NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden PREDIKBEURTEN MARKTBERICHTEN WALCHEREN Chinese troepen rukken Lhasa binnen ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1951. PROVINCIALE ZBEUWSt COORANT 7 Rechtbank Middelburg. HOGER BEROEP-ZAKEN. Voor de Arrondissementsrechtbank te Middelburg; stond Vrydag terécht de veesnijder M. P. L. uit Moerbeke (B.), dié in hoger beroep was gegaan tegen een vonnis van de Kantonrech ter te Oostburg, die hem tot 6 of 3 dagen had veroordeeld wegens onge oorloofde^ uitoefening van de vee-art- senykunae. L. had biggen geopereerd. Hij verklaarde thans, dat men in Bel. gië geen vergunning nodig heeft om het beroep van veesnfider uit te oefe nen. Sinds 1936 opereert hij ook in Nederland. Hfl haa nimmer gehoord, dat hij daarvoor toestemming moest hebben, doch inmiddels had hy een vergunning aangevraagd. De officier van justitie vroeg bevestiging van het vonnis van de Kantonrechter. De schipper J. C. te Brussel had beroep aangetekend tegen een vonnis van de Terneuzense kantonrechter die hem tot 50 of 30 dagen had ver oordeeld omdat hg een boegklipanker over de bodem van het kanaal van Gent naar Terneuzen had laten sle pen binnen 100 meter-uit een plaats, waar een kabel lag. Ook in deze zaak vroeg de officier bevestiging van het beroepen vonnis. Hetzelfde geschiedde ten aanzien van het vonnis, dat de kantonrechter te Oostburg de ingenieur J. H. B. B. uit ParHs had opgelegd. Hö' was ver oordeeld tot 15 of 10 dagen, omdat hy als bestuurder van een auto te Breskens het verkeer ih. gevaar had gebracht. B. tekende beroep aan, maar liet, overigens begrijpelijk, ge zien de afstand, verstek gaan. Wegens overtreding van het We genverkeersreglement werd de lok- kenveredèlaar F. M. uit Kemseke (B.) door de kantonrechter te Ter- neuzen veroordeeld tot 1 30 of 15 da gen. Hij zou een botsing hebben ver oorzaakt, waarby een bus zwaar be schadigd werd. M-, die drie getuigen décharge had meegebracht, ver klaarde in hoger beroep zich niet schuldig te voelen. Niettemin vond de officier aanleiding om bevestiging van het vonnis te vragen. Vliaingen „Gemeenschappelijk Belang". De woningbouwvereniging „Ge meenschappelijk Belang" hield te Vlissingen haar jaarlijkse ledenver gadering. Na opening door de voorzitter werd door de secretaris, de heer W. de Ridder, het jaarverslag uitge bracht, waaaan wij het volgende ontlenen: In het afgelopen jaar kwamen 33 duplex- en 12 simplex-woningen klaar, welk in een grote behoefte voorzagen. By de 111 montage-wo ningen werden de blnnen-tuinen ver kaveld in 88 perceeltjes, welke alle direct in pacht werden gegeven. De aangèbrachte afwatering function- neert goed. Aan het fonds „Onderhoud" werden zware eisen gesteld, daar de gevol gen van de inundatie zich nog steeds sterk doen gevoelen. Daardoor moet veel achterwege blijven, wat door het bestuur gaarne zou worden tot stand gebracht. De bydrage in het onderhoudsfonds zal belangrijk moe ten worden opgevoerd. Vooral de woningen Tuinstadplan 1917 zijn een zorgenkind. Er zijn nu proeven ge nomen tot verbetering, doch het re sultaat moet nog worden afgewacht Op de lijst van gegadigden tot het verkrygen van een woning der vereniging staan niet minder dan 485 personen. Het bestuur werd door de vergade ring gemachtigd tot het aangaan van geldleningen voor de aankoop van grond en het bouwen van 36 wonin gen tot een bedrag van f 445.000. Het bestuur heeft nog meer plan nen ontworpen voor de bouw van ar beiderswoningen, doch het wachten is op de verstrekking van bouwvolu me. ^{Ttiuplex-woningen zyn dit jaar in huur gegeven en 19 zyn nog ui aanbouw, waarvan 11 binnenkort ge reed komen. Tot voorzitter werd herkozen de heer J. Marijs, tot bestuursleden de heren W. L. de Bree en W. de Ridder en tot commissaris de heer B. de Rid der. Na geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter