PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Dr. Adenauer; Een nieuwe phase in de geschiedenis van Duitse volk BILT Kantlijn Vandaag POOL LOSTE DODELIJK SCHOT OP EX-VERLOOFDE STAAT VOOR VELEN IDENTIEK MET BELASTINGBILJET DE VOORSPELT: 194e Jaargang - No 219 Dagblad ultgavo van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer Adj. W de Pagter Hoofdred G Ballintijn PL verv.: W. Leertouwer en H_ A BossbardL ABONNEMENTSPRIJS 37 ct per week f 155 p. kw Er p. p. t 4.80 pes fcw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 15 Sept. '51 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. p«r mm. Minimum p. advertentie f 3.— ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 2S cent meer. Giro nr 359300 P-Z.C. Middelburg. Bur Vlisslngen WalstT 58-80. tel 2353 4 lijnen <b.g.g 2861 of 2160) MTiurg Londense Kaai 29. tel 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63. teL 2475 (b.gg. 2228); Oostburg: Pr Mauritsstr. 12, teL 102; Terneuzen BrouweriJstr. 2; Zteritaee: N. Bogerdstr. C 160.teL26. „Vredescontract" met W.-Duitsland Emsenaren zongen: „Deutschland über alles De Westduitse Bondskanselier, dr. Adenauer, die momenteel in Bad Ems vertoeft, ontving Vrijdagavond het communiqué van de besprekingen te Washington, waarin bekend wordt gemaakt, dat de „Grote Drie" definitie ve overeenstemming hebben bereikt over de bepalingen van een „vredes contract", dat beoogt West-Dultsland op te nemen in het defensiestelsel van de Westelijke wereld en waarbij de deur wordt geopend voor een on afhankelijk Deutschland. (Voor het communiqué verwijzen wij naar pag 3 van dit blad). Duizenden Emsenaren vernamen het nieuws door omroepers die door het stadje trokken. Spontaan werd het „Duitsland über alles" ge zongen, waarbij de autoriteiten de derde strofe, de bevolking echter de omstreden eerste strofe inzetten. Dr. Adenauer, die de bevolking toesprak, noemde de beslissing van Washington een nieuwe phase in de geschiedenis van het Duitse volk. „Wij danken God, dat de beslissing zo is uitgevallen". De besluiten van de drie ministers, aldus vervolgde Adenauer, openen de deur voor nieuwe onderhandelingen, die het Duitse volk de werkelijke vrij heid teruggeven. „Wij moeten allen de gelofte afleg gen, dat wij met vereende krachten zullen samenwerken aan de toekomst van Duitsland en Europa. Alles wat wij tot dusverre in Duitsland hebben gedaan, had slechts een doel: de vre de te behouden voor ons volk en Eu ropa. Wanneer wij deze weg niet wa ren ingeslagen, zou onze vrijheid, die van onze kinderen en alles wat ons lief is, zijn weggenomen door het bar barendom uit Azië". GEEN ONDERSCHATTING VAN COMMUNISTISCH GEVAAR. Eerder op de dag had dr. Adenauer in een congres te Bad Ems van de in ternationale Bond van Christen-De mocraten het woord gevoerd en de De Waterleiding Maatschappij Midden Zeeland heeft onlangs de onteigeningsprocedure ingc- geleid ten behoeve van liet waterwin gebied langs de Zuid Westkust van Walcheren. Koudekerke en Biggeker- lce hebben reeds besloten tegen deze plannen bezwaren te berde te bren gen, maar er zullen ook van andere zijden ongetwijfeld krachtige protes ten weerklinken, omdat het hier gaat om een kwestie van veel meer dan al leen maar lokale betekenis. In het te onteigenen gebied is na melijk de complete bebouwing van het recreatiecentrum Dishoek gele gen. Een hotel, dat in 1939, passend in het uitbreidingsplan van Koudekerke, werd gebouwd en deze zomer een ge middelde bezetting had van 80 90 bedden, zal moeten worden afgebro ken. Twee café-restaurants, twee boerderijen, vijf zomerhuisjes, die die nen als dependance van een pension en vijf particuliere zomerhuisjes de len dit lot. Dit alles zal moeten wor den afgebroken enmag dan een paar honderd meter meer landin waarts weer worden opgebouwd. Dit laatste zal natuurlijk alleen geschieden, als de vergoedingen bij onteigening een dusdanige som bedragen, dat