PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Harriman weigerde Perzische ultimatum door te zenden Nederlandse Dag op „Jaarbeurs der Vlaanderen" BILT Kantlijn Vandaag GENERAAL R1DGWAY BEREID TOT VERDER ONDERHANDELEN ROTTERDAMMER VOOR EEN HALVE TON OPGELICHT 194e Jaargang - No. 220 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie T. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Koofdred. G. Bailintijn. Pt varv.: W. Leertouwer cn H. A, Bossbardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week i 4.55 p. kw. fr. p. p. f 4-80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 18 Sept. 1951 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. p.r mm. Minimum p. advertentie t 3.— ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (mix. 8 regels) van 1—5 regels t 1.—. Iedere regel meer 20 cent „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C„ Middelburg. Bur. Vllssingen Walstr. 58—80, tel. 2355 4 ltfnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaal 29. teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. «3. ttL 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Maurlt.-.»tr. 12. tel. 102; Terncuzcn BrouwcrUstr. 2; Zlerlkzee: N. Bogcrdstr. C 160. teh2S. METS NIEUWS OF BRUIKBAARS BIJ.... Binnenkort schorsing van 20.000 employe's van de Anglo-lranian Averell Harriman heeft te elfder ure toch geweigerd het Perzische ulti matum aan do regering van Engeland door te zenden en de Perzische premier Mossadeq heeft daarop iu arren moede moeten besluiten het dan maar regelrecht naar Londen te sturen. In zyn brief aan dr. Mossadeq heeft Harriman, naar verluidt, verklaard, dat z.l. de in het ultimatum ver vatte voorstellen niets „nieuws, bruikbaars of opbouwends bevatten, dat een hernieuwde poging tot bemiddeling zou rechtvaardigen". Inmiddels heeft de Anglo-lranian besloten tegen het einde van de maand ongeveer 18.000 Perzische arbeiders en tegen de 2000 kantoorbedienden te schorsen omdat de maatschappij niet van plan is de werkloze staf te blijven betalen. Dit laatste besluit werd door de algemene bedrijfsleider van de raffi naderij, Ross, aan de Perzische Olie- raad medegedeeld. Hij voegde hier aan toe, dat de Anglo-lranian naar verwachting, een staf van ongeveer 7000 Perzische employé's in stand zal houden om de essentiële diensten te De verkiezingsactiviteit in Neder land is aan de vooravond van de opening van het nieuwe parle mentaire jaar, dat tevens het verkie zingsjaar is, ingeluid door de Partij van de Arbeid. Deze partij heeft na melijk een financieel-economisch ur gentieprogram uitgevaardigd, dat wei nig minder dan sensationeel is en on getwijfeld een der voornaamste inzet ten bij de verkiezingen van volgend jaar zal zijn. Dat het van verscheidene kanten fel bestreden zal worden is te verwachten. Deze bestrijding zal komen in de al lereerste plaats van de zijde van het bedrijfsleven, van de middenstand en van de bankwereld. Wordt immers dit urgentieprogram ma doorgevoerd, dan zullen met name de genoemde bedrijfstakken nog ster ker onder staatscontrole komen te staan, dan tot dusver. Zij zullen een belangrijk deel van hun zelfstandig heid moeten opgeven. Spreken zij reeds thans van een „koude nationa lisatie van bedrijfsleven en midden stand", wat tot dusver geschied is. is kinderspel bij wat er in dit urgentie programma beoogd wordt. Vandaar, dat men geen helderzien de behoeft te zijn om protesten te voorspellen. Deze protesten kunnen des te eer der verwacht worden, omdat de Partij van de Arbeid het niet uit arbeiders bestaande deel van ons volk min of meer verantwoordelijk stelt voor de moeilijkheden, waarin Neder land verkeert. Uitdrukkelijk stelt zij vast, dat deze „andere bevolkingsgroe