafverbindingen ongedaan zullen maken. Onmiddellijk na de radiorede van Attlee heeft Churchill zijn zogenaamd schaduwkabinet bijeengeroepen. MINISTERS VERRAST Het nieuws van de verkiezingen was een volkomen verrassing voor de drie Engelse ministers, Morrison, Gaitskell en Shinwell, die aan de con ferentie te Ottawa deelnemen. Mor rison, de Britse minister van Buiten landse Zaken, weigerde aanvankelijk zelfs het bericht te geloven. jaar geleden, jning der Hunnen, bij Chalons-sur-Marne door de ..is het 1500 dat Attilla, koning Romeinse veldheer Aëtius in een bloedige veldslag, werd verslagen; is het 100'jaar geleden, dat de Nederlandse landschap- en dierenschilderes en etster Ar. Hugenholtz te Haarlem werd geboren. J Vliegend reuzenfort verdwenen Het hoofdkwartier van de groep „Verre Oosten" der Amerikaanse luchtmacht heeft medegedeeld dat een „B-29"-vliegend reuzenfort is verdwenen. In de Japanse zee heeft een vliegtuigbestuurder een wrak waargenomen. Vliegtuigen en red dingsboten begaven zich met spoed naar de opgegeven positie. Prins Bernhard bezocht tabakstentoonstelling Z.K.H. Prins Bernhard heeft Woensdag een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van tabak, die ter gelegenheid van het wereldcongres voor tabak in het Koninklijk Instituut voor de tropen te Amsterdam wordt gehouden. Malversaties in Leeuwarder strafgevangenis Hoewel het onderzoek naar de in de Leeuwarder bijzondere strafgevan genis gepleegde malversaties nog lang niet is afgesloten zijn op last van justitie thans twee personen in arrest gesteld nl. een werkmeester van de timmerafdeling en een opzichter van de rijksgebouwendienst. Meer arres taties in deze zaak worden verwacht. MINISTER MANSHOLT SPRAK: Van geen invloed op broodprijs De nieuwe tarweprljn voor de oogst 1952 is vastgesteld op 26,per honderd kg (oude pr|js was 24,25). Dit heeft de minister van Landbouw, de heer S. I.. Mansholt Woensdagmiddag medegedeeld op de te 's Graven- liage gehouden jaarvergadering van de Kon. Nederlandse Zuivelbond. De nieuwe tarwepr|Js zal van geen invloed z|jn op de broodprijs. Minister S. L. Mansholt verklaar de in z|jn rede. dat het prijsbeleid eni ge nieuwe, z|j het geen principiële, wijzigingen heeft ondergaan. De minister zeide, dat de land bouwproducten voortaan in drie ca tegorieën zullen worden ingedeeld, nl. Ie waarvan de voortbrenging ge waarborgd moet worden ten behoeve van de consument. 2e basisproducten, die voor de directe bestaanszekerheid van de landbouw van het grootste be lang zijn, en 3e producten, zonder Generaal George C. Marshall, die vorige week ontslag nam als Amerikaans minister van Defensie, woont weer op z|jn buiten „Dodona Manor" in de staat Virginia. Foto toont Marshall en zijn vrouw Katherine, tezamen met hun honden, Bones (links) en Nato (rechts). prijsregeling of garantie. Tot de eerste categorie, waarvoor de prijzen blijven vastgesteld, beho ren suikerbieten, tarwe, koolzaad, en consumptiemelk. Voor deze producten ontvangt de boer de kostprijs plus een redelijke ondernemerswinst, wel ke winst tot dusver op twintig pro cent is vastgesteld, doch die nog na der bekeken zal worden. Tot de basisproducten, die van be- Prinses Wilhelmina naar Engeland. Prinses Wilhelmina is gisteren met een boot van de Maatschappij Zeeland voor een kort verblijf naar Engeland vertrokken. Gewonden uil Korea aangekomen Op het vliegveld Valkenburg, zijn Woensdagmiddag uit Engeland 17 gewonden van het Nederlandse deta chement in Korea aangekomen. Zjj werden vervoerd naar de militaire hospitalen te Utrecht en 's-Graven- hage. Ter begroeting waren op het vlieg veld aanwezig lt. kol. L. N. v. d. Min ne, namens de inspecteur-generaal van de koninklijke landmacht en rit meester N. J. Broertjes namens de chef van de generale staf. President Soekarno doctor honoris causa President Soekarno is aan de uni versiteit van Djokjakarta gepromo veerd tot doctor honoris causa in de rechtswetenschappen. De overweging, die aan deze promotie ten grondslag ligt, is dat de President de Pantja Sila de vijf grondbeginselen van de grondwet wist over te dragen aan het volk en het volk bewust maakte van' de Dhilosophie, die In de Pantja Sila is neergelegd. België ziet niet af van