daarvoor gelijk waardige panden kunnen worden op getrokken. Dat zulks het geval zal zijn, zal wel niemand geloven. Het zou trouwens neer komen op een kapitaalverspilling, die weinig minder dan ergerlijk zou zijn, want... als men een strook ter lengte van slechts 400 meter van het waterwin gebied buiten de onteigening zou la ten vallen, behoeft er niets van Dis hoek afgebroken te worden en zou dit nieuwe recreatiecentrum zijn ontwik kelingsmogelijkheden volledig behou den! Het gaat dus om aan de ene kant: Dishoek van de kaart wegvagen en ons aan recreatiegebieden toch al niet overryke Zeeland willens en wetens weer een beetje armer maken, of vierhonderd meter waterwingebied prijs geven en daardoor Dishoek la ten bestaan met toekomstmogelijkhe den. Misschien zal men denken, dat de watervoorziening dan in gevaar zou komen. Dit is echter niet het geval. In de strook van 400 meter, waarom het hier gaat van het ruim 2800 meter lange waterwingebied, liggen 7 van de 35 bronnen. Zij bevinden zich in het waterarme, smalste deel van de duin- en vroonstrook. Zijn wij goed ingelicht, dan is het zeer wel moge lijk om verderop zeven nieuwe, rijke re bronnen aan te boren en Dishoek te sparen. - Dat Dishoek gespaard wordt, is een Zeeuws belang. Er komen regelmatig vaste pensiongasten, wier aantal zich van jaar tot jaar uit breidt. Er komen echter bovendien duizenden dagjesmensen, die een ver schijnsel zijn van het moderne touris me en diegoede klanten zijn van de Middelburgse en Vlissingse mid denstand. Zij komen uit Zeeland, uit Brabant, zij komen uit België. En zij zullen big ven komen, als Dishoek blijft bestaan. Welnu: het in de bedoelde 400 me ter strook gewonnen water is alleen nodig in uitzonderlijk droge zomers en als door oorlogsgeweld of rampen de watervoorziening vanuit Ossen- drecht buiten bedrijf zou komen. De bronnen in deze 400 me«gr strook zullen dus alleen dan niet ge- binnenlandse politieke toestand in Duitsland ter sprake gebracht. Dr. Adenauer zei, dat het communisti sche gevaar, ondanks het geringe aantal communisten, niet mocht wor den onderschat. Voorts waarschuwde hij tegen een overschatting van een nationaal-socialistische herleving in West-Duitsland. „Na 12 jaren nationaal-socialistische heerschappij zijn natuurlijk in Duits land nog nationaal-socialistische res ten aanwezig", «zeide hij. „Eerlijk ge zegd verwondert het my, dat zij niet aanzienlijk sterker zijn. Blijkbaar was het Duitse volk toch ln zyn over wegende meerderheid tegenstander van het nationaal-sociallsme". Met betrekking tot de in de laatste tijd gestichte soldatenbonden, sprak Adenauer de overtuiging uit, dat de in het buitenland bestaande vrees voor een herontwaken van het Duitse militairisme overdreven was. „Ik acht deze vrees, zeker op het ogen blik, doch ook voor de toekomst, on gegrond. Dat soldatenbonden ont staan, is op zich vanzelfsprekend. Zij bestaan in alle landen. In Duitsland gaat het er om, ervoor te zorgen, dat is het 100 jaar geleden, dat de door P. Soffers gebouwde parochiekerk van O.L. Vr. ten Hemelopneming te Aarden burg door mgr. Van Genk werd ingewijd; viert de bekende Duitse diligent prof. Bruno Walter, die in 1946 de Amerikaanse na tionaliteit verwierf, zijn 75e verjaardag. MORGÉN ...is het 250 jaar geleden, ex-koning Jacoubs II deze soldatenbonden zich plaatsen op de grondslag van de huidige staats vorm en dat zij niet afhankelijk wor den van politieke partijen". REACTIES. De reacties op de ministersconfe rentie te Washington waren Vrijdag avond kort weergegeven als volgt: Frankrijk: tevreden over feit, dat Engeland ten nauwste met de Euro pese gemeenschap wil samenwerken. Oostenrijk: Grote voldoening. Adenauer: een goed bericht. Vlce-kanseller Blücher: de Weste lijke geallieerden willen een goede ba sis scheppen voor de toekomstige re geling van de wederzijdse verhoudin gen. u dat Jacoubs II van Gvoot-Brittannië en Ierland, die