pen" geringe bereidheid tonen om of fers te brengen, terwijl in een oproep, welke het urgentieprogramma verge zelt, gezegd wordt: „De reactionaire groep wil de armen plukken en de rijken sparen". Dit laatste klinkt nog al demago gisch en het wil ons voorkomen, dat door deze stellingen de tegenkanting als het ware wordt uitgelokt. Dit z-ijn echter dingen van later zorg. Voor het ogenblik is van het meeste belang, wat het urgentiepro gram wil. Het program wenst, als de produc tie niet door het bedrijfsleven zelfstandig wordt opgevoerd, productiecontróle door commissies, waarin vertegenwoordigers der arbei dersorganisaties en der ondernemers zitting hebben. Het program wenst tevens het ste ken van geld in bedrijven aan strenge beperkingen te onderwerpen. Er zal alleen geld in bedrijven mogen wor den gestoken, als de export er door vergroot wordt, als de werkgelegen heid anders in gevaar zou komen, of als de productie er anders onder lij den zou. Met name het aanschaffen van nieuwe machines moet beperkt worden en ook moet er tegen gewaakt worden dat het bedrijfsleven grotere voorraden aanlegt, dan strikt nood zakelijk is. Volkomen verboden zou moeten worden, dat er geld gestoken wordt in zaken, waarvan er al genoeg zijn. zoals bakkerijen, winkels, koelhuizen, bioscopen, café's, banken, verzeke ringsbedrijven etc. Soortgelijke rege lingen zouden kunnen gelden voor de textiel, de grafische bedrijven, de maalderijen, de schoen- en lederin dustrie. En ten slotte zou de invoer van nieuwe personenauto's beperkt moeten worden van 25.000 tot 15.000 per jaar. Het op deze wijze bespaarde geld zou door middel van vrijwillige of desnoods gedwongen leningen ter be schikking van de overheid moeten ko men, ten einde het levenspeil te kun nen handhaven, de woningbouw te ga randeren en de bewapening te beta len. Men ziet, dat de wensen van de P.v.d.A. ingrijpend zijn. Opvoering van de producti viteit zal het bedrijfsleven zeec, zeker afhankelijk achten van nieuwe in vesteringen, omdat de productiviteit van de Nederlandse arbeiders nog steeds te wensen laat. Er is daarop van buitenlandse zijde, zowel als van binnenlandse de aandacht op geves tigd. Men zal betogen, dat zonder rui me investeringen ons machinepark snel verouderen zal ten opzichte van het buitenlandse en dat men dus d concurrentie op de buitenlandse markt niet vol zal kunnen houden. Men zal wijzen op de noodaaak om de werk- blijven verzorgen. De maatschappij had ongeveer 30.000 employé's in Abadan. Men schat, dat zij ongeveer vijf millioen gulden per maand zal be sparen wanneer het genoemde aantal employé's tegen eind September ge schorst zal zijn. Wat betreft de weigering van Har riman om het Perzische ultimatum naar Londen door te zenden, werd Maandagavond medegedeeld, dat het kabinet te Teheran Harrimans brief nog dezelfde avond zou bespreken. Eerder was dit niet mogelijk, omdat de brief werd ontvangen toen dr. Mos sadeq juist was vertrokken om de Sjah te bezoeken. Een woox-dvoerder van het Witte Huis te Washington heeft gezegd, dat Harriman niet van plan is zich verder buiten het BritsPei-zische geschil te houden. Harriman wilde alles doen wat hij kon om het op te lossen. GEEN SAMENZWERING De geruchten, volgens welke er een samenzwering tegen de regei-ing zou zyn ontdekt, zijn inmiddels gedemen teerd. De desbetreffende beidchten kwamen uit onbetrouwbare bron. maar bij wyze van voorzorg, waren toch wel enige beveiligingsmaatrege len getroffen. Frans oorlogsschip in de lucht gevlogen Voor de Indo-Chinese kust. Maandag is te Saigon bekend ge maakt, dat. een Frans marinevaartuig op ongeveer 10 kilometer ten Zuiden van Saigon, in de lucht is gevlogen. 