PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Honderden gemeente-ambtenaren congresseren in Middelburg Extra productie-toename van tien procent noodzakelijk 0£ BILT Kantlijn SCHUMAN: WEL DUITSERS. MAAR IN EEN EUROPEES LEGER Geen Benelux in Ottawa. H" Vandaag Aanmeldingsplicht voor defensie-industrieën Dean Acheson treedt niet af AMBONEES GEZIN KOST DE STAAT DIT JAAR 7000 GULDEN lS4e Jaargang - No 217 Dagblad uitgave van de flnna Provinciale Zeeuwae Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. AdJ. W. de Pagter. Hoofdred. G. BalllntÖn. PL verv.i W. Leertouwer en H. A. Boaehardt. ABONNEMENTSPRIJS 87 ct. per week t 4.55 p. kw. fr. p. p. f 4.80 per kw. Losse nummert 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISS1NGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 14 Sept. '51 ADVERTENTIEPRIJS 20 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 3.— lng. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regela) van 1—8 regels t 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 38 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C, Middelburg. Bur. VUsslngen Walstr 58—«0. teL 2355 4 HJnen (b.g.g. 2861 of 2160) MTrnrg Londense Kaal 23. teL 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 83. teL 2475 (b.g.g. 2228): Oostburg: Pr. MauriUstr. 12. teL 102; Temeuzen: BrouwerUstr. 2; Zierlkzee: N. Bogerdstr. C 160. tel. 28. MINISTER ALBREGTS TOT INDUSTRIËLEN Overheid zal effectieve concurrentie bevorderen Alleen door een extra productietoename van tien procent, welke in een periode van een tweetal jaren zou behoren te worden bereikt, kan Neder land gelijke tred houden met de voorgenomen productie-uitbreidingsplan nen van andere O.E.E.S.-Ianden. Want ondanks een gemiddelde jaarlijkse toeneming van de productiviteit van ongeveer iYs kampt Nederland nog steeds met een betalingsbalanstekort van iets minder dan een milliard gulden, een bedrag, dat ongeveer 5 van het nationale inkomen uitmaakt. Het Centraal Planbureau heeft thans berekend, dat voor de overbrugging hiervan een extra productietoename van tien procent noodzakelijk is. Aldus prof. dr. A. H. M. Albregts, minister zonder portefeuille, in zijn rede, welke hjj Donderdag hield tijdens een diner, dat werd aangeboden door de kring van Amsterdamse Industriëlen en de Amsterdamse Industrie vereniging ter gelegenheid van het bezoek van leden van de Eerste en Tweede Kamer aan Nederlandse industrieën. In het vervolg van zjjn rede betoog de de minister, dat van de regering, werkgevers en werknemers mag wor den geëist, dat alle aandacht wordt geschonken aan de opvoering van de productie en de export, omdat deze factoren op langere termijn bepalend zullen zijn voor het welvaartsniveau. Het beoogde doel kan enerzijds worden bereikt door een verdergaan de uitbreiding van het productie-po tentieel. De hiervoor benodigde in vesteringen moeten evenwel groot gezien gefinancierd worden uit het verschil tussen productie en con sumptie. Dit maakt het noodzakelijk, dat thans de tweede mogelijkheid van een productie-uitbreiding, n.l. de ver hoging van de productiviteit zo vol ledig mogelijk wordt benut. Een van de merkwaardigste ver schijnselen van onze tgd is en blijft toch eigenlijk, dat de overgrote meerderheid der mensen met een zekere trots verklaart „niet aan politiek te doen". Zij zien er geen been in om ontel bare uren aan een bridgetafeitje te verbeuzelen, of met een andere lief hebberij. Ze kankeren allergenoeg lijkst over het beleid van een rege ring, een provinciaal of - eert gemeen telijk bestuur. Maar ze steken geen vinger uit om zelf eens iets te presteren en te trachten de zaak beter te doen verlopen. Ze doen niet aan politiek. Zij nemen geen zitting in een gemeenteraad, noch in de Sta ten, noch in het parlement. Zij menen klaar te zijn, als ze eens in de vier jaar hun stem uitbrengen Nu is aan politiek doen waarlijk geen sinecure. Als een gemeen teraadslid zjjn taak behoorlijk wil vervullen, of een Statenlid, of een Kamerlid, dan heeft hij daarvoor