„Sjef de leugenaar" werd in Terneuzen onschadelijk gemaakt „SJEF" ZOCHT SLACHTOFFERS OOK IN ZEELAND HET „VREDESCONTRACT" MET WEST-DUITSLAND ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1951. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT l HIJ TRACHTTE JONGE MEISJES TE ONTVOEREN! Contact door misleidende advertenties De politie zoekt nu de Gelderse dames", die met vacantie in Zeeland zouden zijn. De politie to Leerdam heeft de 61-jarige C. de Wagenaar uit Dordrecht gearresteerd wegens schaking. Mogelijk zullen hein nog andere zaken ten laste worden gelegd. C. de W- heeft In bladen, die in Den Bosch en in Middelburg verschijnen, advertenties geplaatst van de volgende inhoud: „Gelderse dames vragen net meisje, niet beneden 17 jaar. Tydens verhuizing 5.per dag. Ouder loos meisje kan als dochter aangenomen worden. Goede behandeling". De brieven waren onder nummer en werden afgehaald door de W., die beter bekend is als „Sjef de leugenaar". Op deze manier is hy in contact geko men men verschillende goedgelovige werkzoekende meisjes. Toé zijn slacht offers behoorde o.a, een onderwijzeres uit Eindhoven en een 14-jarig meisje uit Dordt. Door de durf van een Leerdams meisje ïs de politie van Leerdam er thans in geslaagd om de W., die al geruime tijd door de politie van Bergen op Zoom, Eindhoven en Dordrecht in de gaten werd gehouden, het plegen van een strafbaar feit in de schoenen te leggen. „OOM SJEF" TIPPELDE ER IN. In overleg met de politie schreef het meisje toen een berouwvolle brief. Het „lieve oompje" tippelde er in. Er kwam een telegram, alles was vergeven en het meisje werd uitgeno- Het Leerdamse meisje, dat bezoek van Sjef had gekregen, vatte arg waan op en mengde de politie in ae zaak. Zy werd bereid gevonden, het spelletje voor te zetten en heeft, hoe wel angstig, dit dapper volgehouden. Tijdens een tweede bezoek van Sjef aan haar ouderlijke woning, had het meisje, dat de zaak toen al niet hele maal vertrouwde, wat kort gedaan tegen de „vertrouweling van de da mes", die in een introductiebrief een „eenvoudig, doch welbespraakt man" werd genoemd. Zij ontving toen van de „dames" een schriftelijke repri mande met het advies hun „zaak waarnemer en vertrouweling niet zo snibbig te behandelen". „Waar vind je een 'man met een edeler karakter?" aldus de brief. Het meisje had de W., die zichzelf aan diende als schipper, „opa" genoemd. Ook dit deugde niet: „als het nu nog oom was geweest". Hij is nog zo recht als een kaars en loopt als een haas", schreven de „Gelderse dames", alias C. de W., die al de correspondentie van de dames zelf fabriekte. Vierjarige jongen ai vergiftige bessen. De vierjarige Jacob Hoekema te Hollum op Ameland kreeg, na het eten van vergiftigde bessen, aanval len van volslagen krankzinnigheid. Door kleine hoeveelheden tegengif toe te dienen, waarmee hij de gehële nacht bezig was, slaagde de arts er in het jonge leven te behouden. digd voor een kennismaking met de ..dames". Zij diende daarvoor naar Bergen op Zoom te komen. Vergezeld door enkele politiemannen in burger, j begaf zij zich hierheen. Maar de „da mes" waren naar Terneuzen volgens l „oom Sjef". die haar in Bergen op Zoom opving. Hij toog daarop met het meisje naar Terneuzen. Daar kwam toen tegen de avond de ontkno ping. Toen Sjef een eindje met hei meisje ging wandelen, werd het tijd voor de politiemannen om in te grij pen. Het meisje zou namelijk gillen als het nodig was. Het hulpgeroep 1 kwam prompt toen het „paartje" on der een brug „moest schuilen voor de regen". De 61-jarige C. de W. zit nu in ar rest, evenals zijn 40-jarige knecht S., die ook in het complot was. OPROEP VAN DE POLITIE. In verband met het bovenstaande Verzoekt de inspecteur van politie te Leerdam zo spoedig mogelijk in ken nis te worden gebracht met de dames van Dernburg. die aan C. de Wage naar. een z.g. schipper, opdracht zou den hebben gegeven om per adver tentie meisjes te engageren. C. de W. beweert