C KAPPIE op me gnaar Hollywood Nieuws uit Zeeland HACCOU -SPORT. LUCTOR EN KRUININGEN VORMEN IN I A DE KOPGROEP Vereffende schuld KLANKEN uit de AETHER Costuum-show PROV1NCIAL.EZEEUWSE COURANT DINSDAG 18 SEPTEMBER 1951 K.N.V.B. AFDZEELAND Hoge uitslagen in 2e klasse B. Zondag /.yn er in de diverse afdelingen nogal rake klappen gevallen. Luc- tor rekende in de eerste klasse met een ernstige concurrent af (08). Pa trijzen, vorig jaar nog vierde, klasser, moest thuis de eer laten aan de man nen uit Heinkenszand, die o.l. nel de sterkste ploeg vormen. Rapenburg wist ook nu weer niet het zoet dor overwinning te smaken. Cortgene nam met. 82 de punten mee naar huis. Kruiningen behaalde haar tweede zege en blijft daardoor in de kopgroep. Hansweertsc Boys verloor met niet min der dan 41. Volharding moest op het laatste moment de eer laten aan Vogelwaarde, dat zich daarmee herstelde van de nederlaag van verleden week (34). Schoondijke gaf Domburg een ge duchte les (61) in West Zeeuwsch- Vlaanderen, terwijl Noormannen zich volkomen herstelde en Lcwedorpse Boys met dezelfde cijfers deed sneven. Sluis startte slecht, want Groede ging met dc overwinning strijken (2 3). Walcheren leed haar tweede nederlaag. 's-Heer Arendskei ke kreeg het echter niet cadeau (34). Drei- schor schijnt met grote plannen rond te lopen. Zonnemaire kon het tegen deze ploeg niet bolwerken en verloor met o— 3. Burgh had niet veel mede lijden met het zwakke Zierikzee TTI C—6). RES. Ie KLASSE. TJzendijke» II en Oostburg n heb ben het beide thuis niet kunnen red den tegen resp. EMM II (0-3) en Hon- tenisse II (24). Alle thuisclubs ver loren hier trouwens, met uitzondering vat* Steen II. dat de punten in eigen home hield (53). Zeelandia n bracht het in Middelburg tegen Sluis kil II niet verder dan een gelijkspel (22), wat ons iets tegenvalt. Clinge II deed insgelijks, wat van Axel III een goede prestatie is. Middelburg III heeft Goes III de punten afhandig ge maakt (24) en daarmee de Goese- naren voorlopig teruggewezen. Vlis- singen III maakte op ondubbelzinnige wijze aan Robur II duidelijk dat zrj wel de meeste aanspraken op de titel heeft (19). Yerseke II en Terneu- zen III bleken het verder met elkaar eens te zijn (22). 2e KLASSE Zeelandia III heeft het op eigen terrein niet kunnen bolwerken tegen het sterke Kwadendamme I (04), terwyi Biervliet II Zuidzande 1 met niet minder dan 80 kraakte. DSW zal hier wel het kind van de rekening worden, want de 120 nederlaag te gen Retranchement is overduidelijk. Kruiningen II deed goed werk door Hansweertse Boys tl met 52 te kloppen. Graauw I verloor voor de tweede maal. nu tegen Koewacht n, dat met 21 zegevierde. Burgh II bleef op de goede weg door Zierikzee IV een 64 nederlaag toe te bren gen. 3e KLASSE. Domburg II nam voorlopig de kop in lila via een zege op Lewed. Boys IN 7 K.ORT Bij de Europese kampioenschappen volleybal te Parijs werden de Hollandse dames geslagen door de Franse met 15—5. 156. 151. Bij de heren werden onze landgenoten geslagen door Portugal met 11—15. 