PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT West-Duitse socialisten tegen de besluiten van Washington 06 BILT Geeft Harriman de hoop nog niet op Op 2 October eerste televisie-uitzending. Mijnconcessies in Nieuw-Guinea gevraagd. P.v.d.A. STELDE FINANCIEEL- EC0N0MISCH PROGRAM OP WALCHEREN KRIJGT NIEUWE ..PADDESTOELEN" Stuntend vliegtuig slortte in de menigte. 194e Jaargang - No 219 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van do Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintyn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 37 ct. per week f 4.58 p. kw. fr. p. p. f 4.80 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 17 Sept. 1951 ADVERTENTIEPRIJS ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.— ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f LIedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 23 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C„ Middelburg. Bur. VIJssingen Walstr. 58—60, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorstatr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Temeuzen Brouwerijstr. 2; Zlerikzee: N. Bogerdstr. C 160. tel. 26. STREEP ONDER HET VERLEDEN Schuman: „Geen Duitse soldaat zonder een Europese baas" De besluiten van de Westelijke Grote Drie over de positie van West- Duitsland en de deelneming van dit land aan de West-Europese verdedi ging heeft niet nagelaten in bepaalde Duitse kringen feile critiek uit te lokken. In de eerste plaats natuurlijk in Oost-Duitsland, maar ook bij de sociaal-democraten van West-Duitsland, wier leider, Kurt Schumacher, tijdens een in Essen gehouden massa -bijeenkomst, de Westelijken beschul digde van onoprechtheid en de West-Duitse regering van dr. Adenauer van zwakte. Onoprecht noemde Schumacher het over gelijkberechtigdheid en Duitse souvereiniteit te spreken, terwijl deze in feite niet bestaan en de Geallieerden zich het recht voorbehouden op elk door hen gewenst tijd stip in de Duitse binnenlandse aangelegenheden in te grijpen. De socialis ten-leider beschuldigde de Fransen er voorts van het plan-Schuman en het plan-Pléven slechts op touw heb ben gezet om West-Duitsland eco nomisch èn militair onder hun invloed te brengen. In zijn rede noemde Schumacher het verder onoprecht de Duitse deel neming aan de West-Europese ver dediging en het plan-Schuman te koppelen aan de beëindiging van het bezettingsstatuut, wanneer het be wind door de bezettingsaurtoriteiten zelf reeds is verouderd. De in Wash ington genomen beslissingen achtte hg niet het gevolg van de kracht der Fransen, maar van de zwakte van Duitsland. Hij meende, dat elke West- Duitse regering, die er onder de hui dige omstandigheden in zou toestem men, dat Duitse infanterie ter be schikking van de verbondenen wordt gesteld, bij de eerstvolgende verkie zingen omiddellijk door de kiezers zou worden weggevaagd. Dr. Schumacher waarschuwde de West-Duitsers tenslotte tegen propa- ganda-praat van de communisten, in welke verlokkende bewoordingen die ook mocht worden gegoten. ZOET GEFLUIT Inmiddels heeft premier Grothewohl in een bijzondere zitting van de Oost- Duitse Volkskamer in Oost-Berlijn, waarvan door alle radio-zenders van Oost-Duitsland een verslag werd uit gezonden, de besluiten van Washing ton eveneens veroordeeld. Hij betoog de zelfs, dat door deze besluiten de „voorbereidingen voor een nieuwe oorlog in een nieuw en ernstig sta dium zijn getreden" en vergeleek de verklaringen van de Westelijke lei ders met de toespraken van Hitier, toen deze zijn aanvallen op Polen trachtte te rechtvaardigen. Amerika, Engeland en Frankrijk wensen geen overeenstemming tussen West- en Ultimatum of voorstel Nadat Zaterdagavond was bekend gemaakt, dat Trumans bemiddelaar voor Perzië, Averell Harriman. zich met een persoonlijk schrijven tot de Perzische premier