68 soldaten en marinemannen worden vermist, terwijl 56 anderen ernstig zijn gewond. De explosie werd veroorzaakt door een mijn yan 300 kg. Het vaartuig vexwoerde Vietnamese troepen voor een veri'assingsaanval op Vietminh- soldaten. Men gelooft, dat de vermis ten verdronken zyn. Niemand is er zonder vei*wondingen afgekomen. Het landingsvaartuig werd door de kracht van de ontploffing uit het wa ter gelicht en de romp kwam weer neer op tientallen solaaten, die met hun zware gevechtsuitrusting al gro te moeite hadden boven water te Die ven. Een mijnenveger, die voor het convooi uitging, voex- oyer de mijn heen en men gelooft, dat de mijn hier door uit de modder is losgeraakt. Aangetekende brief met 10.000 gulden verdwenen. De P.T.T.-recherclxe stelt een on derzoek in naar het verdwijnen van een aangetekende brief met een in houd van 10.000 gulden. De brief zou xiit Amsterdam zijn verzonden en veertien dagen later nog niet op zijn bestemming zijn aangekomen. Men neemt aan, dat het bedrag is ont vreemd. De brief moet gewoon aangetekend zijn verzonden, maar zonder aange geven waarde. De inhoud is bij de P. T.T. dus officieel niet bekend en in een dergelijk geval wordt ten hoog ste 2d.schadevergoeding uitge keerd. Te Oosterbeek heeft Maandag de 7de herdenkingsplechtigheid plaats had van de Slag om Arnhem. In aanwezigheid van 240 familieleden van de gevallenen van de 1ste Britse Airborne. Divisie, de Royal Air Force en an dere Geallieerde Strijdkrachten, is Maandagmorgen op de militaire be graafplaats te Oosterbeek een herdenkingsdienst gehouden. Tijdens de plechtigheid legden schoolkinderen uit Oosterbeek, die de verzorging van do graven op zich hebben genomen, bloemen neer. is het 10 jaar geleden, dat de V.S. een lening van 100 mil lioen dollar aan Rusland ver strekten; is het 25 jaar geleden, dat in Florida een orkaan woedde, waarbij vjjf minuten lang een windsnelheid werd gemeten van 205 k.m. per uur; bestaat het bekende dag blad New York Times 100 jaar. V Amerikaanse infanteristen leren de atoomoorlog kennen De Amerikaanse infanterie zal woi den voorbereid op een atoomoorlog; dit zou kunnen geschieden in Neva da, waarbij wezenlijke ontploffingen van atoomwapens teweeg zouden wor den gebracht. Het doel zou zijn de ir fanteristen te leren hoe de uitwerking van stralingen na het ontploffen van een atoombom en andere nadelige ge volgen te ontgaan gewond. Bioscoop ingestort: 23 doden. In het Eraziliaanse stadje Campi nas is een bioscoop ingestort. 23 per sonen zijn hierbij gedood en ruim 200 De meeste slachtoffers zijn vrou wen en kinderen. Het ongeluk ge- beui'de tijdens een matinee. BOODSCHAP PER HELICOPTER Geallieerden wensen een eervolle en rechtvaardige wapenstilstand In een boodschap aan de Noordelykevertegemvoordigers b\j de onderhande lingen te Kaesong, heeft generaal Ridgway medegedeeld, nog steeds bereid te zyn de onderhandelen over een hervatting van de besprekingen te Kae song. Ridgway zeide officieren te willen zenden naar de brug van Pan Moen Djom, om daar met vertegenwoordigers van de Noordelyken te on derhandelen. Deze boodschap zou een antwoord zjjn op de brief van de Noordelyken van 12 September, waarin een voorstel om een andere plaats voor de onderhandelingen aan te wyzen dan Kaesong, werd verworpen. dering van één geval, waarin de Ge allieerden hebben toegegeven, dat een van hun vliegtuigen „bij ongeluk" de neutrale zóne heeft beschoten. Ridgway herinnerde er ten slotte aan, dat de onderhandelingen op 23 Augustus door de Noordelyken wer den afgebroken en legde er nogmaals de nadruk op, dat de Geallieex-den een eervolle en rechtvaardige wapen stilstand wensen. De boodschap is door een officier van de verbonden troepen per hef- schroefvliegtuig overgebracht. Een