door zijn Nederlandse schoonzoon stadhouder Willem HI van de troon was gestoten, te St. Germain in Frankrijk in ballingschap overleed. Engelsen hielden Nederlandse colonne 7 uur op Bij de oefening in West-Duitsland. Donderdagavond is een Nederland se colonne van 400 gemotoriseerde voertuigen, met zeven uur vertraging op haar legerplaatsen in de Britse zóne van Duitsland aangekomen. De oorzaak van deze aanzienlijke vertra ging lag in een Brits bevel, waarbij aan de Engelse colonnes voorrang werd verleend boven die uit Neder land- Toen de Nederlandse colonne om één uur in de middag bij het dorje Sulingen, 30 km. van het doel, was aangekomen, kreeg de Nederlandse commandant, overste Van Buuren, van de Engelse M. P. opdracht de hoofdweg te verlaten. Onmiddellijk gaven de Nederlanders aan dit bevel gehoor. Toen bleek, dat inmiddels de opmars van minstens drie volledige Engelse luchtdoelreginienten was be gonnen. Aan de Nederlanders werd te kennen gegeven het voorbijtrekken van deze troepen af te wachten. Dit duurde vele uren. Dit optreden van de Engelsen was de Nederlanders echter niet duidelijk en men verwacht, dat de Nederlandse legerleiding hierover nog wel het een en ander zal laten horen. De Duitse bevolking neemt de ma noeuvres zeer kalm op. Men zou bij na kunnen zeggen zouder interesse. Vandaag zullen de gevechten be ginnen. mist kunnen worden, als zich uitzon deringsgevallen voordoen. Terwille van deze kleine kans brengt men de toekomst van een waardevol recreatiecentrum in ge vaar en is men bereid om duizenden guldens te besteden, die nutteloos be steed zullen zgn. Ons dunkt, dat het dan beter is die 400 meter maar ongemoeid te laten. Protesten tegen de bestaande ont eigeningsplannen lijken ons allerminst misplaatst Zij zullen zeker niet uitblijven. Koningin bij viering 75-jarig landbouwonderwijs Jonge landbouwers naar industrie. Vrijdagmorgen is in de Stadsschouw burg te Wageningen de officiële her denkingsbijeenkomst gehouden in ver band met het 75-jarig jubileum van het Rijkslandbouwonderwijs. Er wa ren tal van hoge autoriteiten aanwe zig, o.m. de ministers Drees, Mansholt, Rutten en Peters. Des middags ver welkomde de rector-magnificus der school, prof. dr. H. J. C. Tendeloo. H.M. de Koningin in de Senaatskamer van de Rijkslandbonwhogeschool. Minister Mansholt voerde het woord in de officiële herdenkingsbijeenkomst. Hij herinnerde aan de periode van 1880, toen de eerste stekjes werden gezet van het landbouwonderwijs en gaf vervolgens een overzicht van de ontwikkeling van dat onderwijs. Ten slotte deelde de minister mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd, dr. J. S. Huizinga, president-curator van de Landbouwhogeschool te be vorderen tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau, zulks in verband met zijn verdiensten voor het land bouwonderwijs. NAAR EEN ANDER BEROEP. De directeur van het Landbouwon derwijs, de heer ir. N. van Vliet, die na minister Mansholt sprak, zeide o.m. dat de begrensde opname-capaciteit van de landbouwbedrijven voor vele jonge landbouwers betekent, dat zij naar andere beroepen zullen moeten overgaan. Een groot deel zal zijn toe komst moeten vinden in de industrie. Nijverheidsscholen zullen deze jonge ren moeten opvangen. Een samen werking tussen landbouw- en nijver heidsonderwijs zal nodig zijn. Nieuwe Britse ambassadeur in Moskou. WYSJINSKY SPRAK ANDERHALF UUR MET KELLY. De Sowjetrussische minister van buitenlandse zaken, Wysjinsky. heeft Vrijdag een onderhoud van anderhalf uur gehad met de Britse ambassa deur in Moskou sir Davind Kelly. Na afloop verklaarde sir David, dat de besprekingen in een zeer hartelijke sfeer waren verlopen en dat zij be trekking hadden op verscheidene aspecten der BritsRussische be trekkingen. De ambassadeur deelde verder me de. dat hij zijn post 22 September zal verlaten om naar Londen te vertrek ken. Sir Al vary Gascoigns zal sir Kelly