Mossadeq had ge wend. waarin men een laatste poging van Harriman tot bemiddeling in het olie-geschil zag, werd Zondag mede gedeeld. dat Harriman dr. Mossadeq's „ultimatum' 'aan de Engelse regering zou doorgeven. Harriman zou hebben verklaard te hopen, dat de besprekin gen spoedig zullen worden hervat. Er zrjn enige tekenen, die er op zouden kunnen wijzen, dat de Perzen geneigd zijn een iets soepeler houding aan te nemen. Zo hebben zij het de zer dagen afgekondigde verbod van conversie van Engelse ponden in Per zische rials weer ingetrokken, waar door de Anglo-Iranian in staat zou blijven haar Perzische employé's hun lonen uit te betalen. Bovendien heeft dr. Mossadeq Harriman laten weten, dat het Perzische „ultimatum" eigen lijk meer als een „voorstel" is be doeld. Overigens hebben de oppositie-af gevaardigden Zondag opnieuw een bijeenkomst van de Perzische Kamer geboycot. Hierdoor was 't Mossadeq weer niet mogelijk over de règerings- politiek te laten stemmen. Wèl heeft hij Zondagavond in een radiorede verklaard, geen compromis te zullen aanvaarden, zolang hij de steun van volk en parlement heeft. Medegedeeld is intussen, dat Per zië een contract heeft afgesloten voor de levering van 80.000 ton olie aan een nog niet nader genoemde mo gendheid. De prijs zou omstreeks één miïlioen dollar bedragen. Yoghurt en pappen van heden af goedkoper. In verband met de afschaffing van de omzetbelasting op pappen en yoghurt heeft het Bedrijfschap voor Zuivel met ingang van heden de voor deze producten geldende maximum- consumentprijzen verlaagd. Melk- yoghurt, ondermelkyoghurt, alsmede met gestandaardiseerde melk be reide rijstepap, bloempap en haver moutpap worden twee cent per liter (zowel los als in flessen) in prijs verlaagd. Kamemelkse bloempap- en gortpap worden één cent per liter goedkoper. Operatie Biefstuk geslaagd. De „Operatie-biefstuk" de maatregel van de Franse regering om de vlees- prijzen met 10 procent te verlagen, bleek Zaterdag rustig te verlopen zonder de verwachte vleesschaarste en staking van slagers. In de hallen wordt het vlees als altijd verhandeld en restaurateurs melden, dat er geen Oost-Duitsland, maar een burgeroor log, aldus Grotewohl, die een beroep deed op het parlement van Bonn om besprekingen te beginnen, die tot de hereniging van Duitsland zouden kunnen leiden. In Berlijn zou een ge lijk aantal vertegenwoordigers van het Oosten en het Westen moeten bij eenkomen om een Duitse Constituti onele Raad op te richten en „vrije" verkiezingen voor te bereiden. „Neem ons voorstel aan en U zult zien. dat morgen de eenheid van Duitsland werkelijkheid is", aldus de communis tische premier van Oost-Duitsland. WEGWIJZERS GERICHT OP DE VER. NATIES Dr. Adenauer heeft volgens Reuter in een persgesprek er op gewezen, dat de beoogde overeenkomsten tus sen West-Duitsland en de drie bezet tende mogendheden nog dit jaar zul- worden gesloten. De republiek van Bonn zou aan de komende besprekin gen op voet van gelijkheid deelnemen. De Westelijke mogendheden hebben aldus Adenauer een duidelijke streep onder het verleden gezet en het belangrijkste resultaat van de conferentie van Washington is, dat nu de bepaling ontbreekt, dat de ge allieerden te allen tijde de aan Duits land verleende rechten zouden kun nen intrekken. Dit was immers de grootste belemmering op de weg naar souvereiniteit. De wegwijzers staan nu op de Ver. Naties- gericht! De bondskanselier vergeleek de toestand met die van 1926 voor Duitslands toetreding tot de Volkenbond. Ooit de Franse minister van bui tenlandse zaken, Schuman, die nog in Washington vertoeft, heeft nog een verklaring afgelegd. Mede namens zijn Amerikaanse en Britse collega's zeide hjj, dat er in geen geval ooit een Duitse soldaat zal zyn zonder een Europese autoriteit, die boven hem gesteld is. Maurice Petsche overleden. Te