daarna de vergadering. PASCAL, REKENDE VOOR DE AMBTEN AREN VAN „DE SCHELDE". Met een verbluffende snelheid, waartegen zelfs de meest perfect werkende rekenmachine niet op kon, heeft het bekende rekenwonder Pas cal' gisteravond in gebouw „Unitas" te Vlissingen voor de vereniging van ambtenaren der Koninkiyke Mij. „De Schelde" de meest ingewikkelde be rekeningen uitgevoerd. Getallen van veertien cijfers met elkaar vermenig vuldigen vormde voor de fenomenale rekenaar een peuleschilletje en machtsverheffingen tot boven de tien leverden de man, die op zyn veertien de jaar de logarithmentafels al uit zijn hoofd kende, geen hoofdbrekens op. Na de pauze vertelde de heer Pas cal, hoe hij op de Snelste manier tot de uitkomsten kwam. Men kon wel de methode nagaan, maar de klasse van Pascal ligt toch in de snelheid, waatrmee hij de rekenkundige proble men oplost Daarbn beschikt hij over eep fabelachtig geheugen wat getal len betreft. De ambtenaren hebben een genoe glijke avond gehad, maar dat de heer Pascal aan het eind van de avond een concurrent er by gekregen heeft, valt toch te betwijfelen. AANRIJDING. Vrijdagmiddag kwam in de Paul Krugerstraat te Vlissingen een perso nenauto in aanrijding met een andere personenauto. Een der wagens wilde bij de' garage een zijstraat inrijden en had de richtingaanwijzer uitgesto ken. De daarachter rijdende auto wil de reeds aan de rechterkant passeren, toen de bestuurder van de voorste wagen van gedachte veranderde en rechtuit reed. Hierdoor ontstond een kleine botsing met slechts geringe materiële schade. SLOT VAN DE ONTGROENING ZEEVAARTSCHOLIEREN. Als slot van de ontgroening van de nieuwe scholieren van de „De Ruy terschool" te Vlissingen zal vanmid dag het Neptunusfeest worden gehou den. Om twee uur vertrekt van de Leemventrap een optocht door de Badhuisstraat naar het haventje van Meyer, waar de zeegod Neptunus mei zijn helper zullen worden begroet. Neptunus zal daar plaats nemen op een wagen, die door de stad wordt gereden. Op die wagen zit ook de „keizer", degene, die in de afgelopen week de meeste handtekeningen van tweedejaars heeft verzameld. Deze wagen wordt gevolgd door het ont- groeningseomitéde groentjes en de, tweedejaars. Tot slot zullen alle groentjes worden gedoopt. GESLAAGD. Voor het staatsexamen ziekenverple ging A slaagden te Vlissingen in het St. Joseph-ziekenhuis de Eei-w. zuster Perpetua en de dames M. Baltus, S. de Koning en J. de Waard. Middelburg .HANDELSBELANG" VERGADERT. De vereniging „Handelsbelang" te Middelburg noudt op 26 September een ledenvergadering. Pan zal de vraag of het aanbeveling verdient het tijdstip van verplichte winkelsluiting te wyzigen aan de orde komen, even als het resultaat van de door het be stuur ingestelde enquête, waarvan wy dezer dagen de uitslag meldden. CLAXON LAG VERSTOMD OP STRAAT De Commissaris van Politie te Middel-, burg maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden zijn aangegeven in het tijd vak van 5 tot en -met 11 September de volgende voorwerpenKinderportemon- naie met. inhoud, zwart zadeldekje, wit kinderschoentje, motor zadeldek, huis sleutel, rode haarstr., insigne van Medio- biirguiti, zwart'gelakt herenrijwiel, taal boekje, snoer imitatieparels. vulpen, rood kindertasje, blauwe zwembroek- en linker zwart kinderschoentje. Bij particulieren zijn de volgende voor werpen in bewaring (adressen bureau v. politie) Paar witte gymnastiekschoenen, plastic ceintuur (wit), speldje opschrift „Texel", zwarte vulpen, honden penning no. 00397, bruine portefeuille met foto's, zilveren armband met 3 knoopjes, kom pas, sleutel no. B 5, ijzeren gewicht van 1 kilogram. 2 zwarte regenpijpen, sier- duif, claxon, bruine herenportemonnaie, glas. van armbandhorloge, ring met 8 sleutels, bruine actetas, anodeblok, blau we werkjas, blauwe steen uit ring, brui ne herenhoed, bruine herenportemonnaie, kinderlasje, doublé broche. 