opvolgen. Rechter voelde zich hoogst beledigd Een gerecht in Dachau heeft uitgemaakt, dat men in Duits land een bepaalde klasse men sen voor „opperste idioot" mag uitschelden, een andere klasse daarentegen niet. Een ambachtsman wilde voor het Dachause gerecht een me deburger aanklagen, omdat de ze hem een „opperste idioot" had genoemd. Maar de rechter wimpelde de zaak af en zei dat de belediging niet ernstig ge noeg was om er veel juridische drukte over te maken. De raadsman van de klager schreef daarop aan de rechter een brief, waarin hij de vraag stelde: „Houdt u het voor een kleine belediging, wanneer on dergetekende u op grond van dit besluit als een opperste idi oot zou aanduiden?" Inderdaad voelde de rechter zich daarop hoogst beledigd, dagvaarde de advocaat en liet hem veroorde len tot drie maanden gevange nisstraf. De motivering van het vonnis luidde, dat een beledi ging verschillend gewicht had al naar gelang van de sociale positie van de beledigde. Donderdag is te Deventer het 98ste Nederlands Landhuishoudkundig congres geopend. DRAMA TE BREDA Dader sloeg de hand aan zichzelf. In Breda heeft zich Vrijdagmiddag een drama afgespeeld, waabry de 21- jarigc mej. J. van S. door haar vroegere verloofde, de 38-jarige Pool G. door een revolverschot is vermoord. De dader sloeg daarna de hand aan zichzelf door een schot in de linkerslaap. Mej. van S. had enige tijd connectie j met de dader, die bij de bevrijding van de stad was ingekwartierd in het gezin van S„ maar zij had de relatie verbroken, zeer tegen de zin van de Pool, die alle mogelijke moeite deed om weer met het meisje in contact te komen. Vrijdagmiddag kwam hij via de keukendeur opnieuw praten over zijn verbroken verloving. De moeder van het meisje stond hem te woord en gaf hem te verstaan, dat haar doch ter er niet aan Racht de relatie met hem te hervatten. Daarop verliet hij de woning weer langs de achterzijde. Op dat moment kwam het meisje terug van haar ochtendwerkzaamhe den. De Pool, die haar bemerkte, trachtte een gesprek met haar te be ginnen. Toen het meisje daar niet op inging, greep hij zijn revolver, richt te die op haar en loste een schot, dat geen doel trof, ook een tweede schot Een aardige opname van het treintje, dat op het ogenblik in Goes een verbinding onderhoudt tussen alle punten, die in de feestverlichting z(jn opgenomen. Ex-kroonprins Ruprecht richt zich tot zijn „getrouwen". Voor het eerst sinds de omwen teling in 1918 heeft de ex-kroon prins Ruprecht van Beieren een op roep aan het Beierse volk gericht. Hg richt zich tot de monarchisten in alle partijen en politieke richtingen en dankt voor het gemeenschappe lijke streven van degenen, die trouw aan het vaderland en het koningshuis waren. Dit onzelfzuchtige en stand vastige streven bewijst, aldus de ex- kroonprins, dat brede kringen van het volk juist van het koninkrijk de „ware ordening, bovenpartijdige staatsleiding en echte democratie" verwachten. Tsjechisch protest tegen vliegverbod. Vrijdag heeft Tsjecho-Slowakije Amerika, Engeland en Frankrijk be schuldigd van „achterstellende en willekeurige maatregelen" tegen de Tsjechoslowaakse luchtvaart in West Europa. Notaris Quaedvlieg verblijft in Cherbourg Gemachtigden aangewezen Uit berichten blgkt dat de Neder landse notaris Quaedvlieg zich nog steeds aan boord bevindt van het jacht „President Robert". Het vaar tuig heeft ligplaats gekozen te Cher bourg. De bemanning zou het jacht verlaten hebben, omdat zij niet ac- coord ging met het soldij, dat haar de laatste maal werd uitbetaald. Inmiddels heeft de Officier van Justitie te Maastricht een schrijven van notaris Quaedvlieg uit Cherbourg ontvangen, waarin deze als zijn ge machtigden aanwijst: mr. Ch. van Oppen te Maastricht, J. L. Baas, ac countant te Maastricht en E. W. A. Schoenmaeckers te Meerssenma. Zoals bekend werd de notaris ge dagvaard om op 27 September a.s. voor de Arrondissementsrechtbank