meer uren nodig, dan er beschikbaar zijn. Velen proberen niet eens meer er dan maar van te maken wat er van te maken is. Men kan, zowel in de Kamer, als in de Staten en de gemeenteraden soms verbijsterende staaltjes van on wetendheid beluisteren met betrek- Icing tot een onderwerp, dat in behan deling is. Men moet bijvoorbeeld eens oplet ten, waarover de discussies in de ge noemde lichamen zeer dikwijls hande len. Niet over millioenen, niet over doeltreffende bezuinigingen en niet over de waarlijk grote kwesties, maar over de peuterdingetjes, die door iedereen worden gesnapt, en waarover men zo heerlijk van mening kan ver schillen. Uren blijft men aaar soms over bezig. Nauwelijks gaat het om honderdduizenden, of men zwijgt Daarom is er wel reden om aan dacht te schenken aan een plei dooi, dat de Nieuwe Rott. Crt. dezer dagen voerde voor een doelma tige scholing der adspirant-Kamerle- den, nu ons de uitbreiding van het aantal parlementariërs van 150 tot 225 boven het hoofd hangt. Het blad vreest (niet ten onrechte)dat de ge middelde kwaliteit van de Kamerle den er niet bepaald op vooruit zal gaan en betoogt, dat de politieke partijen nieuwe pailementariërs zul len moeten opfokken. Zij zullen een deel van de taak der zittende Kamer leden over moeten nemen, zij zullen er toe moeten bijdragen, dat de din gen, die het sterkst de aandacht ver dienen, ook inderdaad de meeste aan dacht zullen genieten. Zij zullen dat echter alleen kunnen doen, als zij een goede scholing on dergaan en voldoende kennis van za ken hebben, desnoods op een gespe cialiseerd gebied, om te begrijpen waar het om gaat en een gefundeerd oordeel te vellen. Daaraan ontbreekt helaas maar al te veel. Naar de mening van de minister dient de oplossing van het vraagstuk van de productiviteitsverhoging in de eerste plaats gezocht te worden In een verbetering van de organisatie op het gehele terrein van de produc tie, zomede in een verhoging van de arbeidsprestaties. In het licht van de nagestreefde Eroductiviteitsverhoging zal het over- eidsbeleid er zoveel mogelijk op ge richt dienèn te zijn een effectieve con currentie te bevorderen. PRESTATIEBELONING. Voor de bevordering van de pro ductiviteit is het beleid in zake lonen en andere arbeidsvoorwaarden even eens van grote betekenis. In regel matig overleg tussen overheid en be drijfsleven is het streven er op ge richt de elementen, die de productivi teit ten goede komen, te versterken. Onder deze elementen neemt de be vordering van prestatiebeloning een belangrijke plaats in. In de huidige omstandigheden achtte spreker dit doel in bevredigende mate bereikbaar, zonder de politiek van loo.nbeheersing thans prijs te geven. De rcgeringspolitick is gericht op verschillende doeleinden, die het noodzakelijk maken, dat de onder scheidene elementen van het beleid op harmonische wijze op elkaar worden afgestemd. Het is duidelijk, aldus de minister, dat het tot stand komen van een gro tere mate van efficiency, uitschake ling van productieve krachten kan betekenen. Dit heeft bepaalde conse quenties voor het investeringsbeleid, opdat zoveel mogelijk wordt bevor derd, dat uitschakeling wordt opge vangen door nieuwe werkgelegenheid. De minister zeide te verwachten binnen enkele weken een passende gelegenheid te vinden het overheids beleid op het gebied der productlvi- teitsbevordering uitvoeriger te be handelen. Koninklijke rijtoer op Prinsjesdag. Koningin Juliana zal op Prinsjes dag, na de opening van de Staten-Ge- neraal, een rijtoer door Den Haag maken. De Koningin zal ln een open calèche rijden, gevolgd door twee hof- rijtuigen en geëscorteerd door 18 rui ters van de Haagse politie. Zij ver trekt op 18 September om kwart voor vier 's middags van paleis Noordein de. De tocht zal drie kwartier duren. CONFERENTIE VAN GROTE DRIE Engeland maakt nog voorbehoud. De Franse minister van buitenlandse zaken, Schuman, heeft op ile minis tersconferentie te Washington verklaard, dat Frankrijk zich niet zal ver zetten tot een Duitse bijdrage voor de