8-tonige be nen fluit, Ijzerzaag, speelgoedmattenklop per, zakdoek, jonge poes, uitlaatpijp van hulpmotor, ring met 3 sleutels, wit kin dertasje. gummi regenkapje, blauwe zwembroek met handdoek en zeem. -Ov-Bn-W-^Souburg- Z T.B.C. ONDERZOEK Volgende week wordt te Souburg begonnen met het bevolkingsonder zoek op t.b.c. De gemeentè is' daar voor in wijken verdeeld waar enkele mensen zijn aangezocht om de inge zetenen tè wy'zen op het grote be lang van dit onderzoek voor de volks gezondheid. Voor minder draagkrach- tigen is een regeling getroffen. Door de moderne apparaten is het mogelijk zeer snel een röntgenfoto te maken en voor het onderzoek be hoeft men zich niet geheel te ontkle- den.Mogen de Souburgers blijk geven dit onderzoek door deze vereniging op prijs te'stellen, door algemene op komst! GESLAAGDE LAMPIONOPTOCHT. Vele Souburgsekinderen namen Vrijdagavond deel aan de door de Oranjevereniging georganiseerde lampionoptocht door het dorp. In de vrolyke stoet bevonden zich de mu ziekvereniging „Vlijt en Volharding" en de signaalafdeling van de gymnas tiekvereniging „Astrow", die voor opgewekte klanken zorgden. Mede dank zij het mooie weer was er een grote belangstelling voor deze op tocht Vandaag worden de. feestelijkheden voortgezet. Om 8 uur begint de ring- rydery, waarby ondermeer gestreden wordt om de beker van de S.O.V. Van 2 tot 3 uur wordt een wielerwed strijd gehouden. Het parcours luidt: Zeewijkstraat start)Pieter Louwer- sestraat, Nieuwstraat, Braamstraat, Dijkstraat, Zeewijksingel (finish). De Soubiirgse brandweer zorgt voor een waterballet Verder vermeldt het pro gramma een korfbalwedstrijd en een lintenspel, uit te voeren door kinde ren van leden der buurtverenigingen. De muziekvereniging „Vlijt en Vol harding", het dameskoor „Con Amo- re" en het gemengd koor U.D.I. geven 's avonds concerten. Om 9.30 uur spreekt de burgemeester het slot woord, waarna de muziekvereniging nog een rondwandeling maakt en op straathoeken concerten geeft Koudekerke HOLLEND PAARD VERNIELDE BROMFIETS. Vrijdagochtend haalde J. v. d. V. të Koudekerke een' paard uit de wei. Hij leidde het dier niet aan een halster, doch fietste er naest, het paard aan de manen vasthoudend. Het paard sloeg, toen v. d. V. het op een gege ven ogenblik niet meer kon houden, op hol, waarbij het door verscheidene tuintjes rende, tenslotte weer op de weg uitkwam, waar een bromfiets berijder met fiets en al omver werd gelopen. De bromfiéts werd totaal vernield, de eigenaar De W. kwam er zonder ongelukken af. Na dit on geval vervolgde v. d. V. zijn weg met het paard, dat nu aan een halster werd vastgehouden, maar hij besteed de verder geen aandacht meer aan de vernielde bromfiets. De W. deed aan gifte .bij de politie. Arnemuiden LANTAARN STUKGEREDEN. De op de Westwal te Arnemuiden staande lantaarnpaal van de openba re' straatverlichting werd door een .vrachtwagen aangereden en vernield. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen, 13 Sept.: Cha teau Palmer van Antwerpen. Petsamo v. Zee. Ioannis Nomikos van Finland. Bri tish. Patience, van Antwerpen. Nato van Nationale Reserve oefende bij de Vlakebrug. Een aantal klassen van de Natio nale Reserve heeft Vrijdagavond on der leiding van kapitein Fassaert een gevechtsoefening gehouden bij de Vlakebrug op Zuid-Beveland. Het doel van de oefening was de manschappen vertrouwd te doen ra ken met het terrein bij de brug. De klasse Goes zou de brug verdedigen en de groepen van Baarland en Hans- weert zouden de brug aanvallen. Spe ciale opdracht was gegeven de brug zo onopvallend mogelijk te verdedi gen en aan te vallen, waarbij het sluipen voor de manschappen een grote rol speelde. In dit opzicht betekende het heldere maanlicht wel een belemmering, maar overigens is de oefening vlot verlopen en bleek ze uiterst leerzaam te