Noord-Koreaanse verbindingsofficier nam haar in ontvangst en reed daar na direct per jeep weg. BEZOEK AAN HET FRONT Maandag heeft generaal Ridgway een bezoek gebracht aan het front in Korea. Dit bezoek was te voren niet bekend afmaakt en er waren ook eni- fe extr^reiligheidsmaatregelen ge- roffen. Het was het eerste bezoek van de generaal aan het front sinds het afbx-eken van de onderhandelin gen te Kaesong. In verschillende frontsectoren heb ben de Noordelyken Maandag aanval len gedaan, die overal werden afge slagen. De verbondenen voex'den bom bardementen op spoox*wegen, brug gen en verkeerskruispunten uit. Japanner wist nog niet dat de oorlog „uit" was In een spelonk van de atol Kwajelein, in de Marshall-ar chipel, zou eei\ Japanse soldaat leven, de enige overlevende van de 4500 Japanners, die in de gevechten aldaar in 1944 wer den gedood. Een visser, die onlangs van een expeditie in de Zuidzee te- nxgkeerde, heeft verklaard, dat de soldaat niet eens wilde ge loven dat de wereldoorlog ge ëindigd was. gelegenheid te vergroten inplaats van op peil te houden, gezien ons bevol- kingsovex-schot en aantonen, dat men de werkgelegenheid niet vergroten kan zonder nieuwe bedrijven te stich ten. Ten slotte zal men bezwaren aan voeren tegen de gedwongen lexxingen. Zo zien wij een tamelijk felle strijd in het verschiet om dit urgentiepro gram, dat als socialistische verkie- zingsinzet bedoeld is en aan de spoe dige doorvoering waarvan de P.v.d.A. natuurlyk veel gelegen is. In antwoord op de beschuldiging, dat de Verbondenen de neutraliteit van de zóne van Kaesong hadden ge schonden, zeide Ridgway in zijn bood schap, dat de troepen der Ver. Na- tics niet betrokken zyn geweest bij een van de door de Noordelijken ge rapporteerde incidenten met uitzon- Truman vraagt meer geld voor atoomfabriek President Truman heeft het Con gres Maandag om 484.240.000 dollar extra verzocht voor de bouw van een fabriek voor atoomenergie aan de ri vier de Savannah in Zuld-Carolina. De fabriek die, naar men meent te weten, verband houdt met de fa bricage van de waterstofbom zal thans 1.180 millioen dollar kosten. Nog dit jaar verkiezingen in Engeland? Churchill zou reeds een kabinet in petto hebben. Volgens Reuter zou in Engeland thans vrij algemeen verwacht wor den, dat nog dit jaar algemene ver kiezingen zullen worden gehouden. De Labour-party zou haar verkie zingsactie reeds voorbereiden en Churchill zou een „schaduw-kabinet" gereed hebben, dat in geval van een conservatieve overwinning onmiddel lijk aan de slag zou kunnen gaan. Als ministers staan op Churchill's lystje o.a. Eden. Butler, Lord Salis bury en Woolton. Italië wil afschaffing van vredesverdrag Op de vergadering te Ottawa van de Noordatlantische Raad heeft de Italiaanse premier De Gasperi aange drongen op afschaffing van het vre desverdrag tussen Italië en de Grote Vier. Als alle achterstellende bepalin gen jegens Italië werden afgeschaft, zou het meer kunnen bijdragen tot de verdediging van West-Europa. DE ERFENIS VAN PA Dochter van oude zakenrelatie maakte zijn geld met Duitse vriend op Drie jaar lang heeft de Rotterdammer D. in de overtuiging geleefd, dat hy met een schelvisje van 50.000 bezig was een kabeljouw van enkele tonnen te vangen. Tydens het week-einde is deze hoop de bodem Inge slagen cn is hy tot de conclusie gekomen, dat hy In plaats van 'n gefortu neerd, een geruïneerd man Is boven wiens hoofd 'n schuld hangt van en kele tienduizenden guldens. Hy is na drie jaar geconfronteerd met de wer kelijkheid, dat de dochter van zjjn oude zaken-relatie S. uit Schiedam een oplichtster van groot formaat is. Het had er allemaal zo veelbelo- j land reizen om haar daar op stel en vend en betrouwbaar xiitgezien, ook