Marshall-hulp Van officiële zijde te Brussel wordt tegengesproken dat België voorne mens zou zijn van de Marshallhulp af te zien. zoals in een bericht van een Amerikaans persagentschap werd gemeld. Er is hierover wel ge sproken. doch men kwam tot de slot som, dat België zijn uitvoer naar de andere landen van de Europese beta- lingsunie niet kan handhaven. Indien hulp van de V.S. in de vorm van dol- larcredieten zou worden opgeheven. lang zijn voor de directe bestaansze kerheid van de landbouw, rekende de minister melk voor industriële ver werking dus voor boter, kaas en fa- brieksproducten), vlees, voedergra- nen en aardappelen. Voor deze pro ducten worden gegarandeerde basis- dzen vastgesteld met een vrhe uit- j> naar boven. Voor deze producten zal"de landbouw dus automatisch een zo gunstig mogelijke markt zoeken, zodat daarvoor alleen een „vloer" is gelegd. In de derde categorie, dus die der firoducten, waar-voor geen prjjsrege- ing of garanties meer worden ge maakt, benoren de handelsgewassen. als koolzaad, vlas e.d. Over tuinbouw of enige garantie of regeling daar voor, heeft de minister niet gespro ken. DE MELKPRIJS Ten aanzien van de melk-garantie- prjjs zeide h|j, dat deze niet zal wor den gewijzigd. H|j voerde met kracht van redenen aan. dat de prijs voor consumptiemelk niet kan worden vrij gelaten. Hij kondigde verder aan, dat de heffing op boter, die bij export naar Belgie aan Nederlandse zhdc wordt geheven, met ingang van 1 November a-s. niet langer in het landbouw-ega- lisatiefonds, doch van die dag af in het zuivelfonds zou vloeien. Ten aanzien van het streven van een groep in de Verenigde Staten om de invoer van boter en kaas aan ban den te leggen, welk streven door hem zeer wordt betreurd, zeide de minis ter, dat naar gebleken is, gelukkig grote groepen, ook landbouwers in de Verenigde Staten, tegen deze rege ling opponeren en dat ook de Ameri kaanse regering zich ten aanzien hiervan, in afkeurende zin heeft uit gelaten. VAN DE PLAAT NAAR DE GRIETE Een moeilijk karwei werd vlot opgeknapt „Alle posten opgelet, w|j gaan trekken", klonk Woensdagmorgen om streeks kwart over elf de stem van ir. H. Hofman, die de technische lei ding van het werk had, door de radio telefoon. En toen hij even later het bevel gaf: „langzaam aan optrekken, richting Rug van Baarland", zet ten de sleepboten „En Avant" en „Herta" zachtjes aan, spanden zich de sterke kabels en gleed de kop van de 1900 meter lange pijpleiding, die zich als een reusachtige slang op de rolstelling door de Eendrachtpolder kronkelde, te water om weldra daarin te verdwijnen. Zeer velen hadden het gure weer getrotseerd en waren naar de Griete onder Zaamslag getogen, om getuige te z|jn van het leggen van het twee de gedeelte van de zinker, waarlangs waarschijnlijk in 1953 de gas- voorziening van Walcheren en de Be- velanden zal plaatsvinden. Onder deze aanwezigen bevond zich niet al leen ir. L. Kramer, directeur-gene raal van energie-voorziening, afd. gas, doch ook vele hoge ambtenaren en technici van de Staatsmijnen, de R|jks- en provinciale Waterstaat en van waterleidingmaatschappijen. HET GING VLOT Ondanks het feit, dat er een ster ke wind stond, verliep het werk zeer vlot en te ongeveer kwart over twaalf hadden de „Herta" en de „En Avant", waarb|j zich een drietal reserve- sleepboten bevond, de op ongeveer 1300 meter van de oever gelegen zandplaat, de Rug van Baarland, be reikt, waarna moest worden gestopt om de wisseling van het tij af te wachten ten einde de sleepboten bij vloed gelegenheid te geven over de {Kindplaat te varen en de kop Van dit gedeelte op deze plaat te deponeren b|j het door een boei aangegeven ein de van het van uit Baarland gelegde gédeelte. Omstreeks kwart over vijf kon hier mede worden begonnen en een kwar tier later was ook dit karweitje ach ter de rug, waarna het ms „Schelde" onmiddelfijk begon met het volpom pen van de pijpleiding met zoet water. Het aan elkaar lassen van de twee gedeelten op de zandplaat zou he dennacht geschieden, waarmede de eerste zinker door de Westerschelde gereed zou komen. Een tweede pijp leiding naar de Rug van Baarland, zal vandaag worden gelegd, terwijl een derde op enige afstand gelegen, op 2 October a-s. te