zijn. Een verloren portemonnaie. Een arbeider, werkzaam aan de hoofdverkeersweg te Goes, verloor dezer dagen zijn portemonnaie, inhou dend een loonzakje en enig los geld, tot een gezamenlijk bedrag van ca. 50.Toen de politie een onderzoek instelde, bleek, dat de portemonnaie door een medearbeider, de straten maker P. uit Eindhoven, was gevonden. Deze had het geld ten eigen bate aangewend en de porte monnaie en het loonzakje ontler de tegels van het in aanleg zynde rywiel- pad verstopt. P. heeft tegenover de politie zyn oncollegiale daad bekend, waarna op zijn aanwyzingen, porte monnaie en loonzakje onder de te gels zijn teruggevonden. DE OESTER-EXPORT. - Vandaag zullen de eerste Zeeuwse oesters van dit seizoen naar Frank rijk en België worden uitgevoerd. hti. Laurens VERGADERING AFD. „VREDERUST". In de consistorie van de Geref. Kerk te St. Laurens werd Donderdagavond de jaarvergadering van de afd. „Vre derust" gehouden onder voorzitter schap van de heer S. Simonse. Het ledental bedraagt thans 15Ó. Tot afgevaardigden naar de jaarver gadering op 19 September werden be- noemd de heren J. W. Davidse, J. Hil- lebrand, Joh. Marinissen en S. Fran- cke. De heren S. Simonse en C. Ton werden als bestuurslid herkozen. Het hoofdbestuurslid, burgemees ter J. W. van 't Hoff deed medede lingen over de Stichting en beant woordde de gestelde vragen. Ds. C. Boon eindigde met dankzeg ging. Italico van Antwerpen. 14 Sept.: Fortuna van Antwerpen. Hummel van Zee. Vlissingen vertrokken. 13 Sept.: Cha teau Palmer naar Havanna. Petsamo n. La-Spezzia. Orinoco naar Valparaiso. Ion nis Nonikos naar Alexandrië. 14 Sept.: British Patience naar Falmouth. Italico naar Hampton Roads. Ryvarden naar Hampton Roads. Gepasseerd naar Antwerpen, 13 Sept.: Olive van Garston. Berend-N van Lon den. Larenberg van Huelva naar Sas van Gent. Ruja van Londen. Mary van Zee. Ena van Aruba naar Gent. Quo-Vadls van Shoreham. Westpolder van Lissabon. 14 Sept.: Tarakan van Amsterdam. Vlier van Rotterdam. Delft van Hamburg. Gepasseerd van Antwerpen, 13 Sept.: Nero naar Amsterdam. Arnoudspolder n. Rotterdam. 14 Sept.: Alblasserdïjk n. Ha vanna. Mira n. Rotterdam. Radio-Peking heeft Vrydag omge roepen. dat eenheden van het Chi nese communistische volksleger de Tibetaanse hoofdstad Lhasa zijn bin nengerukt. Mijnongeluk in België. Zeven mijnwerkers zes Italianen en één Belg zijn Vrijdagavond door een instorting in een mijn te Quaregnon, nabij Bergen, in België van de buitenwereld afgesneden. Het ongeluk geschiedde ruim zeshonderd meter onder de grond. Reddingsploe gen werken koortsachtig om de in- geslotenen, die zich achter een vijf tien meter dikke „muur" van steen kool bevinden, te bereiken. Om II uur waren de lijken van drie der ingesloten mijnwerkers geborgen Twee mijnwerkers, waarvan men weet, dat zij nog in leven zijn, waren nog niet bevrijd. Omtrent het lot van de twee overblijvenden is nog niets bekend. Hevige gevechten aan Oostelijk front in Korea. De verbonden troepen zijn Vrijdag langs vrijwel het gehele front in Ko rea langzaam verder gedrongen. He vige gevechten werden geleverd aan het Oostelijk front. De Noordelijken boden hier verbitterde tegenstand. Aan het centrale front, ten Noor- denv an Koemnwa schijnen de Noor delijken hun hoofdmacht te hebben teruggetrokken. Vliegtuigen van de verbondenen zetten hun aanvallen op en achter de frontlinie onophoudelijK voort. SCHAKEN. Om het kampioenschap van Zeeland. Aan de wedstrijden om het per soonlijk schaakkampioenschap v. Zeel. wordt deelgenomen door M. C. Quak- kelaar, A. Quakkelaar, drs- J. Schel- tens, I. S. Blok poel en J. L. Woud- stra, die een dubbelrondige competi tie spelen. Reeds werden er 16 van de 20 te speler, wedstrijden afgewerkt. Hier van moesten drie partijen worden af gebroken, zodat deze door arbitrage zullen moeten worden beslist. De uitslagen waren: J. ScheltensI. S. Blokpoel U—J. L. Woudstra— A. Quakkelaar 10; J. Scheltens J. L. Woudstra M. Quakke- laarI. S. Blokpoel 1—0; L S. Blok- poelJ. L. Woudstra 0—1; A. Quak kelaarJ. Scheltens 01; J. Schel tens—M. Quakkelaar 01; A. QuakkelaarI. S. Blokpoel 10; M. Quakkelaar—A. Quakkelaar 1—0; J. L. Woudstra—M. Quakkelaar 1—0. J. L. WoudstraL S. Blokpoel 10; I. S. Blokpoel—A. Quakkelaar 0—1; M. Quakkelaar—J. S. Woudstra afgel.; A. Quakkelaar—M. Quakkelaar afgA. QuakkelaarJ. L. Woud stra 1—0; L S. Blokpoel—J. Schel tens afg. De stand is nu: 1. J. L. Woudstra, m uit 7 (1 afg.)2. M. Quakke laar. 3 uit 6 (2 afg.); 3. A. Quakke laar, 3 uit 7 (1 afg.); J. Sukel- tens, 2 uit 5 (1 afg.)5. I. S. Blok poel, uit 7 (1 afg.). Laatstgenoemde Is dus definitief uitgeschakeld, maar de vier andere hebben nog een kans op de titel. WALCHEREN ZONDAG 16 SEPTEMBER 1951 Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. •Theunissen; Arnemuiden 10 en 6 de heer Hoogendoorn 2.30 ds. Don; Biggekerke 10 ds. Wltte- veen, 2 ds. Muller; Domburg 10 en 7 ds. v. Willenswaard; Gapinge 2 Richard; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Schol ten; Kleverskerke 10 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. v. Dyl, 2.30 ds. Enker; 10 Jeugdkerk; 't Zandt 10 ds. Enker, 7 ds. v. Dyl, 10.15 Jeugdkerk; Meliskerke 10 de heer Barnard, 2.30 ds. Wagener; Middel burg (Oostkerk) 10 ds. Visser, 7 ds. Don; (Concertzaal) 10 ds. v. Woerden; Nieuw- en St. Joosland 10 (H.D.) en 2.30 ds. Pynacker Hor dijk; Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. de Stoppelaar, 7 de heer Bar nard; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. de Boer; Ritthem 10 ds Muller, 2.30 ds. Witteveen; Seroos- kerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St Laurens 10 en 2.30 ds. Kalkman; Veere 2 ds. Otte; Vlissingen St. Ja- ds. Kloosterman; Engelse kerk 9.30 geen kerk voor jongeren; Ha vendorp 10 ds. Kloosterman; Noor derkapel 9.30 en 10.45 ds. Hartjes; Vrouwenpolder 10 ds. de Boer; West- kapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. Wagener; 2.30 de heer Barnard. Eglise Wallonne. Middelburg 10.15 dans l'Eglise mennonite monsieur le VEILING ZUID-BEVELAND. 14 September. Verpakt fruit. Ellisons Oranje A 36—37, B 35. Cox Oranje Pip pin A 4244. Fruit voor export: Bonne Louisse d' Avr. A 56.8057.10, BC 43.20—50, I 44.80— 51, II 23.80. Br. Hardy A 78.10, BC 68.10 —69.20, I 66.20—70.55, II 31.40. Will. Du- chesse A 39, BC 37.90, I 36.60—38.20, II 27.90. Maagdeperen I 36.20—37.10, II 17.50. Herzogin Elsa A 48.90, BC 46.80, I 38—42, II 20. Zigeunerin A 15.30, BC 15, I 12.20 —15, II 5.105.70. Transp. de Croncel A 23.40, BC 19.70, I 17.30—20.80, II 6.30— 6.60. Ellisons Oranje A 32—34.70, BC 30. H 15120. Jacq Lebel I 19—19.30, II 9. Manks Codlin A 22, BC 18, I 18—21, II 10. Pruimen: Reine Victoria 638. Abrl- koospruimen 6—36. Monaret 18—67. Ra demaker 16—45. Burbank Grant 1011. Catalonië 623. Gewone veiling. Triumph de Vienne 15 —78.80. Br. Lebrun 10—42. Spaanse wijn peer 26—29. Bonne Louisse d' Avr. 14 38. WilL Duchesse 14—19. Br. Hardy 16— 38. Zigeunerin 312. Manks Codlin 4 14. Ellisons Oranje 6—18. Transp. de Cronsel 3—11. James Grieve 17. Jacq Le bel 48. Cox Oranje Pippin 844. Kroet- appels 3—3.50. Franken thaler 68—85. 'Westfricia 4955. Groenten: Bloemkool 847. Komkom mers 8—12. Kropsla 2.50—11. Knolselde rij 8. Meloenen 20—44. Dubb. Princesse- bonen 2044. Rentegevers 27—50. Stok- snijbonen 2043. Pronkbonen 2231. Augurken 11—37. Tomaten 12—28. Uien 8 —13. Groene kool 6—13. Gele savoye kool 4. Rode kool 8—8. Witte kool 4. Andijvie 10—14. Kroten 11. Witlof 45—51. Prei 20. Veere GEZINSVERZORGING. De Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging op het platteland van Walcheren belegt Dinsdag 18 September a.s. te half 8 een vergadering in het raadhuis te Veere, waar mej. W. Westera, die belast is met de opbouw van dit werk op Walcheren, het doel van de stich ting zal toelichten. Er zal gelegen heid bestaan tot het stellen van vra gen. Het ligt in de bedoeling in deze vergadering te komen tot samenstel ling van een plaatselijke commissie, die adviezen zal geven, verzoeken zal behandelen en de maatschappelijke werksters zal steunen. VEILING KRABBENDIJKE. 