Parys is op 55-jarige leeftijd overleden Maurice Petsche, die in drie achtereenvolgende Franse kabi netten van na de oorlog minister van financiën was. In Juli jl. trad hij op als kabinetsformateur, maar zijn po ging mislukte doordat de Kamer hem geen voldoende meerderheid gaf. Hij was een onafhankelijk politicus en een econoom van de orthodoxe school, die gedurende de bezetting actief deelnam aan liet verzet tegen de re gering van Pétain en de Duitse over weldiger. Geen dollars voor kaas? In verschillende landen blijkt men scherp gekant te zijn tegen de Ame rikaanse maatregelen tot beperking van de invoer van buitenlandse agra rische producten. O.m. heeft de Deense regering reeds in Washington geprotesteerd. Thans heeft ook de New York Times zich tegen deze beperkingen verzet en er op gewezen, dat door de deur te sluiten voor een zeer klein onderdeel van de Amerikaanse markt (het gaat voornamelijk om kaas en boter) landen als Nederland, Dene marken en Italië worden beroofd van „millioen dol airs, die zij op zo drin gend nodig hebben", Duikers in een havenbassin te Tou lon hebben een reusachtige octopus waargenomen. Er zullen pogingen in het werk worden gesteld om het monster te vangen. Turkije en Griekenland niet in Noord-Atlantisch Pact? BEZWAREN VAN NEDERLAND, DENEMARKEN EN NOORWEGEN. Denemarken zal zich verzetten te gen het Amerikaanse voorstel om Griekenland en Turkije tot het Noord-Atlantisch verdrag toe te la ten. De Deense minister van buiten landse zaken Ole Bjoern Kraft zou vandaag zijn bezwaren op de confe rentie van Ottawa kenbaar maken en daarbij wellicht gesteund worden door Nederland en Noorwegen. Men acht het onjuist, dat Noord-Europc- se landen verplichtingen zouden aan gaan om veraf-gelegen landen, waar mede zij weinig of geen banden heb ben, te hulp te komen. Ook vreest men, dat de bevoorrading van de gro te Turkse en Griekse legers ten kos te van de andere aangesloten landen zou gaan, terwijl men tenslotte be zwaar heeft tegen uitbreiding van het pact in de Aziatische sfeer. Een be- langijk deel van Turkije ligt immer3 in Azië en mogelijk zouden meer Azi atische landen voor aansluiting in aanmerking worden gebracht. CONFERENTIE GEOPEND. Inmiddels heeft de voorzitter van de Noord-Atlantische Raad, Paul van Zeeland, de conferentie van de twaalf pactlanden geopend met een rede, waarin hij zeer nadrukkelijk wees op de noodzakelijkheid om het bewape- ningsevenwicht tussen Oost en West snel te herstellen. De nationalisatie van de Javasche Bank. INDONESISCHE REGERING KEURDE WETSONTWERP GOED. Het Indonesische kabinet heeft het wetsontwerp tot nationalisatie van de Javasche Bank goedgekeurd. Het parlement moeten twee wets ontwerpen worden voorgelegd: ten eerste een wet nopens de nationalisa tie en de wijze, waarop de schadever goeding aan de aandeelhouders dient te worden geregeld, ten tweede een wet betreffende de nieuwe status van de Javasche Bank. De regering hoopt, dat de nationa lisatie vóór April 1952 een feit zal zijn. Drie belangrijke bur gemeestersbenoemin gen GRONINGEN, HILVERSUM EN HENGELO. Het afgelopen weekeinde zijn drie belangrijke burgemeestersbenoemin gen afgekomen. In Groningen is de heer J. Tuin (P.v.d.A.) benoemd, in Hilversum de heer J. J. G. Boot (A. R.) en In Hengelo (O) mr. R. J. J. Lambooy (R.K.). De heer J. Tuin is lid van de Twee de Kamer voor de P.v.d.A. Van 1937 tot 1946 was hij burgemeester van Hoogezand. Thans is hij tevens lid van Gedeputeerde Staten van Gro ningen. De heer Boot is thans burgemeester van Ede, mr. Lambooy van Waalwijk. Binnenkort vorming van een televisieraad. Van welingelichte zijde wordt ver nomen, dat de minister van O-, K- en W. met ingang van 1 October a.s. onder bepaalde voorwaarde een machtiging aan de Nederlandse Tele visiestichting zal verlenen tot bet doen van experimentele