water gaat. Het werk werd door de firma E. W. Smit te Neerbosch-Ngmegen, die geen onbekende is in Zeeuwsch- waanderen, daar zij ook de gas- transportleiding AxelHulst heeft felegd, in record-tempo uitgevoerd, lechts dettien dagen geleden waren de drie pijpleidingen van Baarland uit naar de plaat gelegd, waarna men de voorbereidingen aan de Zeeuwsch- Vlaamse zijde begon. Deze bestonden o.m. uit het lassen van driemaal 1900 meter pijpleiding, het aanbrengen van een beschermende bitumenleag. en lapwerk (238 kilometer latten zijn hiervoor nodig geweest), het röntgen- technisch fotograferen van de lassen en het houwen van een 1900 meter lange rolstelling alsmede van een yiaduct van 3 meter hoogte, waar over de pijpleidingen te water gelaten worden. In afwijking met de zinker aan de Bevelandse kant, werd de zinker nu verzwaard met speciale gietijzeren stukken, dit in verband met de min der gunstige bodemgesteldheid. Bo vendien wordt de gehele zinker met zoet water gevuld, zodat deze zich kan vastzetten in de bodem. Het ligt in de bedoeling, om de zin ker gedurende een jaar op de bodem van de Schelde te laten rusten, voor dat de aanvoerleiding van de cokes- fabriek te Sluiskil zal worden aan gelegd. Dit wordt gedaan om een zo groot mogelijke zekerheid te verkrij gen, dat de zinker volkomen bedrijfs klaar zal z|jn, wanneer met de gas levering wordt begonnen. Rusland heeft Egypte gewaar schuwd, dat de Sowjet-Unie de deel neming van Egypte aan het voorge stelde Westerse pact voor het Mid den-Oosten nis een „onvriendelijke zo niet v|jahdei|jke daad" zal be schouwen, zo verklaarden Woensdag politieke kringen te Alexandrië. Deze waarschuwing zou z|jn ver vat in een Russische nota aan Egypte. De Britse ambassadeur, sir Ralph Stevenson, en diens Amerikaanse collega, Jefferson Cafferv, hebben beiden audiëntie b|j koning Faroek aangevraagd, teneinde aan te dringen op samenwerking van Egypte met de gezamenlijke Westerse verdedigings plannen. Hervatting wapenstilstands besprekingen te Kaesong? De Noordelijken hebben Donderdag verzocht de wapenstilstandsbespre kingen te Kaesong te hervatten. Eerder hadden de Noord-Koreanen verzocht om een nieuwe bespreking te Pan Moen Djon, waar uitsluitend gesproken werd over de „schending" door geallieerden van de neutrale zóne. In de houding van de Noordelijken was een opmerkelijke verandering te bespeuren. De besprekingen verliepen in een zeer vriendschappelijke sfeer. Grotewohl: heel Duitsland of niets De Oost-Duitse premier Grotewohl heeft bij de inwijding van een hoog oven te Fürstenberg am Oder ver klaard, dat afzonderlijke verkiezingen voor Berlgn, zoals Schumacher en de burgemeester van West-Berlrjn, Reu ter, hadden voorgesteld, door hem niet kunnen worden aanvaard. Hij wenste verkiezingen in geheel Duits land, met inbegrip van Berlijn. De Beierse minister van justitie Josef Müller heeft verklaard, dat men Grotewohl's voorstel zorgvuldig dient te bestuderen. Tegen Oost-Duitsland, dat toch altijd nog een deel van Duitsland is, mag men niet zo maar ,neen" zeggen. Antwerpse petroleumhaven officieel in gebruik. Vandaag zal de nieuwe petroleum haven te Antwerpen officieel in ge bruik worden genomen. De eerste spade voor deze haven werd 31 maanden geleden door de voorzitter van de Belgische Kamer van Volks vertegenwoordigers, Frans van Cau- welaert, in de grond gestoken. Het nieuwe navencomplex dat tot de modernste in Europa zal behoren, biedt ligplaats voor alle soorten zee- en binnenschepen, die de ruwe petro leum zullen aanvoeren en na verwer king van deze grondstof de geraffi neerde producten zullen afvoeren. De massamoord van Katyn Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft besloten een com missie van zeven In te stellen om een onderzoek in te stellen naar de mas samoord op Poolse officieren in de bossen van Katyn. De Duitsers en de Russen beschuldigen elkaar van deze massamoord. Duizenden officieren kwamen hierb|j om het leven. VOORSPELT, OVERWEGEND DROOG. Geldig tot Donderdagavond. Bijna overal droog weer. Overdrij vende wolkenvelden, afgewisseld door flinke opklaringen. Zwakke tot mati ge wind tussen Noordwest en West. Iets warmer dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1