namelijk tegenover de poli tie, dat deze dames, wier identiteit de politie niet kan achterhalen, naar Nymegen zouden verhuizen. Zy zou den thans met vacantie zijn in een van de vier Zeeuwse plaatsen Middel burg. Vlissingen, Goes of Zierikzee. j j sa Btj het lezen van de moorden en verwoestingen van de Spaanse avontu riers na de verovering van Amerika, bekruipt ons een zekere walging. Doch bij de vele kwade menselijke eigenschappen, die deze lieden moe ten worden toegeschreven, kun een zekere erkenning voor hun moed en doorzettingsvermogen niet achter blij ven. Het troepje, waarmede Pizarro bijv. in 1531 Zuidwaarts zeilde om het grote rijk der Inca's in Peru te veroveren, bestónd slechts uit een paar honderd man. Deze hadden weliswaar het voordeel van kanon nen en paarden, waarvoor de bevol king een panische angst had, maar om daarmee een millioenen bevolking te onderwerpen, blijft desondanks een kunststuk. Behalve dat Pizarro in politiek op richt de wind mee had, was hij bo vendien in zijn middelen niet bijster kieskeurig. Door verraad liet hij de (laatste) heersende Inca vorst, Ata- hualpa, gevangen nemen en onder be lofte van vrijlating werd deze er toe aangezet een goud- en zilverschat ter waarde van 42 millioen gulden voor de Spanjaarden bijeen te brengen. Toen de buit binnen was liet Pizarro de vorst echter door wurging om het leven brengen en nu lag de weg naar Cuzco, de hoofdstad van het Inca rijk, voor hem open. Want de vorst ge noot goddelijke ervaring en nu hij was ter dood gebracht gevoelde het volk zich door de goden verlaten. Bovendien verleenden de volken, die onder het Inca juk zuchtten, weinig of geen medewerking, nu, naar zij dachten, de „bevrijding" naderde. In ijltempo marcheerden de troe pen van Pizarro naar de hoofdstad, terwijl de Inca legers in wanorde en paniek voor hem uitvluchtten. In Cuz co aangekomen begaven de Span jaarden zich het eerst naar het Kloos ter van de Zon, waar 100 vari de mooiste en lieftalligste meisjes van het land verbleven om daar hun op leiding tot priesteres te ontvangen en ingewijd te worden in de myste riën van de zonnedienst. Maar het be richt van de naderende Spanjaarden was het leger vér vooruit gesneld en de meisjes was daardoor gelegenheid geboden te vluchten. Het laatst wa ren zij gezien op de hoge rotskam- men van de Andes, boven Cuzco en daarna in het ravijn van de Urum- bamba rivier. Geen sterveling heeft deze priesteressen daarna ooit gezien. Zij schenen in het niet te zijn opge lost, en eeuwen lang heeft hun ver dwijning als een mysterie boven de wouden en gebergten van Zuid-Ame rika gehangen. Tot, veertig jaar geleden, dit ge heim werd opgelost. Dat zal de vol gende maal blijken. H. Pétillon „HET WAS TE MOOI OM WAAR TE ZIJN" Maar niemand trapte er in. (Eigen bericht) Ook in Zeeland heeft C. de W., alias Sjef de Leugenaar, getracht slacht offers te maken. Hy plaatste ook hier advertenties in de bladen en reeds in Januari stelde iemand zich in verbinding met de politie, dat zy, na op een advertentie te hebben geschreven, in contact kwam met iemand, die haar toescheen minder goede bedoelingen te hebben. HU spiegelde haar een ide ale betrekking bti twee oude dames voor. Het meisje kwam echter tot de conclusie, dat het te mooi was om waar te zyn. De politie heeft toen te Dordrecht geïnformeerd naar de antecedenten van C. de W\, doch toen de politie aldaar verzekerde, dat er niets ten nadele van deze man bekend was, konden geen stappen worden ondernomen. In April heeft de W. het opnieuw geprobeerd en wederom kreeg hy contact met een Middelburgs meisje. Dit liet zich overhalen om naar Dor drecht te gaan, waar zij de beide da mes zou ontmoeten. Het meisje was achter zo verstandig terug te keren, ;oen zy eenmaal in Dordrecht was gearriveerd en de dames er niet wa- en. Een derde contact vond de W. en- .ele weken geleden. Hij ontving een >rief van een meisje, dat in betrek- cing was bij een Middelburgse