te Maastricht te verschijnen. De volmacht van de notaris heeft uitsluitend betrekking op het beheer van zijn privé-vermogen. miste. In paniek vluchtte het meisje naar het huls van haar buurman. Het raampje van de voordeur stond open, zodat zij gelegenheid had het slot aan de binnenkant open te trekken. G. zat haar echter kort op de hielen. Prac- tisch gelgk met het meisje stond hjj in de voordeur. Staande op de drem pel van de woning loste hij een derde schot, dat haar in het achterhoofd trof. Zij zakte stervend in elkaar en overleed kort daarna. De moordenaar richtte daarna het wapen op zichzelf en joeg zich een kogel door de linker slaap. Hij was op slag dood. Slachtoffer van schietpartij in Staten van Belgisch Brabant overleden. De 58-jarige M. H. van Laer, die Woensdag bij de schietpartij ln de Provinciale Staten van Belgisch Bra bant werd gewond, is Donderdag avond aan z{jn verwondingen overle den. Werkcommissie voor agrarische aangelegenheden. De minister van Economische Za ken heeft in overleg met de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening een werkcommissie voor agrarische aangelegenheden inge steld, waarvan prof. dr. J. Tinbergen voorzitter is en waarin verscheidene autoriteiten op agrarisch gebied zit ting hebben. Nieuwe cementfabriek: besparing voor f 10 millioen aan deviezen. Minister Albregts heeft Vrijdag een nieuwe cementfabriek van de E.N.C.I. te Maastricht in gebruik ge steld. Door deze uitbreiding zal Neder land voortaan geen cement meer uit het buitenland behoeven te betrekken, waardoor jaarlijks voor 10 millioen aan deviezen wordt bespaard. FANNY EENMAAL IN STAATSCOURANT Dr. C. Cruijs sprak te Middelburg over publieke belangstelling voor openbaar bestuur. „Het recht om te kiezen legt de plicht op om belang te stellen in het openbaar bestuur". Dit was de kern van het boeiend en vaak ook zeer geestig betoog, dat de b|j uitstek deskundige dr. C. Gruijs uit Utrecht gistermiddag in de ledenvergadering van de Nederlandse bond van ge meente-ambtenaren te Middelburg hield over het grote gebrek aan be langstelling van vele geregeerden voor het openbaar bestuur. Hij liet het daarby echter niet, maar overwoog tevens de mogelijkheden om deze interesse te activeren. Dr. Gruijs gaf een kort historisch overzicht van de totstandkoming der Nederlandse democratie en een even eens beknopte samenvatting van het wezen onzer staathuishouding. De re gering is er ten dienste van de thans en in de toekomst geregeerden en de belangstelling van de burgers voor het openbaar bestuur is dan ook in feite welbegrepen eigenbelang. Zeer velen missen echter deze belangstel ling; voor hen is de Staat identiek met het belastingbiljet en dat biljet veroorzaakt nachtmerries. Zulke lieden zijn onverbeterlijk, al dus de inleider. Wanneer men over reclasseren gaat denken, moet men begrijpen, dat zij het laatst aan de beurt moeten komen Indien het de overheid werkelijk ernst is met de activering van de be langstelling, dan dient zij zelf de han den uit de mouwen te steken. Vol gens dr. Gruijs kan vooral veel be reikt worden, wanneer de ambtena ren zich aan dit werk wijden, wan neer zij ook buiten eigen kring over het openbaar bestuur spreken. Een nauwere samenwerking met de pers is eveneens aanbevelenswaardig en zo zijn er nog vele andere mogelijk heden, bijvoorbeeld lezingen voor Volksuniversiteiten, organisatie van zgn. burgerdagen, het uitgeven van folders, enz. NIET HUIS AAN HUIS. Natuurlijk pleitte spreker er niet voor, dat de ambtenaren huis-aan-huis op de schel drukken en vragen of me neer of mevrouw nog iets van de overheid nodig heeft Wél hield hij een pleidooi voor een gedachtenwis- seling tussen hen en andere staats burgers. Grote politieke Belangstelling heeft ons volk nimmer gehad en men kan niet verwachten, dat het publiek zich zal verdiepen in de Staatscourant Verkoop in de kiosken en op de per rons zou weinig effect