televisie-uit zendingen. De eerste uitzending wordt gegeven op Dinsdag 2 October des avonds om kwart over acht. Binnenkort wordt een televisieraad gevormd, welke de regering van ad vies zal dienen over alle aangelegen heden, welke van belang zijn voor de totstandkoming van een definitief te- levisiebestel. Door combinatie van Nederlandse maatschappijen. Een combinatie van Nederlandse maatschappijen heeft bij de gouver neur van Nieuw-Guinea een verzoek ingediend tot het verkrijgen van mijnrechten op een in de residentie Noord-Nieuw Guinea, in en nabij het Cycloopgebergte gelegen terrein. De delfstoffen, waar het hier om gaat, zjjn ijzer, cobalt, nikkel en chroom. De Billiton-maatschappy heeft me degedeeld, dat zij niet bij de combi natie is betrokken. .ZONODIG WEER DISTRIBUTIE". In verband met de toestand van betalingsbalans en crisis op binnenlandse kapitaalmarkt. De Partij van de Arbeid heeft Zaterdag een „urgentieprogram'' opge steld, dat voor haar Kamerfracties als leidraad zal dienen bij de behande ling van de eerstkomende begroting en dat ter kennis is gebracht van de ministers en alle leden van de Staten-Generaal. Dit program houdt o.m. in, dat gestreefd worde naar een zo snel mogelijke vermindering van het te kort op de betalingsbalans, dat de omvang van het militaire program van 1500 millioen per jaar als maximum bijdrage uit ons eigen nationale In komen voor de collectieve veiligheid dient te worden aanvaard onder voorbehoud, dat de beloofde buitenlandse hulp inderdaad wordt verkre gen en dat de jaarlijkse omvang van de woningbouw gehandhaafd blijft op 50.000 woningen, waarvan 5000 ik 8000 als duplex-wonlngen kunnen worden gebouwd. Het partijbestuur en de fracties in de Eerste- en Tweede Kamer achten het van grote betekenis, dat de ge volgde sociale politiek wordt gecon solideerd en verder ontwikkeld en vin den het onaanvaardbaar opnieuw zon der evenredige loonsverhoging een offer te vragen van de arbeiders. De te nemen maatregelen dienen zoveel mogelijk te worden genomen zonder de liberalisatie van de handel in beginsel aan te tasten en zonder de integratie van Europa te belem meren en moeten telkens worden ge toetst op hun effect ten aanzien van de directe werkgelegenheid. Voor de financiering van de kapitaalsuitga ven der overheid moet ln bepaalde omstandigheden een gedwongen le- In de tijd toen Michiel de Ruyter grote roem verwierf op de wereldzeeën waren er, evenals nu. ijverige knutselaars, die 's admiraals vlaggeschip „De Zeven Provinciën" als onderwerp voor hun liefhebberij kozen. Verschil lende van deze „De Ruyterscheepjes" zij» bewaard gebleven en twee ervan hingen in de kerk te Schermerhorn, welke uit het midden der 17de eeuw dateert. Deze kerk wordt thans gerestaureerd en om de historische voor werpen voor beschadiging te vrijwaren zjjn ze in de pastorie ondergebracht. Later zullen ook zij gerestaureerd worden en wei door deskundigen in het Scheepvaartmuseum te Amsterdam. Per handkar wordt een van de admi raalsscheepjes te Schermerhorn naar de pastorie overgebracht. PERFECTE „WEGMEUBILERING". Fraaie rijwielpadverbinding langs de duinstrook wordt uitgebreid. Morgenmiddag om 2 uur zal de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, aan het begin van het rijwielpad, dat van Vlissingen langs de duinen naar Zoutelande loopt, de eerste spade in de grond steken, waarmede een begin gemaakt wordt met het plaatsen van een negentiental „Padde stoelen", de handige kleine wegwijzers die de A-N.W.B. speciaal voor de fietsers en wandelaars plaatst. De Toeristenbond A-N.W.B. ziet deze „pad destoelen" als een noodzakelijke aanvulling- op de vele wegwijzers, die begin vorige maand op Walcheren zijn geplaatst. Vooral het toeristisch verkeer op het eiland zal hiermede gediend zjjn. Met veel moeite en kosten heeft de ln 1926 