sprong het geld te brengen, dat zij al kreeg hij nooit een stukje te zien nodig had voor haar transacties. van alle partijen goederen, die z.g. op hem wax-en overgegaan, na a« dood van de yader van mej. S. Deze was in 1946 gestoi*ven, zijn vrouw en dochter met een kleine erfenis ach terlatend. Te klein om er lang van te bestaan, zodat de dochter begon te zinnen op een middel om wat bij te verdienen. Zy kwam op een „prachtig" idee. als haar vader nu eens pai-tijen had verkocht, die nog niet voldaan waren, „Als hij, die veel importeerde, nu eens ladingen in diverse veemen had staan... Dan was zij gefortuneerd, want dan kon ze immers met betrek kelijk geringe kosten die partijen vry maken. Zij ging dus met de mededeling, dat er nog grote partijen waren naar de Rotterdamse zakenman D. en wist van hem geld los te krijgen om de onkosten te kunnen betalen. Hij kx-eeg dan recht op de partyen. Tel kens opniexxw ontdekte de dochter nieuwe partyen, telkens opnieuw liet zij D. naar diverse plaatsen in Neder- Gent heeft geen rust zonder nieuwe sluis te Terneuzen Benelux-problemen zullen worden opgelost" (Van onze speciale verslaggever). Gent, September De Jaarbeurs der Vlaanderen, welke sedert enkele jaren regelmatig te Gent wordt gehouden, is nog geen Utrechtse Jaar beurs. Als een Nederlander dat zegt, stemmen de Belgen dat volgaarne toe. Maar, zeggen zy, onze Jaarbeurs wordt toch van jaar tot jaar belang- ryker en ge zult zien, het wordt er een-van Europese betekenis! Het eer ste stemt de Nederlander de Vlamingen op zyn beurt toe, het tweede helpt hy hen hopen en acht ook hy mogelyk. Met name in Beneluxverband zal de Jaarbeurs der Vlaanderen Inderdaad vermoedelijk een stygende iyn biyven houden. Maandag was ex* op deze zesde „Jaarbeurs der Vlaandex-en" een „Ne derlandse Dag", waaraan een aantal prominente Belgische en Nederland se figuren relief verleenden. Van Nederlandse zyde waren o.m. aanwezig baron van Harinxma thoe Slooten, Nederlands ambassadeur te Brussel, dr. E. J. E. Jaspar, secr. gen. Benelxix, E. W. van Dam van Isselt, Ned. secr. Benelux, de Nederlandse consul te Brussel, de heer H. S. Hal lo, de voorzitter van de Ned Kamer van Koophandel in België, de heer C. van Scnaardenburgh, en de burge meester van Terneuzen, de heer P. H. Teilegen. Van Belgische zyde merk ten wy op, de minister van wederop bouw A. de Boodt, de minister van staat H. Heyman, de gouverneur van Oost-Vlaanderen, de heer van den Boogaerde, de directeur van de Azötc te Sluiskil, ir, J. Watts, alsmede ver tegenwoordigers van het gemeentebe stuur van Gent. BENELUX Het was alles Benelux, wat de klok sloeg in de redevoeringen, die bij de ontvangst op het Gentse stadhuis en tydens de lunch in het Jaarbeursge bouw werden gehouden. Geen spreker of hy wees op de gemeenschappely- ke belangen en gemeenschappelyke trekken der drie landen, geen spx*e- ker, of hy betoogde, dat welke moei lijkheden zich ook mogen voordoen bij de verwezenlyking der Benelux, deze moeilijkheden er slechts zijn om te worden opgelost. Zoals minister de Boodt het kernachtig formuleerde: De gehele Belgische i^e'nring is van de eerste tot de laatstexp'sn vast besloten om de Benelux tot merkelijk heid te maken! DE SLUIS TE TERNEUZEN Nog' een ander geluid kan men, tel kens als men in Gent komt, verne men Gent heeft geen rust zonder een grotere sluis in Tei-neuzen. In Oost en West-Vlaanderen vindt ïxxcn de plannen voor een Antwex*penMoer- drjkkanaal prachtig, maar, zo zegt men: Antwerpen heeft de Schelde en Gent alleen maar zyn kanaal van Terneuzen. En Gent weixst nu al vele jaren grotere schepen te zien, dan die welke de sluizen van dit kanaal kun nen passeren. Men mag zelfs zeggen, dat Gent langzaam ixiaar