leraar >p een door hem geplaatste adverten ce en meldde zich ook hier aan als vertegenwoordiger van de beide Gel derse dames. Ook hier liet hij een in troductiebrief zien, waarin hij be schreven werd als de edelmoedigheid zelve. Het meisje werd daarin verzocht met hem naar Rotterdam of Dor drecht te gaan, maar voor zij daartoe besioot, sprak zij er met de leraar en zyn vrouw over. Dez rieden haar aan alle contact met de W. te verbreken, hetgeen zjj deed door hem een brief te schrijven, dat zij voor de nieuwe betrekking geen belangstelling meer had. „DE DAMES ZIJN HEEL BOOS!" Enkele dagen later stak de W. plot seling zyn hoofd door het openstaan de raam van de leraarswoning en riep tegen het meisje, dat zich In de kamer bevond: De dames zijn heel boos! Tevens wierp hy een brief naar binnen, waarin dezelfde mededeling stond eu waarin de beide vermoede- iyk denkbeeldige, dames hem afschil derden als een dichter en schryver, en als him vertrouweling. Verder con tact is evenwel niet meer tot stand gekomen. Uit de gedragingen van de VV. In dit laatste geval valt echter af te lei den, dat hU niet normaal kan worden geacht. Het is niet waarschynlyk, dat hy inderdaad „slachtoffers" heeft ge maakt, hoewel het Leerdamse geval aantoont, dat hy in ieder geval min der goede bedoelingen had en ge vaarlijk kan zyn. De thans gereed gekomen, fraai bewerkte, natuurstenen gevel van de nieuwe Stadhuisvleugel aan de lainge Noordstraat te Middelburg wekt de bewondering van iedere voorbUganger. Wel zeer sprekend i.s het contrast met de zwaar geteisterde gevel van het gothlsche Studhuisgedeelte. Mo menteel wordt langs de nieuwe vleugel een hardstenen stoep gelegd, waar op dito paaltjes worden geplaatst. Geesteszieke schoot met stengun op politie. Te Haarlem werd de politie door bewoners van de Korte Begijnen- straat gealarmeerd met de medede ling, dat daar in een woning met een stengun geschoten werd. De politie, die spoedig met een 10- tal manschappen aanwezig was, kon aanvankelijk niet in de woning door dringen, wegens het gevaar van rond vliegende kogels. Tenslotte slaagde 'n aantal agenten en rechercheurs er in de man te overmeesteren, doch niet dan nadat deze erin geslaagd was een der politiemannen met een kris in het dijbeen te steken. De 30-jarige man bleek in een ernstige toestand van overspanning te verkeren. Hij werd naar het grote gasthuis overge bracht, waar hij werd opgenomen we gens verwonding aan de schouder. Mysterieuze verdwijning van Engelse student. De 30-jarige Engelse medische stu dent, Robert J. Goodman, die sinds Zondagmorgen is verdwenen, heeft tot nog toe geen enkel spoor achter gelaten. De student, die zich het eind van de vorige week in het gastenboek van het Fries Hotel aan de Zwarte Weg te 's Gravenhage liet inschrijven, vertrok Zondagmorgen uit het hotel met de bedoeling een fietstochtje te maken. Hij verklaarde echter tegen over de eigenaar van het hutel. 's middags op tijd voor het eten terug te zijn. Maandagmorgen was de stu dent nog niet terug. De hoteleigenaar heeft de politie toen van de verdwij ning in'kèrinis'gésteld. Bende deed overval op West-Java. Een bende van 400 man heeft op West-Java, in het district Kadang- hauer, een overval gedaan. De kanto ren van een districtshoofd en 150 hui zen werden in brand gestoken. Onder de aanvallers waren kinderen van nog geen tien jaar. COMMUNIQUE GEPUBLICEERD Baron Van Lijnden, adjudant der Koningin. Met ingang van 1 September j.l. is de majoor J. J. L. baron van Lijnden, voorheen werkzaam bij de generale staf, benoemd tot adjudant van H. M. de Koningin. Vrijwel volledige onafhankelijkheid. Zoals \vy reeds in een groot deel van onze vorige editie berichtten, heb ben de ministers van buitenlandse zaken van de drie grote Westelijke mo gendheden Donderdagavond laat in Washington een overeenkomst bereikt over de bepalingen van een vredescontract, dat beoogt West-Duitsland op te nemen in het defensiestelsel van de Westeiyke wereld. Als gevolg van deze overeenkomst, zullen de drie Westerse Hoge Commissarissen in W.