opgerichte Rijwielpadvereni- fing Walcheren, welke juist dit jaar aar 25-jarig bestaan heeft gevierd onder voorzitterschap van de burge meester van Vlissingen, lang voor de oorlog het rijwielpad Vlissingen-Zou- telande langs de voet der duinen aan gelegd. Dit prachtige pad bleek niet alleen toeristisch van belang. Vele arbeiders, werkzaam in de Vlissing- se industrie, maken er ook gebruik van. In de oorlog is dat pad helaas ver nield. Doch er is op Walcheren hard gewerkt aan het herstel van het ver loren gegane, zodat dit voorjaar het rijwielpad weer kon worden openge steld. Door herverkaveling en om practische redenen o.a. overstui- vend zand is het tracée bij de her nieuwde aanleg enigszins gewijzigd, o.a. tussen Dishoek en Valkenisse. Hier wordt het fraaie tegelpad om zoomd door nieuwe aanplant, waar van men kan aannemen, dat de strui ken en bomén binnen niet te lange tijd zo zullen zijn uitgegroeid, dat het rijwielpad op dit traject het ka rakter van een laan zal verkrijgen. De Rijwielpadvereniging Walche ren vond het herstel van het oude pad niet voldoende; het werd ver lengd naar Westkapelle. Deze werk zaamheden zijn, zoals bekend, door buitenlandse studenten uitgevoerd. Vandaar voert een rijwielpad langs de provinciale weg naar Domburg. Het ligt voorts in de bedoeling, om het traject Domburg, achter Oostka- pelle om. Oranjezon, via Vrouwen polder naar Veere eveneens als rij wielroute geschikt te maken. Hier mede zal dan een toeristisch zeer fraaie verbinding tot stand zyn ge bracht, van Vlissingen naar Veere geheel langs en door de duinen van Walcheren. Ook zal het vernielde rijwielpad van Vlissingen naar Ritthem worden hersteld en zelfs verlengd naar de Nieuwe Sloepolder. Nu de A.N.W.B. dus zijn systeem van bewegwijzering op Walcheren weer met negentien paddestoelen aanvult, zullen vele toeristen die het volgend seizoen Walcheren bezoe ken, van een perfecte „weg meubile ring" verzekerd zyn. Waa - aar de President Rooseveltlaan uitkomt op de Burg. van Woederen- laan te Vlissingen, zal Burgemees ter mr. B. Kolff van Vlissingen deze laatste fase van het werk inluiden. Vele Walcherse autoriteiten zullen by deze gebeyrtenis aanwezig zyp. Ongeval in Colorado eiste 20 doden. Tydens vliegdemonstraties, welke Zaterdag te Flaglen, in de Ameri kaanse staat Colorado, werden ge houden, is een ernstig ongeluk ge beurd. Een klein, één-motorig vlieg tuig, stortte bij het verrichten van toeren van een hoogte van minder dan dertig meter omlaag en kwam tussen de toeschouwers terecht. Het vliegtuig kwam niet direct tot stil stand, doch vervolgde zyn weg door dc toeschouwers, reed door gepar keerde auto's, om tenslotte tegen een ambulance op te botsen. De ambulan- se was in gereedheid gehouden voor het geval zich ongelukken zouden voordoen. Er bevond zich een vrouw in, die werd gedood. Tenminste twintig personen zijn om het leven gekomen, terwijl even veel anderen werden gewond, van wie enkelen ernstig. De kreten der gewonden en het wanhopig roepen van moeders die naar hun kinderen zochten, droegen er toe bij de paniek te verhogen. Gewonde vrijwilligers uit Korea terug. Zaterdagmorgen arriveerde in Rot terdam het Deense hospitaalschip „Jutlandia" met aan boord vier Ne derlandse gewonde vrijwilligers van het Nederlandse detachement Ver enigde Naties in Korea en zeven ge wonde Belgische vrijwilligers Tien gewonden van andere nationaliteiten waren onderweg reeds ontscheept. De vier gewonde Nederlanders, allen lo- gmde patiënten, zijn de soldaten A. uyvestein M. J. F. Groos en H. C. M. Moll uit Den Haag en de soldaat H. A. J. van Hurne uit Uden. Bij het vertrek uit Japan had generaal Rigway persoonlijk afscheid van hen genomen. De .Jutlandia" beschikt over een medische staf van 105 mensen. Tij dens de reis zijn zestig operaties ver richt. ning in overweging worden