15—12, 16—14, 15—6. De tweedaagse landen atletiek wedstrijd Finland—Frankrijk werd door Finland gewonnen. De internationale voetbalwedstrijd Noorwegen—Denemarken, die te Oslo werd gespeeld, eindigde in een 20 over winning voor de Noren. Deze stand was met de rust al bereikt. Te Rotterdam werd een rugbywed strijd gespeeld tussen Rotterdam en Den Haag. De wedstrijd eindigde met een 19 —8 overwinning voor de Hagenaars. Tijdens internationale athletiekwed- strijden te Berlijn noteerde onze landge noot Kroon op de 800 meter een tijd van 1 min. 53.3. R'J versloeg hierdoor de Duit se kampioen op dit nummer Ulzheiiner II (4—3). In Illb nam Brcskens IV geen halve maatregelen en sloeg Oostburg III met 6—1. EMM III le verde good werk door Retranchement een 32 nederlaag toe te brengen. Graauw II herstelde zich tegen Hulst Hl (40), maar Sluiskil III liet het tegen Rapenburg II lelyk liggen (0— DE JUNIOREN. Groep A I: VlissingenArenmui- den 01; ZeelandiaRCS 01. Groep A II: Goes IIGoes I 37; Vlissingen IIKrabbendijke I 01. Groep B I: Walcheren IVlissingen I 12; Zeelandia IMiddelburg I 111; De Zeeuwen IOostburg I 2 0; Nieuwland ISerooskerke I 3 1; Vlissingen IIEMM I 70. Groep B II: Vlissingen mBreskens I 1 1: Middelburg IH—Middelburg H 1— 1L Groep B III: Wemeldinge I—Goes II 91; 's Heer Arendskerke IDe Zeeuwen III 150; Kloetinge IRo bur I 2—2. Groep B V: Hoek ITcr- neuzense Boys I 13; Zaamslag I "VV I 1—5; Sluiskil I—Axel I 0— HANDBAL V RIEN DSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN. Zondag werden te Vlissingen vriend schappelijke wedstrijden gespeeld tussen verschillende ploegen uit deze stad. De uitslagen daarvan waren: Heren: Marathon IIOlympus I 35 Dames: Marathon IOlympus I 5 1; De Zeeuwen IWalcheren I 0 0; Marathon nWalcheren II 3—1. BRIDGfc Grote nederlaag van onze bridgers. Het Nederlandse heren bridgeteam heeft in de le ronde van het Europe se kampioenschap te Venetië een even grote als verrassende nederlaag ge leden tegen Italië. De wonderlijke en sterk van het normale afwijkende biedmethoden van de Italianen ble ken de Nederlanders zoveel raadse len op tc leveren, dat meer dan dertig punten verschil (op veertig handen) te noteren waren. De Nederlandse dames, die voor de eerste maal deelnamen, speelden in de eerste ronde gelijk tegen Noorwe gen. De Nederlandse dames behaal den 53 match-punten tegen de Noor se 52, doch evenals bij de heren moet het verschil 6 mp. bedragen, wil men winnen. Ook in de tweede ronde konden on ze landgenoten het niet bolwerken en verloren van Zweden met 6838 mp. Andere uitslagen waren: Heren: OostenrijkFrankrijk 6045; Zwe denEngeland 5941; Noorwegen IJsland 6831; BelgiëIerland 64 35; EgypteFinland 4940; Dene markenZwitserland 50—45 (ge lijk); FinlandEngeland 6443; ItaliëOostenrijk 5642; Frankrijk Zwitserland 5947. Dames: Zwe denItalië 5348; EngelandOos tenrijk 8035; FrankrijkFinland 7251; DenemarkenIerland 71 21. 6. Eindelijk dan gingen er geen zoemers meer. Mr. Badluck legde de laatste telefoon op de haak na iemand daar door verschrikkelijk uit gescholden te hebben, en richtte zich toen tot Kappic. „Wel?" vroeg hij alleen. „Ik kreeg uw telegram!" zei Kappie. „En lk dacht, dat ik maar meteen de steen zou meenemen, want daar gaat het ze ker om. Hier is hij, in dit kistje. Ik zal ja blij zijn, wanneer ik er van af ben, dat wil ik u wel vertellen!" Mr. Badluck maakte een afwerend gebaar naar het kistje, dat Kappie hem toereikte. Hij hield een doos vol dikke sigaren voor Kappie's neus. „Neem een sigaar!" zei. hij, en na hem aan gestoken te hebben, vervolgde hrj: „Het ging inderdaad om die steen, captain. Maar die is niet voor mij bestemd. Die moet naar Miss Sybilla Siebinga gebracht worden, die intussen naar Hollywood vertrokken is om daar in het huwelijk te treden met Johnnv Mable, de filmheld. Het idee is, dat u daar de steen persoonlijk heenbrengt. Om één uur vanmiddag precies vertrekt de express-trein van hier naar Hollywood cn ik heb een coupé voor U gereserveerd!" Kappie luisterde, terwijl hij steeds bezorgder ging kijken. Amsterdamse Beurs Nederland 1948 (3%) 84 Ij dito 1947 (3%) 3 83% 84 dito 1937 3 83% 83% Dollar-lening 1947 3 100% 100% Investeringsccrt. 