sorteren, want men vindt in de Staatscourant géén spannende feuilleton, géén hoofdarti kelen met of zonder ster van profes sor Romme en Fanny Blankers-Koen, de huisvrouw, sneller dan een hinde', heeft er maar éénmaal ingestaan: na melijk toen zij met haar hardlopen een onderscheiding had veroverd. Wü de overheid het publiek schriftelijke voorlichting voorschotelen, dan moet deze vóór alles eenvoudig en helder gesteld zijn. Dr. Gruijs besloot zijn lezing met op te merken, dat, naarmate de Staat hoe langer hoe meer in onze samen leving doordringt, het hoe langer hoe meer nodig wordt, dat het publiek be langstelling heeft voor de faites et gestes van de overheid. Die interesse moet gewekt worden, want van de kant der geregeerden is zij niet te verwachten. „Moge de ambtenaar het teken des tijds verstaan en zijn bij drage leveren, opdat de Staat worde tot een levende werkelijkheid", al dus spreker. Een zestal toehoorders maakte naar aanleiding van het referaat enige op merkingen. De voorzitter van de bond, burgemeester K. de Boer, zeide te vrezen, dat, wanneer men bewust of onbewust steeds verder gaat met de dure, niet in fyet algemeen belang zijnde centralisatie, de publieke be langstelling nog verder zal afnemen. 's Avonds verenigden de congres sisten zich aan 'n diner in het Schut tershof en woonden vervolgens een bijzonder gezellige, op hoog peil staande cabaretavond bij, welke ver zorgd werd door het Middelburgse amateurgezelschap „De Zuid-Wes ters". Vandaag wordt het congres be sloten met een trip naar Brugge. KORTE PREDICATIE Johannes 16 33. „In de we reld lijdt gij verdrukking, maar houdt moed. Ik heb de wereld overwonnen." Vele mensen hebben het moeilijk met de vraagWanneer God in Je zus Christus de boze machten van zonde, lijden en dood heeft over won nen, hoe is het dan toch mogelijk dat deze machten voortgaan met hun ver nietigend werk, alsof zij niet versla gen zijn? Onlangs las ik in een boek een voorbeeld, waarmee de schrijver dui delijk toil maken wat de bijbel ons hierover zegt. Het is als in de laatste wereld-oor log. Ook nadat de beslissing reeds gevallen was en wij wisten dat de bevrijding .spoedig" moest volgen, kwam er eerst toch nog een tijd van strijd, druk en benauwdheid. Voor Nederland b.v. kwam toen nog de moeilijkste periode: de „hongerwin ter". Daarna volgde pas Viclory-day, de dag waarop de bevochten over winning zich openbaarde. Maar V- day zou nooit gekomen zijn, wanneer de beslissing niet veel eerder al ge vallen was. Zo zegt de bijbel: Christus hééft door Zijn dood en opstanding de overwinning behaald. Hij heeft Gods Régime op aarde gevestigd. Maar Vic tory-day komt nog. De dagwaarop de door Christus behaalde zege open baar wordt, is nog niet aangebroken. Nog leven we onder de verdrukking van de vorst der duisternis. Deze verdrukking kan het ons benauwd maken. Christus echter hééft over wonnen. Daarom: houdt moed. Op Gods tijd zal de Overwinnings-dag zéker komen. Dan zal de dood niet meer zijn, noch rouw, noch ge ween, noch moeite zal er meer zijn, want de eerste dingen zijn voorbij gegaan." (Openbaring 21 4). Tenslotte: laten wij niet vergeten dat wij in deze tijd vóór Victory-day geroepen worden tot verzèt tegen de onrechtmatige tyrannie van de boze. God vraagt dat wij in alle verdruk king trouw blyi?en aan Zijn wettig gezag, aan Zijn Koningschap. En dat betekent de keuze. Want niemand kan twee heren dienen. W\j kunnen niet God dienen en de boze. God is Koning, of wij ons onderwerpen aan Zijn Koningschap of niet. Maar in Zijn liejde wil Hij dat we ons onder werpen. Hij wil ook ons op Zijn Over- winingsdag deel geven aan de vreug de van Zijn Rijk. O. Souburg. J. D. de Stoppelaar. AANWAKKERENDE WIND. Zwaar bewolkt met regen vooral in het Westen van het land. Aanwak kerende wind aanvankelijk uit Zuide lijke richting, later ruimend naar Zuid-West Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1