-Duits land instructie krijgen met de regering van Bonn te onderhandelen over een regeling, welke in drie punten zou voorzien. In de eerste plaats zou aan de regering van West-Duitsland vrywel volledige onafhankeiykheld worden gegeven op het punt van de buitenlandse politiek èn de binnenlandse aan gelegenheden. Voorts zouden de huidige Hoge Commissarissen worden ver vangen door ambassadeurs en ten slotte zou de Westelijke status dor be zettingstroepen worden gewijzigd in die van defensiestrydkrachten. Vrydag hebben de ministers een officieel communiqué gepubliceerd, waarin de richtlijnen aan de Westelijke Hoge Commissie voor haar onder handelingen met de Westduitse regering worden aangegeven. Deze richtlijnen zijn: 1) Het opnemen van West-Duitsland op basis van gelijkheid in de Europe se gemeenschap, welke deel uitmaakt van de Atlantische organisatie. 2) Het beëindigen van het bezet tingsbestuur en de macht van de Westelijke geallieerden om in West- Dé wolkbreuk boven Goes zette Woensdagavond in de stad verscheidene straten volkomen blank en het water drong in vele huizen binnen. Boven staande foto geeft een beeld van de Wyngaardstraathoek Agnesgang. duitse binnenlandse aangelegenheden in te grijpen. 3) Het behouden van zekere bijzon dere rechten door de Westelijke ge allieerden ten aanzien van hun in West-Duitsland gelegerde strijdkrach ten. 4) De huidige regeling zal voorlo pig zijn, „totdat een vredesregeling met een Verenigd Duitsland mogelijk wordt". Het communiqué zegt ten aanzien van dit laatste punt, dat de verdeling van Duitsland het sluiten van een Srmanente regeling op het ogenblik de weg staat, „Deze verdeling en het veiligheidsprobleem, waar tegen over de Westduitse federale republiek zich ziet geplaatst, verplichten de ge allieerden om in het algemeen belang zekere bijzondere rechten te behou den, doch slechts voor zover deze be trekking hebben op het verblijf van Westelijke geallieerde troepen in West-Duitsland en de bescherming en de veiligheid van deze troepen, als ook ten aanzien van kwesties betref fende Berlijn en Duitsland als geheel waaronder de eventuele vredesrege ling en een vreedzame eenwording van Duitsland". OOSTENRIJKSE VREDES VERDRAG. Voorts wordt melding gemaakt van de door de ministers gevoerde bespre kingen over het Oostenrijkse vredes verdrag, voorstellen ter herziening van het Italiaanse vredesverdrag en economische vraagstukken van de NATO. Over deze onderwerpen werden geen formele overeenkomsten be kendgemaakt Wel wordt gezegd, dat De moord in het Utrechtse huis van bewaring. MINISTER VAN JUSTITIE ANTWOORDT KAMERLID. Op vragen van hel Tweede Kamer lid. Jonkvrouwe Wttewaall van Stoet wegen (C. H.) in verband met het om het leven brengen van een gede tineerde in de nacht van 18 op 19 Juli in het Utrechtse Huis van Be waring, heeft de minister van Justitie schriftelijk o.m. het volgende geant woord: De vermoedelijke dader van dit be treurenswaardig Jeit is op 6 Juli in bovengenoemd Huis van Bewaring opgesloten, teneinde in de psychiatri sche observatiekliniek van het ge- Vahgeniswezen geobserveerd tc wor den. Wegens plaatsgebrek kon deze gedetineerde niet dadelijk in de kli niek ondergebracht worden en werd daarom samen met het slachtoffer in één cel in het Huis van Bewaring op gesloten. De directies van de sirafgcstichten streven er zoveel mogelijk naar gede tineerden afzonderlijk in een cel on der te brengen. De minister is gaarne bereid de directies der strafgestich- ten nader te instrueren, dat, indien door plaatselijke omstandigheden on vermijdelijk 2 gedetineerden in een cel moeten worden ondergebracht, zulks niet dient te geschieden dan na een nauwkeurige selectie en een diep gaand onderzoek naar de anteceden ten der betrokken gedetineerden. Rode infiltraties in Ambonese woonoorden. In verschillende Ambonese woon oorden