3 87 87 Nederland 196264 86% 88 Tg Nederland 1962—64 86'. 86'. Nederland NAV.S. 2% 69'4 69% In did 1937 A 3 86' i 86'g Grootboek 1946 3 84*4 84% Nat. Hand. B 88% 89% Ned. Handelmij. 14314 14314 AKU 17514 17614 Bergh's Jurgens 291 283 Calvé-Delft 126 128 Centrale Suiker 180 179 Kon. Ned. Hoogovens 165 Unilever 237Va 238% Ned. Kabelfabriek 21114 212 Philips 171li 171% Wilton Feyenoord 157 158 Biiiton 194 194 Kon. Petrol. Mij. 288% 28914 Amsterdam Rubb. 104 104 H.A. Lijn 180% 180 Kon. Paketvaart 120 V2 121 Ned. Scheepv. Unie 149)'. 150% Rotterdamse Lloyd 146 "4 147 Stv. Mij. Nederland 152% 154% Handelsver. A'dam 109'; 109% Deli Batavia My. 117» a 120 Deli Mij. 8214 84% Mid. Continental 84'i 8214 Tide Water 48 ij 48 Anaconda 58 Ya 58 li Bethlehem Steel 65'/a 65 General Motors 60r'it 60% Kennecott 991 9914 Shell Union 80!* 79% Baltimore Spw. 23% Miss K.T. Spw. 10% New York Centr. Spw. 22'* 22% Pennsylvania 23% 23 North American 21', 4 20% Rep. Steel 52'4 51% U.S. Steel 52', a 52 Intern. Nickel 46->4 46% De effectenbeurs zette de nieuwe week uitermate kalm in Kennelijk verkeerde men in afwachting van de troonrede en de milloenennota, die vanmiddag bekend zullen worden. Over de eigenlijke gang van zaken ter beurze viel maar weinig te vertellen. Scheepvaartaandelen hand haafden zich op het peil van Vrljdsg. maar de belangstelling was ver te zoe ken. K. A. B. De K.A.B.-afdeling Vlissipgen houdt Woensdagavond a.s. een vergadering in „Ons Gebouw" aan de Beurs straat. In deze vergadering zal de nieu we bondsvoorzitter in het bisdom Haarlem, de heer yan de Veldt, een rede houden. Vlissingen ZWEMPllOEVEN. In het afgelopen zwemseizoen leg den bij de Vlissingse Zwemclub tal van jongere zwemmers (sters) proe ven af voor het behalen van één of meer zwemdiploma's. De proeven werden afgenomen door de bondsgedelgeerde J. de Jong en de zwemmeester P. v. Anraad. Er werden 121 diploma's uitgereikt waarvan diploma 1 aan: Inge Francois; Sadi Bakker; Tine ke de Graaf; Sari Mesker; Annie Goedbloed; Cor v. Driel; Jan v. d. Velde; Riet Adriaanse; Marina Roo- se; Jacobus Barentsen; Seya Krui- singa; Nlna Velleman; Kees v. Dijk; Jacobus v. Heulen; Eelkje Visser; Rietje But; Jan But; Ria v. Belzen; Jopie Bom; Simone Faes; Hans Boonacker; Piet v. Douwelen; Loes Kemper; Lodewijk Tjebbes; Adrianus Hcijmans: Jo Huijps: Marie Louise de Badt; Jo Bouff: Henk de Looff; Nan cy v. Veen: Mia Westdjjk: Iris Theu- ligs; Eric Teulings; Lietje de Meij; Herman Mastenbroek; Evert Na- huijs; Jannie_Minnebrcuker; Annie TRAP VAN EEN PAARD. xydens de drukte op het Beurs plein te Vlissingen toen daar Zon dag een groep Belgische turners ver toefde. geraakte de heer J., gepen- sionneerd loods, onder een paard, dat door een dame werd bereden. Het dier schrok en werd schichtig, waarbij de heer J. een trap van het dier kreeg tegen het hoofd en tegen de rug. Met een bloedende wonde en een lichte hersenschudding werd de heer J. naar huis