genomen. Op de te nemen maatregelen wordt in het program uitvoerig ingegaan. Met de meeste klem moet voortzet ting van voldoende economische Mar shall-hulp naast de hulp op defensie gebied worden bepleit, hoewel er uiteraard naar moet worden gestreefd onze volkshuishouding daarvan onaf hankelijk te maken. Opvoering van en richting geven aan de productie in een groot aantal bedrijfstakken is noodzakelijk. Er moet aangedron gen worden op organisatie-onderzoek en zo nodig moeten productiecommis sies worden ingesteld, waarin arbeids organisaties en ondernemers samen werken. Om scherper met monetaire midde len te kunen optreden tegen bevoorde ling van de particuliere sector boven de publieke bij investeringen, moet de wet toezicht credietwezen zo snel mogelijk tot stand komen. Het urgentieprogram acht contróle nodig op de voorraadvorming, op het investeren in gebouwen en in belang rijke machines. Voor bepaalde be drijfstakken, waar reeds overbezet ting heerst moet behoudens dispen satie voor door de oorlog getroffen febieden, een opschortend (bv. voor §n of twee jaar) investeringsver bod kunnen worden afgekondigd. DESNOODS WEER DISTRIBUTIE Wanneer met n! rteze maatregelen onvoldoende resultaten zouden wor den bereikt, kan het ogenblik aan breken, waarop opnieuw instelling van een aantal distributie-maatrege len moet worden overwogen, gepaard gaande met prljscontróle en investe- ringsbeheerslng. Indien de maatregelen wél succes afwerpen, zal de vermeerdering van het nationale inkomen voor het grootste deel toegevoerd moeten worden naar de sector der kapitaal investering, zodat meer ruimte ont staat op de kapitaalmarkt. Daar voor is het nodig het consumptieniveau te handhaven althans niet te snel te doen stijgen. Door de dividendbeperking te blIj- ven hanteren, kunen de consumptie- mogelijkheden van de kapitaalbezit ters worden beperkt. De grotere bedrijfsuitkomsten, die uit productieverhoging voortvloeien, moeten naar de sfeer van de collec tieve beleggingen worden overgehe veld. Dit kan bv. geschieden door het invoeren van verplichte bedrijfspen sioenfondsen onder toekenning van loonsverhoging aan de arbeiders voor dat deel, waarvoor zy aan het fonds hebben brj te dragen. OPROEP VAN HET PARTIJBESTUUR In een oproep van het partijbestuur wordt fel geageerd tegen, wat ge noemd wordt, „een kleine, maar roe rige reactionnaire groep", die de geest van de nationale offervaardig heid zou willen verstoren, doordat zij een regeringsbeleid tracht af te dwingen in de zin van ,pluk de ar men, spaar de rijken". Dit drijven zal er volgens de oproep onvermijde lijk toe leiden, dat de staatkundige, sociale en economische tegenstellin gen worden verscherpt. Men wil een einde maken aan de toestand, waar bij verschillende bevolkingsgroepen hun levenspeil zien dalen, terwijl een» andere groep in luxe leeft. Volgend jaar derde Christelijk-sociaal congres VAN 12 TOT 17 MEI TE AMSTERDAM (Eigen nieuwsdienst) Naar wij vernemen zal het derde Christelijk-sociaal congres het vol gend jaar in Amsterdam worden ge houden, te weten van 12 tot 17 Mei. Dit congres wordt georganiseerd door de Chr. Werkgeversvereniging, de Chr. Boeren- en Tuindersbond, de Chr. Midenstandsbond en het Chr. Nationaal Vakverbond. Op dit con gres, dat onder voorzitterschap zal staan van prof. dr. W. F. de Gaay Fortman, zullen verscheidene promi nente figuren uit kerkelijke en maat schappelijke kringen referaten hou den. Het eerste Christelijk-sociaal con gres werd in 1891 georganiseerd en was van grote betekenis voor de christelijk-sociale beweging in ons land. Het tweede congres werd in 1919 gehouden. VOORSPELT, KOEL. Geldig tot Maandagavond. Wisselende bewolking met plaatse lijk enkele buien. Overwegend matige wind tussen West en Noord-West. Koel weer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1