in Noord-Holland zyn ver scheidene infiltraties van communis ten geconstateerd, waartegen de be volking der woonoorden krachtig stelling wil nemen, aldus een bericht van het bestuur der Commissie Rechtspositie Ambonese Militairen en Schepelingen. Kofferindustrie staat voor een catastrophe. De Nederlandse lederwarenindustrie zet zich thans met de moed der wan hoop schrap tegen de Duitse fabri kanten, die de na-oorlogse opbloei van deze industrie weer trachten te druk ken. De prijzenpolitiek van deze fa brikanten dreigt min of meer voor de koffer branche een catastrophe te wor den. aldus verneemt „De Telegraaf". Een groot percentage van het per soneel in deze industrie is of wordt ontslagen. De Nederlandse kofferfa brikanten beschuldigen de Duitsers, dat zij het handelsverdrag saboteren en de Nederlandse markt willen her overen met unfaire middelen en dum ping-prijzen. Baby in een wagen opgesloten. Een baby, die Donderdag bij het Leidse Veer te Utrecht op onverant woordelijke wijze door de ouders in een auto was achtergelaten, is door een wijkverpleegster meegenomen, nadat het portier van de wagen door de politie werd geforceerd, aldus weet „De Telegraaf" te melden. Een paar jongens hadden een baby horen schreien en waren daarna met de wagen aan het „wiegen" gegaan om de baby stil te krijgen. Een agent wilde hen tot de orde roepen, maar de jongens maakten hem op de aan wezigheid van de baby attent Toen de ouders niet kwamen opdagen, heeft de politie de wagen opengebroken. de ministers besloten hebben een „nieuwe en resolute poging" te laten doen op de byeenkomsten van de plaatsvervangers ter voorbereiding van een Oostenrijks vredesverdrag om zo spoedig mogelijk een dergelijk verdrag tot stand te brengen. KOREA. Aangaande de Koreaanse oorlog wordt in het communiqué gezegd, dat de ministers ondanks het feit, dat zy de ernst van de wereldsituatie erken nen. toch vaste grond aanwezig ach ten voor „vertrouwen in de groeiende kracht en eenheid van de vrije we reld." FRANS DEMENTL In een communiqué van het Franse ministerie van buitenlandse zaken worden de berichten uit Washington, als zou minister Schuman ingestemd hebben met onmiddellyke recrutering van Duitse contingenten voor het Europees leger onder controle van de organisatie van het Atlantische Pact, „met overeenkomstig de waarheid" genoemd. De onmiddellyke recrutering, zo zegt het communiqué verder, was door geen der deelnemers aan de con ferentie verzocht. Frankryk had er in toegestemd, dat de recrutering van Duitsland on der auspiciën van het hoofdkwartier van generaal Eisenhower zou mogen beginnen, zodra een verdrag omtrent het Europese leger was getekend. Het wereldgebeuren Arbeidsonrust in Frankrijk De heer PI éven gaat door als te zjjn de entgc Franse politicus, die in staat ts de scherven van het ver deelde politieke leven althans nog enigszins aan elkaar te ltymen. Als linkse liberaal heeft hy het vertrou wen van de socialisten, terwfyl zijn vroegere sympathieën voor generaal De Gaulle ook een band met de uiterst rechtse R. P. F. scheppen. Dit neemt niet weg dat de rege ring Pléven ook een aantal maat regelen genomen heeft, die door practisch Iedereen in Frankryk ver worpen worden. Wy lazen in geen enkele Paryse krant een goed woord voor deze nieuwe maatregelen, die alleen maar ten gevolge zullen heb ben, dat het economische en sociale leven in Frankryk nog verder in de knoop komt. De vakbonden hadden voor de of ficiële vaststelling van het minimum loon een bedrag, dat overeenkomt met 250 gulden per maand gevraagd. Dit W8S op zichzelf een reaeiyke eis. aangezien er in een land als Frankrijk, dat zo ryk is en econo misch zo gezond, eigenlyk geen men sen mochten zyn die met minder dan 250 gulden per maand moesten rond komen. Maar in de huidige omstan digheden was het vrijwel "onmogelijk dat minimumloon ineens met 75 per maand te verhogen. De regering zocht dus naar een middenweg. Het nieuwe minimumloon