gebracht. Middelburg CONCERT Het Middelburgs Muziekcorps zal Woensdag 19 September a.s. onder leiding van de heer P. de Rooy het laatste zomerconcert geven. Het pro gramma luidt: Territorial Mars, H. Blankenburg; De Cannenburg, ouver ture, N. Gehrards; Le joyeux pay- san, operette, Leo Fall; Gescliichten aus dem Wienerwald, Joh. Strauss; Onder de Afrikaanse hemel, L. Jes- sel; Dichter und Bauer, ouverture, F von Suppe; Doornroosjes bruid- Noêst; Ineke But; Marian Kok; Bram i vaart, arr. A. Dreissen; Telefunken, Roelse; Thedo v. Veeren; Frans mars, J. Evert. Leijnse; Mattie Hoogesteger: Elsje v. d. Hof; Anneke v. d. Hof; Hennv v. Vlaanderen; Janny v. d. Hof; Johny Jansen; Nel Jacobse; Marletje v. Heulen; Nelly de Beste; Jo Sanderse; Elle Bouff. Diploma 2: Alfred v. Veeren; Ma rieke GÖtzen; Han v. Kooten; Gerrie 't Hoen; Ria Pihl; Beppie Pihl; Ineke Willemse; Loo Minderhoud; Toos Kooijmans; Mia Adriaansen; Ko Maas; Nico Houtzager; Elizabeth Hamelink; Henk Stevens; Charley Stevens; Jos Lamers; Piet Bosselaar; Johny Borgers; Anneke Ventevogel; Betsy v. Zweeden: Robbie Polderman; Ida Wassink; Eefje de Vos; Nelly Ja cobse; Marina Roose. Diploma 1 en 2: Cobie Kieboom; Rina Peters; Rens Boller; Connie Ta- venier; Lennie Brasser; Mattie Mon- té; Piet Timmerman; Peter Raap horst: Jan Adriaanse; Johan Bouche- rie; Kees Krietemeijer; Amelia de Bruijne; Annie v. Hove; Adrie Prove nier; Anneke Kest; Frans Kest; Els Bo'one; Joan Bogerd; Eddy Leijnse; MInik Keijmel; Leen Grootjans. AFSCHEID BIJ DE K. „DE SCHELDE." M. M. door Barbara Cartland 06 Bijna de gehele eerste verdieping moest ze doorlopen voor ze een klei ne trap in het oude deel van het gebouw bereikte. Die trap ging ze af. slechts even aan de voet ervan stil houdend, om een daar op tafel staande kaars op te nemen en aan te steken brj een tegen de muur hangende kandelaar. Toen drukte ze op een geheime veer in de tegen over liggende wand en de lambrize- ving ging open. In de tunnelaehtige gang. die ze was binnengetreden, heerste een vochtige, koude lucht. Snel liep ze voort, slechis af en toe stil staand om een kandelaar aan te steken, opdat ze beter zou kunnen zien. Na enkele minuten kwam ze bij een lan ge stenen trap, die ze afdaalde. Het werd nóg kouder en rook er naar zeewier. In de verte klonk zacht gol- vengeruis. Voorzichtig ging de mar kiezin over de smalle treden verder, geleund op haar ivoren wandelstok Eenmaal beneden, moest ze nog weer een lange gang door, een gang van stevige rotsen met een vuile, kille aarden vloer. In aan de muur bevestigde ijzeren houders staken toortsen, die de markiezin geleidelijk aanstak. Na een bocht kwam de gang uit op een uitgestrekte grot, waar mennen balen en vaten torsten, welke in een gang tegenover die, door welke zij was binnengetreden, werden neergezet. Een ogenblik stond ze naar de drukte om zich heen te kijken. Som mige mannen, die met een zware raeht beladen voorbykwamen, wier pen een blik op haar, maar er werd geen woord gesproken. Alles ging zo vlot in zijn werk, dat er blijkbaar een goede organisatie achter zat. Weldra trad dan ook een man te voorschijn, die geen lading op zijn schouders droeg, maar van wie, on danks zijn versleten zeemanstrui, zijn gelapte leren laarzen en de vui le zakdoek om zijn nek, een zekere autoriteit uitging. „Goedenavond, m'lady." Zijn groet klonk beleefd, maar miste alle nederigheid. .Goedenavond, Padlett. Alles