Noordatlantlsche verdediging. Deze moest echter opgenomen worden in het kader van een Europees leger, dat wil zeggen onder internationaal toezicht staan. Met de vorming van de eerste Duitse contingenten zou reeds voor de definitieve opbouw van het gehele ontworpen internationale verdedigingsstelsel begonnen kunnen worden. Schuman zette het Franse plan voor een Europees leger tot in bijzon derheden uiteen, waarna Acheson, de Amerikaanse minister van buiten landse zaken het Franse plan de bes te oplossing voor de Duitse verdedi- gingsbijdrage en voor talrijke andere vraagstukken in Europa noemde. Acheson steunde zonder voorbe houd de door Schuman naar voren gebrachte denkbeelden, maar Morri son, de Britse minister van buiten landse zaken, verklaarde, dat Enge land, alvorens definitief zijn stand punt te bepalen, de verzekering moest verkrijgen, dat het zijn plaats zal be houden, waarop het als bezettings macht en lid van de generale-staf- Minister v. d. Brink zal export mogelijkheden naar Amerika bestuderen. De Nederlandse en Belgische de legaties zullen tijdens de zitting van de Noord-Atlantische Raad, die van 15 tot en met 20 September in Otta wa wordt gehouden, niet gezamen lijk optreden. «Er zal weliswaar con tact zijn, doch de afgevaardigden van beide landen zullen geheel en al als afzonderlijke delegaties optre den. Dit verklaarde minister Staf op Schiphol kort voor zijn vertrek naar Ottawa. Met hem vertrok het grootste deel der Nederlandse dele gatie, o.w. prof. dr. J. R. M. van den Brink, minister van economische zaken en jhr. E. J. van Holthe, voorzitter van het comité van de verenigde chefs van staven. Prof. van den Brink deelde me de, dat het hoofdpunt van de be sprekingen zal liggen in de discus sie over de financieel-economische vraagstukken. Hijzelf zal na de con ferentie ln Ottawa nog enige tijd in New York verblijven, om nadere mogelijkheden te bestuderen voor de uitbreiding van onze export. m jebrek aan politieke belang stelling manifesteert zich overi gens niet alleen in Nederland. Het openbaart zich in geheel Europa. Moet men het zien als een ouder- domsverschijnsel Wij weten het niet. Wel weten wij, dat gebrek aan po litieke scholing een der ernstigste ge varen is, die de democratie bedreigen. Hitier dankte er zijn successen aan. Stalin plukt er nog steeds de rijpe vruchten van. Er is bij velen een nei- te constateren om al te gemak- jk de leiding van andere staten in de wereldpolitiek te aanvaarden. Terwijl toch juist het oude, aan aardse goederen arme, maar aan er varing rijke Ernfopa zulk een nuttige Invloed zou kunnen uitoefenen. is het 50 jaar geleden, dat William MacKinley, president van de Veren. Staten, bekend om zijn imperialistische poli tiek, werd vermoord; is het 60 laar geleden, dat de beroemde Nederlandse kerk- schilder Johannes Bosboom in Den Haag overleed. Nederland zal op contract 500 ton boier aan Canada leveren. troep recht heeft. Engeland wilde vooral niet, dat de herbewapening van Duitsland de voorrang zou krij gen op de bewapening der Europese geallieerden. Acheson bracht hierte gen in, dat deze vrees ongegrond is, daar de Amerikaanse materiële hulp voor het Europese leger en niet voor de verschillende staten apart be stemd is. Print Bernhard onthulde bevrijdingtmonument. Prins Bernhard heeft Donderdag voor het voormalig hotel „De We reld" te Wageningen een nationaal bevrijdingsmonument onthuld. De plechtigheid werd bijgewoond door vertegenwoordigers van de Canadese, Britse. Amerikaanse en Belgische le- Sers. alsmede de commandanten der 'ederlandse land- en zeestrijdkrach ten. Ook de generaal b.d. Winkelman was aanwezig. Het monument bestaat uit het bronzen beeld van een jongeling, met handen en hoofd ten hemel geneven. Onmiddellijk na de onthulling weer klonken de volksliederen van Neder land en Canada. De Canadese kolonel Johson, die die generaal Foulkes en de Canadese ambassadeur in Nederland de heer P. Dupuy, vertegenwoordigde, hield een toespraak, waarna de burgemees ter van Wageningen het