mocht immers niet onmiddellijk tot gevolg hebben dAt alle prijzen verhoogd zouden worden.Daarom werd besloten dat het laagste loon in Frankryk wette lijk niet op 250 gulden maar op 218 gulden werd bepaald. Het onmiddellyke resultaat ls ge weest een algemene ontevredenheid by alle Franse arbeiders. De vak bonden dreigen met een nieuwe golf van sociale onrust. De regering ant woordt hierop: Wij hebben alleen maar het minimum loon vastgesteld. Het Ls de taak van de vakbonden nu met de patroons de strijd te gaan aanbinden voor de hoogst mogelyke lonen in ieder bedrijf. Ware het nu hier by gebleven, dan zou er tenminste een stap voor uit zyn gezet op de weg naar een betere verdeling van de Franse ryk- dommen ook onder de minst be voordeelde lagen van het volk. Maar de regering heeft tevens een hele reeks van prijsverhogingen bekend gemaakt, die die loonsverhogingen practisch te niet zullen doen. De socialisten, die tot nu toe toch dapper meegeroeid hebben in het regeringsschuitje, maar die nu geen vertegenwoordigers in het kabinet Pléven hebben, protesteerden hevig dat er wel 15 milliard francs ge vonden kunnen worden om de katho lieke scholen tc steunen, maar dat er geen geld genoeg is om de lonen te verhogen. Zelfs de invloedryke Figaro, die de regering meestal door dik en dun volgt, schryft dat de nieu we maatregelen weinig zin hebben. Alleen een verhoging van de pro ductiviteit zal in staat zyn de ar beidersklasse een beter bestaan te verschaffen. Op al deze critiek heeft de heer Pléven geantwoord, dat hij na de prysverhogingen zich nu zeer ernstig gaat bezighouden met een hele reeks prijsverlagingen. De internationale grondstoffenprjjzen zakken en tot nu toe hebben daarvan alleen nog maai de fabrikanten geprofiteerd. De re- fering zal er nu voor gaan zorgen, at die-verlagingen doorbrekend zul len worden in het eindproduct. Voor het behoud van de arbeids- vrede in Frankryk en geheel West- Europa is het te hopen, dat Pléven en zyn regering dit voornemen in derdaad tot een succesvolle uitvoe ring zullen weten te brengen. Staking in textielfabriek uitgebroken. Bij oen textielfabriek te Almelo is een staking uitgebroken, welke het gehele bedrijf dreigt stil te leggen. Een vijftigtal meisjes (tariefwerksters) heeft geen genoegen met een z.g. rechttrekken van het tarief, waartoe de directie is overgegaan. Door de staking van de meisjes is een afdeling ontwricht met als gevolg, dat deze nog ongeveer 50 arbeiders zonder werk komen. Indien de staking van genoemde meisjes langer aanhoudt. dreigt het gehele bedrijf te worden stilgelegd, waardoor 500 arbeiders op straat komen. Spori Pick-upjes De BBC heeft zich bezondigd aan een overtreding ten opzichte van de be palingen tegenover de International Boxingclub. De Britse radio-omroep heeft nl. in de vroege ochtenduren van Don derdag toch een verslag uitgezonden van het gevecht Turpin—Robinson. Het Be stuur van de I.B.C. voegde hieraan toe, dat de leiding van de BBC tevoren er op was gewezen, dat zU tot een dergelijke reportage niet was gerechtigd. De Roosendaalse Rome-tippelaar. Huub Heitzer. tippelt momenteel door de Zwitserse Alpen en dalen. In Frankrijk en Zwitserland had Huub. wat men noemt een „reuze pers". Het ligt ln het voor nemen van Heitzer een bezoek aan ce Paus te brengen. De Halsterse athleet A. v. d. Zanöe. lid van Olympia "47. Is gekozen in de Nederlandse ploeg, die op 23 September aan de grote Marathon te Wetzlar deel neemt. Maandag 1 October a s. zal de Ne derlandse xniddengewicht Jan de Bruin boksen in een wedstrijd over 10 ronden tegen de Engelsman Dick Langley. De bekende oud-zesdagenrijder Cor Wals, die in de oorlogsjaren het uniform van de SS aantrok en aan het Oostfront heeft gevochten, is weer vrij en gaat weer in training. s Zaterdag beginnen de voorwedstrij den voor het Europese kampioenschap volleybal te Parijs, waarsarr ook Neder land deelneemt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 5