ln orde?" „Een prachtige overtocht. In twee uur en vijftig minuten. Die nieuwe boot is het geld, dat uw ladyschap er voor betaald heeft, dubbel en dwars waard". „Dat doet me genoegen. En de la ding?" „Hier is de lijst, uw ladyschap, pre cies zoals de Froggy (de Fransen) ze mij hebben gegeven. Ik heb ze nage zien en ze klopt volkomen, maar er moet één fles brandewijn worden doorgestreept". „waarom?" scherp. „Een van de bemanning, de man, die we verleden maand hebben aangeno men, heeft een fles gestolen, toen ik even niet keek". „Je weet, Padlett. dat ik met lang- vingers niets te maken wil hebben". ,,'t Sptft me, m'lady, maar als we hem niet hadden genomen, zou ik een roeier te weinig hebben gehad. Goede J krachten zijn tegenwoordig moeilijk 1 te krijgen". „Onzin, we hebben tot nu toe nooit last gehad". „Best mogelyk, m'lady, maar ande ren bieden hoger loon en grotere fooi- jk heb altijd flink betaald", merk te de markiezin op. „O, ik zeg niet, dat uw ladyschap niet eerlijk geweest is", antwoordde Padlett, „maar de mannen willen ook zelf wat hebben. Zeker, ze krijgen geld, maar u geeft ze niets anders". „Ze kunnen hun eigen geld beste den. als ze in Frankrijk aan land gaan, maar van 't begin af heb ik als regel gesteld, Padlett. om geen dran ken of andere goederen te geven, die ze in de dorpen hier zouden kunnen vertonen en hen, maar ook mij op die manier onder verdenking brengen. We hebben dit onderwerp dikwijls ge noeg behandeld". „Ja, dat weet ik. m'lady", gaf Pad lett toé, blijkbaar echter niet over tuigd. „Van wat anders gesproken; ik verwachtte jelui pas over een paar nachten op zijn vroegst", zei de mar kiezin. „Dat is waar, m'lady. ik dacht niet, In de timmerfabriek van de K „De Schelde" te Vlissingen werd af scheid genomen van de politoerder, de heer J. van Luik, die na een diensttijd van bijna 25 jaar de Maat schappij met pensioen ging verlaten. Hierbij waren aanwezig bazen, ambtenaren en vele collega's. Van het bedrrjfskantoor was aanwezig de heer Koper. Van Luik werd toegesproken door de hoofdbaas Sohier. die er op wees, dat Van Luik de eerste in de tim merfabriek is, die de bijdrage ont vangt, welke de directie geeft aan hen, die met pensioen gaan. Van Luik was werkzaam tn de politoer- afdeling en in de 76 jaar dat „De Schelde" bestaat, is hij de tweede die deze afdeling met pensioen verlaat. Daar hij al geruimen tijd wegens ziekte niet meer werkt, wenste baas Sohier hem een spoedige beterschap toe en sprak de hoop uit, dat hij nog vele jaren van zijn pensioen zou ge nieten. - Namens directie, chefs bedrijfskan- toor, bazen en collega's werden hem een klok en schoorsteen-versiering aangeboden. Ook was er nog een kist sigaren. Voor mevr. Van Luik waren er bloemen. De heer Van Luik dankte voor de vriendelyke woorden en de mooie cadeaux. Hierna namen velen met een handdruk afscheid. Indien dit concert door slechte weersomstandigheden niet kan door gaan, zal het de daaropvolgende avond worden gegeven. ADSPIRANTENFEEST „MEDIO." Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Middelburgse gym nastiekvereniging „Medioburgum", werd Zaterdagavond in „De Verge noeging" een adspiranten feestavond gehouden, welke ook door een aantal ouders werd bijgewoond. Nadat de voorzitter van „Medio", de heer W. P. Joziasse, een welkomstwoord had gesproken, de prijzen voor de win naars en winnaressen van de onder linge wedstrijden waren uitgedeeld en mevrouw Joziasse. die 90 gymna- stlek-costuumpjes heeft geknipt, daarvoor was gehuldigd, kreeg Me- dio's jeugdraad de leiding. Voorzit ter Kees Zuidweg sprak een enkel woordje, waarna de jeugd zelf voor een afwisselend en onderhoudend feestprogramma zorgde. Er werden voordrachtjes en toneelstukjes ge bracht; een meisje gaf op verdien stelijke wijze enige pianosoli; twee vrouwelijke ranchers zongen cow boyliedjes en ook de kleintjes lieten zich niet onbetuigd. CHR. KLEUTERSCHOOL UITGEBREID. Zaterdagmorgen is te Middelburg de „dépendance van de Chr. kleuter school in de Brce twee lokalen en een serre in het pand. Singelstraat 8, waarin tot voor kort een afdeling van de Chr. B.L.O.-school was onderge bracht ingebruik genomen. Met gerechtvaardigde trots toonde de leidster van deze kleuterschool, mej. E. J. Bosschaart, ons de ruime loka len, die van een vrolijke wandversie ring zyn voorzien en waarin 45 ukken met volle overgave spelletjes speel den tekenden plakten en figuren maakten. In de tuin zal te zijner tijd een zandbak worden gebouwd. Aan de „dépendance" bestond zeer grote behoefte, want dc kleuterschool aan de Bree is te klein gworden. Dank zy de uitbreiding behoeft thans geen wachtlyst meer te worden aangelegd.fifaan-. op 19.42 OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor de Prot.-Chr. t.b.c.- bestrijding te Middelburg heeft 1006,98 opgebracht. Het tamboers- en pijpercorps „Juliana" maakte een muzikale mars door de stad teneinde de aandacht te vestigen op deze col lecte. WEDVLUCHT. Zaterdag hield de P.V. „Tele graaf" te Middelburg een wedvlucht van Neufvilles (B.) 110 km. De eer ste tien pryzen werden gewonnen: 1 en 5 W. Daane; 2, 3 en 10 M. D. Walraven; 4 W. M. Walraven; 6 J. Huijsson; 7 C. de Waal; 8 C. L. Daane; 9 E. v. Vlaanderen. WOENSDAG 19 SEPTEMBER Hilversum I. 402 m. 1.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00— 24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.18 Gramofoon- muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8 18 Tussen twee plaatjes gezegd. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gramofoonmu- ziek. (9.30—9.35 waterstanden.). VPRO: 10.00 Boekbespreking. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Gramofoonmuziek. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 Gramofoon muziek. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Amusementsmuziek. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Poli- tiekapel. 13.50 Gramofoonmuziek. 14.00 Gesproken portret; Jean Valtin. 14.15 Strijksextet. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Pia norecital. 15.30 Voor dc zieken. 16.05 Voor de jeugd. 17.30 Planoduo. 17.45 Re geringsuitzending: drs. L. Coomans de Ruiter: „Natuuronderzoek in Indonesië". 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-varia. 18.20 Ac tualiteiten. 18.35 AmusemcnUmuiialc. 19-*® „Het kan ook anders", causerie. 19.15 Gramofoonmuziek. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20 00 Nieuws. 20.05 „Op de korrel", causerie. 20.15 Promenade or kest en solist. 20.45 „Dokter Holl", hoor spel. 22.05 Gramofoonmuziek. 22.15 Joods programma. 22.45 „Slaap", causerie. 23.00 Nieuws, 23.15 Sport. 23 20 Orgelspel. 23.40 24.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7 30 Gramofoonmuziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gra mofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Sopraan en piano. 