14 September. Grote veiling: Allisons Orange A 38, B 35. C 32. huish. I grof 34.10. huish. I fijn 31.70, huish, n 17.40. Transp. de Croncel AA 24.40, A 22.10, B 20.10, C 16J20, huish. I grof 20, fijn 17. Cox Orange Pippin AAA 45.10, AA 46, A 45.40, grof I 42.60, verpakt Manks Codlin A 25.10, B 21.10, C 15.10, grof I 20, fijn I 16.10, huish. II 18.70. No tarisappel AA 26. A 22, B 16. C 9.90, huish. II 7. Beurré Hardy AA 7410 A 76.30, B 72.10, C 65, grof I 74. fijn I 70.10. huish. n 39.50, verpakt 71—78. Beurré Durondeau AA 65, BC 58, I 49.30, n 25. Bonne Louisse AA 62.10, A 56, B 48.90— 60, C 45.20. grof 1 51.10, fijn I 43.40— 43.70, huish. n 35.80, verpakt 53—60. Beur ré Lebrun A 47.80, B 45.50, C 45.90. huish. I 45.10. Herzogin Elza AA 46.40, A 46.50, B 45.10, C 40, huish. I 41.10. Triumph de Vienne A 76.20, B 73.10, C 65, huish. J 65.10, huish. II 45.40. Pitmaston Duchesse AA 33.50, A 33.10, B 31.90, C 27, huish. 1 30. Bramen 80.10. Kleine veiling: Reine Victoria 6—27. Abrikoospruim 318. Jefferson 24, Bon ne Louisse 11—64. Beurré Hardy 14—56. Pitmaston Duchesse 8—18. Triumph de Vienne 2842. Herzogin Elza 1420. Beurré Durondeau 11—25. Transp. de Croncel 516. Allisons Orange 1036. Manks Codlin 12—15. Cox Orange 5—30. Notarisappel 6—12. Druiven 79. VEILING BERGEN OP ZOOM. Bloemkool A 22-51, id. B 8—27, id. C 8—18. Stamboon dubbele prL-jcessen 32— 52. Staakprïncessen 40—52. Snijbonen 30 —53. Rode kool 12—16, Witto kool 4—3. Savoye kool 6—10. Andijvie 8—8. Sla p. 10 st. 20-55. Kroten 8—12. Prei 9—li. Komkommer 8—13. Natuur tomaten 12— 16, id, kas 13—28. Bospeen 8—15, Was- pcen 22—30. Spinazie 6—13. Spruiten 59. Appelen: Cox Orange 24—47. EU. Orange 39. Transp. de Cronsel 16—34. M. Codlin 18—25. Peren: Triumph de Vienne 47- 63. William Dus kin 19—32. B. de Louvain 33. Conference 23—27. Pruimen: Reine Victoria 19—48. Eierpruimen 33. Boere witte 58. Reine Claudes 45—56. GRAANBEURS LEEUWARDEN. 14 Sept.: Witte tarwe 19—23.75, rode tarwe 19—23.75, wintergerst 29—31.25. zo- mergerst 30—32, Mansholt 30—3250, witte haver 29—31, kleine groene erwten 33— 43 per 100 kg. Aardappelen: Borgers 9.50—10.—, Bin tjes grof 8.00—8.50, boven de maat 4.50 per 100 kg. Pasteur J. Risseeuw. Gereformeerde KerkArnemuiden 10 en 2.30 de. Veldhuyzen (Voorb. H.A.); Domburg 10 ds. Retel, 2.30 leesd.; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoel- stra; Grypskerke 10 en 2:30 ds. Gou- mare; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Appelo; Middelburg (Hofplein) 9.30 ds. Veldkamp, 2.30 ds. v. Oostrum; (Noorderkerfc) 9.30 ds. v. Oostrum, 5 ds. Veldkamp; (Lutherse Kerk) 7.15 de héér de Jonge; Oost- cn West Souburg 9.30 en 2.30 drs. v. d. Berg; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Roest; Se- rooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Vee re 10 en 2.30 ds. v. d. Schaaf; Vlis singen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrou wenpolder 10.45 en 4 ds. Stolte; Westkapelle 9.30 leesd., 2.30 ds. Re- tel. Geref. Kerk (Art. 31)Souburg 9.45 en 2.30 ds. v. Raai te; Vlissingen 8 en 4.45 ds. v. Raalte. Gereformeerde Gemeente: Aagte kerke: 9.80, 2 en 6 leesd.; Arnemui den 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rykse; Oostkapelle 10 én 2.30 leésdienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 Jeesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerk: Middel- delburg 10 en 3 ds. Zylema; Vlissin gen 9.30 en 5 ds. de Graaf, Ver. Vryziiinijr Hervormden: Mid delburg 7 dr. Samberg; Vlissingen geen