beeld, na mens het gemeentebestuur, aanvaard de. Afrika-dag op Jaarbeurs. Op de Jaarbeurs te Utrecht werd Donderdag een zogenaamde Afrika- dag gehouden. Mr. B. J. Geveke betoogde in een rede, dat voor het nationaal welzijn het vergroten van de uitvoer naar Afrika om meer dan een reden nood zakelijk Is. De positie van de Neder landse betalingsbalans dwingt tot een verhoogde uitvoer van Neder landse producten. Mr. K. P. van der Mandele, voorzit ter van het Afrika-instituut. wees er op, dat de zichtbare export naar Afri ka thans 300 millioen gulden per jaar she tg een het achtvoudige is van Regering wil weten welke buitenlandse orders zij onderhanden hebben. Nederlandse industrieën, die voor de defensie werken, zullen binnenkort verplicht worden aan de regering mee te delen, welke buitenlandse orders zij onderhanden hebben. De regering heeft, doordat dergelijke orders van leveranciers tot afnemen tot stand ko men, van de voor het buitenland be stemde militaire productie in Neder land geen volledig overzicht. Door de ze aanmeldingsplicht zal men zich een nauwkeurig beeld van de toestand op dit gebied kunnen vormen. Dit is me- gedeeld door de heer Th. E. J. de Bie, commissaris voor de militaire produc tie, aan de Haagse correspondent van Belga. Nu beslist is dat Nederland 1500 mil lioen per jaar aan zijn defensie gaat uitgeven, komen de industrieën lang zamerhand op gang. Volgens de heer De Bie zullen zij in de loop van 1952 op volle toeren draaien. Onze defensie-productie ligt op het terrein van de telecommunicatiemid- delen (radio, radar), vuurleidingstoe stellen, meteorvliegtuigen (in samen werking met België), marinevaa?tui gen, kleding en kleine munitie. Wat de samenwerking met België en Lu xemburg op het gebied van de mili taire productie betreft, deelde de heer De Bie mede, dat bij verschillende Ne derlandse industrieën reeds orders van België en Luxemburg geplaatst wer den. Het driehonderd kilo wegende „bal letje" van met lood bekleed hout, dat binnenkort hoog boven Middel burg zal prijken, te weten boven op de kroon van de Lange Jan. „Zolang ik president ben", aldus Truman. President Truman hoeft Donderdag op een persconferentie verklaard, dat zo lang hij president is, Dean Ache son minister van buitenlandse zaken zal blijven. Op de vraag, hoe lang hij presi dent zou kunnen blijven, antwoordde Truman, dat hij deze functie wellicht nog wel enige tijd zou vervullen. Lachend wees hij suggesties van de hand. dat zijn woorden zouden kun nen worden uitgelegd als een aan duiding, dat hij het volgend jaar zou pogen opnieuw gekozen te worden. Daders van roofoverval op weduwe achter slot en grendel. Het is de rijkspolitie te Den Ham gelukt de daders van de roofoverval, vorige week gepleegd op de 79-jarige alleenwonende weduwe Kruithof op te sporen. Het zijn de 20-jarige A. H. uit Den Ham en de 18-jarige H. H. uit Vroomshoop. Na een langdurig verhoor hebben beide verdachten een volledige bekentenis afgelegd. GENERAAL-MAJOOR SCHOLTEN VERKLAART: Niet gebrand op betrekkingen in Nederland. De regeringscommissaris voor de Amboneae woonoorden, generaal ma joor P. Scholten, heeft verklaard, dat een Ambonees gezin de Staat dit jaar ongeveer zevenduizend gulden kost, exclusief de overtocht van Indo nesië naar Nederland. Voorts deelde de generaal mede, dat de regering niet wil, dat de Ambonezen een betrekking aanvaarden waardoor z\J ge dwongen zouden zijn 's nachts buiten de kampen te vertoeven. Hierdoor lm hun werkgelegenheid beperkt tot de naaste omgeving der kampen. In het algemeen zgn de Ambonezen niet erg gebrand op betrekkingen ln Ne derland, ten eerste, omdat z\j hierin niets zien voor de toekomst en ten tweede, omdat van hun salaris dan 60 wordt Ingehouden als vergoe ding voor de kosten van woning, voeding en kleding. Volgens de generaal mag er in dit verband wel eens op worden gewezen, dat de Nederlandse regering en dus het Nederlandse volk, zich zeer grote offers getroost voor de Ambonezen. Daarom is het in het geheel niet on redelijk, dat