11.50 Gramofoon muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmede delingen. 12.33 Instrumentaal septet. 13.00 Nieuws. 13.15 Militaire reportage, 13.20 Lichte muziek. 13.50 Gramofoonmuziek. 14.15 Vaudeville salonorkest. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Concertgebouworkest. 16.00 Gramofoonmuziek. 16.15 Voor de jeugd. 17.20 Gramofoonmuziek. 17.30 Strijkkwartet. 18.00 Gemengd koor. 18.30 Amusementsmuziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 ..De oude S.S.R. in een nieuwe tijd", causerie. 19.30 Gramo foonmuziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nws. 20.05 Omroeporkest. 21.00 „Vijftien jaar predikant by een Nederlandse kolonie in Brazilië", causerie. 21.20 Metropole-or- kest en solisten. 21.50 Harpensemble. 22.10 Klein orkest, vocaal ensemble en orgel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Instrumentaal septet. 23.3324.00 Gramofoonmuziek. ZON EN MAAN. 19 September. Zon: op 6.19 onder 18.48 onder 11.23 19 September. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER u.+NAP U.+NAP 4.08 435 5.21 5.41 5.55 2.0! 2.24 2.29 1.52 1.77 1617 16.49 17.23 17.48 1805 2.01 2.16 2.21 1.42 1.66 LAAG WATER u—NAP u.—NAP 10.07 10.43 11.27 10.45 11.22 1.91 2.09 2.23 1.44 1.67 22.41 23.17 23.58 23.21 23.45 2.13 2.31 2-47 1.70 1.95 vroeg de markiezin dat we hier voor Donderdag of Vrij dag zouden zyn, maar de lading lag klaar voor ons en het weer was goed". „Het is erg helder", wierp de mar kiezin tegen, terwyl ze naar het einde van de gang, waar het geruis van gol- ven klonk, tuurde. „En bovenalen schijnt de maan". „Dat is zo". „Nu, waarom hebben jelui het dan gewaagd?" „Om u de waarheid te zeggen, m'lady, het was om Matthew u kent hem wel, hy is er van 't begin af aan by geweest. Zyn vrouw is in blij de verwachting en hy wilde graag, als het mogelijk was, naar huis". De markiezin keek verstoord. (Wordt vervolgd). van 11.95 konden wij In prijs verlagen en kost nu f 10.95 Een pracht kwaliteit met 2 borstzakken en epauletten. St. Jacobsstr. 7, Vlissingen. Voor de in October door de A.V.R.O, te geven BONTE AVOND TE VLISSINGEN, wordt de medewerking gevraagd van een aantal AMATEURS, bij voorkeur uit Vlissingen. Zij, die hiervoor belangstelling hebben, kunnen zich vóór 30 September opgeven bij L. L. ZIETSB, Singel 166 bov., Vlissingen, Tel. 2506, waar nadere inlichtingen worden verstrekt. E. VOORHOEVE, arts. HOMOEOPATHIE spreekuur Dond. 911 v.m. Herengracht 40, Middelburg. Zaterdag 22 Sept. a.s. 8 uur n.m., in de BURGERZAAL van het Stadhuis te Middelburg (van hist, costumes van het Ned. Costuummuseum) met muzikale omiysting o.l.v. CRUYS VOORBERGH. Kaarten leden 2.25 en 1.75, niet-leden 2.75 en 2.25 op het Z.V.U.-secretariaat, Singelstraat 13, Middelburg, tel. 2715, Vrouwl. tandarts, met dochtertje van 13 jaar, Am sterdam, zoekt NET MEISJE voor dag en nacht, zelfst. kunnende werken en koken. Hulp werkster. Brieven Me vrouw R. BREMERJOOS- TEN, Jan van Eyckstr. 6 b., Amsterdam Z. V eeverloskunde. Degene die deel wenst te nemen aan een cursus in vecverloskunde, welke deze winter te Oostkapelle gege ven zal worden, gelieve zich vóór 21 September a.s. op te geven by W. VAN LIERE, Oostkapelle. A. DE KONING, Tandarts, Souburg. Wegens ziekte GEEN SPREEKUUR

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 6