dienst. Evangelisch Lutherse Gemeente: Middelburg 10.30 ds. Johannes; Vlis singen 9 as. Johannes. Doopsgezinde Gemeente: Middel burg geen dienst; Vlissingen 10 ds. de Boer. Hersteld Apostolische Zendingskerk: Vlissingen, Concordia: 10 en 5 de heer Schoonheim. Hersteld Apostolische Zendingsge meente: Vlissingen Bakkersgang 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10 heil- dienst, 4 Openl. Samenkomst, 7.30 Verloss. samenkomst; Vlissingen 10 heil. dienst, 3.30 Openi. Samenkomst, 7.30 Verloss. Samenk., o.l.v. Kapt. Ranselaar. Het Kruisleger: Middelburg, Lange Giststraat 13, 10 Wydingsdienst; 7.30 Evang. Samenkomst o.Hv. kapt. Haanstra; Vlissingen geen dienst. BILJARTEN België wint drielanden- tournooi. Dank zij -con prachtige overwin ning van Gabriels op de Ruijter en dank zij de nederlaag, die de Franse kampioen Lagache een tweede Ne derlander, dr. Kok. in het drieban- denspel toebracht, heelt België reeds het drielanden tournooi, waarmede de Nederlandse Biljartbond zijn 40-jarig bestaan viert, in Krasnapolaky te Amsterdam gewonnen. Met 11 gespeelde wedstrijden en met nog vijf partijen voor de boeg, hebben de Beigen reeds 20 punten be haald (van de 11 partijen wonnen aij er tot nu toe 10), terwijl Nederland maximaal nog slechts 18 punten kan behalen. De verdere uitslagen van vandaag luiden: Stand van de derde dag1 en winnaar van het tournooi: België 22 matchpnt uit 13 partijen. 2. Nederland 12 matchpnt. uit 14 par tijen. 3. Frankrijk 6 matchpnt. uit 13 partijen. ATHLETIEK ZEEUWSE ATHLETIEK- KAMPIOENSCHAPPEN. De G.A. en H.V. „Hellas" organi seert Zondag a.s. op de gem. sportter reinen te Goes het tweede gedeelte der Zeeuwse Athletiekkampioenschap- pen. Zoals bekend werd dit 12 Aug. wegens het ongunstige weer uitge steld. De meeste bekende Zeeuwse cracks nemen deel. zodat er ongetwijfeld op de verschillende nummers een aardige strijd te zien zal zijn. Vooral op de 200 ra. voor heren zal het spannen. G. de Pagter zal het niet makkelijk krijgen zyn titel op deze afstand te behouden. Becks en vooral Boogaard zullen het hem in geen geval cadeau doen. Op vérspringen doen Boogaard en Johannisse weinig voor elkaar on der. De 800 m. is de laatste jaren nog niet zo sterk bezet geweest en van de werpnummers valt weinig vooraf te zeggen. Bij de dames zal Nel Karelse het _a lange tijd weer eens op vérsprin gen proberen. Op kogelstoten dames zyn alle deelneemsters ongeveer van gelijke sterkte. Bij de junioren zal het vérspringen voor meisjes gaan tussen E. Wijgman (De Zeeuwen). W. Cysouw (Mar.) en R. Zweedijk (Hellas). Bij de jongens geven we P. Johan nisse een goede kans op de werp nummers en J. Jongste op het vér springen. Indien het weer zich nu eens van de goede zijde laat zien, kan het een geslaagde sportmiddag worden. ZONDAGSDIENST DOKTOREN By spoedgevallen is te Vlissingen te bereiken de heer A. J. van Kooten, •.D—o5. arts, Koudekerkse weg W 78, Tel ,c ,n 2525. Te Middelburg is te bereiken dé lieer C. F. Frumau, Groenmarkt 17, tel. 2635. Te Veere, Serooskerke en Oostkapelle is te bei-eiken de heer M. A. v. d. Sluijs, arts te Veere, tel. K 1181271. Te Zoutelande, Westka pelle en Koudekerke is te bereiken de heer L. Sloos. arts te Koudekerke, tel. K 1185—231. APOTHEKEN MissingenApotheek fa. v. Ocken- burgv. d. Kleinemulder, Singel 5, tel. 2730; Middelburg: Apotheek van Pienbroek, Markt 69, tel. 2134. VEILING „WALCHEREN». 