zij eventueel voor hun levensonderhoud betalen. Naast de kosten die de regering zich getroost, staan nog de particu liere oijdragen in de vorm van kle ding, het verschaffen van sport-uit- rusting enz. „Vooral de vereniging ..Oost en West" geeft een aanmerke lijke steun. Het is echter jammer, dat deze steunacties zo versplinterd ztjn en zo vaak in de politieke sfeer worden getrokken. Een coördinatie van alle particuliere steunacties op zuiver charitatieve basis, buiten alle politiek, acht ik dan ook ten zeerste gewenst", aldus generaal Scholten. In verband met geruchten over z\ immorele toestanden in en rond cL kampen zeide de generaal, dat van wantoestanden op sexueel gebied be paald geen sprake is. ZELF POTJE KOKEN. Inmiddels besloot de overheid, dat in den vervolge de werkzaamheden van GOED BEGIN HET HALVE WERK Hartelijke ontvangst in met kaarsen verlichte Burgerzaal Niet dikwijls tevoren zal het gemeentebestuur van Middelburg met zo veel plezier gasten, die de Zeeuwse hoofdstad hebben uitverkoren om er te congresseren, op officiële wyze hebben ontvangen, als gisteravond de honderden deelnemers aan de jaarlijkse ledenvergadering van de Neder landse Bond van Gemeente-ambtenaren. Niet dikwijls tevoren heerste er In de waardige Burgerzaal van het Stadhuis, waar het stemmig kaarslicht de 375 dames en heren een bijzonder welkom bereidde, een zó prettige sfeer, ongedwongenheid, hartelijkheid en intimiteit. Men was „onder ons" en van plechtige en deftige bejegeningen was dan ook geen sprake, kortom, men is het driedaags bezoek aan Zeeland voortreffelijk begonnen. Tegen de avond waren de honder den gemeente-ambtenaren, die van alle windstreken kwamen in Middel burg gearriveerd. Vele heren brachten hun echtgenote, die voor enkele da gen haar huishoudelijke beslommerin gen wel eens wilde vergeten, mede. Het gezelschap werd namens de afde ling Zeeland van de Bond in het Ne derlands Koffiehuis verwelkomd door de heer J. Ph. Koene, afdelingsvoor zitter en lid van het hoofdbestuur die er in een aardig speechje aan her innerde. dat de afdeling Zeeland op de kop af 15 jaar en 11 dagen gele den óók als gastvrouwe was opgetre den. Sindsdien is er veel gebeurd op Walcheren; de heer Koene riep de of fers, welke de bevolking heeft moeten brengen, in herinnering en hij her dacht tevens het overleden erelid, de heer Ball egoyen de Jong. Tenslotte droeg de voorzitter van de thans 55 jaar oude afdeling de hamer voor en kele dagen over aan de landelijk voor zitter, burgemeester K. de Boer van Hardinxveld. Om half acht waren de ambtenaren en hun dames wederom bneen. dit maal in de Burgerzaal van het Stad- Hrols, waar burgemeester mr. dr. N. Bolkestein hen namens het gemeente bestuur een hartelijk welkom toeriep. Hij deelde enige belangwekkende bij zonderheden mede over de restaura tie van het gothische- en de bouw van het nieuwe stadhuisgedeelte en noem de het merkwaardig te moeten con stateren. dat in Nederland een over heidsgebouw blijkbaar niet bijzonder fraai behoeft te zjjn, dit in tegenstel ling tot café's, bioscopen en banken. Vele zetels van gemeentebesturen in den lande zijn of afschuwelijke 19e eeuwse misbaksels öf krottenIn Middelburg is wel' gebleken, dat. in dien een gemeente een mooi raadhuis rgk is, dat de trots opwekt van alle gemeentenaren. VERKEERDE ZUINIGHEID. De burgemeester ging vervolgens zeer in het kort in op de verhouding tussen de gemeenten en de centrale overheid. Ondanks alle critiek achtte spreker niet bewezen, dat alles, wat de overheid aanpakt, verkeerd uit pakt Nu de centrale overheid met enorme financiële moeilijkheden heeft te kampen, mag de gemeentelijke overheid haar zeker steun niet ont houden, doch daar staat tegenover, dat zij de centrale overheid in zekere zin ook als tegenstander moet be schouwen. wanneer het probleem van oentralisatïe en decentralisatie aan de orde wordt gesteld. Mr. dr. Bolkestein vervolgde, dat het bezuinigen op overheidsgebouwen en op gemeentelijke outillage (sport velden bijvoorbeeld) een gevaar