zeker ontevreden be gint te worden, omdat de Belgische regering weliswaar de kwestie van het kanaal GentTerneuzen als een Belgisch nationaal probleem be schouwt. maar aan de oplossing niets meer verbindt dan vage toekomstbe loften. NEDERLANDS BELANG Laat men Gent lang wachten, dan zal die ontevredenheid vermoedelyk vaste vorm aannemen. Want men spreekt in de stad der Arteveldes, als men het over het economische leven heeft, steeds weer over de sluis by Terneuzen. Ieder jaar stelt men het probleem aan de orde. Ieder jaar uit men dezelfde verlangens. Onder meer op de Jaarbeurs der Vlaanderen. En dat maakt, dat men ook in Ne derland, deze Jaarbeurs, die vermoe delyk dit jaar tussen de 350 k 400.000 bezoekers zal trekken, met meer dan gewone belangstelling gade slaat. Zij mag er zyn, die Jaarbeurs. Utrecht is het nog lang niet, maar haar betekenis groeit! Jongen viel in wespennest! Een 17 maanden oud jongetje. Mark Bennet uit Vancouver, is op wonderbaar lijke wijze genezen, nadat hij lit een wespennest was geraakt en talloze ma len was gestoken. Zijn lichaam was op gezwollen tot tweemaal de normale groot te. zijn ogeir puilden uit en hij verloor bijna de *«Lft van zijn bloed. D. wist echter niet, dat zij met de Duitser S., die met een verbiyfsver- f uniting in Schiedam z.g. een han- elsonderneming dreef, zyn geld op maakte in dure hotels in Senevenin- gen, Breda en andere plaatsen. Nooit zag hij een stuk van ae vele partyen, welke hy kocht, maar evenmin zag •hy de tientallen stenen hondjes en honden speldjes, de kettinkjes en bel letjes, die zij van zijn geld kocht. Hy leende geld her en der tot een bedrag van enkele tienduizenden guldens en leidde een karig bestaan in het voor uitzicht zyn moeite en zorgen ruim beloond te zien. HET EINDE. In de afgelopen week is het gordijn van leugens en verzinsels aan flarden gescheurd, tydens een huiselyke twist tussen nxej. S. en haar duitse vriend. Op het Rotterdamse politie bureau zocht deze nachtverblyf, maar men ging er zyn verleden eens na en kwam tot de ontdekking, dat er zeer hoge uitgaven waren gedaan. De Scniedamse i-echerche kreeg bericht van een pensionhouder uit Den Haag, die nog huur moest krijgen en men hoorde van leveranciers van boeken en andere artikelen uit het gehele land, die niet betaald waren voor hun leveranties. Onmiddeliyk greep de Schiedamse politie nu in, maar op de singel, waar het paar verblyf hield, als het zich niet m hotels en pensions ophield, was niemand te vinden. „Zy zyn naar Breda", werd gezegd. Vyf minuten voor de trein naar Roosendaal ver trok, een trein, die hen verder naar België moest brengen, werd het twee tal op het Bredase station aangehou den en op transport gesteld naar Schiedam. De 42-jarige mej. S. beschikte over een woordenvloed en een praattalent, dat het minder verwonderlyk maak te, dat D. er voor 50 mille en tal van leveranciers er voor minder waren ingevlogen. De 49-jarige Duitser bleek de profiteur. Beiden zijn voor de officier van justitie te Rotterdam geleid. Dr. Drees met Lieftincks koffertje naar de Kamer Naar wij vernemen is minister Lief- tinck, die oorspronkelijk het plan had uit Ottawa terug te keren teneinde heden persoonlijk de ryksbegroting aan de Tweede Kamer te kunnen aan bieden, verhinderd aan dit voorne men gevolg te geven. De begroting zal nu worden aangeboden door de mi nister van financiën ad interim, dr. W. Drees. DE VOORSPELT: V RIJ VEEL BEWOLKING. Geldig tot Dinsdagavond. Half tot zwaar bewolkt met plaat selijk enkele buien. In het Zuidoosten zwakke tot matige, elders matige tot krachtige en langs de Waddenkust later wellicht harde, Westeiyke wind. Weinig verandering In temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1