14 September 1951. Groenten: Sla 11. Bloemkool A 17—54, ld. B 12—40. id. C 8—24. Snijbonen 20—60. Saxa's 50. Dub bele 2363. Stokprinces 4566. Andijvie 5—15, Spruiten 22—25. Prei 10—21. Sa voye kool 6—23. Rode kool 8—15. Witte kool 3—6. Postelein 7—22. Spinazie 5— 19. Kroten 15—19. Boskroot 1018. Bos peen 844. Bosrammenas 23. Bosradijs 23. Koolrapen 25. Augurken 3—59. Zilveruien 30—43. Komkommers A 8—13. id. B 8—11, id. C 8—9. Appels: Cox Orange 3043. Ellisons Orange 30—37. Trans, de Croncela 15— 23. James Grieve 1333. Zigeunerin 12 —31. Enkhuizer Aagt 11—15. Manks Cod lin 11—RL Appels val en kroet 8—10. Pruimen: Warwick Droper 29—53. Abri koospruim 2447. Burbank 6—24. Reine Victoria 6—48. Kirkes 47. Reine Claude d' Althann 60. Bramen 71. Peren: Triumph de Vienne 41—70. B. d' A man! is 4047. Bonne Louise d. Avr. 35-46. Calleboutspeer 16—23. Beurré Hardy 3156. William Duchesse 19—27. Kraaipeer 2327. Tomaten 12—37. Netmeloen 12—49. Sui- kermeloen 1339. Annanas meloen 10— 38, Druiven: Frankenthaler 73—95. All- cant 78—85. Aardappelen: Eersteling 9. Bintjes, bon ken 8—8.80. grote 8.70—8.90. Blauwe Ei genheimers 10. Koopmans Blauwe 11—13. 11—13. FILMS VAN PE WEEK Mrs Miniver keert terug. Do Minivers (The Miniver Story*) regie: H- C. Potter. Die lieve, goéde mevrouw Kay Miniver, die de Ame rikanen en Engelsen tydens de oorlog en óns in 194? in vervoering bracht, is teruggekeerd op het witte doek. Haar eerste film had een zó over weldigend succes, dat Hollywood niet kon nalaten een vervolg "te maken. Daarby zal het echter wel blijver- want in deze nieuwe rolprent sterft mrs Miniver; zij sterft op even nobe le wijze als zij leefde. De film toont de Miniver-familie na afloop van de oorlog. Er zijn vele moeilijkheden i.n het gezin op te lossen en daarby komt nog, dat mevrouw weet nog maar kort te leven te hebben, een feit, dat zy verborgen houdt voor haar man en kinderen, terwyl zy zich naar alle zö'den de ideale huismoeder toont. -De Minivers" heeft passages, welke te sentimenteel zijn om aan vaardbaar te zijn. doch het verhaal is soms ook inderdaad ontroerend, er is wat menseiyke humor en men waant zich niet in een onwerkelijke wereld. Greer Garson geeft weer rustig, ge voelvol spel te zien als mrs Miniver, Walter Pidgeon als haar man is een echte Britse huisvader en John Ho- diak, Leo Genn en Cathy O'Donell weren zich goed in de bijrollen. (Grandth., Goes, Alhambra, Vlissin gen). Het complot van het houten paard (The wooden horse) naar ds roman van Eric Williams; regie: Jack Lee. Beste film van de week is deze weer gave van de vermetelste ontsnap ping uit een krijgsgevangenkamp in de laatste wereldoorlog, toen drie Britse vliegofflcieren uit het beruch te kamp Stalag 3 wisten te ontko men door met onbegrypelijk geduld een tunnel naar buiten te graven. Zij gebruikten daarby een bijzondere list; een springpaard, dat by gym nastiek werd gebruikt, camoufleerde de graafwerkzaamheden. Het ver bijsterende avontuur is op. waarlijk voortreffelyke wijze verfilmd, zónder opsmuk, zónder gechargeerd spel. mét beheersing en mét die ver kwikkende, droge Engelse humor. Leo Genn, Davia Tomlinson, Antonv Steel en Lis Lowert in de hoofdrollen. (Electro Middelburg). Snelheidsduivels (The big wheel); regie: Edw. Ludwig. Mickey Roonev, het weerspannig knaapje uit „Jon gensstad", is volwassen geworden en vervult thans de rol van een branie achtige jongeman, die zich, tegen de wil van zyn moeder en zyn meisje in. opwerkt tot autocoureur. De film moet het vooral hebben van de auto speedway-opnamen, die inderdaad zeer sensationeel zijn (Schouwburg Middelburg) Tarzan's vlucht. (Tarzan escapes) regie: Rich. Thorpe. Deze wildernis film dateert uit 1938, maar men heeft haar opnieuw uitgebracht, omdat dit genre nimmer veroudert en altijd be langstelling heeft. Johnny Weismul- ler, die later do rol overdeed aan ze kere Lex Barker, speelt in deze film nog de aapmens; Maureen O1 Sulli van is de blanke vrouw Jane, die on gewild de aanleiding is van de fantas tische avonturen, welke men krijgt opgedist in Luxor, Vlissingen. Vijftig arbeiders varv een fabriek te Sesto San Fiovanni zqn na het nuttigen van de middagmaaltijd in de cantine 7:ck geworden. 45 arbeiders moesten in zorg wekkende toestand in het ziekenhuis op genomen worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 3