mee brengt. dat zeer zeker te vergelijken is met het gevaar van een onvoor zichtig financieel beleid. Hij wees op de ontvangst van de Middelburgse sportlieden in Folkesto ne. Straks zullen de Engelse vrienden een tegenbezoek brengen, maar aldus de burgemeester „wij rillen, wanneer wij denken aan ónze sportvelden, aan óns zwembad Spreker eindigde met het uitspre ken van de wens, dat de congressis ten een vruchtbare vergadering zul len hebben, waarin besluiten zullen worden genomen, welke in het belang zijn van het gemeentepersoneel en dat men Zaterdag met goede herin neringen aan Middelburg huiswaarts zal kéren. GROTE BEWONDERING. De voorzitter van de Nederlandse Bond van Gemeente-ambtenaren, bur gemeester K. de Boer, dankte het Middelburgse gemeentebestuur voor de gastvrije ontvangst in zo'n prach tige omgeving. Hrj verzekerde, dat men steeds intens met het wel en wee van de stad heeft meegeleefd en dat men destijds met voldoening het be richt vernam, dat de herbouw was aangevat. „Wjj hebben een grote be wondering en waardering voor datge ne, wat het gemeentebestuur alweer tot stand heeft gebracht, temeer, om dat wij uit de practyk weten, hoe veel moeilijkheden dit met zich mee bracht en nog meebrengt", aldus de heer De Boer. Hij achtte het de primaire taak van de bond om de gemeente-ambtenaren huishoudelijke aard verband houden de met de zorg voor het onderhou den en schoonhouden der kampen en de bereiding van de voeding voor de Ambonezen niet meer zullen geschie den door het daarvoor tot dusver aan gesteld hulppersoneel van de D.U.W., zoals koks, hulpkoks, kampknechten, kampmeisjes. enz. De Ambonezen, waaronder zich vele bevinden die in dertijd in militair verband als kok werkzaam zijn geweest, zullen in de gelegenheid worden gesteld deze werkzaamheden over te nemen. D« Ambonezen, die zich met deze arbeid zullen belasten, krijgen een aanvul lende vergoeding. Tsjechische vliegtuigen mogen niet meer over W.-Duitsland vliegen. De geallieerde Hoge Commlssiê heeft alle vluchten van Tsjechoslo- waakse vliegtuigen boven West- Duitsland tot nader order verboden. Dit verklaarde een woordvoerder van de Amerikaanse Hoge Commissie Donderdagavond te Frankfort. Een directe reden voor het verbod is niet gegeven. DIENST OP PRAAG GESTAAKT. Volgens een Reuterbericht heeft de „Air France" de diensten op Praag gestaakt. Een woordvoerder van het Franse ministerie van buitenlandse zaken heeft verklaard, dat de regering de maatschappij tot deze maatregel had geadviseerd om mogelijke represailles te vermijden als gevolg van het ver bod van de geallieerde Hoge Commis sie aangaande Tsjechoslowaakae vluchten boven West-Duitsland. zo bekwaam mogelijk te maken. Al leen in dat geval kunnen zij aan- spraak maken op een behoorlijke be zoldiging. Tenslotte uitte spreker na mens de congressisten zgn beste wen sen voor de toekomst van Middelburg e wen- d en sprak de hoop uit, dat het gemeen tebestuur er in zal slagen het vele oude en mooie in de staa te bewaren, datgene, wat verwoest werd. te her bouwen en zijn sociale taak uit te voeren in de geest, zoals men die uit de woorden van burgemeester Bolke stein heeft beluisterd. TONEELAVOND. Men bleef hierna nog enige ttfd in geanimeerde stemming bijeen. Vele ambtenaren konden de verleiding niet weerstaan om nog een blik te werpen in de andere vertrekken van het Stad huis. Vervolgens werd het gezelschap per bus naar de Schouwburg ge bracht. waar de personeelsvereniging van de gemeente een 2*er geslaagde opvoering gaf van het toneelstuk „Als de klok waarschuwt", waarmede men het vorig seizoen zoveel succes heeft behaald. De toeschouwers be loonden de acteurs en actrices met een hartelijk applaus. De dames-exe cutanten ontvingen aan het slot van de voorstelling een doos bonbons de heren sigaretten. VOORSPELT VRIJ KOEL. De Bilt voorspelt: Wisselend be wolkt met voornamelijk in de kust- Ërovincies hier en daar enkele buien [wat matige Zuid-Westelijke wind ynj koel weer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 1